Geluk is i anderen gelukkig maken INGEZfMIN /TUKKIN Zwitsersche reisindrukken. Net DAGMEISJE Eenige nette meisjes gevr. li. A A a L ii xVx ,0 D A 'G li L A D Door K. Rauwerda. [ET gebogen hoofd, de handen in de zakken sjokte hij door het park en bespeurde niets van de jubelende lent-vreugde om zich heen. Hij lette niet op de geurende aarde, op het ontluiken de groen of het heerlijke voorjaar-zonnetje. Niemand zou uit dezen moedeloozen jonge man de vroolijke, altijd op een pretje be luste Henri de Groot herkennen, zooals hij er zes maanden geleden uitzag Als eenig kind, opgevoed in een omgeving van comfort en luxe, was hij er aan gewend geraakt, accepteerde het als iets vanzelf sprekends. Door zijn opgewekte natuur ge liefd bij zijn vrienden, altijd bereid mee te doen aan dolle avonturen, was zijn ieugd een heerlijken tijd. Na het doorloopen der H.B.S. kwam hij in de zaak. Met zijn gewone onstuimigheid viel hij op zijn nieuwe taak aan, tot het hem spoedig door z'n eentonigheid begon te ver velen. Met allerlei uitvluchten probeerde hij zich meer vrijheid te verschaffen, zeer tot ongenoegen van Papa de Groot Zelf een harde werker, verwachtte deze van zijn zoon dezelfde toewijding voor de ge meenschappelijke zaaken hierin kende hij geen pardon. Soms vielen er scherpe woorden Na eenigen tijd leerde hij Emy Ver hulst kennen en het leven opende nieuwe onge leende perspectieven. Papa was in zijn nop jes, vond alles goed, drong op een spoedige verloving aan. Men maakte plannen Maar ook de zachtmoedige Eniy was niet bij machte de onstuimige natuur van den jongeman in voldoende mate te boeien. Misschien was het toen ook al te laat. Van rustig toegewijd werken was geen sprake meer. Den meesten tijd kon men hem aan een bridge-tafel vinden, als hij Emy sprak, was het om zich excuseeren, Hij had een afspraak hiereen afspraak daar In den beginne wist Moeder nog menige speelschuld te stoppen, maar Papa was niet gemakkelijk te misleiden en nam maatre gelen. Zoo kwam hij terecht in de handen van een woekeraar die steeds brutaler werd, dreigde een brief te zullen schrijven en het eindelijk deed ook. ■Nooit raakte hij het beeld kwijt van het verbeten gezicht waarmee Papa hem zijn leven onder het oog bracht. Maar hij had er om gelachenWat gaf het rijk te zijn als men het geld niet mocht laten rollen? Als Papa hem dat beetje ple zier iii zijn leven niet gunde, was het beter dat hij wegging. Hij zou eens laten zien dat hij best op zijn eigen beenen kon staan. Bin nenkort zou hij Pa dat geld terug geven hij paste er voor nog langer als een kind te worden behandeld. En hij was gegaanmaar het was beter niet aan die dagen te denkenhoe zijn Moeder had gesmeekt Emy schreef hij een kort briefje, ver zocht haar geduld te hebben. Kom, kom, was hij niet jong en gezond? Er zou spoedig iets 'gevonden zijnhij zou eens laten zien wat hii waard was Dat alles was nu zes maanden geleden. Van het geld dat zijn Moeder nog op het laatste oogenblik in z'n zak had weten te stoppen, huurde hij een kamertje. Sollicitaties schreef hij bij dozijnen zonder resultaat. Twee maanden waren voor bij, toen ging hij er zelf op los, bood zich hier en daar aanmaar ja, er liepen zoo veel prima krachten rond, men zou zijn adres noteeren Eindelijk lukte het hem een baantje te be machtigen als rejgiger op provisie-basis. Hij draafde den geheèlen dag rond met twee zware koffers, hij spaarde zich niet Maar zelfs oude in het vak doorknede rei zigers kregen met moeite wat orders binnen. M -L U slenterde hij al een paar weken langs de straat, lusteloos en vermoeid. Het moet maar komen zooals het wil, het leven heeft hem murw geslagen, het is beter er een eind aan te maken.... Niemand heeft hem noo- dig, goed, hij weet wat hem te doen staat. Uren lang heeft hij zoo loopen denken, mechanisch verzet hij z'n voeten. In een der zijpaden staat een bank, hij wil een oogen blik rusten, Er zit een ouden heer, zijn han den steunend op den stok. Voor zijn voeten ligt een groote grijze herder. Er is ruimte ge noeg en met een korten groet zet Henri zich neder. Het is nu heerlijk voor een wandeling, merkt de oude heer op. Het zonnetje doet wonderen, aan alle kanten voelt men het leven ontwaken, Met een ruk heeft Henri het hoofd omge wend. Wat bazelt dien man over ontwakend leven. Het is pijnlijk zulke woorden te moe ten hooren als men juist het besluit geno men heeft afscheid van het leven te nemen. Met schorre stern zegt hij: Het leven is niet zoo prettig als het lijkt. Het leven is ruw. wreedmeedoogenloos. Hij struikelt over zijn woorden. Mis schien hebt u dat nooit zoo meegemaakt, het leven is misselijkbah Nu heeft de oude zich heelemaal naar hem toegewend, hij kijkt in zijn oogen, vreemde bolle oogen zonder uitdrukking. Verschrikt onderbreekt hij zijn betoog. Dacht u dat. zegt de oude heer zacht jes, nacht u dat. Welnu laat ik u dan zeggen dat niemand hierover beter zou kun nen oordeelen dan ik. En ik heb het leven lief, ik vind het heerlijk in het voorjaar de prikkelende lucht in te ademen, ik ben dank baar als ik mij aan de eerste zonnestralen kan warmen. Ik geniet van het drukke gedoe der vogels en ik krijg er niet genoeg van, de hoornen te beluisteren als de wind door de ■toppen ruischt. En ik kan het wetenik ben blind Het is Henri of hij een slag in zij ngezicht heeft gekregen, blind en zoo het leven hef te hebben. Hij zou willen schreeuwen maar slechts een drogen snik komt uit zijn keel. Pardon, mompelt hij beschaamt, dat heb ik niet kunnen weten. De heer maakt een afwerende beweging met zijn hand. Voor mij maakt het niets meer uit, ik ben er aan gewendgeraakt. Spoedig zitten ze als oude bekenden te pra ten en stort Henri zijn hart uit, het lucht hem op met iemand over zijn moeilijkheden te spreken. Als hij eindelijk zwijgt vraagt de oude vriendelijk, waarom gaat u eigenlijk niet terug? Dat kan ik niet doen, u kent mijn va der niet. Dat is zoo, antwoordt de zachte stem. Ik ken hem niet, maar ik weet zeker dat men u thuis met open armen zal ontvangen. Met een teeder gebaar liefkoost hij den hond, het dier verwacht liet sein om te ver trekken. Maar wat ik wel weet is dit; dat alle vaders per slot van rekening gelijk zijn. Er zijn drie menschen ongelukkig.... door uw schuld. Ik wil u niet raden, het lijkt mij juister dat u de oplossing in dit conflict zelf zoekt. Maar wel zou ik u willen zeggen, dat het ware geluk dan pas komtwanneer men anderen gelukkig weet te maken, hen met liefde omringt.en vooral, het leven weet te waardeeren aLs iets schoons Goeden dag. Hij ziet de gebogen gestalte tusschen de boomen verdwijnen, de hond loopt dicht te gen hem aan en wijst den veiligen weg. Een oogenblik blijft hij nog onbeweeglijk zitten, dan slaakt hij een diepe zucht. Het is alsof het veel lichter is geworden. Of is de werd plotseling veranderd? Vlak naast hem is een merel bezig, een worm te bemachtigen. Een eekhoorntje vlucht met lenige sprongen naar een boom,( hij ziet hoe de musschen ijverig heen en weer vliegen, dorre takjes en strootjes aandragen voor het' te bouwen nestjezoo is het leven, het mooie jonge levenHad hij daar afscheid van willen nemen? Neen, neen Hij staat rechtop en ademt met diepe teu gen de zoete lente in. En alsof hij iemand antwoord zegt hij hardop: Ik ga terug: Ik heb iets goed te maken en, ik zal het doen ook! AANBESTEDINGEN. Heden werd ter Prov. Griffie aanbesteed: le. Het maken van een stalen bovenbouw voor een vaste brug over het kanaal Oud- Karspel-Kolhorn, met bijkomende werken in de gemeente Oud-Niiedorp. Laagste inschrijver: N.V. Pletterij" v.h. L. J. Enthoven te Delft 22750. 2e. Het maken van een stalen bovenbouw voor een viaduct over den spoorweg Amster damUtrecht, met bijkomende werken, in de gemeente Weesperkarspel. Laagste inschrijver: N.V. Werkspoor te Am sterdam 85.430. 3e. Vervangen Koepoortsbrug te Enkhuizen door een gewelfbrug in beton en metselwerk met vijf openingen van 3.854.25 M. wijdte. Laagste inschrijver: G. Matser te De Rijp. 33.723. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur: Londen 9.02 1/16. Berlijn 73.44. Parijs 8.10 1/2. Brussel 30.85. Zwitserland 41.76 1/2. New-York 1.82 5/8. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. De bloemversiering van de stad. Geachte redactie, Met buitengewoon veel genoegen nam ik kennis van de mededeeling in uw veel gelezen blad voor j.l. Woensdag, dat er nu toch einde lijk eens wat van Haarlem als Bloemenstad zal uitgaan en ik voel mij verplicht den heeren, die hiervoor gezorgd hebben mijn dank te brengen. Haarlem, zoo vertelt ons de heer Bouwer, zal tot 1 October versierd worden en wel zoo, dat er een roep zal uitgaan, over de prachtige versiering onzer mooie stad. Maar ik kan niet gelooven dat ons gemeen tebestuur in de meening kon verkeeren, dat het voldoende zal zijn, alleen de straten van het Stationsplein naai' het Houtplein te ver sieren, daar onze stad toch niet begint bij het Station en toch ook niet eindigt bij het Hout plein. Ik zou dan ook in overweging willen geven, als men publiek in de stad wil trekken niet pas bij het Stationsplein te beginnen, maar bij de poorten der stad; dat is dus: Rijksstraatweg, Amsterdamschevaart, Zijlweg en Wagenweg. Met dank voor de plaatsing, H. DRUPSTEEN, Voorzitter der Winkeliersver. Gen. Cronjéstraat. Haarlem, 22 April 1937. Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1887 22 April: Men zegt, dat Edison er in geslaagd is, een onderzeesche telefoon te maken, zoodat het geluid tusschen 2 schepen, op 4 mijl afstands van elkander, kan worden overgebracht. Edison hoopt door korte en langere geluiden als het ware een alphabet te maken, daar het gespro ken woord niet kon worden over- gebracht. Montr eux Montreux, eens een eenvoudig wijnbouwers dorpje, nu een bekend touristen-centrum, dat voor vele reizigers een bepaalde aantrekkings kracht bezit, welke onweerstaanbaar blijkt te zijn. De ligging van het stadje is werkelijk ideaal, juist in een bocht van het meer van Genève, heerlijk beschut achter hooge bergen, zoodat de wind, die in de Rhóne-vlakte vrij spel heeft, Montreux als het ware voorbij blaast. De beste jaargetijden voor Montreux zijn voor- en najaar, maar ook 's winters is het er heerlijk, alleen wat stil. Wil men in den zomer van de warmte genieten, ga dan naai' Mon treux waar de zon de wegen blakert en de wijndruif doet rijpen. Wordt de warmte te erg, dan is er altijd het heerlijke, meer, dat verfris- sching brengt, zelfs alleen al als men met de mooie salonbooten een tochtje maakt. Het meer van Genève, dat 's winters donker als een fjord kan zijn, maar 's zomers diep blauw lijkt als één van de Italiaansche meren! Zoo staat Montreux het geheele jaar door klaar om zijn gasten te ontvangen. Helaas heeft het in de laatste jaren sterk onder de crisis geleden. Eerst bleven de Amerikanen weg, daarna staken al minder Engelschen het Kanaal over om in Zwitserland van de berg lucht te genieten. Vele oude Engelsche dames, die jaren lang de Montreuxsche hotels en pensions bevolkten, moesten door den val van het Engelsche pond weer naar huis terugkee- ren. Montreux kreeg den naam van duur te zijn en vele oud-Indisch gasten, die vroeger in deze omgeving kwamen, zoeken nu Lugano op, dat tegenwoordig meer en meer in trek is. Tengevolge van dat wegtrekken van de vreemdelingen kwamen verscheidene villa's j te staan, terwijl de winkelstand een ge voelige klap kreeg. Montreux is geheel op het tourisme aangewezen, een 70-tal hotels en pensions zijn er maar liefst om de vreemde lingen te ontvangen, terwijl nog verscheidene families betalende logés in huis nemen. Het is voor de hotelhouders een toer om het duurtéstempël weer kwijt te raken. Werkelijk verdient Montreux dien naam niet langer, want de hotelprijzen, die op het oogenblik van frs. 6.5016 -varieeren, zijn.' niet hooger dan elders in Zwitserland. Voor 8 a 9 frs. kan men van een uitstekende verzorging in een goed hotel verzekerd zijn. Vevey Van Montreux naar Vevey, onderling ver bonden door trein, tram en een uitstekenden autoweg langs het meer, is het eigenlijk één villawijk. Zoo ongemerkt komt men van Mon treux, Clarens, La Tom de Peilz in Vevey. Montreux heeft een internationaal cachet, al leen in wat straatjes achteraf herkent men nog het oude wijnbouwersdorp. Hoe geheel anders is Vevey, een typisch Zwitsersch stadje, met zijn genoegelijk een voudige winkels, waar uit enkele de sterke kaaslucht je reeds tegemoet komt. Hier is geen overheersching van luxe-winkels, en groote hotels met internationale bevolking, maar een industriestadje, dat onafhankelijk van de vreemdelingen zijn eigen bestaan leidt. Juist doordat de bewoners van Vevey niet afhanke lijk waren van het tourisme, heeft hun stadje nooit dien verlaten indruk gegeven, dien Mon treux met zijn te vroeg gesloten hotels en te huur staande winkels ons wel in de slechte jaren gaf. In Vevey, waar het leven zijn gewonen gang- is gegaan, is in de laatste paar jaar veel bij gebouwd, groote flatgebouwen en winkels zijn er verrezen. Het grootste werk, het herstel van de quai, is verleden jaar klaar gekomen. Eind vorige eeuw was over vele honderden meters de quai in het meer gestort, zoodoende was de promenade-weg van Vevey in twee deelen uit een gevallen. Langen tijd achtte men het her stel voor onmogelijk. Maar de gemeente zette toch door en met succes, want de herstelde quai beteekent tevens een groote verkeersver- betering. Voor het uitgaand publiek wordt in Vevey even goed zorg gedragen als in Montreux, al is er dan niet eiken middag muziek, zooals in de Montreuxsche Kursaal en geen speelzaal om zijn geld op een gemakkelijke manier kwijt te raken. Geregeld zijn er in het Casino of in het theater van Vevey concerten, terwijl verschil lende goede tooneelgezelschappen er hun voor stellingen komen geven. Wat bioscopen be treft telt Montreux er vier, terwijl Vevey slechts maar één minder heeft. Voor touristen, die aan een eenvoudiger om geving de_ voorkeur geven boven een luxe plaats is Vevey in alle opzichten een ideaal vacantie-oord. INEKE VEENHOVEN. Een ooievaarspaar in den Leipzi- ger Dierentuin wilde anders dan anderen doen, versmaadde het be kende wagenrad op een paal en maakte een nest op den beganen grondvan krantenpapier. VERZEKER1NGSVOORWAARDEN GRATIS OHGEVALLENVERZEKERING voor alle betalende abonnés van HAARLEM'S DAGBLAD Zie vetgedrukte aanvulling onderaan Elke betalende abonné van dit blad is, zooien* ziin obonncmont duurt, dit blad verschijnt en de Directie van dit blad de verzekering doet duren, verzekerd tegen de geldelijke gevolgen van ongevallen, op de volgende voorwaarden: Artikel I. Als verzekerden worden beschouwd olie per week. per maand en of per kwartaal betalende geobonneerden, die aan de volgende vereiichten a. gedurende minstens twee weken On het geval van maand- en kwartaal- abonnés gedurende een volle maand) als geabonneerde in de register» van dit blad zijn ingeschreven: b. den 18en verjaardag gepasseerd zijn en den ÓOsten verjaardag nog niet bereikt hebben: c. niet lijden aan ziekten ot gebreken, wolko voor hen het gevaar voor onge vallen vergrooten en volkomen het gebruik hebben van hunne ledematen Artikel 2. Onder ongeluk, als in deze voorwaarden bedoeld, wordt ver staan de uitsluitende cn reehtstreekschc oorzaak van een lichamelijk loljel (waaronder ook te water geraken verstaan wordt), den verzekerde, onafhankelijk van zijn eigen wil overkomen, cn waarvan het bewijs geleverd worde dat zulks door van buiten af toegebracht geweld werd veroorzaakt met het gevolg hierna in Artikel 3 aangeduid. Artikel 3. De uitkeeringen bedragen: 2000 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de ccnïge en rechtstrceksche oorzaak is van de levens lange ongeschiktheid van den verzekerde, waaronder te verstaan de amputatie van twee ledematen, hetzij beide voeten of beide handen, dan wel één voet en één hand, boven den enkel of den pols, of onher stelbaar gezichtsverlies uit beide oogen (totale blindheid), een en ander binnen tien dagen na den datum van het ongeval en mits de verzekerde drie maanden na den datum waarop de levenslange ongeschiktheid is ontstaan, nog in leven is: 400 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige cn rechtstrceksche oorzaak ia van den dood van den verzekerden geabonneerde, hetzij onmiddellijk of uiterlijk binnen driemaal 24 uren na het ongeval; 200. GULDEN, indien het ongeluk (vollende binnen de grenzen van de voortvaarden) de eenige cn rechtstrceksche oorzaak is van de amputatie van één hand of één voet boven den pols of enkel, of van het onherstel baar gezichtsverlies uit één oog (totale blindheid van dat oog), een en ander binnen 10 dogen na den datum van het ongeval. Indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van do voorwoorden) de eenige cn rechtstrceksche oorzaak is van de amputatie binnen tien dagen na den datum van het ongeval: in beide leden van een duim anderen vinger van één of twee leden van een onderen vi 100 GULDEN 60 GULDEN 15 GULDEN 50 GULDEN 25 GULDEN 5 GULDEN e voorwaarden) de van een boven- en/of onderarm of een bóven- en/ot onderbeen30 GULDEN vaneen pols..»..-.,15 GULDEN van een enkel 15 GULDEN terwijl onverminderd de bepaling der voorlaatste alinea van artikel S, krachtens deze verzekering alle uitkeeringen op bet hoofd van één persoon verzekerd en om welke redenen ook te doen, tezamen nooit meer dan f 2000,kunnen bedragen, onder bepaling, dat ingeval reeds bij het plaats grijpen van een ongeluk de bovengenoemde ledematen van het lichaam mochten worden gescheiden, door snijding, wringing, scheuring, knelling, als anderszins, dat verlies met amputatie zal worden gelijkgesteld, Het verlies of de breuk van vóór het ongeluk reeds onbruikbare, gebrekkige of verminkte liehaamsdeelcn geeft geen aanspraak op uilkecring, terwijl vóór het ongeval reeds niet aanwezige liehaamsdeelcn evenmin in aanmerking kunnen komen bij de berekening van de totale uilkecring Heeft een ongeval het verlies van meerdere vingers van een hand tengevolge, don gaat de volle te vcrleenen uitkeering in geen «oval het bedrog te boven dat voor het verlies van de geheele hand is Vastgesteld. Een ongeval geeft nimmer recht op meer dan cén uitkeering, met dien ver stande, dat indien hetzelfde ongeval zoowel breuk als verlies van een boven- of onderarm of -been tengevolge heeft, de uitkeering voor verlies zal worden Artikel 4. De uitkeering ingeval van overlijden geschiedt aan do echt- genoote of bij ontstentenis daarvan aan de erfgenamen van den gedooden Andere uitkeeringen geschieden aan den abonné zelvcn. In geval recht op schadeloosstelling ontstaat, zal de uitkeering geschieden, binnen tien dagen nadat de noodige inlichtingen verkregen zijn en het persoonlijk letsel, en de oorzaak cn het gevolg daarvan bewezen zijn ten genoege der Directie van dit blad Artikel 5. Een uitkeering zal niet verschuldigd zijn, art. 3 omschreven, direct of indirect veroorzaakt zijn: o. door eenige ziekte, kwaal of voorbeschiklheid vnn den b. door eenige heelkundige operatie of door uitputting i (tenzij die operatie noodzakelijk was wegens letsel, wa c. door ecue bevalling ol zwangerschap, ook al mocht de door een ongeluk; d. door zonnesteek, of terwijl de verzekerde onder den prikkeling of somnambulisme was of door bec' krankzinnigheid minder in staat don gewoonlijk oi e. door zelfverminking, zellmoord ol poging daartoe, In niet, onverschillig of de geabonneerde al dan niet goed f. in duel. of gedurende de voorbereiding tot of deelncmh of bij vlieg- of luchtvaarttochtcn. dan wel bij pleiziorre of bij baden, zwemmen, automobielrijden of motorw boord van een schip, hetzij op binnenwateren, hetzij bu g. door grove nalatigheid of grove onvoorzichtigheid of aanvallen tegen den persoon van verzekerde of in buil log of binnenlandsche onlusten. :n de gevolgen bij lende dranken of itzij willekeurig of bij zinnen was; •ig aan wedstrijden sizen buitenslands door vechten, of enlandschcn oor- Het verdwijnen, verdrinken ot door gas o! gassen verstikken van den ver zekerde, wordt, onverminderd het hiervoor in dit artikel bepaalde, ten opzichte van deze verzekering aangemerkt als te zijn veroorzaakt door grove nalatigheid of grove onvoorzichtigheid, tenzij ten genoege van de Directie van dit blad het betvijs van het tegendeel wordt bijgebracht. De verzekering geldt echter wel voor gevallen waarbij het ongeluk veroor zaakt werd tengevolge van rechtmatige zelfverdediging, of wel bij poging tot redding van personen of tot aftvending van dreigende gevaren. Onder bepaling, dat indien een ubonné in staat von krankzinnigheid of ver- stondsverbijstering zal raken of zich buiten Europa mocht begeven (behalve indien hij von eene Europcescho hoven naar een andere Europeeschc haven - 1 in een schip met vast dek in tijd von vrede) of indien hij zich in krijgsdienst ld of te water begeeft en evenzeer van den dag af waarop hij ophoudt zijn nementsprijs van dit blad te betalen of deze courant ophoudt te verschij nen, of de Directie van dit blad de verzekering doet eindigen, alsdan deze Ver kering voor hem geheel zal vervallen cn krachteloos worden. Van de verzekering zijn uitdrukkelijk uitgesloten: allen die zich met de be reiding, het verwerken of proefnemingen met buskruit, schietkatoen, nitro glycerine, dynamiet, uaphta, acetylecngas of andere licht-ontplolbare of licht- mtvlambore stoffen bezig houden of daarbij desbewust tegenwoordig zijn. Evenmin geldt deze verzekering voor mijnwerkers, acrobaten, circusrijdera Zeevisschers, zeevarenden van beroep cn personen van den Loodsdienst zijn, in afwijking van het hiervoor sub f. te dien aanzien bepaalde, ook aan boord verzekerd, tenzij het ongeval den dood tengevolge heeft. Op uitkeering bij overlijden kan voor hen uitsluitend aanspraak gemaakt worden, indien het ongeval, dot het overlijden tengevolge heeft, aon denwnl plaatshad. de verzekerde verkeerde op het oogenblik dat het ongeval plaats had vergroot irden, wordt eventueel geen hoogere schadeloosstelling betaald, dan die, :lke volgens het oordeel van den geneeskundigen adviseur van dit blad zou hebben moeten zijn uitgekeerd aan een normani persoon, door hetzelfde on geluk getroffen. Ingeval bij eenzelfde ongeval meerdere personen mochten worden getrotten en aanspraak maken op uitkeering, zal in het geheel voor alle getroffenen teza men nimmer meer dan maximaal ƒ2000.worden uitgekeerd, te verdoelen naar evenredigheid van het aantal getroffenen en den aard van het door hen geleden letsel. Gedurende den termijn, waarin de verzekerde lijdende is aan de gevolgen von een ongeluk, zal de verzekering tijdelijk buiten kracht zijn met betrekking tot elk nieuw ongeluk, dat den verzekerde mocht treffen. Artikel 6. Ingeval een geabonneerde een ongeluk overkomt, moeten in alle gevallen alle bijzonderheden daaromtrent en omtrent het bekomen letsel spoedig mogelijk schriftelijk gemeld worden aan do Directie van dit blad, indien zoodanige kennisgeving niet binnen driemaal 24 uur na het ongeluk is geschied, zal geenerlei uitkeering verschuldigd zijn Indien de getroffene zeevarende, in den zin van het vorige artikel, is, moet de kennisgeving geschieden binnen drie dagen na dc aankomst van d- ge troffene aan den wal. Zoo spoedig mogelijk na het ongeluk, moet de hulp van een bevoegd genees kundige worden ingeroepen cn de verzekerde is gehouden onder geneeskundige behandeling te blijven en dc voorschriften van den geneesheer onafgebroken op te volgen totdat hij volkomen hersteld is. In ieder geval moet den geneesheer van dit blad toegestaan worden den getroffene te onderzoeken, wanneer cn zoo dikwijls -zulks billijkerwijs gcëisch» kan worden en dit blad heeft eveneens vrijheid om zoodanige genees- en heel kundige hulp te verstrekken als het noodig acht. Elk bewijs hetwelk dc Directie van dit blad van tijd tot tijd zou kunnen cischen betreffende eenig ongeluk of verwonding op grond waarvan een eisch werd ingesteld, zal haar 200 spoedig mogelijk, nadat hiertoe het schriftelijk verzoek gedaan werd, gegeven moeten worden. In geval van eenig ongeluk met doodelijkcn afloop moet hiervan aan de Di rectie van dit blad scliriftelijk worden kennis gegeven, onmiddellijk nadat liet ongeluk uan belanghebbenden bekend zal zijn geworden. Het niet nakomen van een of meerder in dit artikel genoemde verplichtingen, zal elke aanspraak op uitkeering voor belanghebbenden verloren doen gaan. Alleen na overlegging van liet nauwkeurig door hem en den behandelende» lijden, van de doodsacte, kan de belanghebbende aanspraak maken op de be handeling zijner vordering. De overgelegde stukken blijven het eigendom van dit blad. De kosten der geSischte verklaringen komen ten laste van dengone die do uitkeering aanvraagt. Alle bedragen, die krachtens deze verzekering verschuldigd zijn, zullen be taalbaar zijn ten kantore van dit blad, slechts nu ontvangst van een door dein) rechthcbbcndefn) geleekcndc quïtantie, terwijl de verzekering b>j uitbetal.ng van een bedrag van meer dan tweehonderd gulden -zal vervallen. Van geen som, die verschuldigd is, zal interest bctnuld worden, ook niet in gevallen, waarin die anders volgens de wet verschuldigd zou zijn, terwijl de verplichting tot uitbetaling van eenig bedrag ophoudt, wanneer hel niet binnen een maand, nadat het is toegestaan geworden, is ingevorderd. Artikel 7. Alle geschillen uit dc voorwaarden voortvloeiende, zullen beslist worden door drie scheidslieden, Nederlanders, bij onverdeelde keuzo door partijen te benoemen. Bij weigering of bij gebreke van overeenstemming geschiedt de benoeming der drie scheidslieden door den Kantonrechter te Haarlem. Partijen zijn aan de uitspraak der scheidslieden onderworpen als aan een vonnis in het hoogste ressort cn zullen elk haar eigen kosten drogen, benevens de helft van het honorarium der scheidslieden. Artikel 8. BezwBrt'ng en vervreemding van de rechten, voor een ge abonneerde uit deze verzekering voortvloeiende, heeft geen rechtsgevolg. Alroo zal het ontvangbewijs van den verzekerde of, bij overlijden, von dc echtgenoot* of erfgenamen van den verzekerde in ieder geval volledige kwijling ten gevolg* hebben. Met het oog op vaststelling der identiteit van den verzekerde, moet dez» bij elke verandering van woonplaats, beroep of naam, hetzij door huwelijk of anderszins, daarvan ten spocdigs'e opgave doen aan dc Directie van dit blad. Artikel 9. Als abonné in den zin dezer verzekering wordt beschouwd het hoofd van het gezin of de samenwoning (als omschreven in art. I van het Besluit Bevolkingsboekhouding, Stbl. 1936 No. 342, behoorenda bij do Wet op de Bevolkingsregisters), tenzij voordat het ongeval plants greep, een ander lid van het gezin of dc samenwoning, mits aan hetzelfde adres woonachtig, is aangewezen bij schriftelijk verzoek aan dc administratie van dit blad. Artikel 10. Dc Directie von dit blad zal te allen tijde liet recht hebben, deze verzekering te doen eindigen of wijzigingen in de voorwnnrden daarvan aan te brengen, welke beëindiging of wijziging door het enkele feit der aan kondiging in dit blad van kracht zal worden. De abonnés van het Geïllustreerd Zondagsblad van dit blad zijn eveneens nog afzonderlijk gratis tegen ongevallen verzekerd. Voor deze aparte verzekering (waarvan de uitkeeringen worden gegarandeerd door de Nieuwe HAV Bank te Schiedam) zijn de voorwaarden gratis ten kantore van dit blad verkrijgbaar. De uit keeringen voor de verzekering van het Geïllustreerd Zondagsblad zijn als volgt: Levenslange ongeschiktheid f 2000.Overlijden f 600.Verlies van hand, voet of oog f 400.Duim of Wijsvinger f75.Elke andere vinger f30. Bij spoor- of tramongeval, etc.. worden de uitkeeringen: b'j overlijden f 1000.—; bij invaliditeit f 3000.—. Door deze publicatie die vroeger gepubliceerde verzekeringsvoorivaarden vervallen 9 Maart 1937. De Heer en Mevrouw PESCHAR—VAN DEN BRINK geven met groote blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter ANNA MARIA. Batavia, 20 April 1937 UW BOEKHOUDING ingericht, en wekel. of maaJhdel. bijgehouden door ervaren Boekhouder. Jarenl. refer. Telefoon 17170 Op Uitgeverskantoor is plaats voor een JONG MEISJE dat vlot machineschrijven kan, spelling De Vries en Te Winkel beheerscht en plezier heeft in fotografeeren. Br. no. 6672 bur. van dit blad Duitsch, Franseh, Engelsch Opl. voor AKTE L. O. en alle Praktijk-Examens Dr. OTTO KLIPP Kleverparkweg 142, Tel. 13269 Geboren: TON Zoon van KO VAN WIJK en R. VAN WIJK— DE VRIES Overveen, 21 April 1937 Haarlem, Diaeonessenhuis Eenige kennisgeving Mevr. Schoorl-Nijgh, Klever parkweg 184, vraagt een HUWELIJK Net heer, midd. 1., zoekt ken- nism. m. nette Dame, 1. m. por tret, geh. verz. Br. no. 6667 our. van dit blad voor het verpakken van suiker werk, niet beneden 16 jaar. STUVé, Ged. Schalkburger- gracht 96 Getrouwd: J. M. J. F. ERENS en B. G. E. HARTOGH HEYS VAN ZOUTEVEEN Heemstede, 22 April 1937 Toekomstig adresZandvoort- schelaan 315, Bentveld. Direct van eigenaar agb. we gens uittreden uit zaken FLINKE SLAGERIJ met inventaris en uitbrengkan- klanten, alles inbegr., met er kenning 22.50 p. week. Centr. Br. no. 6669 bur. van dit blad Gevraagd per 1 Juni ZELFSTANDIG MEISJE (voor d. en n.) netjes kunnende werken, van goede get. voor zien: genegen later mede naar Amsterdam te gaan wonen. Sa laris nader overeen te komen. Aanmelding 's avonds tusschen 7 en 9 uur bij mevr. J. v.d. WIJK Zijlweg 70, Haarlem Den 5en Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders B. WAJER en J. A. M. WAJER—LOERAKKER den dag te herdenken, waarop zij vóór 40 jaar in het huwelijk zijn getreden. Hun dankbarekinderen en behuwdkinderen Voorzorgstraat 88 rd, Haarlem Verloren broche (klein), zilver, bewerkt met juweeltjes, gaande van Vij verlaan naar Station H.S. in binnenzij de datuminscriptie. Eerlijke vinder wordt goed be loond. Adres te vern. bur. van dit blad Mevr. Bührmann, Terhoff- stedeweg 9, Overveen, vraagt wegens huwelijk der tegenwoor dige tegen 15 Mei of 1 Juni een PRIMA KEUKENMEISJE v. g. g. v. Zich aan te melden 's avonds na 8 uur. Openbaar Slachthuis VRIJDAG n.m. 2 uur: Versch Paardenvleeschlappen 20, stukjes 20, biefstuk 35 ct. p.p. Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst is het faillissement van J. WINKEL, loodgieter te Haarlem, geëin digd. De curator: Mi'. B. W. STOMPS Ged. Oude Gracht 11 B 21 April 1937 Gevraagd een aankomende winkeljuffrouw in kruideniersbedrijf, niet bo ven 18 jaar. Hoofdstraat 172, Santpoort. TAP- of VOLLEDIGE VERGUNNING te koop gevraagd, te Haarlem. Br. no. 6675 bur. van dit blad GEVRAAGD te Aerdenhout tegen Mei of la ter flink keukenmeisje, g. k. k. en w., en 2de meisje, g. k. n, en str. Br. no. 6677 bur. v d blad Gevraagd, zoo spoedig mogelijk 300 gulden ter leen tegen maandelijksche aflossing. Liefst particulier. Br. no. 6668 bur. van dit blad De curator in het faillissement van G. W. Kors te Haarlem be richt, dat de door den Rechter commissaris goedgekeurde uit deelingslijst is gedeponeerd ter Griffie van de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem en al daar gedurende 10 dagen ter kostelooze inzage ligt. Mr. JULIUS HOOG, Zijlstraat 47 rood, Haarlem Gevraagd bekwame huisnaaister uitsl. beter genre. Br. no. 6673 bur. van dit blad De lezers van een dagblad zien uit, naar wat ook gij aan te bieden hebt. Laat het hun weten door te adverteeren.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 3