Uit het Buitenland De kegelsport in het Derde Rijk, Thijs IJs vindt den verloren armband RADIO PROGRAMMA DON D E R D A G 22 APRIL 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Goering met geheime opdracht naar Mussolini Te Berlijn gaat volgens Havas het gerucht, dat generaal Goering, die Woensdag naar Rome is vertrokken, door Hitler met een vertrouwelijke opdracht is belast. Men beweert, dat hij een ontmoeting met Mussolini zal hebben om een afspraak te ma ken voor een ontmoeting tusschen den Duce en Hitier. De Fuehrer z-ou een persoonlijke gedachtenwisseling met Mussolini willen voeren over de gemeenschappelijke politiek, waar toe de beide staatslieden in Septem ber van het vorig jaar hebben beslo ten, ten aanzien van de Europeesche politiek, in het bijzonder met betrek king tot Midden-Europa. Men brengt het bezoek van den Oosten- rijkschen minister van Binnenlandsche Za ken, Glaise Horstenau, aan Berlijn hiermede in verband. Zoo verzekert o.a. het door gaans goed geïnformeerde nationaal-socia- ïistische blad Dantziger Vorposten, dat met den Oostenrijkschen minister besprekingen gevoerd zijn over de kwestie der restauratie en over uitgebreidere vraagstukken, zooals een Donaubond. Berlijn zou in overleg met Rome een waarschuwing tot Oostenrijk gericht heb ben om op zijn hoede te zijn voor politieke machinaties met Praag,. Parijs en Moskou. Volgens de Dantziger Vorposten zou Musso lini tot Schuschnigg een soortgelijke waar schuwing richten. Ook het bezoek van den Hongaarschen minister van Oorlog, Roeder, die gisteren te Berlijn is aangekomen, schijnt niet van be lang ontbloot. De Oostenrijksche en Hon- gaarsche bezoeken aan den vooravond van de besprekingen te Venetië zijn volgens di plomatieke kringen een aanwijzing,, dat buitschland nauwkeurig ingelicht wenscht te zijn omtrent den toestand in Midden- Europa. Het persoonlijke onderhoud tusschen Mus solini en Hitier zou de bekroning moeten vormen van reeds vroeger gevormde diplo matieke plannen. De openbare meening in Duitschland heeft er genoeg van te hoor.en spreken van de „as" Rome-Berlijn, zonder tastbare resultaten te zien. Duitschland wil, dat de in September ingeleide politiek on middellijk vruchten afwerpt. Het staat vast, dat het werkelijke profijt in Midden-Europa tot uiting moet komen. Buitenlandsche bladen in beslag genomen. Op bevel van de politieke politie zijn o.a. de volgende edities van buitenlandsche bla den bij aankomst te Berlijn in beslag geno men. De „Soir" (Brussel) van 18 April, de „Sunday Times" (Londen) van 18 April, de „New-York-Times" van 9 en 10 April, de „Berlingske Tidende" van 18 April, de „Natio nal Tidende" en de „Politiken" en de „Da- ,'gens Nyheter" van 18 April,, de „Daily ■Express", „Daily Mirror", „News Chronicle" en .Daily Telegraph" van 19 April, „Aften- posten" (Oslo) 17 April, en verscheidene Fransche bladen van 19 April. Men weet nog niet welke de redenen zijn, welke tot deze in beslagnemingen hebben geleid. Toch een onderhoud HitlerMussolini? Goering zou met een vertrouwelijke opdracht naar Italië vertrokken zijn. De Belgische Kamer neemt de wet op de devaluatiewinst bewezen en volkomen beantwoorden aan de verwachtingen van de onderteekenaars. Deze protocollen laten ook volledige vrijheid van beweging, zoodat de onderteekenaars hun betrekkingen tot andere mogendheden af zonderlijk kunnen regelen. Ook voor de eco nomische ontwikkeling zijn zij gunstig ge weest: Men heeft kunnen waarnemen, dat de Oostenrijksche uitvoer naar Italië ondanks de crisis met de helft is toegenomen, terwijl ook de Italiaansche invoer in Oostenrijk ver groot is. België Kamer aanvaardt de ivet op de devaluatiewinst Met 123 tegen 1 stem - en 15 onthoudingen heeft de Kamer de wet aangenomen, waarbij belasting zal worden geheven van de win sten, voortvloeiende uit de devaluatie van den Belgischen frank. Roemenië Prins Nicolaas zal het land Zondag verlaten Prins Nicolaas, of zooals hij thans heet, de heer Nicolaas Brana, is voornemens Boekarest Zondag per vliegtuig te verlaten. Hij zal zich eerst naar Weenen begeven en eenige dagen in de Oostenrijksche hoofdstad blijven, al vorens zijn reis voort te zetten naar Italië, waar hij zich in de buurt van Milaan zal vestigen. Zijn echtgenoote zal Boekarest eenige dagen eerder per trein verlaten en hem in Weenen ontmoeten. Oostenrijk Protocollen van Rome grondslag voor de ontmoeting De Oostenrijksche bondskanselier dr. Schussnigg, heeft gisteravond vóór zijn ver trek naar Venetië een korte verklaring tegen over journalisten afgelegd. Hij zeide, dat zijn ontmoeting met den Italiaanschen regeeringschef geschiedt in het kader van de protocollen van Rome, die in drie jaren tijds hun doelmatigheid hebben DE „VRIJE MARKT" OP DE SUIKER CONFERENTIE TER SPRAKE. Het onderhandelingscomité der Londensche suikerconferentie heeft gisteren tweemaal be sprekingen gevoerd met de Nederlandsche en Tsjecho-Slowaaksche delegaties. Tevens heeft het Comité onderhandeld met de Russische, Belgische, Portugeesche en Peruaansche dele gaties. Alle landen op vier na hebben in prin cipe reeds hun toewijzingen voor de vrije markt aanvaard. De vier, die ze nog niet aan vaard hebben, eischen contingenten, die het totaal op bijna 10 procent boven de geraamde behoeften der vrije markt zouden brengen en het blijft te bezien of deze vier, die er reeds met moeite in toegestemd hebben hun oor spronkelijke eischen te verminderen, ze nog lager zullen stellen, of wel. of de andere lan den een deel van hun toewijzingen zullen laten vallen. De onderhandelingen worden voortge zet. Filmvoorstelling wreed verstoord. Vier kinderen gedood en velen gewond bij een brand. Een brand, die gisteravond uitbrak tijdens een filmvoorstelling in een school in het Fin- sche plaatsje Killinginoeme, heeft tot dus ver vier dooden geëischt. Tien kinderen wer den levensgevaarlijk gewond. Bovendien wer den nog 70 kinderen min of meer ernstig ge wond. Het vuur, dat waarschijnlijk door zelf ontbranding van de film is ontstaan, greep met razende snelheid om zich heen, zoodat onder de aanwezigen een paniek ontstond. Levensmiddelen voor de bevolking van Bilbao. Oproeping van den Deken van Canterbury. De deken van Canterbury, die dezer dagen een bezoek aan Bilbao en Valencia heeft ge bracht, heeft een oproeping gepubliceerd tot het bijeenbrengen van 10.000 pond sterling, teneinde een schip met levensmiddelen naar Bilbao te zenden. Het is mogelijk dat reeds binnen tien dagen een schip zal vertrekken. GASDICHTE BRUG OP DE ENGELSCHE OORLOGSSCHEPEN.. De schepen der Britsche marine zullen, naar het A.N.P. meldt, worden voorzien door een ;asdichte" brug, zoodat de bemanning tij dens het gevecht geen gasmaskers zal behoe ven te dragen, aldus meldt de Daily Herald. Het systeem zal bij wijze van proef worden toegepast op de „Warspite", welk schip op het oogenblik te Portsmouth wordt vernieuwd. Behalve dat het verhoogde veiligheid voor de bemanning beteekent, zal het geven en uitvoeren van orders er door bespoedigd wor den. Wanneer de officieren gasmaskers dragen bestaat er immers altijd gevaar, dat hun or ders verkeerd begrepen worden. Bliksem treft een kabelballon. Belde inzittenden oin het leven gekomen. Uit Parijs, 21 April. Boven het vliegveld te Mailly as de bliksem in een kabelballon ge slagen, De ballon, die op 600 meter hoogte zweefde, kwam brandend beneden. De beide inzittenden kwamen om het leven. STAKING IN DE AMERI KAANSOHE HAVENS. Gisteren is in de haven van Noorcl-Amerika en Havanna en in de haven van Montreal (Canada) staking uitgebroken. De staking werd afgekondigd door Ryan, den voorzitter van de Internationale Havenarbeadersorgani- satie, omdat, zooals Ryan verklaarde, de Cunard White Star-line in Canada gebruik maakt van arbeiders, die niet bij de genoem de organisatie aangesloten zijn. Nader wordt gemeld, dat Ryan orders heeft gegeven de staking te hervatten bij de schepen der Cunard White Star-line. Dit geschiedde nadat Ryan bericht had ontvangen dat leden der Independent Union te Mont real de lossing van de „Andanla" en „Alaunia" hadden hervat, na een bestand van twee uren, in welken tusschentijd de „Queen Mary" uit New York was vertrok ken Toch hebben honderd vijftig bootwerkers het werk neergelegd op een schip der Cunard White Star-line te Boston. ZELFS DE DUITSCHE KRANTENVERKOO- PERS MOETEN ARISCH ZIJN Havas meldt uit Berlijn: De voorzitter van de perskamer heeft voorgeschreven, dat de verkoopers van kran ten en tijdschriften van Arische afstamming moeten zijn. Bovendien moeten zij zich on derwerpen aan de voorschriften van de Rijksperskamer, publiekrechterlijke organi saties, vennootschappen e.d. hebben niet het recht dit beroep uit te oefenen. Amerikaaiische politie zoekt deii Gevlucht na een steekpartij. De New-Yorksche politie heeft een bevel tot arrestatie van „Father Divine", den ne- ger-messias" uitgevaardigd, naar aanleiding van een bloedige vechtpartij, die zich in zijn vereenigmgslokaal in de négerwijk Harlem heeft afgespeeld, aldus een A.N.P.-berïcht uit New-York. De vechtpartij ontstond, toen een deur waarder den negerheilige, die door duizen den volgelingen als de Messias wordt be schouwd, een dagvaarding van de rechtbank wilde overhandigen. De deurwaarder zou toen door volgelingen van Father Divine met een mes gestoken zijn, zoodat hij naar een ziekenhuis moest worden overgebracht. Drie van Father Divine's „engelen"' konden gearresteerd worden, doch de negergod zelf, die den deurwaarder met zijn vuisten zou hebben bewerkt, wist te ontkomen. Father Divine, die in het dagelijksch leven George Baker heet, oefent op de negerbevol king in de Vereenigde Staten grooten in vloed uit. Hij beschikt, over aanzienlijke bronnen van inkomsten, die het hem zelfs mogelijk maken, er eigen vliegtuigen op na te houden. Onlangs heeft hij nog een auto gekocht met een ti-oon voor zichzelf, en la gere zetels voor zijn aartsengels. Deze waeen kostte ongeveer 60.000 gulden. Granaten in het centrum van Madrid. Bombardement eischt talrijke slachtoffers. Gisteravond werd officieel te Madrid mede gedeeld, dat tengevolge van het jongste bom bardement der hoofdstad verscheidene dooden zijn gevallen. De meeste granaten zijn in het centrum der stad gevallen, in de straten Al- cala Barquillo, San Marcos Peligros, op het plein Cibele, en op de AvenidaRussia. Het aantal gewonden is zeer groot, de meeste hun ner kregen vreeselijke verwondingen van levengevaarlij'ken aard. In den loop van den middag werd het bom bardement voortgezet, echter met tusschen- poozen. Wederom zijn slachtoffers onder de burgerbevolking gevallen. Om vijf uur kwam een granaat tot ontploffing op drie meter af stand van een tram, die doorzeefd werd met splinters, waardoor een. twintigtal personen gewond werd, van wie drie of vier levensge vaarlijk. Tweehonderd meter verder werden twee vrouwen doodelijk getroffen. Het aantal slachtoffers kan geraamd wor den op 350 dooden en gewonden. De koelbloe digheid der Madrilenen is bewonderenswaar dig. De brandweer heeft een snelle hulpdienst georganiseerd. Het gebouw, waar de journalisten bijeen komen, is in het bijzonder het doelwit geweest en het is verscheidene malen door schroot getroffen, zonder dat iemand door het bom bardement gewond werd. Regeeringstroepen naar Toledo? Volgens berichten uit de hoofdstad, waarvan men geen bevestiging heeft kunnen krijgen, staan de regeeringstroepen drie kilometer ten Zuiden van Toledo. De voorposten zouden hier en daar zelfs de eerste huizen der buitenwijken bereikt hebben. De krijgsverrichtingen aan dit front worden zeer voorzichtig en in het ge heim ten uitvoer gelegd, maar uit alle inlich tingen blijkt, dat zij een gunstig verloop heb ben. De opstandelingen, die voortdurend door het geschutvuur gehinderd worden, moeten iederen dag terrein prijsgeven. Gisteren kon den de regeeringstroepen na een heftig voorbe reidend geschutvuur verscheidene loopgraaf- liniën nemen. De rechtsehen moesten zich na wanhopigen tegenstand terugtrekken. Men heeft den indruk, dat zij steeds meer hun vrij heid van beweging verliezen en zelfs gevaar loopen te worden ingesiloten. Gistermorgen heeft het geschut der regee ringstroepen Toledo opnieuw onder vuur ge nomen. Gemeld wordt, dat vijf kruithuizen en drie opslagplaatsen voor munitie in de lucht zijn gevlogen. Ook. het militaire hospitaal werd ernstig getroffen, terwijl de luchtmacht ver scheidene gebouwen gebombardeerd heeft. Luchtaanval op Valladolid. Bombardementsvliegtuigen der regeerings troepen zijn doorgedrongen tot Valladolid, waar zij bommen hebben geworpen op het sta tion en op eenige militaire middelpunten in de omgeving. Roosevelt en de plannen voor een wereldconf erentie. Geen initiatief van tien Amerikaanschen president. President Roosevelt heeft' op een persconferentie: desgevraagd meege deeld, dat aan zijn onderhoud inder tijd met Lansbury omstandigheden hadden ten grondslag gelegen, welke zich intusschen hadden gewijzigd. Bovendien had hij met Lansbury nooit de kwestie van èen economische wereldconferentie besproken. Volgens goed ingelichte kringen is Roosevelt op het oogenblik niet ge neigd om het initiatief tot een der gelijke conferentie te nemen, hoeweil hij het vorige jaar wellicht dergelijke plannen heeft gekoesterd. Japan bereid eventueel deel te nemen. Een D.N.B.-bericht uit Tokio meldt, dat vol gens het agentschap Domei de. Japansche regeering bereid is aan een wereldconferentie deel te nemen, als zij daarvoor wordt uitge- noodigd. LANDELIJKE VEREENIGING VAN KAPPERS PATROONS OPGERICHT. In een te 's-Gravenhage gehouden vergade ring hebben verschillende samenwerkende kap pers organisaties het initiatief genomen tot het oprichten van een landelijke vereeniging ter behartiging der belangen van kappers, schoon heidsspecialisten en kappers-parfumeriehan- delaren. Het secretariaat is voorloopig gevestigd Mau- ritskade 33b, 's-Gravenhage. De mythische en de „weltanschauliehe" kant van het spel. Berlijn, 20 April1937. (Van onzen correspondent.) Zevénduizend vijf hónderd kegelclubs met 68.000 leden zijn onlangs plechtig gelijkge schakeld. Een feit van belang in het Derde Rijk! Hebben de kegelclubs in den loop der tijden niet met stoer conservatisme en harts tochtelijk radicalisme gedaan aan politiek, aan staats-, en familie-huishoudkunde, filo sofie en zangkunst en speelden ze niet soms al te zeer om rondjes bier! Door de gelijk schakeling zijn ze nu opgenomen in den Rijksbond voor lichaamsoefeningen met zijn strenge sportvoorschriften en is het geliefde volksspel officieel erkend als sport. Met het Engelsche woord „sport" werd oorspronkelijk bedoeld spel of vermaak in de open lucht, voornamelijk lichaamsoefeningen die kracht, behendigheid en vastberadenheid vereischten. Zwemmen, roeien, zeilen, schermen. Het ke gelen is langen tijd een huiselijk spel in de atmosfeer der Bierkneipen geweest en is daardoor als sport niet algemeen erkend. Het Olympisch Comité weigerde, het kegelspel als Olympische sport voor de wedstrijden toe te laten, ondanks het feit, dat in den laatsten tijd het kegelen over het algemeen sportief beoefend is. De officieele erkenning van het kegelen als sport heeft den Duitschen ke gelaar verheugd en zijn „Volksg-enossen", die aan germanologie doen, aan het schrijven gebracht van geschiedkundige mythische en „weltanschauliehe" beschouwingen over het kegelspel, dat in Duitschland reeds een alge meen verbreid volksspel was, lang voor er eenig begrip van „sport" was opgekomen. In een moraliseerend gedicht van den magister vom Tromberg, dat in de dertiende eeuw voor den ridderstand geschreven was, is er ook sprake van het kegelen als veel beoefend spel. Het is echter van veel ouder datum. Een bekend Germanist, die het woord „Chegil" uit den woordenschat der oude Germanen heeft opgevischt, beweert, dat dit woord „speel-kegel" beteekent en verhaalt uit den Mythos, dat een brave Germaan er meer dan 3Ö00 jaren geleden op uittrok om het begrip „vrees" te leeren kennen. Op zekeren nacht werd hij uit den slaap ge wekt door een rollenden donder bij helderen maneschijn. Tusschen twee eeuwenoude eiken door zag hij gestalten uit het rijk der geesten op de ijsvlakte van Donar's heilig meer ballen rollen naar een grillige groep staken. Toen de geesten voor het licht der zon de vlucht hadden genomen, bleken de staken menschen- beenderen te zijn en de ballen doodshoof den. Zoo is het kegelspel ontdekt en de brave Germaan zonder „selbstverstandlieh!" het vreezen te hebben leeren kennen keerde naar zijn dorp terug en richtte er de aller eerste ondermaansche kegelclub op. In oer oude tijde heeft men ook op den Galgenberg bij Oppland dwergen zien kegelen. Ridders in levenden lijve speelden later, in 't harnas met zilveren kegels en ballen van goud. Tusschen de ruïnes van Schwizel'berg in Beieren speel den de geesten een kegelspel, waarbij de men- scben, die ,er, getuige Van waren, voor hooren en zien zijn vergaan. Op den Kyffhauser- berg kegelt keizer Barbarossa in winternach ten bij volle maan met zijn trouwe ridders. In enkele streken van Duitschland werd in- plaats van met rollende ballen, met knup pels naar de kegels gegooid, wat zou gedoeld hebben op het omwerpen der oude heidensche symbolen. Deze laatste strophen uit de „Ge schiedenis van het Kegelspel in Duitschland" geeft een „Derderijksch" germanoloog aan leiding .in de „Berliner Börsen-Zeitung"te berichten, dat zijn voorouders en geloofsge- nooten „dan ook" eerst niets van het kegel spel hebben willen weten 't is te begrijpen! Met opvallende argeloosheid stelt' hij een kegelspel van „twaalf om den lange op en vraagt wat nu sommige mensehen wel zou den gevoelen, als onder zachten druk eener hedendaagsche „weltanschauliehe" organi satie dergelijk kegelspel met knuppels zou worden ingevoerd tegen Christelijke symbo len. Dat is de mythische en weltanschauliehe kant van het spel in het nieuwe Duitsch land. Verkwikkender is de practische zijde sportief en economisch. In het bekoorlijk Wernigerode aan den Harz is het bezwaar gevestigd van den Duitschen kegelaarsbond en van de Internationale Hoofdorganisatie' der kegelaars, waarheen Hollandsche-, Bel gische-, Hongaarsche-, Zweedsche- en Ame rikaaiische kegelaars en de Union des Clubs de Quilles de France in naam harer leden in enthousiaste bewoordingen hun erkentelijk ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Zooals jullie wel zult hebben begrepen, doorzag Thijs het heele geval. „Kom nu gauw mee," zei hij tegen de elf, „dan -breng ik je naar je eigen mooie waterplas terug." En nadat zij afscheid van de goede eend hadden genomen, begon de terugtocht. Het kleine wezentje ging in Thijs z'n hand zitten en zoo bereikten zij al weer spoedig de waterplas. Happus Kikkerrit zat met een treurig gezicht boven op een steen op Thijs te wachten, maar toen hij hen beiden aan zag komen, spleet zijn mond open in een foreeden lach. heidsbetuigingen zonden voor de ontvangst h Duitschland bij het vijfde international' kegelconcours. In 1936 zal het zesde wereldcongres gehou den worden in Helsingfors, de hoofdstad var Finland, dat hier als „vierde groote kegelaars- natie wordt, beschouwd na Amerika, Duitsch land en Zweden. Er zijn in Duitschland meei dan 190.000 kegelbanen. Hamburg heeft eer kegelsportpaleis met 48 banen, Leipzig eer met 45. Van wel-k belang de kegelsport vooi industrie en handwerk is, blijkt uit de waard* der in 1936 gemaakte kegelbanen, hl. 300.00( R.M. Een asphaltbaan kost 1000 R.M. een par- ketbaan ongeveer 1800 R.M. Voor de ballen in Duitschland hout en steen vervangen dooi ge,perst materiaal en kunsthars. Een bal moei 3 K.G. wegen en in doorsnee middellijn 16J/£ c.M. meten en kost 18 R.M. De ballen vooi „bowling-kegelen" zijn grooter en wegen 1 K.G. Zij kosten 35 R.M. De kegels worden hoofdzakelijk in hei Beiersche woudgebied gemaakt door z.g. thuiswerkers, die er zich speciaal op hebben toegelegd. Een stel gewone kegels acht van 40 c.M. en de koning-kegel van 43 c.M. lengte kost 30 R.M. Het bedrag, dat verleden jaar werd besteed voor banen, ballen en ke gels wordt op 750.000 R.M. geschat. De zevenduizend vijfhonderd clubs die per jaar wel mistens 40 maal hun kegelavond hebben, betalen per avond ongeveer 8 Mk. huur voor een dubbele baan, zoodat ook daar door een belangrijk bedrag in roulatie komt, laag gerekend 2.300.000 R.M. Ook de Meedingindustrie profiteert van de kegelsport. De echte gelijkgeschakelde kegelaar draagt een witte kegelaarspet, eenwitte kegelaars- blousè, insignes op de pet en op de linker mouw. Dus ook de insignes-industrie spint er zijde bij. En dan de kegeljongens, die ook nog voor de tallooze niet-georganiseerde kegelaars hun ambt waarnemen. Alleen voor de bierbrou wers is 't er niet 'beter op geworden. H. L. IÏW AAP is weer rustig en Uw zenuwen worden gekalmeerd en gesterkt door het gebruik van MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Glazen Buisje 75 ct. B-ij Apoth. en Drogisten (Adv. Ingez. Med.) VRIJDAG 23 APRIL HILVERSUM I, 1875 M. Algem. progr. verzorgd door de NCRV. 8— Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek (gr.pl.) 8.30 Gram.pl. 9.30 Gelukwen- schen 10.30 Morgendienst 11.Orgelspel 12. Berichten 12.15 Gram.pl. 1.Ensemble van der Horst 2.30 Chx. Lectuur 3.Pianovoor dracht 4.Bijbellezing in het Friesch 5.00 5.45 en 6.Nederl. Strijkkwintet 6.30 Voor tuinliefhebbers 7.Berichten 7.15 Literair halfuur 7.45 Reportage 8.Berichten ANP. Herh. SOS-ber. 8.15 Gram.pl. 9.Declamatie 9.30 Stafmuziek 5de R. I. (Om 10.Berichten ANP) 10.4511.30 Gram.pl. Hierna: Schrift lezing. HILVERSUM H. 301 M. 8.— VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9— VARA 10.40 VPRO 11.— VARA 8.Gram.pl. 1-0.Morgenwijding 10.20 VARA-Orkest 11. Declamatie 11.20 Vervolg orkestconcert 12.Kovacs Lajos' orkest 2. Causerie: „Een en ander over gelegenheids- grafiek" 2.30 Dameskoor „Bel Canto" 2.50 Hobo en orgel. 3.15 AVRO-Dansorkest 4.— Gram pl. 5.Krnderuurtje 5.30 VARA-Or kest 6.30 Politiek radiojournaal. 6.50 Gram.pl. 7.Hoofdmomenten uit de geschiedenis der Ned. arbeidersbeweging. 7.20 Gram.pl. 7.30 Berichten VGP. 7.35 Lezen in den Bijbel 8.— Concert (cello en piano) 8.30 Vrijz. Prot. jeugd internationaal 9.— Internationaal ca- baretprogramma 10.Declamatie 10.20 Or gelspel 10.30 Berichten ANP 10.40 Avondwij ding 11.Jazzmuziek (gr.pl.) 11.3012.— Gra mof oonpla ten DROITWICH, 1500 M. 10.05 Causerie over Babyverzorging. 10.20 Gram.pl. 11.05 Orgelconcert 11.50 Het BBC- Dansorkest 12.35 Sopraan en piano 1.20 A rolling stone, causerie. 1.35 Speeches 2.20 Sted. Politie-orlcest van Bristol 2.50 Gram.pl. 3.20 BBC-Midland-orkest 4.35 Concert door de „Alphas". 5.20 Berichten 5.45 BBC-Harmo- nie-orkest 6.30 Voor tuinlief hebbers 6.50 Ra diotooneel met muziek 8.20 Berichten 8.40 The Budget, causerie 8.50 Radiotooneel. 9.30 Het Virtuoso Strijkkwartet en solisten 9.50 Some uses of timber, causerie. 10.10 Het Les lie Bridgewater kwintet. 10.35 Billy Bissett en zijn Band. 10.5011.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 6.10 en 7 20 Gram.pl. 11.35 Lamoureux-or- kest en zang. 3.20 Gram.pl. 4.50 Celloconcert 5.05 Zang. 5,50 Vervolg celloconcert 6.05 Ver volg zang 7.05 Celloconcert 7.35 Zang 8.20 Ge varieerd programma 9.50 Gra-m.pl. 10.20— 12.20 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 5.50 Politiemuziekkorps 6.30 Gram.pl. 7.50 Omroep-Amusementsorkest en Omroep- schrammelensemble. 8.50 Gram.pl, 11.20 West- duitsch Kamerorkest. 1.35 Gram.pl. 3.20 Om- roepldeinorkest en F. Weber's orkest. 5.20 Omroepkleinorkest en instrumentaal kwartet 6,35 Omroepkleinorkest. 7.30 Voor oud-strij ders (radiotooneel en berichten) 9.5011.20 Omroep-Amusementsorkest. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gram.pl. 11.50 Klein-orkest 12.30 Sa lonorkest 12.50—1.20 en 4.20 Gram.pl. 5.50, 6.20 en 7.20 Dito 7.23 Kleinorkest en zang. 8 45 Hoorspel 9.00 Kleinorkest 9.3010.20 Gramofoonplaten en zang. BRUSSEL, 484 M. 11.20 Gram.pl. 11.50 Salon-orkest 12.30 Klein orkest en zang 12.50—1.20 Gram.pl. 4.20 De clamatie en gram.pl, 5.35 Gram.pl. 5.50 Cello voordracht 6.35 Zang 7.20 Voor Oud-Strijders 9.30 Gram.pl. 9.45 Zang 10.00—10.20 Gramo foonplaten. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Concert mmv. solisten, het Omroepka- merkoor en Omroeporkest 9.20 Berichten 9.50 —11.20 Omroep-Amusementsorkest. Om 10.05 Weerbericht.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6