DE GEKOCHTE FIETS GEHEEL GRATIS!! 1000 Rijwielen Cadeau! WEERBERICHT STIENS-brillen Butterick Knippatronen 7. 'AT E R D A G 24 A P RIE 1937 HA ARE EM'S DAGBEAD I Indien U vanaf heden tot en met 1 dag vóór Hemelvaartsdag een RIJWIEL (keuze uit diverse merken in 12 uitvoeringen) bij ons koopt, zoowel contant als op onze gemakkelijke betalingsvoorwaarden vanaf 50 cent per week zonder vooruit betaling, dan geven wij U als bijzondere attractie en wordt het gestorte bedrag terugbetaald, als het te Overveen op Hemelvaarts dag tusschen 24 uur 's middags, minimaal 2 Millimeter regent volgens de officiëele waarneming van het Koninklijk Nederl. Meteorologisch Instituut. Ook voor deze aanbieding geldt onze bijzondere „R ij w i e 1-S e r v i c e". 18 maanden gratis verzekerd tegen diefstal. 18 maanden gratis verzekerd tegen brand. 18 mnd. gratis verzekerd tegen inbraak. 18 mnd. alle reparaties gratis. Wij behouden ons het recht voor hen, die ons niet credietwaardig voorkomen, te weigeren. Prijsraadsel Vrouwen Vredes- stand. Een correctie. In het Prijsraadsel voor jongens en meisjes tot 12 jaar, dat werd uitgegeven aan de Vrou wen Vredes Stand op de Jaarbeurs van de Ver. v. Huivrouwen moet de volgende correctie worden aangebracht: De 9e regel van boven af moet aldus gelezen worden: De 10 8 1 51 41 43 60 61 van de 38 39 40 41 42 zijn 54 55 56 57 58 59 en 62 63 64 65. De oplossingen kunnen tot 15 Mei as. ge zonden worden aan mevr. W. BlombergZee man, Stuyvesantplein 11, Haarlem. OUDERAVOND LINNAEUSSCHOOL. Door bovengenoemde school werd een goed bezochte ouderavond gehouden. Na het openingswoord van het hoofd der school, den heer W. G. F. Sant, gaf de gym- nastiekonderwijzer der school de heer C. P. Nieuwenweg een openbare les aan de jongens van de hoogste klas. Een dankbaar applaus bewees hoezeer de ouders de lichamelijke op voeding op prijs stelden. De aftredende leden der Oudercommissie mevr. M. van LoenenParson en de heer P. v. d. Manakker werden bij acclamatie her kozen. De actie van Volksonderwijs" met betrekking tot de inschrijving van nieuwe leer lingen werd besproken waarna besloten werd weer een subsidie aan die vereeniging te ver- ■leenen. De commissie, belast met de controle op het schoolfonds, deelde mede dat de boe ken en bescheiden van den penningmeester in orde waren bevonden. In de pauze bestond voor de ouders gelegen heid, met de dames en heeren van het perso neel te spreken en het schriftelijk werk dei- leerlingen te bezichtigen. Na de pauze hield mej. E. M. H. Duyns, on derwijzeres der school, een causerie over „Mijn reisherinneringen uit Canada en Noord- Amerika". toegelicht met lichtbeelden. De voorzitter dankte haar voor haar1 leer zame voordracht en sloot hierna dezen goed geslaagden ouderavond. BIJEENKOMST N.S.B. De Nationaal-socialistische beweging in Nederland (N.S.B.) houdt op Dinsdag 27 April des avonds 8.15 uur een bijeenkomst in de Gemeentelijke Concertzaal, waar de heeren H. C. Nije en J. H. Feldmeijer het woord zullen voeren. (Adv. Ingez Med.) AGENDA Heden: ZATERDAG 24 APRIL La Gaité. Raaks: Groot Nachtfeest. 8 uur. Gebouw „Olympia": Feestavond Haarlem- sche Krachtsportvereenigihg, 8 uur. Palace Filmac: 115 uur: Do#rioopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Suzy", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Helène Wilfuer", 2.30 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De Jungle Prinses",, 2.30. 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Brandend Goud", 7 en 9.15 uur. Tentoonstelling van teekeningen van Henk Henriët, Kunsthandel „Pictura", Gierstr. 31. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Santpoort: Ledenvergadering „De Lichthoeve", 3 uur. ZONDAG 25 APRIL Rembrandt Theater: „Met Jan P. Strijbos naar IJsland", 11.30 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. MAANDAG 26 APRIL Stadsschouwburg. Wilsonsplein: Fritz Hirsch-operette„Wenn der weisse Flieder wieder blüht". 8 uur. Aandeelhoudersvergadering der N.V. Van Oploo's Kappersbedrijf te Haarlem, ten kan tore der N.V., 8 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Tentoonstelling van teekeningen van Henk Henriët. Kunsthandel „Pictura", Gierstr. 31. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben, om 's avonds en 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 24 April 's avonds 8 uur tot en met Vrijdag 30 April zijn de volgende apo theken op Zondag, "s avonds na acht uur en des nachts geopend. P Th. van Rijn, Kleine Houtweg 15. TeL 10539. Firma C. G. Loomeijer en Zn., Zijlweg 34. Tel. 12495. Schoterbosch Apotheek, Soendaplein 8. Tel. 12711 De ontwikkeling van liet Bloembollenbedrijf. Een beschouwing van dr. Yerhage. De Econ. Statistische Gegevens van 7 April bevatten uitvoerige beschouwingen van den voorzitter der Algem. Vereeniging voor Bloembollencultuur, dr. Verhage j over den toestand in het bloembollenbedrijf. Na de beteekenis van de depreciatie van den gulden voor het bedrijf uiteengezet te heb ben, staat dr. V. stil bij de plaatsgevonden verhooging van den minimumprijs in guldens, waartoe na uitvoerige beraadslagingen werd besloten. Gelijk houden van den prijs in guldens, dus verlaging van den prijs in de meeste andere valuta's zou een andere mogelijkheid zijn geweest. De twee voornaamste redenen waar om tot het volgen van de eerstgenoemde poli tiek besloten werd, waren wel dat door vele exporteurs gemeend werd, dat een prijsverla ging geen overeenkomstige afzetvermeerde- ring zou meebrengen, en dat gevreesd werd, dat bij prijsverlaging bepaalde landen maat regelen zouden treffen om overvoering van de markt aldaar te voorkomen, welke maatrege len zelfs de bestaande export-mogelijkheden wel eens in het gedrang konden brengen. Hiertegenover kan ook een andere meening gesteld worden. Dat prijsverlaging, gesteund door propaganda voor het gebruik, bij een ar tikel als bloembollen met een elastische vraag na verloop van eenigen tijd niet tot afzet_ ver meerdering zou leiden, is een stelling, die wij niet kunnen aanvaarden. En juist in de ge geven omstandigheden, nu het overschot in het vorige jaar van vroege tulpen op 25 pet. kan worden geschat van late tulpen op onge veer 10 pet., van hyacinten op 15 a 18 pet. van narcissen op ongeveer 12 pet. is het zoe ken naar afzetvermeerdering geboden. De beteelde oppervlakte is sinds 1932 aan zienlijk verminderd, maar de productie is niet dienovereenkomstig ingekrompen, omdat de bij die beperking passende, en in de laatste 5 jaar trouwens sterk verbeterde cultuurtech niek, een veel grootere opbrengst per opper vlakte-eenheid geeft. Een nieuwe beperking zou de positie van het Nederlandsche bloem bollenbedrijf als geheel en de toestand van de- kleine bedrijven in het bijzonder zelfs al zou deze beperking progressief zijn niet ten goede komen. Waarom er slechts een goede oplossing is: afzetvermeerdering. Want wan neer men niet tot afzetvermeerdering kan komen, zal een nieuwe beperking op den duur onvermijdelijk worden. Het tweede voor de prijsverhoóging gebe zigde argument, zoo vervolgt dr. Verhage, is voor ons van grooter waarde. Het is niet on denkbaar, dat bepaalde landen maatregelen zouden treffen bij een overvoering van de markt aldaar. Toch is het zeer onwaar schijnlijk dat bij een matige prijsverlaging dergelijke maatregelen zouden worden getrof fen, terwijl toch ook een dergelijke matige nrijsverlaging onzen afzet ten goede zou ko men juist voor die variëteiten, waarvan nu groote overschotten bestaan. Deze variëteiten worden in hoofdzaak geleverd als grondstof voor het buitenlandsche trekkersbedrijf; een «rootere verkoop zou daarin meer werkgele genheid scheppen, terwijl prijsverlaging van deze grondstof leidt tot prijsverlaging en grooteren verkoop van de bloemen van de o-ewone handelssoorten, Niet in te zien is, waarom bij een matige prijsverlaging afwe rende handelspolitieke maatregelen te duch ten zijn, die men wel bij een drastische prijs verlaging zou moeten vreezen. omdat dan de actie der buitenlandsche kweekers en van de kweekers van andere bloemen niet meer ge neutraliseerd zou worden door een tegen actie van de afnemers van ons product als grondstof; de iaatsten zouden dan bovendien vreezen, dat nieuwe trekkersbedrijven zouden ontstaan. Terwijl bovendien verlaging van den minimumprijs ertoe zou kunnen meewer ken. dat niet meer alle variëteiten dus ook die. waarvan de waarde hooger is „doof elkaar" in het buitenland voor den minimum prijs worden verkocht. Een euvel, dat op dit oogenblik sterk gevoeld wordt. HET A. B. C.-CABARET IN DEN STADSSCHOUWBURG. Het A.B.C.-Cabaret, onder leiding van Louis Gimberg, zal Zaterdag 1 Mei as. tot sluiting van het seizoen, in den Stadsschouw burg te Haarlem een populaire voorstelling geven van de cabaret-revue „Menschen kijken u aan", die gedurende twee achtereenvolgende maanden in het Leidscheplein Theater te Amsterdam volle zalen heeft getrokken. Wim Kan is de auteur van deze cabaret revue; Han Beuker componeerde de mu ziek. HET BALLEROSPEL EN DE SIGAREN WINKELIERS. In ons nummer van Vrijdag namen wij een bericht op van de besturen der Haarlemsche Vereeniging van Sigarenwinkeliers over het Ballerospel en de sigarenwinkeliers waarin de sigarenwinkeliers er opmerkzaam op wer den gemaakt dat zij. wanneer zij aan het Ballerospel lieten deelnemen kans liepen op een proces-verbaal Wij informeerden toen bij den Commissaris van Politie, die ons mededeelde, dat de Ballero actie niets te maken heeft met de Loterij- wet. Men maakt er ons opmerkzaam op, dat weliswaar het Ballerospel met de Loterij wet niets te maken heeft, maar dat het bij de Tabakswet den sigarenwinkeliers verboden is, hun artikelen beneden den banderolleprijs1 te verkoopen, zoodat zij toch wel degelijk zich een proces-verbaal op den hals zullen halen als zij aan het Ballerospel laten deel nemen. (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt: meest matigen, later afnemen- den wind, noordwestelijke tot noordelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk droog weer, kans op nachtvorst, weinig ver cindering in tempex atuur overdag. THERMOMETERSTAND Hoogste barometerstand 771.6 te Akureyri. Laagste barometerstand 754.7 te Stettin. De depressies in het Noorden zijn thans verdwenen en het weer wordt in geheel West-Europa beheerscht door een uitlooper van een zeer koud gebied van hoogeluchtdruk in het Poolgebied, hetwelk reikt tot in Midden- Frankrijk. Vlakke depressies liggen in Polen en het Oostelijk Oostzeegebied. Op den Oceaan ligt een uitgebreide depressie met een V-vormige secundaire tusschen de Azoren en de kust van Portugal. De luchtstroom uit het Noor den, welke tengevolge van de veranderde drukverdeeling over het geheele Westen waait en zich tot het Middellandsche Zee-gebied voortzet, brengt overal koud en guur weer. In Centraal-Europa stuwt de Noordelijke wind tegen de middelgebergten en de Alpen op; wat aanleiding geeft tot regens en sneeuwval op de toppen. De koude In de Alpen houdt aan (Jungfraujoch) minus 10 gr. Saentis minus 6 graden). Het uitgestrekte en dichte wolken dek dat het geheele vasteland bedekt en dat in onze omgeving tot 1400 Meter hoogte reikt, ligt in de Alpen tot over de hoogste toppen en geeft daar aanleiding tot zwaren sneeuwval (Saentis in het laatste etmaal 39 m.M. neer slag). Aan de Zuidzijde der Alpen heerscht föhn. Het is te verwachten dat het weertype hier stabiel zal blijven met droogte en guurte. In dien het wolkendek tijdelijk verdwijnt is de kans op nachtvorst groot en blijft de wind overdag guur. BAROMETERSTAND Vorige stand 768 m.M. Stand van heden 767 m.M. Stilstand. Opgave van; Fa. KUIPERS ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 2.20 uur; n.m. 14.30 uur. Strand berijdbaar van 7.3012.30 uur. Zondag v.m. 2.53 uur; n.m. 15.07 uur. Strand berijdbaar van 8.0013.00 uur. Maandag v.m. 3.15 uur; n.m. 15.38 uur. Strand berijdbaar van 8.15—13.30 uur. Cedipl. Opticien GIERSTRAAT 27 Leverancier alle Ziekenfondsen (Adv. Ingez. Med.) Misleidende veiling. Schilderijen waren niet echt. „Antieke" kasten die niet antiek waren. Eenige dagen geleden was geannonceerd, dat op Vrijdag 23 April in Huize „Dreefzicht" aan de Fonteinlaan te Haarlem publiek a contant zouden worden verkocht antieke meu belen en enkele schilderijen van bekende meesters, alles afkomstig van een groote buitenplaats. In deze advertentie werd er nog eens speciaal de aandacht op gevestigd, dat alle goederen van deze veiling afkomstig waren van een voorname buitenbezitting, zon der dat er goederen van elders aan waren toegevoegd. Deze veiling werd gehouden door een make laar uit Amsterdam. Als zijn helper (afsla ger) trad op een koopman uit Den Haag. Aangezien de politie een mededeeling had ontvangen, dat de veiling misleidend zou zijn, heeft de recherche, daarbij geassisteerd door enkele deskundigen, vóórdat de veiling begon een onderzoek ingesteld, waarbij bleek dat de schilderijen, op een enkele uitzondering na, allemaal slechts copieën waren. En van de kasten, die als antiek waren aangekondigd, waren er maar twee werkelijk antiek. Het bleek een bij elkaar gebrachte boedel te zijn. De makelaar wilde niet mededeelen waar de meubelen vandaan kwamen. Toen de deurwaarder J. van Wijngaarden van een en ander op de hoogte was gebracht, heeft deze vóór het begin van de veiling aan het publiek medegedeeld, dat in de bewuste advertentie verschillende fouten waren geslo pen, bijvoorbeeld dat een gothische en een rankenkast, die onder de rubriek „antiek" waren ondergebracht, niet antiek waren. De overige goederen waren gedeeltelijk uit ver schillende villa's aangevoerd. Tot zoover de mededeelingen van den deur waarder aan het publiek. De makelaar is wegens een en ander voor ditmaal door de politie ernstig onderhouden. Hem werd echter te verstaan gegeven, dat een volgenden keer alles in beslag zou worden genomen en dat dan tegen herr pro ces-verbaal zou worden opgemaakt j De veiling kon, nadat het publiek op deze wijze gewaarschuwd was. doorgaan. Plan binnenscheepvaart. Vrijdag zijn te Amsterdam op uitnoodiging van de S.DAP. en het N.V.V. bijeengeko men vertegenwoordigers van organisaties en andere deskundigen, die rechtstreeks of zij delings bij de binnenscheepvaart belang hebben of betrokken zijn, ten einde bespre kingen te voeren omtrent het dezer dagen gereed gekomen nieuwe hoofdstuk van het „Plan van den Arbeid", betreffende de bin nenscheepvaart. De heer H. Vos, directeur van het weten schappelijk bureau van de S.D.A.P., besprak als eerste inleider de binnenscheepvaart, welker toestand alles behalve rooskleurig is. In de wilde vaart bedroeg in de drie laatste jaren voor schepen beneden de honderd ton het aantal reizen per jaar gemiddeld acht. De bruto vracht bedroeg gemiddeld f 1 per ton. De bruto besomming voor schepen van pl.m. 75 ton gingen de f 500 dan ook niet te boven. Het aantal ligdagen steeg telken jare, (in 1935 gemiddeld 28.5 dagen). Het is niet alleen de crisis, die de moeilijk heden in de binnenscheepvaart heeft doen ontstaan, doch een algemeene verschuiving van het vervoer van scheepvaart naar Land- vervoer. Saneering moet geschieden door aanpas sing van de beschikbare scheepsruimte aan het vervoer, door invoering van een vergun ningsstelsel. Naast vermeerdering van het aantal reizen zal een verhooging der vrach ten, welke evenwel zonder wettelijke rege ling niet zal zijn te bereiken, saneermg kun nen bewerken. Verlaging van de lasten, met name van de zeer hooge hypotheken de hypotheken der hypotheekbanken alleen be- loopen reeds 25 millioen gulden zal moe ten op de in het Plan van den Arbeid aan gegeven wijze. De rentevoet kan met 20 pet. worden verlaagd. Hoofdzaak is echter verla ging der hoofdsommen. De door het rijk ge heven rechten, die gebaseerd moeten zijn op de kosten der waterwegen, zijn onrechtvaar dig verdeeld. De heer W. Drop, lid van de Tweede Ka mer, wees er op, dat de Plancómmissie de in stelling wil van een saneeringsraad voor de binnenscheepvaart. Tevens vraagt zij den financieelen steun van den Staat ter onder steuning van hen, die tengevolge der sanee rmg zullen worden uitgeschakeld. Wat de hypotheeklasten betreft, meende spr. dat een verlaging der hoofdsommen met het oog op het algemeen belang geoorloofd is. De afschrijving der regeeringscredieten aan den grooten scheepsbouw waren naar sprekers meening een precedent. Ten opzichte van de heffingen door de overheid bepleitte spr. een centraal heffings systeem, overeenkomstig het wegenbelasting systeem en onteigening of afkoop van par ticuliere heffingen. De heffingen moeten evenredig zijn aan de kosten, welke ten be hoeve der scheepvaart aan de wateiwegen worden besteed. In afwachting van de doorwerking -van de saneering zal steunverleening noodig zijn. Deze geschiedt thans zonder eenig systeem op vaak vernederende wijze. Een steunbe drag per gezin van f 8.25 is nog niet eens van de laagste. Spr. vroeg een centrale steunver leening door het rijk, uitgevoerd door de gemeentebesturen. De schippers zelf gaan in dezen niet vrij uit, want zij hadden vroe ger een onderling ondersteuningsfonds kun nen stic-hten. Tenslotte sprak spr. de hoop uit, dat het plan binnenscheepvaart de aaneensluiting der schippers tot een machtsformatie zal bevorderen. De vergadering ging, na een middagpauze, over tot debat, waaraan vele sprekers deel namen. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 9.00 11/16. Berlijn 73.40%. Parijs 8.10 1/4. Brussel 30.83. Zwitserland 41.75. New York 1.82 5/8. KAZAK VAN BEDRUKTE ZIJDE. Een bijzonder vlot model heeft de kazak, waarvan wij hier de afbeelding geven. Het ma teriaal, dat in dit geval het meeste zal voldoen, is bedrukte zijde. Het blousje wordt met een vijftal mooie knoopen gesloten. De rok valt zeer klokend; men kan de rok van voren open laten vallen of er een naad in maken. Dat is naar verkiezing. Benoodigd materiaal: 4.50 meter van 70 centimeter breedte. Het patroon is te verkrijgen in maat 44: bovenwijdte 102 centimeter; taillewijdte 86 centimeter; heup wijdte 110 centimeter. Door het al of niet aan knippen van naden kan men het patroon pas send maken voor het eigen figuur. Bij ieder patroon is een handleiding ingesloten, ten einde het werken er mee te vergemakkelijken. Prijs van het patroon 26 ets. I Het patroon is van heden af gedurende een week verkrijgbaar bij de bureaux van dit blad Gr. Houtstraat 93 en Soendaplein 37. De heer Gratama over Frans Hals. Voordracht met lichtbeelden voor de Vereeniging „Haerlem". De heer G. D. Gratama, directeur van het Frans Halsmuseum heeft Vrijdagavond voor de leden van de Vereeniging „Haerlem" en introducé(e)s een voordracht gehouden over Frans Hals, toegelicht met lichtbeelden. Geen wonder dat deze voordracht van een Frans Hals-kenner als de heer Gratama over een beroemden Haarlemschen schilder zeer veel belangstellenden naar de Kroonzalen had doen opgaan: de zaal was stampvol. Spreker toonde eerst eenige schilderijen uit tijdperken vóór Frans Hals: werk van Jan van Scoorl, stijf en houterig van com positie; Hendrick Goltzius schilderde en Hercules, die den indruk maakt, juist van den kapper te komen Dan komt Frans Hals. opgeleid door zijn offlcieelen leermeester Carel van Mander en zijn niet-officieelen Corn. Corneliszoon van Haarlem, van wien Hals volgens den heer Gratama meer geleerd heeft dan van den eersten, want Hals' werk lijkt veel meer op dat van Corn. Corneliszoon dan op dat van den schrijver van het Schildersboek. Doet Corn. Corneliszoon al een poging om uit de stijfheid los te komen, het geheele oeuvre van Hals is een openbaring van los heid en gemakkelijkheid van schilderen, die ongeëvenaard is. Hals is de schilder van de ruimte, bij hem is niet, als bij Coimeliszoon, alles precies evenveel verlicht, hij zorgt voor schakeering. voor achtergrond, voor diepte en spheer, hij „zet alles direct in de verf", met brillante kleuren. Hij schildert zoo ge makkelijk als een vogel fluit, zijn werk is vol natuur en eenvoud, hij „flatteert" nie mand, maar geeft de werkelijkheid weer, breed en kloek en forsch, misschien eerst wat oppervlakkig, meer naar het uiterlijk dan naar het innerlijk, maar toch zeer vi taal, later (men denke aan zijn regenten en ï-egentessen van het Oudemannenhuis, op 84-jarigen leeftijd geschilderd) diep psycho logisch. Hij is een impressionist; zijn mees terhand geeft wat hij schildert weer vol le ven en realiteit. Merkwaardig dat van de schilderijen die hij vóór zijn 31e jaar maakte er geen enkele bekend is; er mag toch verondersteld wor den dat een zoo vruchtbaar schilder als Hals ook voor zijn 31e jaar veel werk heeft ge maakt. Waar is het gebleven? Niemand weet het. Zijn eerste schutterstuk was dat van de Schutters van de St. Joris Doelen. Van het bedrag, dat hij er voor ontving werd37 gulden en vier stuivers afgehouden wegens schuld. Want Frans Hals heeft zijn heele leven schulden gemaakt en „is er nooit onder uit gekomen". Men weet het: in zijn laatste levensjaren kreeg hij 200 carolusguldens, door een besluit van de vi-oedschapen tui-f, opdat de oude kunstenaar niet van de koude zou omkomen! De heer Gratama lichtte zijn voordracht toe met prachtige lichtbeelden. Daar gangen ze aan ons oog voorbij, de schutters en de officieren van de St. Joris Doelen, het „Joyeux couple", de Lachende Cavalier (Hals was vóór alles de schilder van den lach), de Drinker, uit het Rijksmuseum, die op de Frans Halstentoonstelling te zien zal zijn (helaas mag de Lachende Cavalier de Wallace Collection te Londen niet verlaten, omdat dat museum niet mag uitleenen), de officieren van den Kloveniersdoelen, badend in licht, de Haarlemsche burgemeester Ni- cólaas van der Meer. La Bohémienne (waar voor waarschijnlijk een dochter van Hals po seerde), de Heks van Haarlem, die hij vier kèer schilderde (één van die stukken komt op de tentoonstelling), de regenten van het St. Elisabeths Gasthuis en zoovele andere meesterstukken: een lust voor de oogen. Aan het slot van zijn voordracht wekte de heer Gratama op tot ee:. bezoek aan de Frans Halstentoonstelling, waarvoor de deel neming uit het buitenland buitengewoon groot zal zijn: uit Brussel komen 15 schilde rijen, uit Amerika alleen 30! De voorzitter van „Haerlem", de heer J. L. Tadema, dankte den heer Gratama voor zijn mooie voordracht en voor de moeite, die hij zich voor de Frans Halstentoonstelling geeft en hoopte dat hij zijn loon zal vinden in een enorm aantal bezoekers! HET NATIONALE DAGBLAD. In „Het Nationale Dagblad" van Vrijdag komt het volgende bericht voor: Op zijn verzoek is kameraad R. van Houten van zijn functies ontheven. De stichtingen Nenasu en Nationale Pers blijven hem dank baar voor den velen en toegewijden arbeid, die door hem als directeur is verricht. Onze Haagsche correspondent verneemt, dat ook de chef-redacteur, de heer Kees Hazelzet is afgetreden en dat in Den Haag wordt ver nomen, dat nog verscheidene andere leden van het personeel van „Het Nationale Dagblad" zijn afgetreden. Schoolgeld M.O. en Voor bereidend H.O. HEEMSTEDE B. en W. zullen den raad dezer dagen een nieuwe retributieregeling voor het middel baar en voorbereidend hooger onderwijs voorstellen, gebaseerd op de z.g. gemengde hoofdsommen van vermogens- en inkomsten belasting. Naar wij vernemen, zal deze nieuwe rege ling de oude tarieven zooveel mogelijk hand haven, zoodat de schoolgelden voor dit onder wijs noch verhoogd noch verlaagd zullen worden. ER ZIJN NOG AUTO-AFFICHES VERKRIJGBAAR! Namens de Hoofdcommissie van Uitvoering van de BJEL.-week schrijft men ons: Er zijn nog een aantal bellen (auto-affi ches) aan het adres, Lange Begijnestraat 20, aanwezig. Er zijn nog tal van automobilisten, welke met auto's rijden, waarop geen bel geplakt is. Hen noodigen wij uit dit aanstonds te ver anderen. Ook particuliere auto's leenen zich uitste kend voor beplakking met de bellen. Bij voorkeur op de achtemiit! De uitstekende voor lente en zomer zijn aangekomen. Zij kosten: f 0,65 f 0,95 f 1,25 Fashion Magazine f0,55 Verkoop F.UJtebrufl liffmaflfl

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2