De roeibaan in het Boschplan te Amsterdam Gereed voor de a.s. Varsity HANDBAL ZWEMMEN KANOSPORT WIELRIJDEN LAWNTENNIS MAANDAG 26 APRIL 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Een kijkje op de nieuwe Amsterdamsehe roeibaan. Links de groote tribune, die plaats biedt aan 2400 personen. Op den achtergrond het gTOote bootenhuis. Van een droom die werkelijkheid is geworden e Amsterdamsehe wethouder voor Pu blieke Wenken de heer S. Rodri- gues de Miranda, blijkt aan de sport in het algemeen en aan de roeisport in het bijzonder een goed hart toe te dragen. Tot die conclusie cnoest ieder wel komen, die Zaterdagmiddag deel uitmaakte van het bezoek van zeventig bin nen- en buïtehlandsche sportredacteuren aan de nieuwe roeibaan in het Amsterdamsehe Boschplan, waarover we al eenige malen in ons blad uitvoerige bijzonderheden hebben gepubliceerd. Hij herinnerde er aan, dat hij in de Amsterdamsehe raadszitting van 24 Mei 1933 het denkbeeld, om in het Boschplan een lange en breede roeibaan te maken, heeft mo gen verdedigen. Hij noemde het een groot cultureel werk, dat hier tot stand is gebracht door Publieke Werken, onder de energieke leiding van den directeur, ir. W. A. de Graaf, en van Jhr. ir. E. van Heemskerck van Beest, hoofdingenieur bij de Havenwerken en Utili teitsbouw, die daarbij geadviseerd werden door een groot aantal deskundigen op het gebied van de roeisport, onder wie de heer W. Jonge- jan. „En de raad, volgzaam als altijd", zei de heer De Miranda lachend, „keurde het plan goed. Toch wist ik toen nog niet precies, hoe dit alles worden zou. In die vier jaar is het denk beeld werkelijkheid geworden en ik moet eer lijk bekennen, dat deze unieke roeibaan mijn verwachtingen verre heeft overtroffen. En dit werk zal ook zijn rente wel opbrengen, zij het dan ook indirect. Een groot aantal werkloozen heeft hier gedurende geruimen tijd werk ge vonden en al was het niet altijd tot hun volle tevredenheid, want het loon kon uit den aard der zaak niet groot zijn, zij hebben toch in ieder geval de satisfactie, dat zij aan dit mooi stuk cultureel werk mee mochten doen. Met het tot stand komen van deze baan krijgt nu Dok de roeisport .weer de plaats in de rij der sporten, die haar zeer zeker toekomt. Er zijn hier nu reeds zes wedstrijden uitgeschreven. De officieele opening zal plaats hebben op 11 12 en 13 Juni. als de Kon. Roei- en Zeilver- eeniging hier haar internationale roeiwed- strïjden zal houden". De heer De Miranda bracht dank aan allen, die hebben meegewerkt en betuigde de bijzon dere erkentelijkheid van B. en W. aan het be stuur van den Ned. Studentenroeibond voor het organiseeren van de Varsity op den a-s. Hemelvaartsdag op deze nieuwe baan. Ir. W. A. d e G r a a fdirecteur van Publie ke Werken, gaf een uitvoerige uiteenzetting van de moeilijkheden, die overwonnen moes ten worden om te verkrijgen wat men hier nu ziet: een kunstmatig aangelegde roeibaan, waarvan men haars gelijke in gansch Europa niet vinden zal. „En deze roeibaan is nog slechts een onderdeel van het groote bosch plan, dat 18 y2 millioen gulden zal kosten. Het is alsof er een schoone droom in vervulling is gegaan. Het Amsterdamsehe bosch wordt achttien maal zoo groot als het Vondelpark. De voorbereidingen voor het maken van de roeibaan zijn niet gemakkelijk geweest. Er is wel vijftig uur vergaderd met de roeideskundi- gen. Elk détail werd hierbij zorgvuldig over wogen. Ons ideaal was, dat het publiek niet een gedeelte van de wedstrijden, zooals bij de andere banen het geval is, maar het geheele parcours kan volgen. En ook dit ideaal is vol komen verwezenlijkt, zooals men straks zien zal. Met liefde en toewijding is door de men sehen van Publieke Werken gewerkt. Deze roeibaan moet worden een stuk van het Am sterdamsehe openbare leven. Ik hoop dus dat de baan populair zal worden. Van het groote bosch is natuurlijk nog niets te zien, maar elk jaar zal er een gedeelte tot stand komen, zoodat ik hoop dat over ongeveer vijftien a twintig jaar het bosch gereed zal zijn. En dan bezit Amsterdam een centruim van schoone natuur en gelegenheid tot sportbeoefening waarop ze trotsch mag zijn. Jhr. Ir. E. van Heemskerck van Beest deelde vervolgens technische bijzon derheden mede. .Deze baan van tweeduizend meter is kaarsrecht, 65 M. breed en ruim twee meter diep. Vijf ploegen kunnen gemakkelijk naast elkaar roeien. De baan ligt beschut in twee diepe polders". Gelegenheid tot telefoneeren. Het hoofd van hel Telefoondistrict, ir J. M. J. Hendriks deelde eenige bijzonderheden mede over het Rijkstelefoonkantoor bij de roei baan. „Het telefoonkantoor, dat in het sous-ter rain van de tribune is ondergebracht en toe gankelijk is zoowel voor pers als publiek, bevat 12 telefooncellen. De gesprekken, die aan de loketten worden aangevraagd, worden door de telefoniste rechtstreeks opgegeven aan den te lefoonpost op de interlocale centrale te Am sterdam, die de verlangde plaats bedient. Wordt bijv. Parijs verlangd, dan geeft de lo kettelefoniste aan den post Parijs het verlang de nummer aldaar op benevens het nummer van de cel, waarin het gesprek gevoerd zal worden. De telefoniste te Amsterdam brengt dan rechtstreeks het gesprek tot stand. Een dergelijke gespreksafwikkeling waarborgt een snel tot stand komen der gewenschte verbin dingen. Van 4 van de 12 cellen uit zullen door het telefoneerend publiek zelf langs automati- schen weg rechtstreeks gesprekken tot stand gebracht kunnen worden met Amsterdam, Utrecht, Hilversum, Bussum, Alkmaar, enz. Verder is vanuit één cel telexverkeeir mogelijk, wanneer aan dit verkeer behoefte mocht be staan. Behalve gelegenheid tot telefoneeren in de z.g. cellenkamer, bestaat voor de pers gele genheid tot telefoneeren op de tribune. Verder is op de tribune voor een vijftal omroep-orga- nisaties uitzending mogelijk. Voor het publiek, dat niet op de paddocks kan komen, is op het terrein nog een extra spreekcel". Bezichtiging van de baan. De Sportredacteuren werden hierop in de gelegenheid gesteld, de baan te bezichtigen. Met drie autocars werd een tocht langs de geheele lengte van de baan gemaakt. De start ligt aan het Westelijk einde van de baan, nabij de Ringvaart; de finish is aan het Oostelijk einde, waar het groote booten huis gebouwd is. Bij den start zijn ook de ruime startsteigers en een haventje voor de motorbooten, die ach ter de roeiploegen aan varen. Opdat de ploegen op deze lange baan den juisten koers kunnen houden, zijn 250, 500, 100, 1500 en 2000 M. richtingsmerken van ver schillende kleuren boven de baan aangebracht. Het publiek wordt tijdens den wedstrijd ge regeld op de hoogte gehouden van den stand van den strijd. Daartoe zijn op elke 500 M. waarnemingsposten aangebracht, die in tele fonische verbinding staan met den omroeper. Deze zit in een huisje aan de finish. Door mid del van luidsprekersinstallaties wordt het pu bliek van minuut tot minuut op de hoogte ge houden. Ook zijn er op eenige afstanden van elkaar zoogenaamde uitwijkplaatsen gemaakt voor het verleenen van ruimte aan booten, die NET ti/E UWE Tl EE/Q BEG/nPurrr Plattegrond van het Boschplan te Amsterdam met in het midden de lange roeibaan zich voor een volgend nummer naar de start plaats moeten begeven. In het middengedeelte van het fraaie boo tenhuis is plaats voor niet minder dan tachtig gieken. En wanneer er eens een groot aantal booten verwacht wordt, is er nog voldoende terrein beschikbaar voor het plaatsen van tenten. Verder is er een ruime werkplaats, waarin het daglicht ruim voldoende kan toe treden. Natuurlijk is er ook een groot aantal toilets, douches, kleedkamers enz. De overdekte tribune is in één woord prach tig. Er kunnen 2400 menschen een zitplaats vinden en de rijen zijn zoo hoog gemaakt, dat alle toeschouwers ongehinderd kunnen kijken. In het midden is een officieel gedeelte, keurig betegeld, bestemd voor vorstelijke bezoekers, die via een afzonderlijken ingang in de tri bune kunnen komen. Er is een parkeergelegenheid voor niet min der dan 1200 auto's. Duizenden menschen kunnen verder aan den oever gratis den wedstrijd gadeslaan. Voor hen, die per auto of fiets de ploegen willen bijhouden van start tot finish, is ook afdoende gezorgd. Aan den zuidkant van de baan is namelijk een autoweg gemaakt van zeven meter breed en daarnaast, maar veel lager liggend, een rijwielpad van drie meter breed, zoodat de automobilisten gemakkelijk over de fietsers heen op de roeibaan kunnen kijken. Aan de wielrijders wordt dringend verzocht, geen malligheden op dit smalle pad uit te halen, om ongelukken te voorkomen en de achter hen rijdenden niet te hinderen. De menschen, die over water de roeibaan willen bereiken, vinden via een sluis van den Schinkel uit toegang. Na dezen rondgang, waarbij alle gewenschte inlichtingen werden verstrekt, verzamelde het gezelschap zich in het keurige en ruime res taurant, dat in de nabijheid van de tribune is gebouwd, waar een dronk werd gewijd op den bloei van dit prachtige boschplan en de zeldzame roeibaan. De heer D. Kouwenaar, voorzitter van de Amsterdamsehe Pers, dank te namens alle genoodigden het gemeentebe stuur voor de gelegenheid om gezamenlijk de baan te mogen bezichtigen („we hebben nu allen tegelijk een primeur!", zei hij). Hij sprak woorden van lof en bewondering aan het adres van Publieke Werken en den enthousiasten wethouder De Miranda, dien hij met deze schitterende aanwinst van Amsterdam geluk wenschte. Deze toespraak werd door ir. De Graaf en den heer De Miranda beantwoord, waarbij de laatste opmerkte, dat niet alleen het toegekomende geslacht van het groote vol tooide bosch zou genieten, zooals velen den ken, maar ook het huidige. Ook merkte hij op, dat deze roeibaan eventueel ook voor zwem wedstrijden en schaatsenrijden gebruikt zou kunnen worden. Het gezelschap werd daarna weer per auto cars naar het Centraal-station gebracht. Met volle overtuiging kunnen we onze lezers adviseeren, op Hemelvaartsdag de Varsity te gaan bijwonen. Zij zullen, vooral wanneer het weer vul meewerken, opgetogen naar huis te- rugkeeren; zij zullen dan met ons spreken van een droom, die werkelijkheid is geworden. Haarlemsch elftal—Zeeburg (1—4) (Dames). Door een zwakke plek in de halflinie der Haarlemsche dames en een niet goed begrijpen van spil met de beide backs, dreigde meer malen gevaar voor het Haarlemsche doel. De stand werd door Zeeburg op 03 gebracht. Voor rust scoort mej. Bakker voor het Haarl. elftal (1—3). Na de rust vervangt mej. T. Bakker de links half; mej. Gerritsen valt voor mej. Sjouwer man in, Nog eenmaal weet Zeeburg te doel punten (Einde 14). Haarl A-elftal—Haarl. B-elftal (5-0) Heeren. De voorhoede van het A-elftal combineerde uitstekend; in korten tijd behaalde dit elftal reeds een flinken voorsprong. De B-voorhoede liep den geheelen wedstrijd naar haar vorm te zoeken, combinatiespel bleek hier heelemaal afwezig, zoodat succes uitbleef. Haarl. elftal-Rest van Haarlem (4—1) Hierna speelde het voorloopig -Haarlemsch heeren team, bijna geheel uit Lijnden-spelers bestaande, tegen de Rest van Haarlem. Thans speelde de Rest een betere partij, maar kon toch niet voorkomen, dat het Haarlemsch elf tal een 40 voorsprong nam. Cornet redde voor de Rest de eer (41). Het eerste lustrum van „Water vreugd". Het vijfjarig bestaan van de zwemafdeeling van den Ned. Arbeiders Sportbond te Haarlem is op feestelijke wijze gevierd. Zaterdagmiddag werd in het gebouw St. Bavo een receptie ge houden, waar velen acte de présence gaven. Behalve vertegenwoordigers van verwante or ganisaties kwamen o.a. ook de heer A. J. Meijerink (Reddingsbrigade) Mevrouw C. E. SchmidtMüsler (Sportfondsenbad) en de heer J. Brandt (Stoops Bad) het bestuur com plimenteeren. Des avond was de groote zaal van St. Bavo geheel gevuld. Hier werd o.a. het woord gevoerd door den heer N. Lingeman voorzitter van „Watervreugd". Janny van Oogen en Frans Nienhuys bekend door hun veelvuldig optreden voor de radio, namen nagenoeg het geheele programma voor hun rekening. Vóór de pauze droegen zij een aantal anti-oorlogsche gedich ten voor; Frans Nienhuys vertelde Henri Bar- busse's „Ridderkruis". Na de pauze kwamen zij met een vroolijk re pertoire, waarmede zij veel succes oogstten. De programmanummer werden afgewisseld met muziek van een uitstekenden band. Deze goed geslaagde avond werd met een bal besloten. Het zwemfeest. De feestelijkheden ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van „Watervreugd" werden Zondagmiddag in het Sportfondsenbad voort gezet. Toen de heer Lingeman, voorzitter van „Wa tervreugd", het woord nam, hadden alle deel nemers in hun roode badpakken op den Tand van het bessin plaats genomen, hetgeen een aardigen aanblik bood. Nadat ook een vertegenwoordiger van den NA.S.B., alsmede de heer Hermann Heinrich, leider van de gezamenlijke zwemafdeelingen in Nederland, voor de microfoon waren geweest, volgde de opmarseh onder leiding van den heer P. Mooyman. Acht meisjes verzorgden het nummer figuur- zwemmen, dat zeer in den smaak van het pu bliek viel. Het gecostumeerde spiegelgevecht van jon gens in kano's vormde het komische gedeelte van het programma. Hierna kreeg men een vossenjacht te aan schouwen, zoowel voor meisjes als jongens. De vossen werden door de geblinddoekte „jagers" niet spoedig gevonden, want de vossen bleken goed onder water te kunnen zwemmen! Na de zwemwedstrijden volgde een demon stratie zwemmend redden, schoonspringen, alsmede figuurzwemmen voor dames. Het zwemfeest werd besloten met een water- spel, waarvoor ongetwijfeld veel voorbereiding noodig geweest moet zijn. Het eerste tafereel stelde voor hoe er circa dertig jaar geleden ge zwommen werd, in den tijd, dat er nog bad pakken met lange pijpen werden gedragen en het streng verboden was, dat dames en heeren tezamen zwommen. In het tweede tafreel werd het wedstrijdzwemmen gehekeld, de overdreven training en de strijd tegen het horloge. Ten slotte liet men in dit spel uitkomen, hoe de NA.S.B. het zwemmen opvat. Er werden ver schillende groepen van de zwemafdeeling uit gebeeld. Het geheel werd door een declama- trice toegelicht. 100 M. schoolslag vrouwen: 1 D. Deen 1.39 1/5, 2 B. Zonneveld 1.44 2/5, 3 L. Wisse 1.46 4/5. 100 M. schoolslag mannen: 1 B. Hazelaar 1.34 1/5; 2 C. v. Ekelen 1.38 1/5, 3 H. Weijers 1.55. 66 2/3 M. vrouwen boven 30 jaar: 1 Woning 1.12, 2 Olie 1.23 2/', 3 van den Haak 1.23 3/5. 66 2/3 M. mannen boven 30 jaar: 1 van den Haak 1.3 2/5; 2 van der Weijden 1.3 3/5; 3 Klees 1.14 3/5. 3 X 33 1/3 M. misselslag estafette vrouwen 1 Haarlem I 1.29 1/5; 2 Haarlem UI 1.32 1/5. 3 Haarlem II 1.33 2/5. 3 X 33 1/3 M. wisselslag estafette mannen: 1 Haarlem I 1.11; 2 Den Haag 1.13, 3 Haar lem H 1.15 4/5. De Vondelpark-estafette. Zaterdag heeft te Amsterdam de jaarlijk- sche Vondelpark-estafette plaats gehad. De uitslagen luidden: Af deeling A: 1. Trékvolgels (Den Haag), W. Roest, K. Baumgarten, Osendarp, van den Berg, H. Baumgarten, Balhan, Essenberg, Wernink en de Groot), 10 min. 46 sec.; 2. A. A. C. (Amsterdam) (Heymans, Eikema, Boers- ma, Scheermeyer, van der Kar, Brasser, Mieg- hout, Bouman en Sweres), 10 min. 54.5 sec. 3. A. V. '23 (Amsterdam), 11 min. 11.9 sec.; Af deeling B: 1. S/L.T.O. (Amsterdam), 11 min. 41.6 sec.; 2. de Volewijckers (Amster dam), 11 min. 49.9 sec.; de Meteoor (Am sterdam), 11 min. 56,2 sec. Afdeeling C: 1. Olympia (IJmuiden), 11 min. 55 sec.; 2. De Vierde Vijfjarige (Amster dam). 11 min. 57 sec.; 3. A. V. '23 juniores (Am sterdam) (buiten mededinging. Helen Stephens wint drie titels. Te St.-Louis zijn Amerikaansche dames- athletiekkampioenschappen op overdekte ba nen gehouden, waarbij de wereldrecordhoud- ster en Olympische kampioene Helen Stephens op drie titels beslag wist te leg gen. Zij won de 50 meter in den tijd van 6,5 sec., de 200 meter in 28,5 en haalde bij het kogelstooten een afstand van 13.45 meter. Nieuw wereldrecord 4x1 mijl estafette. Uit Philadelphia: De ploeg van Indiana is er in geslaagd, het wereldrecord 4X1 mijl esta fette te verbeteren en te brengen op 17 minu ten 16.1 sec. Deze ploeg bestond uit Donald Lash, Melvern Trutt, Jim Deckart en Jim Smith. Het oude wereldrecord stond op naam van de Illinois A.C., welke vereeniging met haar athleten Krogh, Buker, Watson en Ray op 23 Juni 1923 te Chicago een tijd gemaakt had van 17 minuten 21.4 sec. Kano-ver eeniging „T rek vogels" Zondag heeft bovengenoemde vereeniging haar openings- en propaganda-tocht door Haarlem gehouden. Vele Haarlemmers zijn ge tuige geweest dat de Trekvogels na een langen winterslaap in alle opzichten, met keurig uit gedoste veeren het nieuwe seizoen zijn inge gaan. Allen, die belang stellen in deze mooie en tevens zoo gezonde sport kunnen ten alle tijden een kijkje nemen in het Clubhuis aan het Noorder Buiten Spaarne. Inlichtingen bij hei bestuur De Jonge Kampioen. Zondag liet bovengenoemde vereeniging een wedstrijd verrijden om de Meer heen vooff A-, B- en C-klassers en Juniores 37,5 K.M. De uitslag was A-kl.: 1. J. Smit 1 uur 57 min. 22 sec. 2. T. Hoogland 1 uur 58 min. 23 sec. 3. Roorda. 4. H. Dijk, door ketting pech. B-kl. H. Munk 1 uur 59 min. 55 sec. 2. J. Mimk 1 uur 59 min. 56 sec. 3. H. Tichelaar, 4. Veen. C-kl.: 1. Bijster 2 uur 22 min. 17 sec. 2. Knaao 2 uur 22 min. 19 sec. 3. Wijexs. Juniores 37.5 KJVT.: 1. Gerritsen 1 uur 57 m. 20 sec. 2. Mijn 1 u. 57 min. 30 sec. 3. K.Nee£, 4. Groot. Wedstrijden te Leeuwarden. De uitslagen van de Zondagmiddag op de wielerbaan te Leeuwarden gehouden wed strijden luiden als volgt: Sprintwedstrijden over 600 Meter: eerste serie: 1 J. van Egmond 13.2 sec., 2 K. Bakker Tweede serie: 1 T. Merkens 13.4 sec., 2 J. v. d. Heuvel 13.5 sec. Derde serie: 1 T. Merkens 13 sec., 2 J. van Egmond 13.2 sec. Vierde serie: 1 J. van den Heuvel 13.1 sec, 2 K. Bakker 13.2 sec. Vijfde serie: 1 J. van Egmond 13.1 sec* 2 J. van der Heuvel 13.2 sec. Zesde serie: 1 T. Merkens 13.2 sec.; 2 K. Bakker 13.6 sec. Totale uitslag: 1 T. Mer kens, 6 pnt., 2 J. van Egmond 5 pnt., 3 J. van den Heuvel 4 pnt., 4 K. Bakker 3 pnt. Afvalwedstrijd voor profs, en onafhanke- lijken over 7 KM. 1 C. Hurtgen, 2 M. Schot man, 3 J. Leijenaar. Koppelwedstrijd voor profs en onafhanke- lijken over 60 K.M. met zes klassementen (om de vijftig ronden een klassement)1 K. Bakker-J. Cremers 1 pnt., op twee ronden; 2 T. Merkens-C. Hurtgen 9 pnt. Op drie ron den: 3 J. van Egmond-H. Jazet 10 pnt., 4 J. Heimstra-D. Kanon, 0 pnt., Op vier ronden: 5 J. Boslander-R. Loskamp 3 pnt. Op vijf ronden- 6 J. Leijenaar-Ja Kamminga 1 pnt. Op zes ronden: 7 F. Biesheuvel-Althuizen 0 pnt. Tijd 1 u. 27.40 sec. Achilles. Zondag hield „Achilles" haar laatsten rit voor de Winter-Competitie over 1 K.M. De ritten werden vlot afgewerkt. De uitsla- ;en waren als volgt: A-klasse: 1. M. Peetoom, 2. B. de Vries, 3. N. Kemp, 4. Klinkenberg. B-klasse: 1. C. v. Egmond. 2. P. Moison, 3. De Klerk, 4. de Vos. C-klasse: 1. P. Peetoom, 2. H. Koelemij. 3. J. Stet, 4. P. v. Leeuwen. Juniores: 1. P. Duyns, 2. Portegies, 3. De eus. De totaal-uitslag dezer competitie is thans.' A-klasse: 1. M. Peetoom 18 pnt., 2. J. Rijne- veld 14 pnt., 3. J. Klinkenberg 14 pnt., 4. G. v. Wees 10 pnt.. 5. A. Buijs 5 pnt. B-klasse: 1. Th. de Klerk 20 pnt., 2. H. Schijf 14 pnt., 3. en 4. D. Claassen en P. Moi son, ieder 9 pnt., 5. C. v. Egmond 5 pnt. C-klasse: 1. H. Koelemij 22 pnt., 2. J. Stet 20 pnt., 3. P. Peetoom 16 pnt., 4. P. v. Leeuwen 6 pnt., 5. Slingerland 5 pnt. Juniores- 1. Portegies 22 pnt., 2. Duyns 21 pnt., 3. J. Ekel 9 pnt., 4. F. v. d. Ende 7 pnt., 5. De Reus 3 pnt. Herman Koelemij er wist te Halfweg op fraaie wijze den wedstrijd der nieuwelingen te winnen. A.s. Woensdag nemen tal van leden deel aan de Ronde van Purmerend. 's Morgens 8 uur vertrekken ze per auto van de Kleine Houtstraat. Hedenavond halfnegen vergadering m het clubgebouw, Ged. Oude Gracht 124. Excelsior. Zondag werd de tweede rit voor de voorjaars- competitie gereden. De A- en B-klassers reden 50 K.M., de C-klassers 37 y2 K.M. De uitslag luidt: A-klasse: 1. W. Fennis 6 pnt., 2. H. Kleef 5 pnt., 3. R. Taverne 4 pnt., 4. Korthals 3 pnt., 5. J. Lasschuit 2 pnt., 6. B. Fennis 1 pnt. B-klasse: 1. Koekenbier 6 pnt., 2. Banken 5 pnt., 3. Evers 11 pnt., 4. Bouman 3 pnt., 5. de Nijs 2 pnt. C-klasse: 1. v. Dokkum, 6 pnt., 2. v. Es 5 pnt., 3. De Vries 4 pnt., 4. F. Jansen 3 pnt., 5. W. Kleef 2 pnt., 6. G. v. Dijk 1 pnt. Hedenavond vergadering in het clubgebouw aan de Gen. de la Reystraat. De veteranenclub Excelsior hield haar eer sten wedstrijd over 12V2 K.M. De uitslag luidt: A-klasse: 1. G. de Gier, 2. G. Jonker, 3. De Nijs, 4. Gouwentak. B-klasse: 1. Philippo, 2. Jos. v. Tol, 4. v- Dijk. De Competitie begonnen. Het is zoo langzamerhand wel gebruikelijk geworden, dat de eerste competitie-dag van de zomersport tennis een weinig zomersche dag is. Het jaar 1937 heeft deze traditie nog eens dik onderstreept, want het was Zondag voor de spelers b'ar koud. Dat het spelen daaronder leed, was niet te verwonderen en daar de trai ning door de ongunstige weersomstandigheden ook maar weinig of niets te beteekenen heeft gehad, kwamen eenige spelers vrijwel onge oefend op de wedstrijdbaan. De beide Haarlemsche eerste-klassers heb ben direct tegen elkaar moeten spelen; „Haar lem" won dien wedstrijd met 73. T. C. H. be haalde de winstpunten uit het tweede en derde heeren-enkelspel en het eerste gemengd- dubbelspel. „Haarlem" maakte den indruk dit jaar over een goede ploeg te beschikken, daar in dezen eersten wedstrijd eenige invallers van de par tij waren, welke weliswaar uit de oudere garde gerecruteerd waren, maar dan toch tegen een volledig H. C. H. overtuigend wonnen. De gedetailleerde uitslag luidt: Haarlem—T. C. H. (7—3) Heerenenkelspel E. Kauffman slaat J. v. d. Bliek 64, 63. J. Oudes verliest van H. Knoop 26, 16. J. v. d. Stadt verliest van C. A. Erdman 7—5, 4—6, 2—6. Damesenkelspel Frl. van Riemsdijk slaat mevr. A. G. van Renesse 63, 64. Mevr. de Graaf slaat mej. E. N. Reuses 61, 6—3. Gemengd dubbelspel: Mevr. Kern en P. Quarles van Ufford ver liezen van mej. de Jong en Knoop 36, 46. Mevr. Elhorst en Elhorst slaan mevr. v. Re- nesse en Blom 86, 62. Heerendubbelspel P. Quarles van Ufford en Oudes slaan Knoop en Blom 64, 75. Kern en Kauffmann slaan J. v. d. Bliek en C. A. Erdman 61, 60. Damesdubbelspel Mevr. de Graaf en mevr. Elhorst slaan mej, de Jong en mej. Reuses 36, 60, 62. j

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 12