PRESTO „Sarkani"-bemanning in veiligheid. fgdJl Instantine Oslo-conferentie op 24 Mei? Verlaging crisisheffingen en crisistoeslagen. INDISCHE Weer een mislukte bollendag. Snelverkeer eischt weer dooden. MAANDAG 26 APRIL 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 3 Het bestuur van den Centralen Bond van Transportarbeiders heeft onzen buitengewonen gezant te Tanger, den heer Gerth van Wijk, inlichtingen ge vraagd over het lot van de bemanning der „Sarkani". Zaterdag ontving het bestuur volgens „Het Volk" het volgen de telegram: „alle opvarenden sarkani walvarend" w.g. Gerth van Wijk. Weer Nederlandsche zeelui in moeilijkheden Zij waren aan booixl van de Hordena Schip door nationalistischen kruiser in de Golf van Biscaye aangehouden. Een onder Panameesche vlag va rend schip, de „Hordena", met een bemanning van 20 Nederlandsche zee lieden en een Nederlandschen kapitein, is in de Golf van Biscaye door een (kruiser van de Spaansche nationalis ten aangehouden. Er bestaat geen ze kerheid omtrent datgene, wat er daar na met het schip is gebeurd. Volgens sommige berichten zou het tot zinken zijn. gebracht, volgens andere berich ten zou dit echter niet geschied zijn. De „Hordena" moet een aanzienlijke hoeveelheid oorlogsmateriaal aan boord hebben gehad. Lange-golfmisère duurt voort- Oplossing uiterst moeilijk te vinden. Zaterdag zijn de werkzaamheden van de lange golf-radio-omroepconferentie, welke in den meest vriendschappelijken geest hebben plaats gehad, geëindigd. Het resultaat kan worden samengevat aan de hand van de besprekingen over een Ne- derlandsch voorstel, dat rekening hield met de bijzondere omstandigheden, waarin ver scheidene landen, zoowel ten aanzien van den radio-omroep, als met betrekking tot de andere radiodiensten in het bijzonder de radio-luchtvaart en de niet voor openbaar verkeer bestemde diensten verkeeren. Wat betreft den radio-omroep streefde het Nederlandsche voorstel er naar, de radio- omroepstations Oslo (Noorwegen) en Lahti (Finland) in den band van 255 tot 265 Kc-s te plaatsen. Door dezen maatregel zouden Roemenië zoowel als Nederland de beschikking over een eigen langen omroepgolf verkrijgen, om dat Lathi aldus de golf van 166 Kc-s zou verlaten en daarvoor dus een plaats vrij zou komen in het bovenste deel van den langen omroepgolf band. Op deze wijze zouden zoo wel Finland, dat op het oogenblik ernstige moeilijkheden met zijn omroepgolf heeft, als Roemenië en Nederland geholpen zijn. Na langdurige besprekingen konden de meeste landen, zij het sommige met een kleine reserve, zich met dit voorstel vereeni gen, uitgezonderd een 2-tal der hierbij be trokken voornaamste landen, waarvan het ééne in geen wijziging meende te kunnen toestemmen vóór de aanstaande conferentie te Cairo. In deze omstandigheden kon het Neder landsche voorstel voor het oogenblik niet worden aangenomen. Echter zal het in de betrokken landen nader worden bestudeerd. Tenslotte is er nog een ander plan aan de orde geweest, dat, hoewel het van verschei dene zijden instemming ondervond, wegens het ontbreken ter conferentie van twee der daarbij betrokken landen, evenmin voor da delijke aanvaarding vatbaar was. De Engelsche en de Nederlandsche admi nistratie zijn aangewezen. Om met deze ont brekende landen het noodige contact te zoe ken voor een zoo mogelijke verwezenlijking van dit plan, omtrent den inhoud waarvan thans geen mededeeling kan worden ge daan. Nieuw Economische Groep. De heer J. Sevensma spreekt te Amsterdam. De Nieuwe Economische Groep voor Neder land en Koloniën heeft te Amsterdam een propaganda vergadering gehouden in het American Hotel. De heer J. Sevensma uit Haarlem heeft in deze vergadering het woord gevoerd. Spr. gaf een overzicht van den geweldigen invloed, welke het gebruik van mechanischen arbeid in de laatste 75 jaar op de behoefte aan mensehelijken arbeid uitgeoefend heeft. Waar deze invloed zich in stijgende lijn ontwikkelt tengevolge van industrieele expansie, is het dadelijk in te zien, dat de behoefte aan men sehelijken arbeid zich in dalende lijn ont wikkelt. Hiermede houdt de kans om inkom sten te verkrijgen uit deelneming aan het productie-proces ten nauwste verband. Deze kans daalt ook, en de tijd acht spr. gekomen dat het loonstelsel dringend om aanvulling vraagt. De technologische werk loosheid is het resultaat van een eeuwenoude erfenis, welke nog immer toeneemt, en welke van de eene generatie op de andere overge gaan is. Deze erfenis ls zeer zeker het eigen dom van de gemeenschap-in-haar-geheel, doch met betrekking tot het individu in de ge meenschap dient hem het vruchtgebruik toe te vallen. Het recht van eigendom staat hier met betrekking van het individu geheel buiten. De taak der N.E.G. is het, om er op te wij zen, dat ondanks alle meeningen welke aan de hare tegengesteld zijn er op te hameren, dat deze gemeenschappelijke erfenis een realiteit is, doch dat deze werkelijkheid niet door het monetaire stelsel weerspiegeld wordt. Wil onze westersche beschaving nog een toekomst hebben, dan moet binnen zeer korten termijn op een of ander wijze de weerspiegeling er van een feit worden. De N.E.G. stelt voor tot inventarisatie dezer erfenis over te gaan en uit de gegevens af te leiden hoeveel het vruchtgebruik per hoofd der bevolking, uitge drukt in geldeenheden. kan t.---. w l f (BAY ER) E J neuralgie loomheid \R/ stilt en voorkomt pijnen! (Adv. Ingez. Medj Begrafenis F. O. van der Wal. Zeer groot was Zaterdagmiddag te één uur de belangstelling bij het gebouw van den Al- gemeenen Nederlandschen Typografen Bond in de Sarphatistraat te Amsterdam, vanwaar de overleden voorzitter van dien bond, de heer F. O. van der Wal, zijn laatsten tocht begon. Te kwart over een zette de stoet, waarin zich om. een deputatie van het N.V.V. be vond, zich in beweging, voorafgegaan door vaandeldragers. Te twee uur kwam de lijkstoet op Zorg- vlied aan. Ta lvan besturen van organisaties waren daar aanwezig. Het woord hebben gevoerd de heeren B. Ponstein, voor den Algemeenen Typografen Bond, S. de la Bella voor het N.V.V.J. Staeyer voor de Internationale Boekbinders federatie, S. Kortihuis voor de Federatie van Boekdrukkerspatroons, F. L. van der Bom, voor de Nederlandsche Boekbinderspatroons, H. Diemer voor de Centrale Commissie in de typografie, J. Hofman namens de gezamen lijke arbeidersbonden in de typografie, J. Roelofs voor den Nederlandschen Litho-, Foto- en Chemigrafenbond, J. Fenthür voor de Amsterdamsche afdeelingen van den Ty pografenbond en J. Buwaer voor de Cen trale Leerlingencommissie. Een familielid dankte voor de ondervon den belangstelling. STAKING IN DE GOUDSCHE WASSCHERIJ GEëINDIGD. De staking in de vijf Goudsche wasscherij- bedrijven is met ingang van heden opgeheven. Een collectieve arbeidsovereenkomst de in zet van den strijd is niet afgesloten. De oude loonschaal wordt met een gulden per week verlaagd, echter zonder verlaging van de eventueel bestaande hoogere loonen. Een vijftiental stakende meisjes, wier plaatsen door anderen zijn ingenomen, zullen naar be hoefte teruggenomen worden, voorzoover zij niet in andere Goudsche wasscherijen of an dere Goudsche industrieën plaatsing zullen hebben gevonden. Het Kuuroord in eigen land ter genezing van Rheumatiek, Ischias, enz. (Adv. Ingez. Med.j Vader doodt zijn zoon. Noodlottig jachtongeluk te Vledder. De landbouwer Nygingh was met zijn 26- jarigen zoon te Vledder op den konijnenjacht. Nadat zij een konijn hadden geschoten, ston den vader en zoon, die in knielende houding zaten, op, waarna op onverklaarbare wijze het geweer van den vader afging. Door het schot werd de zoon in het been getroffen, waardoor ernstig bloedverlies werd geleden. Onmiddellijk ingeroepen geneeskundige hulp, achte over brenging naar het ziekenhuis te Meppel nood zakelijk. Kort na aankomst aldaar is de on gelukkige echter overleden. „NOORDZEE" SLEEPT NOORSCH MOTOR SCHIP BINNEN. Het Noorsche motorschip „Bralamta" kreeg Zaterdagmorgen op zee motordefect en vroeg om hulp. De sleepboot „Noordzee" is uitgeva ren en heeft het schip vastgemaakt. Het wordt naar Rotterdam gesleept. De „Bralanba" is geladen en was op weg van Curagao naar Rotterdam. Ver. Ned. Scheepvaart Mij. keert dividend uit. Drie procent. De Ver. Ned. Scheepvaart Mij. heeft haar jaarverslag gepubliceerd, waaraan wij het volgende ontleenen: Het achter ons liggende jaar is voor ons bedrijf gunstiger geweest dan het vooraf gaande. Door het aanhouden van den gun- stigen economischen toestand in Zuid-Afrika en de voortschrijding der verbetering in den toestand in Australië en elders konden wij reeds in den loop van 1936 een verdere toe neming van het vervoer van lading en van passagiers, vooral naar en van Zuid-Afrika en Oost-Afrika, in onze Lijnen constateeren, welke toeneming zich in den herfst, in ver band met de algeheele opleving in het wereldverkeer, in sterkere mate in alle onze Lijnen accentueerde. Het voordeelig saldo der voor survey in 1936 gereserveerde bedragen ad f 89.688 is toegevoegd aan het surveyfonds. Wij hebben de afschrijving op de vloot bepaald op f 1.839.830 en de afschrijving op het klein materieel (sleepboot en lichters) in Portu- geesch- en Britsch Oost-Afrika bepaald op f 22.156 en voorts hebben wij nog eenige afschrijvingen toegepast op het huizenbezit te 's Gravenhage en op het meubilair der kan toren te 's Gravenhage en Rotterdam. Voorts is eon bedrag van f 45.156 aange wend om de assurantie-reserve op f 500.000 te brengen, waarmede deze reserve voor- loopig op het noodig geachte maximum is gebracht. Er blijft dan een bedrag over van f 1.227.362 waarvan wij f 700.000 hebben aan gewend voor het vormen van een reserve voor vlootvernieuwing. Wij stellen u voor van het restand groot f 527.362 een dividend van 3 pet. uit te keeren en het saldo ad f 2362 over te brengen naar het boekjaar 1937. Voorstel om te 's Gravenhage bijeen te komen. Naar ons ter oore komt zouden de experts der Oslo-landen, die onlangs in Brussel bijeen geweest zijn aan de regeeringen der betrokken landen in overweging hebben gegeven de conferentie van regeeringsgedele- geerden der Oslo-landen op 24 Mei te 's-Gravenhage te doen beginnen (A.N.P.) Voor granen en melk. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat met ingang van Zondag j.l. het invoerprijsverschil voor haver, gerst, rogge en maïs met f 0.50 per 100 K.G. Is verlaagd. De daarvoor in aanmerking ko mende overige invoerprijsverschil- len en restitutiebedragen zijn dien overeenkomstig gewijzigd. De bonificatie op tarwebloem b is met ingang van denzelfden datum ge bracht op f 0.95 per 100 K.G. Voorts wordt medegedeeld, dat met ingang van denzelfden datum de toe- dag op melk van f 2,40 op f 2,16 is teruggebracht. Behalve het gunstige verloop van de Leeuwarder boter noteering is aanleiding tot deze verlaging de lagere kostprijs van gedurende de zomer maanden geproduceerde melk, in verband waarmede een differentiatie wordt gemaakt in het steunbedrag ge durende de winter- en de zomer maanden. De Koningin zal „Götter- dammerung" bijwonen. Naar wij vernemen ligt, het in het voornemen van H.M. de Koningin om Zaterdagavond 1 Mei de Wagner - uitvoering van „Götterdammerung" in Amsterdam bij te wonen. Buitenlandsche belangstelling. Voor de nieuwe monteering der „Götter dammerung" blijkt ook in het buitenland veel belangstelling te bestaan. Zoowel uit Duitschland, als uit Frankrijk en België hebben zich talrijke bezoekers aangemeld. Ook verschillende autoriteiten zullen de voor stellingen bijwonen. Als vertegenwoordiger van de Bayreuther Festspiele en de Staats- opera te Berlijn zal dr. Von Prittwitz-Gaf- gron naar Amsterdam komen. Verschillende gezanten te 's-Gravenhage waaronder de Duitsche gezant, graaf Zech von Burkersroda, zullen bij de voorstelling aanwezig zijn, evenals de minister van onderwijs, prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, de burgemeester van Amsterdam, dr. W. de Vlugt. Staat over aanhouding van „Sarkani" gedagvaard. Omdat geen convooi Is verleend. De N.V. Gokkes te 's-Gravenhage. welke de onlangs door de Spaansche nationalisten in beslag genomen „Sarkani", is voornemens een actie tot schadevergoeding tegen den Staat der Nederlanden in te stellen, omdat de „Java" geweigerd heeft het schip convooi door de Straat van Gibraltar te verleenen. Mr. S. Polak te Rotterdam heeft een schriftelijk advies opgesteld, waarin hij con cludeert dat er voor de regeering geen en kele reden bestond om convooi te weigeren. Volgens dit advies heeft de reeder mon deling op 10 April bij den marinestaf om con vooi gevraagd. Nadat het schip den vorigen avond had zee gekozen daarbij een officieele verkla ring van den inspecteur van invoerrechten en accijnzen toonend, dat de lading slechts uit levensmiddelen bestond. De marinestaf heeft in een schrijven van 14 April verklaard geen convooi te kunnen verleenen. omdat er geen volkomen zekerheid bestond, dat het schip bij het passeeren van de Straat van Gibraltar geen andere lading in had dan die, welke in de verklaring van den inspecteur voorkwam. Den marinestaf is daarop meege deeld, dat het schip opdracht had gekregen, de haven van Gibraltar binnen te loopen en zich bij den observer te melden. Op 16 April 's ochtends om vier heeft de „Sarkani" aan Hr. Ms. kruiser „Java" con- vooigeleide gevraagd ten einde naar de ha ven van Gibraltar te gaan. Dit verzoek heeft de commandant van de „Java" geweigerd, omdat hij van den marinestaf opdracht had gekregen om de „Sarkani" niet te convoiee- ren. Blijkbaar heeft het schip getracht om zon der convooi de haven van Gibraltar binnen te loopen, althans het schip is op 16 April vlak voor Gibraltar, omstreeks halfzes in den ochtend, door Franco genomen. De marinestaf acht zich niet aansprake lijk, omdat men op 1 April aan den kapitein, die namens den reeder om convooi verzocht, uitdrukkelijk en herhaaldelijk heeft te ken nen gegeven, slechts dan concooi te kunnen verleenen. wanneer de reeder zulks tijdig van te voren schriftelijk zou verzoeken. Daar de reeder hieraan geen gevolg heeft, gege ven, heeft de marinestaf geen zelfstandig onderzoek kunnen instellen, zoodat men aan de „Java" geseind heeft om de „Sarkani" niet te convoieeren. Dit wat de feiten betreft. Volgens de meening van Mr. Polak heeft de marinestaf onverantwoordelijk gehandeld en heeft hier tegenover schip en lading een onrechtmatige daad plaats gehad. Door het schip niet te convoieeren. heeft men te kennen gegeven, dat dit schip geen bescherming verdiende. Nederlandsche kinderen in Duitschland. Verplicht lid te worden van politieke organisaties? Dezer dagen heeft het hoofdbestuur van den Nederlandschen bond in Duitschland te Duis burg vergaderd. Uit het verslag over deze ver gadering licht de „Limb. Koer." de volgende opmerking: „Groote verwarring blijkt in de kringen der in Duitschland wonende Nederlanders te heer- schen omtrent het lidmaatschap der Neder landsche kinderen van de Duitsche politieke organisaties. In verschillende plaatsen wordt aan Nederlandsche ouders de plicht op- g e l-'e g d hun kinderen aan genoemde organi saties te laten deelnemen. Het hoofdbestuur zal te bevoegder plaatse nauwkeurige inlich tingen inwinnen." INTERNATIONALE AANEENSLUITING TEGEN OORLOG EN MILITAIRISME. Vertegenwoordigers van de bij de Ned. sectie van de Rassemblement international contre la guerre et le militarisme (R.I.G.M.) aangeslo ten organisaties zijn to Amsterdam bijeen ge weest voor de bespreking van de voorbereiding van het in Augustus te Parijs te houden inter nationale congres. Een groot aantal plaatse lijke bijeenkomsten zullen gehouden worden ter verbreiding van de doeleinden der R.I.G.M. en de actie zal worden besloten met een lande lijk demonstratief congres in de Maand Juli te Amsterdam. WANDELING DOOR HET VOGELENZANGSCHE BOSCH. Wat in het Vogelenzangsche Bosch wel het meest opviel, was de overvloed van Primula acaulis. die de boschweiden en slootkanten geel kleuren. De wilde Hyacinth, Endymion nutans, bloeide nog niet. De heer Sipkes wees voorts op adelaarsvaren en stekelvaren, op flinke planten van Lilium Martagon, en ont dekte een plekje met Heksenkruid, Oircaea lutetiana. Aardig was een plekje met de kap- jesmorielje (Morchella rimosipes), ook van Morchella esculenta werden een paar exem plaren gevonden. De heer Zweeres vestigde de aandacht op de geluiden van winterkoninkje, tjiftjaf, fitis en boomklever. Met een deel der deelnemers werd de excursie nog voortgezet door de bin- enauinen waar enkele wulpen, kieviten en een torenvalk je werden gezien. TUSSCHEN WAGEN EN HEK BEKNELD. De eigenaar van een woonwagen, die ge merkt had, dat zijn paard kreupel was, be sloot Zaterdagavond op den Uitweg nabij den Haarlemmerweg te Amsterdam standplaats te zoeken. Hij spande zijn paard ter hoogte van een boerderij uit, waarna hij. zelf het lemoen hanteerend, den wagen aan den kant van den weg wilde zetten. De weg was ter plaatse nog al glooiend, zoodat zijn vrouw hem te hulp kwam door een remblokje voor een der achter wielen te plaatsen. De manoeuvre mislukte ten gevolge waarvan de wagen de glooiing afrolde en de vrouw tusschen het voertuig en een hek gekneld raakte, waardoor zij vrij ernstig werd gewond. De ambulance-auto van den geneeskundigen dienst heeft haar naar het Wilhelmina-gast- huis vervoerd, waai* zij met. ernstige kneuzingen aan enkele ribben ter verpleging is opgenomen. DIAMANTEN HUWELIJKSFEEST. Het echtpaar P. Hermans en A. van der Heu vel te Boxmeer viert heden zijn diamanten huwelijksfeest. De oudjes verheugen zich nog in een uistekende gezondheid. ZENUWKRUIDEN 3 A V A" wetenschappelijk samengesteld, bij overspan ning, zenuwpijnen, slapeloosheid enz. Doos 0.75 Vraagt gratis brochure. IND. KRUIDEN-LABORATORIUM „JAVA", GARENKOKERSKADE 82 TELEF. 12305. OOK bij de bekende drogisten. (Adv. Ingez. Medj Het gure weer was spelbreker. Maar Zondag bloeien de tulpen nog. Ook de badplaats trok geen publiek. Ook gisteren heeft het weer niet meege werkt om den bollendag te doen slagen. Een grauwe regenlucht koepelde over de kleurige bloemenvelden die daardoor evenwel een groot deel van hun bekoring misten. Geen onafgebroken stroom van fietsers en automobilisten, zooals we dien gewend zijn van de echte bollendagen, geen vroolijke lachende gezichten en een gezellig geroeze moes van stemmen, doch een sombere ge drukte stemming. Natuurlijk waren er nog velen gekomen om zich te verlustigen in den aanblik der bloe menpracht, maar de zon, die kleur en glans op de velden toovert. ging schuil achter een brauwen troosteloozen wolkenhemel. Voor de bloemenverkoopers, met hun kleu rige slingers en zongele slingers, was deze dag ook een bittere teleurstelling, evenals voor de vele neringdoenden en café-exploitanten, die het juist van de overgroote drukte van deze bollendagen moeten hebben. Weliswaar zullen er ook a.s. Zondag nog vele tulpenvelden in vollen bloei staan, zoodat die dag nog veel goed kan maken. Ook Zandvoort dat op drukke dagen altijd veel bezoek trekt van hen die na een tocht langs de bollenvelden doorrijden naar de bad plaats, heeft weinig bezoekers gehad. Met toestemming van B. en W. mochten de winkeliers tot 's avonds 8 uur geopend zijn. Het café van het Zuiderbad, de dancings in het Groot Badhuis. Musffert, het Noorderbad en verschillende andere amusements-inrich- tingen waren geheel gereed om vele gasten te ontvangen, doch de koude Noordenwind en fijne motregen in den middag maakte het bezoek aan de badplaats niet tot een onver deeld genoegen. De bezoekers, die zich door het gure weer niet lieten weerhouden zullen zeker geen spijt hebben, want zij hebben de zee gezien, zoo als zij zich 's zomers nooit vertoont, bedekt met witte schuimkoppen, blank afstekend te gen de grauwe regenlucht. Sp&cuxSa CUuz&iectisig! f 5 NU PAKKEN VOOR II fcctS (Adv. Ingez. Med.j Tevens enkele gewonden. Het snelverkeer heeft weer ver schillende slachtoffers gemaakt. Ongeluk met doodelijken afloop In de Julianastraat te Alphen a. d. Rijn, is Zaterdagmiddag de 22-jarige werklooze A. v. Greuningen, toen hij in een passeerenden vrachtauto van een hem bekenden expediteur wilde springen, gevallen en onder den wa gen terecht gekomen. Twee wielen ging den jongeman over het hoofd, die na eenige oogenblikken dientengevolge overleed. Verpleegster onder vrachtauto. Zaterdagmiddag is op den spoorwegover gang MaliestraatRamstraat te Utrecht, een wielrijdster, de particuliere verpleegster mej. W. F. Benninck Bolt, aangereden door een haar passeerende vrachtauto, afkomstig uit de provincie Drente. De wielrijdster werd waarschijnlijk door het achterste deel van de auto geraakt. Zij kwam te vallen en liep een ernstige hersenschudding op. Later op den dag is zij in het ziekenhuis overleden. Les met noodlottige afloop. Zondagmiddag om vier uur is een man, die op het stadionplein te Amsterdam, les nam in het motorrijden tegen het monument, dat aan den ingang van het Stadion staat, op gereden. Met een schedelbasisfractuur is hij naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. Bocht niet opgemerkt. Zondagavond te ongeveer half twaalf is een auto, waarin vier personen waren gezeten en welke bestuurd werd door den 20-jarigen de K. uit Apeldoorn, op den weg van Epe naar Vaassen tegen een boom gebotst. K., die blijk baar in de duisternis den bocht in den weg niet opmerkte, reed eerst tegen een brugleu ning op, waarna de auto voortschoof en tegen den boom botste. Van de inzittenden liepen er twee ernstig letsel op. n.l. de dochter van notaris B. uit Vaassen, die een pols op twee plaatsen brak, terwijl de bestuurder ernstig aan het hoofd werd gewond. Tegen stilstaande auto gebotst. Op den Rijksstraatweg tusschen Muiden en Naarden is Zondagavond omstreeks negen uur een auto, komende uit de richting van Amsterdam, op een auto gereden, welke aan den kant van den weg stilstond. In den aan- rijdenden wagen zaten drie heeren en twee dames uit Woudenberg, van wie de bestuur der, de heer G., en een der dames ernstige hoofdwonden kregen. Van de inzittenden van de andere auto kregen twee personen lichte snijwonden. De gekwetsten konden, na door een dokter ver bonden te zijn, de reis voortzetten. Bridge-wedstrijden om den Rott. Lloyd-beker. Evenals het vorig j'aar zijn ook in dit seizoen de wedstrijden om den Rotterdamschen Lloyd- beker gespeeld. Deze beker werd het vorig jaar door de Rotterdamsche Lloyd uitgeloofd en wordt 't eigendom van de vereeniging, die hem drie maal achtereenvolgens heeft gewonnen of het meest aantal keeren uit vijf jaren be haalde. Het vorig jaar was de Alkmaarsche bridgeclub winnaar; in dit seizoen bleek de afdeeling Haarlem van den Ned. Bridge Bond de sterkste. Zaterdagavond werd de trofee uitgereikt tijdens een slot-bridge-drive, waar in alle deelnemers aan de competitie mee speelden. Deze drive, met 168 inschrijvers, stond on der leiding van de heeren Van de Willigen en Germeraad. Gespeeld werd in zeven groepen van zes tafels. Bij zoo'n groote drive wordt het in den regel laat; het was dan ook een prettige onderbreking dat te half één een korte pauze werd gehouden, waarin men den inwendigen mensch met een koud souper kon versterken. Daarna ging de strijd met ver nieuwde krachten verder, tot te half drie de uitslag bekend kon worden gemaakt. Er werd in de meest opgewekte stemming gespeeld, biedingen werden dapper gedaan, hindernissen in den vorm van moeilijke spel len met élan genomen. Op deze wijze worden spelers van verschillende vereen igingen op de prettigste wijze tot elkaar gebracht, de onder vinding wordt er grooter door en het spelpeil hooger. De wedstrijden vallen dan ook zeer in den smaak en de meesten zien alweer met vreugde uit naar een hervatting in het volgend seizoen. De uitslagen luiden als volgt: Groep A. 1. pr. Heeren Vissen en Sluizer. 2. pr. Heeren van Gulik en Gones. Groep B. 1. pr. heeren Schalken en Boeree. 2. pr. Dames Bouman en Cats. Groep C. 1. pr. heer en mevr. Soomer. 2. pr. heer en mevr. Schaap. Groep D. 1. pr. dames Sluizer en Elias. 2. pr. heer en mevr. Van Gerth. Groep E. 1. pr. heer en mevr. De Groot. 2. pr. heer en mevr. Faber. Groep F. 1 pr. heer en mevr. Jolink. 2. pr. heeren Spek en Senger. Groep G. 1. pr. heeren Houtgraaf en Boo gaard. 2. pr. mevr. Bakker m. d. heer Jordaan.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 5