Sficd iu 't Hod DINSDAG 27 APRIL 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Spannend slof van een lange afstandrace De referee voor de Cup-finalDe wedstrijd SchotlandEngeland Tommy Farr heeft een kans, maar die kans is klein Een sixes-tournooi gedurende de B. E. L.-week te Haarlem? Gelijke kansen voor alle deelnemende clubs. Het zal wel heel zelden voorkomen, dat een lange afstandsrace zooals die, welke elk jaar van Londen naar Brighton wordt ge houden, tenslotte met slechts één seconde verschil door de zegevierende ploeg op de naaste concurrenten wordt gewonnen. Deze jaarlijksche hardloopwedstrijd wordt bestre den door de estafette-ploegen van de voor naamste Britsche athletiek-clubs, waarbij elk team uit vijftien deelnemers bestaat, die ieder een bepaald aantal mijlen voor hun rekening nemen, alvorens te worden afge lost. Deze motor mag met recht een stalen ros ge noemd wordenwant hij kan zelfs steigeren. Het gebeurde tijdens een snelheidswedstrijd tegen een heuvel in Engeland, dat het veel- gemartelde instrument een dergelijk paarden middel te baat nam. Belgrave Harriers, die de race drie maal achtereen hadden gewonnen, waren ook dit keer favoriet en het zag er bij het laatste wisselpunt naar uit, dat deze club wederom zou zegevieren, want zij hadden daar een be langrijken voorsprong op Birchfield en Mit- cham. De laatste man van Mitcham, de jeugdige Brickwood, dacht er echter anders over; hij zette er een formidabele spurt in, passeerde den Birchfield-looper en kwam tot op 5 Meter achter den Belgrave Harrier. Toen deed hij het wat kalmer aan om krach ten te sparen voor de eindsprint. Dicht ach ter elkaar legde het tweetal loopers den Brighton-boulevard af, toegejuicht door dui zenden toeschouwers. Op 50 Meter voor de eindstreep kwam Brickwood op topsnelheid en in een verwoed uitgevochten eindspurt versloeg' hij zijn tegenstander met miniem verschil, terwijl Birchfield 12 seconden later arriveerde. De winnende club legde den af stand in 3 uur 52 min. 5 sec. af de laatst- aankomende der 2-1 deelnemers had er 18 minuten langer voor noodig. Tot referee van de Cup-final is uitverko ren de ook dn ons land welbekende scheids rechter R. G. Rudd. waarmede voor de eer ste maal sinds 25 jaar een Londenaar de eer waardig wordt gekeurd den belangrijken voetbalwedstrijd van het seizoen te leiden. Mr. Rudd, die^reeds 18 jaar in League wedstrijden arbitreert, is 44 jaar oud en heeft ook vele interlandmatches op het vasteland van Europa geleid. Intusschen is Mi-, Pinckston uit Birmingham wederom ge passeerd, ofschoon er thans geen club uit zijn district bij de finale betrokken is, zoo als eenige jaren geleden het geval was. Zooals men wellicht weet, is het gewoonte, dat de scheidsrechter bij den (beker-eind strijd de eeregast is op het jaarlijksche, door zijn collega's aangeboden diner op den avond na de match. Niet minder dan 149.407 betalende toe schouwers zijn getuige geweest van den jaar lij ksc-hen voetbalwedstrijd tusschen Schot land en Engeland, die afwisselend te Wem bley en te Glasgow op het beroemde Hamp den Park'gespeeld wordt. Deze record-me nigte heeft wel een spannenden, doch geen fraaien kamp gezien, want het spelpeil liet, vooral van Engelsche zijde, na de pauze veel te wenschen over. Engeland 'had drie Stoke- spelers in de voorhoede, nl. den middenvoor Steele en de beide vleugelspelers Johnston en Matthews, terwijl Arsenal dit keer slechts door aanvoerder Male vertegenwoordigd was. Boksen is niet bepaald een sport tot bevorde ring van uiterlijk schoon, zooals uit deze foto van den Engelschman Farr en den Amerikaan Baer vlak na hun strijd te Londen, blijkt. De winnaar is overigens juist de andere dan u denkt. Baer die rechts zoo gul staat te grijnzen is de verliezerde man, die kijkt als een visch op het droge is Farr, de overwinnaar. Aanvankelijk hadden de Engelschen door meer snelheid in de voorhoede een overwicht, doch het afwerken der attaques liet veel te wenschen over, doordat Carter (Sunder land) te veel achter bleef. Eerst kort voor de pauze had Steele met een hard schot succes, doch onmiddellijk na de hervatting kreeg Walker door een fout van Barkas een vrij veld en zijn afgemeten voorzet werd door Frank O'Donnell (Preston) ingekogeld. Toen kwamen de Schotsche voorwaartsen pas goed op dreef en Walker bereikte zijn top vorm, wat heel wat zeggen wil, als men weet, dat hij de beste binnenspeler in Groot- Brittannië genoemd wordt. De Chelsea-kee per Woodley in het Engelsche doel kreeg het hard te verantwoorden, maar hij kweet zich naar behooren van zijn taak. Een kwartier voor het einde maakte Engeland zich los en Johnston en Steele kregen prachtige kan sen om hun team de leiding te hergeven. Een scheidsrechterlijke fout ontnam eerstge noemde een bijna zeker doelpunt. Door een misverstand in de Engelsche achterhoede kreeg O'DoHnell den bal vrij, een goede cen ter naar McPhail volgde en een donderend gejuich uit 150.000 kelen kondigde aan, dat Schotland het tweede doelpunt had ge scoord. In de laatste minuten vergrootte McPhail den voorsprong tot 31, waardoor Engeland voor de zooveelste maal op Haimp- den Park de nederlaag leed. In de laatste 59 jaar hebben zij op dit terrein slechts twee maal gezegevierd. De verrassing van de match was het goede spel van den jeugdigen Schotschen links back Beattie van Preston North End, die zelf ten hoogste verbaasd was als international te worden gekozen. Dit is namelijk zijn eerste seizoen in senior-voetbal, tot voor kort speelde hij in een onbekend Schotseh junior-clubje. In dien Preston volgende week den cup-final wint, heeft de 18-jarige Beattie dus de hoog ste eer bereikt, die hij op voetbalgebied kan behalen en waarnaar vele sterren jaren lang tevergeefs gestreefd hebben, nl. een interna tionale „cup" in de match tegen Engeland en een gouden bekermedaille. Beattie is eveneens gekozen in het Schot sche team, dat in Mei te Weenen (tegen Oos tenrijk en te Praag tegen Tsjecho-Slowakije speelt. De eindstand van de halve competitie om het kampioenschap van Groot-Brittannië luidt thans: Wales 3 3 0 0 8—3 6 Schotland 3 2 0 1 7—4 4 Engeland 3 1 0 2 56 2 Ierland 3 0 0 3 3—10 0 Tommy Farr's overwinning op Max Baer heeft aanleiding gegeven tot een ongefun deerd optimisme aangaande de kansen van den Engelschman om den wereldtitel zwaar gewicht te veroveren. Zonder afbreuk te willen doen aan de prestatie van den jon gen Brit, dient toch te worden geconstateerd dat Baer's beteekenis als bokser van den eersten rang thans nihil is en dat sinds de laatste jaren reeds is geweest. Een pugilist, die zijn lichamelijke conditie verwaarloost en dientengevolge eenige fiksche afstraffin gen krijgt en beslissende nederlagen lijdt, kan nimmer meer tot de hoogste sport van de ladder stijgen. Daarom zal men moeten afwachten, wat Farr tegen sterke tegenstanders presteert, doch gezien zijn gebrek aan een knock-out- stoot, zooals Dempsey en Carpentier die kon den produceeren. dient ernstig te worden betwijfeld, of hij zich tegen boksers als De winnaar van den Olympischen tienkamp te Berlijnde Amerikaan Clen Morris is ook al naar de film gegaan. Deze grootste aller all round athleten zal de hoofdrol spelen in Tarzanfilms, net als indertijd het zwemwonder Johnny Weismuller. Louis of zelfs Schmeling zal kunnen hand haven. In Schotland heeft men de laatste jaren met succes een sixes-tournooi georganiseerd, waaraan alle groote League-clubs en tevens enkele Iersche vereenig'ingen, met hun sterk ste zestallen deelnemen. Deze wedstrijden, in een halve competitie op één dag verspeeld, trekken veel publieke belangstelling en dat is ook geen wonder, want de toeschouwers zien hun favorieten eens in een andere rol dan die ze gewend zijn. Immers, de spelers moeten zich terdege inspannen, omdat him taak veel uitgebreider is en het tempo zoo hoog mogelijk moet zijn om succes te kun nen bereiken. De reden, waarom wij dit soort matches, die tweemaal 7V2 of tweemaal 10 minuten duren, hier weder in herinnering brengen, is, dat de Haarlemsche B.E.L.-week voor de deur staat. We meenen, dat het een aardige va riant op de gewone wedstrijden zou zijn wan neer men onze plaatselijke clubs met hun sterkste zestallen in een dergelijk tournooi kon tezamen brengen. De competitie is toch afgeloopen en het wil ons voorkomen, dat de spelers met animo zouden strijden om het sixes-kampioenschap van Haarlem en omstreken. Het voordeel van dergelijke wedstrijden is, dat het verschil in klasse niet of althans in veel verminderde mate tot uiting komt. Een zestal van een derde klasse vereeniging, mits over snelle en goed schietende spelers beschikkende, heeft evenveel kans op den eersten prijsals een team van Haarlem of Stormvogels, omdat bij dit soort voetbal de bewegingsvrijheid veel grooter is. Wij meenen zeker, dat er genoeg clubs be reid zouden worden gevonden om deel te ne men; de keuze is in ieder geval groot ge noeg, want de K.N.V.B.-vereenig'ingen in dit rayon, de vierde klassers medegerekend, kunnen tezamen voor 19 zestallen zorg dra gen. Indien dit aantal, over twee afdeelin- gen verdeeld, te groot is voor een halve competitie, zouden de matches volgens het afvalsysteem kunnen worden gespeeld, met dien verstande, dat de verliezers in de eer ste ronde onderling verder kunnen strijden, gelijk dat bij de schoolvoetbalwedstrijden het geval is. Kom, welke groote vereeniging in Haarlem neemt eens het initiatief tot het organisee- ren van een dergelijk tournooi. „Haarlem" met zijn fraaie licht-installatie zou desnoods een gedeelte van de benoodigde wedstrijden des avonds kunnen laten verspelen. En na tuurlijk verleent de H.V.B. zijn gewaardeerde en onmisbare medewerking. WANDELSPORT. PROPAGANDA-WANDELTOCHT VAN DfEN N. H. W. B. OP 2 MEI A.S. Door den Noord-Hollandschen Wandel sport Bond (N. H. W. B.) wordt in samen werking met het Kon. Nederl. Gymnastiek Verbond (K. N. G. V.) op Zondag 2 Mei a.s. een 30 K.M. Propaganda-Wandeltocht te, Haarlem georganiseerd. B'eide organisaties zijn aangesloten bij de Nederl. Wandelsport Federatie (N. W. F.). De verwachting is, dat op dien dag de bloembollenvelden op hun mooist zullen zijn, waardoor de deelnemers (sters) naast het sportieve genoegen, kunnen genieten van dezen kleurrijken aanblik. Het inschrijfgeld voor bovengenoemden tocht is bijzonder laag gesteld; na afloop wordt den deelnemers (sters) een zeer aar dige herinnering aangeboden. Voor. geuni- formde groepen, zoowel als voor burger-ver- eenigingen worden fraaie herinneringen ter beschikking gesteld Van Amsterdam bestaat gelegenheid op zeer billijke condities naar Haarlem te reizen. De inschrijfadressen zijn de navolgende: Secr. N. H. W. B., Landbouwstraat 54, Am sterdam (O.), telef. 53898, Hoofdconsul K.N. G.V. Duvenvoordestraat 52, Haarlem (uit sluitend schriftelijk)Secr. Pers Comm. N.H. W.B., Ooievaarstraat 23, Zaandam, Afd. Be stuurder N.H.WJB., Spechtstraat 10, den Hel der, Afd. Bestuurder N.H.W.B., Dr. Schaep- manstraat 63, Haarlem, alwaar circulaires en volledige inlichtingen op aanvrge gaarne verstrekt worden. Reeds nu bestaat voor dezen wandeltocht een zeer groote belangstelling, daarom wordt aangeraden zich ten spoedigste met een van bovenvermelde adressen in verbinding te stellen. GYMNASTIEK. FEESTAVOND VAN CONCORDIA. Ruim 200 werkende en steunende leden vereenigden zich op een feestavond van Con cordia in café-restaurant Brinkmann aan de Groote Markt. Tooneelstukjes werden opgevoerd, er werd gedanst en gekiend, en er werd een verlo ting gehouden. Het Concordia-feest slaagde dan ook uitstekend. UITVOERING VAN WINFRIED. Onder groote belangstelling had in de Ge meentelijke Concertzaal een uitvoering plaats van de R-K. Gymnasriekvereenigingen Win- fried. Hercules," Blauw-Wit en Leonidas; Een zeer uitgebreid programma werd dezen avond afgewerkt. Alle vormen van gymnas tiek kregen een beurt, en bovendien werd een demonstratie van tafel-tennis gegeven. Uit den aard der zaak ruuim de helft van het programma werd nl. door dames en meisjes verzorgd was het aantal toestel nummers zeer beperkt. De nummers in klassikaal verband, die moesten steunen op nauwkeurige voorberei ding en muzikale verzorging met als ge volgen zekerheid en gelijkheid in de afwer king, waren aan een geslaagd optreden meestal niet bevorderlijk. Daarentegen stond het persoonlijk werk alleszins op peil. Dit werd geleverd door de heer en- af deeling van Winfried en deze turners toonden hun ge halte en hun veelzijdigheid in een reeks nummers, die bewondering afdwongen. Ook hun uithoudingsvermogen werd danig op de proef gesteld, want de heeren-afdeeling vormde tevens de toestel-commissie, Van de overige nummers zijn te noemen knotszwaaien door dames van Blauw-Wit en het kleuter-optreden van deze vereeniging en van Winfried. De uitvoering had een vlot verloop. SCHAKEN. Driedaagscli tournooi te Amsterdam. Zaterdag is in het Schaakhuis te Amsterdam een internationaal driedaagsch schaaktour- nooi begonnen, georganiseerd door de A.S.C. en het V.A.S. De uitslagen in de eeregroepen luidden: KnochScheffer 10; Finevan Spinho ven 10; Tartakower—Cortlever 1/21/2; Veerkamp—Har tingsveld 1—0; PolakVos 0; GobitsSwanenveld afgebroken; Lan dauKnoppers, afgebroken; Blindeman Sturm 1/2—/12. HET A. V. R. O.-SCIIAAKTOURNOOI Het A. V. R. O.-schaaktournooi, (de simul- taan-wedstrijd) heeft den volgenden uitslag opgeleverd: Dr. Euwe: gespeeld 40 borden, gewonnen 40, tijd 3 uur 55 min. Lasker: gespeeld 40 borden, gewonnen 38, remise 2, tijd 4 uur. Tartakower: gespeeld 40 borden, gewonnen 36, remise 3, verloren 1, tijd 3 uur 50 min. Flohr: gespeeld 40 borden, gewonnen 39 remise 1, tijd 2 uur 42 min. Bogoljubow: gespeeld 40 borden, gewonnen 38. remise 2. tijd 2 uur 35 min Aljechin: gespeeld 30 bor^- -vonnen 27 emise 3. tijd 2 uur 22 min Fine: gespeeld 40 "■>- -wonnen 39 verloren 1, tijd 1 uur 20 min. VOETBAL. Haarl. XI—Brusselseli XI. Het Haarlemscli elftal samengesteld. Het Haarlemsch elftal, dat a.s. Zaterdag middag vier uur op het terrein aan den Scho- terweg tegen het Brusselseli elftal der Entente Brabanconne zal spelen, is als volgt samen gesteld Hollenberg, (Stormvogels) K Haak. Van Gooi. (Stormv.) (Haarlem) De la Mar, Kammeijer, Leemhuis, (Haarlem) (Haarlem) (Bl'daal) Heins, Schijvenaar. v. d. Hulst, De Bock (V.S.V.) (E.D.O.) (Haarlem) (Bl'daal) v. Polanen. (Haarlem) Zuidelijk XI—Westelijk XI. Blijkens een bericht in de Tel. wordt op Hemelvaartsdag een propagahdawedstrijd te Roosendaal gespeeld tusschen het Zuidelijk en het Westelijk elftal. Het laatstgenoemde is als volgt samengesteld: Dijkstra, (Z.F.C.) Punt, Jansen. (D.F.C.) (Hermes-DVS) Brandsma, Kammeijer, Van Gooi, (Sparta) (Haarlem) (Haarlem) Seton, De Bock, Lagendaal, Drok, Mijnders (Sparta) (Bl'daal) (Xerxes) (R.F.C.) (D.F.C.) Liclitwedstrijd Haarlem—R. F- C. De elftallen, die a.s. Donderdagavond op het terrein aan den Schoterweg een licht- wedstrijd spelen, zijn als volgt samengesteld: Haarlem Vijgeboom, Veithappen, Huijsmans, De la Mar, Kammeijer, Van Gooi, Hartog, De Winter, Van der Hulst, Effern. Van Polaner (Het meespelen van Effern is nog niet zeker). R. F. C.: Verbeek, Drok, Van Dijk, Groen, A. Bouts, Vermulm, P. Apon, Van Vliet, Heij, W. Apon, M. Bouts. Haarl. Scheidsrechters- vereeniging. Secretariaat: Marnixstraat 152. Op eersten Pinksterdag zal het elftal onzer vereeniging tegen Amsterdamsche collega's een voetbalwedstrijd spelen in Amsterdam. Vermoedelijk zal de wedstrijd te 11 uur 's morgens beginnen. Na afloop gezamenlijke lunch. Daarna naar den kampioenswedstrijd Ajax-Be-Quick. Onze zustervereeniging in Amsterdam zal vrijen toegang voor dezen wedstrijd zien te.krijgen, waarin zij zeker zal slagen. Zij, die mee willen spelen, gelieven dit omgaand aan het secretariaat op te geven. De eerstvolgende clubavond wordt gehou den op Dinsdag 4 Mei a.s. in de bovenzaal van café-restaurant „Suisse", Rijksstraatweg 191, aanvang 8 uur. Dit is voor dit seizoen de laatsten avond. Begonnen wordt weer in September a.s. HILVERSUM—STORMVOGELS <0—5) Stormvogels speelde een vriendschappelijken wedstrijd tegen Hilversum, die vooral voor de Hilversummers als een oefenwedstrijd moest gelden in verband met hun promotie-wed strijden. Hoewel o.a. Haak Sr. en Van Pel niet van de partij waren, won Stormvogels met niet min der dan 50. Schoorl, die rechtsbinnen speel de, nam vier doelpunten voor zijn rekening. Van der Steen maakte het vijfde doelpunt. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Maandagavond werden bovengenoemde wedstrijden voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Hoofdklasse: J. W. van Dartelen remise met K. Olij; J. B. Sluiter Jr—Ph. G. Amelung Jr afgebroken. Eerste klasse: T. J. Groenewoud wint van J. Otter. Tweede klasse: I. Ravensbergen remise met R. Kuipers; E. Stammis wint van J. M. Rut gers; A. Miedema wint van J. H. Spoor. Derde klasse. A v d. Broek wint van J. Bo terbloem; G. van Es wint van H. J. Lenzen; J. H. Klaverstijn remise met J. de Vries; J. Stammis wint van G. de la Rie; Th. Schijve- naar wint van J. II. Boterbloem; G. van Es wint van Chr. A. Doezie; R. van Koerten wint van Chr. A. Doezie; R. van Koerten wint van A. M. Reedijk. WIELRIJDEN. H. S. V. „DE KAMPIOEN". De laatste rit der Voorjaarscompetitie, een sprint over 1 KM., kon wegens het slechte weder niet geheel worden afgewerkt. Nadat de series waren gereden, werd gestaakt. De finales zullen a.s. Zondag worden gereden. Voor de finale's der sprint van de compe titie plaatsten zich de navolgende renners: A-klasse: le serie: 1. v. Dijk. 2. J Breïj, 3 Moerkerk: 2e serie: 1. de Best, 2. Schaper. 3. Fabel. Beslissing voor de 5de plaats: 1. v. d. Meyden. 2 p.; 2. Moerkerk lp.; 3. Fabel 1 p. B-klasse: le serie: 1. Schenk; 2. Esveld; 3. de Lange; 2e serie: 1. J. Bos; 2. Terburg; 3. J. Sietsma; 3e serie: 1. S. Bos; 2. Terburg; 3. v. Noorden; 4e serie: 1. Volkman. 2. v. d. Nes. C-klasse: le serie: 1. Bakker, 2. Wolff; 2e serie: 1. Feye, 2. De Winter; 3e serie: 1. Koe- lemeyer, 2.' Keizerswaard; 4e serie: l. v. d. Pais, 2. Steinman. Wolff, de Winter, Keizers waard en Steinman rijden voor de 5de plaats. De overigen komen in de finale. Juniores: le serie: 1. Keizer, 2. v. d. Anker, 3. Bakker; 2e serie: 1 Sterke, 2. Bos, 3. Veen 4. Laan; Bakker, Veen en Laan voor de 5de plaats, de overigen in de finale. In de wedstrijden op de Halfwegsche wie lerbaan wonnen C. de Best en R. Groot op overtuigende wijze den koppelstrijd. Schaper Brey werden no 3. Bij de Nieuwelingen plaatste Valkman zich no. 2 in de finale; ook van Halst en Terburg reden zeer verdienste lijk. Betreffende de „Ronde van Haarlem" het volgende: Van heden af kan ingeschreven worden aan de volgende adressen: Joh. ten Hove. Spaarnoogstr. 31. voorzitter; H. J. Kei zer, Lamb. v. Dalenlaan 10, secretaris; J. Tul leken. Parklaan 64, commissaris. Daar er maar 50 renners aan den start worden toegelaten, ■-aden wij een ieder aan zoo spoedig mogelijk n te schrijven. Het tra ject is 50 K.M. lang; er worden fraaie prijzen uitgeloofd. „BEAUTY PARLOUR" NELL DE BOER. Lichaamsmassage en Gymnƒ2.— Gezichtsmassage, masker en make up „2. Evening make-up 1- Epileeren vanaf „0.50 Manicure 0.90 Pedicure 1- Geopend 912 en 1.305 uur en volgens afspraak. TELEF. 11638 - GROOTE HOUTSTRAAT 110 t.o. Cinema Palace. (Adv. ingez. Med.) AUTOMOBILISME. HERKULEYNS MOEST OPGEVEN IN DE RONDE VAN NAPELS. Uit Napels: In de autorace „De Ronde van Napels", om den beker van de Prinses van Piemont kwam onze landgenoot H. Herku- leyns met zijn M. G. in de 1500 cc. klasse uit. Hij reed een goeden wedstrijd en was voort durend in de voorste gelederen te vinden. In de laatste ronde evenwel kreeg hij een de fect aan zijn wagen en moest daardoor op geven, waardoor een uitstekende kans voor hem verloren ging. De Italiaansche graaf Trossi werd in deze klasse no. 1. KEGELEN. H.AARL. KEGELBOND. Zaterdag en Zondag ji. hadden in het Ke gelgebouw de aangekondigde wedstrijden plaats, waarvan de voornaamste was het ver kegelen van het Clubkampioenschap 1937 van den H.K.B. Er was beide dagen veel belangstelling; er werd enthousiast en met groote animo geke geld, zoodat de wedstrijden een werkelijk suc ces zijn geworden. De volledige uitslag is als volgt: Clubkampioensehap H.K.B. 1937. Kampioen ..De Volharing I" met 1367 hou ten; le prijs ..D.O.K.", met 1340 houten; 2e prijs „De Prins", met 1327 houten; 3e prijs „Richten en Rollen I" met 1322 houten. 2e Vijftallenprijs. „Richten en Rollen 2" met 1337 houten. Prijs voor 2 vijftallen van één club. „Richten en Rollen 1 en 2 met 2659 hou ten. Troostbaan: le prijs P. C. Zanen „De Een dracht" met 130 houten. 2e prijs C. M. v. d. Beek, „Richten en Rollen", met 119 houten. Extra prijs, aangeboden door 'den heer A. C. J. Kreek: A. W. Vroom „Haarlem" met 109 houten. Vrije Baan. Gewone telling: 1. L. Dost 45 44; 2. H. Franzen 45—43—42—3 x 41; 3. G. Schouten 45434241; 4. N. P. Visser 4443- 3 x 39: 5. N. A. Faase 44—43—39. 6. J. Meijer 44—42. Vrije Baan. Hamburger Telling. 1. T. Timmer 120—2 x 114; 2. J. Drupsteen 1201 x 114; 3. J. Mijer 120: 4. N. P. Visser 2 x 114; 5. M. F. v. Orden 114; 6. L. Dost 2 x 110. Duo-wedstrijd: 1. F. Frantzen en N. P. Visser 3 x 79; 2. D. Bremer en A. M. Benraadt 79. 3. T. Timmer en J. Lansdorp 77. Propagandabaan (uitsluitend voor oud-ke gelaars (sters). 1. J. Beeren 432 x 42; 2. G. Lembeck 43—39; 3. G. Renting 42—2 x 41; 4. A. Booy 41; 5. Mevr. Lolkus 2 x 40; 6. M. van Tiggelen 40; 7. Mevr. Heidendaal 2.x 39; 8. F. II. Pljnacker 39—38. 9. M. Lolkus 39—34. 10. P. Reitsma 38. De prijsuitreiking heeft Woensdagavond plaats in het Kegelgebouw aan de Tempe liersstraat en zal, zooals steeds, een feestelijk karakter hebben. HENGELEN. CENTRAAL NED. HENGELAARSVERBOND. Bovengenoemd verbond hield zijn jaarlijk sche algemeene ledenvergadering in Hotel „De Leeuwerik" te Haarlem. De voorzitter, de heer J. Gouwentak, hield een openingsrede, waarin hij mededeelde dat het hoofdbestuur in staat gesteld werd, vruchtbaar werkzaam te zijn. De harmonie tusschen de leden liet niets te wenschen over. Hij bracht hulde aan hen, die met zooveel toewijding voor deze hengel- organisatie werkzaam zijn geweest. Op 6 April had zij een vergadering uitge schreven met de Kon. Verbonden, Ned. Water- sportvereenigingen, Ned. Roeibond, Ned. Ka nobon ci en Kon. Ned. Zwembond, over de mo gelijkheid om samen te werken tot het bestrij den van de waterverontreiniging. Namens 40.000 belanghebbenden lean men. zich nu te dien aanzien tot de autoriteiten wenden. De herziening van het huishoudelijk regle ment werd na eenige wijziging onder dankbe tuiging goedgekeurd, evenals het jaarverslag van den secretaris-penningmeester, den heer N. A. van den Waart. Hieruit blijkt, dat het aantal leden 2680 bedraagt. Er werden diverse adviezen gegeven en inlichtingen verstrekt. Hiervoor wei-den 300 brieven geschreven. De heeren F. C. Haalebos te Leiden, W. Hoo- geveen te Rotterdam en C. J. Grootenboer te Haarlem, werden bij acclamatie tot bestuurs leden herkozen. De jaarvergadering in 1938 zal te Leiden worden gehouden. KRACHTSPORT. WORSTELEN EN GEWICHTHEFFEN KAM PIOENSCHAP VAN AMSTERDAM. Gewichtheffen: Ex. veder: W. Groen, K.D.O., Amsterdam. 60, 50. 721/2, 182V2 K.G. Veder: Kamp. F. Weber,, HX.V. Haarlem, 70, 65, 87>/2. 222 1/2 K.G., 2eprijsJ. Schreuder, Hercu les, Dordrecht 60, 60 85 205 K.G. Midden gewicht: Kamp. H. Goldsmids, K.D.O., Amsterdam, 77'/2, 80, 110, 267 1/2 K.G. 2e prijs G. Blokkerj Sandow, Zaandam 77y2, 80 110, 267 1/2 K.G., 3e prijs C. Gaarthuis, D.O.K., Beverwijk, 75, 80, 97>/2, 252 1/2 K.G. Midden zwaai-: Kamp. M. L. Mons, H.K.V., Haarlem 85, 80, 115, 285 K.G., 2e prijs A. de Vries, Here. Am sterdam, 82>/2, 82 1/2, 105, 170 K.G., 3e prijs L. Michelson. D.O.K. Amsterdam 80, 80, 100, 260 K.G. Zwaargewicht: Kamp. W. Struys, Here. IJmuiden, 82 V2, 90, 112 1/2, 285 K.G. 2e prijs J. Ruigrok. H.K.V., Haarlem. 72i/2 87 1/2, 112 1/2, 272 1/2 K.G., 3e prijs J. Tarsaar. D.O.K.. Amsterdam, 77Vz, 80, 105, 262 1/2 K.G. In de afd. Worstelen behaaldei C. H. Bek- ker H.K.V.Haarlem den 3en pr. met 3 gewonnen partijen en 1 verloren. De cijfers hebben betrekking resp. op drukken trekken, stooten en totaal.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 11