tb WEE EGBERTS WEERBERICHT yarTO Wees zuinig op 3 punten mtefc! DINS DAG 27 APRIL' 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 2 De Juliana-dag. Feestelijkheden in Haarlem West. Het programma, dat door de vereeniging „Prins Bernhard", onderafdeeling van de „Vereeniging- Koninginnedag" voor de viering van den verjaardag van H.K.H. Prinses Ju liana in het Leidsche kwartier, is als volgt: V.m. 7.30 Reveille in het Leidsche kwartier. 9 uur: Feestelijke opening van het feest terrein. Leidscheplein, door het hoofdbestuur „Vereeniging Koninginnedag". 9.15 uur: Aubade door 400 kinderen, onder leiding van den heer K. Zeilmaker, met me dewerking van de muziekvereeniging „Utile Dulci". Gezongen zullen worden het Wilhel mus. „Mijn Nederland". „De Zilvervloot" en „Des Zomers". 9.30 uur: Spelen voor de kinderen van de vereeniging „Prins Bernhard". Voor de jon gens van 6—7 jaar turfrapen; voor meisjes van 67 jaar blokjesrapen; voor jongens van 89 jaar wedloop met bord met 3 knikkers; meisjes van 89 jaar 5 vlaggen plaatsen; jongens van 1011 jaar zakloopen; meisjes van 1011 jaar wasch ophangen; jongens van 1214 jaar hardloopen; meisjes van 12 14 jaar schort voor doen en thee schenken. Voor de kleintjes van 35 jaar zal de pop penkast te 10 uur vertoond worden. Te 11 uur worden zij bezig gehouden door een goochelaar met een speciaal nieuw bin der-programma. 3 uur: Groote optocht der kinderen van 6 tot 14 jaar. De stoet wordt opgesteld op het Ruiterplein; begeleid door muziek gaat het langs de volgende route: Bankerstraat. Jan Evertzenstraat, Trompstraat, Wassenaar straat. Van 't Hofstraat, Jan Evertzenstraat, Bankertstraat, Ruiterplein. Piet Heinstraat, Houtvaart, Westergracht. Jan Nieuwenhui- zenstraat, Leidschestraat, Gasthuislaan. Brouwersstraat, Oranjeboomstraat, De Clercq straat. Westerstraat, Oranjestraat. Leidsche vaart. Rollandstraat, Eendrachtstraat, Brou wersvaart. Waldeck Pyrmontstraat. Rolland straat. Assendelverstraat, Brouwersvaart, Oranjeboomstraat. Sterreboschstraat, Wes terstraat. Oost-Indiëstraat. Voorzorgstraat. Brouwersplein (rond), Rollandstraat. Oran jestraat. Olycanstraat, Van Loostraat, Oost- Indiëstraat, Westerstraat. Oranjestraat. Gast huislaan, De Clereqstraat naar het Leidsche plein, waar de stoet wordt ontbonden. Van 810 uur des avonds muzikale rond gang door het Leidsche kwartier. Daar de programma's alle voorzien zijn van nummers, wordt door loting des avonds 10 uur bekend gemaakt, welke nummers in aanmerking komen voor een attractie, welke uitgereikt zal worden op het feestterrein aan het Leidscheplein. waar verder het feest zal worden voortgezet. Verschillende vermake lijkheden zullen daartoe worden opgericht, welke voor het publiek tot 12 uur des nachts opengesteld blijven. Het belooft een gezellige dag te worden voor oud en jong. Door het bedanken van den voorzitter, den heer Lubbers, is het bestuur van „Prins Bernhard" als volgt samengesteld: H. A. Maurits, voorzitter; H. Dorrepaal, secretaris penningmeester, De Clereqstraat 121; H. G. Stöver, 2e voorzitter; C. van Gellekom en P. van der Kroft, bestuursleden. Het programma in Haarlem-Noord. Programma voor 30 April ter eere van den verjaardag van Prinses Juliana. Des middags zullen op het Gem. Sportter rein kinderspelen worden gehouden, waaraan ongeveer 450 kinderen deelnemen. De auto pedwedstrijden, het vlagsteken, mastklimmen, tonrollen enz. gespeeld onder de goede leiding van onderwijzeressen en onderwijzers zal de kinderen maar ook de kijkers stellig zeer ver maken. Vroolijke muziek luistert het kinder feest op. Natuurlijk ontbreken prijzen en ver snaperingen niet! De avondfeesten worden ingezet met een muzikalen rondgang door de R. K. Harm. St.- Caecilia, welke om 7 uur uit Haarlem-Noord. Rijksstraatweg, hoek Waalstraat vertrekt. Het eindpunt zal het Gem. Sportterrein nabij het E.D.O.-terrein zijn, dat voor deze gelegen heid door 4 schijnwerpers zal worden verlicht, terwijl versterkte gramofoonmuziek de stem ming niet weinig zal verhoogen. Om 8 uur begint de film in de open lucht. Het volgende programma zal worden ver toond: 1. Nederlandsch Vreugdefilm. Episoden uit het leven van onze Prinses. 2. Het edele drietal in twee bedrijven. 3. Wonderolie. Teekenfilm. 4. Hoe kom ik in het ziekenhuis. Klucht in twee bedrijven. ,5. De bioscoopvoorstelling Teekenfilm. Als slot volgt om kwart voor tien een schit terend vuurwerk. Den geheelen dag bestaat er verder gele genheid zich te vermaken op het Pretoria- plein en Spaarnhovenplein. Van der Laan's Modemagazijnen N.V. J. J. CREMER. De Kon. Letterlievende Vereeniging „J. J. Cremer" heeft een uitnoodiging ontvangen van den „Amsterdamschen Oranje Jeugd- Bond" feere-voorzitter Dr. W. de Vlugt), ter gelegenheid van het 12%-jarig bestaan, een tooneelvoorstelling te geven op 13 Mei in den Stadsschouwburg te Amsterdam en daar bij op te voeren: „Geen dubbeltje in z'n zak", blijspel in 3 bedrijven door J. W. van der Heiden en Henk Bakker. „Cremer" heeft deze uitnoodiging aanvaard en het stuk bereids in studie genomen. AGENDA Heden: DINSDAG 27 APRIL Gebouw Protestantenbond: 3 en 8 uur: Maranatha-Conf eren tie. N.V. Mij. De Eendracht, vergadering van aandeelhouders in den Kegelbond. 8 uur. Gem. Concertgebouw: Openbare vergade ring N. S. B. 8.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Suzy". 2 30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Helène Wilfuer". 2.30 7 en 9.15 urn:. Frans Hals Theater: „De Jungle Prinses".. 2.30. 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Brandend Goud". 7 en 9.15 uur. Tentoonstelling van teekeningen van Henk Henriët, Kunsthandel „Pictura". Gierstr. 31 Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. WOENSDAG 28 APRIL Remonstrantenhuis: Psychometrische avond 8.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Tentoonstelling van teekeningen van Henk Henriet. Kunsthandel „Pictura", Gierstr. 31. Liquidatie en opheffing. De directeur van Van der Laan's Modemaga zijnen N.V. de heer Fikkert, bericht ons, dat hij, in overeenstemming met commissarissen, besloten heeft de N.V. te liquideeren en op te heffen. Dit besluit is na zeer langdurige overweging genomen, temeer daar het op 1 Augustus 1937 80 jaar geleden zou zijn, dat de firma Van dei- Laan werd opgericht. Medisch advies heeft echter den doorslag gegeven; de tijd van den heer Fikkert word'; bovendien te zeer in beslag genomen door zijn fabrieksbedrijf te Amsterdam onder den naam Fikkert en Co's Dameskleedingfabrieken. VERKIEZINGSVERGADERING. Naar wij vernemen komt mr. H. P. Marchant, oud-minister van Onderwijs, alhier op 5 Mei in de Groote Concertzaal, Lange Begijnestraat, spreken voor de R.K. Staatspartij. De Vrouwen-Vredesgang. Toenemende belangstelling. Voor den Vrouwen Vredesgang, welke op 18 Mei a.s. te Utrecht gehouden zal worden, valt overal in het land toenemende belangstelling waar te nemen. Het Centr. Comité heeft een brochure uitgegeven, waarin vele bijzonder heden, ook over de reeds in 1934/'35/'36 ge houden Vredesgangen vermeld staan. De betooging zal eindigen in het Jaarbeurs gebouw, waar de deelneemsters zullen worden toegesproken door mevr. Dogi Bouwmeester Rugani, mevr. Marianne Philips en mevr. W. A. L. RosVrijman. Deze slotbijeenkomst zal worden opgeluis terd met declamatie en zang. De betooging zal nu. méér dan ooit, de aan dacht vestigen op de internationale verbonden heid der vrouwen en moeders. Afgevaardigden uit België, Engeland en Frankrijk zullen zich aansluiten, de Bond van Zwitsersche Vrouwen verenigingen zal vertegenwoordigd zijn, en vele buitenlandsche vrouwen, die hier wonen zullen de Vredesbanier volgen. Het Centr. Co- n e hoopt dat allen, die den Vrouwen Vre desgang zullen zien, of er over zullen lezen, hun bijzondere aandacht zullen schenken aan het feit, dat vele vrouwen in het buitenland en hier, zich duidelijker haar ware taak en roe ping bewust worden en dat zij hiervan een zichtbaar getuigenis willen afleggen. Men kan zich voor deelneming opgeven bij de plaatselijke comités of bij het Centraal Comité. Postbus 39, Haarlem. Bijdragen te zenden aan de plaatselijke comités of aan W. A. Sonsbeek adm., Haarlem, Postrek. 96900. EEN WELKOM BERICHT VOOR POST ZEGELVERZAMELAARS. Een onzer stadgenooten heeft zich tot den Minister van Binnenlandsche Zaken gewend met het verzoek om in het belang van een grooter gebruik van Zomerpostz egels en an dere Weldadigheidszegels te willen bevorde- deren, dat deze zegels, op een daartoe aan de loketten gedaan verzoek, zorgvuldig en licht gestempeld zouden worden. De Directeur-Generaal der Posterijen heeft thans bericht „dat belanghebbenden, die bijzonder prijs stellen op een lichte en zorg vuldige afstempeling van de voor frankee ring gebezigde zegels, die stukken met een daartoe strekkend verzoek ten postkantore ter verzending kunnen aanbieden. Waar de posterijen nu volledige medewer king in deze zaak hebben toegezegd, wordt een dringend beroep op liet publiek gedaan om het gebruik van dergelijke zegels zooveel mogelijk te bevorderen en daarbij ook vooral hun buitenlandsche correspondentie van deze zegels te voorzien. BOND VAN VERZEKERINGSAGENTEN EN INCASSEERDERS. Te Arnhem heeft de moderne organisatie van verzekeringsagenten en incasseerders haar jaarvergadering gehouden onder voorzitter schap van den heer J. den Exter. Voorstellen van het hoofdbestuur, welke beoogden den se cretaris een salaris te verschaffen, waardoor het hem mogelijk wordt zich geheel voor den bond vrij te maken en voorzitter en penning meester een kleine j aarlij ksehe vergoeding toe te kennen, werden aangenomen. Het bestuur werd als volgt samengesteld J. den Exter, voorzitter: J. van Noorden, secre taris: R. F. Jonkman, penningmeester; H. Bui ten. B. Groenendijk, C. Wesselius, J. H. Baay (Haarlem) en L. J. van der Ster. Besloten werd over te gaan tot instelling van een rechtspositiefonds, waaruit aan bonds- functionarissen, die tegen salaris of vergoe ding een functie in den bond hebben vervuld, een uitkeering zal worden verstrekt, indien zij door niet-herkiezing of op andere regelmatige wijze hun functie moeten neerleggen. Besloten werd voorts niet over te gaan tot fusie met den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden, terwijl Haarlem werd aan gewezen als plaats, waar de volgende verga dering zal worden gehouden. VEREENIGING VAN ONTVANGERS ENZ. BIJ 'S RIJKS BELASTINGEN. De Vereeniging van Ontvangers, hoofd commiezen en commiezen bij 's Rijks belastin gen in Nederland hield op Zaterdag j.l. te Am sterdam haar algemeene vergadering. In de bestaande vacature van een lid van het hoofd bestuur werd voorzien, door de verkiezing van den heer G. J. Vos, commies Dir. Bel. enz., te Rotterdam. Het voltallige hoofdbestuur bestaat thans uit de heeren E. v. d. Wall, ontvanger Dir. Bel. enz. te Haarlem, P. Ensing ontvanger Dir. Bel. enz. te Lemmer, O. Achterop "commies Dir. Bel. enz. te Groningen, G. J. Vos com mies Dir. Bel. enz. te Rotterdam en J. Kap pers ontvanger Dir. Bel. enz. te Dinxperlo. Voor het komend vereenigingsjaar werd de heer E. v. d. Wall tot voorzitter aangewezen. Een voorstel tot statutenwijziging werd aan genomen, waardoor de vereeniging voortaan ook aan ambtenaren in den rang van commies bij de registratie en domeinen gelegenheid biedt als lid toe te treden. In verband daar mede zal de naam der vereeniging voortaan luiden „Vereeniging van ontvangers, hoofd commiezen en commiezen bij de administratie der belastingen in Nederland". De vergadering stelde voorts een nieuw pro gram van actie vast. In dit program spreekt de vereeniging zich o.m. uit voor het nastreven van een titulatuursverandering van commies in die van adj. controleur, naar aanleiding hiervan zal ook worden geijverd voor een ver hooging van de examen eischen, die thans gel den voor het commiezenambt. Bij de verdere besprekingen in deze zeer druk bezochte vergadering viel onder de afge vaardigden en verdere aanwezige leden een diepe teleurstelling te constateeren. omtrent he1 nog maar steeds uitblijven van verbete ring in him promotiekansen en de uiterst slechte salarispositie waarin zij verkeeren. op uw eenigst paar oogen Draagt 'n bril van WEBER GR. HOUTSTRAAT 166, bij de Houtbrug. Ziekenfondsleverancier. (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt; Matigen tot zwakken Noordelijken tot Westelijken wind, meest zwaar bewolkt, weinig of geen regen, iets zachter. BAROMETERSTAND Hoogste 768.3 m.M. te Valentia. Laagste 752.5 m.M. te Jan Mayen. De hooge drukking in het Zuidwesten op den Oceaan nam in beteekenis af en de uitlooper van dezen hoogen druk, welke gisteren over de Britsche eilanden en dé Noorsche zee lag, werd in het Noorden door de naderende Oceaan-depressie verdrongen. De berichten uit IJsland ontbreken heden morgen. De depressie over het Oostzeegebied vulde grootendeels op. In West-Duitschland en in het Oosten van ons land viel hedenmor gen nog regen, onder invloed van deze depres sie. In Scandinavië is de wind meest Oostelijk, met gedeeltelijk bewolkte lucht. De tempera tuur is thans overal boven het vriespunt. Op het Noorden van de Britsche eilanden is de wind tot West gekrompen. De lucht is zwaar bewolkt tot betrokken, met plaatselijk regen. De Zwitsersche bergstations zijn in wolken ge huld met sneeuw, in de dalen regende het van morgen. Voor onze omgeving wordt eenïge verbetering in den weerstoestand verwacht, afnemende en krimpende wind, met weinig of geen regen. De temperatuur zal waarschijnlijk iets stijgen. BAROMETERSTAND Vorige stand 765 m.M. Stand van heden 767 m.M. Stilstand. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT Woensdag v.m. 4.31 uur; n.m. 16.50 uur. Strand berijdbaar van 9.3015.00 uur. Tarvo Brood VOOR UW GEZONDHEID Het wonder van voedzaam heid, dat Tarvo heet, snijdt zeer voordeelig uit. Wie nog verzuimde van Tarvo Brood te smullen, hale nu zijn schade in! Het heerlijke brood van Zeeland's fijnste tarwe. Ge zond en lichtverteerbaar als geen! Breng het vandaag op tafel! BROOD W8,t God,p Uw Bakker, Uw dokter! (Adv. Ingez. Med.) VEREENIGING „DE HAARLEMSCHE MANEGE". De liefdadigheidsavond ten bate van de Kin derbewaarplaats „Haarlem Noord" is een vol komen succes geworden, zoowel voor „Haar lem Noord" als voor bovengenoemde vereeni ging. De tribunes waren opnieuw geheel bezet, oen te acht uur de trompetter het sein gaf voor het begin van de voorstelling. Alle num mers hadden weer succes. In de „vossenjacht" liet de vos per ongeluk de kip uit zijn „klau wen" ontglippen; het was wel vermakelijk, de kip te zien vluchten rond de manége met drie menschen achter haar aan! Winnaar van het springconcours werd R. Davidson met Diana, tweede H. van Gilse met Adela, derde „Boy" met Erica. Hulde verdient de heer C. W. Robert voor het ter beschikking stellen van prachtig uitgevoerde programma's en ook de andere leden, die het mogelijk heb ben gemaakt dat de vereeniging zulk een fraaie uitvoering heeft kunnen geven. Een dei- leden was zoo verrukt over deze uitvoering, dat hij aan de vereeniging een belangrijke donatie toezegde. OUD-KATHOLIEKE STUDENTEN- VEREENIGING. Heden, Dinsdag, houdt de Oud-Katholieke Studentenvereniging „Batavia" een Bata- viadag in een der zalen van café-restaurant Brinkmann, Om 11 uur was er een bijeen komst in een der zalen van café-restaurant; daarna volgden een autotocht en een lunch. Te half 3 zou Pfarrer H. Hütwohl, uit Essen, de leider der Katholisch-National Kirchliche Beweging in Duitschland een le zing houden over den tegenwoordigen toe stand van de Oud-Katholieke kerk in Duitschland, in het bijzonder met betrekking tot bovenstaande beweging. OPMERKINGEN VAN LEZERS. Een lezer schrijft ons: Sinds geruimen tijd wordt de radio-ont vangst ernstig gestoord in het complex wo ningen Kleverlaan-Judith Leysterstraat. Het is den geheelen dag door, doch 's avonds op zijn ergst. Is hier niets tegen te doen? Het is volgens schr. iemand die geregeld met een motor zit te knutselen. Het Brokkenbuis 12% jaar» Bazar bij Brinkmann. De vereeniging „Het Brokkenhuis" te Haar lem, di eten doel heeft het verleenen van hulp aan arme en noodlijdende gezinnen van alle gezindten, bestaat 12% jaar. Zij herdenkt dit op de wijze, die men van haar kon, verwach ten, namelijk door het organiseeren van een bazar in Café-Restaurant Brinkmann aan de Groote Markt. Want dit is een prachtmiddel om de kas te versterken, waardoor zij haar zegenrijk werk kan voortzetten. Vanmorgen elf uur is in de ruime bovenzalen de bazar in tegenwoordigheid van de bestuurs leden en van een aantal genoodigden op een eenigszins plechtige wijze geopend. De pre sidente, Mevrouw A. M. J. van Marselis Hart- sinckSchuyt van Castricum, hield een rede, waarin zij het ontstaan der vereeniging schet ste en het doel, dat zij zich gesteld heeft. Door langdurige werkloosheid verkeeren tal van ge zinnen in de bitterste armoede; er ontbreekt vaak het allernoodzakelijkste. Hierin eenige verbetering te brengen is het doel, dat het be stuur zich voor oogen gesteld heeft. Zij dankte allen, die meegewerkt hebben om dezen bazar te doen slagen en sprak de hoop uit, dat het succes groot zou zijn. Hiermee verklaarde zij den bazar voor geopend. Namens het bestuur dankte de tweede secre taresse, Mevrouw L. M. A. van DijkVan Lies hout. de presidente voor haar vriendelijke woorden. Mr. P. E. Barbas voerde het woord namens den Armenraad. Hij bracht warme hulde aan Mevrouw Van Marselis Hartsinck voor de groote toewijding, waarmee zij haar werk ten bate van de arme gezinnen verricht, waarbij zij nimmer tegen moeilijkheden opzag en steeds veel succes bereikte. Spreker herinnerde aan de drie vorige bazars, die reeds gehouden zijn. De eerste bracht f 1800 op, de tweede f 1400 en de derde f 1000. Hij hoopte, dat de opbrengst van dezen jubileum-bazar veel grooter zou zijn. Het Brokkenhuis werd op 27 October 1924 op gericht ten kantore van den Armenraad en al dadelijk trad Mevrouw Van Marselis in het bestuur. Van de twaalf bestuursleden, die er toen waren, vervullen er nog drie hun functie, namelijk de presidente, de heer G. Jansen Hendriks en de heer P. J. Mulder, secretaris penningmeester. Vier maal heeft Het Brokkenhuis moeten verhuizen. Men begon in het kleedingmagazijn aan het Donkere Spaarne 34; vervolgens in het Militair Hospitaal aan den Kinderhuissingel, in een schoolgebouw aan het Klein Heiligland, een schoolgebouw aan de Beeksteeg en thans weer aan het Donkere Spaarne. Het aantal leden bedraagt nu 160. Gehoopt wordt, dat door middel van dezen bazar velen als lid zul len toetreden. De presidente dankte den heer Barbas voor zijn sympathieke woorden, maar wenschte de huldebetuiging niet persoonlijk te aanvaarden. Zij heeft een groot deel van haar hart aan dit werk geschonken, maar nimmer had zij het succes kunnen bereiken, wanneer zij niet had mogen beschikken over de krachtige hulp van de overige bestuursleden. Zij deed alleen wat zij voor God en de menschen verantwoorden kon. De presidente bracht dus de hulde op haar medewerkers(sters) terug (applaus). Daarna werd de bazar geopend. Evenals de vorige keeren zijn er ook nu weer heel veel fraaie en nuttige artikelen, die voor een deel aangekocht, geschonken of vervaardigd zijn door een clubje dames, die daarvoor eiken Donderdagmiddag bijeen kwamen. We zagen prachtig baby-goed. handwerken, huishoudelijke artikelen, kunstvoorwerpen, toi- letbenoodigdheden en bloemen. We kunnen onzen lezers met een gerust hart aanraden, er een kijkje te nemen. Van kijkers worden ze stellig koopers of leden. De bazar is heden geopend tot vijf uur en vanavond van 810 uur. Woensdag van 's morgens half elf tot vijf en 's avonds weer van 810 uur. FILIAAL STADSBIBLIOTHEEK EN LEESZAAL. „Huis te Zaanen". Nieuwe aanwinsten: SOCIALE WETENSCHAPPEN: Diels. Op paedagogische verkenning. Kohlbrugge. Practische socialogie; 4 dln. I Sociale opvoeding, n. De zorg voor het normale kind. III. De zorg voor het abnormale kind. V. Sociale onoden. Wigersma. Het wezen van het fascisme. TECHNISCHE WETENSCHAPPEN: Jongepier. De steigermaker. Schur. Het atuoboek voor jongens. Scharroo. Bouwkundige constructies. KUNST: Keiler. Hlustrierte Geschichte der Mu- si-k. Knackfuss. Raffaël. LAND- EN VOLKENKUNDE: Buschman. Die Völker Asiens. Die Völker Europas. NEDERLANDSCHE EN IN HET NEDER LANDSCH VERTAALDE ROMANS: Grijze uil. De lotgevallen van Sajo en haar bevervolkje. Houwink. Gelukkig in de liefde. Sevensma-Themmen. In beide handen. (Chr.) IJssel de Schepper-Becker. De slinger van den tijd. FRANSCHE ROMANS: Audoux. De la ville au moulin. Bourget. La vengeance de la vie. Carco. De Montmartre au Quartier latin. DE OPHOOGING VAN DE SPOORBAAN. Rapport spoedig te verwachten. Naar wij vernemen is het rapport inzake de ophooging van de spoorbaan thans spoedig te verwachten. Bij een informatie onzerzijds bij de Ned. Spoorwegen kan ons nog niet wor den medegedeeld wat de tot-aalkosten zullen zijn en hoeveel de Ned. Spoorwegen in die kosten bereid zijn bij te dragen. MIDDENSTANDSTENTOONSTELLING „OPBLOEI". Vrije toegang tot de Stadskweekerij. Naar wij vernemen hebben B. en W. van Haarlem besloten, aan bezoekers van de Mid denstandstentoonstelling .Opbloei" geduren de het tijdvak van 30 April tot en met 8 Mei a.s. vrijen toegang te verleenen tot de Stads kweekerij aan de Kleverlaan. De bezichtiging zal kunnen plaats hebben iederen dag, 's morgens van 10.3012 uur. 's middags van 3.004.30 uur en 's avonds van 6.308 uur. Aan de kweekerij zal eenig feestelijk aanzien worden gegeven. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 9.03. Berlijn 73.40%. Parijs 8.10 1/4. Brussel 30.86. Zwitserland 41.80. New York 1.82%. ANNO (Adv. Ingez. Med.) Vertrek van trainer Bollington. De heer J. I. Bollington, die gedurende zooveel jaren de roodbroeken met zulk een groote toewijding getraind heeft en zich in dien kring vele vrienden heeft verwor ven, zal Woensdagavond in een bijeenkomst in Hotel ,De Leeuwerik" afscheid ne men. Ieder, die hem daar voor het laatst de hand wil drukken, is welkom. Bollington. NIEUWE UITGAVEN Schiphol, uitstappen! Mej. Hilda Bongertman. stewardess bij de KLJVI. heeft haar ervaringen te boek gesteld en uitgegeven bij de firma Scheltens en Giltay te Amsterdam. Het is een vlot en onopgesmukt boek ge worden, zooals wij oils van een jongevrouw,. die haar beroep uitoefent in het modernste aller verkeersmiddelen, het vliegtuig, hoog boven de aarde, niet anders kunnen denken. „Men moet geen beschrijving verwachten van schokkende en avontuurlijke gebeurtenis sen". zoo zegt de schrijfster zelf in haar in leiding. „De cabine van een Fokker of een Douglas is geen jungle met verscheurende dieren, geen onbekende landstreek met men- schenetende inboorlingen, geen onbeklimbaar bergmassief, maar een gezellig, rustig aan doende ruimte, met makkelijke stoelen en een prachtig, steeds wisselend uitzicht. En mijn avonturen zijn navenant. Indien het relaas er van echter maar één lezer of lezeres er toe mocht doen besluiten, toch ook eens te gaan vliegen, dan reeds is het schrijven er van ook in dat opzicht verantwoord ge weest". Mej. Bongertman beschrijft de opleiding en het werk van de stewardesses, haar erva ringen op de verschillende luchtlijnen, die de KJL.M. exploiteert, haar ontmoetingen met beroemde passagiers. Kortom, allen die belang stellen in vliegen en KJL.M. zullen dit boek van Hilda Bongertman met genoegen lezen. De heer A. Plesman, directeur der K. L. M. schreef een voorwoord. Het boek is met vele foto's, op het land, in en uit de lucht geïl lustreerd. Religieuze opvoeding in het gezin. In de Tijd- en Taakserie van de N.V. De Arbeiderspers is een boekje verschenen van de hand van Dr. W. Banning, getiteld: „Over religieuze opvoeding in het gezin". Het werkje omvat in hoofdzaak een aantal lezin gen, die de schrijver voor de Vara-microfoon gehouden heeft. Dr. Banning heeft zijn stof zoo eenvoudig mogelijk behandeld en daarbij vooral aan de practijk van de gezinsopvoeding gedacht MARKT GEIitllT» PURMERENDER MARKTBERICHT. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 21 par tijen, wegende 55.000 K.G. Handel matig. Hoog ste prijs f 18,50. Kleine Boeren f 18. Ped 100 kilo met Rijks- merk. Volvotte f 1f 19 per 100 kilo met Rijks- mera. Weiboter 124128 per K.G. Runderen, totaal 934 stuks. Vette Koeien 6268 per K.G. Gelde Koeien 100200 per stuk. Melk Koeien 150250 per stuk. Stieren 5761 per K.G. Paarden 100180 per stuk. Vette kalveren 30 -60 per K.G. Nuchtere Kalveren voor de slacht -13 per stuk. Nuchtere Kalveren voor de fok 1014 per stuk. Vette varkens voor de slacht 4750. per K.G. Magere varkens 1630 per stuk. Biggen 815 per stuk. Schapen 15—33 per stuk. Bokken 414 per stuk. Kipeieren 1,603 per 100 st. Eendeieren 2,30 per 100 st. Piepkuikens 0,800,87% per K.G. Oude kip- jen en hanen 0,450,55 per K.G. Konijnen 1,401,76 per stuk. Eenden 0.300,50 per stuk. Duiven 0,40 per paar. Kievitseieren 67 per stuk. 1725 Eendeneieren A 2,50. COÖP. CENTRALE EIERVEILING PURMEREND G.A. Afdeeling Eieren. Eendeneieren 2,252,45. 14.000 Kippeneieren. 65/66 K.G. 3,003,10; 63/64 K.G. 2,90—3.00; 60/62 K.G. 2.80—2.95; 58/59 K.G. 2,75—2,85; 56/57 K.G. 2,70—2,80: 53/55 K.G. 2,60—2,70

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2