Kamer van Koophandel UILTJE AKKERTJES o GËRN4AM H.D* Rubriek voor Vragen WOENSDAG 2R APRIL 1937 H A A R L E M'S DAGBLAD B De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken hield Dinsdag avond een openbare vergadering onder lei ding van den voorzitter, den heer J. J. Swens. Wethouder W. Roodenburg herdacht. Terwijl alle leden zich van hun zitplaat sen verheffen herdenkt de Voorzitter het overlijden van wethouder W. Roodenburg. „De gevoelens van deelneming der Kamer gaan in de eerste plaats naar het gezin van den overledene, die den leeftijd van slechts 49 jaar bereikt heeft en die daar zeer gemist zal worden. Maar ook de gemeente Haarlem zal hem ten zeerste missen, want de heer Roodenburg is gebleken te zijn een wethou der met groote capaciteiten. Hij heeft heel veel goeds voor de gemeente verricht. Na deze sympathieke woorden neemt de Kamer eenige oogenblikken van stilte in acht. Installatie nieuw lid. Het nieuw gekozen lid ir. H. J. M. Bek kers werd geinstai'eerd. De Voorzitter merkt op. dat het bedrijf van den heer Bekkers sinds het overlijden van den heer A. Beynes niet meer in de Ka mer vertegenwoordigd is geweest. Het is spre ker een genoegen, dat de heer Bekkers dit al oude Haarlemsche bedrijf weer in deze Ka mer zal vertegenwoordigen. De Voorzitter zegt er van overtuigd te zijn, dat de adviezen van den heer Bekkers leerzaam zulen zijn en dat zijn eventueel initiatief van groote waar de zal blijken te wezen. De Voorzitter deelde mede, dat ter ge legenheid van het 45-jarig bestaan der Haar lemsche Handelsvereeniging twee nieuwe eere-leden zijn benoemd n.l. de heeren C. ten Boom en F. H. Smit Het is den voorzitter een behoefte en hij is zeker uit naam van alle leden te spreken, wanneer hij den heer Ten Boom met deze eervolle onderscheiding van harte gelukwenscht. (Applaus) Spreker herinnert er aan, dat op 30 April a.s. de opening van de Haarlemsche Midden standsweek plaats zal hebben. Met groote belangsteling heeft hij de verrichtingen ge volgd van de Hoofdcommissie van Uitvoering en van de verschillende sub-commissies. Gaarne wil hij allen, die hun tijd en zorgen hebben besteed aan de voorbereiding, daar voor een woord van hulde brengen. Spreker is er van overtuigd, uit naam der Kamer te spreken, wanneer hij aan de organisatoren toewensclit, dat deze week in elk opzicht moge slagen. Commissie Havenplannen. Blijkens een brief d.d. 15 Maart 1937 van B. en W van Haarlem is in de vacature in de gemeentelijke commissie voor de Havenplan nen, ontstaan door het overlijden van den heer G. J. Droste Jr., de heer J. J. Swens be noemd. Eenige ingekomen stukkien werden voor kennisgeving aangenomen. Subsidies. De volgende subsidies worden voorgesteld te verleenen: f 100 ten bate van de Neder- landsch-Indische deelneming aan de tentoon stelling Parijs 1937; f 50 aan het Nationaal Bureau voor onderwijs op economischen grondslag te Amsterdam; f 375 aan de Stich ting Haarlem's Bloei en f 25 aan de Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer te Zand- voort. De heer Brokmeijer vraagt, of het niet mogelijk is, het laatstgenoemde subsidie tot f 5(* te verhoogen. De Kamer willigt dit verzoek in. Zij keurt ook de andere subsidies goed. De volgende verzonden brieven werden goedgekeurd: aan B. en W. van Velsen, in zake rioleeringswerkzaamhedenDirecteur van het Postkantoor te Beverwijk, inzake openstelling kantoor; B. en W. van Bever wijk, inzake posttarieven BeverwijkWijk aan Zee; Hoofdbestuur der P. T. T. te 's Gra- venhage, inzake posttarieven B'everwijk-Wijk aan Zee; Directeur van het Postkantoor Be verwijk, inzake openstelling kantoor; Minis ter van Financiën inzake verlaging accijns, bier en gedistilleerd; Directie Nederlandsche Spoorwegen inzake algemeene abonnements kaarten. Postverbinding Beverwijk Wijk aan Zee. Het ttireau der Kamer heeft in een brief aan het hoofdbestuur der P.T.T. instemming betuigd met een verzoek van B. en W. van Beverwijk, om alsnog tusschen Beverwijk en Wijk aan Zee toepassing van het locaal post verkeer te bevorderen. Op dezen brief is een afwijzend antwoord ontvangen, omdat er o.a. een onzijdige strook tusschen ligt. Hoewel noode legt de Kamer zich bij deze beslissing neer. De Voorzitter deelt mede, dat het Bu reau aan den directeur van het postkantoor te Beverwijk kenbaar heeft gemaakt, dat er ernstig bezwaar moet worden gemaakt tegen het denkbeeld om de openstelling van het postkantoor aldaar pas te doen beginnen om half negen. Gewenscht is dit om acht uur te doen. De canon-regeling te IJmuiden. Eveneens werden goedgekeurd een concept schrijven aan den minister van Waterstaat inzake de canon-regeling te IJmuiden en een concept-schrijven van de commissie van de makelaars aan den Ned. Bond van Make laars inzake het schrijven d.d. 18 Maart 1937 In den brief over de canon-regeling wordt verklaard, dat de Kamer het met den minis ter eens is, dat voor verdere gezondmaking van het Staatsvisschershavenbedrijf aller eerst noodig is een opleving van de omzetten in de vischhallen. Zij is van meening dat deze opleving ten nauwste verband houdt met de bedrijfstoestanden in IJmuiden, voor zoo ver het visscherij-. aanverwante- en neven- bedrijven betreft. Deze bedrijven gaan ten' zeerste gebukt onder den zeer hoogen canon voor de erfpachtsterreinen, die te IJmuiden geheven wordt. Deze canon bedraagt tot f 1.20 per M2. wat h.i. overeenkomt met een koop- waarde van pl.m. f 25 per M2.; het zal den minister wel duidelijk zijn. dat zulke hooge lasten door bedrijven, werkende onder zeer ongunstige omstandigheden, bijna niet opge bracht kunnen worden. Ongeveer de helft der visschersvloot (pl.m. 40 van de 90 sche pen) kan niet in de vaart gehouden worden. De Voorzitter deelt mede dat de heer U i t- zinger verzocht heeft, aan dezen brief toe te voegen, dat de Kamer gaarne bereid is, den brief mondeling toe te lichten. Aan dit verzoek is voldaan. Rondvraag. De heer Bekkers dankt den Voorzitter voor zijn vriendelijke woorden bij het begin van de vergadering Spreker zegt het lid maatschap van de Kamer van Koophandel als een onderscheiding te beschouwen. Hii hoopt intusschen. dat de Voorzitter het ten aanzien van sprekers adviezen en initiatief niet al te ernstig gemeend heeft. In ieder ge- Dat is de overwinnaarI UILTJE. De sIrenge keuring van een leger Nederlandsche Rookers heefi hij roemrijk doorslaan. Nu rooki hem ieder, die hooge eischen slell, want UILTJE wint door prijs en kwalileil! PENAAL 6 ci. 'n Heerlijke sigaar! (Adv. Ingez. Med.) val roept hij daarvoor de clementie van de Kamer in. De heer Treur merkt op dat het altijd een goede gewoonte is geweest, dat de ver gaderingen van de Kamer op tijd beginnen. Hij verzoekt den Voorzitter, daarvoor ook in den vervolge te willen zorgen, want spreker gaat 's avonds gaarne op tijd naar bed. (Ge lach). De Voorzitter antwoordt, dat het aan hem niet liggen zal. Hij heeft ditmaal een poosje met de opening gewacht, omdat te acht uur nog zoo weinig leden aanwezig wa ren. Spreker hoopt, dat de leden het verzoek van den heer Treur in de ooren geknoopt hebben. VOLKSVOORSTELLING „DE ZONDERLINGE DR. CLITTERHOUSE". Op Zondag 2 Mei zal de N.V. Amsterdam- sche Tooneelvereeniging (dir. Albert van Dal- sum en A. Defresne), een volksvoorstelling geven in den Stadsschouwburg alhier, van het tooneelspel van Barré Lyndon „De Zonderlinge Dr. Clitterhouse", waarin Paul Huf de titelrol vertolkt. De toestand der Oud-Katholieke Kerk in Duitschland. Rede van pastoor H. Hütwohl. Bij de reünie die de Oud-Katholieken Stu- dentenvereeniging .Batavia" gisteren in res taurant Brinkmann hield, heeft pastoor H. Hütwohl uit Essen, de leider van de Natio naal Kerkelijke Beweging in Duitschland. gistermiddag een rede gehouden over: De huidige toestand van de Oud-Katholieke Kerk in Duitschland, in het bijzonder met betrekking tot de Nationaal Kerkelijke Be weging. Volgens spr, heeft iedere christelijke ge meenschap de taak om naar binnen en naar buiten te werken. In deze gemeenschap moet het geloof verstevigd worden om het dan in de wereld uit te dragen. Deze taak begreep de Oud-Katholieke Kerk in Duitschland. Het aantal harer aanhangers was echter te ge ring om deze taak doeltreffend uit te voeren. Daarom werden de beschikbare krachten geconcentreerd in de „Nationaal Kerkelijke Beweging". In deze beweging komen niet slechts oud katholieken, doch ook christenen van an dere kerken samen, om over bepaalde ge loofspunten van gedachten te wisselen. Door deze beweging is het kerkelijk leven toege nomen, terwijl ook velen zich bij de Oud- Kjrholieke Kerk aansloten, die vroeger wel gelijke opvattingen hadden, doch niets af wisten van het bestaan of de leer dezer kerk. Zoo zijn er in de laatste jaren in Duitsch land 15 kerkgebouwen bijgekomen De Oud- Katholieke Kerk ondervindt in Duitschland in het geheel geen tegenwerking van den Staat, aldus spreker, omdat zij zich ver van ieder politiek houdt. Deze kerk beweegt zich slechts op godsdienstig terrein en groeit uit tot een gezonde kerk. Na de rede van pastoor Hütwohl werden nog eenige vragen beantwoord, waarop de reünie met een gezamenlijk diner besloten werd. Haarl. Cabaret- en Revue gezelschap. Jubileum Henk Smal. Het Haarlemsch Cabaret en Revue-gezel schap onder leiding van Mart. van Delden, had gisteren haar eerste amusements avond georganiseerd in het gebouw „La Gaité". Deze avond droeg een bij zonder karakter omdat tevens het 12y2-jarig tooneeljubileum gevierd werd van den humo rist van het gezelschap, Henk Smal. Even voor de pauze werd Henk Smal dan ook op hartelijke wijze gehuldigd, een huldi ging, waarin ook zijn vrouw betrokken werd. De heer Mart. van Delden bood den jubilaris namens het gezelschap een armbandhorloge en een fraaie oorkonde aan. De heer Luyken sprak namens het Centraal Comité voor Werkloozen, waarvoor het gezel schap zoo dikwijls is opgetreden, terwijl de heer Kion als werkgever van Henk Smal zijn hartelijke gelukwenschen aanbood. Van beide sprekers kreeg den jubüaris een fraaie bloemenmand. Nadat nog zijn partner Leo van Norde eeni ge herinneringen uit him langdurige loop baan had opgehaald, dankte de heer Smal de sprekers voor hun hartelijke woorden. Voor de pauze waren de diverse nummers in een vlot tempo ten tooneele gebracht en het gebodene stond over het algemeen op vrij hoog peil.. Voor de girl-dansen was het tooneel echter iets te klein en daardoor kwamen deze dan ook niet zóó tot hun recht als dat op een groo- ter tooneel het geval geweest zou zijn. De jeugdige humorist Johnny Prins zong zijn liedjes weer met bijzonder veel flair en als hij niet over het paard getild wordt, kan hij het nog ver brengen. Een buitengewone aan leg is er zeker. De dans „Tarantella" van Silly Orgodet konden we zeer bewonderen niettegenstaande ook zij veel hinder van het kleine tooneel had. Bob Postma gaf een verdienstelijke imitatie van Tino Rossi, hij heeft inderdaad wel iets van het weeke timbre van dezen Franschen zanger. De zang van Truus van Waard konden we minder bewonderen; Willie White moet zich nog wat vlotter op het tooneel gaan bewegen. „The Columbians" hadden met hun variété nummers terecht zeer veel succes. Het „succes-nummer" van den avond was echter ongetwijfeld „Een dooie boel" een nummer dat zoowel door Henk Smal als door Leo van Norde uitstekend gespeeld werd. Henk Smal fungeerde ook als conferen cier en hij deed dat op de van hem bekende vlotte wijze. Het muzikale gedeelte van het programma werd op uitstekende wijze verzorgd door John ny Cronn en zijn orkest. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRALE OP DONDERDAG 29 APRIL. Wijziging voorbehouden! Progr. 1; Hilversum I. Progr. 2; Hilversum H. Progr. 3: 8.00 Keulen. 9.50 Pauze. 10,05 Lon don Regional. 11.05 Parijs Radio; 12.20 Brussel Vlaamsch; 12.35 Parijs Radio; 1.50 Keulen; 2.20 Pauze; 2.35 London Regional; 3.20 Keu len; 4.2-0 Fransch Brussel; 5.20 Keulen; 7.05 Parijs Radio; 7.20 Keulen; 9.20 Vlaamsch Brussel; 9.40 Weenen; 10.50 Danmarks Radio. Progr. 4: 8.00 VlaamscllBrussel; 8.20 Pauze; 9.35 Droitwich; 11.05 London Regional. 2.35 Droitwich; 5.40 Fransch Brussel; 6.20 Droit wich; 11.20 Diversen. Progr. 5: 8.007— Diversen. 7.Eigen gramofoonplaten concert: Dansmuziek. 1. Na gasaki, Nat Gonella; 2. Cheek to cheek, Harry Roy; 3. La Cucaracha, L. P. Acc. Band; 4. Follow the fleet, Casani Club orch.; 5. Let yourself go, Johny Johnson; 6. I wished on the moan, Henry Allan; Piano: 7. Foxtrot medley; 8. Truchin'; 9. Piano Medley; 10. Send me; Dansmuziek: 11. I'd rather lead a band, Johny Johnson; 12. The Piccolino, Harry Roy; 13. Tiger Rag, Nat. Gonella; 14 The Con tinental, L. P. Acc. Band: 15. Roll along prairie moon, Joe Venuti. 8.0012.00 Diversen. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondiasements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uit gesproken op Dinsdag 27 April 1937. 1. P. Arink, bakker, wonende te Wormerveer, Kr.ommenieërweg 4. Curator Mr. H. C. M. Dek- huyzen, wonènde te Zaandam. 2. A. Bruin, groentehandelaar, wonende te IJmuiden, gemeente Velsen, Bloemstraat 70. Curator Mr. B. Slingenberg wonende te Haar lem. 3. C. van Dijk, taxi-ondernemer, wonende te IJmuiden, gemeente Velsen, Middenhaven straat 18 c. Curator Mr. B. Slingenberg, wo nende te Haarlem. 4. H. de Wilde, rijwielhandelaar, wonende te Haarlem, de Clercqstraat 104. Curator Mr. G. J. Paré, wonende te Haarlem. 5. C. Krom, (firma K. Krom en Zn.) aanne mer wonende te Zaandijk, Guispad 55. Cura tor Mr. A. G. H. H. Roeffen, te Hoofddorp. 6. D. C. Ch. Roeien, zonder beroep, wonende te Haarlem, Slachthuisstraat 43. Curator Mr. G. J. Paré, wonende te Haarlem. 7. De Vennootschap onder de firma „Ge broeders Janse" ververij en stoomerij gevestigd te Haarlem. Zijlstraat 33 en hare firmanten; 1. A. Janse, wonende te Haarlem Kleine Hout straat 18, 2. A. J. Janse, wonende te Haarlem, Zijlstraat 33. Curator Mr. W. M. Gunning te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten Mr. A. L. M. van Berckel te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd opgeheven het faillissement van G. J. Schrijver, kruide nier, wonende te IJmuiden, gemeente Velsen, Evertsenstraat 15. Curator Mr. E. van Tuinen, wonende te Driehuis. Velsen. Op grond van verzet werd vernietigd het faillissement van W. van den Heuvel, slager, wonende te IJmuiden, gemeente Velsen. Cura- trice Mej. Mr. C. H. Deknatel te Haarlem. wmmmwwmmmnmi Niet meer in siaai nog iets 1© doen aan het vele werk, dat te wachten ligt? Dan zullen één of twee van die kleine "AKKERTJES" snel en zeker Uw Nederlandsch nare hoofdpijn verdrijven en Product Uw geest weer helder maken! Onschadelijk! 't Zijn ideale pijn stillers bij Zenuwpijn, Kiespijn, enz. Per 12 stuks slechts 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumont (Adv. Ingez. Med.) VROUWENVREDESGANG 18 MEI TE UTRECHT Extra trein en speciale retourkaarten Men verzoekt ons te melden dat er een extra trein te 13.14 uur van Haarlem ver trekt. Aankomst te Utrecht M. B. 14.14 u. Vertrek te Utrecht van C. S. 19.uur, aan komst te Haarlem 20.11 uur. Men behoeft te Amsterdam niet over te stappen. Op het reizen met deze treinen wordt ge rekend en dat waarborgt dus een vlot en goed verloop (ook van de opstelling). Hoewel men overigens vrij is, zoowel heen als terug, een anderen trein te kiezen, bedenke men dat de gewone treinen door de Pinksterdrukte erg vol kunnen zijn. Ook kan men een méérdaagsche speciale retour kaart verkrijgen, geldig voor de heen reis op 15. 16, 17 of 18 Mei 1937 (naar keuze) en voor de terugreis op 18 of 19 Mei 1937 (naar keuze). Lr dien men dit wenscht kan men dus reeds op 15 Mei naar Utrecht gaan en op 19 Mei terugkeeren. Spoorkaartjes, coupons enz. verkrijgbaar bij de adressen die vermeld staan op raambil jetten bij wiirkeiiers, schouwburg, bioscopen, hal van station, particulieren enz. (7 elscht van het loop vlak var» Uw fietsbanden heel wat meer dan van Uw schoenzolen. Het moet veel langer mee gaan, het moet zorgen dat Uw fiets licht loopt en dat U nooit slipt. Dat kunt U ver wachten van de banden van een Germaan. daar heb je wat aan N V RIJWIELINDUSTRIE P AU V. WERVEN. Me»eL (Adv. Ingez. Med.) Toen Tine er geweest was Wrevelig keek Bob op toen Atie de huis kamer binnen kwam. „Moet jij hier ook zit ten?". mopperde hij. „Blijf in je eigen ka mer". ,,'t Is boven koud", zei Atie en ging met haar schoolboeken over Bob zitten. .Als 't je niet bevalt, ga jij maar naar boven". Ze zaten zoo nog geen drie minuten of er klonk boven van de jongenskamer hard ge lach en gezang. Bertie en Hans waren daar aan het stoeien en de bedreigingen die Bob naar boven schreeuwde, maakten hen nog doller. De kinderen Kramer waren niet ge wend zich naar elkaar te schikken, ieder deed precies waar hij op dat moment nu juist lust in had. Hevige botsingen waren daarvan het ge volg. botsingen, die vader van zijn studeer kamer lokte. Hij wist zich dan niet veel raad met het opgewonden viertal, bezwoor eigenlijk alleen de handtastelijkheden. De ge moederen tot rust brengen, daar had hij geen slag van. Dan miste hij zijn vrouw pas recht, de moeder die veel te vroeg gestorven was. Zij zou de juiste woorden wel gevon den hebben. De kinderen waren zoo wonder lijk en stug hij had geen vat op ze. Hij wist niet hoe diezelfde stugge, onder handelbare kinderen stuk voor stuk des avonds in bed huilden om moeder. Moeder had getroost, gezien waar het onrecht zat, ieder zijn deel gegeven. Nu waren ze alleen gelaten, moesten zelf maar zien aan hun '•echt t° komen. Hun wantrouwen jegens el kaar steeg. Ook dezen keer kwam vader op het portaal en probeerde het geschreeuw, dat van boven en beneden kwam, te overstemmen. Eindelijk kon hij verstaanbaar maken: „Ik heb een nifeuwtje!" Stilte. Van verschillende kanten kwamen ze op hem toeloopen, rood en hijgend na de ruzie. „Wat dan, paps?" „Tine komt thuis. Ze is niet goed geweest en nu komt ze hier wat opknappen". „Gunst", schrok Atie, „ik heb net mijn kamer veranderd, het eene bed er uit. Waar moet ze nou slapen?" De jongens bromden wat. Ze hadden op iets leuks gehoopt. Maar nu was 't alleen, dat hun oudste zuster een tijdje van kostschool thuis kwam. Ziek nog wel. Dat zou vast geen plezier meebrengen. Weer iemand meer om te bedillen en te vitten. Ze hadden al genoeg aan elkaar, aan Atie en het snibbige dienstmeisje Als vader geen ander nieuwtje had! Toen Tine kwam met voor ieder een cadeautje, was er even iets feestelijks. Ze had zoo goed uitgezocht, juist iets geschikts gekozen. Maar toen vader haar dien middag aan tafel een stuk pudding toebedeelde veel grooter dan dat van de anderen, omdat Tine aan moest sterken keken vier paar oogen afgunstig toe en zonnen vier harten op wraak. De Kramertjes hadden immers geleerd te vechten voor hun deel. Maar op Tine nam je niet zoo gemakkelijk wraak; Tine was werkelijk „bovenmensche- lijk", zeiden de jongens. Het huis was niet kleiner geworden door haar komst, eerder grooter. Want er scheen voor ieder meer plaats te zijn. Atie's kamertje, waarin het bed terug was gezet, was opgefleurd door platen aan den wand, die Tine Atie zelf had laten uitzoeken. Tine drong nooit iets op, ze vroeg en wist te antwoorden. Ze kwam er achter, dat Bertie zoo graag wandelde, naar buiten, waar hij planten kon zoeken. Toen ze wat aangesterkt was. trok ze er met hem op uit. Ze leende Bob boeken en wist vader te bewegen Hans naar een concert te laten gaan. Ze rechtvaardigde in die paar maan den de persoonlijkheden van de vier ver waarloosde Kramertjes. Die bloeiden op, die zonden zich in de ongekende weelde iemand te hebben, die niet voor zich zelf eischte, maar die vroeg of ze ook iets geven kon; ongekend sedert moeder. Er kwam een dag, dat Tine weer afreisde. Ze was beter en moest verder leeren. Den avond van dien dag huilden er weer vier Kramertjes in hun bedden. Nu om Tine. Het leven ging door. De ruzies, die een tijd lang gezwegen hadden, laaiden weer op. 't Huis werd weer te klein voor vier. Op een avond hing Bob ongelukkig met een boek in de serre. Hans speelde piano, eindelooze toonladders, steeds van voren af aan. Het werkte zoo op zijn zenuwen, hij kon geen woord lezen. Naar was 't hier in huis, je kon niets beginnen, ze lieten je nooit met rust. Ze waren daardoor allemaal even kribig, behalve Tine, die had er uitgezien of ze gelukkig was. Wat zou Tine gedaan hebben bij 't getingel van Hans? Ze zou er zeker aan gedacht hebben, dat Hans zoo graag vooruit wou komen, dat hij hield van muziek en bovendien studeeren moest. Ze zou zich niet geërgerd hebben en daardoor misschien wel hebben kunnen lezen of anders naar een hoekje gezocht waar de muziek niet doordrong. Zou hij ookHans zou dit immers ook niet voor hem doen. Weggaan, hem met rust laten. Het streed in Bob. De mindere wezen. Was Tine hun mindere geweest? Nee, dat zeker niet, en zij scheen gelukkig. Wat later zat Bob in een hoekje van den grooten zolder, 't Was er een beetje koud en heelemaal niet gezellig. Maar hij begreep er iets van waarom Tine er zoo blijmoedig had uitgezien. En voor het eerst voelde hij ook warmte in zich groeien voor zijn broertjes en zusjes. Iets van verbondenheid en de wil het voor hen èn voor hemzelf beter te maken. Het was toch niet voor niets, dat Tine er geweest was! BEP OTTHN. MACHINISTEN-EXAMEN Geslaagd voor het voorloopig machinis tendiploma de heer J. Boer, te Haarlem. LOUIS DAVIDS CABARET. Zondag 2 Mei komt Louis Davids met een keur van Nederlandsche artisten een avond van vroolijke kleinkunst geven in het Gem. Concert Gebouw. Behalve Louis Davids, tre den op Wiesje Bouwmeester, Sylvain Poons, Alex de Meester, Cor Lemaire e.a. met komi sche sketches, transformaties, conferences, liedjes, black outs en verschillende schlagers. Het belooft een avond te worden waar de gulle lach den boventoon zal voeren. VEREENIGING VOOR PAEDAGOGIEK Voor de afdeeling Haarlem en omstreken van bovengenoemde vereeniging zal op Donderdag avond 29 April in de Aula van het Kennemer Lyceum door den heer J. B. Ubink, voorzitter van den Haagsche Kunstkring, gesproken wor den over: De geheugen school. VEEMARKT ROTTERDAM. Totaal aanvoer: Paarden 185, Veulens 4, Magere runderen 1207, Vette runderen 793, Vette kalveren 137, Graskalveren 101, Nuchtere kalveren 1768 Schapen en lammeren 236, Zuig- lammeren 373. Varkens 13. Prijzen per K.G.: Vette koeien le kwal. 72 65, 2e kwal. 4856. Vette ossen le kwal. 7965, 2e kwal. 50—60. Stieren le kwal. 6560, 2e kwal. 55. Vette kalveren le kwal. 9580. 2e kwal. 5565. Schapen le kwal. 5448, 2e kwal. 38. Lammeren le kwal 5747, 2e kwal. 36. Graskalveren le kwal. 58, 2e kwal 46. Nuchtere kalveren le kwal. 45.40, 2e kwal. 36. Slacht- paarden le kwal. 60—55. 2e kwal. 49. Prijzen per stuk. Schapen le kw. 2730. 2e kw. 25. Lammeren le kw. 3025, 2e kw. 18. Zuiglammeren le kw. 1410, 2e kw. 8. Nuch tere slachtkalven le kw. 119, 2e kw. 7. Nuchtere fokkalveren le kw. 1614, 2e kw. 12. Slachtpaarden le kw. 28040, 2e kw. 145. Werkpaarden le kw. 310260, 2e kw. 160. Hit ten le kw. 160130, 2e kw. 180. Stieren le kw. 310260. 2e kw. 160. Kalfkoeien le kw. 250 210, 2e kw. 140. Melkkoeien le kw. 260220, 2e kiw. 165. Varekoeien le kw. 190160, 2e kw. 125. Vaarzen le kw. 175135, 2e kw. 100. Pin ken le kw. 145115, 2e kw. 90. Graskalveren le kw. 6050, 2e kw. 25. Bokken en geiten le kw. 13- 2e kw. 5. Vette koeien en ossen aanvoer iets grooter handel kalm, prijzen als gisteren. Stieren aanvoer als v. week, handel goed, prijzen iets hooger. Vette kalveren, aanvoer iets ruimer, handel willig, prijzen als gisteren. Schapen en lammeren, aanvoer ruim, han del stug, prijzen als gisteren. Zuiglammeren, aanvoer grooter, handel levendig, prijzen als v, week, Nuchtere dacht- en fokkalv., aanvoer klei ner, handel vlug, prijzen iets stijver. Paarden, aanvoer iets minder, handel vlug, prijzen als v. week. Kalf- en melkkoeien, aanvoer korter, han del kalm, staande prijzen. Varekoeien, aanvoer gewoon, handel slee- pend, prijzen iets hooger. Vaarzen en pinken, aanvoer iets kleiner, handel zeer stil, vaste prijzen. Graskalveren, aanvoer korter, handel traag, prijzen onveranderd. Bokken en geiten, aanvoer als v. week, han del vlug, prijzen onveranderd. van alle Abonnés van Haarlem's Dagblad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan de Redactie, Groote Houstraat 93, met duidelijke vermelding van naam en woon plaats. Vragen, waaraan naam en adres ontbrekenworden terzijde gelegd. De namen der vragers blijven redactie geheim. De antwoorden worden per auto GEHEEL KOSTELOOS thuis bezorgd. Alleen die vragen, welker beantwoording voor vele anderen behalve den vrager, van nut kan zijn, worden tevens in ons blad ge plaatst. RECEPTEN. VRAAG: Hoe krijg ik een wijnvlek (Samoa) uit een bruine crêpe satin japon? ANTWOORD: Met lauw water afsponsen, daarna met lederen lap zoo droog mogelijk klop pen en dan de plek bedekken met een laagje magnesia, dat na een paar uur verwijderd kan worden. VRAAG: 1. Hoe moet ik een wollen vlag was- schen 2. Hoe houd ik zwarte suède schoenen schoon en zwart? ANTWOORD: 1. In lauw warm neutraal zeep sop. Daarna 2 maal in warm water spoelen en 1 x in koud water, waarin wat mierenzuur is ge daan. 2. Na elke wandeling met middel harde schuier afborstelen. Begint het leder te glimmen, dan met een puimsteentje afwrijven. VRAAG: Hoe reinig ik houtwerk zonder de verf te beschadigen. (Sunlight sop helpt onvol doende). ANTWOORD: Door het zeepsopje een weinig amonia. Met warm water goed nasponsen en ver volgens afzeemen. VRAAG: Hoe verwijder ik levertraanvlelcken uit wollen babykleertjes? ANTWOORD: De vlek eerst goed afwrijven met een dotje watten en benzine. Daarna bedek ken met een laagje magnesia, dat na een uurtje weer verwijderd wordt. De vlek zal er niet geheel uit zijn. De achtergebleven gele vlek betten met een oplossing van overmangaanzure kali, daar- met zwavelig zuur tot de vlek weer wit is. Met warm water goed afsponsen en dan met een lederen lap zoo droog mogelijk kloppen. VRAAG: Hoe verwijder ik glimmende plekken it een blauw costuum? ANTWOORD: De plekken voorzichtig en luch tig afwrijven met een puimsteentje. Daarna on der natten doek strijken met heeten bout, doch niet geheel droog strijken. VRAAG: Hoe verwijder ik vlekken, veroor zaakt door het overkoken van water op een emaille haardkachel? Hoe wasch ik een rose pluche tafelkleed? ANTWOORD: 1. Met heete soda-oplossing goed afnemen en met een kurk stevig afwrijven. Daarna als de vlek er nog niet uit is met zwarte was goed in- en uitwrijven. 2. Kook een half pond gemalen zeephout in 10 Lt. water, laat een uurtje trekken, zooals men thee laat trekken. Sla door een doek in een flin ke teil, laat afkoelen en wasch het kleed door het stevig te lcneeden. Spoel 2 x in warm water en 1 x in koud water, waarin wat mierenzuur is ge daan. Zonder uit te wringen laten drogen. DIVERSEN. VRAAG: Hoeveel stroom verbruikt een radio toestel type Philips van 115? En een van S9? En een Erres van 105? ANTWOORD: Elk gemiddeld 60 Watt per uur.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10