AKKERTJES Hef A. B. C.-Cabaret. 60 CENTS PER VYF MAANDAG 3 MEI 1937 HAARD EM'S DAGBEAD 9 Begrafenis W. Roodenburg. Zaterdagmiddag werd op de begraafplaats aan de Kleverlaan ter aarde besteld het stof felijk overschot van den heer W. Rooden burg, in leven wethouder der gemeente Haar lem. Zeer vele belangstellenden woonden deze droeve plechtigheid bij. Onder hen waren, be halve de weduwe en de kinderen van wijlen den heer Roodenburg: mr. M. Slingenberg, wethouder der gemeente Haarlem; het col lege van B. en W. en de gemeente-secretaris, mr. Th. A. Wesstra en zeer vele raadsleden, oud-raadsleden, directeuren van gemeente bedrijven, hoofden van takken van dienst, ge meenteambtenaren, onderwijzers en oud-on derwijzers der gemeente Haarlem. Voorts vele predikantenhet college van Kerk voogden en vertegenwoordigers van den Kerkeraad, ouderlingen en diakenen der Ned. Herv. Gemeente; mr. A. Bruch, lid van Ged. Staten van Noord-Holland, pres. com missaris van de PK.G.EM., waarvan de heer Roodenburg commissaris was en de heer J. van Oldenborgh, directeur van het Prov. Wa terleidingbedrijf en het Prov. Electriciteitsbe- drijf; mevr. Röellbar.esse De Vos van Steenwijk, Regentesse van het Geref. Wees huis; mr. P. E. Barbas, secretaris van den Armenraad; jhr. dr. J. C. Mollerus, secretaris van de Kamer van Koophandel; de heer P. A. van 't Woud, directeur van de Boaz Bank; de heeren C. L. Becking, commandant van de Burgerwacht; L. Lam, voorzitter van den Chr. Middenstandsbond, alhier; C. J. van den Broek, commandant van de Haarlemsche Brandweer; J. Deinum, voorzitter van de Chr.- Hist. Unie; J. Delfos en E. de Groot, namens den Kamerkieskring Haarlem der Chr. Hist. Unie; directeuren van inrichtingen van Mid delbaar Onderwijs alhier; mej. J. Berdenis van Berlekom, oud-directrice van de Middel bare School voor Meisjes alhier; mevr. van Ley den, namens de plaatselijke af deeling van den Ned. Chr. Vrouwenbond; mevr. Gerritsz- Schagen, weduwe van wijlen wethouder mr. J. Gerritsz; dr. L. C. Kersbergen en dr. P. van Paassen, directeur en-geneesheer en van onder scheidenlij k het St.-Elisabeths Gasthuis en het Diaconessenhuis; de heeren A. J. de Land meter, voorzitter der Stichting Noorderkerk en School; G. D. Gratama, directeur van het Frans Halsmuseum en H. Hogenbirk, wethou der der gemeente Bloemendaal. Nadat vele bloemstukken rondom de groeve waren geschikt en de weduwe en de kinderen bloemen op het graf hadden ge strooid, trad eerst naar voren de burgemees ter van Haarlem, de heer C. Maarschalk. Spr. wilde enkele woorden van afscheid spre ken aan het graf van den man die in de kracht van het leven, na kortstondigen arbeid, is weggerukt. De overledene behoorde tot de stil len in den lande, hij stelde zich zelden op den voorgrond, maar hij behoorde ook tot de harde werkers en wijdde zich steeds met volle arbeidskracht aan zijn taak. Wij hadden ge hoopt, aldus ging de burgemeester voort, dat hij nog veel zou mogen doen voor de stad die hem lief was. Hij liet bij alles de stem van het hart spreken, zonder sentiment arbeiden was hem onmogelijk. In vele colleges zal hij nog lang gemist worden; in vele .kringen heerscht thans door zijn heengaan diepe droefheid. Spr. wenschte de familie toe, dat zij in deze moeilijk dagen steun zou ontvangen Uit dezelfde Bron, waaruit de heer Rooden burg gedurende zijn leven steeds kracht heeft geput. De heer A. G. C. Engelgeer sprak namens de Kiésver'eenigmg Haarlem Centrum van de Chr. Hist. Unie, maar ook al§ vriend ett. col-1: Spr. roemde de gaven van hart en hoofd van den heer Roodenburg en dankte hem voor het werk voor de Chr. Hist. Unie, als voorzit ter der afd. Haarlem verricht en voor veel vriendschap, persoonlijk van hem ondervon den. De heer C. Spaargaren gaf namens het personeel van het accountantskantoor van wijlen den heer Roodenburg uiting aan de droefheid van degenen, die onder hem heb ben gewerkt en dagelijks zijn prettige, joviale leiding waardeerden. „Die aangename jaren van samenwerking zullen wij niet vergeten", zoo eindigde spr. „Gij zult ons een lichtend voorbeeld zijn." Namens de familie sprak de heer L. Pitlo uitGou da. Onze zwager en broeder, zoo zeide spr., was het middelpunt geworden van de familie, die altijd op hem kon rekenen. Bij het grooter worden van zijn maatschappelijken invloed bleef hij steeds zijn beminnelijken eenvoud bewaren; hij behirU zijn kalme evenwich tigheid en rustige bezadigdheid. Hij wist altijd een oogenblik voor een ander te vinden; zijn hart en zijn huis stonden voor een ieder open.En de hem geschonken talenten heeft hij gebruikt niet alleen, maar hij heeft er ook mede gewoekerd. Ds. H. E. Beker, voerde tenslotte het woord als vertegenwoordiger van Kerkvoogden en Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente, die in den heer Roodenburg een grooten steun verliezen. Hij heeft, aldus spr., onze belan gen behartigd in stoffelijk en geestelijk op zicht. Het stoffelijke was bij hem trouwens altijd doordrongen van het geestelijke. Als vriend was spr. verbonden met Roodenburg door de smartelijkheid van zijn lijden. Altijd zullen hem diens woorden bijblijven: „Ik heb geleerd te leven bij den dag". De oudste zoon dankte namens de familie voor de be langstelling. CHR. GEMENGD KOOR „HAARLEM". Het Christelijk Gemengd koor „Haarlem" dirigent de heer E. v. Zoest gaf Vrijdag 30 April j.l. een goed geslaagde uitvoering m „Bethesda Sarepta". Als afwisseling was er solo-zang door een dame en declamatie do" een heer. Zondagmorgen 9 Mei zingt bovengenoemd koor in de Strafgevangenis. CABARET LA GAiTé. De directie van het gebouw ,ia Gaïté" heeft voor de Belweek den heer en mevrouw Tum- rners geëngageerd, die met hun beiden het cabaret-programma gedurende deze feestweek zullen verzorgen. Zij hadden gisteren bij hun eerste optreden reeds veel succes. De heer Tummers is in het cabaret volko men op zijn plaats. Hij zingt zijn liedjes, die hij aan den vleugel zelf begeleidt, met droog- komischen humor en weet de „pointe" zelfs als hij in een minimum van tijd een maximum van onzin produceert steeds juist te plaat sen. Zoo doen zijn liedjes het altijd weer bij het publiek. Mevrouw Tummers is een Tsjechische en zingt het Hollandsch met sterk accent, wat er een zekere bekoring aan geeft. Zij brengt op het podium bovendien een prettige distinc tie en charme mee. Vooral met het liedje van de liefde, dat zij samen met haar man heel guitig zong, had zij veel succes. Als fantasie-danseres is zij vrij wat minder dan als chansonniere, maar zij bracht met haar dansen tenminste wat afwisseling in het programma Het dans-orkest Casanova zorgt voor het andere deel van het programma,..dat in La Gaité voor de bezoekers en bezoeksters nog altijd de hoofdzaak is. De groote belangstelling bij de begrafenis van wijlen wethouder W. Roodenburg. Ds. K. H. Miskotte zal Indië bezoeken. Ds. J. C. Aalders vervangt hem tijdelijk te Haarlem, Ds. K. H. Miskotte Ned. Hervormd predikant te Haarlem, gaat, naar hij in het Predik- beurtenblad mededeelt, een reis naar Ned. Oost-Indië maken. „Het betreft hier een opdracht van het Kerkbestuur der prote- stantsche Kerk in Indië, om over te komen als theologisch adviseur op verschillende be langrijke vergaderingen. Sinds het oogen blik dat de Indische kerk bevrijd werd van den band met den Staat, gaat er een roering van nieuw leven door de gemeenten aldaar. In die paar jaren heeft men onmiddellijk de handen vol gekregen met de consequenties van een zelfstandige vrije kerk te zijn; vragen van belijdenis, kerkorde, liturgie kwamen met een heel anderen ernst naar voren dan vroeger ooit mogelijk was. Er wordt in een snel tempo aan dit alles ge werkt, maar men wil ook niet graag fouten maken en zoekt gaarne steun en raad bij wien men als theologisch leider vertrouwen meent te kunnen schenken om meer ver antwoord te zijn. Behalve in de vergaderin gen zal ik in verschillende gemeenten moe ten optreden, om preeken of bijbellezingen te houden, daarnaast voor een algemeener publiek voordrachten houden over vragen van den dag, en met name ook over de literaire verschijningen van het moderne leven. Een aanlokkelijke, maar zwax-e taak. De kerkeraad heeft mij verlof verleend tot circa half October en als tijdelijk plaatsver vanger voor predikbeurten en wijkwerk aan gewezen Ds. J. C. Aalders tot voor kort Geref. pred. (H.V.) te Enschedé, nu overgegaan tot de Ned. Herv. kerk.,. Het vertrek .zalmoeten zijn pl.m. 1 Juni; aankomst té Batavia, naar wij hopen; 24 Juni. Verder gaat de reis over heel Java en Noord-Sumatra. PROT. CHR. MEISJESWERK. Donderdagavond hield de Ring Kennemer- land zijn lentesamenkomst in de gymnastiek zaal van de Marnixschool. Ongeveer 250 meisjes waren opgekomen en wel uit Aer- denhout, Bloemendaal, Haarlem-Noord, Haarlem, Heemstede, Beverwijk, Spaamdam, Velsen, Wijk aan Duin, LJimuiden en IJmui- den-Oost. De avond was in hoofdzaak aan zang ge wijd onder de bekwame leiding van mej. Jeannette Molsbergen uit Utrechit. Nadat de presidente, mevr. M. WaardenburgLindeyer een openingswoord had gesproken hield mej. M. Tromp een bijbelinleiding, getiteld: „Tus- schen Paschen en Pinksteren", waarna direct de zangbundel „Blijde Stemmen" ter tafel kwam. Deze is uitgegeven door de Federatie van Chr. vereenigingen van en voor vrouwen en meisjes. Met animo werden de liederen geoefend en mej. Molsbergen gaf zich met onvermoeid enthousiasme. Mevr. A. v. EldenRuys sloot deze ge slaagde lentesamenkomst. „JACOB VAN LENNEP". Het officieele orgaan van de Haarl. Tooneel- vereeniging „Jacob van Lennep" vestigt nog eens de aandacht op de feestvoorstelling in den Stadsschouwburg op Maandagavond 3 Mei a.s., ter gelegenheid van de B.E.L.-Week. Na afloop is er bal in de zaal van den Haarl. Kegelbond. Dit is tevens de slotvoorstelling van het seizoen. De redactie geeft een overzicht van het af- geloopen seizoen dat, de tijdsomstandigheden in aanmerking nemend tot tevredenheid stemt en de heer Carel van Hees vervolgt zijn serie: „Ongelukjes en grapjes op het tooneel". VOLKSVOORSTELLING. Het „Gezelschap Jan Musch" (directie Jan Musch en Jaap van der Poll) geeft op Donder dag 6 Mei (Hemelvaartsdag) in den Stads schouwburg te Haarlem een Volksvoorstelling van het blijspel „De Vrek" van Molière, waarin Jan Musch de rol vervult van Harpagon. Dit is tevens de laatste voorstelling ixx dit seizoen van het „Gezelschap Jan Musch" te Haarlem. "AKKERTJES' verdrijven die HOOFDPIJN. Wanneer Gij aan hoofdpijn lijdt, probeer dan eens een "AKKERTJE". In minder dan 10 minuten is Uw arm hoofd dal Ge dacht dat barsten zou, volkomen vrij en Ge kunt weer met lust Uw bezigheden hervatten. "AKKERTJES" bevatten een bijzonder poeder, zeer werkzaam en toch onschadelijk voor de gezondheidzij lasten maag, hart noch nieren aan. De cachet-vorm heeft het groote voordeel, dat men niets proeft. Het zijn vlugge afdoende pijnstillers in gevallen van Hoofdpijn, Migraine, Kies pijn, Spierpijn, Zenuwpijn, Neuralgie, Vrouwenpijn en Rheumatische pijnen. Waarom toch langer lijden dan noodigl Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumonf AKKER-CACHETS Groninger vereeniging „Martini". Geslaagde feestavond. Donderdagavond hield de pas opgerichte Groninger-Amusements- en Reisvereeniging „Martini" haar eersten feestavond in Dreef- zicht. Waar Groningers hij elkaar zijn, daar komt de stemming van zelf. Deze werd hier nog verhoogd door het optreden van den hu morist-conférencier v. Tongeren, die den heelen avond de lachers op zijn hand had. Vooral zijn matrozenlied viel in den smaak. Verder was er medewerking van de Gronin ger cabaretclub, en mevr. Keits gaf een tap- dance ten beste. De avond werd besloten met een bal met attracties, onder leiding van den heer J. H. v. d. Velde, waarbij „The Funny Players" voor goede dansmuziek zorgden. GOUDEN JUBILEUM BIJ DE FIRMA ENSCHEDé. Zaterdag herdacht de heer J. de Graaf, on derchef der zetterij van de N.V. Joh. Enschedé en Zonen den dag waarop hij voor 50 jaar bij deze firma in dienst trad. Op de zetterij werd de jubilaris toegespro ken door den heer H. Frans, namens het per soneel, die den heer De Graaf een fraaie pen dule en bloemen aanbood. Namens de cliefs, onderchefs en het administratief personeel voerde de heer B. J. Witholt het woord, die den jubilaris een fauteuil en eveneens bloe men aanbood. Op het kantoor werd de heer De Graaff toe gesproken door de directie. Daar werd hem de zilveren medaille van de Orde van Oranje Nassau uitgereikt, en een geschenk onder couvert overhandigd. Den verderen dag heeft de jubilaris in hui- selijken kring doorgebracht. OPENING B. DEN BOERS MUZIEKHANDEL. Fraaie nieuwe zaak aan de Lange Veerstraat 1 De naam Den Boer heeft in den muziekwe reld hier ter stede geen onbekenden klank. Het valt dan ook niet te verwonderen dat bij de opening van den, inderdaad zeer fraaien, winkel'op Zaterdagmiddag de heer Den Boer geen gebi-ek had aan belangstelling. Talrijke bloemstukken van cliënten en vrienden waren binnengekomen. En inderdaad deze zaak werkelijk een felicitatie waard. Direct al bij het binnenkomen door de prachtige bronzen deur wordt men getroffen door de smaakvolle aan kleeding van het interieur. In een gezellig hoekje kan men rustig de gewenschte gramo- foonplaten uitkiezen. Van de duurste saxo- phoons tot de gewoonste fluitjes alles is hier in ruime sorteering aanwezig en daar de heer Den Boer steeds gaarne bereid is zijn clientèle met zijn vakkundigen raad bij te staan, twij felen wij er niet aan of hij zal ook van deze zaak veel pleizier beleven. <Aav. ingez. Mea.j STADS BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL PRINSENHOF. Openbare Leeszaal en Bibliotheek). Nieuwe aanwinsten. Boek- en Bibliotheekwezen. Bibliotheekleven 1936. Weegschaal 1936. Spiritisme. Findlay. Aan de grens van het boven- aardsohe; het voortbestaan na den dood wetenschappelijk verklaai-d. Dierkunde. Josselin de Jong. Waar blijven de dieren? Letterkunde. Gids, De Nieuwe. 1936. Tijdschrift voor Nederlandsehe taal- en letterkunde 1936. Ham. Protestantse poëzie na '80 I. Oudendijk. Het Wilhelmus. Aardrijks-, Land- en Volkenkunde. Tijdschrift Ned. Aardrijkskundig Genoot schap 1936. F.euchen. In het witte Noorden. Gesöher. Land en volk van Spanje. Kuyle. Tusschen Keulen en Parijs. Paleis. Soestdijk, de prinselijke woning. Engelsche romans. Bromfield. Twenty-four hom-s. Dix. Pity of God. Hall, Radiclyffe. Adam's Breed. Pi-iestley. They walk in the city; the lovers in the stone forest. a Sinclair. C:-op; a novel of living together Wells. The Bulpington of Blup. Wilder, Niven. The woman of Andros. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 et. en 25% zwaarder dan de meeste andere. (Adv. Ingez. Med.) Menschen kijken U aan. Het AJB.C.-eabaret heeft zijn tourixee met „Menschen kijken U aan" na zijn langdurige serie te Amsterdam veelbelovend ingezet te Haarlem. Onze Stadsschouwburg was Zater dagavond tot de laatste plaats bezet en het succes was zeer groot. Dit kleine ensemble heeft in korten- tijd zijn publiek veroverd en bewe- zen, dat er ook in ons land nog plaats is voor goed. beschaafd cabaret. Na Pisuisse is dit eigenlijk weer het eerste cabaret, dat volkomen op dezen naam recht heeft. Een der oorzaken van het succes van Gimberg's ensemble zie ik in het Hollandsche karakter ervan. Eindelijk zijn we dan eens verlost van al the steeds maar levensliedjes, Fransohe chansons en Engelsche songs zin gende dames en heeren, die van alle fantasie gespeend zijn. Dit cabaret is nu eens niet cliché en heeft een geheel eigen cachet. Voor een gi-oot deel is dit aan.Wim Kan te danken, die telkens weer iets frisch en nieuws weet te bedenken en de gave bezit om korte, rake sketches en fantasies te schrijven, welke vol komen in het cabaret passen. Hoe geestig bij- voorbeeld' zoo'n parodie op hyper-moderne kunstenaars in „Schilders van onzen tijd", hoe grappig gevonden, die „bi-uidsnachten" van de 2 paren uit 1900 en 1937, hoe kostelijk in hun ironie, die twee korte „levensbeelden" in „De Familie Smit is zoo gewoon!" en ..Het Park". Deze laatste twee nummers vooral krij gen hun waarde door het zuiver Hollandsche karakter ervan. De kleinburgerlijkheid van Holland op zijn smalst wordt er op wrange wijze raak, als in een flits gedemonstreerd. En wat vullen de leden van dit ensemble elkaar voortreffelijk aan. Gimberg een vlot. geestig conferencier van een voor een Hol landsch cabaret wel zeer ongewone fijne distinctie, Tilly PermBouwmeester. ras actrice, die in de sketches raak en scherp ty peert en haar chansons sober en toch sterk beeldend zingt, Wim Kan, die een uitgesproken talent voor het parodistische blijkt te bezitten en geen moment daarin over de schi-eef gaat, Lau Ezerman, ook in het cabaret van een gemoedelijkheid, die door en door Hollandsch is, Marietto, meer Fransch vaix karakter en Corrie Vonk een talent op zichzelf, dat in het hartje van Amsterdam geboren is, maar mi misch aan de Japansche tooneelspeelkunst doet denken in haar „mageren, schuwen wreedaard". Het programma verschilde nog al van dat in Amsterdam en was voor mij dan ook ge deeltelijk nieuw. Het is vol variatie en het heeft het tempo van dezen tijd. Het succes was Zatei-dag zoo groot, dat het A.B.C.-cabaret besloten heeft Vrijdag met het zelfde programma en met 't gevoelige Ge bed van een schoffie, dat Corrie Vonk zoo prachtig voordraagt als toegift in den Stadsschouwburg terug te komen. Over het groote en zeer muzikale aandeel, dat Han Beuker en Wouter Denijs in dit cabaret heb ben. schrijft mijn collega Karei de Jong. J. B. SCHUIL. MUZIEK Han Beuker en Wouter Denijs. De klaviei-duettisten Beuker Deixijs heb ben een belangrijk aandeel in de avonden van het A.B.C. Cabaret. We leerden hun tot in de kleinste details van ïxuanceering en rubato verzorgd samenspel reeds bij vroegere gelegenheden kennen. Concurrenten van Bartlett Robertson zijn ze niet. want het repertoire van Beuke Denijs toont uitslui tend eigen werken of bewerkingen van Han Beuker. Een groot deel daarvan stoelt op den wortel der gesyncopeerde muziek, een ander deel wordt gevormd door humoristi sche of parodische paraphrases over beken de melodieën, in welke paraphrases dan ver- schilleiide stijlen nagebootst worden. In dit genre hooi-den we vroeger eens Beuker's Va riaties over „Toen onze Mops", na Zaterdag avond zijn Fantasie over een Hongaarsche melodie. „In romantischen stijl" werd er bij aangekondigd, en ja, de Chopin-imitatie was heel aardig; de stijl der groote opera werd, ondanks het citaat uit Verdi's „Rigoletto" niet zoo goed getroffen en de aberratie op het terrein der barok bleek een stilistische aberi-atie. Goed slaagde de cymbaalnaboot- sing in de vai'iatie „a l'hongroise" en verma kelijk was het pierement, al deden de klank en de passages ons meer denken aan een ouderwetsch Italiaansch piano-orgel: zoo een, waarbij een donkeroogige vrouw met ringen in haar ooren en een gekleurden doek om het hoofd collecteerde. Het „Muzikaal Stemmingsbeeld" herin nerde. wat de idee betreft, aan „Die Oase in der Wüste" van den klavierhumorist Otto Lamborg. die een goede veertuig jaar gele den in ons land optrad, maar Beuker's mu ziek was heel anders en de exodus der „twee groote ezels" zeer origineel. Bij het nummer „Schilders van onzen tijd" stond een kubistisch of eigenlijk triangulis- tisch schilderij op den achtergrond en had Beuker zeer aissoneerende muziek gecompo neerd. waarin we eigenlijk de illustratieve medewerking van triangel misten en die voor xmiziek van onzen tijd nog niet dissoneerend genoeg was. Het kubisme is echter, voor zoo ver ik weet. al lang weer verouderd. Bij een paar vocale nummers, eigenlijk meer declamatie dan zang, gaf Beuker een min of meer impressionistisch tonenspel, dat zich bij elke stembuiging aansloot en den indruk eener improvisatie maakte. Weer an dere werden door twee vleugels begeleid. De zang zelf stond niet op hoog peil, maar we hadden in dit geval ook niet met be roepszangers en -zangeres te doen en laten dien zang dus verder onbesproken. Beuker en Denijs zijn bekwame vakmusici en hun spel kan den toets der critiek gerust doorstaan. K. DE JONG. BLUE GILLETTE MESJES MET SLEUF EN ELECTRISCH GEHARD HEBBEN 0 harder* enl|lc«nten 0 «cherper* •nljkenten lanceren leveneduur. HG.i (Adv. Ingez. Med.) De A. V. R. O. in 1936. Ledental constant gebleven. Het A.V.R.O.-jaarverslag 1936 is verschenen in den vorm van een rijk geïllustreerd boek werkje, voorzien van talrijke grafische voor stellingen, betrekking hebbend op den stand van de bezittingen der vereeniging, de indee ling der programma's e.d. Dat de A.V.R.O. een bloeiende vereeniging gebleven is, ook in 1936 blijkt uit de bijzondere gebeurtenissen, die in het verslag worden ver meldt, maar vooral uit het bedrijfsresultaat, dat, niettegenstaande de contributies der leden een dalende lijn te zien gaven en de program ma's een ton meer vroegen dan in 1935, toch nog ruim vier ton bedroeg. De sterke positie van de A.V.R.O. blijkt ook uit de balans per 31 December 1936. De kosten voor inventaris en inrichting van de nieuwe studio in Hilversum alsmede de studio zelf voor 1936 bijna 6.5 ton beloopend zijn tot f 1 afgeschreven. Desondanks bereikt de post „kapitaal" een bedrag van ruim 2.5 millioen gulden. Het aantal leden bleef vrijwel constant. De heer Vogt schrijft in zijn inleiding o.a. over den teruggang der contributies: „gewaagd lijkt het niet te veronderstellen dat er een ver borgen verband bestaat tusschen de veronder stelde hulpbehoevendheid der vereenigingen en de gulheid waarmee de koorden van de beurzen der leden worden losgeknoopt". Voor 1937 bespeurt de schrijver een geringe verbetei-ing. In zijn slot woord n.l. constateert hij dat de bijdragen der leden voor de eerste helft van 1937 niet minder waren dan in de zelfde periode van 1936. (Adv. inytc. ivlea.j NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. De droeve lijst In het tijdvak van 28 Maart tot 28 April 1937 verdronken in ons land 10 jongens beneden 16 jaar, 17 mann, 5 meisjes beneden 16 jaar en vier vrouwen. Bij auto-ongevallen te water verdronk in deze periode gelukkig niemand, in totaal dus 36 dooden. In het zelfde tijdverloop werden gered 11 jongens beneden 16 jaar, 14 mannen, 9 meis jes en geen vrouwen, te zamen 34. Van dit getal 34 werden zwemmend gered 15, door middel van handreiking 10, met boot hulp 4, met reddingshaak 2, met een ladder 2 en met toesteken van een stok 1. Bij 9 auto's die te water reden, in deze 4 we ken, werden gei-ed of wisten zich te redden 12 personen, in totaal dus gered 46 menschen. UITVOERING VAN MEVR. RUTH TOBI. Zaterdagmiddag 8 Mei om half drie geeft mevrouw Ruth Tobi haar jaarlijksche kinder uitvoering in den Stadsschouwburg alhier. Het verschil met de uitvoeringen van andere jaren is, dat zij eerst met enkele kindergroe pen, van verschillenden leeftijd haar werk wijze zal demonstreeren. Dan volgen de bewegingsspelen en dansen op muziek, die speciaal voor dit doel geschre ven is. De middag wordt beki-oond door dansen van Yoma Sasburg, leerlinge van mevr. Tobi, die na haar studiën in de Jooss-Leeder school vol tooid te hebbeix, al heel veel succes heeft gehad. Aan den vleugel zien wij dien middag de twee jonge Haarlemsche pianisten Corrie Kop pen en Aixs Bouter. NED. VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. De leden der afd. Haax-lem van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen maken Woens dag 12 Mei a.s. des morgens een excursie naar de Bloemententoonstelling „Marquette" te Heemskei-k en des middags naar het Bio- Vecantie-oord „Russenduin" te Bei-gen aan Zee. CHRISTELIJKE MUZIEKVEREENIGING. Door eenige personen worden pogingen aan gewend tot oprichting eener Chr. Muizekver- eeniging. Belanghebbenden vergaderen daar over a.s. Donderdagavond Ged. Volders gracht 15. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DINSDAG 4 MEI 1937. Wijzigingen voorbehouden. Progr. I Hilvei-sum Progr. n Hilversum II. Progr. Hl. 8.— Keulen, 10.20 Droitwich. 11.35 Vlaamsch Brussel. 2.05 Parijs Radio. 3.05 Deutschlandsender. 3.20 Keulen. 4.20 Vlaamsch Brussel. 6.— Keulen. 7.05 Deutsch landsender. 7.20 Parijs Radio. 8.20 Rome. Daarna diversen. Progr. TV. 7.Vlaamsch Brussel. 8.20 Pauze, 9.35 Lonon Regional. 4.20 Droitwich. 6.50 London Regional. 8.20 Droitwich. 11.20 Danmarks Radio. Progr. V. 8.00—7.00 Diversen. 7.— Eigen gramofoonplatenconcertOperettemuziek. 1. Vogelhandier. 2. Griifin Maritza. 3. Der Obersteiger. 4. Ein Walzertraum. 5. Schwarz- waldmadel. 6. The Merry Wives of Windsor. 7. The white horse inn. 8.00—12.00 Diversen.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 13