DE ONTRUIMING VAN BILBAO. LONDEN ZONDER BUSSEN. THIJS IJS EN HET HANENEI Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT DINSDAG 4 M EI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Franco doet voorstellen. Engeland zal zijn hulp verleening voortzetten. In officieele kringen te Londen wordt ver nomen, dat generaal Franco aan de Britsche regeering heeft medegedeeld, dat de plaat sen, waar de consulaten te Bilbao zijn ge vestigd uit .militair oogpunt niet kunnen worden gegarandeerd. Hij geef t derhalve den raad, dat de consulaten uit de fatoriekswijk zullen worden overgeplaatst. Ten aanzien van de evacuatie van de burgerbevolking heeft Franco verklaard, dat de veiligheid van de evacuatie niet gegarandeerd kan worden in verband met de activiteit van de lucht macht tegen de scheepvaart en andere mi- .litaire objecten. Hij noemde evacuatie over zee een list van de Russen om de burgerbe volking te verwijderen, voor het vernielen van de gebouwen. Hij achtte derhalve de evacuatie medeplichtigheid aan de toekom stige vernieling van Bilbao. Franco biedt twee alternatieven aan voor de evacuatie: le. De burgerbevolking zal niet het bui tenland worden vervoerd, doch tusschen Bil bao en Santander zullen veiligheidszones worden ingericht onder garantie van het In ternationale Roode Kruis, die niet gebruikt zullen worden voor militaire operaties. 2e. de rechtschen zijn bereid de vrouwen, 'kinderen en ouden van dagen, zonder on derscheid van politieke overtuiging, toe te laten op hun gebied, met uitzondering van hen, die bekende misdadigers zijn. Van Britsche zijde verklaart men hierte genover. dat Salamanca op de hoogte is ge steld van de e vacuatieplannen, bij wijze van beleefdheid, in de overtuiging, dat geen te genwerping zou worden gemaakt. Het eerste contingent, bijna 50-00 kinderen, met vrou wen en ouden van dagen, staat op het punt Bilbao te verlaten. Overeenkomstig het accoord met de auto riteiten van Bilbao zal geen onderscheV worden gemaakt in de politieke overtuiging van de geëvacueerden, er zullen evenwel geen gijzelaars bij zijn. De Britsché consul zal zorg dragen, dat deze voorwaai'den zullen worden nageleefd. De schepen zullen varen onder de hospitaalvlag. Reuter meldt nog dat- de Britsche consul en de Britsche vice-consul vergezeld van vijf Britsche onderdanen Bilbao hebben verlaten aan boord van den torpedojager „Faulkner". Alle Britsche onderdanen waren gewaar schuwd. dat dit thans de definitieve Britsche ontruiming van Bilbao was en dat geen an dere destroyers meer naar Bilbao zouden ko men om Britsche onderdanen aan boord te nemen. Er blijven echter nog een vrij groot aantal Britsche onderdanen in Bilbao achter. In het Lagerhuis heeft Eden verklaard, dat wijzigingen van vlag voor schepen en de evacüatie van buitenlandsche strijders op het oogenblik bestudeerd worden door de niet-in-mengingscommissie. waarbij zoo vlug mogelijk vorderingen worden gemaakt. Het was den minister echter niet bekend. dat Spaansche schepen onder Britsche vlag zou den zijn gaan varen sedert 1 Januari jl. Overigens, zoo voegde Eden hieraan toe, zal de ondercommissie zich bezig houden met de mogelijkheid van het brengen van schepen met de vlag van landen, die aangesloten zijn bij de niet-inmengingsovereenkomst, onder dè Spaansche vlag, met het oog op het ver mijden van de controleformaliteiten. Eden legde er den nadruk op, dat de Engel- sche regeering niet zal afwijken van haar besluit om bijstand te verleenen aan de sche- Duitsche hoofdambtenaren moeten twee maanden hulparbeider zijn. Decreet van dr. Goebbels. De Duitsche minister van propaganda, dr. Goebbels heeft bepaald, dat de hooge amb tenaren van het rijkspropagandaministerie elk twee maanden als hulparbeiders in ver schillende bedrijven werkzaam moeten zijn. Op 5 Mei zullen de eerste veertien, waaronder twee „Ministerial-raete" en twee „Regierungs- raete", hun arbeid aan de schrijftafel door die van arbeider in een groot bedrijf verwis selen. Zij zullen dienst doen als arbeiders bij den aanleg van autowegen, als hulpmonteurs, als steenkloppers, als tegelsjouwers, als ko- lentremmers op zeeschepen, of als landar beiders. De betreffende ambtenaren moeten in deze periode van hun arbeidsloon rondkomen en zij genieten tijdens hun werkzaamheden geenerlei voordeelen, De wijze, waarop zij z-ich van de voor hen ongewone taak kwijten zal later in aanmerking worden genomen bij 't geven van groote politieke opdrachten en bij bevorderingen. Australië—Fingeland binnen 6V2 dag. Record van Broadbent. De Australische vlieger Jim Broadbent is gisceravond te Lympne geland. Hij heeft een nieuw record AustraliëEngeland gevestigd in zes dagen, tien uur en vijf en vijftig minu ten Hoe verging de „Espana"? Mijn of vliegtuigbom. Volgens de thans in het bezit der Britsche admiraliteit zijnde berichten is het slagschip der Spaansche Nationalisten ..Espana" voor Santander op een mijn geloopen en gezon ken. In een interview van Reuter houdt de commandant van de Baskische luchtmacht echter vol. dat de „Esoana" door een vlieg tuigbom tot zinken is gebracht en niet door een mijn, zooals het gerucht ging. De commandant verklaarde, dat acht bom men naar het schip werden aeworpen, vier hiervan raakten het schip, drie ontploften op het dek en de vierde bracht een munitie depot tot- ontploffing, waarna de „Espana" in 32 minuten zonk. Op het oogenblik van het bombardement bevond het schip zich ze-s mijl uit de kust, Men heeft niet gezien, dat een kolom water omhoog spoot hetgeen het ge val geweest zou zijn, wanneer het schip op een anijn geloopen was. pen, welke het ontruimingswerk verrichten. Deze verklaring lokte applaus van het Huis uit. Nationalen wijzen verantwoordelijk heid voor vernieling van Guernica af. In een officieel communiqué der rechtsche autoriteiten te Salamanca wordt nogmaals gezegd, dat de verwoesting van Guernica het werk is van „dezelfde individuen die te Eibar, Irun, Malaga, en in talrijke andere ste den in Noord- en Zuid-Spanje hun be kwaamheid als brandstichters hebben bewe zen." Het communiqué somt de wreedheden op, die de linkschen te Madrid, Barcelona, Malaga, Valencia, en in andere groote steden zouden hebben bedreven en verklaart dat dit geen oorlog was. doch misdaden en wraak oefeningen. De ziekenhuizen te Melilla Cor dova, Burgos en Saragossa en de scholen .te Valladolid en ip andere, op grooten af stand van het front gelegen steden zijn, naar in het communiqué tenslotte nog medege deeld wordt, door linksohe vliegtuigen ge bombardeerd. Italië Von Neuvath heeft een onderhoud niet. Mussolini. De Duitsche minister van buitenlandsche zaken, Von Neurath, -die te Rome vertoeft, heeft zich gistermiddag naar het Palazzo Venezia begeven, waar hij zijn eerste onder houd met Mussolini in diens werkkamer heeft gehad. Ook graaf Ciano, de minister van bui tenlandsche zaken woonde het 'onderhoud bij. Stefani bericht nader uit RomeDe Romein- sche pers verwelkomt Von Neurath met woor den, die te hartelijker zijn, omdat Von Neu rath te Rome een goede bekende is en van 1924 tot 1929 ambassadeur in Italië is geweest. De bladen schrijven, dat de besprekingen tusschen de staatslieden geen verrassende resultaten zullen hebben. Het bezoek van Von Neurath brengt evenmin als dat van Goering iets nieuws, aldus de „Giornale d'Italia", alles is reeds vastgesteld volgens de gemeenschap van belangen en politieke lijn tusschen Berlijn en Rome,, niettemin zoo vervolgt het blad bewijst het bezoek eens te meer, dat die ge meenschap bestaat, functioneert en hechter wil worden. Dit is een feit van beteekenis in verband met de geruchten, die in eenige Europeesche hoofdsteden de ronde doen en een reden zoeken om het gewicht van de spil RomeBerlijn te verkleinen. Volgens den directeur van hetzelfde blad, zullen de besprekingen tusschen Von Neurath en Ciano betrekking hebben op den algemee- nen Europeesehen toestand en op den weer slag, dien deze toestand en de besprekingen van Ciano te Weenen en Boedapest, de Ita- liaansch-Zuid Slavische overeenkomsten en de besprekingen tusschen Mussolini en Schuschnigg te Venetië op de betrekkingen tusschen Duitschland en Italië kunnen hebben. Strijd in Aragon. Regeeringstroepen melden o.a. succes in Guipuzcoa. Het groote hoofdkwartier van de troepen van generaal Franco heeft medegedeeld, dat gisteren aan het front in Aragon overal vuur gevechten werden geleverd. De luchtmacht van de regèering heeft Sara gossa gebombardeerd, waardoor onder de burgerbevolking twintig dooden en twintig gewonden vielen: In Biskaje verbeterden de rechtsche troepen hun stellingen. Aanvallen van den vijand werdenhier met zware ver liezen afgeslagen. Van Madrid, Avila, en Soria viel niets te melden, in Andalusië werden vuurgevechten geleverd. Generaal Queipo de Llano heeft in een radiorede medegedeeld, dat de luchtmacht der regeering onverdedigde plaatsen op hon derd kilometer achter het front heeft gebom bardeerd, zooals Fuente Ovejuna, Pennaroya, Espiel, Cordova, Malaga e.a. Te Cordova wer den het krankzinnigengesticht en het zie kenhuis getroffen, zoodat talrijke slachtof fers te betreuren zijn. De generaal heeft thans opdracht gegeven aan d-e rechtsche luchtmacht Jaen krachtig te bombardeeren. opdat de regeering zal we ten dat de rechtsche vliegtuigen even goed kunnen aanvallen als de hare. Radio Nacional heeft medegedeeld, dat de troepen van Franco in het Baskenland hun opmarsch niet hebben gestaakt omdat het niet mogelijk was verder op te rukken, doch omdat de opmarsch de laatste dagen te snel is geweest, zoodat de troepen te ver van hun bases verwijderd waren. Bovendien moeten grootere eenheden georganiseerd worden, aangezien in het gebergte de vijand achter volgd moest worden in valleien en ravijnen door kleinere groepen. Nu de strijd in het ge bergte geëindigd is moeten de troepen gere organiseerd worden. Zoodra men hiermede gereed is, zullen de colonnes zonder aarzelen oprukken naar Bilbao. Radio Bilbao deelt mede, dat de regeerings troepen aan het noordelijk front in Biskaje hun offensief voort-zetten. Zij hebben den vijand zware verliezen toegebracht. Deze ver liezen gelden vooral de Italiaansche troepen, die in dezen sector opereeren. Aan het centrale front hebben de opstande lingen hevige aanvallen ontketend, welke krachtig werden afgeslagen. Om tien uur gisteravond heeft het hoofd kwartier van het centrale leger in een commu niqué medegedeeld, dat het leger aan het front in noord Guipuzcoa een schitterende aanval voortzet. De vijand werd verslagen. De troepen der opstandelingen bestaan o.m. uit een afdeeling Italianen, die het reeds Zon dag zeer zwaar te verduren hebben gehad en ook gisteren weer een nederlaag hebben ge leden. De regeeringstroepen hebben verscheiden gevangenen gemaakt en een aanzienlijke hoe veelheid oorlogsmateriaal buitgemaakt. Aan de andere fronten werden de vijande lijke aanvallen afgeslagen, de vijand heeft ernstige verliezen geleden. Bij Santander werden de stellingen der re geeringstroepen versterkt. De troepen zijn op gerukt bij Espinosa de Bricias. Verscheiden schansen werden stormender hand genomen. De opstandelingen werden gedwongen zich terug te trekken, RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-NOORD, TELEF. 16726 TEGEN ONZE BEKENDE LAGE TA RIEVEN met garantie, pijnloos trekken inbegrepen. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur, Zaterd. 912 uur Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Inqez. Med.) DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN DEN PAUS WEER SLECHTER. De gezondheidstoestand van den Paus eischt weer grooter zorg. De Paus is oververmoeid door de vele audiënties, die hij heeft verleend en door het ontvangen van de honderden jong- ;ehuwden. Het vertrek naar Castel Gandolfo werd hier om verhaast, niettegenstaande de onzekere weersomstandigheden. De exploitatie der buitengewesten. Antwoord op vragen inzake Japansche plannen. Op de vragen van den-heer Wijnkoop be treffende eischen, welke door Japan zouden zijn gesteld met betrekking tot de exploitatie van de buitengewesten van Nederlandsch- Indië „Heeft de regeering kennis genomen van de mededeeling van dr. W. K. H. Feuilletau de Bruyn in een vergadering van het Verbond voor Nationaal Herstel in gebouw Bellevue te Amsterdam op Donderdagavond 25 Maart jl., waar deze spreker wees op de Aneta-tele- grammen van September 1934, waarin bericht werd, dat Japan den eisch formuleerde om de buitengewesten samen met Nederland, maar onder Japansche supervisie, te exploi- teeren? Heeft de regeering ook nota genomen van de verdere mededeeling van dr. Feuilletau de Bruyn, dat de in de eerste vraag genoemde eisch door den Japanschen ambassadeur Na- gaoka in de tweede helft van 1934 te Batavia formeel en zeer positief gesteld zou zijn? Wil de regeering paededeelen wat haar ter zake van bedoeld Japansch optreden in de tweede helft van 1934 bekend is, wat er dus precies door Japan, omstreeks dien tijd in eenigerlei vorm ten aanzien van de zooge naamde buitengewesten is verzocht, gevraagd of geëischt? Wil de regeering ook mededeelen, wat zij harerzijds ten aanzien van dit Japansche op treden heeft gedaan?" luidt het antwoord van den minister van buitenlandsche zaken, mede namens den mi nister van koloniën; Het is der regeering niet bekend, dat dr. W. K. H. Feuilletau de Bruyn mededeelingen zou hebben gedaan, als bedoeld in de eerste twee vragen. Uit de tijdsbepaling', in de vragen genoemd, blijkt, dat gezinspeeld wordt op de onder handelingen, welke in 1934- met Japan ge voerd zijn. Deze onderhandelingen hadden uitsluitend betrekking op de regeling van het handels- en scheepvaartverkeer tusschen dat land en Nederlandsch-Indië. In verband met het vorenstaande vereischt de laatste vraag geen beantwoording. VELDDAG VAN DEN NATIONALEN JEUGDSTORM. Betreffende den velddag van den Nationalen Jeugdstorm, die op Hemelvaartsdag 6 Mei te Zandvoort zal worden gehouden, kan nog het volgende worden medegedeeld: Tusschen 9 en 10 uur v.m. zullen de deelne mers bij het station Haarlem aankomen, som migen per fiets of autobus, anderen per trein of tram. De optocht, vergezeld van het eigen fanfare corps, vertrekt omstreeks half elf naar Bloe- mendaal, via Julianalaan Militaire Weg en Zeeweg naar Zandvoort. Aldaar gaat men via Zeeweg, Strand, Strandweg, Badhuisplein, Bou levard, Engelbertstraat naar het Groot Badhuis, waar het gezelschap omstreeks half één wordt verwacht. Door den voorzitter van den Natio nalen Jeugdstorm, den heer Van Geelkerken, zal een rede worden uitgesproken. Te half drie vertrekt men uit het Groot Badhuis, via Bou levard Paulus Loot, Brederodestraat Dr. Gerkestraat, Kostverlorenstraat, Zeestraat naar het Stationsplein, waarvan de jongens en meisjes om omstreeks vier uur naar hun diverse woonplaatsen zullen terugkeeren. Een invasie van fietten. Ceruchfen over sympathie stakingen. Onze Londensche correspondent schrijft ons d.d. 2 Mei: De bijna 5000 scharlaken omnibussen, die normaal Londen doorkruisen van 's mor gens vroeg tot 's avonds laat, doen er meer dan vier tot vijf millioen menschen per dag vervoeren. Ze brengen ook de kleur in de straten, die een stad van grijze monotonie hard noodig heeft. Nu zijn ze er niet en als de kleurige kroningsmasten en pylonen niet zouden zijn opgegaan zou het stadsbeeld zeer somber zijn. De stakingsbeweging, die zooveel kleurige beweging aan Londen ont nam, begon op een zonnigen Meidag. Dat gaf wat troost aan de tippelaars, die sedert 1926 hadden vergeten hoe lang de mijlen zijn, die hun woningen scheiden van hun winkel, hun kantoor, hun fabriek of van het naburigst spoorweg- of „tube"-station. De Lentedag bracht een nieuw geluid in de stad. De rijdende bussen vooral zijn verantwoorde lijk voor den zwaren verkeersdreun, waarin het geluid van voetstappen verdrinkt. Nu is er geen zware verkeersdreun en men hoort het geschuifel en gestap. Het is een vreemd geluid dat men eerder verbindt aan kerk gangers in een rustige Zondagsche dorps straat dan aan het straatpubliek van Londen. De stemming van de stad is veranderd. Fiet sen. blijkbaar verhonderdvoudigd, zoemen over het asfalt. Hier en daar zou. men zich in een Nederlandsche stad kunnen wanen. Het lichte rijwiel Is gaan rijden in het spoor van de zware omnibussen. Het grootste deel van de millioenen, die hun geliefd vervoer middel ontberen, verdringt zich in angstwek kende menigten voor de stations der onder- grondsche treinen. De menschenstroom, die naar beneden vloeit, vindt het 'kanaal nu te nauw en hij wordt herhaaldelijk gestuit door opstoppingen. Beneden schieten drie, vier treinen voorbij, zoo vol dat er niemand meer bij kan. Als steeds behoudt de voorbeeldige Lon densche menigte haar humeur en haar zin voor humor. Politie-agenten staan in troepen bij de stations om de orde te bewaren in de dringende massa's. Het lijkt haast overbodig voor zulk een ordelievend publiek, dat zich overigens wel moet afvragen, of al die last niet had kunnen worden vermeden Het wil graag gelooven, dat het buspersoneel grieven heeft, maar het zal zich niet licht laten overtuigen, dat dit tot een staking moest leiden, juist nu groote menigten naar de stad zijn gekomen en nog komen voor de kroningsplechtigheid. De regeering heeft, nu men voor het voldongen feit staat, een open baar onderzoek gelast. Dit werd besloten in den laten avond van 30 April, toen er geen uitzicht meer was op een vergelijk. Het zou een hulpvaardig en sympathiek gebaar zijn geweest van de vakbond-leiding, indien ze toen alsnog had kunnen besluiten de staking op te schorten tot na dit onderzoek. Ze had kunnen afwachten, hoe de regeeringscom- missie over de aanspraken -van het busper soneel dacht Ze zou daarmee zeker de ver denking van zich hebben afgewend, dat tac tische overwegingen in verband met 1:2 Mei haar dit oogenblik voor de staking hadden doen kiezen. Ze heeft met verontwaardiging ontkend, dat ze de stakinng tegen den kro ningstij d heeft uitgeroepen om extra druk op de directie van London Transport uit te oefenen. Ze heeft er op gewezen, dat de on derhandelingen over den voornaamsten eisch (een werkdag van 71/?. in plaats van 8 uur) reeds in 1935 zijn begonnen. Maar daarmee is nauwelijks een goed antwoord gegeven op de beschuldiging van afdreiging. Want als de onderhandelingen al twee jaar hebben ge duurd had men er .toch nog wel een maand of aan kunnen toevoegen. Het laat zich thans aanzien, dat de sta king minstens een week zal duren. Men hoort allerlei alarmeer end gerucht over zoo ge- heeten sympathie-stakingen. Het tramperso neel zou overleggen zich bij de beweging aan te sluiten. En zelfs de taxi-bestuurders die op het oogenblik gouden oogsten binnen halen, zouden er over denken mee te doen. De dictator der transportarbeiders, Mr. Bevin, heeft zeer nadrukkelijk doen weten, dat het conflict beperkt moet blijven tusschen de mannen van de roode bussen en hun bazen in Londen. Maar de „Times", die zelden on gegronde meeningen verkondigt, twijfelt op het oogenblik aan Bevin's oppergezag en heeft reden te veronderstellen, dat hij geleid wordt door wildere geesten in het bestuur van den transportbond. Wat daarvan zij, de bevolking van Londen kan slechts met verdriet en zorg de komende buslooze dagen tegemoet zien, En zorg ook ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Thijs is er heelemaal niet gerust op, dat de geschiedenis met het hanenei goed zal afloopen en dat het allemaal zoo eenvoudig is als Sim zich heeft voorgesteld. Ook als hij al lang te bed ligt, blijft hij aan het ei met dien vreemden inhoud denken. Zoo gebeurt het, dat Thijs plotseling gestoord wordt in zijn gepeins door een stem die zijn naam schijnt te roepen. Hij spitst zijn ooren en, ja hoor. nu hoort hij het, heel duidelijk. „Daar heb je 't al," denkt Thijs, „ik zal er maar dadelijk op af gaan." drukt de regeering. Want er dreigt meer scherp bedrijfsconfiict en een algemeene staking in het mijnbedrijf, die voor een deel reeds voor de kroning moet beginnen, is af gekondigd. MOTORBOOT IN EEN GARAGE VERVAARDIGD. HAARLEM Dinsdag. Een jaar geleden begon de eigenaar van de Flores-garage aan de Floresstraat, met de kiel te leggen van een plezier vaartuig om uit voering te geven aan zijn plan tot het bouwen van een motorboot. Dit was niet zoo. heel eenvoudig, daar hem geen scheepshelling ter beschikking stond, en hij moest dus volstaan met een niet te hooge garageruimte. Aan zijn plannen heeft hij thans uitvoe ring- gegeven en Maandagmorgen de voldoe ning gesmaakt na het gereed komen van zijn werk, het sohip uit zijn garage te kunnen rollen, zooads nevenstaande afdeelding laat zien Deze motorboot is niet van het meest een voudige type, doch van een kiruisenmodel, waardoor hooge vaarsnelheid kan worden verkregen De boot is van alle comfort voorzien en werd zooals te begrijpen is, onder zeer moei lijke omstandigheden vervaardigd.Den maker komt zeer zeker een woord van lof toe. Maandagmorgen werd de hoot in het Spaarne te water gelaten. PRDERAMMA WOENSDAG 5 MEI 1937. HILVERSUM I. 1875 M. N.C.R.V.-uitzending. 6.307.00 Onderwijs fonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek (gr. platen). 8.30 Gramofoonmuziek9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek.. 10.30 Morgendienst. ll.OOSopraan en piano. 12.00 Be richten. 12,15 Gramofoonmuziek. 12.30 Kwin tetconcert. 2.00 .Gramofoonmuziek. 2.30 P'ost- zegelpraatje. 3.00 Viool en piano. 4.00 Gramo foonmuziek. 4.45 Felicitaties. 5.00 Kinderuur. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.30 Causerie over het Binnenaanvaringsreglement en stoom machines. 7.00 Berichten. 7.15 Landbouw- half uur. 7.45 Vrouwen V. U.-Plan 1937, cau serie. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS- berichten. 8.15 Christ. Gem. Zangvereeni- ging. „Oudwijk" en het NCRV-orkest. m.m.v. solisten 9.00 Voor jonge menschen. 9.30 Ver volg concert. (Om 10.00 Berichten ANP. 10.45- 12.00 Gramofoonmuziek. Hierna Schriftlezing (Eventueel schaakuitslagen,) HILVERSUM H, 301 M. VARA-uitzending. 10-10.20 v.m. V.P.R.O. 6.30- 7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30 Keukenpraatje 10.00 Morgenwijding, 10.20 Declamatie en gramofoonmuziek. 11.00 De sfeer in huis, cau serie. 11.30 Het niet altijd werkende land, causerie. 12.00 Gramofoonmuziek. 12,151.45 VARA-orkest en gramofoonmuziek. 2.00 Or gelspel. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kin deren. 5.30 VARA-orkest. 6.30 Gedachten- complexen uit dezen tijd, causerie. 7.00 Zang. 7,30 Vrijzinnig Protestantisme Nationaal, causerie. 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Berichten ANP, VARA-Varia. 8.15 „De Stem des Volks", Residentie-orkest en soliste. 9.10 Declamatie. 9.30 VARA-Theaterorkest en solisten. 10.00 Berichten ANP. 10.05 De Ram blers. 10.30 Orgelspel. 11.00—12.00 Gramofoon muziek. DROITWICH, 1500 M. 10.05 Orgelspel. 10.35—10.50 Gramofoonmu ziek. 11.05 BBC-Schotsch orkest en solist. 12,05 Het Coventry Hippodrome-orkest. 12.50-1.20 Gramofoonmuziek. 2.15 Sportreportage. 2.40 Gramofoonmuziek. 2,50 Piano-voordracht. 3.30 Vesper. 4.10 De Phantom Five" en solist. 4.35 Het BBC-dansorkest. 5.20 Berichten. 5.40 Fransche causerie. 6.00 Zang. 6.20 Het BBC- Harmonieorkest. 7.00 Muzikale causerie. 7.20 Radio-tooneel met muziek. 8.20 Berichten. 8.40 Radio-tooneel. 9.30 Het BBC-orkest en soliste. 10.35 Jackson en zijn Band. 10.50 11,20 Jazzmuziek (gr. platen). RADIO PARIS 1648 M. 6.10 en 7,20 Gramofoonmuziek. 11,20 Jacba- ra-orkest en zang. 1,20 en 2,20 Gramofoon muziek. 3,50 Zang. 4.05 Gramofoonmuziek. 4.50 Pianovoordracht. 7.35 Zang. 7.50 Omroep orkest. Noyon-koor en solisten. 9.50 Gramo foonmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Westduitsch Kamerorkest. 7,50 S.A.-or kest. 8.50 Gramofoonmuziek. 11,20 Omroepor kest. 1.35 Gevarieerd concert. 3.50 Kamer muziek. 5.35 Omroepstrijkkwartet en solisten. 6.35 Mannenzangvereeniging. 7.20 Uit Brus sel: Omroepsymphonieorkest. 10.0511.20 Hans Bund's dansorkest. BRUSSEL, 322 M. 322 M.: 11,20 Gramofoonmuziek. 11.50 Om roeporkest. 12,30 Omroepdansorkest. 12,50— 1,20 en 5.20 Gramofoonmuziek, 5.50 Klein- orkest. 6.05 Gramofoonmuziek. 6.20 Klein- orkest. 7,20 Omroepsymphonieorkest. 8.05 Gramofoonmuziek. 8.20 Vervolg concert, 9.30 Revueprogramma. 10.0510.20' Gramofoon muziek. 484 M.: 11.20 Gramofoonmuziek. 11,50 Om roepdansorkest. 12,30 Omroeporwest. 12,50 1.20 Gramofoonmuziek. 4.25 Kleinorkest 5.35 Kamermuziek. 7.20 Uitzending ter gelegen heid van het „Feest der Infanterie". 9.30 10.20 Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Concert door een SA-orkest. 8.05 Rijks uitzending: Auf groszer Fahrt urn die Êhre Deutschlands. 8.35 Het Calvet-kwartet 9.20 Berichten. 9.50 Sportreportage, 10.05 Weer bericht.' 10.20—11.20 Het Omroepdansorkest van Breslau.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6