AMSTERDAMSCHE BEURS ZATERDAG 8 MEI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD IT IAAT/TE IHiMUS 'Amerikaansche filmsterren achter de stakers. Bereid tot sympathiestaking. HOLLYWOOD. 8 Mei (Havas/ANP) Aubrey auclair, de leider van den bond van filmartisten heeft gisteren verklaard, dat negen en negentig pro cent van de filmsterren bereid is in solidariteits-staking te gaan met het technisch personeel en arbeiders, wanneer de directies de eischen van de vakvereenigingen niet inwilligen. De besprekingen tusschen vakvereenigin gen en directies zullen heden worden voortge zet. Men vermoedt, dat de filmartisten Zon dagavond een definitief besluit zullen nemen. Posten voor alle bioscopen HOLLYWOOD. 8 Mei. (Reuter/ANP) Char les Lessing, de leider van zesduizend sta kende studio-employé's heeft aangekondigd dat Maandag voor de bioscopen van alle groote steden zal worden gepost. Als reden hiervoor gaf hij op, dat de directies niet rechtvaardig zijn voor de georganiseerde ar beiders. Aan dit posten zullen meer dan een mil- lioen mannen en vrouwen deelnemen, waar onder leden van het industrieel organisa tie-comité en andere sympathiseerende or ganisaties. Lawaaizondaars opgepast Binnenkort meting van geluidssterkte op den weg. De A.N.W.B. meldt: reeds sedert 1 Novem ber j.l., den datum waarop het nieuwe motor en rijwielreglement van kracht werd, zijn er bepaalde grenzen vastgesteld voor het lawaai, hetwelk een auto of motorfiets ten hoogste mag produceeren. Zoo mag een motorrijtuig volgens de bij het reglement behoorende be schikking geen grooter lawaai maken dan overeenkomst met een geluidsterkte van 85 decibel. Tot nu toe waren deze voorschriften nog min of meer een doode letter, want om de bijbehoorende controle uit te oefenen moet men de geluidssterkte kunnen meten.Tot heden beschikten de ambtenaren, belast met het verkeerstoezicht niet over een toestel 'daarvoor, doch naar de A.N.W.B. verneemt heeft prof. Wikker, hoogleeraar aan de Technische Hooge School te Delft, tezamen met zijn assistent den heer Van Gelder, een transportabele geluidsmeter ontwikkeld, wel ke ook in de handen van personeel, hetwelk geen speciale laboratoriumpraktijk heeft, be hoorlijk bruikbaar is. Een aantal dezer toestellen zal waarschijn lijk binnen korten tijd zijn weg naar de ver schillende diensten vinden, zoodat een con trole oP den weg in de nabije toekomst te gemoet gezien moet worden. Men zij hierop voorbereid. NIEUW STUDIOGEBOUW VOOR DE N. C. R. V. Het algemeen bestuur der Ned. Chr. Radio Vereeniging gaf eenige maanden geleden een meervoudige opdracht aan een achttal ar- chitectenbureaux voor het ontwerpen van plannen voor een nieuw studiogebouw. Het algemeen bestuur heeft Vrijdag, gelet op de eenstemmige adviezen van den heer ir. A. van der Steur te Amsterdam en van een speciaal daarvoor uit zijn leden tezamen gestelde bouwcomissie, aan den Vereenigings- raad voorgesteld om het plan, ingezonden onder het moto „Spin in het web" te aan vaarden als basis voor nader overleg met den ontwerper daarvan. De Vereenigingsraad nam met algemeene stemmen dit voorstel aan. Daarna werden op de vergadering van den Vereenigingsraad de verzegelde brieven geopend, waarin aan gegeven was onder welk motto ieder der acht architecten zijn ontwerp had ingezon den. Daarbij bleek dat het ontwerp ingezonden onder motto „Spin in 11 of web", afkomstig is van den heer J. A. van der Veen- te Amster dam. De N.R.C.V. zal dus met genoemden archi tect over den bouw van haar nieuwe studio in nader overleg treden. RAADSVERGADERING A.s. Woensdagmiddag half twee vergadert de gemeenteraad van Haarlem. De agenda luidt als volgt: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken, (liggen ter inzage). Verzoekschrift B. H. J. Evers om eervol ontslag als tijd. leeraar Gem. Avondschool voor Handelsonderwijs. Als voren van J. W. Lindenbergh als geneeskundige bij den gem. geneeskundigen- en gezondheids dienst. 2. Aangaan geldleening. 3. Balans, enz. 1935 Woningbouwvereeniging: a. „St. Bavo", b. „Tuinwijk". 4. Rekening en Verantwoording douche badhuizen Afd. Haarlem der N. H. Ver.: „Het Witte Kruis". 5. Ie Suppletoir kohier schoolgelden Middel baar- en Gymnasiaal Onderwijs 19361937. 6. 2e gedeelte kohier Straatbelasting, enz. dienst 1937. 7. Herziening raadsbesluit inzak» vergoeding art. 100 L.O. Wet 1920 voor 2 bijzondere scho len. 8. Verkoop grond: a. Delftlaan (H. Bijl); b. Trompstraat (J. de Vos en A. v. d. Laan de Vries)c. Uranusstraat (H. Mulder)d. Mui- derslotweg (N.V. Vondelkwartier). 9. Verkoop perceel Nieuw Heiligland No. 10a. 10. Aankoop grond Schalkwijkerweg (Am- sterd. Watermeterfabriek) 11'. Aankoop perceel Spaarne no. 32. 12. Aanvaarding grond Westkolk. 13. Huur binnenplaats „Hofje van Oir- schot". 14. Ontslag huur grond Hannenjansweg (N.V. Technisch bureau v/h Nierstrasz) 15. Voorioopige goedkeuring plan onteige ning van eenige perceelen ten Oosten van den Rijksstraatweg en ten Zuiden van de Jan Gij zenvaart. 16. Vaststelling „grondcomplex" voor gron den ten Noorden van de Pijlslaan. 17. Uitbreiding garage bureau van politie. 18. Aanleg parkeerterrein Oude Groenmarkt. 19. Vernieuwing bestrating Linschotenstraat en Zuiderhoutlaan. 20. Toekenning toelage aan Commissaris van Politie als hoofd luchtbeschermingsdienst. 21. Gemeenschappelijke regeling inzake stichting en exploitatie destructor te Purme- rend. 22. Ruiling grond Bannesteeg. 23. Uitbreiding sportterrein Vergierdeweg 24. Wijziging centrale verwarming 3 scholen voor O. L. Onderwijs. Benoemingen. NOORD-HOLLANDSCH LANDBOUW- CREDIET N.V. In het jaarverslag over 1936 van bovenge noemde N.V. wordt medegedeeld: Alhoewel de door onze vennootschap in het vijftigste boekjaar behaalde resultaten in zooverre tot tevredenheid stemmen, dat aan den teruggang van de laatste jaren een eind is gekomen en de bedrijfsuitkomst zelfs een weinig beter is dan verleden jaar, achten wij ons toch niet gerechtigd, onvoorwaardelijk tot uitkeering van 6 procent dividend op de cumulatief preferente aandeelen over te gaan. Uit een bericht aan aandeelhouders blijkt, dat wij het noodig oordeelen de balansposten accepten van debiteuren, debiteuren in reke ning-courant en gebouwen aan een nieuwe waardeering te onderwerpen. Teneinde deze posten te kunnen opnemen voor bedragen, die naar onze meening aan den huldigen toe stand beantwoorden, stellen wij een afschrij ving op het gewone aandeelenkapitaal voor. Wanneer de te verwachten boekverliezen op debiteuren en de waardedaling van onze ge bouwen door afschrijving op het gewone aan deelenkapitaal kunnen worden gedekt, is het mogelijk onder bepaalde voorwaarden op de cumulatief preferente aandeelen over 1936 6 procent te betalen. EEN TEGENSPRAAK VAN DE N. S. N. A. P. In ons nummer van 29 April plaatsten wij het volgende bericht, ons gezonden door het A. N. P „De marechaussee te Hoensbroek heeft een klacht onderzocht, welke tegen den kringlei der K. van de Nationaal Socialistische Neder- landsche Arbeiders Partij (Partij-Kruijt) we f ingediend door een boven dezen staande in stantie, die K. beschuldigde van verduistering van papieren. De marechaussee vond geen reden aanwezig om tot aanhouding over te gaan, en heeft den man heengezonden. Toch is K. tegen dë lamp geloopen. Bij het verhoor bleek, dat hij onrechtmatig steun trok, met het gevolg, dat hij een proces-verbaal heeft gekregen wegens oplichting van het burger lijk armbestuur." In het orgaan van de N. S. N. A. P. wordt de juistheid van dit bericht ontkend. Partij genoot K. (geen kringleider) had opdracht gekregen van het partijbestuur om het par tijarchief te halen bij den geroyeerden gouw leider B. Dit werd, omdat B. zelf afwezig was, meegegeven door de ouders van B., die daarbij evenwel ook particuliere correspondentie meegaven. Toen die vergissing bleek is die particuliere correspondentie teruggegeven. Inmiddels had de vader van B. een soort dreigbrief aan K. geschreven om de particu liere correspondentie terug te krijgen. K. reageerde daarop, met het indienen van een klacht tegen den vader van B. De mededeeling van B. dat K. onrechtmatig steun zou hebben getrokken berustte op on waarheid. K. heeft daarover ook een aan klacht tegen hem ingediend. LAWNTENNIS. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Eerste klasse: FestinaHaarlem en D.D.V. 2—T.C.H. Tweede klasse A: T.C.H. 2Sharp, Bever wijkHeemstede, T.C.G.D.D.V. 3 en Haar lem 2Enkhuizen. Tweede klasse B: Alkmaar HeilooHeem stede 2, Nieuwe Meer—Westrust, ShellT. C. G. 2, Heemstede 3—Rood Zwart en Score 2 Game and Set. BILJARTEN. HEINEKENS - BE KER. Vrijdagavond werd in café Bolwerk de match tusschen de Haarlemsche clubs D.E.S. en Insulinde geëindigd. D.E.S. won slechts met 2/2 caramboles ver schil. Ins. D.E.S. brt. h.s. gem. v. Eden 200 41 36 4.87 J. Vlug 185 40 18 4.82 Bonnet 79 31 19 2.54 Strijbos (inv.) 125 31 15 4.03 Schouten 77 32 8 2.40 Strijbos 100 32 14 3.12 Termaat 100 38 13 2.63 v. d. Meer 50 37 8 1.35 Jager 70 31 12 2.26 Out 80 31 9 2.58 Totaal 526 540 Vorige stand 598 606 Eind stand 1124 1146 De stand van de wedstrijden is nu: D.E.S.V.OG. 10731193 caramboles D.E.S.—Insulinde 1146—1124 D.E.S .—Excelsior 1190—1095 D.E.S.—Ben. 't IJ 1189—1021 Dinsdag a.s. komt de B.V.K.E.T.S. uit Am sterdam op bezoek. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 8 Mei 1937 Ondertrouwd: 5 Mei 1937. W. H. Slobbe en M. Hoogland, C. J. J. Knijpers en C. J. Jansen. Bevallen: 4 Mei, N. TolSteur, d.. 5 Mei, W. de Jong—de Vries, d., 6 Mei, W. de Looze— Hessen, d„ C. WassenbergHulshof, d., 7 Mei, C. N. v. d. EstBakker, d., C. D. de Groot Sengers, z., M. W. KramerBakker, d., H. M. de BoerScholte, z., 8 Mei, E. M. Zoonde Ruijter, d. Overleden; 7 Mei, H. C. de Vriesv. Vlier, 71 j.. Hazepaterslaan. VELSEN Bevallen: D. v. Boerum—Bakker, z., En- gelmundusweg 6rd., Jmuiden, G. GroenLup- pens, z., v. Wassenaerstraat 50, IJmuiden. G. ÜnikenVrieling, z., Ger. Doustraat 2, IJm., T. de RuijterSchipper, z., Tuindershofje 15, IJmuiden. M. SchoorlSchagen, z., Biezen- weg 4, Santpoort; J. PirovanoPolak, d., Be verwijk: A. KarssenSloot, z., Ratelsstraat 64, IJmuiden: D. S. SpruijtMadeheim. z„ Alex Bellstraat 26. IJmuiden. Overleden: E. M. Vergouw, 62 j., echtgenoote van J. de Beer, Kortenaerstraat 13, IJmuiden A. K Bos, 61 j., echtgenoote van D. v. d. Boo gaard, Adriaanstraat 9, IJmuiden. Ondertrouwd: J. B'ós en G. Goedhart, Fr. Halsstraat 51, IJmuiden, le Mairestraat 15, IJmuiden, J. Blenk en E. A. Haver, v. d. Helst- straat 11. IJmuiden, Alb. Cuypstraat 6, IJm.; D. J. M Hierkens ën C. M. Duineveld, Bever wijk; J. Duineveld en M. H. Berlee, Doodweg 65; J. A. Buijck en E. Fluit, R. Claeszenstraat 23, IJmuideïï: B. Iskes en J. J. Otto, W. Beu- kelszstr. 16, de Weerdstraat 5, IJmuiden; C. Korthouwer en C. H. H. de Haan, Voorplaats 70. Santpoort, Narcissenstraat 32, Santpoort; A. Rasmussens en A. Zwaan. Bloemstraat 20. IJmuiden. Gehuwd: A. Kraak en R. Broers, Zeeweg 87, IJmuiden; D. Veldkamp en A. Woerlee, Platanenstraat 30, IJmuiden. C. C. Raspoort en M. Wamsteeker, Groeneweg 1, IJmuiden; C. van Baaren en T. Ruijsenaars, Haarlem; I. B'liek en A. C. Sohl, Snelliusstraat 21rd.. IJmuiden: T. Los en A G Eelman Kanaal- straal 168. IJmuiden. H de Wolf en Th. J. Smit, Schiedam; C. W. Boot en G. M. B. v. d. Kant, Meerweidelaan 18, Velsen-N. UIT DE STAATSCOURANT. Bij K. B. is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau, H. Gordeau, algemeen secretaris van het Nederlandsch Jongelings verbond te Bussum. j| UIT DE OMSTREKEN f ZANDVOORT HET KAMPEEREN. Met de gemeente Bloemendaal werd een uit gebreide correspondentie gevoerd betreffende het kampeeren op het strand onder de ge meente Zandvoort. Tenslotte werd overeen stemming bereikt over een gemeenschappelijke regeling. De gemeente Bloemendaal stelt ter beschik king van de gemeente Zandvoort den grond benoodigd voor den bestaanden afgang ten Noorden van en grenzenden aan het Noorder- bad, bovendien voor een nieuw te maken af gang op een afstand van ongeveer 400 M. ten Noorden van het Noorderbad en voor een in de onmiddellijke nabijheid van dezen afgang te stichten politiepost en fietsenbewaarplaats. De gemeente Zandvoort verplicht zich on der meer om op een gedeelte van het Zand- voortsche strand ter lengte van 200 M. en gren zende aan de gemeente Bloemendaal, gedu rende den nacht geen kampeertenten toe te laten, noch te gedoogen dat daar gedurende den nacht gekampeerd wordt. TARIEVEN ZUIDERBAD. De directeur van de gemeentelijke zee- en zonnebadinrichting „Zuiderbad" heeft bij het college van B. en W. ingediend een voor stel tot herziening van de tarieven LUNAPARK. De heer B. Gosschalk heeft een verzoek tot den raad gericht aan hem voor een bedrag van f 500 te verhuren het gemeente terrein gelegen achter het Kurhaus voor het organiseeren van een Lunapark van 31 Juli tot en met 8 Augustus. B. en W. hebben tegen deze verhuring geen bezwaar, te meer niet, omdat de gemeente van de in dat Lunapark te organiseeren vermakelijkheden inkomsten zal genieten in den vorm van belasting op vermakelijkheden JAARVERGADERING. Op Maandag 10 Mei houdt de voetbalver- eeniging „De Zeemeeuwen" in hotel Diemer aan het Kerkplein haar jaarvergadering. In verband met de belangrijke agenda wordt aller opkomst verwacht. COMITc „HULP AAN SPANJE". Om zijn hoorders bekend te maken met den vreeselijken toestand in Spanje, zal Dr. G. W. Kastein, die vier maanden als leider der Nederl. Ambulance, ervaringen heeft, een lezing houden in de zaal van „Ons Huis" op Dinsdag 11 Mei, met als onderwerp: „De beteekenis van den strijd in Spanje voor 't Nederlandsche volk". Het Zandvoortsche ..comité bestaat uit mevr. Zegerius, Stationstraat 8a, mevr. Ja cobs, Brederodestraat 39 en de heereh F. van Waard, Oosterparkstraat 50, Tang, De Witstraat 5. ..Elk blijk van medeleven is voor de „ver dedigers" der wettige Spaansche regeering een moreele steun" zoo schrijft dit co mité. Indien men nog levensmiddelen of gif ten wensoht beschikbaar te stellen, kan men deze op bovenstaande adressen bezor gen of bericht geven, dan worden deze haald LEGES VOOR KAMPEERVERGUNNINGEN Namens de kampeervereenigingen Licht en Vrijheid", Licht en Lucht en Hygea is een verzoek aan den raad gericht om wijziging te brengen in het tarief van de leges, ver schuldigd voor kampeervergunningen. Thans is verschuldigd: voor een middag (vanaf 3 uur tot des avonds van denzelfden dag) f 0.25; voor een dag of een dag en nacht f 0.50; voor een week: gedurende de eerste en tweede week dat door dezelfde personen van de vergun ning gebruik wordt gemaakt f 3.50 p. w.; idem derde en vierde week f 3 p. w.; idem vijfde en zesde week f 2.50 p. w.; idem voor elke vol gende week f 2 p. w. De kampeervereenigingen wenschen het thans geldende tarief voor de eerste drie we ken gehandhaafd te zien. Voor een verblijf van vier weken verzoeken zij de leges vast te stellen op f 10 en voor elke volgende week op f 2. Afgezien van het practische bezwaar, dat bij inwilliging van het verzoek van de kam peervereenigingen. voor een kampeervergun- ning voor den tijd van drie weken een gelijk bedrag verschuldigd zal zijn als voor een vergunning voor vier weken, meenen B. en W. dat er thans geen aanleiding is, gevolg te geven aan den aandrang om de voor kampeer vergunningen verschuldigde leges verder te verlagen. RAADSVERGADERING. Openbare vergadering van den raad der gemeente Zandvoort op Maandag 10 Mei '37, des namiddags 7% uur ten raadhuize. Agenda 1 Ingekomen stukken. 2 Voorstel tot vaststelling van een arbeids- overeenkomstenbesluit. 3 Vaststelling van de 11e suppletoire be grooting voor 1936. 4 Prae-advies op een verzoek om verlaging van de leges, verschuldigd voor kampeerver gunningen. 5 Voorstel tot verpachting van de stand plaats voor een ijstent op het Tramplein. 6 Voorstel tot wijziging van de tarieven dei- gemeentelijke zee- en zonnebadinrïchting „Zuiderbad". 7. Voorstel tot verbetering van een deel van den Zeeweg 8 Prae-advies op een verzoek om subsidie in de kosten van een cursus voor vervolgon derwijs over 1934. 9 Voorstel betreffende de belegging van de waarborgsommen der bijzondere scholen. 10 Voorstel tot verhuur van gemeente grond. 11 Voorstel tot het verleenen van een cre- diet voor de aanschaffing van verkeersbor den. 12 Voorstel tot het verleenen van een cre- diet voor de verbetering van de straatver lichting. 13 Voorstel betreffende het heffen van rechten voor vergunningen tot het venten, enz. op het strand. 13a Voorste] tot het aangaan van een ge meenschappelijke regeling met de gemeente Bloemendaal inzake het kampeerterrein. 14 Behandeling van belastingreclames. IJSTENT TRAMPLE IN. In de raadsvergadering van 19 April is be sloten de standplaats voor een ijstent op het Tramplein voor 1937, op nader te bepalen voorwaarden, te verpachten aan de N.V. Fa briek van meelproducten voorheen J. B. Schol ten te Amsterdam. Deze vennootschap is bereid de standplaats te pachten voor een be drag van f 1000, benevens 5 pet. van het be drag waarmede een omzet van f 15.000 over schreden wordt. B. en W. stellen voor op dit aanbod in te gaan, doch den pachttijd te beperken tot 1 October 1937, zulks met het oog op de moge lijke bebouwing van dat gedeelte van het Tramplein. BURGERLIJKE STAND. Opgave van 29 April tot 6 Mei 1937. Geboren: Emerenciana. dochter van J. van der Heijde en E. A. Vos, Oosterparkstraat 9. Ondertrouwd: W. J. van Dam en J. G. Hout man, Zandvoortschelaan 220; D. J. Keu- ning en J. van der Mije, Kerkdwarspad 1; P. Th. Visser en P. T. Looijer, l'Amistraat 17; G. van Duyn en A. K. Renzel. qHaltestraat 23; C. J- Toornend en J. M. C. Huigen, J. P. Heijestraat 1. Gehuwd: A. Raphalowiz en M. Hakker, N.Z. Voorburgwal 151 Amsterdam. Overleden: A. E. Stoltz, wed. J. Touwker, oud 73 jaren, wonende te Haarlem. HILLECOM Hillegomscli Dameskoor. Geslaagd voorjaarsconcert. Het Dameskoor heeft als goede gewoonte elk jaar ongeveer in dezen tijd een concert te ge ven, dat onofficieel als sluiting van het win- tersche Hillegomsehe kunstleven is te beschou wen. Zoo ook Vrijdagavond. Onder leiding van mej. Cor Igesz- werd voor een flink bezette zaal in Hotel Sistermans het voorjaarsconcert ge geven met welwillende medewerking van de dames Kitty en Bets Nederkoorn (sopraan en piano) en den heer Onne v. d. Klashorst, cello. Het zangprogramma was met groote zorg samengesteld en gaf zeer veel te genieten, vooral „Gott meine Zuversicht" van Fr. Schu bert en „Sur la Mer" van Vine. d'Indv <met sopr. solo mej. Nederkoorn) werden zeer zuiver en vol overgave gezongen; „Sur la Mer" werd zeer verdiend gebisseerd. Van de overige liederen mogen met eere ge noemd worden het schalksche ..Am Donau- strande" van Joh. Brahms, „Droomevrouw, kom" van Jac. Bonset en „Lente" van Rich. Hol. In het eerste der beide Zigeunerlieder, eveneens van Brahms waren de sopranen nog al scherp, hetgeen minder fraai klonk. Van de fraaie en volie sopraan van mej. !**»- derkoorn in „Sur la Mer" en „Der Kleine Vogel" van Brahms hebben wij ten volle ge noten. De begeleiding van het koor was wederom toevertrouwd aan mej. Rie Bielle die zich op brillante wijze van haar taak kweet en wij kunnen ons vereenigen met de woorden van leedwezen die mej. Tuyl Schuitemaker bij wijze van afscheid sprak, omdat dit de laatste keer was, dat mej. Bielle deze taak vervulde. De heer van de Klashorst, geen onbekende meer voor Hillegom, gaf een volkomen gave vertolking van Beethoven's Sonate 110. 2 op. 5 en een Suite van Alex Voormolen, waarbij hij vooral in „La danse de Conchite" een algeheele beheersching van zijn instrument ten toon spreidde. Mej. Bets Nederkoorn had hierbij de verre van gemakkelijke taak als begeleidster, waar van zij zich echter op uitstekende wijze kweet. PASTOOR J. G. GROOT OVERLEDEN. Na een langdurig lijden is in Huize St. Joseph de Zeereerw. heer Joh. Gerardus Groot over leden. Op 8 Aug. 1868 te Hillegom geboren werd hij 15 Aug. 1893 tot priester gewijd om achtereenvolgens als kapelaan te Voorschoten. Rotterdam en den Helder en als pastoor te Oude Schild (Texel). Ilpendam, Heinkenszand en Overschie werkzaam te zijn. Een ongenees lijke ziekte noopte hem tot het emeritaat. Hedenmorgen had in de St. Martinuskerk de plechtige uitvaart plaats, voorafgegaan door de Lauden, waarna de bijzetting op het kerk hof volgde. Er was zeer veel belangstelling. VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pi .31. 10 35 pi 31. 10.45 pi 31. 11. pi 31. 11,15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt, id. 1933 n 1017/P 4 pCt. Nederl. Indië 101% 3 pCt. Nederland 963/, STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 6V2 pet. Duitschl. 1930 (Youngleening) Youngleening (met ver klaring) 32% BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank 154»/ Handel Mpij. Cert, van 193»/, f 250 Koloniale Bank 159 Ned. Ind. Handelsbank 162 Rotterd Bank my, INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 67»/., 68% 68 68% 67 V v. Berkels Patent 56 Calvé Delft Cert 88V Ned Ford ex 40 afst. 24n Philips Gloeil.Gem.Bezit 339V, 334V 334V 334V 334 V 166% 165% 166 165 V TABAKKEN. Deli Batavia 245 244V 245 Dell Maatschappij 323% 322 321 - 338 337 SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot 129V? 128' 129 29 V Scheepvaart Unie '30 V U1 131V '32 Koninkl Paketvaart .89 Rotterdamsche Lloyd 116 II6Y4 116% Maatschappij Nederland II8V 118% Holland—Amerika lijn 136 133 135 PETROLEUM. 419V 420 42C% 420 Perlak Petr 112 22% 22 22 22% 22% Continental Oil - - - - - Tidewater 13% 13% 13% 13% 13% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 508 V? 505 510 511 ilO Java Cultuur 237 228-244 - 241 241 Ned Ind Suiker Unie 175 V 176% 176 176 V Vorstenlanden 37 V - 138 V? INDUSTR. OND. BUITENL Intern Tel. and Tel. sv 8% Anaconda 39 39% 39 39% 39% Bethleh Steel 64 64% 64V d4% 64% Cities Service - - Gew Steel 77 U. S Stee] 77% 76% 76% 76V 76V Kennee Copper 41% 40% 40% 40% 40% Radio Corp 7V RUBBERS Amsterd Rubber ,97% 296% 296% 295 Deli Bat Rubber ,46 - 63 245 46 Indische Rubber - 244 .44 - - Kendeng Lemboe 237 234 234V Serbadjadi 186V 180 Rotterdam Tapanoell - - Bandar Rubber 299 Preanger Rubber 1 8 Java Caoutch 192 .88 Sumatra Rubber - 305 AMER. SPOORWEGEN Southern Pacific 44 44 44% 44% Wabash Railroad 55/8 5% 5% 5V V Union Pacific - - - Chic Milwaukee 7% 7% - Missouri Kansas Texas 5% 5% - - UJNBOUW. Alg Explor Mij ICO 160 Redjane Lebong 170 Billiton n - - PROLONGATIE. - - -

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 11