Autobotsing Oceaanvliegers. Briefgeheim geschonden. eischt drie dooden Het belangrijkste 54e JAARGANG No. 16527 Verschijnt Hageliiks. SeKalve 'op Zon- en Feestcfagren'. DINSDAG 11 MET 1937 HAARLEM S DAGBLAD Directie:P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Uitgave Lourens Coster Maatschappij voor Courant-Uitgave en Algemeene Drukkerij N.V. HoofdredacteurROBERT PEEREBOOM ABONNEMENTEN per week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand f 022, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72V2. BureauxGroote Houtstraat 93 DrukkerijZuider Buiten Spaame 12 Telefoon Nos.Directie 13082 Hoofdredactie 13034 Redactie 10600 Drukkerij: 10132, 12713 Administratie 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230 ADVERTENTIëN 15 regels f 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven gagelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 14 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnès. Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.overlijden ƒ400.verlies van hand, voet of oog ƒ200.beide leden duim ƒ100.één lid duim ƒ50.alle leden wijsvinger ƒ60. één of twee leden wijsvinger ƒ25.alle leden anderen vinger ƒ15.één of twee leden anderen vinger ƒ5.arm- of beenbreuk ƒ30enkelbreuk ƒ15.polsbreuk ƒ15.P A rTNTA-'Q Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllus treerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. rH-UiMN A** o. Na het droevige einde van de laatstè Oceaanreis van het luchtschip Hindenburg zijn de zwaarder-dan-lucht-menschen weer aan bod gekomen. De Amerikanen Merrill en Lambie hebben de reis van New-York naar Croydon met succes volbracht. Zij had den de film van de luchtschipramp aan boord, hetgeen bewijst dat zij geen bijgeloovige lie den zijn. En morgen, onmiddellijk na. de kro ning van Koning George VI, zullen zij te rugvliegen naar Amerika om de kronings- film er (in recordtijd?) heen te brengen. Dat wordt een soort wedstrijd, want zij zijn de eenigen niet die dit aandurven. Twee andere exemplaren van de kroningsfilm zullen door den Schot Jim Mollison en door zijn ex- echtgenoote, Amy Johnson, worden overge vlogen. Wie het eerst aankomt verdient er het meest aan. En Mollison, houder van het Oceaan-record (October 1936: 13 uur 17 mi nuten) heeft al verklaard dat hij tegen deze race met drie vliegtuigen erg opziet. Hij doet het alleen om de duiten. Vluchten over de Noordelijke Oceaan-route zijn nooit onder nomen op een lang te voren vastgesteld tijd stip. Men heeft altijd gewacht tot de weer berichten gunstig waren. En mooi weer in Engeland bewijst lieelemaal niet dat het dui zenden kilometers verder, boven den Oceaan, ook goed is. Dus zou men wel eens een heel kwaad moment kunnen treffen. Dat is dus al een gevaarlijke gok. Er komt bij dat men in een wedstrijd het uiterste van de motoren vergt, terwijl tot dusver bij Oceaan- vluchten altijd een matig toerental is toege past, juist om ze te sparen. Tweede gevaar lijke gok. En deze speculaties worden onder nomen in de richting Oost-West, die volgens de ervaring veel meer bezwaar oplevert dan de tegenovergestelde! Eerlijk gezegd zou ik niet graag in de schoenen staan van de Amerikaansche za kenlieden, die door groote geldbedragen uit te loven de vliegers tot deze dolle onderne ming hebben verlokt. Het lijkt mij te veel op de bekende gevallen van feeders, die zeelui uitzenden in onzeewaardige schepen. Die ge vallen kwamen, zooals men weet, zeer veel voor in den tijd waarin zij Herman Heijer- mans tot zijn tooneelstuk „Op Hoop van Zegen" inspireerden. Heijermans is dood en zijn stuk heet verouderd, maar de toestan den die het hekelt zijn dat helaas niet zoo als wij in den laatsten tijd. gemerkt hebben toen onzeewaardige schepen naar Spanje vertrokken met munitie aan boord. De be manning bleek door de verlokking met hooge gages aangeworven te zijn. Precies hetzelfde gebeurt nu met de vliegers die de kronings film moeten overbrengen. Alleen zijn niet hun toestellen „onluchtwaardig", maar de omstandigheden waaronder zij vliegen moe ten te gewaagd, hetgeen op hetzelfde neer komt. Blijkbaar valt Mollison er de Amerikanen niet hard over. Hij vindt hen net zoo kin derlijk en net zoo „gek" als hij zichzelf vindt. Maar van weerszijden worden deze onverant woordelijke dingen ondernomen om de dui ten en niets andersen dat is nu zoo erg kinderlijk niet;! Als het dolle bravour was zou het dat wél kunnen zijn en zou de heele zaak een gansch anderen indruk maken. Nu zullen er gelukkig heel wat menschen zijn die zeggen: er zijn methodes van zakendoen-in - het-groot waarvoor ik met de meeste beslist heid zou passen! Dan doe ik heel wat liever kleiner zaken en verdien veel minder maar blijf er accoord bij met mijn geweten Wij hebben gisteren Mollison onder „Het Woord is aangeciteerd. Hij had in een interview te Kopenhagen verklaard: „Als ik werkelijk eens volwassen ben geworden ga ik een wandeltocht om de heele wereld ma ken, om ook eens iets menschelijks te bele ven. Ik vlieg nu al veertien 3a'r, van mijn zeventiende jaar af, en ik heb nog nooit iets gezien". Dit woord van een wereldberoemd vlieger zal velen tot nadenken stemmen. Het is slecht en armelijk leven bij roem alleen. En men beleeft niet veel menschelijks als re cordvlieger en ziet niets, want over al het geen te zien is stormt men hoog heen. Is het „reizen" als men de wereld alleen als een atlas leert kennen? Mollison met al zijn roem, benijd door velen, kent haar alleen als een atlas en zou zoo graag volwassen worden, eens iets menschelijks willen beleven en ein delijk eens iets willen zien Het moge hem gegevep zijn. Moge hij den tocht met de kroningsfilm overleven en nog eens, als volwassen mensch, kunnen gaan wandelenR. P. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Op den Sloterweg in Haarlemmermeer geraakte Zondagnacht de bestuurder van een luxe auto, waarin nog twee heeren waren gezeten de macht over het stuur kwijt, met het gevolg dat de auto tegen een tweetal langs den weg staande boomen botste en deerlijk werd gehavend. Een der inzittenden, de heer M. uit deze gemeente bekwam een lichte hersenschud ding, terwijl ook de andere personen ver- Wondingen opliepen. Het scheepvaartverkeer te Haarlem. Nog geen teeken van opleving. De cijfers over het scheepvaartverkeer te Haarlem over het le kwartaal van 1937 wijzen nog niet op een opleving. Er zijn hier gekomen om te lossen en te laden 1906 schepen tegen 2069 in het eerste kwartaal van 1936. De tonneninhoud dezer schepen was 144.657 (1936: 147.276). Doorgevaren zijn in dit kwartaal 1066 sche pen met een inhoud van 65.373 ton (1936: 1231 schepen en 64.655 ton). Het vuilnisemmersysteem te Haarlem. Het wachten is nog op de auto's uit het buitenland. De Haarlemsche Reiniging heeft, zooals be kend is, reeds eenige maanden de eerste partij vuilnisemmers ontvangen. Het nieuwe systeem kan evenwel nog niet in werking gesteld wor den, omdat nog steeds gewacht wordt op de aflevering van de bij die emmers behoorende auto's, die uit het buitenland moeten komen. De verwachting is dat die nu binnen enkele weken zullen komen. In dat geval kan de Rei niging dus aan het einde van Mei of begin Juni daarmee gaan werken. De werkloosheid te Haarlem. Thans 752 minder dan een jaar geleden. In de afgeloopen week daalde het aantal werkloozen te Haarlem weer met 72. Er zijn er nu nog 5445, tegen 6197 in de eerste week van Mei van 1936. Een vermindering dus, ver geleken bij verleden jaar, van 752. Zouden wij in de komende maanden dit cijfer op 1000 brengen? Aan den Werkloosheidsdienst was men daarover niet optimistisch, want de twee weken die nu volgen gaven verleden jaar dalingen van niet minder dan 70 en 87, dus tezamen 157. Het is niet te verwachten, dat er nu meer bereikt zal worden. Maar als die cij fers ook nu bereikt worden zakt het aantal werkloozen dicht naar de 5000. Vestiging te Haarlem. Komt Haarlem minder in trek bij de Amsterdammers? Eenige weken geleden vestigden wij er de aandacht op, dat de bevolking van Haarlem in het eerste "kwartaal van 1937 slechts weinig is toegenomen. In de laatste jaren ging het inwoneraantal van onze stad gemiddeld met 2000 per jaar naar boven, maar in dit kwar taal heeft de vermeerdering niet meer dan 180 bedragen. Nu wij de gegevens over de vestiging in onze gemeente hebben blijkt, dat die geringe stij ging een gevolg is van het feit, dat er zich minder menschen van elders hier gevestigd hebben. In het eerste kwartaal van 1937 ves tigden zich te Haarlem 9 personen minder dan er naar elders verhuisden. De vermeerdering over het kwartaal is dus geheel verkregen door dat er meer menschen geboren werden dan er overleden. Er is reden om de vraag te stellen of Haar lem minder aantrekkelijk voor de Amsterdam mers geworden is. Dit kwartaal vertrokken 314 Haarlemmers naar Amsterdam, terwijl zich slechts 305 Amsterdammers te Haarlem ves tigden. Een ongunstig verschil voor Haar lem dus van 9. Dezelfde cijfers over het le kwartaal van 1936 waren 296 en 355, wat een gunstig verschil voor Haarlem beteekende van 59. Over de le kwartalen van de vroegere jaren was het gunstige verschil voor Haarlem; 1933: 78; 1934: 74 en 1935: 56. Natuurlijk kunnen hier toevallige omstan digheden in het spel zijn, maar het is toch een quaestie van voldoende belang om er de aan dacht op gevestigd te houden. De randgemeenten van Haarlem blijven nog sterk trekken. Dit kwartaal verhuisden 201 Haarlemmers naar Bloemendaal, terwijl zich slechts 93 Bloemendalers Haarlem tot woon plaats kozen. 96 inwoners van Heemstede verhuisden naar Haarlem, terwijl 125 Haarlemmers naar Heemstede vertrokken. Zonderlinge practijken van een jongen Haarlemmer. De Haarlemsche recherche heeft een 22- jarigen Haarlemmer, van beroep vertegen woordiger, gearresteerd, die zich aan zonder linge practijken heeft schuldig gemaakt. Uit het Haarlemsche politierapport verne men wij hierover het volgende: Het betreft een geroyeerd lid van de N. S. B. Deze heeft brieven geopend, die gezonden waren aan Mej. V., secretaresse van de vereeniging „Eenheid door Democratie", wonende Kenaupark 15 te Haarlem. De jongen wilde op deze wijze ach ter de interne aangelegenheden van deze vereeniging komen, om deze aan de N. S. B. in handen te spelen. Genoemde dame ontving verleden week een brief, die aan haar geadresseerd was en die tot haar verbazing een sluitzegel met een propaganda-leuze voor de N. S. B. droeg. Zij begreep dit niet, omdat de persoon, die haar dezen brief geschreven had, niets met de na- tionaal-socialistische beweging te maken had. Mej. V. verwachtte in de laatste dagen nog meer brieven van het hoofdkwartier van „Eenheid door Democratie", maar die ontving zij niet. Zij informeerde te Utrecht en toen werd haar medegedeeld, dat deze brieven reeds lang in haar bezit moesten wezen. Mej. V. zette daarop haar onderzoek voort en ging eerst naar het postkantoor; hier ver nam zij van de ambtenaren, dat de voor haar bestemde post toch naar haar nieuwe adres aan de Kenaustraat 15 verzonden was. Dit alles was haar nog steeds niet duidelijk. Zij vroeg de aangifte van deze adreswijziging te mogen zien. De ambtenaar toonde haar een kaart, waarop het verzoek tot overschrijving duidelijk aangegeven was. Toen begreep zij, dat een en ander niet in den haak was. Daarom deed zij aangifte bij de politie, die de zonderlinge zaak verder onder zocht. Een rechercheur vervoegde zich aan het pand Kenaustraat 15, waar een pension ge vestigd bleek te zijn. Hij arresteerde hier bo- vengenoemden jongeman, die, zich ontdekt ziende, zijn practijken ontsluierde. Hij bekende het volgende: Een postbode moest op 29 April een brief bezorgen bij mej. V., geadresseerd Kenaustraat 9. Dit nummer bestaat echter in deze straat niet. De postbode veronderstelde toen, dat wellicht het pension bedoeld was. De jongeman stond hem te woord en zei, dat de brief hier aan het goede adres was. Hij open de den brief, dien hij las. waarna hij hem dicht plakte en van een Mussertzegel voorzag. Toen wierp hij hem in de bus van het perceel Kenaupark 15. De jongeman kwam toen op de gedachte, dat hij de partij, waarvan hij ge royeerd was, een dienst zou kunnen bewijzen, door meer brieven, aan mëj. V. geadresseerd, in handen te krijgen. Hij stuurde een valsche adresverandering naar den directeur van het postkantoor. Dit had tot gevolg, dat hij ver schillende brieven, niet voor hem bestemd, ontving. Hij opende en las ze, waarna hij ze weer met een Mussert-zegel dichtplakte en naar mej. V. bracht. Bij het verhoor kwam nog veel meer aan den dag. Het bleek, dat hij door de N.S.B. geroyeerd was, omdat hij omstreeks Decem ber 1936 een bedrag van f 33.79 verduisterd had, dat hij als colporteur van het blad „Volk en Vaderland" in zijn bezit had. Van deze verduistering had de N.S.B. echter geen aangifte bij de politie gedaan. De jongeman had zich ook een aan mej. V. geadresseerd krantje toegeëigend en had afschrift van een brief genomen. Hij bleek nog met een onder-kringleider in verbinding te staan. Hij gaf dien een verkeerd bezorg den brief, waarop deze er een Mussert-zegel op plakte en aan mej. V. verzond. Deze on- der-kringleider is door de politie gehoord; hij bekende dit gedaan te hebben. Hierover werd hij onderhouden. En nog steeds is de geschiedenis niet uit. Omstreeks Maart heeft de gearresteerde jon geman een gouden ring ontvreemd ten na- deele van een 29-jarige blokleidster van de N.S.B., bij wie hij op bezoek was. Ook hier van werd bij de politie geen aangifte gedaan. Maar nu is dan toch alles uitgekomen. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt we gens diefstal, verduistering en valschheid in geschrifte. Hij is in verzekerde bewaring ge steld en zal morgen aan de justitie worden voorgeleid. Het secretariaat van „Eenheid door De mocratie" verzoekt aan belanghebbenden, die post tusschen 30 April en 4 Mei aan het secre tariaat hebben gericht, zich met de secretares se in verbinding te stellen. De wethoudersverkiezing Haarlem. WALTER MITTELKOLZER. de bekende Afrika-reiziger en directeur der Zwitsersche luchtvaartmaatschappij „Swissair", die op een bergtocht in Stiermarken om het leven is gekomen. Is pas in Juni te verwachten. Het is nog niet zeker wanneer de Haar lemsche Raad bijeen zal komen om te voor zien in de vacature van wethouder in de vacature-W. Roodenburg. De opvolger van den heer Roodenburg als raadslid, de heer A. G. C. Engelgeer, heeft zijn geloofsbrieven nog niet bij het gemeentebestuur ingezon den, omdat hij als rijksambtenaar nog toe stemming van den minister moet hebben voor het aanvaarden van het raadslidmaat schap. Het is nog mogelijk, dat die toe stemming voor morgen. Woensdag, afkomt. Dan zouden de geloofsbrieven nog in de raadsvergadering van a.s. Woensdagmiddag onderzocht kunnen worden, maar de kans daarop wordt nu wel klein Worden a.s. Woensdag de geloofsbrieven oedgekeurd, dan kan de installatie als aadslid vermoedelijk plaats hebben op 9 Juni. want op Woensdag 26 Mei kan de raad natuurlijk niet vergaderen in verband met de verkiezingen voor de Tweede Kamer. Dan zou in die vergadering van 9 Juni, omdat de raad dan immers weer voltallig is, een nieu wen wethouder kunnen gekozen worden. Maar als de geloofsbrieven morgen nog niet ingestuurd zijn, kan de goedkeuring pas op 9 Juni plaats hebben. In dit geval wordt het dus eind Juni voor de nieuwe wethouder kan worden aangewezen. In de Maandagavond gehouden vergade ring van de Reehtsche Raadsfractie is de a.s. wethoudersverkiezing wel even ter sprake gekomen, maar een beslissing over een can- didatuur is nog niet genomen. Zooals men weet worden in de Reehtsche Raadsfractie als candidaten voor het wethouderschap ge noemd de heeren E. v. d. Wall (C.H.) en G. Wolzak (A.-R.) De andere fracties hebben de wethouders benoeming nog niet besproken. Prinselijk Paar is populair in Londen. Eeregasten bij de kroningsplechtigheid. LONDEN, 11 Mei (A.N.P.) Se dert de aankomst van het prinselijk paar in Londen behooren Prinses Ju liana en Prins Bernhard tot de meest gevierde eeregasten, die telkens, wan neer zij in het publiek verschijnen sympathiebetuigingen in ontvangst moeten nemen, zoodra zij herkend worden. Zooals reeds gemeld werd hebben de Prin ses en de Prins gistermorgen een bezoek ge bracht aan Koningin Mary in Marlborough- house, waar de Prinses haar gemaal aan de Koningin en aan Koningin Maud van Noor wegen heeft voorgesteld. In den namiddag hebben de Prinses en de Prins bezoek ontvangen van de verschillende vorstelijke gasten, die in Buckingham Palace verblijf houden en ook zelf eenige bezoeken afgelegd o.a. bij het Kroonprinselijk Paar van Noorwegen. Aan het groote banket (Men zie pag. 4 Red.), dat gisteravond in Buckingham Palace werd gehouden, en dat een der luisterrijkste feesten is geworden dat men zich hier herin nert, zat Prinses Juliana, die gekleed was in een avondjapon van zilverbro kaat, op de voornaamste eereplaats aan de hoofdtafel, nl. aan de rech terhand van Koning George VI. Prins Bernhard was gekleed in marine-uni form, in het groot-tenue van luitenant ter zee eerste klasse. De belastingontvangsten te Haarlem. Bevredigende resultaten. Door de rijksadministratie zijn op de vast gestelde belastingkohieren voor Haarlem de volgende bedragen uitgetrokken: Aandeel Grondbelasting 1936: f 182.136. Opcenten Grondbelasting 1936; f 407.803. Aandeel Grondbelasting 1937: f 187.558. Opcenten Grondbelasting 1937f 415.378. Aandeel Personeele Belasting 1936: f 158.848. Opcenten Personeele Belasting 1936: f 1.207.746. Opcenten Gemeentefondsbelasting 1936: f 686.329. Opcenten Vermogensbelasting 1936: f 61.162. Maar dit zijn de bruto-ramingen. Daaron der zitten ook de kwade posten (in het alge meen worden die op 12 a 13 pet. getaxeerd). De werkelijke opbrengst is dus altijd lager. Aan de gemeente zijn door de rijksbelastin gen al de volgende bedragen uitkeerd. Aandeel Grondbelasting 1936: f 169.100. De belastingautoriteiten hebben geraamd dat aan de gemeente nog f 8900 zal worden uit gekeerd. zoodat de totaal opbrengst dan f 178.000 wordt. Dit is dus f 3136 beneden het kohier. Opcenten Grondbelasting 1936: Uitgekeerd f 380.000. Vermoedelijk nog te ontvangen f 20.000. Het totaal wordt dan f 40.000 of f 7803 lager dan het kohier aangaf. Aandeel Grondbelasting 1937: Uitgekeerd f 27.000 Vermoedelijk nog te ontvangen f 156 100. Totaal f 183.800, of f 3358 beneden het kohier. Opcenten Grondbelastïne 1937. Uitgekeerd f 61.170. Vermoedelijk nog te ontvangen f 346.600. Totaal dus f 407.770 of f 6608 bene den de raming van het kohier. Aandeel Personeele Belasting 1936: Ont vangen f 133.000. Vermoedelijk nog te ont vangen f 7000. Totaal f 140.000 of f 18.848 be neden het kohier. Opcenten Personeele Belasting 1936: Ont vangen f 1.019.350. Vermoedelijk nog te ont vangen f 53 600. Totaal dus f 1.072.950 of f 134.796 lager dan het kohier aangaf. Opcenten Personeele Belasting 1937, Uitge keerd f 152.850. Vermoedelijk nog te ont vangen f 866.100. Het totaal wordt dan f 1.018.950 Opcenten Gemeentefondsbelasting 1936: Ontvangen f 364.560. Vermoedelijk nog te ontvangen f 243.000. Het totaal wordt dan f 607.560. of f 78.829 beneden het kohier. Opcenten Vermogensbelasting 1936: Ontvangen f 33.600. Vermoedelijk nog te ontvangen f 22.400. De opbrengst zal dan zijn f 55.000 of f 6.612 beneden het kohier I11 het algemeen kan gezegd wor den dat er den laatsten tijd geen on tevredenheid bestaat over het bin nen komen der belastingen te Haar lem. Het is natuurlijk aan te nemen dat de netto ontvangsten lager zijn dan de u-uto kohieren aangeven, maar de -edragen waarop de gemeente gere kend had in overeenstemming met de ramingen van de belasting inspectie komen binnen, Het woord is aan Sirius: Onder „het Leven" verstaat menigeen slechts zijn eigen leven. Ontzettend ongeluk onder de gemeente Enschot 's-HERTOGENBOSCH, 11 MEI. Vannacht om tien minuten over twee is op den groQten ver keersweg Den BoschTilburg onder Enschot 'n tragisch auto ongeluk gebeurd, dat aan drie personen 't leven heeft gekost, terwijl een inzittende is gewond. In de bestelauto, een Chevrolet, waren be halve de bestuurder, de 32-jarige heer A. van Disseldorp, uit Princenhage, van beroep bak ker, nog gezeten zijn echtgenoote, de 31-jari- ge Alberta Gerarda Esselink, hun 2}4-jarig dochtertje Hannie van Disseldorp, en de vader van den bestuurder, Jan Cornells van Dissel dorp. Komende ter hoogte van de villa Langenakker onder Enschot, moest de auto een langs den weg staande groote vrachtauto passeeren. Deze vrachtauto, afkomstig uit Denemarken en geladen met visch, was ge heel witgeschilderd. Met een vaart van 100 K.M. moet de bestelauto den wagen van ach ter hebben aangereden. De bestelauto werd geheel in elkaar gedrukt, de carrosserie drong één meter diep in de vrachtauto. Het bleek, dat drie van de vier inzittenden op slag waren gedood. Alleen de bestuurder bleek niet ern stig gewond te zijn. Hij had slechts een hoofd wonde. De man werd overgebracht naar het ziekenhuis te Tilburg. Amerika wil „oimoodige Oceaan- vluchten" verbieden. Voorstel van onderstaatssecretaris Monroe Johnson. WASHINGTON, 11 Mei (A.N.P.) De Ame rikaansche onderstaatssecretaris van handel, J. Monroe Johnson, heeft aangekondigd, dat hij voornemens is onnoodige vluchten over den Oceaan, zooals die van Dick Merrill en de tocht om de wereld van Amelia Earhart, te verbie den". Behoort U tot de nog weinigen, die het nooit met een „Groentje" in Haar lem's Dagblad hebben geprobeerd? U kunt de proef ook nu nog nemen, om overtuigd te worden, zooals tienduizen den vóór u. De verkiezing van een wethouder te Haar lem is pas in Juni a.s. te verwachten 1 De mogelijkheid wordt onderzocht voor verschillende gemeenten dezen zomer de werkverschaffing stop te zetten. 3 De bemanning van de „Janu" heeft in Ceuta honger geleden. 3 De Spaansche burgeroorlog: Nationalisten melden verdere vorderingen in het noorden. 4 De Amerikaansche vliegers Merrill en Lambie, zijn op Croydon geland. 4 Het onderzoek naar de ramp met de „Hindenburg". 4 Het jubileum der Haarlemsche Handels- vereeniging. 6 ARTIKELENENZ. R. P.: Oceaanvliegers. 1 Tijdgenooten: Mr. Oud. 3 E. v. R.: Indrukken uit de Internationale rechtzaal. 3 Sport in 't Kort. 7 H. D. Vertelling: Een bal. g Dienst van de G. P. D.: Gesprekken met Duitschers. Dr. E. v. Raalte: Ceremonieel bij de En- gelsche kroning. De Burgerlijke Stand van Haarlem is op genomen op 12

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 1