Eenheid Door Democratie Gij gaat dus stemmen Dat is braaf, Maarstemt U zelve niet tot slaat! oordhollandsch Landbouwcrediet N.V. ZATERDAG 22 MEI 1937 HAARDE M'S DAGETAD 11 Gouden jubileum van „Albert Heyn". Groot winkelbedrijf in korten tijd opgebouwd. Op 27 Mei a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat de heer Albert Heyn de van zijn vader overgenomen kruidenierswinkel te Oost- zaan onder zijn eigen naam voortzette en daarmede den grondslag legde voor het be kende grootwinkelbedrijf, waarvan men thans de filialen in vrijwel alle plaatsen in Neder land aantreft. Tevens is deze dag voor den jovialen Zaankanter, die niet alleen zijn naam maar ook den stempel van zijn persoon aan de onderneming heeft gegeven, een persoon lijk feest. Immers, op den dag, dat hij zijn eigen zaak begon, trad hij in het huwelijk. De heer en mevrouw Albert Heyn hopen dan ook op 27 Mei hun gouden huwelijksfeest vieren. Een terugblik op de historie van een han delsonderneming is soms een geschiedenis van getallen en begrippen, zonder levende figuren Doch in dit geval is het onmogelijk de naam- looze vennootschap te zien zonder den persoon van den man, die haar groot maakte. De jonge Albert Heyn vond geen bevredi ging voor zijn energie in de leiding van een enkelen kruidenierswinkel, al was dat dan ook een goed beklante dorpszaak. Toen de winkelier uit Oostzaan in het jaar 1890 eens op een marktdag te Pui-merend kwam en daar de prijzen en de winkelruimten zag van zijn collega-kruideniers, kwam hij tot d< conclusie, dat hij zelf goedkooper zou kun nen verkoopen. Hieruit groeide het initiatief om in Purmerend het eerste finiaal op te richten. Het werd een voor de begrippen van dien tijd luxueus bedrijf. Het beginsel, dat Albert Heyn ook in zijn latere filialen zou toepassen, baarde hier opzien de winkel was voor een toenmalige kruidenieriswinkel zeer ruim, er was veel licht en zelfs was er een marmeren toonbank. Toen de vader van den jongen Albert den winkel zag, schudde hij het hoofd en voorspelde dat het mis zou loopen. Geleidelijk is de onderneming gegroeid, zonder schokken. Het eene filiaal ontstond na het andere. Het waren slechts eenige een voudige richtlijnen,, waardoor de heer Albert Heyn zich liet leiden. Zijn winkels moesten er goed uitzien, de klanten moesten er zich op hun gemak voelen en er zich kunnen over tuigen van een hygiënische behandeling der waren. De kwaliteiten moesten onberispelijk zijn, de prijzen laag en de betaling streng contant. Als koopman begreep Albert Heyn maar al te goed, dat het geven van lange credieten, zooals destijds gebruikelijk was, van invloed moest zijn op de verkoopprijzen. Het nut der reclame begreep Albert Heyn, aooals alle kooplieden van grooten stijl. Met de vermeerdering van het aantal filialen bleek al spoedig de werkgelegenheid te Oostzaan, vanwaar de meeste goederen naar de winkels werden gezonden, te klein en moest naar een ruimer omgeving worden uitgezien. In 1899 werd het hoofdbedrijf naar Zaandag overgebracht, ter plaatse waar ook thans nog het hoofdkantoor en de Centrale Magazijnen der firma zijn gevestigd. Het zou 1911 worden, voordat de heer Heyn uitvoering kon geven aan een plan, waarmee hij al geruimen tijd rondliep: de koopman besloot fabrikant te worden. In 1920 legde de heer Albert Heyn de leiding zijner zaken op jeugdiger schouders. Hij zette zijn firma in een naamlooze vennootschap om, waai^bij zijn zoons G. en J. Heyn en zijn schoonzoon Joh. Hille tot directeuren werden benoemd en hij zelf als commissaris optrad. Onder leiding van het jonge geslacht werd de industrieele zijde der onderneming aan zienlijk uitgebreid. Het is altijd een der verdiensten van den heer Albert Heyn geweest, dat hij zijn men- schen wist te kiezen enhen daarna zijn volle vertrouwen dorst te schenken. Met trots heeft de heer Heyn eens verteld, dat hij in drie en dertig jaar, dat hij persoonlijk de onderneming leidde, slechts twee menschen heeft behoeven te ontslaan. In de onderneming zijn thans ruim twee duizend menschen werkzaam. Het personeel te Zaandam is georganiseerd in een der in 1925 opgerichte personeelsvereeniging Albert Heyn, bestuurd door leden van het personeel. De directie heeft deze vereeniging in staat gesteld eeno uderdoms- en weduwen weezenjjensioenfonds in te stellen. Het programma van den 27sten Mei is een beknopt programma, want de viering zal in hoofdzaak in den intiemen kring van directie en personeel worden gevierd. Des morgens zullen directie en personeel bijeenkomen in de recreatiezaal, die dan aan het personeel wordt aangeboden. Na de lunch van de directie met vertegenworodigers van verschillende groepen uit het personeel zal er des middags een receptie voor den handel worden ge houden. Het koopende publiek zal in den vorm van een jubileumgave aan het heugelijke feit worden herinnerd. Men wil Jamboree-bezoekers iets aanbieden. Comité daartoe gevormd Geen cassatie in Nijenrodezaak. Naar wij vernemen heeft de heer Onnes van Nijenrode besloten geen cassatie aan te teeke nen tegen het arrest van het gerechtshof te Amsterdam van 13 Mei 1.1., waarbij hij tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest werd veroordeeld. Naar bekend is heeft het hof de ondergane voorloopige hechtenis zoodanig in mindering gebracht, dat de invrijheidstelling, welke op het vrijsprekend vonnis der rechtbank van drie jaren geleden gevolgd is, gehandhaafd blijft. OPLETTEN MET „BELEGGINGSCLUBS". De commissaris van politie te Apeldoorn geeft belanghebbenden ernstig in overweging, alvorens een overeenkomst aan te gaan met het administratiekantoor „Boha" en het admi nistratiekantoor voor aflosbare waarden") ook wel genaamd „Nationaal kantoor voor staats- premieaandeelen") beide te Apeldoorn (de „Boha" in naam te Arnhem) welke zich o.m. bezig houden met het vormen van z.g. „beleg gingsclubs". speciaal hun aandacht te wijden aan de voorwaarden, waaronder die overeen komst gesloten zal worden en bij een bona-fide bankinstelling te informeeren. welke tegen waarde voor de door hen gestorte of te storten gelden wordt verkregen. Wanneer door deze en ook andere onderne mingen betrekkingen in het vooruitzicht wor den gesteld door het verkrijgen waarvan een waarborgsom dient te worden gestort of een andere, in geld waardeerbare verplichting aan gegaan moet worden, binde men zich niet. al vorens bij hem commissaris van politie inlich tingen te hebben ingewonnen Een excursie, een herinneringsalbum of een vuurwerk. Ons land heeft in het buitenland den roep van gastvrij te zijn. De Nederlandsche pad vinders zullen, wanneer ter gelegenheid van de Jamboree tallooze jonge menschen uit allerlei landen en werelddeelen in een prach tige en typisch Hollandsche omgeving zullen bijeenkomen, dezen naam van gastvrijheid zeker hoog houden. De vereeniging „BloemendaaI's Bloei" heeft echter gemeend, dat het niet voldoende is, dat de vele buitenlandsche deelnemers aan de Jamboree alleen zouden merken, dat zij goed door hun mede-padvinders worden ontvangen, doch zij moeten ook deen indruk hebben dat het geheele Nederlandsche volk zijn naam van gastvrijheid eer aan doet. Daarom heeft deze vereeniging zich reeds in 1935 met de padvin dersorganisaties in verbinding gesteld. Thans is in overleg met staatsraad J. J. Rambonnet en C. R. T. baron Krayenhoff een comité ge vormd, dat zich ten doel stelt den buitenland- schen padvinders te toonen, dat het houden der Wereld-Jamboree in Nederland door ons volk gewaardeerd wordt. Dit comité werkt ten nauwste samen met de pers- en propaganda- commissie voor de Jamboree. Bij de uitwerking van het denkbeeld hebben zich vooral twee vragen voorgedaan. De eerste betrof de wijze, waarop het Nederlandsche volk van zijn sympathie voor zijn gasten zou moe ten doen blijken. Daarmee hing samen de vraag, hoe de „nervus rerum", het geld, bijeen te brengen. Het comité doet dan ook een be roep op ons geheele volk, om door algemeene bijdragen het mogelijk te maken, dat de har telijke ontvangst in Nederland voor de tien duizenden gasten onvergetelijk zal blijven. Er wordt op het oogenblik, ter gelegenheid van de Jamboree, in het buitenland voor ons land een propaganda gevoerd als wellicht nooit tevoren. Zoo wordt er b.v. in Oslo door dr. Egidius een cursus in de Nederlandsche taal voor de Noorsche deelnemers gehouden. De deelneming aan de Jamboree overtreft de verwachtingen. Het is niet alleen een eisch van gastvrijheid, doch ook een nationaal belang, dat degenen, die in Augustus ons land bezoe ken, voor goed gewonnen worden. Het comité ziet daarom gaarne zoo spoedig mogelijk, uiter lijk tot 1 Augustus, stortingen tegemoet op postrekening no. 8250 van het „Comité van in gezetenen Jamboree 1937 in Kennemerland" of op de rekening van dit comité bij de Twentsche Bank N.V. kantoor Bloemendaal. Het adres van den penningmeester is: Bloemendaalscheweg 255, Overveen. Van de gaven van het Nederlandsche volk zal het afhangen, wat het comité aan de bui tenlanders zal aanbieden. Zoo mogelijk zal aan de gasten een der excursies, welke na afloop van de jamboree in het land worden gehouden, in naam van het Nederlandsche volk worden aangeboden. Ook is het denkbeeld geopperd een herinneringsalbum als blijvend aandenken te schenken. Tevens is de gedachte opgekomen aan een groot vuurwerk op zee nabij het groote padvinderskamp. Nadere bijzonderheden, zooals de samenstel ling van het comité en van het eere-comité. zullen binnenkort worden bekend gemaakt. (Adv. Ingez. Med.) De Werkloozensteun. evV-» Naar aanleiding van het persbericht waar in de Minister van Sociale Zaken wijst op het voordeel van steun in nature voor de werk- loozen, zijn wij zoo vrij eenige ruimte te vragen om onderstaand artikel in uw veel gelezen dagblad op te nemen. Den Minister van Sociale Zaken is van verschillende zijden verzocht, in verband met de prijsstijging van de eerste levensbehoeften, den steun voor werkloozen te willen ver- hoogen. Van andere zijde weer werd het ver zoek gedaan, den brandstoffenbijslag, die einde Maart, zooals gebruikelijk, afliep, met het oog op vorenbedoelde prijsstijging te con- tlnueeren. De Minister heeft deze verzoeken afgewezen o.a. op grond van de overweging, dat het voor deel, dat de ondersteunden van de door de re geering in distributie gebrachte levensmid delen hebben, financieel van zooveel beteekenis is, dat de bedoelde prijsstijging daardoor ruimschoots wordt opgevangen. In hoeverre deze distributie van financieele beteekenis is, moge uit het volgende staatje blijken. In gemeenten, waarin alle producten wor den verstrekt, heeft berekend naar de maxi mum toegelaten hoeveelheden, een gezin van vijf personen per week een voordeel van: hleinhandel- distributie- voor- Margarine 1 pond Bak- en Braadvet pond Gehakt 3 K.G. Versche groenten 10 K.G. Blikgroenten 2 blikken Tomatensoep 2 blikken Zeevisch 4 K.G. prijs f 0.54 prijs f 0.22 deel f 0.32 f 0.25 f 1.80 f 0.11 f 0.91'A f 0.14 f O.821/2 f 0.80 f 0.30 f 0.50 f 0.40 f 0.26 f 0.14 f 0.56 f 1.40 f 0.26 f 0.72 f 0.30 f 0.68 Gewijzigde Dienstplichtwet 1 Juli in werking. Voor Zeemacht eerste oefening met zes maanden verlengd. Bij Koninklijk Besluit is bepaald, dat de wijziging van de Dienstplicht wet met ingang van 1 Juni a.s. in werking treedt. Krachtens deze wijziging wordt de duur der eerste oefening van dienstplichtigen bij deze macht met zes maanden verlengd (voor kustwachters twee maanden). Verder worden drie herhalingsoefeningen van 13 dagen ingevoerd. BIJKANTOOR HAARLEM KRUISWEG 74 TELEF. 13890 INCASSO'S OP BINNEN- EN BUITENLAND (Adv. Ingez. Med.) Totaal voordeel f2.90Vi2 Bedoeld voordeel wordt ook genoten door hen, die in de werkverschaffing arbeid ver richten en wel boven hun loon. Wij willen over bovenstaand staatje opmer ken dat het optimistisch is en buiten de wer kelijkheid staat. Ons zijn in de eerste plaats weinig of geen gevallen bekend waar men een hoeveelheid van 3 K.G. gehakt per week uit z'n budget kan bekostigen. Dat beperkt zich tot 1 of hoogstens 2 K.G. per week. De distributie van ver.:che groenten en zee visch, die in Haarlem niet plaats vindt, kun nen we zonder meer van het gegeven lijstj afvoeren. Ook de Tomatensoep is een artikel, dat wel smakelijk, doch meer luxe dan degelijke voeding is en waarvan ook maar betrekke lijk weinig wordt gebruik gemaakt. Gaan wij dus op de b.asis van; bovenstaande uiteenzetting het lijstje nog eens bezien dan krijgen we een heel ander beeld. Voor Haarlem zou het er aldus uitzoen: Margarine 1 pond voordeel f0.32 Bak- en Braadvet Vz pond voordeel f 0.14 Gehakt 1 K.G. vorodeel f0.27y Tomatensoep voordeel f0.15 TIJDELIJK ADJUDANT VAN PRINS BERNHARD. Bij K.B. is benoemd: bij den grooten staf, tot tijdelijk adjudant van Prins Bernhard der Nederlanden, de reserve-eerste-luitenant Jhr. ir. W. G. Röell, van het le Regiment Huzaren. Bepaald is dat deze benoeming zal gelden tot 1 September 1937 Voot den inhoud dezer rubriek, stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatstwordt de kopij den inzender niet teruggegeven. De Vrouwen-Vredesgang. Een dankwoord, Namens het Plaatselijk Comité van den Vrouwen-Vredesgang, spreken wij hierbij onzen hartelijken dank uit aan allen, die hebben medegewerkt den Vrouwen-Vredesgang te Utrecht, zoo bij uitstek te doen slagen. Ten eerste: aan de pers, die zoo welwillend was onze berichten en ingezonden stukken met de grootste bereidwilligheid op te nemen. Ten tweede: aan de directies der bioscoop theaters voor het laten draaien van ons lan taarnplaatje. Ten derde: aan heeren winke liers, die zoo goed waren onze affiche met op roeping aan alle moeders en vrouwen van Ne derland, voor hun ramen of in hun winkel een plaatsje te geven en last not least aan al die moeders en vrouwen van Haarlem, die trouw aan onze oproeping gehoor gaven en met ons mede optrokken voor den Vrouwen-Vredesgang. Niemand onzer zal teleurgesteld zijn geweest in dezen gang voor den Vrede. Deze dag was inderdaad een hoogtijdag voor ons allen en als zoodanig zal hij ons een aansporing zijn, het volgende jaar weder op te trekken en dan liefst met die duizenden vrouwen, die nog achterbleven en dus geen gehoor aan onze op roeping gaven en toch geen vijandinnen van Vrede kunnen zijn. Gesterkt door onze ver bondenheid met zoovele duizenden vrouwen in haar heiligen wil naar Vrede en Gerechtig heid, gaan we bemoedigd voort met ons Vre deswerk, in het vaste weten, dat eenmaal het zaad nu uitgestrooid, in vruchtbaren bodem wortel zal schieten en wij zijn dankbaar dien vruchtbaren bodem mede voor te bereiden, door te blijven gelooven in het goede en edele van de menschheid. Dit zij dit jaar ons laatste woord over den Vrouwen-Vredesgang, na nog- 1 maals aan aller, die tot het welslagen daarvan j bijdroegen, onzen warmen dank te hebben overgebracht. A. M. PENNINGS—GERRITSE. Totaal f 0.88V2 Het door de regeering berekende voordeel dat de werkloozen uit de distributie van de goedkoope levensmiddelen zouden genieten a f 2.90per week, blijkt dus in ons geval slechts f 0.88y2 per week, of laten we zeggen een gulden, terwijl als een huisvrouw deze berekening zou gaan maken het voordeel nog beneden de f0.88y2 blijft. Als we verder vrij veilig kunnen aannemen dat deze gulden reeds verloren is gegaan dooi de na de devaluatie ingezette prijsstijging der allernoodigste levensmiddelen en verdere benoodigdheden als kleeding, schoeisel, enz. aan zien we dat het netjes voorgerekende voordeel in wezen niet bestaat. Er blijft dus allerzins aanleiding om bij hernieuwing op verbetering aan te dringen. Uw bijvoorbaat dankend voor de plaatsing, Hoogachtend, De Bestuurdersbond Haarlem' van de Neder!. Vakcentrale. Aan de Haarlemsche „Moeders van gezonde kinderen. Nu allerwege de schoonmaaktijd achter den rug of gaande is, kom ik nog eens dringend vragen om kinderkleeren. Het zal nu wel ge bleken zijn, dat uw kinderen uit de kleeren van het vorig jaar gegroeid zijn. Ik moet 8 kinderen aankleeden voor een uitzending naar buiten. Bijna allen zijn jongens van 712 jaar. Het wordt steeds moeilijk de kinderen met knappe kleeren weg te zenden, ondanks al de ijver van de moeders die steeds weer van oud nieuw maken. Wilt u mij nog eens helpen? Graag zoo spoedig mogelijk. Bij voorbaat dank. Zr. P. L. SCHOUTEN, Elisabeth's Gasthuis of telefoon 15024. Mag ik heusch mee? „Haarlem's Vacantie-Kinderfeest! Drie da- >en de stad uit; drie dagen de natuur in! Mag ik heusch mee, nu ik in de zesde klas zit?" Nog steeds kan niet een volmondig „ja" deze vraag beantwoorden en de vele vragers ge ruststellen. Zeker, er kwamen al mooie giften binnen, waarvoor de Commissie zeer dankbaar is; veel van onze 3000 loten a 25 ct. vonden al koopers, maar nog zijn we niet uitverkocht. De lente deed haar intrede, de zomer volgt weldra. Voor een luisterrijke ontvangst van de opgetogen jeugd zal alles in orde zijn, maar nog steeds is de draagkracht der kas te klein voor het aantal gegadigden. De spaarzin der jeugd is groot genoeg, maar wat helpt spaar zin, als spaarkracht ontbreekt. Er moeten weer heel wat tekorten aangevuld worden, meer dan waartoe de Commissie op het oogenblik nog in staat is. Wie helpt ons, door zich aan te melden voor het plaatsen van een tiental loten, of door een storting op ons gironummer 259000 ten name van onzen penningmeester W. P. Nieman, Perseusstraat 37? Haast u Voor het Kind! Namens de Comm. voor het H.VK. A. L. VAN LOHUIZEN. secr. Marnixstraat 23. Hulp aan Spaansche kinderen, Ruim 22000 kinderen zijn in de laatste maanden uit Baskenland geëvacueerd hebben een voorloopig toevluchtsoord ge vonden in Zuid-Frankrijk, waar zij over ver schillende kindertehuizen en kampen ver deeld zijn. Bij hun vlucht uit de bedreigde streken hebben deze kleine slachtoffertjes niets an ders dan het hoogstnoodzakelijkste kunnen medenemen. Vooral aan kleeding is momen teel een groot gebrek. Een aantal Haarlem sche vrouwen heeft de taak op zich genomen te trachten een gedeelte dezer kinderen van kleeding te voorzien. Reeds hebben zich eenige naai-clubs gevormd, waaraan dames uit verschillende organisaties medewerken Ook bestaat gelegenheid thuis voor dit doel te werken. Materiaal wordt door de afd. Haarlem van „Hulp aan Spanje" verstrekt. Wij roepen hiermede de hulp in van alle Haarlemsche vrouwen om zooveel mogelijk in den nood van deze kinderen verlichting te brengen. Meldt u aan als deelneemster aan onze naai-actie bij de onderstaande adressen: Mevr. WYNANDS. Caninefatenstraat Haarlem ON.) Mevr. PIERS, Sperwerstraat 48, Haarlem (N.) Mevr. OOSTERBAAN. Acaeiastraat 61. Haarlem (N.) Mevr. NIJSSEN. Schotersingel 8, Haarlem Mevr. OSKAM. Hospeslaan 9 A, Overveen Mevr. GEZANG. Bloemveldlaan 51. Overveen. Mevr. WIEMAN, Oost-Indiëstraat 126, Haarlem. Mevr. BIGOT, Heemsteedsche Dreef 13 Heemstede Mevr. J. WYNANDS-VAN DIJK. Caninefatestraat 49, Haarlem-N. Voorzitster Naai-actie Spaansche Kinderen. Nooit Meer Oorlog. Geachte redactie. Er zal dan een bomvrije kelder worden ge maakt onder het gebouw van den Geneeskun digen dienst te Haarlem, zoo las ik in uw blad. Is het niet in en in treurig, zoo iets te lezen in een courant die verschijnt in de zoo verlichte en beschaafde 20ste eeuw? Zoover is men dan van het waarachtig mensch zijn afgedwaald, dat men bomvrije kelders moet gaan maken, gezien de ontaardig van die menschen die men aan het hoofd van millioenen menschen heeft gesteld. Ja, zij zijn het toch, die dat, in welke omstandigheden dan ook, goed vinden, en het in practijk brengen Wanneer deze menschen niet- kunnen bereiken dat enkelen hun duivel- sche 'plannen niet kunnen uitvoeren, welnu laten zij zich dan tot de volken wenden en zij zullen eens vernemen hoe die spreken. Maar is het niet krankzinnig zoo door te gaan? Kun nen zij dan nooit tot de waarheid komen dat zij in dienst staan van het kapitalistisch stel sel. dat zonder eenige menschelijkheid maar als een dolle stier zijn gang gaat? En consta teert men niet dagelijks dat men dat helsche werk meer en meer gaat uitbreiden en dat men het onmenschelijke dat men maar kan inden ken en dat men alleen als een product van ver giftigende hersens kan beschouwen om op de gemeenste en laagste manier zijn medemen- schen te dooden wil gaan toepassen? Is het niet het barbaarste van het barbaarste dat de eene mensch van over het streepje dat men grens noemt den anderen mensch, hetzij kind, jongen of man gezond of ziek misschien, ge brekkig, weldoeners en plichtgetrouwe werker vermoord door vergassing, verstikking, ver branding of door hen uit elkaar te scheuren?? Wat een krankzinnigheid! Waar zijn ze toch. de menschen met verstand? Kom, laten zij zich gaan vereenigen en een „non Servian": ik dien U niet geldmagnaten der wereld uitroe pen. O, nogmaals, vereenigt U en laat niets ons daarvan weerhouden. Laten alle volken den vrede gaan eischen van hun regeerders en dezen tot mooiere gedachten brengen. Wij hebben pas het Pinksterfeest beleefd. O, moge de Geest van dit feest toch het veratand van de regeerders van alle volken verlichten opdat zij tot inkeer komen, opdat de volken niet langer op onmenschelijke manieren worden bedreigd met de hel van den oorlog, maar door den Vrede-Geest die het aanschijn van de aarde zal veranderen. S. STAM. N.V. De Hollandsche Voorschotbank, KRUISWEG 70 te HAARLEM, verstrekt voorschotten van ten minste 1000.- tegen persoonlijke en/of zakelijke zekerheid, hypothecaire grossen inbegrepen. VERLAAGDE TARIEVEN. (Adv. Ingez. Med.) 5.05 ZONDAG 23 MEI. HILVERSUM I 1875 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO NCRV. 7.45—11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek (Gr.pl.) 10.20 Evang. Luthersche Kerkdienst. Hierna: Gewijde muziek (Gr.pl.) 12.15 KRO- orkest. 1.00 Boekbespreking. 1.20 R-K. A capella koor uit Wijk aan Zee en Gramofoonmuziek. 2-00 Godsdienstonderricht voor ouderen. 2.25 Reportage Voetbalwedstrijd. 4.15 Declamatie. 4.30 Causerie „Maria. Toevlucht in nood". 4.55 Sportnieuws. 5.05 Gewijde muziek (Gr.pl.) 5.20 Neaerd. Hervormde Kerkdienst. Hierna: Ge wijde muziek (Gr.pl.) 7.45 Sportnieuws. 7,50 De KRO-Melodisten mmv. solist. 8.10 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.25 Gramofoonmuziek. 8.30 De Twinkling Three. 8.40 Vervolg van 7.50, 9.0J De Twinkling Three. 9.10 Gramofoonmu ziek. 9.30 KRO-Kamerorkest en solist. 10.10 Lezing „Het Huwelijk (VI)". 10.30 Berichten ANP. 10.40—11.00 Epiloog. HILVERSUM n 301 M. 8.55 VARA, 10.00 VPRO, 12.00 AVRO, 5.00 VARA. 8.00—12.00 AVRO 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Postduiven- nieuws. 9.05 Tuinbouwpraatje. 9.30 Gramo foonmuziek. 9.45 Causerie ..Van Staat en Maat schappij". 10.00 Zondagsschool. 10.30 Protes- tantsche Kerkdienst. 12.00 Orgelspel. 12.10 Filmpraatje. 12.35 Solistenconcert. 1.15 Kovacs Lajos' orkest. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Gramo foonmuziek. 2.45 Radiotooneel. 4.15 Het AVRO- Dansorkest. 4.45 Sportreportage. Hierna Sport nieuws ANP. 5.00 Gramofoonmuziek. 6.00 Sportpraatje. 6.15 Sportnieuws ANP. 6.20 Ge varieerd programma. 7.00 Les Ménétriers. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Het Om roeporkest en soliste. I. d. pauze: Declamatie. 9.20 Radiojournaal. 9.35 Toespraak. 9.45 Het Omroeporkest, Kovacs Lajos' orkest, orgelspel en gramofoonmuziek. 11.00 Berichten ANP. Hierna AVRO-Dansorkest. 11.4012.00 Gramo foonmuziek. DROITWICH 1500 M. 12.50 Het New Victoria Cinema-orkest. 1.50 Het Orpheus-Trio. 2.20 Declamatie. 2.50 Het Hanwell Silver orkest en solist. 3.40 Gramo foonmuziek. 4.20 Religieuze causerie. 4.40 Or gelspel. en zang. 5.20 Religieuze causerie. 5.40 Het Serge Krish Septet. 6.20 Causerie over Mark Twain. 6.35 Het Menges-strijkkwartet. 7.35 Reportage. 7.50—8.10 Literair-muzikaal programma. 8.20 Kerkdienst. 9.05 Liefdadig- heidsoproep. 9.10 Berichten. 9.25 BBC-Theater- orkest, -Revuekoor en solisten. 10.20 Het Wal- ford Hyden Zigeuner-orkest. 10.50 Epiloog. RADIO-PARIS 1648 M. 7.10, 8.20 en 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Orgelconcert. 12.40 Gramofoonmuziek. 12.50 Pascal-orkest en soliste. 5.20 Lamoureux- orkest. 8.35 Zang. 8.50 Radiotooneel. 10.50 Gra mofoonmuziek. 11.05 Berichten. Hierna tot 1.20 J. Bouillon's dansorkest. KEULEN 456 M. 6.20 Havenconcert. 8.35 Westduitsch Kamer orkest. 10.55 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. 1.25 Hans Bund's orkest. 2.20 Omroepkwintet. 4.20 Omroep-Amusements-orkest, Saarbrücker Orkestvereeniging en solisten. 8.20 Omroep orkest - koor en solisten. 10.5012.20 A. Lut- ter's dansorkest. BRUSSEL 322 M. 9.25 Gramofoonmuziek. 11.20 Max Alexys' orkest. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salon orkest. 1.30 Kleinorkest. 2.35 Gramofoonmuziek. 3.20 Kamermuziek. 4.20 en 5.05 Gramofoon muziek. 5.20 L. Hirsch' dansorkest. 6.20 Salon orkest. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroep orkest. 8.40 Gramofoonmuziek. 8.50 Radiotoo neel. 9.50 Gramofoonmuziek. 10.00 Omroep orkest. 10.30 Omroepdansorkest. 11.20—12.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 9.20 Gramofoonmuziek, 10.20 Max Alexys' orkest. 11.05 Gramofoonmuziek. 12.20 Klein orkest en Gramofoonmuziek. 1.30 Salonorkest. I.50—2.35 Gramofoonmuziek. 2.50 Ed. Loiseau's orkest en Gramofoonmuziek. 4.20 Gevarieerd programma. 5.20 en 7.35 Gramofoonmuziek. "•20 Kamermuziek. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.25 Zie Droitwich. 10.30 Gramofoonmuziek. 11.35 12.20 Het Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.20 Gevarieerd programma. 10.20 Berichten. 10.501.15 Ad. Lutter's dansorkest. Van 11.05 II.20 Weerbericht. RADIO MOORS N.V. KRUISSTRAAT 38, TELEF.14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. ingez. Med.i MAANDAG 24 MEI 1937, HILVERSUM I, 1875 M. NCRV.-Uitzending. 8.— Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr.pl.)8.30 Gramofoonmuziek: 9.30 Geluk- wenschen; 9.45 Gramof.muziek: 10.30 Mor gendienst: 11-00 Christelijke lectuur: 11.30 Gramofoonmuziek; 12.00 Berichten: 12.15 Gramofoonmuziek12.30 Orgelconcert; 2.00 Sopraan en piano; 3.00 Causerie over kamer planten: 3.40 Gramofoonmuziek; 3.45 Bijbel lezing; 4.45 Gramofoonmuziek; 5.15 Alt, pia no en cello; 6.30 Vragenuur; 7.00 Berichten; 7.15 Vragenuur (vervolg); 7.45 Reportage; 8.00 Berichten A.N.P. Herhaling SOS-berich- ten; 8.15 Gramofoonmuziek; 8.45 Moedig voorwaarts, causerie; 9.15 Concert m.m.v. da mes- en kinderkoor, solisten en orkest; 10.15 Berichten A.N.P.; 10.20 Gramofoonmuziek. Hierna: Schriftlezing. HILVERSUM II. 301 M. Algemeen programma, verzorgd door de VARA, 10.00 v.m. tot 10.20 VPRO. 8.00 Gramofoonmzuiek; 10.00 Morgenwij ding: 10.20 Declamatie: 10.40 Gramofoonmu ziek: 11.10 Vervolg declamatie: 11.30 Gramo foonmuziek; 12.00 „Les Ménétriers"; 12 45 Or gelspel; 1.15 Vervolg „Les Ménétriers": 2.00 Gramofoonmuziek; 3.00 Declamatie; 3.20 Viool, piano en gramofoonmuziek; 4.00 Gra mofoonmuziek; 5.00 Voor de kinderen; 5.30 Gramofoonmuziek; 6.00 „De Krekeltjes" en gramofoonmuziek; 6.30 Muzikale lezing m.m. van het VARA-Grootorkest; 7.10 Javaansch programma; 8.00 Herhaling SOS-berichten; 8.07 Berichten A.N.P.: 8.15 Zang en orgel; 9.00..Fantasia" en gramofoonmuziek; 10.00 Berichten A.N.P.; 10.05 „De Flierefluiters" en solist; 11.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH. 1500 M. 11.05 Orgelspel 11.35 en 12.05 Gramofoon muziek; 12.15 Kerkdienst; 1.20 Gramofoon muziek; 1.35 Orgelconcert; 3.20 Pianovoor dracht; 4.20 Jazzmuziek (gr.pl.); 4.50 Cello en piano; 5.20 The Art of Caravanning, cau serie; 5.35 Andrew James en zijn orkest en zangsoiiste; 6.20 Berichten: 6.40 Landbouw- causerie; 7.00 Orgel en de BBC-zangers; 7.30 Geraldo's orkest en solisten; 8.15 Komische voordracht; 8.30 Health from within and without, causerie: 8.50 Relais uit Britsch-In- dië en Ceylon; 9.20 Berichten; 9.40 Buiten- landsch overzicht; 9.55 Gevarieerd program ma; 10.25 Het Grinke Trio en soliste; 11.35 Jack Jackson's Band; 11.50 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS 1648 M. 7.10 en 8.20 Gramofoonmuziek.12.20 Con servatorium-orkest en soliste: 4.50 Andolfi- orkest; 5.20 Piano-voordracht; 5.35 Zang; ,50 Vervolg orkestconcert: 7.20 Gramofoon muziek; 8.05 Zang; 8.35 Zang; 8.50 Orkest concert en solisten; 10.50 Gramofoonmuziek. KEULEN. 456 M. 6.50 F. Hauck's orkest; 8.50 Gramofoonmu ziek; 12.20 Orkestconcert: 1.35 Nedersaksisch Symphonie-orkest; 2.35 Gevarieerd concert: 4.20 Omroeporkest; 5.40 Piano-duetten; 6.20 Omroepdansorkest:8.30 Westduitsch overzicht 9.20 Omroepkleinorkest; 10.50 Omroeporkest. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek; 12.50 Kleinorkest. 30 Salonorkest; 1.50 Gramofoonmuziek; 5.20 Omroeporkest; 6.50 en 8.20 Gramofoonmuziek 9.20 Kleinorkest; 10.30 Gramofoonmuziek. RBUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek; 12.50 Salonor kest; 1.30 Kleinorkest; 1.505.20 Gramofoon muziek; 6.35 Salonorkest: 8.20 Omroepor kest; 8.50 Radio-tooneel; 10.00 Gramofoon muziek: 10.30 Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Strijkkwartet en blaaskwintet; 9.20 Concert uit Keulen m.m.v. solisten en het Omroeporkest: 10.20 Berichten; 10.50 Piano voordracht; 11.05 Scheepsweerbericht: 11.20 Operetteconcert m.m.v, Hanns Kallles' or kest en solisten.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 11