KOM. NED. VOETBALBOND OM DEN K. N. V. B.-BEKER. PROMOTIE TWEEDE KLASSE. VOETBALNIEUWS DAMMEN GOLF CRICKET POSTDUIVEN. MAANDAG 24 MEI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 8 I>e beslissing in de competi tie voor het landskampioen schap gevallen. Ajax voor de zesde maal kampioen na een 2—0 overwinning tegen Feijenoord. P. S. Y. klopt Go Ahead met 2—1. -- De promotiewedstrijd Hilversum—'t Gooi eindigt na verlenging met 0-0. Deze twee clubs moeten wederom een be slissingswedstrijd spelen. Heerenveen promoveert naar de eerste klas. De Uitslagen. Kampioenschap van Nederland. P.S.V.Go Ahead 2—1 Ajax—Feijenoord 20 Afdeeling I. Promotie tweede klasse: (Beslissingswedstrijd) Hilversum't Gooi (na verlenging) Derde klasse C: Alle WeerbaarV.V.A. OosterparkRapiditas Promotie vierde klasse: A.P.W.C.Sopla AlkmaarTexel HalfwegSwift Promotie reserve tweede klasse; 't Gooi 2A.F.C. 2 3—1 410 2—2 0—4 1—0 Afdeeling H. Promotie derde klasse: FluksDe Hollandiaan 12 The Rising HopeE.D.S. 32 Afdeeling IXL Promotie derde klasse- TheoleS.M.L.-Spatram 42 U.D.—Almelo 23 Afdeeling IV. Promotie tweede klasse: MiddelburgWillem H 03 MirandaM.V.V. 23 Promotie derde klasse: Terneuzen—R.C.S. 50 T.OP.Tivoli 2—1 E.S.V.Gudok 02 Willem IHeerlen 13 Afdeeling V. Promotie tweede klasse: HeerenveenW.V.V. 20 Promotie derde klasse: L.S.C.—C.A.B. 8—0 OM DEN NED. VOETBALBEKER: De KennemersH.R.C. 31 RANGLIJSTJES. Kampioenschap van Nederland Ajax gesp.gew.ge .verl.pnt. v.-t. gem. 7 6 0 1 12 17—10 1.71 Feijenoord 7 4 0 3 8 15—9 1.14 Be Quick 6 3 0 3 6 10—12 1.— Go ahead 7 2 0 5 4 8—11 0.57 P. S. V. 7 2 0 5 4 12—20 0.57 AFDEELING I. PROMOTIE TWEEDE KLASSE 't Gooi (a) 5 2 2 1 6 12—5 1.20 Hilversum (a) 5 2 2 1 6 1111 1.20 R. C. H. 4 1 0 3 2 9—15 0.50 (a) Na een beslissingswedstrijd. PROMOTIE DERDE KLASSE Eindstand. H. V. C. 4 3 1 0 7 19—8 1.75 Volewlj okers 4 2 115 14—16 1.25 Bloemendaal 4 0 0 4 0 615 0. AFDEELING II. PROMOTIE TWEEDE KLASSE Eindstand. R. F. C. 4 4 0 0 8 16—3 2.— Z. F. C. 4 1 1 2 3 3—7 0.75 S. V. V. 4 0 1 3 1 3—12 0.25 AFDEELING III. PROMOTIE TWEEDE KLASSE Hengelo (a) 5 3 117 1614 1.40 Quick (a) 5 2 1 2 5 14—13 1.— Ensch. Boys 4 1 0 3 2 11—14 0.50 (a) Na het spelen van een beslissingswed strijd. AFDEELING IV. PROMOTIE TWEEDE KLASSE; Willem ÏI 2 2 0 0 4 7—1 2.— M. V. V. 2 2 0 0 4 6—2 2.— Miranda 2 0 0 2 0 3—7 0.— Middelburg 2 0 0 2 0 0—6 0.— AFDEELING V. PROMOTIE TWEEDE KLASSE Heerenveen 4 2 1 1 5 98 1.25 w. V. V. 4 2 0 2 4 8—5 li- Friesland 4 1 1 2 3 610 0.75 De Kennemers—H. R. C. (3—1) Door een overwinning op het sterke H. R. C. plaatste de Beverwïjksche tweede-klasser zich in de demi-finale van het beker-tournooi! Daar Eindhoven van R. V. C. won, zal de wedstrijd in den halven eindstrijd gaan tus- schen de Kennemers en Eindhoven. Na den aftrap ontstaat een spannende strijd tusschen de competitiegenooten. De voorhoede van Kennemers houdt het spel meer open, dan de bezoekende club. Na een kwartier weet Horeman een pass van Groot in te schieten (10). Ondanks de vrij hooge temperatuur wordt in een hoog tempo gespeeld. Nadat Zymni over heeft geschoten, gaat de rechtervleugel van de thuisclub er weer van door. Boom weet den stand op 20 te brengen. Uit een voorzet van Dissel scoort Zymni. Rust 21. Na de rust is H. R. C. meer aanvallend. De aanvallen der thuisclub zijn echter gevaar lijker; uit één daarvan vergroot Boom den voorsprong tot 31. Een minuut voor het einde zendt scheids rechter Theo Bosch den H. R. C. midvoor Zym- ni naar de kleedkamer, wegens natrappen. I KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. AJAX-FE1JENOORD (2-0) Reeds spoedig na het begin trapte Vrauw- deunt in den grond. Even werd er gestopt; de Rotterdamsche rechtsbinnen kon doorspelen, doch waarschijnlijk heeft hij gedurende den geheelen wedstrijd hinder van dit ongevalletje ondervonden. Dat eerste kwartier kenmerkte zich over! gens door een neurveus getrap, met Feijem oord iets meer in den aanval. Eenmaal zagen wij Vrauwdeunt tactisch inkoppen, toen Keizer uit zijn doel was geloopen, doch scheidsrechter Van Moorsel constateerde buitenspel van Vente. Aan den anderen kant mocht Stam een eersten hoekschop voor Ajax nemen. Hoewel Feijenoord met meer geestdrift speelde en het daardoor leek, dat de Rot terdammers meer in den aanval waren, werkte de Ajax-voorhoede toch ook flink. Vooral de rechtervleugel was actief; herhaaldelijk moest Van Heel ondervinden, hoe de jongere spelers hem te snel af waren. Na twintig minuten was er van een over wicht der Feijenoordploeg geen sprake meer; integendeel Ajax ging steeds beter spelen. Feijenpord zette toen de buitenspelval open, waramede zij veel succes oogstte. Bijna was haar dit echt-er noodlottig geworden, toen Gerritse op een pass toeliep en scoorde, maar terecht werd dit doelpunt geannuleerd wegens buitenspel. Tegen de rust verslapte het spel iets. Feijen oord kwam nu weer iets meer in den aanval, doch de Ajax-verdediging zette op haar beurt den buitenspelval open. De tweede helft zette in met een klein over wicht van Feijenoord. Een hoekschop werd weggewerkt en aan den anderen kant bleek Van Male groote moeite te hebben om een laag en hard schot van Gerritse te stoppen. De Feijenoord-middenlinie trok mede ten aanval; dat werd haar noodlot, want de zeer snelle aanvallen der Ajaxvoorlxoede waren haar te machtig, Van Heel e.s. moesten alles aan Van der Heide en De Groot overlaten. Toen Stam op een ver naar voren gespeelden bal toeliep, was Van Reenen meegekomen, uit den voorzet van Stam schoot de Ajax-midvoor uit moeilijke positie hard en hoog in den hoek (1—0). Er waren toen tien minuten gespeeld. Na dien tijd is Ajax steeds beter gaan spelen. Bij een duel kopte Van Reenen handig over Van der Heide heen, Stam snelde toe met Van der Heide op de hielen. Van Male liep uit en met een zuiver schot in den linkerhoek plaatste de Ajax-rechtsbuiten het leder in doel 2—0. Ajax werd overwegend sterker. Slechts eenmaal wist Vente met kort spel door de Ajax-verdediging te komen, maar zijn schot ging recht op Keizer af, die den bal met den voet stopte. Toen scheidsrechter Van Moorsel het einde aankondigde, was het kampioenschap van Ajax -een feit. P. S. V.--GO AHEAD (2-1) P. S. V. heeft haar laatsten thuiswedstrijd in de kampioenscompetitie met 21 van Go ahead gewonnen, een zege, welke zeker verdiend mocht worden genoemd. Immers over het algemeen zijn de Eindhovenaren in de meerderheid geweest, hetgeen ook duidelijk zou kunnen blijken uit het feit, dat Halle veel meer werk te doen heeft gekregen dan Boumans. Het spel was aan beide kanten van matig gehalte. Het was begrijpelijk, dat zoowel P. S. V. als Go ahead zich niet bijzonder inspan den, daar geen van beide ploegen meer kans op den titel hadden. Ook de zomersche temperatuur deed haar invloed gelden en zoo werd het een wedstrijd van zeer midelmatig spel. Het merkwaardige was, dat de voorhoede spelers zeer op schot bleken te zijn, doch Halle en Boumans waren in uitstekenden vorm, waarmede verklaard is, dat slechts drie doelpunten in totaal konden worden gescoord. P. S. V. had Van den Broek vervangen, zoo dat de rechtervleugel werd gevormd door Oomens en Hunting. Go ahead kwam uit met Ter Beek als mid denvoor en Kieftenbeld als linksbinnen. Er werd in een hoog tempo gestart, maar dit tempo bleef, zooals met het brandende zonnetje was te voorzien, niet gehandhaafd. Het duurde nochtans eenigen tijd, voordat de elftallen waren ingespeeld. Het was dan ook meer aan het toeval, dan aan overleg te dan ken, dat beide partijen van eikaars fouten konden profiteeren en den bal in bezit kregen op momenten, dat zij dit niet verdienden. Toen Van Run en Lanegger hun zwak begin te boven waren, vlotte het beter. Er kwam meer teekening in het Eindhovensche spel, De thuisclub kwam gaandeweg in de meer derheid en bezorgde aan Eysink en Goldenbeld heel wat last. Nadat De Visser handig De Kreek had gepasseerd en den bal aan Peters had overgegeven, scoorde deze met een hard laag schot (1—0). Go ahead antwoordde met enkele tegen aanvallen, waarin voornamelijk de vleugel spelers Wagenvoort en De Vries een groot aan deel hadden, maar de middenlinie van P. S. V., waarin zich vooral Dorjee onderscheidde, nam reeds in het middenveld het effect dezer aanvallen weg. Nadat Leo Halle fraai een keihard schot van Hunting onschadelijk had gemaakt, kwam de rust met een 1—0 voorsprong voor P. S. V. Behoudens de eerste tien minuten na de her. vatting, toen Go Ahead verre in de meerder heid was, is P. S. V. iets sterker geweest, dan de Deventenaren. Niet zoodra had P. S. V zich losgewerkt of er volgden vele aanvallen op het Deventer deol. Halle stopte een kogel van van Kooijk op bekwame wijze, maar hij was niet berekend op een onverwachten kop bal van Hunting, die er 2—0 van maakte. Go ahead gaf zich nog niet gewonnen en wist Boumans te passeeren met een laag hard schot van Ter Beek (2—1). Hierna werd het spel bepaald lusteloos; het bepaalde zich tot defensief werk, zoodat het bij een 2—1 voorsprong voor P. S. V. bleef. HILVERSUM-'T GOOI (0-0) (Na verlenging) De beslissingswedstrijd tusschen de beide Hilversumsche candidaten voor een plaats in de eerste klasse heeft na een enerveerenden, doch volkomen sportieven strijd en na ver lenging een 0—0 gelijk spel gebracht, een re sultaat, dat de verhouding juist weer gaf. Voor een zoo belangwekkend treffen als dit was de temperatuur wel wat al te warm; het laat zich dan ook begrijpen, dat hooge eischen aan het uithoudingsvermogen werden gesteld. Vooral, omdat de ontmoeting tot twee maal toe met twee maal 7 1/2 minuut werd verlengd en dus van de spelers, voor wie een strijd als deze toch al zoo vermoeiend is, een extra half uur spelen werd geëischt. De twee verlengingen waren voor beide teams te veel; stuk voor stuk maakten de spelers een volkomen afgematten indruk. 1—1 't Gooi is gedurende deze verlengingen ster ker geweest, doch de aanvallers waren niet bij machte, een voldoend gebruik van het overwicht te maken. Hiervoor treft hun geen verwijt. In de eerste plaats speelde de temperatuur daarvoor een te groote rol en in de tweede en voornaamste •plaats was de Hilversum-defensie zóó safe en haar spel zóó overheerschend, dat er geen doorkomen aan was. De verdediging der groen-witten heeft wer kelijk een subieme partij gespeeld en Hilver sum voor een nederlaag behoed. Keeper Bouwman verrichtte menige mooie save en was in alle opzichten een doelman van klasse. In de tweede verlenging scheen een kort geleden opgeloopen hersenschudding hem even parten te spelen, doch dit was slechts kort, want tot het einde heeft hij met bra- vour gespeeld. Resumeerend is dit treffen dan ook te be zien als een strijd van voorhoedes tegen ver dedigingen, een strijd, waarin de verdedi gingen de hoofdrol gespeeld hebben. Een bespreking van den wedstrijd meenen We na bovenstaand gevoegelijk achterwege te kunnen laten, doch maken een uitzondering voor een groot moment in dit treffen: de strafschop voor Hilversum, die door Kool hopeloos werd gemist T. H. B. Herkansingsronde v. d. Ham-wisselbeker: O.D.E. IHillinen I n_ E.H.S. I-Rivalen I i2 Hillinen IRivalen I 11 Rivalen met strafschoppen gewonnen; zij plaatst zich bij Haarlem 2, Schoten I, Zee meeuwen I in de finale. v.o.g. I—Brederode I V.O.g: wint met strafschoppen. Loting finale's: Haarlem 2Rivalen I, Zee meeuwen I—Schoten I. Deze worden 30 Mei gespeeld. Vriendschappelijk T.H.B.-comb. O.D.E. 2 2—2 Manchester City verliest wederom. Uit Stuttgart: Manchester City, de kam pioene van de eerste divisie der Engelsche lea gue, heeft haar tournee door Duitschland be sloten met een wedstrijd te Stuttgart tegen een Duitsch elftal, welke wederom in een 23- nederlaag voor de de Engelsche beroepsspelers eindigde. T s jecIio-Slowakije-Italië (O—1 Voor den Europa-beker werd Zondag te Praag de landenwedstrijd tusschen Tsjecho- Slowakije en Italië gespeeld, welke ontmoe ting door het Italiaansehe elftal met 10 werd gewonnen. 40.000 toeschouwers woon den wedstrijd, die in een groote hitte werd gespeeld, bij. Na ruim 20 minuten scoorde Piola een fraai doelpunt voor Italië. Dank zij het voortreffelijk werk van Planicka ir doel, bleef de score tot 1—0 voor Italië be perkt. Frankrijk-Ierland (0—2) Uit Parijs: Het elftal van den Ierschen Vrijstaat won Zondagmiddag te Parijs van Frankrijk met 2—0. De ontmoeting had on der groote belangstelling plaats, naar schat ting bevonden zich 50.000 toeschouwers in het Colombes-stadion. In de tweede helft maakten Jordan en Brown de doelpunten voor Ierland. Hongarije—Oostenrijk (2—2) Uit Boedapest: Slechts 20.000 toeschouwers woonden Zondag den landenwedstrijd tus schen Hongarije en Oostenrijk bij. die in een 22 gelijk spel eindigde. De wedstrijd werd door den Belg Laixgenus geleid; het was de 82e ontmoeting tussohen deze landen, De match Raichenbach—Springer. Naar wij vernemen heeft het bestuur van den Ned. Dambond besloten het aantal par tijen van de match om het wereldkampioen schap tusschen Raichenbach en Springer op 25 te stellen. Een nieuw wedstrijdrooster is thans samengesteld; het ziet er als volgt uit: 28 Mei le partij Den Haag. 29 Mei 2e partij Amsterdam, 30 Mei 3e partij 's-Herto- genbosch, 31 Mei 4e partij Amsterdam, 2 Juni 5e partij Rotterdam, 3 Juni 6e partij Den Haag, 4 Juni 7e partij Utrecht, 5 Juni 8e partij Deventer, 7 Juni 9e partij Groningen, 8 Juni 10e partij Amsterdam, 9 Juni lie partij Den Haag, 11 Juni 12e partij Leiden. 12 Juni 13e partij Amsterdam, 13 Juni 14e partij Borculo, 14 Juni 15e partij Bilthoven, 16 Juni 16e partij Amsterdam, 17 Juni 17e partij Ermelo, 19 Juni 18e partij te Slikker veer (gem. Ridderkerk), 20 Juni 19e partij Amsterdam, 21 Juni 20e partij Breukelen, 23 Juni 21e partij Amsterdam, 24 Juni 22e par tij Dordrecht, 25 Juni 23e partij te 27 Juni 24e partij Amsterdam en 28 Juni 25e partij Den Haag, De match duurt dus precies een maand. Om 3 of 4 speeldagen wordt een dag rust gehouden. Kennemer—Den Haag (4-5) Op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort is Zondag de han- dicap-competitiewedstrij d KennemerDen Haag gespeeld, die in een 54 overwinning voor Den Haag is geëindigd. De uitslagen luiden: Foursomes. C. Dekker (12) en E. Lefebvre (12) winnen van Fischer (9) en jhr. S. K. Vlieland Hein (14) met 7 en 6. P. Efyserinck (10) en dr. ir. J. J. Borren (13) verliezen van dr. J. de Mol van Otterloo (11) en mr. A. C. Gallovis (12) met 4 en 2. C. I. Graaf Schimmelpenninck (12) en F C. Nurse (14) verliezen van jhr. C. Quarles van Ufford- (12) en Da Costa (23) met 5—4. NEDERL. CRICKETBOND. HAARLEM-HERMES-D. V. S. In tegenstelling met verleden week, waren de weersomstandigheden uiterst gunstig. Haar lem heeft zich van haar goede zijde laten zien door van Hennes-D. V. S., dat verleden week nog Rood en Wit gedecideerd sloeg, te winnen met 33 runs, zij het precies op tijd. Captain Kleefstra begon al goed door den toss te winnen en Healey en Voogd naar de wickets te sturen op het bowlen van J. Schef- fer en J. Offerman. Nadat beiden voor 0 ge mist waren, speelden zij verder een uitsteken de innings, mede ook doordat de Hermes-aan val niet sterk te noemen is. Er werd dan ook verscheidene malen gechanged, evenwel zonder succes. Het was vooral Voogd, die voor de runs zorgde. Het begon er naar uit te zien, dat de lunch zonder wicketverlles bereikt zou worden. Het kwam echter anders uit. Voogd, die in middels reeds de 50 gepasseerd was, werd te wild, wat hem noodlottig werd. J. Allart ging op dezelfde wijze voort en steunde Healey uit' stekend. Voor de lunch werd de 100 gepasseerd, doch in de laatste over viel nog een wicket, n.l. dat van Allart. Na de lunch viel spoedig het wicket van Healey, die een solide innings gespeeld had. H. de la Mar liet ook uitstekend batten zien, doch De Ruig werd hierna al gauw gevangen. Kleefstra verleent H. de la Mar dan weer den noodigen steun, doch ook hij wordt een slach- offer van Scheffer; zoo zijn er op 137 5 wickets down. Aangezien het scoren na den val van het eerste wicket vrij langzaam ging, wordt nu het consigne hitten gegeven, waardoor H. de la Mar na een vuurpijl gevangen wordt. J. de la Mar en D. Wessel laten dan goed runnen zien ...stelen" zelfs verscheidene runs. J. de la Mar' wordt na een wilden slag door Bart ge- bowled. Vooral door toedoen van Wessel wordt de 200 bereikt, op welk totaal gesloten wordt. Wessel bleef met een uitstekende 22 not out. Hermes begint hierna met Stolk en Janse op het bowlen van De Ruig en Allart. Op 24 heeft De Ruig succes, als hij Stolk na een slechten slag door Allart gevangen krijgt; ze ven runs later wordt een goede bal van De Ruig Janse noodlottig'. Hierna vallen nog 3 wickets voor slechts weinig runs, echter voor veel tijd. Maar dan houden Tettelaar en Nolet stand. Vooral laatstgenoemde laat verschei dene goede off slagen zien; zoo begint het ex- voor Haarlem nog slecht uit te zien. Als de wickets van Tettelaar, Bart en Nolet echter gevallen zijn, is het gauw met de Schiedam- sche innings gedaan. Met nog slechts weinige minuten te spelen, doet de substitute fielder, die den geblesseerd geraakten H. de la Mar verving, zijn tweede goede catch, waardoor de innings sluit. De volledige scores luiden: Innings van Haarlem: II. Healey, e. and b. J. Scheffer 31, J. Voogd b. J. Scheffer 56, J. Allart b. J. Scheffer 16, H. de la Mar c. Tettelaar, b. Borani 35, P. de Ruig, c. Nolet, b. Scheffer 2, B. Kleefstra, b. Schef fer 12, J. de'la Mar b. A. Bart 11, D. Wes sel not out 22, K. Rijpma, c. Tettelaar, b. J. Offerman 8, A. v. d. Bergh not out 2, N. N. d. n. b. Byes 1, Legbyes 4. Totaal 200 voor 8 wickets. Bowlingcijfers: O. M. R. W Scheffer 22 5 61 5 J. Offerman 17 0 46 1 A. Bart 9J/2 1 33 1 A. Borani- 15 2 47 1 J. Keuzexxkanxp 10 8 0 Innings van H.-D. V. S.: H. Stolk, c. J. Allart, b. P. de Ruig 10, P. Janse, bowled idem 16, L. Borrani, c. H. de! la Mar, b. J. Allart 6, J. Offerman run out 9, L. v. d. Schouw, b. J. Allart 2, C. Tettelaar, c. sub., b. J. de la Mar 16, A. Nolet, c. and b. P. de Ruig 60, A. Bart, bowled P. de Ruig 22, G. Howingh, c. Sub., b. N. N. 17, J. Keuzenkamsj. bowled P. de Ruig 0, J. Scheffer, not out 1, Wides 2, Byes 5, Leg byes 1. Totaal 167 Bowlingcijfers: O. M. R. W de Ruig 18 3 53 5 J. Allart 21 5 44 2 de la Mar 5 0 28 1 K. Rijpma 4 2 6 N. N. 7 2/3 1 28 V. R. A.-ROOD EN WIT. De Haarlemsche batsmen hebben voor de tweede achtereenvolgende maal gefaald zijn Zondag, 11a slechts 67 te hebben scoord door de Amsterdammers op het Sta dion-terrein geslagen. Erg overtuigend was de V.R.A.-zege overigens niet, aangezien de Rood en Wit-aanval, voornamelijk door uitstekend werk van A. van Baasbank, die maar liefst 4 batslieden er toe bracht hun been voor bal en wicket te zetten en tenslotte met 527 fraaie cijfers behaalde kans, zag zijn tegen standers voor nog geen 100 runs (98) aan den kant te zetten. Rood en Wit had ook dézen wedstrijd zeker moeten winnen, maar de battingpraestaties waren weer verre van bevredigend. P. v. Bue- ren 15, J. P. van Baasbank eeix krachtdadige 24 (3 boundaries) en G. Menalda van Schou wenburg' 13 (een zeer hai-de vier naar leg) maakten er samen 52 van de 67, hetgeen vol doende zegt. A. v. Baasbank had aan een bal genoeg. A. v. d. Togt (4) ging eveneens met een mooien, iets minder snellen bal van W. Glexuxnx, P. C. Hagenaar (4) werd wild en deed een hoog opkomenden bal van H. Klink in zijn wicket belanden en de rest was naar evenredigheid. Van Schouwenburg werd direct na de lunch zeer mooi ï-echt op het wicket aan off dooi den cover-point Loggere laag bij den grond gevangen op Klink's bowlen, Elias (2) werd onmiddellijk door Glerum gebowld, Bouricius zonder tot scoren te zijn gekomen door Klink en de laatste man Elfers ging vrij onnoozel run out, zoodat het einde met 67 runs (4 extx-a's) spoedig daar was, Mr. F. A. Davidson bleef met 0 not out. Glerum, die J. v. Baasbank's wicket had ge nomen met een langen bal had ook Gobets (0) nog op zijn credit staan. Op genoemden vang en de run out na„ werden alle overige Rood en Witters gebowld. Glerum, die minder gevaarlijk bowlde dan zijn mooie cijfers 6 voor 21 deden vermoeden, had nogal gelulj met zijn bowlen. H. Klink lijkt ons de gevaarlijke man in den V.R.A.- aanval, hij laat; den bal af en toe met den arm meekomen en draait daardoor vrij gevaarlijk naar off uit; met die ballen kan hij nog me nig succesje boeken in den loop van het sei zoen. Zijn cijfers wax-en Zondag: 3 voor 17. Inglis Arkell en Wittebol hadden geen suc ces. V.R.A. had niet veel moeite, het lage Rood en Wit-totaal te passeeren. In den aanvang der Amsterdamsche innings boekt Hagenaar al heel spoedig een onverwacht succes als bij een iets sneller rijzenden bal A. van Baasbank in de slips een mooie vang doet, na eeix ver- Singles. P. Dyserinck (10) verliest van Fischer (9) met 2 down. C. Dekker (12) wint van dx\ J. de Mol van Otterloo (11) met 2 en 1. E. Lefebvx-e (12) wint van mr. A. C. Gallois (12) met 2 up. C. I. Graaf Schimmelpennninck (12) ver liest van jhr. C. Quarles van Ufford (12) me+ 1 down. ""K" XXX\J\JX.\x VUilg UV/V.U, ilCi UHl IVil- Dr. ir. J. J. Borrexx (13) wint van jhr. S. K. I keerd van W. Glerums't bat komenden bal, 1 Vlieland Heüx (14) met 1 up. I waardoor de beste batsman voor slechts 7 F. C. Nurse (14) verliest van Da Costa (23) I runs kan verdwijnen. met 4 en 3. Rein de Waal, die met hem de innings opende, doet het beter door er 29 te maken, alvorens A. van Baasbank hem l.b.w. krijgt. J. Smit gaat na uitstekend werk van v. Schouwenburg run-out voor 0, G. Hamburger gaat onmiddellijk l.b.w. alweer op van Baas bank, eveneens zonder gescoord te hebben. De Waal het met Wittebol (16) een stand van 40 runs opgezet, die wel den grondslag' voor de overwinning legden. De zesde man A. Loggere bleef tot de theepauze aan de wickets, de bowlers hadden geen vat op hem. Nadat v. Baasbank, Klink en Overing' bei den voor xiul eveneens l.b.w. had .gekregen en de combinatie van Baasbank—Hagenaar ten tweeden axxale succes had en thaxxs Berghuis voor 3 het slachtoffer werd, heeft tenslotte van der Togt, die niet veel moeite voor de batsmen opleverde, succes als hij met 2 op eenvolgende ballen Loggere voor 32 exi K. Leeser neemt. 29 runs werden op dezen bowler gescoord. P. C. Hagenaar veroverde eveneens 2 wickets doch zag xxog één nxn meer op zich slaan dan op v. d. Togt. M. Gobets deed achter het wicket weer goed werk en liet slechts één bal door, die echter naar de boundary door lie,p. Inglis Arkell bleef met 5 not out exx het totaal werd 98 waardoor V.R.A. met 32 runs won. Scores zijn ditmaal overbodig. A.s. Zondag ontvangst Rood en Wit het Rot terdamsche V.O.C. aan de Spanjaardslaan. De Haarlemmers, die W. Yates nu weer moestexi missexi, verschijnen daxx op W. Kra mer na, volledig. v. o. C.-H. c. c 1 Gewonnen door V.O.C. met 34 runs op de eerste innings. H. C. C. eerste inxiixxgs 66, V.O.C. 100. H. C. C. tweede innings 140 voor 5; V.O.C. 50 voor 2. H. C. C. 2—V. V. V. Gewonnen door V. V. V. met 6 wickets. Eerste innings H.C.C. 2. E. Neuerburg ljb.w. Roodenburg 12, De Beus b. Roodenburg 0, Gallois run out 4, J. Schill c. Van Wermeskerke b. Alders 11, Sillevis c. Englel b. Van Stuyvenberg 15, K. Neuerburg Engel b. Van Wermeskerke 50, Wittewaal van Stoewegeix b. Vaxx Stuyvenberg 15, K. Neurer- burg, b. Roodenburg, 21, Kien, c v. Stuyvenberg b. Van Wex-meskerke 0, Henny n. o. 17, Sodder- land c. Van Stuyvenberg b. Alders 15, Eders- heim b. Van Wermeskerke T5, extra's 8. To taal 168. Eerste inxxings V. V. V.: Alders c. De Beus b. K. Neuerburg 4, Rooden burg c. Sillevis b. Gallais 30, v. d. Laan c. Gal lois b. Sodderland 7, Van Stuyvenberg n.o. 71, C. Engeli run out 36, W. Engel not out, Alandt did not bat, Van Wermeskerke idem, Schoe- vaert idem. Gx-ootmeyer idem, Van Eyk idem, Extra's 13. Totaal 169 voor 4 gesloten. OVERGANGSKLASSE. C. V. H.-Qiiick. Gewonnexi door C. V. H. met 10 runs. Quick bat eerst exx scoort 55 nuns waarvan J. Fa- ber 12. Bowlingcijfers C.V.H.: A. J. Roodt 720, S. Zeeuwe 220. C.V.H. antwoordt met 65 runs (F. Seveke 13, A. Roodt 39 n.o.). Bowlingcijfers Quick: C. Fiege 818, W. Klarenbeek 0—42; J. de Kat Angelino 1—0. TWEEDE KLASSE A. Rood en Wit 2 b-Kampong. Gewonnen door Kampong met 73 runs (nog 2 wickets in handen) Rood en Wit 2b bat eerst en scoort 63 nuns, waarvan E. Bossehart 22, H. van dexi Berg 211'. Bowlingcijfers Kampong; H. vaxx der Bijl 5-3$, Mr. G. Kramer 0-12, J. van Raalte 5-14-. Kampong scoort 136 voor 9. H. van der Bijl 23, J. Plette 21, J. van Raalte 39, W. Moer- koert 26, J. ten Bosch 10. Bowlingcijfers Rood en Wit 2b: R. Bosscharb 3-47, J. Chaporx 1-23, Meeuweixoord 1-30, J. Klein de Groot '1-12, Berendse 3-24. Rood en Wit 2b bat nogmaals, maar brengt het nu tot 677, waarop de strijd eindigt. V. V. V. 2—Haarlem 2. Gewonnen door Haarlem 2 met 24 runs op de le innings. Haarlem 1 e imxings 134 (P. Kuyt 53 xxot out). A. Hartog 10, P. Goosseixs 19, J. Bouwes 10.) B. C. Ooms 3—44, H. Schutte 2—27, A. C. Kost 2—32, P. van Elk 2—16. V.V.V. le innings 110 (H. Oltmaixs 12. II. Schutte 13, B. C. Ooixxs 23, E. Keulemans 33), J. de Boer 4—33, O. Abendanoxx 3—29, A. Har tog 2—11. CRICKET IN ENGELAND. De Vrijdag geëindigde wedstrijden hadden het volgende verloop: Glamorgan 496T (Dysoix 126, E, Davies 139, M. J. Turnbull 135) wixxt met Tnnixxgs van Leicestershire 164 en 256 (C.S.Dempster 102), Gloucestershire 246 en 215-9 wint vaxx Middlesex 176 exx 200. Te Bir mingham werd zeer hoog gescoord: Yorkshire 4929 draw tegen Warwickshire 4705 (R. E. S. Wyatt 152, Dollery 110, Croom 109) Es sex 553 draw tegen Surrey 186, regen. Cam bridge University 259 draw tegen Notts 370, regent Hampshire 280 exx 1617 draw tegen Lancashire 224, regen. Oxford University 251 en 276 tegen Nieuw-Zeelaxxd 335 en 1055. De stand van de Zaterdag begonnen wed- stx'ijden is als volgt: Test tarial op Lord's Noord 2415. Na den val van Paynter's wicket scoorden Huttoix (102) en Hardstaff (71) 122 voor't 2e wicket tegen Zuid. Yorkshire 3684 (Barber 103x) tegen Sussex. Laxxcashire 3586 tegen Warwickshire. Essex 1256 tegen Hampslxire regen. Leicestershire 92(Buse 5—18) tegen Somerset 873. Notts 237 tegen Worcestershire te Bristol. Middlesex 341 tegexx Cambridge Uxxivei-sity 231. Derbyshire 239 (Wright 682) tegexx Kent 624. Nortlxants 84 (E. Davies 423) tegen Glamorgan 2158. The Royal Army 1987 tegen Oxford Univer sity. Nieuw-Zeeland 1674 tegen Maori C. C. in Worcester Park. De Zwaluw. De Zwaluw hield een wedvlucht vaix Noyon, afstand 332 K.M. De prijzexx werdexx als volgt gewonnen: W. Hubbers 1, P. Smit 2. W. Bak ker 3, 9, II. v. d. Eijkhof 4, 8, J. Laasschuit Jr. 5, 6. 7. Wedvlucht van Pont St. Maxense. De prij zen werden behaald als volgt: W. Bakker 1, 2, 14; K. v. Welt 4. 13, 15; J. Lasschuit Jr. 5, 7, 8, 11; H. v. d. Eijkhof 9. 10; P. Smit 6, 12.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10