HAARLEMSCHE VOETBALBOND Hoe er j.l. Zaterdag en Zondag gespeeld is. AUTOMOBILISME HONKBAL ROEIEN ZEILEN HANDBAL SCHERMEN M A" A N D A G 24 MEI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD SECRETARIAAT: DUVENVOORDESTRAAT 62 HAARLEM! TELEFOON 14569 OFFICIEELE MEDEDEELINCEN Spreekuur. Spreekuur van den secretaris uitsluitend op Maandagavond van 89 uur op het Bondsbureau. Men gelieve bezoeken op andere dagen achterwege te laten. Diploma's of medailles. De vereenigin- gen wier elftallen het kampioenschap eener afdeeling hebben behaald, worden verzocht schriftelijk mede te deelen of ter herden king hiervan een diploma (in lijst) dan wel een medaille wordt verlangd. PROTESTCOMMISSIE. Verkort Proces-Verbaal van de vergadering van de Protest-Commissie, welke gehouden werd op Woensdag 19 Mei 1937 in het Bonds bureau, Duvenvoordestraat 62 te Haarlem. De Protest-Commissie van den Haarlem- schen Voetbalbond bestaande uit de heeren: C. Westerbeek, voorzitter; Ir. F. W. Kilk, lid; J. A. v. Gemerden, plaatsverv. lid; N. J. Twis- terling, plaatsverv. lid, Ch. Boeree, secretaris in vergadering bijeen op Woensdag 19 Mei 1937 heeft de volgende protesten behandeld; Protest No. 3. Schoten 6Swastika 3. Wegens ziekte was de Schoten-grensrechter afwezig; dit protest moest wederom aangehou den worden. Protest No. 9. Hillegom 4Damiaten 1. Inge diend door Hillegom. Dit protest grondt zich op het feit dat door den neutralen grensrechter werd gevlagd voor een overtreding in het strafschopgebied, waar voor indien de scheidsrechter het had gezien of zijn appèl had waargenomen, een penalty had moeten worden gegeven. De scheidsrechter verklaarde dat hij den Hillegom-speler wel had zien struikelen, doch niet heeft gezien waardoor dit kwam. De neu trale grensrechter, die in een veel betere po sitie stond, n.l. op één lijn met het gebeurde, verklaart dat het struikelen kwam door een opzettelijke beweging met het been van een Damiaten-speler. Deze been-beweging had vol gens hem alléén ten doel om den Hillegom- speler te doen vallen, daar de bal reeds min stens Yz Mtr. vóór hem uit was. De tweede neutrale grensrechter, die echter op de andere helft van het speelveld stond, op ongeveer gelijke hoogte met den scheidsrech ter, heeft een en ander niet juist kunnen waar nemen. Wèl heeft hij den Hillegomspeler zien vallen. Gezien de stukken, gehoord de getuigen, overwegende dat de neutrale grensrechter per tinent verklaart dat het een opzettelijke ten val brenging is geweest, besluit het protest toe te wijzen. Protest No. 10. DJ.O. 2—Schoten 3. Ingediend 'door D.I.O. Dit protest grondt zich op het feit dat een speler zonder voorafgaande waarschuwing van •het speelveld werd gezonden. De scheidsrech ter verklaart met den meesten nadruk, dat be doelde speler opzettelijk heeft nagetrapt en dat dit zeer duidelijk door hem geconstateerd [werd. Gezien de stukken, gehoord de getuigen, overwegende dat de spelregels niet verkeerd Zijn toegepast, besluit het protest af te wijzen. De besluiten werden met algemeene stemmen aangenomen CH. BOEREE, secretaris. Haarlem, 19 Mei 1937. Boeten. Krachtens art. 3 RCW (niet opkomen) ieder voor f 2.50 853 7VB voor WB 4 SCHEIDSRECHTERS. Verhuisd: W. F. Ie Fèbre naar Kempstraat 8 zw., Haarlem. S. Koning, naar Oudeweg 67, Haarlem. Royementen. Geroyeerd door V.O.G. en overgenomen door den H.V.B.: W. van Norden, wonende te Haarlem, Al- lanstraat 93. D.Rensenbrink, wonende te Haarlem, Scheldestraat 32. J. H. Willemse, wonende te Haarlem, Gen. de la Reystraat 33 rd. Uitslagen van Maandag 17 Mei. 3F Kennemers 6EHS 4 43 4A Heemstede 4Beverwijk 5 34 Kennemers 9WB 4 (WB niet opgekomen). BESLISSINGSWEDSTRIJD. 2B Kennemers 5—Swastika 53 Alle vastgestelde wedstrijden voor Zater dag 15 Mei hebben geen doorgang gevon den wegens de slechte weersgesteldheid. Programma voor Zondag 30 Mei. 4A Beverwijk 5Kennemers 9 12 uur Stads Editie Beker: 39 Haarlem 3Kemphaan, 10 uur. Wedstrijdprogramma voor 6 Juni Finale Stads Editie Beker: Winnaar No. 39 Haarlem 3,Kemphaan tegen Zandvoort 2, terrein nader aan.te wijzen. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE Proefelflal A-Proef elf tal B (3—4) De commissie, welke belast is met de sa menstelling van het vertegenwoordigende elf tal, had twee ploegen samengesteld, welke van gelijke kracht waren, waardoor er op het „Schoten'-terrein een gelijkopgaande strijd te aanschouwen viel. In de eerste helft wist Leyte aan het B- elftal de leiding te geven. In de tweede helft maakte Hoek twee goals, waardoor A met 21 de leiding had. Kramer maakte hierop gelijk doch het was weer Hoek, die scoorde (32). Het was Wapenaar,* die de partijen op ge lijken voet bracht. Kramer scoorde in de laatste minuten uit een penalty het winnende doelpunt (34). R. K. FEDERATIE. R.K. NederlandR.K. Oostenrijk 11 Om het kampioenschap van Nederland: R.K. V. V. L.—H. B. C 1—3 TreffersBrabantia 02 Promotie-degradatie .Fortitudo—S. D. O. I—1 Om den Moorman-beker te Zandvoort. Onder auspiciën van den Haarl. Voetbal bond hadden Zondag de demi-finale en de finale om den Moorman-beker plaats op de terreinen van de voetbalvereniging „Zand voort". Na een stevig gespeelden wedstrijd won Haarlem van Twente met 10. Den Haag verloor van Brabant met 12, zoodat win naars finale werd gespeeld door Haarlem Brabant. Het Haarlemsche elftal was als volgt sa mengesteld: Poldermans Spaarndam) doel, verder van rechts naar links De Wilde (Kemphaan), Schroeder (Zandvoort), Röb- ken (Kemphaan), Blokker (D.C.O.), Stiphout (Haarlem). Souverein (VI. Vogels), C. Schut (Zandvoort), Van Zanen (D.S.K.), P. v. Gel der (Kemphaan) en G. v. Gelder (Kemp haan). Hoewel het spel der Haarlemmers tech nisch hooger stond, dan dat der Brabanters, gelukte het den Haarlemmers niet, voor de rust de leiding te nemen. Voor een groot deel was dat te wijten aan de te groote zelfzucht van den middenvoor Van Zanen, die alles alleen wilde doen. waar door de zeer goede verdediging van Brabant telkens gelegenheid kreeg in te grijpen. Den keeper J. Muskens. komt zeker een pluim toe voor het uitstekende werk, dat hij ver richtte. Na de rust maakte de middenvoor A. Pot ters handig gebruik van een misverstand in de verdediging om aan Brabant de leiding te geven, (01). Het was evenwel te voorzien, dat deze voorsprong niet lang behouden zou blijven. De aanvallen van Haarlem werden met steeds korter tusscshenpoozen herhaald en daar C, Schut het spel goed verdeelde, was het voor de Brabantsche verdediging slechts met inspanning van alle krachten mogelijk, meester van het terrein te blijven. Na 16 minuten schoot C. Schut een voorzet van links onhoudbaar in het net. (11). Enkele minuten later werkte P. van Gel der zich handig door de verdediging en gaf Haarlem met een mooi schot de leiding. (2—1). Hoewel het ook gedurende de rest van het spel niet aan spannende momenten ontbrak, en de doelverdedigers meermalen gelegenheid kregen, hun beste kwaliteiten te toonen, werd er niet meer gescoord, zoodat Haarlem overwinnaar werd in den eindstrijd. Omstreeks denzelfden tijd werd op het tweede veld de verliezersronde gespeeld tus- schen Den Haag en Twente. Na een stevige partij voetbal werd Den Haag hier overwin naar met 42. 's Avonds tijdens het feestdiner in Stein's Restaurant werd de mooie Moorman-beker met eenige toepasselijke woorden aan den aanvoerder van het kampioenselftal over handigd. De uitslagen waren: Demi-finale: Haarlem—Twente 1—0 Den Haag—Brabant 1—2 Finale winnaarsronde: HaarlemBrabant 21 Verliezersronde: Den Haag—Twente 4—2 HAARL. SCHEIDSRECHTERS- VEREENIGING. Secretariaat: Marnixstraat 152. Voetbal Door afkeuring van het terrein ging de wed strijd op eersten Pinksterdag niet door. Het bestuur heeft echter in overleg met het bestuur van de Amsterdamsche Scheids- rechtersvereeniging de volgende afspraak ge maakt: Nu „Ajax" kampioen van Nederland is ge worden. speelt zij op haar terrein in Amster dam tegen den kampioen van België „Daring". Op dien dag zal nu ons elftal in Amsterdam tegen onze collega's spelen vermoedelijk als voor-wedstrijd. Nadere bijzonderheden resp. convocaties zullen nog volgen. Na afloop van den wedstrijd gezamenlijk naar den wedstrijd Ajax—Daring, Voor onze niet K.N.V.B.-arbiters zal getracht worden vrijen toegang voor dezen wedstrijd te ver krijgen. DE DAMESRIT VAN DE K.N.A.C. Evenals het vorig jaar was ook thans het Gooi uitverkoren voor de organisatie van den derden damesrit der Kon, Ned. Automo biel Club, den openingsrit van het sportsei- zoen. Uit alle deelen van het land waren de vrouwelijke leden Zaterdag naar de Gooische heidevelden gekomen. Te 1.1 uur 's morgens verzamelden zich alle ingeschrevenen op de heide, achter het St. Janskerkhof. De damesrit bestond uit twee gedeelten, een regelmatigheidsrit in de morgenuren en een controlerit des middags over een par cours, dat op een blinde kaart was uitgezet. De regelmatigheidsrit was op een der mooi ste punten der Larensche heide uitgezet. In de middaguren was er een tweede moei lijke puzzle. Er was een ronde samengesteld, op een blinde kaart aangegeven, ter lengte van plus minus 60 K.M.. welke maximaal in 2Vz uur moest worden afgelegd. Na afloop maakte de K.N.A.C.-voorzitter Mr. J. Linthorst Homan, de resultaten be kend. gelegenheid gebruik bestuursleden, sportcom- missarissen en de leden dank te zeggen voor de vriendschap en medewerking, welke zijn echtgenoote en hij in de jaren, waarin hij het voorzitterschap bekleedde, hadden on dervonden. De resultaten waren: 1 Mej. B. M. Bresier (Werkendam) met Chrysler en mej. Th. Royaards van Scher- penzeel (Scherpenzeel) met Fiat Balilla, beiden met 0 fouten; 2. Mej. M. Korthals Altes (Almelo) met Ford, 1 strafpunt; 3 mej. M. ten Cate (Almelo) met Hudson 2 straf- punten; 4 J. G. Baronesse van Haersolte (Amersfoort) met Citroën 3 strafpunten; 5 mevr. J. Brester-Blomberg (Rijswijk Z.-H.) met Opel; mevr. C. M. Polak-Grootes (Am sterdam met Ford en mej. I. Heldring (Hil versum) met B.M.W.., allen met 4 strafpun ten. Provincicnprijs 1 Gelderland met de dames mej. Th. Royaards van Scherpenzeel; mevr. G. G. Jager ink-van Omme (Winterswijk) met Ply mouth en mevr. G. J. Olree-Peereboom (Warnsveld) met Chrysler, totaal 148 straf punten; 2 Noord-Holland 170 punten; 3 Zuid Holland 258 punten. De voorzitterszetel van de K.N.A.C. Naar de N. R. Ct verneemt heeft mr A. baron Schimmelpenninck van der Oye. die aangezocht was eon candidatuur te aanvaar den voor het voorzitterschap van de K.N.A.C i medegedeeld dat- drukke werkzaamheden hem I beletten deze belangrijke functie eventueel te aamvaarden. 1 E. D. O. wint met 13—10 van H. H. C. Wist verleden week Haarlem maar op het kantje af van E. D. O. te winnen, dezen keer is E. D. O. er in geslaagd de punten op H. H. C. te veroveren. In het begin wees niets er op dat dit de afloop zijn zou. E.D.O. begon met slaan op het werpen van Moll, maar zat spoedig aan den kant voor nul. Moll had een keer succes met drie slag en deed Kelder op het derde honk sneuvelen. Ook de tweede beurt van E. D. O. eindigde met nul. Van den Born sloeg den bal twee maal en daarna had J. Baas twee maal succes met een worp naar het tweede honk. In die twee beurten bezat H. H. C. al vier runs. Alleen in de eerste beurt maakte E. D. O. al vier fouten in het veldwerk. Van der Schalie miste zelfs tweemaal een bal op het derde honk. Zonder één slag behaalde H. H. C. vier runs en als Pijnakker voorzichtiger geloopen had, was het aantal nog grooter geworden. Ondanks een tweehonkslag van Heuvel Reyn- ders behaalde H. H. C. in de tweede beurt geen punt. Mulder kwam wel op de thuisplaat, maar hij deed dit zoo onbesuisd, dat de scheidsrechter hem wegens hinderen uit gaf. In de derde beurt kreeg E. D. O. de kans van den middag. Moll gaf eenige keeren vier wijd en Van Esch en Kelder wisten hem te raken. Vooral de tweehonkslag van Kelder was nuttig want daarop kwamen drie spelers over de plaat. In het veldwerk van H. H. C. kwamen liefst drie fouten voor. Eindelijk verving Pijnakker Moll en die had maar drie man tegenover zich noodig om twee nullen te forceeren. Onder- tusschen stond E. D. O. door deze beurt zes runs voor. Die voorsprong is verder niet meer in gevaar geweest, al is hij wel langen tijd klein geble ven. Hoewel Van den Born en Schijvenaar geen van beiden erg in vorm waren, behaalde H. H. C. slechts bij uitzondering een punt- In de vierde beurt kreeg H. H. C. nog een kans, mede door een goeden honkslag van D. Baas. Een goede samenwerking tusschen Schijve naar, Augustinus en Van der Putten had een keurig dubbelspel tengevolge en daarmee was de kans van H. H. C. weer voorbij. Het duurde tot de achtste beurt eer een nieuwe kans zich voordeed. Weer kregen een paar spelers vier wijd, nu van Schijvenaar en Mulder, Heuvel Reynders en Jaap Hartog gaven goed slagen. In deze beurt kwamen drie runs bij het totaal. Dezelfde beurt bracht echter aan E. D. O. vijf runs op. Pijnakker kreeg tien spelers te genover zich. Hij gaf maar één keer drie slag en ook één keer vier wijd. Maar Hofstra en C. Zandstra wisten hem goed te raken. Zand- stra bracht het echter niet tot een punt, want een goede aangooi van Pijnakker deed hem op het thuishonk sneuvelen. Ook Van dei- Putten sneuvelde daar, dank zij een goeden worp van Panman. Toen de laatste beurt inging was de stand 13—9 voor E. D. O. E. D. O. slaagde er niet in dit totaal nog te verhoogen. Meteen al werden Kelder en Van der Putten uitgevangen. Augustinus haalde door een fout het eerste honk, maar sneuvelde door een gedwongen loop op het tweede. Daar mee was E. D. O. uitgespeeld. H. H. C. had onmiddellijk twee nullen te in- casseeren, daar Moll het eerste niet haalde en J. Baas door C. Zandstra werd uitgevangen. Vlak er op miste Zandstra een vangkans, die Pijnakker hem bood. Een honkslag van D. Baas zorgde dat Pijnakker ook nog binnen kwam. Toen sneuvelde Mulder op drie slag en daarmee had E. D. O. de punten veroverd. De cijfers der innings zijn: E. D. O.: 0 0 6 1 0 0 1 5 0 totaal 13 H. H. C.: 4 0 0 2 0 0 0 3 1 totaal 10 Haarlem—V. V. G. A. (16-11) De Amsterdamsche gemeente-ambtenaren hebben Zondagmorgen tegen Haarlem weinig kans gehad. Zij hebben negen innings gesla gen, doch slechts drie daarvan eindigden met een ander cijfer dan nul. In de eerste drie beurten had de Mon nog al eens succes en was het veldwerk van Haarlem goed. Alleen Bronchel gaf een honkslag. In de vierde beurt begon de Mon echter met vier wijd en hierop volgden honkslagen van Besanger en Bron chel. De Mon gaf in dezelfde beurt nog twee maal vier wijd en Wulf horst beoordeelde in het verre veld een bal verkeerd, waardoor Bouman zelfs een homerun liep. Zoo kreeg V. V. G. A. in deze beurt zeven man binnen. Ook in de negende beurt was het veldwerk van Haarlem zwak. Hunik wierp van het der de honk slecht naar het eerste. Langereis moest den bal van ver gaan ophalen. Toen wierp De Mon nog eens over het derde heen en Kloos bij den volgenden man nog eens over het tweede. Ondertusschen miste Dijkhuizen nog een vangkans. Toen vond De Mon het welletjes. Hij gaf twee spelers achtereen drie slag, zoodat het aantal runs van V. V. G. A. tot drie beperkt bleef. Voor V. V. G. A. stond vrijwel den geheelen wedstrijd Besanger op de werpplaat. Meenhorst heeft op slechts vier spelers gebowld en gaf twee daarvan vier wijd. De Haarlemmers hadden tegen het werpen van Besanger weinig bezwaar. In de derde beurt sloeg Beets een homerun op hem, in de vierde deed Kloos hetzelfde. In de eerste beurt reeds gaf Langereis een drie honkslag, waar door drie spelers binnen kwamen en verder vielen er vele éénhonkslagen. Door een fout van Kreuger in het verre veld kon ook Guus Hinze een home run loo- pen. Toch was Haarlem nog niet erg gelukkig met slaan, want liefst acht maal is een speler op een hoogen bal uitgevangen. Vermelding verdient nog een keurige vang van Veenhof op het tweede honk. waardoor Bronchel uitging, terwijl een snelle aangooi naar het eerste ook Besanger deed sneuvelen, die te vroeg was gaan loopen. Haarlem behoefde de negende beurt niet te slaan en won verdiend met 16—11. De cijfers der innings zijn: V. V. G. A.: Haarlem- 000700103 totaal 11 40231060X totaal 16 VERDERE UITSLAGEN. Zeeburgia I: Haarlem H: D. E. C. I: E. D. O. H: Schoten H: R. C. H. IH: 0 3 0 1 2 0 3 2 totaal 11 5 1 2 8 0 3 10 1 totaal 30 4 0 0 3 0 4 1 2 totaal 14 1265206x totaal 22 7 4 5 3 7 x totaal 26 6 0 6 0 2 8 totaal 22 E. D. O. IV: 0 0 1 2 7 0 6 3 x totaal 19 H. H. C. ni: 1 1 2 1 0 0 6 1 2 totaal 14 Swastika—Haarlem TTI werd op verzoek van "astika uitgesteld. Quick: 5 0 0 0 1 0 0 totaal 6 BI. Wit: 2 3 8 5 1 14 1 totaal 34 DE WEDSTRIJDEN VAN „HOLLANDIA". „Het Spaarne" wint Stijlroeien vier Seniores. Zaterdag werden de roeiwedstrijden van „Hollandia" voortgezet. Begonnen werd met het nummer Jonge skiff A. Aan den start komen: die Leythe (G. J. Velds) en Delftsche Sport (A. van Weel). Beide starten goed; ze geven elkaar aanvankelijk niets toe. Delftsche Sport passeert echter een der piketten slecht, waardoor hij 2 lengten achter raakt. Velds loopt uit en wint gemak kelijk. Eerste die Leythe (G. J. Velds» in 8 min. 2/5 sec Oude Vier. Laga was dadelijk na den start aan het hoofd gekomen. De Delftsche ploeg gaf goed werk te zien. Ook Triton roeide uitstekend, doch in een iets lager tempo. Njord lag op de 3e plaats. Op 500 M. had Laga reeds een kleinen voorsprong. Op de laatste 100 meter spurt Triton krach tig, doch Laga houdt vol en wint met een volle lengte in 7 min. 9 2/3 sec No. 2 Triton, op één lengte. 3. Njord ver achter. Lichte vieren. Voor dit nummer verschenen Triton en Njord aan den start. Triton nam na de eerste 100 meter een klei nen voorsprong. Bij de eerste piketten-rij was de voorsprong der Utrechtenaren reeds een halve lengte. Hierna verhoogde Njord het tempo. Op de helft van de baan lagen beide ploe gen naast elkaar. Op 1500 meter was er licht tusschen de booten en bij de finish had Triton ruim V/» lengte voorsprong. De tijd van Triton was 7 min. 28 sec.; een nieuw baanrecord. Het oude stond met 7 min. 47.8 sec. op naam van Njord. 2. Njord, op vele lengten Jonge twee B. Een mooie strijd tusschen Njord en Argo. Na 100 meter had Njord een kleinen voor sprong. De Leidenaars brachten zelfs even licht tusschen de booten, doch op de helft was het verschil Yz lengte. Zoo bleef 't tot 1500 M. Toen liep de Leidsche ploeg verder uit. Met een langen eindspurt werd het verschil op de laatste 100 meter tot Zl/> lengte verhoogd. 'Stijlroeien vier seniores. Voor het stijlroeien voor dames seniores vierriemsgieken kwamen 4 ploegen aan den start. De jury kende de overwinning toe aan het Spaarne met 84 punten; tweede werd de Hunze met 76 punten; derde Amstel met 71 punten en vierde de Laak met 62 punten. De ploeg van het Spaarne bestond uit de dames mej. ir. C. G. H. Max boeg, R. Gratama, A. J. J. J. v. d. Weg, C. Timmermans, slag en S. Spier, stuurvrouw. Dames acht. Dit werd ook een aardige strijd, waarbij Vliet met een kleinen voorsprong het eerste door de finish ging. De Vliet kreeg 59 punten. Nereus 38. Dames vier. Dit werd een gemakkelijke overwinning voor de zeer snelle en ook goed roeiende Gro- ningsche dames. De Hunze eindigde met grooten voorsprong op de Vliet. De Groning- sche dames behaalden 57 punten, die van de Vliet 29. Dames skiff seniores. Het stijlroeien skiff bracht 3 dames aan den start n.l. van de Amstel. Vliet en Willem III. De Vliet (mej. M. S. E. Nieuwenhuis) werd eerste met 79 punten, de Amstel tweedf met 75 p. en Willem HI 3e met 65 p. Overnaadsche vier. Aan den start komen Aegir, Delftsche Sport en die Leythe. Onmiddelllijk na den start neemt die Leythe de leiding. Op 900 M. komt Aegir krachtig opzetten, maar voor- loopig behoudt die Leythe nog een kleinen voorsprong. Op 1500 M. ontspint zich een spannende strijd tusschen die Leythe en Aegir, waarbij Aegir voor komt. Aegir heeft 1 'A lengte voorsprong, die Aegir door een mooien eind spurt tot 2Yz lengte verhoogt. Tijd van Aegir 7 m. 34.8 sec Oude skiff. Dit nummer werd gewonnen door Moscou (Poseidon) in 8 m. 18.2 sec. row over. Veld van Die Leythe had hem partij gegeven en geslagen. Twee zonder stuurman. Hiervoor startten Amstel en de Maas. Na 100 M. leidt de Maas reeds met een volle lengte. De Amstel raakt dan een piket en laat daardoor een slag loopen. De Maas houdt goed richting en roeit uit stekend. Op 100 M. voor het einde zet de Maas een eindspurt in, waardoor de Rotter dammers winnen in 8 m. 1.8 sec. De Amstel was ver achter. Vier zonder stuurman. Hiervoor starten Njord en Nereus. De Am sterdammers nemen dadelijk de leiding. Njord moet terug roeien daar het door de verkeerde piket was gegaan. Nereus heeft daardoor een flinken voorsprong, doch gaat door een ver keerd piket en wordt dus gediskwalificeerd. De ploeg eindigde een flink stuk voor Njord. dat "dus den wedstrijd had gewonnen en wel in 7 min. 43.8 sec. Jonge Acht A. Dit nummer bracht Triton, Laga en Am stel aan den start.ê Op 800 M. leidt de Amstel met een halve lengte. Op 1000 Meter leidt Amstel nog. Laga bedreigt dan de Amstel; Triton zakt verder af. In het laatste gedeelte is het on derling verschil tusschen Amstel, Laga en Tri ton Yz lengte. De Amstel wint met een halve lengte in 6 m. 38.8 sec. Oude acht. Laga Triton en Nereus verschenen aan den start. Dadelijk na den start neemt Nereus de leiding met Triton en Laga in deze volgorde achter zich. Nereus behoudt de leiding doch op 800 M. zijn de 3 ploegen vrijwel gelijk. Triton houdt, goed vol en bedreigt de Am sterdammers, waarmede ze op de helft van de baan vrijwel gelijk zijn. Daarna verhoogt Nereus het tempo wat, waardoor de ploeg geleidelijk uitloopt om met 1 lengte te win nen van Laga ïn 6 m. 34.8 sec. No. 2 Triton op een halve lengte; 3. Laga. De wedstrijden van Hollandia De uitslagen van de zeilwedstrijden van Hol landia waren: 45 M2. kruiserklasss: 1. Föhn, St. H. Sijt- hoff; 2. Coppelstock, st. J. H. C. Sieverts; 3. Walta, st. B. Buma. Drakenklasse: 1. Zilvermeeuw, st. B. J. Mo- ret; 2. Janmaat, st. Jan Heynen; 3. Ran, st. Ph. Keegstra. Regenboogklasse: 1. De Leede HI. st. W. Z. van der Mey; 2. Saenden, st. L. de Wit; 3. Karekiet, st. J. M. Lens van Ryn; 4. Eelko, st. W. Bergsma; 5. Hollandia, st. W. van S'irveren. Vrijbuitersklasse: 1. Graaf Lumey, st. A. Ladan; 2. Jet 11, st. H. Wester. Olympiajollenklasse: 1. Wardy, st. R. Lem- stra. Pampusklasse1. Ruiter, st. R. Reitsma; 2. Norremeer, st. J. C. P. Hofkes; 3. Steur, st. L. van der Steur. Twaalfvoetsjollenklasse: A. I. Vagebond, st. Th. van Helvert; 2. Hans, st. A. H. van Vliet; 3. Marionet, st. R. Venema; 4. Duimelot, st. H. van Suylekom. B. M.-klasse: 1. Adri, st. P. Leewis; 2. Ree, st. H. Recourt; 3. Ivar, st. H. Havekotte. Twaalf voetsjollenklasse: B. I. de Glipper, st. J. C. Tims; 2. Notedop, st. A. C. J. Valentyn; 3. Sterna, st. L. Grootenhuis. 12 M2.-Sharpieklaii;e1. All Weather, st. J. Stap; 2. Koh-I-Noor, st. Ted Rol; 3 Hiphaan, st. H. Werkhoven; 4. Dada 11. st. L. P. Volle- bregt. Noord Nederlandsche 16 M2.-klasse: 1. Hoants, st. G. de Boer; 2. Kemphaan, st. C. Oost. Rapiilitas—Concordia (7—3) (Dames). Deze voor Concordia nuttige wedstrijd tegen Rapidïtas is in een verdiende zege voor Ra- piditas geëindigd. Reeds spoedig nam zij met een mooien goal van mej. Poorter de leiding (10). De Concordia-aanvallen liepen op niets uit door het te korte spel. Door mej. Poorter werd voor rust de stand op 30 gebracht, waarna Concordia door mej. M. Duyff den achterstand verkleinde. Vooral na rust vertoonde de Concordia- voorhoede een onsamenhangend samenspel. Mej. Poorter en mej. Tanis brachten den stand op 61. Concordia maakte daarna van een misverstand in de achterhoede der zwart- witten gebruik (62). Nadat mej. Poorter nogmaals voor Rapiditas gescoord had (72) bracht mevr. Roos-Sjouwerman tenslotte met een ver schot den eindstand op 73. Promotie-degradatie hoofdklasse (heeren). TONIDO—CONCORDIA 2—6. Na eenige mislukte schoten van beide par tijen wist Tonido na 6 minuten den stand op 1o te brengen. Maar na 19 minuten wist Kuvten den stand in evenwicht te brengen (1—1). Na de thee speelde Concordia beter samen: Nosko maakte uit een fraaien voorzet van Couzijn er 12 van. Twee minuten daarna scoorde Blokker den derden goal (13). Direct daarna verkleinde Tonidoechter den achter stand (23). Concordia zette toen direct een flinken aan val op, waarbij de bal echter in het zijnet be landde. Maar nogmaals werd een aanval on dernomen, dien Duyff na 44 minuten in een doelpunt omzette (24). Acht minuten voor het einde wist Kuyten er 25 van te maken en een minuut later scoorde dezelfde speler nogmaals (2—6), Hierna floot scheidsrechter van Sitter het einde. Hegen wedstrijd te Kijkduin. Iet degenschermen leent zich wei uitste- I kend om buiten beoefend te worden en zoo I zien we langzamerhand alle groote degen- wedstrijden des zomers plaats hebben: sabel en floret blijven tot den winter vrijwel be perkt. Begunstigd door mooi. warm zomerweer had een degen wedstrijd plaats op het terras van het Badhuis te Kijkduin; deze wedstrijd werd belangrijk geacht, omdat de K.N.A.S.B. nog 6 schermers noodig had in de hoofd klasse voor de nationale kampioenschappen, welke 13 Juni te Scheveningen zullen worden verschermd. De nos. l.tot en met 6 zouden dus de open plaatsen bezetten. Daarvoor was een groote animo, want niet minder dan 22 schermers deden aan dezen wedstrijd mede, die in 3 poules trokken om de 12 plaatsen in de .finale, De voorronde gaf al aardige partijen te zien; alleen P. Kunze was een schermer uit de hoofdklasse, die dezen wedstrijd als vóór oefening gebruikte. Uit poulet I gingen over J. Vandervoodt, M. P. Feith, J. J. Swaan en J. J. Hessink met 5. 5, 4 en 4 gewonnen partijen. Uit poule n gingen naar de finale C. J. Götz. J. A. G. de Leeuw, J. v. Jole en G. Munnik met resp. 5, 4. 4 en 4 gewonnen partijen, terwijl uit poule III overgingen J. P. v. d. Horst. P. Kunze, Mr. H. H. Tels en Mr. J. C. W. van Dam met 6. 4, 3 en 3 gewonnen partijen. Na de rust begon de finale van 12 scher mers op 2 loopers. Ei" werd geschermd om 3 treffers, the best of five, zoodat het een langdurige wedstrijd werd. Götz begint met een mooie 32 overwin ning op P. Kunze. zoodat hij daarmede den eersten stap in de goede richting deed. want Kunze was er goed in en herstelde zich door Mr. v. Dame met 30 en Jole eveneens met 30 te slaan. Kunze en Götz blijven verder de diverse partijen winnen, terwijl op den anderen looper v. d. Horst en Hessink opval len door goed degenschermen. Als de helft van het aantal partijen ver schermd is. staan Kunze-GÖtz en v. d. Horst aan den kop met ieder slechts één verlies- partij. Kunze boekt dan een nederlaag van Vandervoodt, terwijl v. d. Horst verliest van De Leeuw. Götz heeft hierna de leiding veroverd; hij schermt zeer tactisch verder. De beslissing ligt in de partij Götz-v. d. Horst. Onmiddel lijk neemt v. d. Horst met 20 de leiding, doch Götz is op zijn hoede en wint tenslotte nog met 32. Hierna verliest Götz toch nog zeer onfortuinlijk van Hessink. wat in den einduitslag toch geen verschil voor hem uit maakt, daar zijn verloren partij een match double was. Swaan wint dan nog van Mr. van Dam en heeft ook zijn plaats veroverd. De uitslag is dat naar de hoofdklasse gaan de volgende schermers C. J. Götz met 19 punten: 2 J. P. v. d. Horst met 16 punten; 3 P Kunze met 15 punten (buitenmede dinging». 4 J. J. Hessink met 14 punten: 5 J. Vandervoodt met 13 punten; 6 J. J. Swaan met 11 punten en 7 J. A. G. de Leeuw met 10 punten.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 11