w Weer veel verkeersongelukken THIJS IJS EN HET HANENEI Engelands initiatief tot terugtrekken der vrijwilligers. John D. Rockefeller M A A N D A G 24 MEI 1937 HA ARE EM'S DAGBLAD De Spaansche burgeroorlog. Principieele instemming van Duitschland. •Diplomatieke kringen te Londen bevestigen, dat het Foreign Office van Berlijn antwoord heeft gekre gen op de Engelsehe vraag betref fende een beroep op de beide Spaan sche partijen met het oog op een vergemakkelijken van het terugtrek ken der vrijwilligers. Het Duitsche antwoord aanvaardt in beginsel een ónderbreking van de vijandelijkhe den, maar acht de uitvoering zeer moeilijk. Het is nog niet mogelijk de draagwijdte te schatten van de door Duitschland in het midden gebrachte reserves, maar reeds thans is men tevreden over de verzoeningsgezinde houding, waarvan blijk gegeven wordt door in beginsel het beroep te aanvaarden. Het antwoord van de Italiaansche regeering is nog niet te Londen ontvangen en uit [Rome duidt men aan, dat dit niet kan worden ver zonden, vóórdat Ciano uit Boedapest terug is. Ook het antwoord van Moskou is nog niet ontvangen. De ondercommissie der niet-inmenging zal vandaag het rapport der deskundigen bestu- deeren, welke er mede belast waren de beste methoden aan te geven om te komen tot een terugtrekken der buitenlandsche vrijwilligers. Deze bestudeering, evenals het rapport der deskundigen, staat los van de pogingen der Britsche regeering, die ten doel hebben het werk der niet inmengingscommissie te - vergemakkelijken. Uit Berlijn meldt Havas: Politieke kringen te Berlijn nemen een gunstige houding aan tegenover de pogin gen ondernomen door de Britsche regeermg om'alle thans in Spanje strijdende buiten landsche vrijwilligers terug te trekken. Ge noemde kringen verklaren zich tevens in be ginsel goed gezind ten opzichte van een wa penstilstand, welke de uitvoering van dezen maatregel zou mogelijk maken. Zoolang het ontwerp echter nog geen eoncreten vorm heeft aangenomen, neemt men eenige terug houdendheid in acht. In zijn Zondagsuitgave publiceert het Hamburger Fremdenblatt" een artikel, dat blijkbaar van officieele zijde is geïnspireerd en waarin het tegenwoordige standpunt der Duitsche regeering ten aanzien van deze kwestie wordt uiteengezet. Het blad herinnert aan de door de ambas sadeurs van Engeland in Berlijn en Rome ondernomen stappen en verklaart, dat de door Engeland beoogde voorstellen reeds ge deeltelijk door de Duitsche regeermg zijn a-edaan in haar nota van 7 Januari 1937 over de kwestie der vrijwilligers. Het Britsche initiatief dat overeenkomt met het stand punt zooals door Duitschland uiteengezet, streeft naar een accoord over de terugtrek king van alle buitenlandsche vrijwilligers die nog in Spanje strijden. De meening van Duitschland is sinds deze nota, zoo vervolgt het blad, niet veranderd. Hoe eerder een in ternationale samenwerking tot stand komt ter vermijding van verder bloedvergieten m Gratie voor de veroordeelde Duitsche vliegers? Drie verzoeken tot den Baskischen president. Havas verneemt uit Bilbao, dat de president van de Baskische regeering, Aquirre, van drie zijden het verzoek heeft ontvangen de beide Duitsche vliegers, die ter dood veroordeeld werden, gratie te verleenen, n.l. van den Fran- schen minister Delbos, van de Unie voor den Vrede en van de Britsche Katholieken. Aquirre antwoordde aan Delbos, dat de Bas kische regeering de terechtstelling zou op schorten, wanneer de democratische landen zullen medewerken tot een meer menschelijk maken van den burgeroorlog en het deelne men van buitenlanders hieraan zullen be- letten. Aan de Unie voor de Vrede antwoordde Aquirre, dat dé Baskische regeering zich ver gevingsgezind wil toonen, doch den Bond aan spoort op te treden voor het terugtrekken vap de buitenlandsche huurlingen, die het Chris telijke Baskische volk willen vernietigen. In dien de landgenooten van de veroordeelden door zullen gaan met het in brand steken van steden en het beschieten van de burgerbe volking, kan geen gratie worden verleend. Aan de Engelsehe Katholieken antwoordde Aquirre, dat vergevingsgezindheid zeer prij zenswaardig is, doch de Baskische regeering zou toch met groot genoegen zien, dat een campagne op touw zou worden gezet om de landgenooten van de veroordeelden, die de vliegtuigen besturen, welke zooveel onschuldi- gen dooden, terug te roepen. Het Baskenland zal nooit toestaan, dat het Balskische volk, het oudste Christelijke en de mocratische volk ter wereld, zal worden ver nietigd. BRANDJE IN AMSTERDAMSCHE GAS FABRIEK. AMSTERDAM, 22 Mei. Vanmorgen te ruim tien uur is brand uit gebroken in een der gebouwen van de Wester gasfabriek aan den Haarlemmerweg. Het personeel en de brandweer waren het vuurtje spoedig meester en de schade bleef beperkt tot eenig houtwerk en betimmering. Jeugdige Spaansclie vluchtelingen in Engeland. De ,,Habana" in Engeland aangekomen. Zondagochtend is de „Habana" de haven van Southampton binnengestoomd en na een geneeskundig onderzoek werden de zich aan boord bevindende Spaansche kinderen aan land gebracht, Zoodra de „Habana" voor anker lag, kwam een jacht langszij, waarmede een der kinde deren, die onderweg ziek was geworden, naar het ziekenhuis werd overgebracht. Hier bleek onmiddellijk operatief ingrijpen noodzakelijk. De kinderen worden overgebracht naar een kamp bij North Stoneham, waar zij snel zul len acclimatiseeren. Spanje, hoe beter dit zal zijn voor dit on gelukkige land en voor de rust in Europa. Alle tot dusver in deze richting onderno men pogingen zijn mislukt door „kuiperijen der bolsjewisten in Spanje en door den mo- reelen en materieelen steun, dien andere landen aan de actie vair Moskou hebben ver leend". Daarom, aldus het blad, zal eerst moeten worden afgewacht, welke houding Moskou tegenover het Britsche initiatief aan neemt. Het Engelsehe voornemen kan slechts slagen, indien alle betrokken mogendheden onvoorwaardelijk hun medewerking verlee nen. Het zal de taak zijn van de Londensche noninterventiecommissie, zoo besluit het blad, in dit opzicht snel en nuttig werk te doen. JDuItschlaind Von Ribbentrop ambassadeur bij den HStoel? In bepaalde nationaal-socialistische krin gen heeft men te kennen gegeven, dat men als opvolger van den tegenwoordigen ambas sadeur bij het Vaticaan Von Ribbentrop op het oog zou hebben, die, naar men weet, thans ambassadeur te Londen is. In officieuze krin gen weigert men echter, zich hierover uit te laten. Me! gjië Vlaamsclie betooging voor amnestie Twintigduizend Vlamingen hebben Zon- dagdagmorgen te Brussel gedemonstreerd voor een algemeene en onvoorwaardelijke toepassing van de amnestie. De politie had uitgebreide ordemaatregelen genomen. In den middag is een relletje ontstaan tusschen de politie en een groep Vlamin gen, die deelgenomen had aan de betooging van hedenmorgen. Op het terras van een café had een der betoogers gepoogd zijn makkers toe te spreken, waarbij hij zich fel uitliet over burgemeester Max, de politie en de Brusselaren. Agenten van politie, die trachtten de betoogers weg te voeren wer den ontvangen met naar hen geworpen glazen en flesschen. Een agent werd in het gelaat gewond. Na een algemeene verwar ring, waarin tafels en stoelen op den we? geworpen werden, zoodat het verkeer ge stremd werd, kon de orde door politiever- sterkingen hersteld worden. Verscheidene arrestaties werden verricht doch de arrestan ten werden later weer op vrije voeten ge steld Vliegtuig stort op fabriek. Gecompliceerd ongeluk, dat een doode en verscheidene gewonden kostte. Een bombardementsvliegtuig van het Ja- pansehe leger is neergestort op het dak van een fabriek in het drukste gedeelte van Tokio Een electrische draad brak door en viel op de schouders van een jonge man, die geëlectro- cuteerd werd. Een van de drie inzittenden van het toestel werd licht gewond, de vrouw van den fabriekseigenaar en drie arbeiders moesten echter met zware wonden naar het ziekenhuis worden gebracht. De tanks van het vliegtuig sloegen stuk en de benzine stroomde over het belendende terrein. Twee compagniën infanterie werden voor het ver leenen van hulp naar het tooneel van het on geluk gezoAden. PARIJS VIERDE HET EEUWFEEST VAN DEN ARC DE TRIOMPHE. Zondagmorgen is te Parijs een troepen- schouw gehouden ter viering van het eeuw feest van den Are de Triomphe. Het monument werd onthuld op 29 Juli 1836 onder de regeering van Louis Philippe, doch voor Zondag was de herdenkingsbij eenkomst georganiseerd. Bij de plechtigheid was o.m. de president der republiek aan- wezig. TREINBOTSING IN ALGIERS EISOHT VERSCHEIDENE SLACHTOFFERS. Uit Algiers wordt gemeld, dat de sneltrein AlgiersOran in het station van Charin op een goederentrein is geloopen. Volgens de eerste berichten zouden daar bij drie passagiers gedood en talrijke perso nen gewond zijn. Maatregelen tegen de lyncli- justitie. Wetsontwerp in den Amerikaanschen Senaat aangenomen. Het Amerikoansche Huis van afge vaardigden heeft na veel strijd het anti-lynch wetsontwerp met 2:17 tegen 119 stemmen aangenomen. Het verzet tegen de aanneming van dit ontwerp kwam vooral van de zijde van de ver tegenwoordigers der Zuidelijke staten. Door deze afgevaardigden werd er op gewezen, dat het ontwerp in strijd is met de grondwet, daar het ingrijpt in de binnenlandsche aan gelegenheden der staten afzonderlijk. Verder waren zij van oordeel, dat het aantal gevallen van lynchen voortdurend afneemt, terwijl de gangsters in de Noordelijke staten rustig hun slag blijven slaan. Het laatsgenoemde gevaar was h.i. veel grooter dan het lynchgevara. De eenige neger-afgevaardigde Mitchell uit Hlinois hield een warm pleidooi voor het ont werp en vestigde de aandacht op de voort durende bedreiging waaraan de negers in de Zuidelijke staten bloot staan. Het wetsontwerp stelt zeer zware straffen voor het lynchen vast. De maximumstraf voor degenen, die een gevangene aan de massa uitlevert, bedraagt 25 jaar gevangenisstraf. Men vreest inmiddels, dat dit ontwerp door den Senaat zal worden verworpen, vooral om dat senator Borah tot de felste tegenstanders der „anti-Lynching Bill" behoort. De Amerikaansche oliemagnaat op 97-jarigen leeftijd overleden. Pionier der liefdadigheid. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is de beroemde Amerikaansche financier en petroleummagnaat John D. Rockefeller op 97-jarigen leeftijd op zijn winterverblijf te Daytona Beach in Florida overleden. Rockefeller had den geheelen winter door gebracht te Daytona Beach en genoot een betere gezondheid dan tevoren. Omstreeks middernacht in den nacht van Zaterdag op Zondag trad de doodstrijd in en even na vier uur overleed hij kalm. Zijn zoon vertoefde op Tarrytowny Estate en was niet voornemens naar Florida te ko men, aangezien de ongesteldheid van zijn vader niet ernstig werd geacht. De behandelende geneesheer, Dr. H. C. Merryman, deelde mede, dat de dood is inge treden tengevolge van een hartzwakte. Het stoffelijk overschot zal vermoedelijk naar het Noorden worden vervoerd om ter aarde te worden besteld. John Davison Rockefeller werd 8 Juli 1839 te Richmond in den staat New York geboren. Toen hij veertien jaar oud was, verhuisde zijn gezin naar Cleveland, waar hij na de lagere school te hebben bezocht een betrekking kreeg als assistent-boekhouder tegen een salaris van 50 dollar in drie maanden. Later werd dit ver hoogd tot 25 dollar per maand en in 1858 had hij voldoende overgespaard om deelgenoot te worden in een commissiehandel. In 1862 inves teerden Rockefeller en zijn compagnon 4000 dollar in een onderneming' van Samuel An drews, die een methode tot het zuiveren van ruwe petroleum had uitgevonden. In 1870 'beheerschte deze firma een vijfde van de petroleumraffinaderijen van Cleveland. In hetzelfde jaar richtte John D. tezamen met zijn broeder William, Stephan V. Harkness en anderen de Standard Oil Company op, waar van hij president werd. Het kapitaal van deze maatschappij bedroeg een millioen dollar, ver deeld in 10.000 aandeelen, waarvan John D. zelf 2667 hield Concentratie in de petroleum industrie. Toen Rockefeller in de petroleum industrie kwam, heerschte hier een chaotische toestand, kleine maat schappijen bestreden elkaar met alle mogelijke middelen, terwijl de pro ductie op geen enkele wijze was gecon troleerd. De levensdroom van Rocke- fellerwas de geheele petroleum-indus- trie onder een leiding te brengen en zoo de productie te controleeren en de prijzen te'regelen. Hij had succes bij zijn pogingen en in 1878 controleerde hij 90 pCt. van de raffinaderijen in de Vereenigde Staten. In 1888 bleek bij een onderzoek, ingesteld door het congres, dat 39 maatschappijen het recht van controle op hun kapitaal hadden overgedragen aan een lichaam, dat geen wet telijke bestaansrechten had, de Standard Oil Trust, die was opgericht in 1885. Het begin kapitaal van deze trust wordt geraamd op zeventig millioen dollar. Het opperste gerechtshof van Ohio verklaar de in 1892 de trust onwettig, doch eerst in 1899 werd de trust ontbonden en gereorganiseerd tot de Standard. Oil Company of New Jersey. In 1911 verklaarde de opperste rechtbank van de Vereenigde Staten, -dat ook deze maatschap pij een overtreding was van de Sherman Anti- Trust Wet en gelastte de ontbinding. Rockefeller's vermogen. Tot 4 December 1911 was Rockefeller presi dent van de Standard Oil Company of New Jersey. Hierna trok hij zich terug ten gunste van zijn zoon. Men raamde het vermogen van Twee jongens nabij Enschedé gedood. Roekelooze frainingsrif op den weg. Het aantal verkeersongelukken is in de af geloopen weekend-dagen ont stellend groot geweest. En het aantal slachtoffers van aanrijdingen heeft daarmede gelijken tred gehouden. Zondagavond om kwart voor elf liepen op den Hengeloschen weg, even buiten Enschede nabij het tuindorp Bruggermos, twee jongens, de 17-jarige R. Hoekstein en de 19-jarige M. Klinker. Ze liepen op den rijweg naast elkaar. Met groote snelheid naderde achter hen een auto uit de richting Hengelo, bestuurd door K. uit Enschede, die de jongens niet opmerkte. Beiden werden door de auto gegrepen en vrij wel op slag gedood. De weg Enschede—Hengelo bestaat uit een betonnen rijbaan. Ei' naast aan weerszijden is een fietspad gelegen. De rijweg wordt gewoon lijk niet door voetgangers gebruikt, daar de weg door het intensieve autoverkeer zeer ge vaarlijk is. De autobestuurder K. reed rechts van den weg, welke op de plaats van het ongeluk nog buiten de bebouwde kom ligt, zoodat daar geen beperking van de maximum snelheid geldt. Hij merkte de jongens eerst op, toen hij vlak bij hen was en uitwijken of stoppen was toen onmogelijk. Beide slachtoffers kwamen uit Enschede. Aanrijding bij 100 K.M. snelheid. Een dertigjarige motorrijder uit de Lange Leidsche Dwarsstraat te Amsterdam was Za terdagavond tegen half zeven aan het oefe nen voor de komende T.T.-races en had als oefenterrein den nieuwen rijksweg tusschen den Sloterweg en Schiphol uitgekozen, waar hij groote snelheden ontwikkelde. Op een ge geven oogenblik, toen hij een vaart van 100 KM. had, kwam hij in botsing met een tien jarigen jongen, wonende in de Bilderdijkstraat te Amsterdam. De knaap kreeg een hevigen klap van het stuur, vloog eenige meters dooi de lucht en bleef zwaar gewond liggen. Hij had een gebroken kaak, een hersenschudding, groote wonden aan voor- en achterhoofd en inwendige kneuzingen. De geneeskundige dienst vervoerde het slachtoffers in levens gevaarlijken toestand naar het Wilhelmina- gasthuis. De motorrijder, die uit zelfbehoud na de bot sing niet scherp remde, slingerde van rechts naar links over den weg, voordat hij zijn race machine tot stilstand had gebracht. Hij had bij de botsing de rechterhand gebroken Jongen door auto gegrepen. Zaterdagmorgen omstreeks half elf staken drie jongens aan de Waalhaven O.Z. tegen over Titaan te Rotterdam den rijweg over. Op het laatste moment bemerkten zij, dat er in snelle vaart een auto naderde, welke be stuurd werd door den 33-jarigen F. A. W. F. Twee jongens liepen door, maar de derde, de 12-jarige A. Langstra van den Grondheeren- dijk ging terug. Om een aanrijding met de twee knapen te vermijden week de chauffeur uit, met het gevolg dat de jongen, die terug ging, gegrepen werd. Met ernstige verwondin gen aan hoofd en beenen is de jongen naar John D. na zijn terugtrekken uit het zaken leven op duizend millioen dollar. Pionier der liefdadigheid. In 1890 was John D. begonnen met een uitgebreide organisatie van wel dadigheid. Evenals in het zakenleven werd Rockefeller een pionier in de liefdadigheid. Men schat het bedrag, dat hij tot 1927 had uitgegeven aan liefdadige doeleinden op vijfhonderd millioen dollar. De voornaamste stichtingen o,p charitatief gebied zijn de Rockefeller Foundation, een stichting tot bevordering van de medische we tenschap ten dienste der cnensehheid, de Ge neral Education Board, tot bevordering van het onderwijs in de Vereenigde Staten, de Laura SpebnanRockefeller Memorial, een stichting tot algemeene liefdadigheid, opge richt ter herdenking van zijn-overleden eeht- genoote, de Rockefeller Institute for medical Research en de Spelman Fund of New York. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd Zijn toestand is zorgelijk. Meisje bij rolschaatsen oven-eden In de Derde Egelantiersdwarsstraat te Am sterdam was Zaterdagavond omstreeks ne gen uur een negenjarig meisje op rolschaat sen aan het rijden, toen een zwaar beladen vrachtauto de straat inreed. Door tot dusverre onbekende oorzaak is het meisje gevallen waarbij het juist tusschen voor- en achter wiel van den wagen terecht kwam. Het ach terwiel ging haar over hoofd en rug, zoodat de dood onmiddellijk intrad. Botsing tusschen auto en motor Zondagavond omstreeks elf uur is op den hoek van den Aimsteldijk en de Amstelkade te Amsterdam een 40-jarige motorfietser uit Duivendrecht in volle vaart tegen een perso nenauto gereden. De man werd met het hoofd tegen de voorruit van den auto geworpen. Met ernstige verwondingen is hij door den ge neeskundigen dienst naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis vervoerd.. De inzittenden van den auto bleven ongedeerd. Roekeloosheid kost een jongen het leven, Zaterdagmiddag kwam de veertienjarige wielrijder J. J. Nijsten uit Schinnen, met groote vaart de Heisterberg afrijden. Hij kon niet tijdig remmen en botste tegen een pas- seerenden vrachtauto van den heer W. uit Geleen. De jongen sloeg tegen den grond en werd met een schedelfractuur, een armbreuk en ernstige inwendige verwondingen opge nomen. Hij werd naar het ziekenhuis te Sit- tard vervoerd, waar hij des avonds is over leden. Een der inzittenden van de auto werd, doordat een der ruiten brak, door glasscher ven aan een oog gewónd. Wielrijdster doet ernstigen val, Zondagavond om negen uur is op den Mui- derstraatweg alhier een wielrijdster tijdens de verkeersdrukte van het rijwielpad geraakt en van de glooiing gestort. Zij kwam op een houten hek terecht en liep een hersenschud ding en een kneuzing aan den schouder op. Motorrijder ernstig gewond. Op de Johan de Witt-brug te Dordrecht botste Zondag de motorfietsrijder Th. de H. uit Rotterdam tegen een wielrijder, die den hoek om kwam. De H. sloeg tegen grond en bleef bewusteloos liggen. Met een zware her senschudding is hij naar het gemeentezie kenhuis vervoerd. Een dame, die achter op den motor zat, en de wielrijder bleven onge deerd. p UI tegen 1/ lioofd- 1 kies- bayer] jnstöntïne sfilt en 'voorkomt pijnen! (Adv. Iiigez. Med.) !AHi® PROGRAMMA Het eerste, wat Thijs thans doet is een bezoek brengen aan zijn vriend Sim. Hij ziet het leepe vosje al in de verte staan. Thijs gaat in draf naar hem toe en begint maar dadelijk met zijn verhaal. „Je zult er versteld van staan," zegt Thijs, „maar het is heusch waar die booze draak is vast en zeker het zoontje van jouw haan Kukelbont. We moeten er iets aan doen om hem onschadelijk te maken,, want het is een verschrikkelijk gevaarlijk dier." Daar is Sim het roerend mee eens. DINSDAG 25 MEI 1937. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 8.00.9.15 en 10.Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.— Berichten. 12.15 De HRO-Melodisten, soliste en Gramofoonmuziek 2.Vrouwenuur. 3.Gramofoonplaten. 3.15 HRO-Orkest en Gramofoonplaten. 5.45 Feli- citatiebezoek. 6.KRO-Melodisten en solist. 7.Berichten. 7.15 Boekbespreking. 7.35 Sport- praatje. 8Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 Plechtige Vespers van het Allerheiligst Sacrament. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.30 Viool en cembalo. 10.Internationale gala-avond. 10.30 Berichten A.N.P. 10,40 Bela Kiss' orkest 11.1512.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-uitzending 11.0011.30 en 6.307.00 n.m. R.V.U. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Omroeporkest. 11.— „Wat lezen onze kinderen", lezing. 11.30 Omroeporkest. In de pauze: Declamatie. 1.— Gramofoonmuziek. 1.30 Kovacs Lajos' orkest 2.15 Lyra-Trio. 3.— Kniples. 4.AVRO- Dans- orkest, 4.30 Kinderkoorzang. 5.- Kinderuurtje 5.30 Omroeporkest. 6.30 „De spanning in het verre Oosten", lezing. 7.— Voor de kinderen. 7.0i5 De Staalmeesters. 7.30 Engelsehe les. 8. Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 Gramo foonplaten. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.45 Actualiteitsflitsen. 11.Berichten A.N.P. Hierna tot 12AVRO-Dansorkest. DROITWICH 1500 M. 11.20—11.50 Orgelspel. 12.10 Gramofoon muziek 12.35 BBC-Northern-Ireland-oi'kest en solist. 1.352.20 Het Metropolitan Police Cen tral Orkest. 4.20 Het Hungaria Zigeunerorkest 5.05 Jack Wilson's kwintet 5.35 John Reyn- ders' orkest. 6.20 Berichten 6.45 Radiotooneel. 7.50 „Dragonflies and mayflies", causerie. 8.10 Komische dialoog. 8.20 Radiotooneel met mu ziek. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie over Amerika 10.BBC-angers en solist. 10.20 BBC- Northern Orkest. 11.Declamatie. 11.20 Jack Harris' Band. 11.5012.20 Dansmuziek (Gr.- platen) RADIO PARIS 1648 M. 7.10 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.20 Goldy- orkest en soliste. 4.20 Orkest, koor en solisten. 5.20 Jaebara-orkest. 6.50 Zang. 7.05 Pianovoor dracht. 8.35 Zang. 8.50 Colonne-orkest 10.50 Gramofoonplaten. KEULEN, 456 M. 6.50 Militair concert. 8.50 Westduitseh Kamer orkest. 12.20 Politiemuziekkorps. 1.35 Omroep orkest. 4.50 Zang en Piano. 5.50 Omroepklein- orkest. 8.30 Vroolijk programma. 11.1012.25 Omroeporkest, -koor en solisten, BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Kleinorkest 1.30 Omroepdansorkest. 1.502.20 Gramofoon platen. 5.20 Omroeporkest. 6.50 en 7.20 Gra mofoonmuziek. 8.20 Revue-programma. 9.20 Omroeporkest. 10.30—11.20 Gramofoonmuziek»

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6