Het Roode Kenteeken Anderiessen, de aanvoerder van het Ajax-team, dat Zondag door een over winning op Feyenoord het voetbalkampioenschap van Nederland behaalde, wordt na afloop .op de schouders naar de kleedkamer gedragen Z. Exc minister prof- dr. J. R. Slotemaker de Bruine heeft Zaterdag in het Rijksmuseum te Amsterdam een nieuwe afdeeling, de geschiedenis van Nederland in beeld, officieel geopend Ter gelegenheid van de Grotius-herdenking op het markt plein te Delft sprak minister De Graeff een rede uit en legde hierna een krans aan den voet van het Hugo de Groot-monument FEUILLETON OTi WiULL BINNS. (Nadruk verboden) 45) „Daar heb je het al! Wat ze ook met de „Kestrel" voor hebben, ze zullen het zoo laat doen dat de „Dusty Miller" ongestoord zijn gang kan gaan. Dat is mijn opvatting van de situatie en voor morgenochtend op zijn vroegst zal er niets gebeuren, al was het al leen maar, doordat ik dien Japanner bewuste loos in de straat achter gelaten heb. Na den smak die hij gemaakt heeft, zal hij in de eerste twee uren in ieder geval zijn hoofd niet met krijgslisten en dergelijke brekenJe kunt de „Kestrel" gerust tot morgen alleen laten en als je aan boord gaat, ga ik met je mee om een handje te helpen, want nu ik hier eenmaal mee begonnen ben, wil ik graag hel pen om het tot een goed einde te brengen". „Je aanbod is meer welkom dan de bloemen in Mei", lachte Seabright. „Maar we kunnen ook nog op andere manier te werk gaan". „Die kerel KeLsey. Hij is hier in het hotel. We zouden hem aan kunnen spreken en hem met de wet dreigen". „De wet! Hij zou ons uitlachen". „Dat is waar", zei Terry. „Tenslotte kun nen we alleen maar van veronderstellingen uitgaan, hoewel wij er honderd procent zeker van zijn, dat de feiten met de veronderstellin gen kloppen. De politie zou bewijzen vragen En die hebben we niet. Ik kan hun slechts vertellen wat Kelsey van Houten gedaan heeft en nog denkt te doen en hoewe! Borlase er vast van overtuigd Is. dat de kerel 'erant- woordclijk was voor den aanval, die er op hem gepleegd is, zou hij het toch niet in liet ge rechtshof kunnen bewijzien.Hetzelfde geldt voor hun plannen om den kleinen erfgenaam van de Van Houten rnillioenen in handen te krijgen. We kunnen van die plannen afweten, en er zeker van zijn dat er een poging gedaan zal worden om het kind uit Kelsey's han den weg te ruimen mac r we kunnen 't op geen enkele wettelijke manier bewijzen. Tenzij hij werkelijk iets begint, kunnen we hem iets maken en dan nog is het, geloof ik, aan ons en niet aan de politie om zijn plannen te ver ijdelenDat staat volgens mij absoluut vast". Seabright knikte. „Je hebt natuurlijk ge lijk, Terry En er is nog iets, wat we niet moeten vergeten. We kunnen niet eerst naar de politie loopen met dit verhaal en dan Bab- bage uit Molokai halenWe zouden dat nooit klaar spelen. Er zou ons onmiddellijk een kanonneerboot op de hielen zitten. Wan neer we dat zaakje voor elkaar willen bren gen, kunnen we wat we weten, niet van de daken schreeuwen. We -^eten dus zelf voor het jacht zorgen". Hij L. .ate kort. „Un hom- me averti en vaut deux. Het lijkt me wel, dat Borlase en ik tegen een Japanner en een strandjutter opgewassen zijn. Na het ontbijt zullen we aan boord gaan en jij kunt met Norma hier blijven om een oogje op Kelsey van Houten te houden, wat wel de moeite waard zal zijn". Heel vroeg den volgenden morgen sloegen Seabright en Borlase hun kwartier op de „Kestrel" op en Terry legde onder het ontbijt de situatie aan Norma uit en keek tegelijker tijd scherp uit. naar den man, van wiens ware identiteit hij nu verzekerd was. Het was laat. toen de kerel eindelijk verscheen, onverschil lig, volkomen beheerscht en schijnbaar een zieltje zonder zorg. Vanachter een vaas bloe men, die op zijn tafeltje stond, zag Terry hoe hij eerst een paar brieven las. waarna hij de krant openvouwde en die vlug doorkeek Toen zette hij haar tegen een suikerpot en rankte schijnbaar zoo verdiept in wat hij las, dat hij zijn geheele ontbijt vergat. Even later, echter, zag Terry, dat zijn oogen naar het tafeltje, waar Borlase den vorigen dag aan gezeten had, dwaalden en er kwam 'n nadenkende uit drukking op zijn gezicht. Kort daarop wenkte hij een Japansche bediende en vroeg hem blijkbaar iets, want de man draaide zich ge deeltelijk naar Borlase's plaats om maar werd daar onmiddellijk van weerhouden door dat Kelsey vlug zijn hand op zijn arm legde. De bediende schudde zijn hoofd, sprak een paar woorden en verliet het vertrek. Toen hij terug kwam ging hij recht op Kelsey af en vertelde hem iets, waarna hij een fooi ont ving. Terry begreep gemakkelijk wat die panto mime te beteekenen had. Ongetwijfeld had de kerel Borlase den vorigen avond in de bar herkend en toen hij den parelhandelaar niet aan het ontbijt zag, had hij naar hem ge vraagd. Nou, dacht Terry, hij zal wel iets ge hoord hebben, dat zijn spijsvertering in de war zal brengen. Inderdaad bleek het bericht zelfs zijn honger verdreven te hebben want geen twee minuten later verliet de man de eetzaal en vijf minuten daarna zag Terry, die zich op de veranda verdekt opgesteld had, hem het hotel verlaten. Hij deed geen poging hem te volgen. Hoewel het waarschijnlijk wel de moeite waard zou zijn, zou het hem toch niet gelukken den man op klaarlichten dag achterna te gaan zonder ontdekt te worden. En bovendien moest hij op Norma passen, want het was wel mogelijk dat ze in hun po ging om de „Kestrel" op te houden, iets tegen haai zouden beginnen. Er gebeurde echter niets. Het grootste ge deelte van den ochtend brachten ze op het strand door, waar hij, die het spelletje van vroeger kende, Norma leerde hoe een surf- riding" plank te gebruiken- en die paar uren gingen volkomen zorgeloos en gelukkig voor bij. Gedurende den middag kwam het ant woord van Sarony kort ais hun -.'raag was ü-weest. „Onbekend. Wee- voorzichtig". Terry knikte, toen hij het gezien had lachte toen: „Ik ben benieuwd wat Sarony zou zeggen als we hem vertelden wat Borlase vannacht ontdekt heeft. Ik vermoed, dat hij de lucht met zijn waarschuwingen zou ver vullenMaar we zullen zijn zielerust niet verstoren. Hij is te ver weg om ons te kunnen helpen en ik geloof wel, dat we het alleen met Mr. Kelsey klaar kunnen spelen, nu we zijn identiteit weten". Drie dagen gingen voorbij zonder dat er iets gebeurde, behalve 'het verdwijnen van den schurk met het roofvogelgezicht uit het hotel. Terry had geen idee waar de man heen gegaan was, en zorgde er wel voor, dat hij daar niet naar vroeg, want het was niet uit gesloten dat, wanneer hij dat deed, het Kel sey ter oore zou komen. Op den vijfden mor gen verscheen Seabright in het hotel en ver telde wat hij met Borlase afgesproken had. „Borlase en ik vinden dat we morgen ochtend met hoog water naar buiten moeten gaan. We kunnen een beetje rondvaren en tegen den avond in de buurt van Molokai voor anker gaan liggen. Tot dusverre is er niets belangrijks gebeurd". „Is er geen poging gedaan om het jacht on klaar te maken?" „Dat wil ik niet beweren", antwoordde Seabright. Vanochtend trof Borlase een half bloed verkooper aan boord aan met stren gen schelpen, koraal, stukjes barok, al het gewone goedje. Toen Borlase hem aansprak was hij vreeselijk in de war, waaruit wel bleek, dat hij niet, was, voor wien hij zich uitgaf. Borlase rukte de mand uit zijn handen om hem te onderzoeken en de kerel sprong on middellijk overboord. Onder de schelpen wa ren twee of drie stukken ijzer en een handje vól moeren en schroeven verborgen. „Ah!" riep Terry uit. „Gevaarlijk goedje, als hij in de machinekamer terecht was ge komen. „Ja, maar dat is hij niet", Ia:hi Seabright. „Ik geloof niet. dat ze nog een poging bij daglicht zullen wagen". „Denk je, dat ze onder dekking van den nacht „Als die kerels, waar Kelsey mee gespro ken heeft, werkelijk van plan zijn te doen wat hij hun gezegd heeft, is dat niet onwaar schijnlijkMaar we zu'len wel zien. In ieder geval moeten de passagiers aan boord, zijn, voordat de vloed morgen opgekomen is". „We kunnen best direct meegaan als je dat liever hebt". „-Er is geen haast bij. Je kunt komen, wan neer je wilt, als je er maar met zonsonder gang bent". Hij sprak luchtig, maar uit een blik, dien hij naar Nórma wierp, begreep zijn vriend, dat hij om harentwille geringschattend over een mogelijken aanval op het jacht sprak en toen ze dien middag aan boord gingen, bleek dat ook inderdaad het geval te zijn. „Het is onnoodig om Norma ongerust te maken, maar het zou me sterk verwonderen, als er van nacht niets gebeurde. Een van de leden van onze bemanning is er vanochtend, toen ik aan wal was, van door gegaan. Ik heb twee an deren naar hem laten zoeken. Toen ze hem weer aan boord brachten, was hij meer dan half dronken en de twee die hem gevonden hadden, zeiden dat hij zat te drinken met een grooten man met roode bakkebaarden in een kroeg in het inboorlingenkwartierWaar schijnlijk hebben ze hem wel grondig uitge hoord". „Maar veel heeft hij toch niet kunnen ver tellen". „Nee, dat niet. Alleen maar, dat we morgen willen vertrekken. Maar dat kleine berichtje zal den boel wel verhaasten, denk ik. We zul len wel zien. Ik zal je onze tegenmaatregelen wel vertellen". (Wordt vervolgd) gekeerd. Het Prinselijk echtpaar bij het verlaten van de „Java Het elftal van den bekenden Amsterdamschen Eerste-klasser Ajax, zooals dit Zondag in den wedstrijd tegen Feyenoord in het Ajax-stadion te Amsterdam door een 2 0 over winning het voetbalkampioenschap van Nederland behaalde Het warme, zon nige weer der laat ste dagen heeft Scheveningen goed gedaan. Een kijkje op de boule vard van de druk bezochte badplaats zooals deze er Zondag uit zag John D. Rockefeller, de bekende Amerikaansche olie-magnaat, is op 98-jarigen leeftijd overleden

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 8