THIJS IJS EN HET HANENEI Berekening der zetelverdeeling. Mislukt offensief der Nationalisten in Baskenland. DONDERDAG 27 MEI 1932' HAARLEM'S DAGBLAD De Spaansche burgeroorlog. Executie der Duitsche vliegers uitgesteld. Reuter meldt uit Bilbao, 26 Mei: De opstandelingen hebben aan het Baski- sche front tusschen Barambio en Orduna, ten zuiden van Bilbao, een nieuw offensief ontketend. Na tot driemaal toe te hebben aangevallen, slaagde de infanterie der rechtschen er in de Basken uit de stellingen in de bergen te verdrijven, zoodat dezen zich op hun tweede verdedigingslinie terug moesten trekken. De twee eerste aanvallen der infanterie waren na verscheidene uren van verwoeden strijd afgeslagen, ondanks de krachtige voorbereiding door de artillerie en de luchtbombardementen Woensdagochtend vroeg trachtten de troe pen van Franco hun kameraden in de Ma- drileensche universiteitswijk van nieuwe voorraden te voorzien, meldt Havas verder. Zij hadden hiertoe kleine vlotten gemaakt. Door een welgericht vuur op de Brug der Franschen trachtten zij de aandacht van de regeeringstroepen af te leiden, zij slaagden hierin niet en moesten de vlotten in den Ten zuiden van de Taag trachtten de rechtschen bij Toledo aan te vallen. De re geeringstroepen wisten evenwel de recht schen bij Toledo te attaqueeren. De artillerie van de regeering nam Toledo en de bruggen over de Taag onder vuur en richtte aanzien lijke schade aan. De luchtmacht van de regeering voerde verkenningsvluchten uit boven de provincie Guadalajara en bombardeerde de stellingen van de rechtschen bij Las Navas. Generaal Miaja heeft gisteren de pers ontvangen na zijn terugkeer uit Valencia. Hij zeide dat het aan het centrale front kalm was. Franco stelt buitenlandsche krijgsgevangenen in vrijheid. Reuter verneemt, dat te Salamanca off- cieel is medegedeeld dat generaal Franco alle krijgsgevangenen die deel hebben uit gemaakt van de „internationale brigade" en zich thans te Salamanca bevinden, in vrij- Noodlanding kort voor het einddoel. Doret en Micheletti gewond. Uit Tokio, 26 Mei: De Fransche vliegers Doret en Micheletti hebben een noodlanding moeten maken op het Japansche eiland Sjikokoe. Beiden zijn gewond. Nader verneemt Havas uit Tokio: Over de laatste uren van den vliegtocht van Doret en Micheletti zijn nog eenige bij zonderheden bekend géworden. Het radio station van Koema Moto (eiland Kyoesjoe) heeft medegedeeld, dat het tot kwart over vijf in verbinding was' gebleven met Doret. Deze had op twintig meter hoogte in den dikken mist boven het eiland Foetagosjima gevlogen. Hij volgde daarbij zijn kaart. Het radiostation van Kagosjima had even eens om half vier een bericht opgevangen, waarbij de vliegers verzochten de richting op te geven. Dit station bezit evenwel nog geen zender en het moest er zichderhalve toe be palen schepen te verzoeken den vliegers den weg aan te geven. Om kwart over zes deelde Doret mede, dat zij den koers was kwijt geraakt en dat hij in een dikken mist vloog. Verschillende andere stations hebben ook medegedeeld, dat Doret de eilanden Sjichina en Tsoenima, ten Zuid-Oosten van Korea. De beide vliegers hebben niet laten weten, of zij de door de schepen uitgezonden radio grafische mededeelingen hebben opgevangen. Doret werd in het gezicht en aan een arm en een been gewond. Micheletti heeft schaaf- en snij wonden opgeloopen. Om acht uur Woensdagavond (pl.tijd) zijn zij uit Hobara naar Okotsji overgebracht. De daling geschiedde op een bij de kust ge legen duin het vliegtuig is ernstig bescha digd. Volgens de gêneesheeren zullen Doret en Micheletti over een tiental dagen hersteld zijn. Fransch verkeerstoestel «looi* Duitsche vliegtuigen beschoten Zelfs na de noodlanding' zou de beschieting doorgegaan zijn. De bestuurder van het vliegtuig der Fran sche luchtvaartmaatschappij „Air Pyrenées", dat boven Baskenland is neergeschoten, heeft naar Reuter uit Bilbao meldt, medegedeeld, dat kogels uit de mitrailleurs der aanvallen de vliegtuigen zijn rechtermotor hadden de fect geschoten en den vleugel hadden door boord. Hij had vijf vliegtuigen geteld, hoewel het er ook meer geweest zouden kunnen zijn. De correspondent van Reuter voegt hier aan toe, dat hem bij nader onderzoek ge bleken is, dat de vliegtuigen der opstande lingen het Fransche toestel na de noodlan ding met hun mitrailleurs bleven beschie ten en eveneens de dorpelingen van Sope- lana, die toeschoten om hulp te verleenen, beschoten. Volgens ooggetuigen werd de aan val door Heinkelvliegtuigen uitgevoerd. Tegenover een bij zonderen correspondent van Havas heeft een bestuurder van het neer geschoten Fransche verkeersvliegtuig ver klaard, dat hij eerst werd aangevallen door drie jachtvliegtuigen en vervolgens door vijf of zeven andere, welke naar hij denkt van het merk Fiat waren. In ieder geval heeft hij gezien, dat de toestelen de fascistische teekens droegen. .Denkende dat het om een dwaling hunnerzijds ging. zoo verklarde de piloot verder, liet ik mijn toestel draaien om hen zich duidelijk rekenschap te laten geven van het feit, dat het hier een Fransch toestel betrof. Deze manoeuvre diende tot niets, de toestellen schoten zes maal op ons. Weldra gehoorzaamde het toestel niet meer aan d stuurnirichting en besloot ik te landen, wat het ook mocht zijn". heid heeft gesteld. Zij zullen naar de grens worden geleid. Executie der ter dood veroor deelde Duitsche vliegers uitgesteld. De Baskische regeering heeft besloten de terechtstelling der drie ter dood veroordeelde Duitsche vliegers uit te stellen. Regeeringsvliegtuïgen brengen een oorlogsbodem tot zinken. Uit Barcelona, 26 Mei. Elf vliegtuigen van de regeering hebben bommen geworpen op Palma en andere militaire centra. Naar ver luidt hebben zij hierbij een gewapend schip tot zinken gebracht. Frankrijk Doriot afgezet als burgemeester van Saint Denis. De leider van de Parti Populaire Francais, Jaques Doriot, is afgezet als burgemeester van Saint Denis. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft bekend gemaakt, dat Doriot uit die functie ontheven is om redenen van zuiver admïnistratieven aard. Volgens inlichtingen uit Kamerkringen is men tijdens een onder zoek op het spoor gekomen van dwalingen en onregelmatigheden, voornamelijk in verband met de levering van electrische lampen, steenkool enz. België Senaat laakt het optreden van burgemeester Max. De Senaat heeft met 52 tegen 24 stemmen en 59 onthoudingen een motie aangenomen, waarin de maatregelen, die burgemeester Max Zondag j.l., ter gelegenheid van de be tooging der Vlaamsche oudstrijders ten gun ste der amnestie, heeft genomen, „worden betreurd en gelaakt". Zooals men weet heeft burgemeester Max, na op verzoek van de regeering en de Kamer toestemming voor de betooging te hebben verleend, de hoofdstraten van Brussel, welke de optocht moest passeeren, door de politie doen ontruimen. De socialisten en eenige katholieken heb ben zich van stemming onthouden. Balkan. Albaneesche rebellenleider gefusilleerd. Uit Tirana wordt gemeld, dat de leider van den opstand Etem Toto is gefusilleerd. Cjr©H©V(g Egypte lid van den Bond. De Volkenbondsvergadering heeft gisteren eenstemmig Egypte opgenomen in den bond. Dit resultaat werd met luid applaus begroet. Protestnota van generaal Franco. De nota van de regeering-Franco, die een protest behelst tegen de aanwezigheid te Ge- nève van een vertegenwoordiging der regee ring te Valencia, is aan het secretariaat van den Volkenbond overhandigd door een offi cieus agent van generaal Franco. De secz-etaris-generaal van den Volken bond heeft zich er toe bepaald de ontvangst van de nota te bevestigen, waarbij hij een exemplaar heeft gevoegd van het rapport der verificatiecommissie, die de bevoegdhe den van de Spaansche delegatie onder Del Vayo van kracht heeft verklaard. Het beroep van de Spaansche re geering op den Volkenbond zal Vrij dagmiddag door den Volkenbonds raad in openbare behandeling wor den genomen. Een zomerjurk een bleeke huiskleur, dat past niet bij elkaar. AMILDA ZONNÉBRUIN bronst en bruint Uw huid prachtig. Doos 25 en 50 ct. Tube 60 ct. Flacon 90 ct. (Adv. Ingez. Med.) Eckener pleit voor levering van helium aan Duitschland. Verklaring voor Amerïkaansche militaire commissie. Voor de militaire commissie van den Ame- rikaansohen Senaat heeft dr. Eckener giste ren een uitvoerige verklaring afgelegd, waarin hij een pleidooi leverde voor het verschaffen van heliumgas aan de Duitsche luchtscheep vaart, opdat het volgende voorjaar weer met het luchtverkeer kan worden aangevangen. Dr. Eckener zeide niet in staat te zijn de verantwoording verder te dragen voor het ge bruik van waterstofgas. Fordfabriek wegens staking gesloten. „Het eerste kanonschot in den oorlog tegen Ford". RICHMOND, (Californië) 26 Mei. De Montagefabriek van Ford aan de Westkust is in verband met een daar uitgebroken sta king, waarbij 1.800 man betrokken zijn, ge sloten. Dit is, naar de plaatselijke leider van de United Automobile Workers verklaarde, het eerste kanonschot in den oorlog tegen Ford. (Reuter) Civiele lijst van de Britsclie koninklijke familie. Beloopt 410.000 pd .st. Gisteren is de tekst gepubliceerd van de ci viele lijst van den Engelsche koning en van leden der Koninklijke Familie. Het betreft een jaarlijkseh bedrag van glo baal 410.000 pond sterling, waarvan 10.000 pond sterling bestemd zijn voor den Hertog van Gloucester met het oog op diens gewij zigde functie na het aftreden van Eduard Vin en 6000 pond sterling 's jaars voor Prinses Elisabeth tot haar meerderjarigheid. STAKING LEIDT TOT SLUITING VAN ZEVEN AMERÏKAANSCHE STAALFABRIEKEN. Staking heeft geleid tot sluiting van zeven staalfabrieken der Republic: Steel Company, een der staalfabrieken, .-die de bij het Comité voor Industrieele Organisatie aangesloten vakvereenigingen weiger-t te erkennen. Einde der Londensche autobus- staking. Vrijdag rijden de bussen weer. Naar Reuter uit Londen meldt zal het autobuspersoneel Vrijdag a.s. het werk hervatten. Dit besluit werd genomen na een bespreking, die gisteravond met den minister van arbeid was gehouden. Medegedeeld werd, dat de stakers Vrijdag hun oude werk weer moeten opnemen en dat de stakingsperiode niet beschouwd moet worden als een onderbreking van hun dienst. Zoodra het autobuspersoneel het werk zal hebben hervat zullen de partijen overgaan tot het opstellen van een nieuw accoord op de grondslagen van het opgestelde memorandum d w.z. de beide partijen aanvaarden het voor- loopige rapport van het onderzoekingsge recht. „Behoorlijke regeling van het conflict". Omtrent de regeling der autobusstaking heeft Bevin verklaard, dat het een behoorlijke regeling van het conflict. Hij voegde hieraan toe: „Ik beveel den autobusarbeiders aan, het werk op gedisciplineerde wijze te hevatten". ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Nu zal je blijken, dat het plan van Sim bijzonder listig bedacht is. Hanedis, zoo redeneerde Sim, moet op een bijzondere manier getemd worden. Het beest kent blijkbaar geen vrees, maar er is toch in ieder geval iets, waarvoor hij ontzag zal hebben en dat iszijn vader. Vandaar dat het plan bij Sim rijpte Kukelbont mee te nemen. Met luid gekraai stapt de haan uit het mandje en gaat regelrecht op den draak toe! En Hanedis? Die herkent onmiddellijk zijn vader en krimpt van schrik haast ineen' Welke partijen gelukkig geboerd hebben en welke niet. Zeven en dertig Kamerleden keeren niet terug. Het totaal aantal uitgebrachte stemmen bedroeg 4.059,576 de kiesdeeler kon derhalve vastgesteld worden op 40.596. De eerste verdeeling leverde het volgende resultaat op: Lijst 1. R. K. Staatspartij 28 zetels. Lijst 2. S. D. A. P. 21 zetels. Lijst 3. Anti-Rev. Partij 16 zetels. Lijst 4. Chr.-Hist. Unie 7 zetels. Lijst 5. Vrijheidsbond 3 zetels. Lijst 6. Vrijz. Dem. Bond 5 zetels. Lijst 7. Comm. Partij 3 zetels. Lijst 8. Staatk. Geref. partij 1 zetel. Lijst 13. Chr. Dem. Unie 2 zetels Lijst 15. Nat. Soc. Beweging 4 zetels. De -andere partijen hadden den kiesdeeler niet gehaald en moesten dus na de wetswijzi ging van 1935 (ook de R.S.D.A.P. die boven de 75 procent van den kiesdeeler kwam) onmid dellijk afvallen. Bij de eerste verdeeling waren dus 90 zetels toegewezen. Vervolgens moesten de 10 overige zetels volgens het stelsel der grootste gemid delden worden toebedeeld. (Het kleinste nog in aanmerking komende van deze gemiddel de bleek 37737 te bedragen). Deze tweede verdeeling geschiedde als volgt: De eerste zetel aan de S.DA.P. met het grootste gemiddelde van.40.494; de tweede ze tel aan de R.K. Staatspartij (gemiddelde 40.340)de derde zetel aan den Vrijheidsbond (gemiddelde 40.066), de vierde zetel aan den Vrijz. Dem. Bond (gemiddelde 39.910); de vijfde zetel aan de Staatk. Geref. Partij (ge middelde 39,313)de zesde zetel aan de Anti- Rev Partij (gemiddelde 39.139); de zevende zetel aan de R.K. Staatspartij (gemiddelde 38.995)de achtste zetel aan de SD.A.P. (ge middelde 38.733)de negende zetel aan de Chr. Hist. Unie (gemiddelde 37,974); de tiende zetel aan de R.K. Staatspartij (gemiddelde 37.737). Wij kunnen het bovenstaande nog op eenigs- zins andere wijze weergeven, welke wijze voor sommigen wellicht nog duidelijker zal zijn. Wij nemen dan het laatstgenoemde gemiddelde 37.737 als nieuwe kiesdeeler. Dit is de z.g.n. kiesdeeler d'Hont. Wij krijgen dan den vol genden staat: R.KH.P. 1.169.867 st. 31 X 37.737 SD.A.P. 890.880 st. 23 X 37.737 22.929 A.R. 665.378 st. 17 X 37.737 23.849 C.H.U. 303.798 st. 8 X 37.737 1.902 V.B. 160.266 St. 4 X 37.737 9.318 V.D.B. 239.464 st. 6 X 37.737 13.042 Comm. 137.070 st. 3 X 37.737 23.759 St. Ger. P. 78.627 st. 2 X 37.737 3.153 C.D.U. 85.007 st. 2 X 37.737 9.533 N.S.B. 171.057 St. 4 X 37.737 -f 20.149 De 100 zetels worden dus bij gebruik van dezen verlaagden kiesdeeler. van d'Hont alle bijde eerste verdeeling toegewezen -• en alle resten vallen weg. Uit deze tabel blijkt tevens duidelijk, welke partijen een weinig gelukkig en welke ietwat ongelukkig hebben geboerd. Als nieuwigheid bij deze verkiezing moge nog gemeld worden het feit, dat verschillende partijen hun waarborgsom verspeeld hebben. Van alle partijen, die geen zetel hebben ge haald, is alleen de Rev. Soc. Arbeiders Partij boven driekwart van den kiesdeeler gekomen, zoodat deze partij haar waarborgsom niet verspeeld heeft. Alle andere partijen, die geen zetel hebben gehaald, zien hun waarborgsom verloren gaan, doordat zij de driekwart van den kiesdeeler niet hebben kunnen halen. Hieraan heeft de staat te danken, dat een bedrag van 35.000 in 's Rijks kas vloeit. Uit de Tweede Kamer zullen nu verdwijnen alle eenmans-partijen, met dien verstande, dat de heer Van Houten van de Chr. Dem. Unie voortaan een geestverwant naast zich zal heb ben. Het aantal partijen, dat in de thans ontbon den Tweede Kamer 14 bedroeg, is als gevolg van deze verkiezingen gedaald tot 10. Ten aanzien van de toewijzing der zetels moge nog eenig voorbehoud gemaakt worden voor wat betreft den zetel van den heer dr. I. H. J. Vos. op de lijst van den Vrijheidsbond, aangezien bij de berekening van den uitslag het overschot van de lijst met jhr. van Lidth de Jeude aan het hoofd slechts enkele tien tallen stemmen geringer bleek te zijn dan het overschot van de lijst, waarop dr. Vos num mer 1 was. In ieder geval staat vast, dat de heer van Lidth de Jeude zelf is gekozen; mocht Vereenvoudiging van liet Britsclie Hofceremonieel verlangd. Resolutie van Labour. Uit Londen: De oppositioneele Labourparty heeft bij het bureau van het Lagerhuis de volgende resolutie ingediend: „Dit Huis kan het wetsontwerp, waarbij de tradities van den staat en het ceremonieel van het Hof eenvoudig worden aangenomen en voortgezet, in plaats van te beslissen, dat de meest groote eenvoud in het dagelijks leven van het Hof een essentieel deel is van de de mocratische grondwet van het Britsche ge- meenebest, niet aannemen." DE GRAAF VAN COVADONGA OPNIEUW INGESTORT. Uit Havanna. 26 Mei. De graaf van Co- vadonga heeft opnieuw een aanval van he mophilic gehad. Men heeft een bloedtransfu sie toegepast. DIEFSTAL VAN EEN GELDKIST MET f 6000. Tegen Rotterdamsche lijnwer- ker 2 jaar en 6 maanden ge- eischt. Het gerechtshof te 's-Gravenhage zette heden in hooger beroep het onderzoek voort in de zaak tegen den Rotterdamschen lijn- werker A. van der E., die er van verdacht wordt, uit een tramwagen van de Rotter damsche Tramweg Maatschappij een geld kist. bevattende f 6000, bestemd voor de Coö peratieve Beetwortelsuikerfabriek te Putters- hoek, gestolen te hebben en deswege door de Rotterdamsche rechtbank veroordeeld was tot een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden. Thans werd in hooger beroep dezelfde straf geëischt. bij de officieele telling het overschot van de lijst van jhr. v. Lidth de Jeude grooter zijn dan dat van de lijst van dr. Vos, dan zou nog een loting moeten plaats hebben. Kamerleden, die uit het Parlement verdioijnen. Na deze verkiezing zullen in de Tweede Ka mer niet terugkeeren de navolgende 37 leden (alphabetische volgorde)mr. P. M. Arts (K.DJP.)mr. G. van Baren (A. R.)Ch. L. van de Bilt (R.K.), dr. C. W. Th. baron van Boetselaer van Dubbeldam (C.H.), mr. G. A. Boon (VD.), H E. van den Brule (R.K.)mr. J. A. H. Coops (V.B.), ir. Ch. G. Cramer (S.D.A.P.). ir. C. N. van Dis (St. Geref.), mr. C. S. van Dobben de Bruyn (A.R.), mr. J. E. W. Duys (partijloos, vroeger S.D.A.P.), A. H. J. Engels (R.K.), mej. S. Groeneweg (S.D.A.P.), A. van der Heide (S.D.A.P.), P. Hiemstra (SD.A.P.)G. W. Kampschöer (R.K.), C. J. van Kempen (V.B.), G. W. J. van Koeverden (R.K.), D. Kooiman (V.D.), K. ter Laan (S.D.A.P.), C. A. Lingbeek (Herv. Geref.), E. Th. Lockefeer (R.K.), H. D. Louwes (V.B.), dr. H. J. Lovink (C.H.), mej. J. M. J. A. Meyer (R.K.), jhr. mr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg (C.H.). Th. F. M. Schaepman (R.K.), C. J. P. Schalker (C.P.), mr. P. A. Schwartz (A.R.), H. J.F.M.Sneevliet (R.S.AP.), mr. C. Vervoorn (Boerenpartij), W. H. Vliegen (S.D.A.P.), L. F. J. M. baron van Voorst tot Voorst (R.K.), Mr. W. N. Westerman (Nat. Her stel) (thans N.S.B.)M. P. van der Weijden (R.K.), P. Wielinga (Anti-rev. Partij), J. H. F. van Zadelhoff (S.D AP.). Er zullen dus 37 Nieuwe leden hun intrede in de nieuw samengestelde Tweede Kamer doen. Het parlement blijkt wel een verjon gingskuur te hebben ondergaan. N. S. B.-KAMERLEDEN. In een deel van onze Ochtend-editie van hedendenmorgen zijn de namen van twee N.S.B.-Kamerleden uitgevallen. In eerste in stantie zijn direct gekozen verklaard: Ir. Mussert en de heeren van Geelkerken, Zeist, en Dieters Jr. Annerveen. DE HEER LOERAKKER WEER IN DE TWEEDE KAMER. Tot lid van de Tweede Kamer werd defini tief herkozen de heer A. J. Loerakker (R.K.), oud-lid van de gemeenteraden van Schoten en Haarlem, lid van den Hoogen Raad van den Arbeid, die al sedert 18 September 1923 lid van de Tweede Kamer is. Er bestaat nog een kleine kans dat de heer H. J. Woudenberg (N.S.B.), te Velsen, een zetel in de Tweede Kamer zal krijgen. RADIO, tr—ii PROGRAMMA VRIJDAG 28 MEI HILVERSUM I, 1875 M. Algemij progr. verzorgd 'door den KRO. 8.00—9.15 èn .10. Gramof o on muziek 11.30 Bijbelsche causerie 12.— Berichten 12.15 De Kro-Melodisten, solist en gramofoonmuziek 2._ Orgelconcert 3.— Het KRO-orkest en gramofoonmuziek 4.20 Opening van het Ne- derlandsche Paviljoen op de Parijsche Wereld tentoonstelling 5.— Vervolg KRO-orkest 5 30 Gramofoonmuziek 5.40 Tenor en piano 5.50 Gramofoonmuziek. 6.Land- en tuinbouw- halfuur. 6.20 Gramofoonmuziek 6.30 Vervolg zang en piano. 6.40 Gramofoonmuziek 7. Berichten 7.15 Causerie over Shakespeare 7.35 Reportage uit Artis 8Berichten ANP. 8.15 Oratoriumconcert 9.45 Belgische Schilder- en Beeldhouwkunst, causerie. 10.De KRO-Me- lodisten en solist 10.30 Berichten ANP. 10.40 De KRO-Boys en gramofoonmuziek 11.30— 12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 301 M. 8 00 VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.— VARA 8.Gramofoonmuziek 10.— Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 „Fantasia" 11.10 Ver volg declamatie 11.30 Vervolg concert 12.— Kovacs Lajos' orkest 2.— Disco-causerie 3. AVRO-Dansorkest en orgelspel 4.Gramo foonmuziek 5.— Voor de kinderen 5.30 VARA- orkest 6.30 Politiek radiojournaal 6.50 Orgel spel 7.— Boekbespreking 7.20 Gramofoonmu ziek. 7.30 Berichten VGP 7.35 Lezen in den Bijbel 8.Het Hollandsch Trio 8.30 Literaire causerie 9.— „Kwakzalverij", reportage 9.45 De Ramblers 10.20 Gramofoonmuziek 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avondwijding 11.— Jazzmuziek (gr.pl.) 11.3012.Orgelspel. DROITWICH, 1500 M. 11.0511.20 Causerie over Babyverzorging 12.10 Orgelconcert 12.50 BBC-Dansorkest 1.35 —2.20 Alt en viool. 4.20 Revue-programma 5.20 Cricketreportage 5.35 Frank Walker's Oc tet 6 20 Berichten 6.45 Voor tuinliefhebbers. 7.05 Peter Yorke en zijn Band. 7.50 Muzikale causerie 8.20 Revueprogramma. 9.20 Berich ten 9.40 Responsibilities of empire, causerie 9.55 Vocaal trio. 10.05 Komische dialoog 10.20 BBC-Harmonie-orkest 11.20 Lew Stone en zijn Band 11.50—12 20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.10 en 8.20 Gramofoonmuziek 12.35 Pas- deloup-orkest en solist. 4.20 Parijsch saxofoon kwartet en soliste. 5.20 J. Ibos-orkest 6.50 Zang 7.05 Cellovoordracht 8.05 Zang 8.35 Pianovoordracht 8.50 Zang 9.20 Vroolijk pro gramma 10.50 Gramofoonmuziek 11.20—1.05 Orkestconcert en solisten KEULEN, 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek 8.50 Omroepschram- melensemble 9.50 Gramofoonmuziek 12.20 Om- roepkleinorkest 2.35 Gevarieerd concert 4.20 Ali Alexander's orkest. 5.35 Cello en piano 6.20 Omroeporkest 7.30 Hoorbericht 10 50 Geva rieerd concert 11.3012.20 E. Schneidewind's orkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Omroepor kest 1.30 Salonorkest 1.502.20 Gramofoon muziek 5.20 Kamermuziek 6.20 en 7.20 Gramo foonmuziek 815 Zie KRO-programma 9.45 Orgelspel en de Ramblers. 10.30 Gramofoon muziek. 10.35 Radiotooneel 11.0511.20 Gra mofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Salonorkest I.30 Omroeporkest 1.502.20 Gramofoonmu ziek 5.50 Pianovoordracht 6 35 Gramofoon muziek 7.05 Klarinetvoordracht 7.35 Accor- deonmuziek 8.20 Voor oud-strijders 9.25 Gra mofoonmuziek en radiotooneel 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.30 Omroeporkest en solist 10.20 Berichten 10.40 Politiek overzicht 11.05 Weerbericht II.2012.20 E. Schneidewind's orkest en pianoduo.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 13