„Stormvogels" 25 jaar 1912 - 1 Juni - 1937 BILJARTEN LAWNTENNIS WIELRIJDEN AUTOMOBILISME KAATSEN MAA'NDA G 31 M E I 1937 HAARLETVT5 DAGBLAD 7 Dinsdag is het 25 jaar geleden dat de IJ.V.V. „Stormvogels" werd opgericht. Wijlen de heer J. Michels, de geestelijke vader van „Stormvogels", liep reeds lang met plannen tót oprichting van een goed geor ganiseerde vereeniging rond. De grondsla gen werden gelegd na een reisje, dat een elftal van op IJmuiden wonende voetballers naar Zaandam maakte. Na dezen succesvol len „trip" toch voelden de meeste spelers er voor. zich nauwer aaneen te sluiten. Het resultaat van een en ander was, dat de hee- ren Michels en Nuyens een oprichtingsver gadering uitschreven in „het zaaltje van Outenaar. Met groot enthousiasme, vooral doordat men voelde in den heer Michels „the right man in the right place" te heb ben, werd hier op 1 Juni 1912 de vereeniging „Stormvogels" opgericht. In verband met het feit, dat promotie via den H.V.B. naar den N.V.B. nog al lastig was. doordat Haarlem 3 en H.F.C. 3 toendertijd als sterke le klas H.V.B.'ers bekend stonden, schreven de Vogels na hun oprichting voor de competities van den Noord-Holl. Voetbal bond in. In deze omgeving voelden zij zich zóó thuis, dat van een „walk-over" zou kunnen gesproken worden overwinningen van 180 en 92 wijzen daarop ware het niet, dat winstpunten veranderden in strafpun- ten, doordat men met nog niet gerechtigde spelers was uitgekomen. Toch kwam het kampioenschap in IJmuiden terecht. In 1913 deed „Stormvogels" haar intrede in den N.V.B. In het seizoen 1915'16 zou zij reeds kampioen van haar afdeeling ge worden zijn, ware het niet, dat een andere vereeniging uit de gemeente Velsen van Stormvogels' concurrent Omstel" met 160 verloor, waardoor de Amsterdammers zich door een beter doelgemiddelde kampioen mochten noemen. Het volgend seizoen echter werden de IJmuidenaren ongeslagen kampioen van de derde klasse D. In de tweede klas boekte Stormvogels al spoedig opnieuw een succes. In het seizoen 1918-'19 bezette zij met 25 punten uit 16 wed strijden vóór Z.V.V., E.D.O. en R.C.H. de eer- •te plaats. „Witte Jan". Met twee andere tweede klas-kampioenen V.U.C. en Hilversum, moesten „Witte Jan" c.s. tóen kampen om twee plaatsen in de eerste klas. Stormvogels en V.U.C. waren tenslotte de gelukkigen, om daarna echter tot de minder aangename ontdekking te ko men, dat men de Overgangsklasse voor haar bestemd had. In 1919'20 komen de IJmuidenaren voor het eerst in deze nieuwe omgeving uit. Aan vankelijk hielden zij zich bescheiden op den achtergrond, doch het seizoen 1922'23 ein digden zij met 30 punten uit 22 wedstrijden op de tweede plaats (H.F.C. werd met 34 punten nummer één)dit beteekende pro motie naar de eerste klas. Het eerste jaar in de eerste klas bracht Stormvogels een onverwacht succes. Wed strijd op wedstrijd werd gewonnen oude eerste-klassers als H.B.S., U.V.V., Quick en Sparta werden resp. met 62, 61, 30 en 21 geklopt en tenslotte werd op 6 April 1924 door een 21 overwinning op Haarlem beslag gelegd op het eerste klasse kampioen schap. Het elftal, dat dit bewerkte bestond uit: Van der Wint, Blinkhof Jr., Koster, Struys, Snoeks, Bakker. Sprokkreeff, Blinkhof Sr., Visser. Sint, Oldenburg. In de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland eindigde Stormvogels met 12 punten uit 8 wedstrijden als nummer twee (Feijenoord had 13 punten). Dat de IJmuider club in deze jaren een tijdperk van grooten bloei beleefde, moge blijken uit het feit, dat zij het volgend sei zoen de tweede plaats bezette en in 1925'26 na een spannende race met Snorta wederom op de eerste plaats terecht kwam. Spannend was deze race inderdaad, want Stormvoeels ken slecM.s kamoioen worden, als zij drie uitwedstrijden tegen Blauw wit, Sparta en 't Gooi won. Zij slaagde hierin inderdaad en zoo klonk opnieuw de kampioensklok in IJmuiden. In den strijd om het kampioenschap van Nederland was men ditmaal minder fortuin lijk: de IJmuidenaren eindigden met slechts 4 punten uit 8 wedstrijden op de vierde plaats. In het seizoen 1926—'27 eindigde Storm vogels met drie punten achterstand op Ajax op de tweede plaats en toen volgden eenige magere jaren, waarin zelfs oppassen gebo den was. In 1927—'28 eindigden zij met slechts twee punten voorsprong op Spartaan op de voor laatste plaats. Het volgend seizoen was de situatie ook benauwd. Toen moest de laatste wedstrijd tegen AD.O. gewonnen worden. En... A.D.O. had kampioenskansen! Het elftal verscheen in een gewijzigde samenstelling o.m. wer den de beide backs van het tweede elftal Blinkhof Jr. en Van der Lugt opgesteld. Deze nieuwe opstelling voldeed zoo goed, dat A.D.O. met 4—1 werd geklopt. Storm vogels was gered! Nog een poosje bleef het sukkelen met de Vogels, doch aan het einde van seizoen 1930— 1931 bezetten zij wederom een behoorlijke plaats (nummer 3). En zoo zijn we gekomen aan het seizoen, dat zoo prachtig begon en zoo slecht eindig de. Aanvankelijk had het er veel van, dat Stormvogels weer eens met succes een aan val op de bovenste plaats zou doen, doch na den vermaarden wedstrijd tegen Ajax op 6 December 1931 bracht zij er weinig of niets meer van terecht. De revanche volgde echter het volgende seizoen. Toen nam Stormvogels door een groote 91 overwinning op Hilversum, ge volgd door een 52 zege op Xerxes, direct de leiding en stond die niet meer af. De vleugel De Waard Jr.Ketting, de midvoor Schoorl, de middenlinie Van der Velde— PrinsFijen. rechtsbuiten van der Steen en het achtertrio De Waard, Haak en Koster droegen zeer veel tot dit succes bij. Na dit derde kampioenschap is nog geen vierde gevolgd. De Stormvogels zijn ook in de hierna nog volgende seizoenen steeds lastige tegenstanders voor adspirant-kam- pioenen geweest, doch de bovenste plaats hebben zij zelf niet meer bezet. In het nu afgeloopen seizoen had het er zelfs eenigen tijd den schijn van, dat de blauw-witten voor de onderste plaats in aanmerking zouden komen, doch door uiter- sterste krachtsinspanning wisten zij zich ten slotte omhoog te werken. Uit deze opsomming van wedstrijd-feiten is duidelijk gebleken, dat Stormvogels in de kwart-eeuw van haar bestaan een vereeni ging is geweest, met wie terdege rekening moest worden gehouden. Tal van goede voetballers heeft Stormvo gels in haar gelederen gehad. We denken hierbij in de eerste plaats aan den man, door wien Stormvogels zelfs in den tijd van haar derde klasse-schap reeds overal bekend was: Blinkhof Sr., beter bekend als „Witte Jan". Hoeveel doelpunten deze speler voor Storm vogels gescoord heeft, weten we niet, doch het zijn er zeker eenige honderden geweest. Hij maakte met Arie Hoogerduin, Kees Nuyens, Bram Schneider, Piet Boeree. Huyer, Klaas Oldenburg, Arend Verschoor, Bijl en Jo Engelhart reeds deel uit van het elftal, dat het eerste seizoen de Stormvogels-kleu ren verdedigde. Dan herinneren we ons nog Cok van He- mert, G. Heylig, Snoeks, Vos, Houtkamp, wij len Piet Sprokkreeff, Piet Sint, Cok Olden burg, Bakker, Visser, Blinkhof Jr., Thijssen, Boekelaar, Van der Wint, Koster, Ketting, De Waard Sr. en Jr. Van de spelers, die momenteel nog actief zijn, traden het meest op den voorgrond Karei Haak, Hollenberg, Fijen en Prins. Heeft Stormvogels dus goede krachten ge had op het groene veld, achter de groene tafel hebben er ook gezeten, die heel veel voor de vereeniging hebben gedaan. En dan denken we allereerst aan wijlen den heer J. Michels, den bescheiden penning meester der Vogels, die vooral in de begin jaren zoo bijzonder veel voor de vereeniging heeft gedaan. Michels was geen man van woorden, maar van de daad. Daarbij had hij het volste vertrouwen van buiten de vereeni ging staande personen, wat bij financieele aangelegenheden aan de vereeniging ten goede kwam. De huidige voorzitter van Stormvogels, de heer Suwerink, zei het bij het 26-jarig jubileum zoo kernachtig: „Zon der Michels was het zeker nimmer tot een 20-jarig bestaan gekomen". Dat dan ook op den dag van het zilveren jubileum de gedachten van vele oud-spelers, spelers en bestuursleden uitgaannaar den heer Michels, is zeker. Een tweede bestuurslid, die heel wat Stormvogels-lief en-leed heeft medegemaakt, is de heer Joh. Martens, die reeds vrij kort na de oprichting achter de bestuurstafel plaats nam en daar nu nog zit als tweede voorzitter. Ook is Stormvogels veel verschuldigd aan den heer W. Chr. Suwerink. Ook hij heeft reeds tal van jaren zitting in het Stormvo gels-bestuur enop verantwoordelijke posten. Toen de heer Michels de penningen niet meer beheerde, werd de heer Suwerink er mee belast. En hij heeft dit gedaan op een wijze, die steeds aller goedkeuring kon weg dragen. t Toen de heer C. G. Carst als voorzitter heen ging, werd de heer Suwerink ook tot deze functie geroepen. Doch zoozeer was men overtuigd, dat Stormvogels hem als pen ningmeester niet missen kon, dat beide func ties in zijn persoon vereenigd werden. Reeds tal van jaren beschikt Stormvogels over een bijzonder actieven secretaris. Zoo veel werk kan er niet verricht moeten woren, of het is: „Spreek met Wijmer. en 't komt m orde", 't Is dan ook voor Stormvogels te ho pen dat aan den heer Wijmer, die commies bij de Nederl. Spoorwegen is, geen andere standplaats wordt aangewezen! We hopen van harte, dat Stormvogels ook in de toekomst er in zullen slagen, zich tus- schen de „voetbal-grooten" te handhaven. En dat het in dezen het bestuur ernst is, moge blijken uit het feit, dat met energie de opleiding van jeugdige voetballers door een speciale commissie is ter hand genomen. Aan deze jeugdige voetballers van nu de taak om straks te behouden, wat Witte Jan c.s. jaren terug zoo moeizaam verworven hebben! Stormvogels, proficiat! De viermg. Naar we vernemen, ligt het in de bedoe ling van het „Stormvogels"-bestuur het zilveren jubileum op een nog nader te be palen wijze pas te herdenken tegen het be gin van het komende seizoen. Mollerus-beker. De wedstrijden over driebanden op de groote tafel om bovengenoemden wisselprijs bij de „B. C. der Sociëteit-Vereeniging" is weer be gonnen. De openings-wedstrijd had Zaterdag plaats tusschen de „B. C. der Sociëteit Vereeniging", met de leden C. Visser en W. v. d. Voort (inv. voor D. A. de Foeljaeger, wegens ziekte verhinderd) en „Insulinde", Amsterdam, met J. H. Sweering en Peeters (inv. voor J. J. P. Sweering) De partijen luiden aldus: pnt. brt. h.s. gem. J. H. Sweering 40 77 6 0.519 C. Visser 27 77 3 0.350 Peeters W. v. d. Voort J. H. Sweering W. v. d. Voort 40 32 40 28 103 103 0.388 0.310 0.526 0.368 De intern, kampioenschappen van Frankrijk. Henkei. Zaterdag zijn te Parijs de halve eindstrijden gespeeld. Mevrouw Mathieu won na vele moeilijk heden te hebben overwonnen met 75, 75 van de Poolsche kampioene Jedrzejowska, terwijl mevr. Sperling zeer gemakkelijk van mevr. de la Valdene won. Bij de heeren won Henkei zeer gemakke lijk van Destremeau. In den anderen halven eindstrijd won Austin van Boussus. De resultaten waren: Halve eindstrijden damesenkelspel: mevrouw Sperling (Denemarken) sloeg mevr. De la Valdene (Frankrijk) 61, 61. Mevrouw Mathieu (Frankrijk) sloeg mej. Jedrzejowska (Polen) 75, 75. Halve eindstrijden heerenenkelspel: Henkei (Duitschland) sloeg Destremeau (Fraukrijk) 6—1, 6—4, 6—3. Austin (Engeland) sloeg Boussus (Frank rijk) 75, 62, 16, 63. Henkei wint van Austin in den eindstrijd. Zondag zijn de eindstrijden gespeeld. In het heerenenkelspel won de Duitsche Daviscupspeler Henkei van zijn Engelschen collega Austin op overtuigende wijze met 61. 6—4, 6—3. Mevr. Sperling klopt mevr. Mathieu. Bij de dames speelde mevr. Sperling tegen mevr. Mathieu. Het was een partij, welke niet op een hoog peil stond als gevolg van de voor zichtigheid, welke beide speelsters in hooge mate betrachtten. Niettemin won de Deen- sche speelster met 62, 64 en daarmede voor den derden keer den titel. Peeters 30 80 3 0.375 C. Visser 40 80 4 0.5001 De Amsterdammers wonnen dezen wedstrijd dus met 3 om 1. Mevrouw Sperling. NED. LAWNTENNISBOND. De Competitie. Hoe verder de competitie vordert, hoe beter Haarlem gaat spelen. Thans werd tegen D. D. V. 2 de kleinst mogelijke nederlaag geleden. De winstpunten zijn meer in hoofdzaak van de heeren gekomen, waarvan Onstein zoo ge lukkig was zijn beide partijen (mixed en dub bel) te winnen. De andere twee punten kwa men van de heeren enkelspelen. Van de vijf dubbelpartijen kon geen enkele in twee sets beslist worden; wel een bewijs, dat daar de krachten weinig of niet uiteen liepen. De gedetailleerde uitslagen luiden: EERSTE KLASSE. Haarlem—D. D. V. 2 (4-6) Heerenenkelspel Kauffmann slaat Wiegers 63, 63. Jhr. B. W. F. van Riemsdijk slaat Wiener 6—3, 6—2. v. d. Stadt verliest van Lissauer 06, 36. Damesenkelspel Jkvr. L. van Riemsdijk verliest van mevr v. Gulick 46, 57. Mej. A. v. Beeck Vollenhove verliest van mej. Kiek 1—6, 4—6. Gemengddubbelspel Mej. Adams en Onstein slaan mevr. v. Gu lick en Wiener 75, 79, 63. Mevr. Kern en Kern verliezen van mej. Kiek en Lissauer 57, 62, 16. Heerendubbelspel Oudes en v. d. Stadt verliezen van Wiener en Lissauer 26, 97, 36. Kern en Onstein slaan Wiegers en Strauss 6—1, 2—6, 6—1. Damesdubbelspel Mevr. Kern en Jkvr. L. van Riemsdijk ver liezen van mevr. v. Gulick en mej. Kiek 57. 6—4, 4—6. Festina—T. C. H. (10—0) Heeren-enkelspel Leembruggen slaat Knoop 6—2, 6—1, Ho ving slaat Erdman 3—6, 6—2, 6—2; Ir. Nauta slaat van Driessum 6—1. 62. Dames-enkelspel Mej. G. Terwindt slaat Miss Webster 60, 60. mevr. Reydon slaat mej. Renses 61. 6—2. Gemengd dubbelspel: Mej. G. Terwindt en Hoving slaan Miss Webster en Knoop 75 62; mevr. Reydon en Ir. Nauta slaan mej. Renses en Blom 6—1, 6—3. Heeren-dubbelspel Leembruggen en Ir Nauta slaan Knoop en Blom 64, 60. Hoving en N.N. slaan Erd man en van Driessum 64, 0. Dames-dubbelspel: Mevr. Reydon en mej. Terwindt slaan Miss Webster en mej. Renses 61. 60. Competitiestanden. Ie klasse afdeeling 3: Festina 4 3 1 0 7 31— 9 D. D. V. 2 4 3 1 0 7 28—12 Haarlem 4 1 0 3 2 15—25 T. C. H. 4 0 0 4 0 6—34 Verdere uitslagen. Thor IRhijnauwen I 6—4 A T. V. I—Spiegel I 6—4 Eerste klasse. Anglo Dutch IKat I 9—1 Rood Wit ISchiedam I 3—7 Park Marlot IHilversum I 6—4 Groen Wit IAce I 8—2 Haarlem ID. D. V. II 4—6 Festina IT. C. H. I 10—0 Venlo I—Woburnpark I 7—3 Philharmonie IEindhoven I 3—7 Overgangsklasse 5—3 Game IPark Marlot n Leiden ISiod I 3—5 Shot IMattenklopper I 3—5 Spiegel n—Alta I 3—5 Zwolle INijmegen I 1—7 Arnh. Bond IEnschede 1 5—3 Ready—Breda I 7—1 Bast. Baz. IVolley I 3—5 Tweede klasse A N.-W.: T. C. H. 2—Heemstede 5—3 Sharp I—Beverwijk I 5—3 D.D.V. mHaarlem II 6—2 T.C.G. IEnkhuizen I 2r-6 Tweede klasse B N.-W.: Heemstede 2Festina 2 2—6 Game and SetRood Zwart 6—2 2e klasse B N.W. Nieuwe MeerT.C.G. II 44 Westrust IShell I 3—5 Score HHeemstede III 7—1 Derde klasse A N.-W.: T. C. H. 3—Deuce 2 2—6 Derde klasse B N.-W.: WimbledonTiol 3—5 Heemstede 5Kat 3 1—7 Heemstede 6Algemeene 3 4—4 Bonzo 2Gold Star 1935 2—6 Duinlust 2Ready 1928 2 6—2 3e klasse A N.W.: Groen Wit HIHeemstede IV 7—1 T.C.G. IHL.T.V. Zaandam 7—1 Deuce IWestrust n 6—2 Beverwijk HIBonzo I 4r-4 OM DEN DAVIS CUP. Ver. Staten—Australië (3-0) Uit Forest Hills: De uitslagen van de beide eerste enkelspelen der ontmoeting Vereenigde Staten—Australië luidden: Donald Budge (V.S.) sloeg Jack Crawford (Australië) 6—1. 6—3, 6—2. Bryan Grant (V.S.) sloeg John Bromwich (Australië) 62, 75, 61. Stand na den eersten dag 20 voor de Vereenigde Staten. Uit Forest Hills: Het dubbelspel werd even eens door de Amerikanen gewonnen, zoodat de Vereenigde Staten reeds de finale der Amerikaansche zone hebben gewonnen. Zij zullen nu naar Engeland gaan om daar de in- terzone-finale te spelen. De uitslag was: Budge en Mako (V.S.) sloegen Crawford en Mac Grath 75, 61, 86. H. S. V. „De Kampioen". Woensdagavond beginnen de wedstrijden op de Heemsteedsche Wielerbaan weder Be gonnen wordt met een belangrijk competitie waarvoor fraaie prijzen zijn uitgeloofd. De beste renners der club schreven reeds in, zooals de Best, Schaper, Brey, Scheidier, Groot, v. d. Nes, Esveld, Burger, v. d. Heyde, de Lange, Terburg, Gebr. Drost, Hensen, Huig, v. d. Mark, de Winter, v. Halst, Hessels, Op- broek. Schenk, Krom en anderen. De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereeniging heeft Zondag een recordrit gehouden over 60 K.M. 1. J. Munk 1 uur 46 min. 30 sec.; 2. G. Peters 1 uur 47 min. 37 sec.; 3. de Vries 1 uur 53 min. C-kl'asse 37V2 K.M.: 1. J. Vonk 1 uur 13 min. 10 sec.; 2. H. Veerman 1 uur 13 min. 10 sec.; 3. Weyers 1 uur 22 min. 50 sec.; 4. de Groot 1 uur 22 min. 50 sec. Juniores 25 K.M.: 1. K. Neeft 50 min. 24 sec.; 2. Teun; 3. Gerritsen; 4. K. Meyer. Donderdagavond 3 Juni baanwedstrijd te Halfweg. Clubkampioenscliap op deii weg 1937. Zondag werd op een traject in den Midden Bëemster het clubkampioenschap op den weg 1937 van de Federatie van Wielerclubs in Noord-Holland verreden over een afstand van 84 K.M. Er verschenen 11 clubs aan den start. De uitslag was als volgt: Kampioen 1937: HJ3.C. De Bataaf, in 2 uur 14 min. 20 sec., met de renners Bouquet, Wil- derom, Schild, Vis, Boterman en Weber; 2. D.T.S. Zaandam, tijd 2 uur 14 min. 45 sec.; 3. A.S.C. Olympia, Amsterdam, tijd 2 uur 15 min. 18 sec.; 4. A.S.C. De Germaan, Amster dam, tijd 2 uur 15 min 31 sec.;5. A.R.C. Excel sior, Amsterdam, tijd 2 uur 15 min. 38 sec. 5. Excelsior 2 uur 15 min. 38 sec.; 6. De Kam pioen 2 uur 15 min. 58 sec.; 7. Le Champion 2 uur 19 min. 42 sec.; 8. Gazelle 2 uur 21 min. 37 min.; 9. A. S. V. 2 uur 23 min. 39 sec.; 10. Ger- mania 2 uur 28 min. 11. Ulysses niet aange komen. Achilles. Zondagmorgen half zeven trok bovengenoem de vereeniging met drie touringcars naar de „Ronde van Oss" Daar er ook nog eenige donateurs met auto's en motoren waren gegaan, waren er op het- laatst ongeveer 100 leden en donateurs ver eenigd. Te 11 uur startten de Nieuwelingen, waarbij van Achilles de volgende renners mede reden: J. Stet, H. Koelemij, D. Claassen, K. Koppen, C. v. Egmond. J. Stet werd het eerst door een val uitgeschakeld en v. Sprundel kreeg een lekken band. De andere renners weerden zich best, vooral Claassen en Koelemij die steeds in het hoofdpeloton zat. Doch in de laatste ronde viel Claassen twee- en Koelemij een maal. Koelemij werd nog 16e, v. Egmond 18e en Koppen 25. De amateurs startten te l uur, hierbij reden van Achilles. P. Gruyters, C. de Vos, H. Schijf, zij werden alle drie in een valpartij betrokken, doch Gruyters wist zich nog 19e te plaatsen. C. de Vos 28e. Te vier uur startten de profs, waarbij reden J. Klinkenberg, T. Peetoom en J. Rijneveld. Er werden vijf ronden van 18 KM. gereden Na drie ronden lagen allen nog in de hoofd- ploeg, doch toen vielen Rijneveld en Klinken berg: zij moesten opgeven Peetoom wist zich nog 22e te plaatsen. Het gezelschap vertrok te 7 uur uit Oss en arriveerde te 11 uur te Haarlem. Hedenavond half negen vergadering in het clubgebouw, Ged. Oude Gracht 124. Excelsior. Bovengenoemde vereeniging hield een trainingswedstrijd voor A-. B- en C-klassers over 60 K.M. De heer Van Haarlem stelde voor den eerstaankomende een valhelm be schikbaar. J. v. Dokkum won dien op fraaie wijze. Na vele demarrages wisten Van Dok kum, Taverne, Van Dijk een voorsprong van 1 minuut te nemen en tot het einde te be houden. Van Es, De Jong, Jonker. Banken, Walgien reden een schitterenden wedstrijd. De uitslag werd 1 J. v. Dokkum, 2 H. v. Dijk, 3 R. Taverne, 4 J. Banken, 5 H. Kleef, 6 Bas Fennis, 7 P. Korthals, 8 H. Jansen. 9 J. Jon ker. 10 J. Walgien. 11 De Jong. 12 H. v. Es, 13 W. Kleef. 14 F. de Nijs (pech), 15 W. Koe kenbier. Overigen opgegeven. De juniores reden 25 K.M. Er werd gewel dig hard gereden. Kleinhout wist in de eind spurt te zegevieren. Uitslag 1 Kleinhout, 2 G. v. Dijk, 3 De Nijs, 4 Ko Nodelijk, 5 W. Jas, 6 Walgien; overige juniores uitgeschakeld. De beslissing voor de 2e of 3e plaats tus schen J. Jas en R. Taverne voor de comp. over 12V, K.M. werd gewonnen door Jas. die de tweede plaats bezette in de compt. met 19 pnt.. Taverne 18 pnt. De beslissing der juniores: Jas 3 met 12 pnt., Een trainingsrit gereden over IZVz K.M. werd gewonnen door J. Jas, 2 Best Sr., 3 F. Jansen, 4 De Klerk, 5 Henskes. Hierna verschenen de veteranen aan den start voor hun Je comp. wedstrijd. Na ver schillende uitlooppogïngen wist De Nijs een voorsprong te nemen en te behouden. Uit slag: 1 De Nijs 5 pnt., 2 Jas 4 pnt., 3 Phil- lippo 3 pnt. Overigen uitgevallen. Baanwedstrijd te Halfweg. Walgien-van Dokkum, met 9 pnt., 2 Kort- In den koppelwedstrijd zegevierden: J. hals-Jonker 8 pnt., 3 Handgraaf-H. v. Dijk. 4 Matzen-Banken. Taverne-Van Es ieder met 3 punten. 6 Lasschuit-Munk 2 pnt. Uitdaging sprint Korthals-van Dokkum, Korthals winnaar laatste 200 M. 13 2/5 sec. Uitdaging Lasschuit- Taverne. 1 Taverne laatste 200 M. 14 1/5 sec., 2 J. Lasschuit. Uitslag afval wedstrijd A- B en C-klassers: 1 Korthals, 2 Taverne. 3 H. v. Dijk. Uitslag wedstrijd juniores over 15 ronden: 1 Kleinhout, 2 G. v. Dijk. 3 v. Sinderen. 4 De Nijs, 5 Ko Nodelijk, 6 Jas, 7 Van de Wei den. Achtervolging veteranen: 1 Jas. 2 Van Tol, achtervolging: 1 Jonker, 2 De Nijs. Hedenavond vergadering in het clubge bouw. De auto-rennen op de Avus-baan. Lang winnaar in record-tijd. Zondag zijn op de Avus-baan bij Berlijn auto-races gehouden welke zich in een bui tengewone publieke belangstelling mochten verheugen. Toen te één uur met de inleidende motor reces werd begonnen, hadden zich 350.000 toeschouwers rond om'de baan verzameld om van deze groote sportgebeurtenis, die onder bijzondere weersomstandigheden plaats vond, getuige te kunnen zijn. Het hoofdnummer, de race voor acht baanronden van 19.286 K.M. waaraan tien wagens deelnamen, werd verreden in twee voorronden waarvan de vier eeïstaaankomen- den in den eindstrijd geplaatst wei-den. Iri de eerste voorronde won Carracciola op Mercedes-Benz in 32 min. 29.6 sec., gevolgd door Rosemeijer in 32 min. 30 en Von delius in 32 min. 37.4 sec., beiden op Auto-Union. Hermann Lang. In de tweede voorronde werd Von Brauchitsch op Mercedes-Benz winnaar in 31 min. 29.3 sec.. Tweede werd Hasse op Auto-Union in 31 min. 50.4 sec. Derde werd Hermann Lang op Mercedes Benz in 31 min. 51 sec. In de finale over 154.832 K.M. waarin dus acht renners uitkwamen, werd direct een hooger tempo ingezet, dan in de voorronden. Reeds na 1 kilometer viel Von Brauitsch wegens defect aan de koppeling uit. Carraciola lag aan den kop en werd twee ronden lang op gejaagd door Rosemeijer. Toen de laatstge noemde echter een nieuwen band moest om leggen, geraakte hij zooveel achter, dat hij geen gevaar meer voor Rosemeijer opleverde. Inmiddels had Lang kans gezien regelmatig zijn tempo op te voeren en vrijwel na elke ronde zijn positie te verbeteren. Hij bleef nu op de tweede plaats gekomen, achter Car- riciola aanjagen, en toen deze in de derde ronde, eveneens een defect aan de koppeling kreeg en moest opgeven, nam Lang op zijn beurt den kop en slaagde er in, dezen tot het einde toe te behouden. De uitslag werd dus: 1. Hermann Lang in 35 min. 30.4 sec. Hiermede vestigde hij een nieuw record door met een gemiddelde uur snelheid van 261.7 K.M. te rijden. 2. Ernst Von Delius op Auto-Union in 35 min. 32.4 sec. (gem. uursn. 261.5 K.M.) Frisia. Zondag heeft bij warm weer de vooroefe ning plaats gehad op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Kleverlaan voor de Comp A op 27 Juni. De eerste partij werd gewonnen door L. de Graaf, R. Hibma, J. van Dijk met den stand 5366. De tweede partij door P. Goinga. S. Broersma, N. Bosma met den stand 5464. Daar de beslissing moeilijk was, werd tusschen J. van Dijk S. Broersma, en N. Bosma, geloot, wie de voorin plaats zou bezetten. De loting viel ten gunste van N. Bos ma uit. Het partuur voor Comp. A. is nu als volgt samengesteld. N. Bosma, voorin R. Hibma, 2de opslag achterin, L. de Graaf 1ste opslag. Er zal weer in de maanden Juni en Juli worden gekaatst op Donderdagavond van 7 tofc 9 uur.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 11