THIJS IJS EN HET HANENEI Ernstig incident in de Spaansche wateren. Duitschland lokt de buitenlandsche toeristen. Mooi gebruind MAANDAG 31 MEI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Duitsche kruiser door bommen getroffen. 23 dooden en een groot aanta gewonden? Vuurde de Deutschland" het eerst? Duitsche kabinet bijeen. Het Spaansche ministerie van landsverdediging; publiceerde Zondag het volgende communiqué: Zaterdagmiddag om vijf uur heb ben twee regeerïngsvliegtuigen een verkenningsvlucht gemaakt naar de Balearen. Toen zij Ibiza passeerden heeft een oorlogsschip, dat zich op 200 M. van het havenhoofd bevond, met groote hevigheid vuur gegeven op de beide vliegtuigen zonder dat deze eenigen aanval hadden onder nomen op het schip noch op de stad. De vliegtuigen beantwoordden het vuur. Zij wierpen twaalf bommen, van welke vier op het schip tot ont ploffing kwamen. Volgens later opgevangen berich ten betreft het hier den Duitschen kruiser „Deutschland". Zooals men weet aldus het Spaansche communiqué moeten buitenlandsche oor logsschepen, die belast zijn met de controle zich op ten minste tien mijl van de kust op houden. De Duitsche oorlogsbodem bevond zich in de Golf van Ibiza en nog wel dicht bij de pier. Bovendien is de controle bij Ibiza bij besluit van de niet-inmengingscommissie, aldus het communiqué, opgedragen aan een Fransch smaldeel en had de Duitsche krui ser derhalve geen enkele opdracht ter plaatse waar hij zich bevond. Volgens de laatste berichten zou het aantal dooden op de „Deutsch land" 23 bedragen. Meer dan 80 op varenden werden gewond. De Duitsche regeering heeft naar aanlei ding van het gebeurde met de „Deutschland" de volgende verklaring gepubliceerd: Nadat enkele dagen geleden „roode" vlieg tuigen de in de havj van Majorca liggende Engelsche, Duitsche en Italiaansche sche pen met bommen hadden aangevallen Rusland Medewerker van Jagoda gearresteerd. Het te Saratow. verschijnende dagblad „Communist" meldt, dat een der intiemste medewerkers van Jagoda. de' commissaris voor veiligheid van den Staat, Agranoyg als chef van de plaatselijke Gepeoe naar Sara tow is overgeplaatst. Deze degradatie staat gelijk met een ver banning. Agranow had na den moord op Kirof, in 1934, de „zuiveringsactie" te Leningrad ge leid. Oostenrijk Duitsche kranten met Goebbels rede verboden De Duitsche kranten, die het verslag van de rede van dr. Goebbels over de zedenproces- sen bevatten, zijn in geheel Oostenrijk ver boden. De Duitsche ambassadeur Von Papen heeft hiertegen geprotesteerd. DoitselhllsiTEid Ontbinding van ambtenaren- organisaties De Rijksregeering heeft een wet op de ambtenarenvereenigingen goedgekeurd, die inhoudt, dat de centrale organisaties en de ambtenarenvereenigingen, die op eenig oogenblik bij die organisaties zijn aangeslo ten geweest, met ingang van 1 Juli ont bonden worden, voorzoover zij zelf daartoe nog niet zijn overgegaan; andere nog be staande vereenigingen kunnen door den mi nister van binnenlandse he zaken worden ont-' bonden. De bij de N.S.D.A.P. aangesloten organisaties vallen niet onder de bepalingen dezer wet. Italië Spanje moet bevrijd ivorden van liet communisme In de officieuze Giomale d'Italia licht Gayda de jongste verklaringen van Mussolini met betrekking tot de buitenlandsche politiek van Italië toe. Hij preciseert, dat Italië in Spanje niets te zoeken heeft, en dat het slechts één belang heeft. Spanje te bevrijden van het communis me, dat een gevaar voor Europa vormt. Gayda vervolgt, dat het voor den duce vaststaat, dat het een eerste ver- eischte voor het herstel van vreedzame be trekkingen tusschen het fascisme en de demo- cratiën is, een pact tusschen Italië, Duitsch land, Engeland, Frankrijk en Polen. Dit denk beeld beoogt geenszins de vorming van een politiek directorium in Europa. Door het bij een brengen der vijf groote mogendheden, zal het totstandkoming van een basis voor een bewapeningsovereenkomst mogelijk maken. Verder maakt Gayda melding van de „ge reserveerde doch hartelijke" houding van be paalde Britsche conservatieve kringen ten aanzien van de voorstellen van den duce. Hij concludeert dat deze houding op het oogenblik dat Neville Chamberlain zich opmaakt om de teugels van het bewind in handen te nemen, de veronderstelling wettigt, dat Groot-Brit- tannië tot een politiek der wereldlijkheid terug keert. daarbij aan boord van een Italiaansch schip zes officieren doodden, werd den Duitschen schepen het verdere verblijf in deze haven ontzegd. Zaterdag- 29 Mei lag het schip „Deutschland" ter reede van Ibiza. Het schip behoort tot de voor internationale maritieme controle be slaande strijdkrachten. Niettemin werd tusschen zes en zeven uur 's avonds het schip plotseling met bommen bestookt door twee in glij vlucht dalende vliegtuigen der „roode" regeering van Valencia. Aangezien het schip „rust" had bevond de bemanning zich in de onbeschermde ruimte in het voorschip. Een der „roode" bommen sloeg, zooals onlangs bij het Italiaansche schip, in de zaal voor de officieren, in de ca bine voor de manschappen. Twintig dooden en drie en zeventig gewonden waren de on middellijke gevolgen van dezen misdadigen aanslag. Een tweede bom, aldus vervolgt het com muniqué der rijksregeering, trof het zijdek, doch richtte daar slechts geringe schade aan. Het schip, dat volkomen gevechtsklaar is, voer naar Gibraltar om daar de gewonden aan land te zetten. Het schip heeft geen schoten gelost op de vliegtuigen. Nadat de „roode" regeering van Valencia door de niet-inmengings commissie en door de rijksregeering twee malen gewaarschuwd was geen verdere aanvallen te doen op de in dienst der internationale controle staande schepen, dwingt deze nieuwe misdadige aanslag op een Duitsch schip de regeering van het Duitsche rijk tot maatregelen, welke zij onver wijld zal mededeelen aan de niet-in- mengingscommissie, aldus besluit dit communiqué. Duitsche regeering bijeen. Hitier heeft gisteravond om half zeven een bespreking gehad over den „misdadigen. aanslag der bolsjewisten van Valencia" op het Duitsche pant serschip .Deutschland". Aan "deze bespreking namen deel: de rijksminister van oorlog, generaal- veldmaarschalk von Blomberg, de rijksminister van buitenlandsche za ken. baron von Neurath, en de opper bevelhebber der oorlogsmarine, gene raal-admiraal Raeder. Nader meldt Havas uit Parijs: Hoewel het bericht, volgens hetwelk de Duitsche regeering met ingang van heden maatregelen zou nemen ter beantwoording van het bombardement van de „Deutschland" pas laat bekend werd, heeft het zoowel te Pa rijs als te Londen eenige bewogenheid in poli tieke kringen doen ontstaan. Men weigert evenwel te gelooven, dat Duitschland de ver- antwoordêlijkheid voor een onmiddellijke ac- tietie op zich zal nemen. Door een dergelijk onmiddellijk optreden, aldus zegt men, zouden ernstige internationale gevolgen kunnen ont staan, doordat de commissie voor de niet- inmenging voor een voldongen feit geplaatst zou zijn alvorens zij in de gelegenheid be trokken zou zijn en over maatregelen beraad slaagd zou kunnen hebben. Na de beschieting is ae Deutschland" zwaar gehavend de haven van Gibraltar bin- nengeloopen. Alle Britsche en buitenlandsche oorlogs schepen hadden de vlag halfstok hangen, toen de Duitsche kruiser .Deutschland" de haven binnenvoer. De gewonden werden in allerijl naar het ziekenhuis overgebracht. Alle dokters zijn met spoed ontboden. Er zijn maatregelen genomen om morgen uitvaartdiensten voor de dooden te houden. Van officieele zijde wordt nader te Gibraltar vernomen, dat het aantal gewonden op de „Deutschland" vrij groot is, doch dat slechts twintig opvarenden in een ziekenhuis zijn op genomen. Het is niet mogelijk nauwkeurige inlichtingen over het bombardement te ver krijgen. Men schijnt te kunnen aannemen, dat. toen het schip zich Zaterdagmiddag in de nabijheid van Ibiza bevond, vliegtuigen der Spaansche regeei-ing die een aanval op Ibiza deden, verscheidene bommen op de „Deutsch land" hebben laten vallen, zoodat de voor plecht beschadigd werd. Schout bij nacht Fischel bevond zich aan boord. Hoe Duitschland het nieuws vernam. Uit BERLIJN, 31 Mei. De Duitsche om roep stelde de luisteraars van het gebeurde in kennis na de andere politieke berichten en het sportnieuws. De uitzending van dansmu ziek aan het einde van den avond verviel. In de Berlijnsche hoofdstraten werd. de tijding- door het verraste publiek in groepjes be sproken. In politieke kringen geeft men geen aan wijzingen omtrent den aard der maatregelen, die de regeering dankt te nemen in antwoord op het bombardement. Von Ribbentrop zal vandaag de commissie voor de niet-inmenging van die maatregelen in kennis stellen. Geen officiei'en onder de slachtoffers. Uit betrouwbare bron verneemt Reuter, dat een der bommen door het dek van de .Deutschland" drong en ontplofte in een ver blijf, zoodat 18 opvarenden werden gedood, en 12 gewond. Een tweede bom, die op het voor schip terechtkwam, doodde vier mannen en kwetste er een. Het aantal dooden is tot 23 gestegen. Reuter meent te weten, dat zich daaronder geen enkele officier bevindt. Toen de „Admiral Scheer" van het bombar dement hoorde, snelde het schip de „Deutsch land" onverwijld te hulp. U verbrandt in de zon Als de huid van Uw gelaat, hals en armen dooi de zon nijnlijk verbrand is, of dat gij U bij het fietsen hebt doorgezeten, doe er dan onmiddel lijk Purol op. Dit verzacht en geneest spoedig. Purol (wit en geel) beide in doozen van 30 en 60 ct., tube 45 et. Bij Apoth. en Di-ogisten. (Adv. Ingez. Med.) Hevig bombardement op Barcelona. Vijftig dooden? Zes driemotorige bommenwerpers lieten Zaterdag een vrij groot aantal bommen val len op de stadswijken van Barcelona.. Terstond werd alarm gemaakt en opende het luchtdoel geschut het vuur op de vliegtuigen, die on middellijk met mitrailleurvuur beantwoord den. Het aantal slachtoffers zou het aantal 50 dooden, 100 gewonden te boven gaan. Eeni ge huizen zijn ingestord. Alvorens in de richting- der zee te vertrekken, lieten de vlieg tuigen nog bommen vallen op het dox-p Gra- manet del Besos, waar bewoners werden ge dood en eenigen gewond: Pi-esident Companys en de plaatsvervan gende burgemeester van Barcelona, Salvador, hebben zich naar de geteisterde plekken be geven. Schepen bij Barcelona aangevallen. Het Spaansche ministerie van nationale verdediging deelt mele, dat een duikboot van onbekende nationaliteit bij Barcelona twee torpedo's heeft afgevuurd op een Spaanschen koopvaarder, de „Zorroza". Eenige uren later bracht dezelfde duik boot, die zich schuil had gehouden, het vrachtschip „Ciudad de Barcelona" met een torpedo tot zinken. Twee watervliegtuigen die het schip beschi-emden, bombordeerden de duikboot, welke zich niet meer liet zien. Latere berichten uit Barcelone melden dat de eerste aanval het petroleumtankschip Rhumb" uit Barcelona gold. Eenige oogen- blikken later werd de „Ciudad de Barcelona" op dezelfde plaats tot zinken gebracht. Het aantal slachtoffers zou aanzienlijk zijn, daar het schip met vele passagiers uit Marseille was vertrokken. Amerikaansche ambassade naar veiliger oord? Uit Washington, 29 Mei. Summer Wellis heeft medegedeeld, dat het de partement van buitenlandsche zaken overweegt de Amerikaansche ambassade uit Valencia terug te trekken, aange zien men zeer bezorgd is over de vei ligheid van de vertegenwoordigers van de Staten. Deze maatregelen zouden worden genomen in verband met de herhaalde luchtaanvallen op de stad. Er is geen sprake van de Ameri kaansche vertegenwoordiging van Valencia terug te roepen, doch alleen van een veiliger huisvesten van deze vertegenwoordiging. 1937, het jaar der „Festspiele". Amelia Earhart's wereldvlucht. Start zal spoedig plaats vinden. De aviatrice Amelia Earhart heeft, naar Reuter uit Miami (Florida) meldt, meege deeld, dat zij binnenkort een reis om de we reld zal maken in oostelijke richting. F. J. Noonan zal haar als navigator ver gezellen. De weg zal gaan via Miami-NatalDaker en vervolgens langs de route der Imperial Air ways tot Australië, vanwaar zij zich naar Hawaii zal beegeveix. Het einddoel is New- York. Talrijke vliegtuigongelukken in Engeland. Vooral de militaire luchtmacht zwaar getroffen. De Britsche luchtvaart heeft een zeer ongunstig week-einde beleefd, waarbij in het geheel 17 personen om het leven zijn gekomen. Acht personen kwamen bij ongelukken met burgervliegtuigen om, texwijl bij zes ongelulkken met militaire toestel len negen personen gedood werden. De meeste ongelukken geschiedden ten aansehouwe van een groote me nigte. Nader wordt gemeld, dat de meeste ongeluk ken zich voordeden op den rij ksluchtdag, die Zaterdag werd gehoude,n. Op alle vliegvelden werden demonstraties gehouden. Op het vliegveld Famsborough is een militair vlieg tuig brandend omlaag gestoi-t. De beide inzit tenden kwamen om het leven. Bij Salisbury en Waddington stortten eveneens militaire toestellen omlaag, terwijl te Weston Super Mare een bombardementsvliegtuig bij het starten in brand vloog en geheel door de vlam men werd verteerd. Bij de internationale snelheidswedstrijden op het eiland Man vloog een toestel tegen de schoorsteen van een huis op. Het vliegtuig ging in vlammen op. Beide inzittende vliegers von den den dood. Drie bewoners van het huis werden gekwetst. Voorts is een vliegtuig van de burgerlucht vaart, waarmede vier person én de luchtdoop I ondergingen, op het vliegvelr Doncaster om laag gestort. Alle vijf inzittenden werden ge wond, waarvan twee doodelijk. BERLIJN, 26 Mei. (Van onzen correspondent). Als er iets is waarvoor wij bij de Duitschers van alle Rijken uit het verleden, het heden en de toekomst in de leer kunnen gaan, dan is het de bevordering van het vreemdelingenverkeer, Men kan er in ons land kostelijke staaltjes van waarnemen. Onze landgenooten, die ter bevor dering van. het vreemdelingenverkeer voor de buitenlandsche reclame zorgen, schijnen zich halsstarrig te willen beperken tot de uitstal ling van Volendammer broeken, Goudsche pij pen en klompen, die we tegenwoordig uit België betrekken, dus ook al niet meer echt zijn. Duitschland, dat verleden jaar de attractie der Olympiade had en dit jaar het buiten- landsch bezoek bedreigd ziet door de Wereld tentoonstelling in Parijs, zocht voor 1937 een bijzondere aantrekkelijkheid en stelt ook hier voor enorme bedragen ter beschikking. De Rijksbond voor Vreemdelingenverkeer heeft door rondvraag aan de afzonderlijke vereeni gingen voor vreemdelingenverkeer der Duit sche landen vastgesteld, dat deze in de laatste vier jaren 400 millioen Mark hebben uitgege ven, terwijl er voor het jaar 1937 alleen onge veer 230 millioen Mark beschikbaar gesteld is. De bedragen, die verschillende gemeenten er voor hebben uitgetrokken, zijn hiei'bij niet ge rekend. Het totale bedrag, dat ter bevordering van het vreemdelingenverkeer voor dit jaar ter beschikking zal zijn, kan op minstens een half milliard geschat worden. Het is bestemd voor reclame in binnen- en buitenland, voor hy giëne. voor zwem- en zonnebaden, parkaanleg en plaatselijke verfraaiingen, voor muziek en theater, leeszalen, bibliotheken, musea en an dere inrichtingen voor kunst, sport en ver maak. Van hoeveel beteekenis het bezoek der bui tenlanders voor de Duitsche betalingsbalans is, blijkt uit een mededeeling van het „Institut für Konjunkturforschung". Ofschoon het aan deel der buitenlandsche bezoekers in het ge- heele vreemdelingenverkeer betrekkelijk klein is, en in 1935 nauwelijks 8 procent bedroeg, gaf het toch een overschot van 260 millioen Mark aan waardevolle deviezen en is daardoor op één na de grootste actiefpost van de Duit sche betalingsbalans. Gedetailleerde opgaven voor de laatste jaren ontbreken, het zal den lezer echter misschien oók interesseeren, als we hier de cijfers geven van een officieel staatje, waarvan we vroeger al eens gebruik maakten. In 1930 gaven Hol- landsche reizigers in Duitschland 38 millioen Mark uit, in 1932 26 millioen Mark. Amei*ikaan- sche 36 en 12 millioen. Poolsche 16 en 9 mil lioen, Engelsche 15 en 8 millioen, Zwitsersche 12 en 7 millioen Mark. Het aandeel der Hollanders in het reisver keer van buitenlanders in Duitschland bedroeg meer dan een vierde. Het Olympische jaar bracht recordcijfers, die mei-kwaardig genoeg niet gepubliceerd zijn. Er is alleen maar sprake van „record cijfers". Voor 1937 wilde men een propaganda- leuze, die niet alleen groote aantrekkings kracht moest hebben, maar ook iets aanbieden, moest wat andere landen niet kunnen geven, althans niet in die voortreffelijke mate, als waartoe Duitschland zich heel speciaal in staat acht. Het parool „1937 das Jahr der Deutschen Festspiele" werd uitgegeven en alle steden van eenige beteekenis spannen zich in, om dit feestplan te doen slagen. Het is al begon-, nexx met de „Berliner Kunstwochen" en de tentoonstellingen „Gebt mir vier Ja-hre Zeit" in Berlijn en „Schaffendes Volk" in Düssel- dorf. Van 28 Juli tot 1 Augustus viert het oude Breslau, een der schilderachtigste steden van Duitschland, het feest van den Duit schen Zangersbond, waaraan 150.000 zangers zullen deelnemen. Wagner's werken worden 23 Juli tot 21 Augustus uitgevoerd in Bayreuth, de be koorlijke „Markgrafen" stad in het Franki sche Woud, waar een zuster van den „Ouden Frits de Markgravin met het .^Nieuwe Slot", den Zonnetempel en het park der Eremitage een rococo-residentie schiep. In het oude goed geconserveerde Operagebouw dirigeerde in 1872 Richard Wagner Beetho ven's Negende, toen de eerste steen gelegd werd van zijn geweldig „Festspielhaus", Hei delberg geeft van 18 Juli tot 22 Augustus klassieke openluchtspelen op het voorplein van de romantische slotruïne op den rots aan den Neekar. In Frankfort a. d. Main worden van 1 Juli tot 31 Augustus spelen opgevoerd van Goethe, Schiller. Shakespeare en Hauptmann op den Römerbei-g, het oude plein, omringd door duizendjarige patriciërspaleizen en het his torische raadhuis, waar in de Middeleeuwen de Duitsche keizers na hun kroning werden gehuldigd. Geeix andei-e stad ter wereld heeft binnen haar muren een marktplein, dat zulk een „natuurgetrouwe" entourage is voor deze spelen, naar historische gebeurtenissen,, die er zich in werkelijkheid hebben afgespeeld, of zich eens in een dergelijke omgeving af. gespeeld hebben. De toonaangevende mu- ziekstad Dresden geeft deze week een inter, nationaal muziekfeest. De Engelsche schrij- ver Jerome vond Dresden „the most beauti ful city of Germany". Hij heeft er zich ook kostelijk geamuseerd op het achterbalcon van een tram over de haast stoicijnsche kalmte en goedmoedigheid van de vriende lijke Saksers, die bij het plotseling stoppen van de tram over en door elkaar tuimelden en gelaten, zonder brommen weer opkrabbel- den, maar ook, tot zijn verwondering, zonder lachen. Wij halen dit terloops aan om gemoedelijk vi'iendelijk menschentype, c_. men eigenlijk overal in Duitschland aantreft en dat bij de geruchtmakende gelijkschake ling volstrekt onveranderd is gebleven. Göttingen viert Handel, den eersten com- ponist in Duitschland, die opera's componeer- de. De geboorteplaats van Beethoveix, Bonn viert den grootsten symphonie-dichter, Miin- chen koos Mozart, Wagner en Richard Strauss. Geen stad in Duitschland zonder „feestspelen". Waar men op zijn reis zou kunnen uitstappen vindt men het klassieke spel, maar ook de lichtere Muse gehuldigd. Het plan der „feestspelen" zal ongetwijfeld slagen, of het een attractie van belang zal zijn voor het Ibezoek der buitenlanders in het jaar der Parijsche wereldtentoonstelline zal pas bij het opmaken der balai zal pas bij het opmaken der balans in in de wintermaanden blijken. Het is van groot belang voor het vierjarenplan. Men ziet hier wel heel graag gasten uit pure gast- vrijheid, maar toch ook uit verlangen naar hun kostbare deviezen. Trouwenswaarvoor laten ze het zich bij ons tenslotte ook wat kosten met de re- clame-uitstalling van klompen en pijpen en zool H. L. PECH BLIJFT LLEWELLYN ACHTERVOLGEN Uit Kaapstad, 29 Mëi, De Britsche vlieger Llewellyn, die vanmorgen alhier is opgestegen om te trachten het record op den afstand KaapstadLonden te verbeteren, is wegens moeilijkheden met het kompas teiuggekeerd. worden gelaat, hals en armen door AMILDA-zonnebruincrême. Voorkomt tevens vervellen en de zoo pijnlijke zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv. Ingez. Med.) RADH |p— PROGRAMMA ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Als het meisje dat hoort huilt zij tranen van louter vreugde. Zij is verschrikkelijk bang voor Hanedis, maar Thijs en Sim stellen haar gerust met de mededeeling, dat zij van hem niets meer heeft te vreezen. „We kunnen beter de grot dadelijk verlaten," zegt het meisje, „want als de toovenaar ons opmerkt, dan zwaait er wat!" Maar hét gevaar is nog niet geweken. Want toovenaar Tingeling is juist aan het wandelen en als hij het drietal opmerkt, komt hij woedend zwaaiend met zijn tooverstaf op hen toegeloopen. DINSDAG 1 JUNI 1937. HILVERSUM I 1875 M. KRO-uitzending 8.009.15 èn 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.— Berichten. 12,15 De KRO-Melodisten en solist. 1.Gramofoon muziek. 1.20 KRO-orkest. 2.Vrouwenuui', 3.KRO-orkest en gramofoonmuziek. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.De KRO-Melodisten en solist (Om 5.45 Felicitatiebezoek en 'om 6.00 Gramofoonmuziek). 7Berichten. 7.15 De nationale reclasseeringsdag, causerie. 7.35 Sporthalfuur. 8.— Berichten A.N.P Mede- deelingen. 8.15 Pontificaal Lof ter gelegenheid van den 80sten verjaardag van Z.H. Paus Pius XI. 9.30 Hoe leer ik zwemmen, causerie. 9.40 Stedelijk orkest van Maastricht en soliste. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40-^-12.00 Bont programma m.m.v. 2 orkesten, vocaal ensemble en sol' HILVERSUM II. 301 M. AVRO-Uitzending 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.Het Omroep orkest. 10.— Morgenwijding. 10.15 Gramo- foonmuzike. 10.30 Het Omroeporkest. 11.— Huishoudelijke wenken. 11.30 Jetty Cantor's ensemble. 1.— Het Omroeporkest. 2.Gra mofoonmuziek. 10.30 Het Omroeporkest. 11. Huishoudelijke wenken 1.30 Jetty Cantor's en semble. 1.Het Omroeporkest. 2.Gramo foonmuziek. 3.Knipcursus. 4.Viool en piano. 4.30 Kinderkoorzang. 5.Kinderhalf uur. 5.30 AVRO-Dansorkest. 6.30 De spanning in het verre Oosten, causerie. 7.Zang piano. 7.30 Descartes, causerie. 8.— Berich ten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 Gramofoon muziek. 8.30 Bonte Dinsdagavond trein. 9.30 Concert door Padvinders-koor. 10,Vervolg Dinsdagavondtrein. 10.45 Interview. 11.— Be richten A.NP. Hierna: Avro-Dansorkest, 11.3012.Gramofoonmuziek. DROITWICH 1500 M. 11.05 How I manage, causerie. 11.2011.50 Orgelspel. 12.10 Gramofoonmuziek.. 12.35 BBC- Northern Ireland okrest en" solist. 1.352.20 Het Harton Colliery orkest. 4.20 Actueele causerie. 4.40 Het Hungaria Zigeuner-orkest. 5.05 H. Engelman's kwintet en solist. 5.35 Fr. Biffo's kwintet en solist. 6.20 Berichten. 6.45 Violavoordracht. 7.20 Callender's Senior Band. 7.50 Natuurhistorische causerie. 8.10 Geva rieerd concert. 8.35 Radiotooneel. 9.20 Berich ten. 9.40 Causerie over Amerika. 10.Piano voordracht. 10.20 Inleiding volgende uitzen ding. 10.25 Derde acte van de opei'a „Götter- dammerung". 11.4512.20 Dansmuziek. RADIO PARIS 1648 M. 7.10 en 8.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Sym- phonie-concert en zang. 3.20 en 4.50 Gramo foonmuziek. 5.50 Zang. 6.05 Pianovoordracht. 6.50 Zang. 7.05 Pianovoordracht. 7.20 Gramo foonmuziek. 8.3512.05 Opera-uitzending. KEULEN 436 M. 6.50 Orkestconcert. 8.50 Westduitsch kamer- oi'kest. 12.20 Orkestconcert. 1.35 Omroepkleln- orkest. 8.30 Populair concert. 11.1012.20 Om- roepkleinorkest. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Sa lonorkest. 1.30 Omroeporkest. 1.502.20 Gra mofoonmuziek. 5.20 Kleinorkest. 6.50 Salon- oi'kest. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Bonte avond 10.3011.20 Gramofoonmuziek, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Om roeporkest. 1.30 Salonorkest. 1.502.20 Gra mofoonmuziek. 5.20 Omroepdansorkest. 6.35 Gramofoonmuziek. 7.35 Declamatie met muziek 8.20 „Monsieur Beaucaire", operette 10.30— IJ 20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Volksmuziek (gr.pl.) 9.20 „Juni", maand overzicht. 10.20 Berichten. 10.50 Viool en piano 11.05 Weerbericht 1.20—12.20 E. Schnei- dewind's orkest.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6