AMSTERDAMSCHE BEURS Het kabinet Chamberlain. - MAANDAG 31 MEI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 11 lAAT/TtJBtRICHHN De haven van Almeria vernield. Beschieting door de Duitsche oorlogsschepen duurde eenige uren. LONDEN, 31 Mei. (Reuter-ANP) De Spaansche ambassade hier ter stede heeft een telefonische mededeeling" ontvangen uit Valencia, dat vijf Duit sche oorlogsschepen gedurende ver scheidene uren Almeria hebben ge bombardeerd. De Britsche admiraliteit bevestigt, dat de Duitsche oorlogsbodem „Ad miral Scheer" vanmorgen vroeg Al meria heeft gebombardeerd. Een Britsche torpedojager van den inter nationalen controledienst heeft deze mededeeling uitgeseind. Men bevestigt te Vallencia het bombardement van Almeria door Duitsche oorlogsschepen. De aangerichte schade is aanzien lijk en er zijn talrijke slachtoffers. Tevens wordt medegedeeld, dat de Volkenbond van deze aangelegen heid op de hoogte wordt gesteld. BERLIJN, 31 Mei. (D. N. B.) Offi cieel wordt medegedeeld: Ter vergelding van den misdadi- gen aanslag van roode bombarde mentsvliegtuigen op het voor anker liggende gepantserde schip „Deutsch- land" is in de ochtenduren de ver sterkte haven van Almeria door Duit sche zeestrijdkrachten beschoten. Nadat de haven vernield en de roode bat terijen tot zwijgen gebracht waren werd de vergeldingsmaatregel ge staakt. LONDEN, 31 Mei. (D.N.B.) Op voorstel van den vertegenwoordiger der Duitsche regeering komt hedenmiddag om 16.15 de niet-inmen- gingscommissie in plenaire vergadering bij een. Als eenig punt vermeldt de agenda: „Het afleggen van een verklaring door den vertegenwoordiger der Duitsche rijksregee- ring over den bolsjewistischen bomaanval op het oorlogsschip „Deutschland". Duitsche oorlogsschepen naar de Spaansche wateren. BERLIJN. 31 Mei (D.N.B.) Officieel wordt medegedeeld, dat onverwijld schepen der Duit sche marine, ter versterking der strijdkrachten in de Spaansche wateren, zee kiezen. Franco betuigt Hitier zijn deel neming. BERLIJN, 31 Mei (D.N.B.) Generaal Franco heeft het volgende telegram gezonden .aan rijkskanselier Hitier: „Ik verzoek Uwe Excellentie en het edele Duitsche volk mijn betuigingen van sympathie en die van het nationale Spanje te aanvaarden wegens den laffen overval op de „Deutschland". Hitier heeft generaal Franco een telegrafische dank- - betuiging gezonden. Duitsch schip door kustbatterij getroffen? Volgens een officieel uit Valencia ontvangen bericht zouden de Duitsche oorlogsschepen 'tweehonderd kanonschoten op Almeria hebben gelost. De kustbatterij en beantwoordden het vuur met zestig schoten. Een Duitsch schip zou getroffen zijn. Volgens een telegram uit Valen- cia zouden Duitsche duikbooten in de nabijheid van Almeria torpedo's op schepen hebben af gevuurd. De omvang van de schade der „tegenmaat regelen" is nog niet bekend. Volgens een uit Madrid ontvangen telegram duurt de beschie ting van Almeria nog voort. WEST-EUROPA—CENTR AAL-EUROPA Als reserves zijn voor dezen wedstrijd o.a. aangewezen onze landgenooten Leo Halle en Bas Paauwe. VOORDRACHTOEFENING LEERLINGEN MEJ. J. GEBHARD. De pianoleerares mej. J. Gebhard alhier heeft wel al enkele malen in intiemen kring laten hooren, hoe ver haar leerlingen het onder haar leiding hadden gebracht, maar dit jaar meende zij, dat er wel aanleiding was, hetzelfde wat oneer officieel te doen. Zoo werd dan een voordracht-oefenings avond georganiseerd, die Zaterdag in 't Club huis in de Molenaerstraat werd gehouden. Zeer vele ouders hadden aan de uitnoodigifcg van mej. Gebhard gevolg gegeven en ons dunkt, dat zij zeker met voldoening zullen ge constateerd hebben, dat het piano-onderwijs van mej. Gebhard zeer goede vruchten af werpt. Inderdaad bleek hier, wat door aanleg, toe wijding en trouw studeeren te bereiken is en tevens bleek de groote waarde voor het piano- onderwijs van een rustige, prettige leiding, zooals mej. Gebhard die weet te geven. Onder de namen der componisten, van wie kleinere en groötere werken werden uitge voerd, waren die van Schubert, Beethoven, Chopin, Grieg en Heller. Het was een lust te zién met hoeveel ernst zelfs ook de jongste leerlingetjes zich van haar taak kweten. Het eerste deel van het programma was aan soli gewijd, na de pauze kwamen de leerlingen „getweeën" aan de beurt. Als slotnummer bevatte het programma de Kindersymphonie van Haydn. Wij gelooven, dat zoowel mej. Gebhard als haar leerlingen met groote voldoening op dezen eersten officieelen voordracht-oefe ningsavond kunnen terugzien. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 31 Mei. Bevallen 28 Mei: J. M. v. d. MeerJoosten, d.; J. W. Knapde Vos, d.; 29 Mei: F. P. v. d. PolSchornagel, z.: C. A. TeeuwenUiten- daal. d.: J. C. BonnemaCassee, d. en z.; P. VersterreVreöenburg, z.; W. v. Andel Koops, d.; H. TakkenBiere, d.; A. H. Schou tenv. Loevesijn, d.; 30 Mei- A. K. van Zijp Ridder, z.: E. A. QuivooijOnink, d.: G. M. DijkstraGroenman, d.; J. IJ. Arnoldus Bekema, d.; C. G. van Hazebroekv. Rijn, z.: 31 Mei: D. E. Smit—Hoes, d.; E. A. Milatz— Zegers, z. Overleden 28 Mei: S. v. d. ValkZwemmer, 44 j., Atjehstraat; P. Bakker, 81 j., KI. Heilig land: A. L. Koster. 77 j., Westerhoutpark; J. v. d. Burg—Dorsman, 56 j., Hazepaterslaan; H. PeldersBrouwers, 66 j-, Gasthuisvest; 29 Mei: P. J. Roosegaarde Bisschop, 65 j., Gasthuis- vest; K. S., 4 j., z. v. K. S. v. Beest. Rusten burgerlaan; G. Damsteek. 75 j.. Potgieter- «traat; 30 Mei: G. J. v. Roon, 49 j.: Welte- fredenplein; N. Kal, 48 j., Gasthuisvest. Onze Londensche correspondent meldt ons: Neville Chamberlain heeft met een mini mum van omhaal zijn nieuw kabinet ge vormd en bovendien voorzien in de wijzigin gen en verschuivingen van de groote rest van het ministerie. Hij had het politiek lot van meer dan 60 mannen in handen, 21 in het Kabinet en meer dan 40 er buiten. De snelheid, waarmede hij er over heeft beslist, klaarblijkelijk zonder zeere harten te ma ken, heeft de algemeene bewondering gaan de gemaakt. Een goede periode van voorbe reiding moet uiteraard vooraf zijn gegaan. Maar in die voorbereiding, zoowel als in den afloop van het werk kan men Chamber lain's ordelijken geest onderkennen. Bij te genstelling kunnen wij herinneren aan de moeilijke tijdvakken van „reconstructie", zooals het heette, die de nationale regeering hebben gekenmerkt. Het beein schijnt reeds duHen. wat het verschil zal zijn tusschen de nieuwe en de. oude. regeering een verschil vooral van werkwijze. Van den nauwgezetten, methodi- schen Chamberlain kan een zakelijker be- stuurswerkzaamheid worden verwacht dan die. welke Baldwin's gemakkelijke en gemoe delijke leiding heeft getoond. Of de nieuwe man ook belangrijke verandering zal bren gen in het politiek karakter van zijn beleid is een vraagd, die zich thans niet laat be antwoorden. Zijn inzichten heeten minder breed te zijn dan die van Baldwin, meer uit gesproken Conservatief. In dit opzicht heeft hij echter wat van zijn roep ingeboet met zijn nieuw belastingvoorstel, dat bedoeld is paal en perk te stellen aan bedrijfswinsten uit de contracten voor de bewapening, een voorstel dat naar men zal weten hevig ver zet heeft gewekt in die maatschappelijke groepen, die altijd in de eerste plaats de Conservatieve zaak hebben gesteund. Neville Chamberlain is ook de zoon van een vader, die in de politiek hevig radicaal begon te zijn en het in menig opzicht tot zijn einde toe is gebleven. Als er iets is in erfelijkheid dan moet er in de geestelijke samenstelling van den zoon iets radicaals zijn overgegaan. Uit zijn samenstelling van het nieuwe kabinet blijkt dat zijn Conservatisme niet zoo sterk is, dat het in staat bleek de coalitie te ver zwakken. Misschien mag er uit worden af geleid. dat Chamberlain lang verkeerd is be oordeeld en dat hij inderdaad even vrij is van partijzucht als zijn voorganger. In den loop van een der laatste opstandige bewe gingen in de Conservatieve partij werd de tegenwoordige Premier aangewezen als den man der ontevredenen, die het beginsel van partijbestuur in eere zou herstellen en een zuiver Conservatieve regeering zou vormen. Men wist toen niet, hoe Chamberlain zelf over deze rol-toewijzing dacht. Maar de tweede man in zijn kabinet is nu de Liberale Sir John Simon. Het Liberalisme van dezen bewindsman is bij zijn afgescheiden partij- genooten wel erg verdacht. Niettemin is zijn positie dn het Kabinet er borg voor dat een wat wij zouden noemen vrijzinnige geest zich in de regeering zal doen gelden, 't „Nationaal" beginsel, zooals men het blijft noemen hoewel moet worden erkend dat de niet-Con- servatieven in het ministerie weinig of geen kiezersaanhang hebben door in het kabi net, dus in gewichtige functies. nog vijf an dere vertegenwoordigers der Nationaal-Li- beralen en van Nationaal Labour te betrek ken. Belangrijker is misschien nog voor de be oordeeling van het politiek karakter van Chamberlain's ploeg het feit, dat de politici van uitgesproken en soms agressief imperia- listischenaard.rigoureus geweerd zijn. Winston Churchill en de in zijn bekrom penheid nog fellere Empire-kampioen Amery, oud-minister van Koloniën en meer dan de renegaat Churchill een vertolker en kam pioen van de ware Tory-beginselen, hebben geen genade kunnen vinden in Chamber lain's oog. Dit alles geeft aanleiding te veronderstel len, dat de zaken op den zelfden voet zullen worden voortgezet, alleen wellicht wat wils krachtiger en wat doelbewuster. Een van de belangwekkendste benoemin gen is die van Hore-Belisha tot minister van Oorlog. Deze bewindsman heeft zich als mi nister van Transport doen kennen als een levendig en wakker man, met veel initiatief en tjokvol denkbeelden. Men schrijft zijn nieuwe benoeming toe aan al dit benijdens waardig geestelijk bezit dat nu in dienst moet komen van de recruteering-campagne, die onder Duff-Cooper niet al te best slaag de. Als minister van Transport is Hore-Be lisha een éclatant succes geweest. JUBILEUM JHR. DR. J. C. MOLLERUS. Morgen zal het vijftien jaar geleden zijn, dat jhr. dr. J. C. Mollerus. secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, in dit district, deze functie aanvaardde. AANBESTEDINGEN. Door den directeur van Openbare Werken werden heden aanbesteed: A. De uitbreiding van het Politiebureau aan de Sm edestraat no. 9 en het verbouwen van het aangrenzend perceel no. 1,1 te Haar lem. Ingeschreven werd door: P. Scheepsbouwer, Castricum f 6800, G. J. Lubbers, Haarlem f 5990, J. v. d. Walle, Heem stede f 5444, B. Klaassen Haarlem f 5645. L Winnubst Haarlem f 7050, E. Bellaart, Haarlem f 5300. N. J. Tromt» Overveen f 6326, P. Spren gers Haarlem f 5284. R. Jorritsma Heemstede f 6900, C. Hart Haarlem f 7500, Firma de Boer en Dekker, Wormerveer f 7900, F. Philips Haarlem f 6725. N. Cobelens en Zn. Haarlem f 7150, J. v. d. Putten Haarlem f 7805. J. A. B. Klein Schiphorst Haarlem f 7350, P. J. van Hofte Haarlem f 6980, N. Ebbing Haarlem f 7580, H. Bijlaart Amsterdam f 7205, C. J. Thijsse- Amsterdam f 5570. Verwoerd en La- feber Amsterdam f 5890. W. J. Hoek Haar lem f 5735. J. J. de Korte Haardem f 7675. B. Het maken van een dienstwoning, ma gazijn, wasch- en schaftlokaal met toebe- hooren, ten behoeve van de Gemeente-Rei niging. op een terrein aan den Oude Weg te Haarlem. Hierop waren 24 inschrijvingen binnen gekomen: 1 C. J. Tijgze, Amsterdam f 27940 2 Ver voerd en Lafeber. Amsterdam, f 29460: 3 A. J. en H. Lubber. Enschedé f 27255: 4 H. Bij laart. Amsterdam f 27875: 5 M. Ebbing, Haar lem f 24580: 6 P. J. van Hoften, Haarlem, f 26880; 7 Beyker, Haarlem f 28194: N.V. Jon kers Betonbouw. Haarlem f 25400: 9 Gebr. A en K. Kleerebezem. Amsterdam f 30.500: 10 Gebr. H. V. en J. de Vries. Haarlem en Pur- merend f 37600: 11 de Boer en Dekker. Wor merveer f 27828: 12 J. J. de Korte. Haarlem f 24720: 13 F. Philins. Haarlem f 26665: 14 N. Gnbelenz en Zn.. Haarlem f 26 300: 15 E. Bellaart. Haarlem f 27879: 16 R. Jorritsma, Heemstede f 25000- 17 J. C. de Geus. Haarlem f 27575: 18 N. J. Tromp. Overveen f 24700: 19 N- Vermeulen. Haarlem f 25199: 20 L. J. Winnubst. Haarlem f 25580: 21 J. v. d. Walle. Heemstede f 22222: 22 E. J. Lubbers. Haarlem f 27837; 23 P. Scheepsbouwer. Castricum f 25912 24 J. v. d. Putte. Haarlem f 24077. ORGELBESPELING. Programma van de orgelbespeling in de Groote- of St. Bavo Kerk te Haarlem op Dins dag 1 Juni 1937, 's avonds van 8.159.15 uur, door den heer George Robert. 1. Meinen Jesum lass ich nicht (Choral mit Variationen) J. G. Walther (1684-1748) Concert d kl. t. Vivaldi-Bach Allegretto Fuga Largo Allegro moderato a. Nun komm' der Heiden Heiland J. S. Bach b. Nun freut euch, lieben Christen g' mein J. S. Bach Fantasia c kl. t. J. S. Bach ö.Preludium en Fuga c kl. t. J. S. Bach Kon. Fabriek J. J. Beynes. In haar verslag over 1936 van de Kon. Fa briek van Rijtuigen en Spoorwagens J. J. Beynes N.V. zegt de directie o.a. het vol gende Ofschoon de resultaten van het afgeloo- pen jaar nog teleurstellen, is de algemeene toestand van onze vennootschap toch gun stiger, dan deze sinds langen tijd is geweest. Zooals wij reeds in ons vorig verslag kon den vermelden, kregen wij in dit jaar een opdracht van de Ned. Spoorwegen voor den bouw van 74 electrische motorrijtuigen. Voor deze opdracht is een alleszins voldoende le vertijd vastgesteld. De uitvoering kon hier door behoorlijk worden voorbereid, hetgeen een regelmatigen gang der werkzaamheden ten goede komt. Voor een gunstig verloop was het daarbij noodzakelijk in korten tijd de sterk onder bezette werkplaatsen tot de volle productie capaciteit op te voeren. Dit stelde zware eischen aan ons personeel en met waardee ring maken wij melding van de toewijding, zoowel van ambtenaren als werklieden, die tijd noch inspanning gespaard hebben om deze moeilijke taak uit te voeren. De grootere bedrijfsdrukte heeft alleen in het laatste gedeelte van 1936 een gunsti- gen invloed op de financieele resultaten ge had. In 1937 zal deze invloed over het ge- heele jaar tot uitdrukking komen, in 1938 alleen gedurende de eerste maanden. De ontwikkeling van de winstmogelijkheden van ons bedrijf zal dan ook in de eerste plaats afhankelijk zijn van de bezetting ge durende het tweede gedeelte van 1938. Daar wij onmiddellijk na ontvangst der be stelling voor de geheele opdracht het mate riaal hebben ingeslagen, is de depreciatie van den gulden met de daarop volgende prijsstij gingen van weinig invloed geweest. Voor ver liezen uit dien hoofde waren wij dan ook voldoende gedekt. Onze afdeeling autobussen ontwikkelt zich gunstig. De concurrentie is in dezen tak van bedrijf nog steeds groot. Met genoegen heb ben wij kunnen bemerken, dat in den laat- sten tijd veel meer prijs gesteld wordt op goed fabrikaat, waardoor wij in vele gevallen betere prijzen konden bedingen. In de gewone algemeene vergadering van aandeelhouders, gehouden op 3 Juni 1936, werd de heer J. W. A. Beijnes tot commissa ris herkozen. De balans en de verlies- en winstrekening over het afgeloopen jaar wijzen na normale afschrijvingen op gebouwen en machines en na afboeking van het restant van de alge meene reserve, een verlies aan van f 9.734.59. Een en ander brengt mede, dat dit jaar naar onze-meening geen. uitkeering. van dividend kan plaats hebben.- Onze effectenrekening gaf een belangrijke koerswinst aan. De balans per 31 December 1931 sluit met een bedrag aan activa en passiva van f 1.743.746,89 (het onderhanden werk is ge waardeerd op f 520.610,95) en de verlies- en winstrekening met een bedrag van f 59.443,21. TEGEN TROTTOIRBAND AANGEREDEN. Zondagmiddag ongeveer kwart voor vier, kwam een wielrijdster mevr. Van Z. uit Am sterdam, den Tetterodeweg afrijden. Zij moest linksaf den Bloemendaalscheweg op, doch had voor het maken van de bocht te groote snelheid, reed tegen den trottoirband en sloeg over den kop. Zij werd gewond aan de kin en had een kaakfractuur. Zij werd door Dr. Bos verbonden en is per taxi naar huis gebracht. ZANDVOORT AANRIJDING. Omstreeks half negen nad op den Boulevard de Favauge een botsing plaats tusschen een auto, bestuurd door den heer P. R. G. uit Am sterdam en een motorrijwiel bestuurd door den heer H. v. L. uit Haarlem. De heer G. wilde naar links omdraaien doch door een tegenlig ger was dit niet meer mogelijk. Hij haalde daarom weer naar rechts uit,, juist op het moment dat de motorrijder Van L. meende rechts te kunnen passeeren. De motor botste tegen het rechter aehtersportbord van de auto en de bestuurder en de duorijder H. A. W. K. uit Haarlem werden van den motor geworpen. De heer K. kwam onder het motorrijwiel te liggen en blesseerde zijn been, dat op het politiebureau werd verbonden. Het motorrij wiel werd ernstig beschadigd. De schade aan de auto was gering. TENT VERBRAND. Door het ontploffen van een primusbrander raakte Zondag op het Noorderstrand een ten tje in brand. Slechts een paar lapjes linnen bleven van 't geheel over. De tentbewoner, die een volle lading van de brandende vloeistof in zijn gezicht kreeg, had de tegenwoordig heid van geest zich voorover in het mulle zand te laten vallen, waardoor de vlammen onmid dellijk werden ged-">fd. Toch waren gelaat en haar ernstig verbrand.Op den politiepost werd hij verbonden, zoodat hij naar zijn woon plaats kon terugkeeren. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 0.58f 0.46. Griet per 50 kilo f 29f 19. Tongen per kilo f 0.60f 0.45. Groote schol per 50 kilo f 23. Middelschol per 50 kilo f 20.50f lo.50 Zetschol per 50 kilo f 16.50f 13 Kleine schol per 50 kilo f 14i 4.50 Schar per 50 kilo f 6.70f 1.80 Tongschar per 50 kilo f 20f 17 Vleet per stuk f 1.55f 0.90 Kleine poon per 50 kilo f 2.60f 1.75. Kl. middelschelvisch p. 50 kilo f 14.50f 7.10 Kleine schelvisch per 50 kilo f 8f 1.65. Kabeljauw per 125 K.G. f 41f 15.50. Groote gullen per kilo f 10f 4.60 Kleine gullen per 50 kilo f 6.30f 2.15 Wijting per 50 kilo f 3.20—f 1.60 Makreel per 50 kilo f 7.50f 5 Heilbot per kilo f 0.96—f 0.64. Leng per stuk f 0.90f 0.25 Koolvisch per stuk f 0.50—f 0.07. Groote hake per 125 kilo f 65 BESOMMINGEN. Dirkje R.O. 53, 450 manden f 2330. Antje R.O. 15 335 m. f 1280. IJsselmond IJm. 78 480 m. f 1500 Oentoeng IJm. 131, 95 m. f 1420. Cornells IJm. 15 280 m. f 1630 Adelante IJm. 19, 270 m. 1140. Schoorl IJm. 39 300 m. f 940. Hercules IJm. 196. 410 m. f 1740 Alma IJm. 44, 265 m. f 1680. Verder aan de afslag 41 loggers. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Maria van Hattem. Vangst: 90 m. hake; 130 m. koolvisch, 35 m. vleet en rog, 67 m. gul, 10 m. braadschelvisch, 10 m. paling. 5 m. schelvisch. Totaal 325 manden benevens 40 stuks leng en kabeljauw. Mary IJm. 189. Vangst 10 m. schelvisch, 200 m. braadschelvisch, 120 m. radio, 70 m. gul, 40 m. tarbot, 45 m. groote schol, 40 m. kl. schol. 25 m. poon, 20 m. wijting en schar. Totaal 530 manden benevens 30 stuks stijve kabeljauw. BLOEMEN DAAL FEESTAVOND „BLOEMENDAALSCHE JONGENSCLUB". Niettegenstaande den schitterenden avond was Zaterdag de groote zaal van het Jeugdhuis tot de laatste plaats gevuld met vroolijke jeugd en ouders voor den feestavond die door de Bloemendaalsche jongensclub werd aange boden. Ds. J. C. van Dijk sprak een openingswoord. Als op dezen avond, nu de keus binnen of buiten te zijn zoo moeilijk is, de zaal geheel bezet is, zei spr., dan is dit wel een bewijs voor het sterke leven en de activiteit der clubs. Het zwaartepunt der clubs is het clubleven zelf, dat weinig naar buiten komt, maar toch is het goed om van tijd tot tijd iets naar buiten te laten kijken. Het werk beoogt iets meer dan bezigheden en amuseeren. Het heeft een geestelijken ach tergrond en wil de jeugd naderbrengen tot het Evangelie van Jezus Christus en daarom kan in het jeugdwerk een zegen liggen. Ds. van Dijk ging hierop voor in gebed. De jeugd spoorde hierna de niet-leden op,, om lid te worden, door een toepasselijk lied te zingen bij de letters B. J. C. De heer H. Vis sprak daarna een woord van welkom, speciaal tot de gasten uit Haarlem, Halfweg en Bennebroek. Voor dezen avond was een afwisselend pro gramma samengesteld. De heeren P. en J. Halsema brachten met veel succes muziek ten gehoore. Een bezwaar vonden wij, dat de piano te ver van den violist afstond, waardoor de eenheid leed. Met veel genoegen noemen wij de muzikale voordracht van de leden der club en dan wil len wij memoreeren: „Een vaste burcht is onze God" en „Nader mijn God tot U". Dick Boer illustreerde met fraaie lantaarn plaatjes het leven der club in het kamp. Ab Nijhof droeg „Een Misverstand" voor van B. v. Meurs, waarna de bestuursleden vertelden van het wel en wee der clubs, waarbij bleek, dat het wee bestond uit een te schrale beurs. De secretaris gaf een overzicht van alle werkzaamheden en vroeg om steun van ouders en jongeren. De tooneelstukjes vielen bij de jeugd goede aarde. De titels alleen: „De schoenmaker en de spoken" en „Een uur Minister" waren al sug gestief en hoe intens leefde de jeugd mee bij het bezoek der griezelige spoken en de ontvoe ring van den schoenmaker. „En uur minister", een variant op „Een dag Khalif" werd buitengewoon aardig gespeeld. OVERVEEN CREMATIE PH. J. ROOSEGAARDE BISSCHOP. De crematie van het stoffelijk ovèrschot van den heer Ph. J. Roosegaarde Bisschop heeft plaats in het Crematorium te Velsen op Woensdag" 2 Juni a.s. na aankomst van trein trein 14.14 aan halte Driehuis-Westerveld. KOERS VAN HEDEN VORIGE KOERS plm. plm. plm plm 1.30 1.45 2.00 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 101% 4 pCt. ld. 1933 n 4 pCt. Nederl. Indië ïOIJfc 3 pCt. Nederland 97 STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 6V2 pet. Duitschl. 1930 Youngleening) Youngleening (met ver 32% 32% klaring) 32% BANK - IN STELLIN GEN. 147 Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert, van 1883/4 f 250 Koloniale Bank 149 Ned. Ind. Handelsbank 162 Rotterd. Bank 138 INDUSTR. OND. BINNENL. 65% Alg. Kunstzijde Unie. 67% 651/s 65% 65% v. Berkels Patent - Calvé Delft Cert 84* Ned. Ford ex 40 afst. 250 - - Philips Gloeil.GemHezit 325V« 319 317 318* 318* 166'/, 162% 162% 162 TABAKKEN. 240 Dell Batavia 249 Dell Maatschappij 314* 311 30) 309 316 315 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot |26% 124% 1241 Scheepvaart Unie 127 126 <6% 126* Koninkl. Paketvaart «87 Rotterdamsche Lloyd 111V, 110 Maatschappij Nederland 115* HollandAmerika lijn PETROLEUM. 418 410* 410 410* 410* Perlak Petr 103 - 103 - 21 21 20% 207/s Continental Oil 31% Tidewater 13.Y, 131/s 13/jJ 13& 13& CULTUUR MAATSCH. H. V. A 504 493 493 391* 391 Java Cultuur 226* 219% 11% Ned. Ind. Suiker Unie 166 166 175 Vorstenlanden 351/B INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel. and TeL 8% Anaconda 38*4 38'/, 387/8 62% 60% 60% 60% 2% 2& 71% U. S. Steel 73% 71% 71* 713/a Kennec Copper 42^6 42 41% 41% 41* Radio Corp, 7*. 7% RUBBERS Amsterd. Rubber m <75% ,72* 277* Dell Bat. Rubber 224 213% Indische Rubber Kendeng Lemboe Serbadjadl Rotterdam Tapanoell 106 Bandar Rubber - 264 259 Preanger Rubber - - Java Caoutch 166 - - Sumatra Rubber - AMER. SPOORWEGEN Southern Pacific Wabash Railroad - 4% 4% Union Pacific - 102 Chic Milwaukee - - Missouri Kansas Texas 58/s MIJNBOUW. Alg Explor Mij 146 Redjang Lebong 155 - Bllliton n - PROLONGATIE. - - - -

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7