De controlevloot in de Spaansche wateren. Aspirin THIJS IJS EN HET HANENEI WEK DE GAL IN UW LEVER OP RADIO PROGRAMMA De buitengewone Volkenbondsvergadering. DONDERDAG 3 JUNI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Beraadslagingen op het Foreign Office De Britsche minister Eden en de deskundi gen van het Foreign Office hebben Woensdag de bestudeering voortgezet van de middelen waardoor de veiligheid der vloten, die aan de Spaansche kusten toezicht uitoefenen, zou kunnen worden gewaarborgd, zooals door Duitschland en Italië wordt geëischt. Het denkbeeld van solidariteit dezer vloten stuit, naar men in Britsche diplomatieke kringen te kennen geeft, op bepaalde moeilijkheden ten aanzien van de toepassing. Op het oogenblik schijnt men over twee punten eens te zijn, in de eerste plaats dienen de regeeringen te Valencia en te Salamanca de veiligheidszones uit te breiden tot de meeste zoo niet alle, Spaansche havens. Ih de tweede plaats moeten zij zich formeel verplichten, de vlag der controlevaartuigen te eerbiedigen. De middelen om de nakoming dezer verplichting te verzekeren en tusschen de na tonale vloten een samenwerking tot stand te brengen, die haar een internationaal karakter verleent, worden nog steeds bestudeerd en vormen een punt van overleg met de betrokken regeerin gen. Duitschland en Italië wachten af. Op een te Rome gehouden persconferentie werd verklaard, dat voorloopig geen sprake is van een directe interventie van Italië en Duitschland in Spanje. Alles hangt af van de besluiten van de niet-inmengingscommissie. Het bezoek van Von Blomberg duidt geenszins op een eventueele interventie in Spanje. Italië wenscht niets liever dan dat de Londensche commissie voldoende waarborgen kan bieden. Overigens hangt de ontwikkeling van den toe stand vooral ook af van de herhaling der aanvallen. De houding der Amerikaansche regeering. President Roosevelt, die van Hyde Park te ruggekeerd is, heeft, naar Havas uit Washing ton meldt, met minister Huil den toestand in Spanje besproken. Het standpunt der Ameri kaansche regeering is onveranderd. Men wacht de resultaten van de actie van Londen en Parijs tot het terugbrengen van Dort-ch- land en Italië in de Londensche cour ie af. Volgens de meening in diplomatieke k.in- gen zou een toepassing van de wet op de on zijdigheid zoowel in het buitenland als in de Vereenigde Staten ongunstig worden uitge legd. Welingelichte personen verklaren, dat Huwelijk van den Hertog van Windsor wordt kerkelijk ingezegend. Anglikaansch geestelijke op Candé aangekomen. Havas verneemt uit Monts, dat de verzoe ning van den hertog van Windsor met de Anglikaansche Kerk zoo plotseling is geko men, als de hertog zelf dit deze week nog nauwelijks durfde~hopen. Dinsdag is n.l, de Anglikaansche geestelijke, Anderson Jardine, op Fransch grondgebied aangekomen; hij be gaf zich evenwel niet onmiddellijk naar het kasteel Candé, doch wachtte eerst een bood schap uit Londen. Deze ontving hij Dinsdag ochtend vroeg. Hierna vertrok hij onmiddel lijk naar Tours en vandaar naar het kasteel, waar hij omstreeks half twaalf aankwam De eerwaarde heer Jardine gebruikte des middags de lunch met het verloofde paar. Hij verklaarde aan de pers, dat hij den hertog uit eigen initiatief en „luisterend naar de stem van zijn geweten" heeft aangeboden het huwelijk kerkelijk in te zegenen. Het burgerlijk huwelijk van den hertog van Windsor met mevrouw Warfield zal in de ontvangzaal van het kasteel worden vol trokken, terwijl het huwelijk in de muziek zaal, waar een altaar is opgericht, zal wor den ingezegend Anglikaansche autoriteiten niet op de hoogte gesteld. Bisschop Fulham, die verantwoordelijk is voor de Anglikaansche kerken in Noord- en Centraal Europa, heeft gisteren de volgende mededeeling gepubliceerd: „Indien het waar is, dat de eer waarde heer Anderson Jardine op zich heeft genomen het kerkelijk hu welijk van den hertog van Windsor in te zegenen, dan wenscht bisschop Fulham, onder wiens jurisdictie de ge- heele Anglikaansche Kerk in Frank rijk valt, te verklaren, dat deze priester hiertoe overgaat zonder dat de bisschop er in heeft toegestemd, of er zelfs iets van weet". Ook de aartsbisschop van York heeft medegedeeld niets te weten van het voornemen van den heer Ander- soh Jardine. Havas meldt nader uit Londen: Het bericht dat de geestelijke Jardine het huwelijk van den hertog van Windsor zal inzegenen, heeft in Anglikaansche kringen eenige beroering gewekt. De bisschop van Durham, waaronder Dar- lingon. de parochie van Jardine ressorteert, was er niet van op de hoogte, dat deze geestelijke afwezig zou zijn. De bisschop ver klaarde. dat Jardine niet de minste be voegdheid heeft om in een ander diocees dan het zijne ambtshandelingen te verrichten zonder toestemming van de bevoegde plaat selijke kerkelijke autoriteiten, en dat. indien het huwelijk van den hertog van Windsor in het diocees Durham zou worden voltrokken, hii geen toestemming voor de inzegening van dit huwelijk zou verleenen. De bevoegdheid van den bisschop strekt zich evenwel niet uit tot buiten zijn diocees, en hij kan dan ook geen invloed uitoefenen op de handelingen van jardine op het vaste land. i Het continent valt onder de bevoegdheid van den bisschop van Fulham en Jardine had dezen dan ook toestemming moeten vragen. Zooals men echter weet. heeft de bisschop van Fulham een verklaring het licht doen zien. waarin hij zegt, dat Jardine heeft ge handeld, zonder met hem overleg te plegen. De huwelijksreis. Vanavond om zes uur zullen de hertog en hertogin van Windsor het kasteel Candé verlaten. Zij zullen zich per automobiel naar een plaatsje ten oosten van Pariis, waarvan de naam zorgvuldig geheim wordt gehouden, begeven, waarvan zij in een speciaal snoor- wegriituig naar het slot Wasserleonburg in Karinthiö zullen vertrekken. Formeel wordt tegengesproken dat zil voornemens zouden zijn, een kruistocht langs de Dalmatische kust te maken. Waarschijnlijk zullen zij drie maanden te Wasserleonburg blijven. De huwelijksvoltrekking zal worden bijge woond door vijf journalisten, n.l. den corres pondent van Reuter, een Fransch journalist en drie Amerikanen. diplomatieke démarches de eenige Ameri kaansche stappen zullen zijn, indien de toe stand ernstiger wordt. In antwoord op een vraag in het Lagerhuis verklaarde minister Eden, dat hij het om vele redenen allerminst wenschelijk achtte het plan van de niet-inmengingscontrole in Spanje te laten varen. De minister heeft nooit de moeilijkheden, welke ontstaan door de vliegtuigen ontkend, doch hij blijft van meening, dat de controle te land en ter zee doeltreffend is geweest, en derhalve acht hij het van het grootste belang deze te hand haven. Duitschland Betrekkingen met het Vaticaan niet verbroken. Door de nuntiatuur te Berlijn wordt in tegenstelling met in het buitenland verspreide geurchten verklaard, dat omtrent een terugroepen van den nuntius niets bekend is. In Duitsche politieke kringen wordt er op gewezen, dat de betrekkingen tusschen het Rijk en het Vaticaan niet als afgebroken moeten worden beschouwd, ofschoon zij als gevolg van de houding van het Vaticaan ern stig vertroebeld zijn. De Duitsche ambassa deur bij den H. Stoel, Von Bergen, is. naar bekend sedert eenigen tijd met verlof. Hoe lang het rijk bij het Vaticaan door een zaak gelastigde vertegenwoordigd zal zijn, staat nog niet vast. Italië Von Blomberg's bezoek aan Rome. Ten aanzien van het bezoek van maarschalk Von Blomberg aan Rome schrijft de „Giornale d'Italia", dat de maarschalk naar Italië is ge komen als soldaat en de besprekingen, welke hij zal voeren, zullen derhalve een voorna melijk militair karakter hebben. Deze reis moet het onmiddellijk contact tusschen de legers van twee bevriende mogendheden vor men, doch heeft geenszins ten doel een oor logsmanifestatie te vormen. Italië en Duitsch land stellen de wapens niet op de eerste plaats om hun internationale bedoelingen te verwe zenlijken. Gisteravond heeft de koning den Duitschen minister van Oorlog, maarschalk Von Blom berg, ontvangen. Japan Konoye's politiek program. De samenstelling van de nieuwe minister- lijst wordt heden verwacht. De leider van de Seijoekai, Chikuhei Nakajima, heeft de por tefeuille van spoorwegen aanvaard, en de lei der van de Minseito, Ryutaro Nagai ,zal: minis ter van verkeersmiddelen worden. Dë: leider- van de voornaamste partij in het Hoogerhuis, de Kenkuykai. graaf Yoritsune Arima, heeft de portefeuille van land- en boschbouw aanvaard. Verder wordt vernomen, dat de minister van oorlog in het afgetreden kabinet, generaal Sugijama, dezen post zal blijven bekleeden. D? kabinetsformateur Konoye heeft de vier voor waarden welke Sugijama stelde, aangenomen. Deze voorwaarden zijn: 1. Duidelijke opheldering van de samenstel ling van de nationale structuur. 2. Versterking van de landsverdediging. 3. Politieke hervorming. 4. Stabiliseering van het nationale leven. België Kamer neemt de Amnestiewet aan. De Kamer zette gisteren de behandeling voort der wetsvoorstellen inzake het verleenen van amnestie aan de Vlamingen, die veroor deeld zijn wegens het verleenen van steun aan den vijand tijdens den wereldoorlog. De re geering heeft een amendement ingediend, krachten hetwelk de ter dood veroordeelden, o.a. dus Borms, buiten de voordeelen van deze wet vallen. Dit amendement heeft de Kamer met 94 tegen 65 stemmen en 26 onthoudingen aangenomen, zoodat ter dood veroordeelden niet het recht van verkiesbaarheid zullen krij gen. Ministerpresident Van Zeeland heeft de be doeling van de wet uiteengezet en verklaard, dat het ontwerp een gebaar van verzoening is. Het Vlaamsche volk, zeide hij. wil dat het doek zakt over eenige betreurenswaardige tekort komingen van twintig jaar geleden. De am- ^fcvïöcht ftOcj Die 10 minuten op een tochtigen hoek, in re gen of mist.ze zijn vaak meer dan vol doende, om verkouden te worden, tenminste,^ wanneer U niet bij de eerste verschijnselen Aspirin neemt, het beproefde middel tegen verkoudheid, rheumatiek en griep. HET PRODUCT VAN VERTROUWEN! (Adv. Ingez. Med.) nes tie is geen daad van zwakheid, integendeel, het is een daad van kracht. Tenslotte ver klaarde de premier, dat het ontwerp in zijn gewijzigden vorm een geheel vormt en dat de regeering het parlement verzoekt, zich er zon der verwijl over uit te spreken. Nadat de Kamer daarop eerst het amendement had goedgekeurd, nam zij eveneens het ontwerp in zijn geheel aan en wel met 95 tegen 75 stemmen en 16 onthoudingen. De wereldvlucht van Amelia Earliart. De Amerikaansche aviatrice Amelia Eer hart, die haar vlucht om de wereld begon nen is, is blijkens een Reuterbericht uit New- York op haar vlucht te Caripito in Venezuela geland. Zware dag voor de Madrileensche verdediging. Gisteravond heeft de commandant van de Madrileensche verdedigingstroepen generaal Miaja, de persvertegenwoordigers ontvangen en o.a. tegenover hen het volgende verklaard: .,De strijd duurt nog voort. Het was vandaag een' zware dag. De vijandelijke luchtmacht nam intensief aan den strijd deel. De 14e bri gade is in de eerste huizen van Balsain binnen gedrongen." Radio Union heeft het volgende officieele communiqué van het ministerie van oorlog uitgezonden: .,Bij het centrale leger werd de opmarsch van onze troepen op normale wijze voortgezet onder groot enthousiasme. Den vijand werden groote verliezen toegebracht. Hij kon de verloren stellingen niet heroveren en was genoodzaakt terug te trekken. In de andere sectoren hebben vuurgevechten van weinig beteekenis plaats gehad. Omtrent het Noordelijk leger wordt gemeld, dat nabij Lora licht kanonvuur werd gewisseld, terwijl het front van Leon hersteld werd. In den sector van het Zuidelijke leger werd een vijandelijke stelling bezet". In zijn gebruikelijke radiorede heeft gene raal Queipo de Llario medegedeeld, dat door de radiostations der regeering uitgezonden be richten aangaande een opmarsch aan het front van Madrid in den sector van Guadara- ma volkomen onwaar zijn. Alle aanvallen der regeeringstroepen te Lagranja en Cabeza wer den afgeslagen. Aan het front van Biscaje hangt mist en valt regen. In het legerbericht van het groote hoofd kwartier van Franco wordt gezegd, dat vij andelijke aanvallen in den sector Cabeza Grande aan het front bij Lagranja met zware verliezen zijn afgeslagen. In de Sierra Guadar- rama zijn vijftien linksche vliegtuigen neer geschoten. De radiozender der „requetes" meldt, dat er tusschen La Maranosa en Las Rosas groote artilleriebedrijvigheid heerseht. In de unïver- siteitswijk is een vijandelijke aanval afgesla gen. Amorebieta door de rechtschen bezet. De troepen van Franco hebben thans Amorebieta aan bet noordelijk front definitief bezet. De plaats biedt eenzelfden aanblik als Eibar en Durango, alle huizen zijn in brand gestoken, nog slechts de muren staan over eind alleen het noviciaat van de Carmelites- sen is gesDaard gebleven, aldus meldt Havas, Witte Purol Het beste en zuiverste middel om zonnebrand en vervellen te voorkomen en te genezen. Doos 30, 60 ct. Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drog. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Toen de eerste vreugde een beetje bedaard was, bleven allen nog gezellig een kopje thee drinken en wat nababbelen. Thijs kreeg de beloofde 98 ducaten, die hij eerlijk met Simmie deelde. De graaf kocht ook Simmie's haantje en den draak, zoodat ze die niet meer behoefden mee te nemen. Draak Hanedis slijt dus nu zijn laatste dagen in den tuin van het grafelijk slot, evenals het haantje. Thijs en Simmie hebben echter al lang van allen afscheid genomen en zijn met nieuwen moed op weg gegaan om gauw thuis te komen. gen en zonder toestemming der anderen tot herbewapening over te gaan. Geheel ongelijk kan men den Hongaren bezwaarlijk geven, doch voor de zaak der internationale ontspan ning zou het beter zijn, indien Hongarije het onderhandelingen-aanbod der Kleine Entente zou willen aanvaarden. Ook de vertegenwoordigers der zoogenaam de Oslo-Staten zijn weder bijeengeweest. Zij hebben voornamelijk over het ontwapenings- vraagstuk gesproken en heel bemoedigend wa ren hun opvattingen, zooals te begrijpen is, niet. Het belangwekkendste van deze bijeen komst was, dat ditmaal ook België aan de be sprekingen met de Scandinavische staten en Nederland deelnam. Weliswaar doet België reeds sinds vele jaren mede aan de economi sche beraadslagingen dezer statengroep en weliswaar had België ook tijdens de Ontwape- ningsconferentie reeds deelgenomen aan po litiek overleg in een uitgebreideren kring van kleine staten. Doch ditmaal heeft België zich voor het eerst aangesloten bij politieke bespre kingen te Genève, die strikt tot den kring der staten beperkt bleven, die op economisch ge bied met elkander plegen samen te werken. Een gevolg van de tegenwoordige „zelfstandig." heidspolitiek" van België, dat hartelijk in dezen kring van andere kleine staten met een volko men zelfstandige buitenlandsche politiek is welkom geheeten. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet Uw lever een liter gal in de ingt. wanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding on voldoende is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het be derft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam. U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen: een geforceerde stoelgang neemt de oorzaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLET.TES zullen zorgen voor de vrije toevoer van gal. waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onovertroffen middel de gal te doen vloeien. (Adv. ingez. Med.) De Abessynische kwestie nog niet opgelost. Nog geen verbetering van de betrekkingen tusschen den Volkenbond en Italië. Egypte in den Volkenbond opgenomen. België in den kring der „Noordelijke staten" opgenomen. GENèVE 27 Mei 1937. (Van onzen correspondent). Toen verleden jaar begin October het ein de van de gewone Zeventiende Volkenbonds- vergadering begon te naderen, ontspon zich achter de schermen een hevige strijd over de vraag, of deze Volkenbondsvergadering na de beëindiging harer werkzaamheden „gesloten" dan wel slechts „verdaagd" zou worden. De verzoening tusschen den Volken bond en Italië was de inzet van den strijd. Diegenen, die uit doctrinaire rechtsoverwe gingen of uit anti-fascistischen haat tegen Italië van geenerlei tegemoetkoming in de Abessynische kwestie aan Mussolini wilden weten, ijverden voor een „verdaging". In dien dan in den loop van het jaar een nieu we bijeenkomst der Volkenbondsvergadering noodig zou worden, zou geen nieuw onder zoek der verschillende geloofsbrieven kunnen plaats vinden en zouden de gedelegeerden van den Negus dus ook in die nieuwe bijeen komst het recht hebben aanwezig te zijn. Dit zou echter voldoende zijn. om Italië uit Genève verwijderd te houden! Daarentegen bepleitten de vele andere delegaties, die het in hun hart eigenlijk betreurden, dat de Abessynische geloofsbrieven waren goedge keurd, een „sluiten" der gewone Volken bondsvergadering. Een „nieuwe" Volken bondsvergadering, die voor de opneming van Egypte in den Volkenbond zou kunnen wor den bijeengeroepen, zou dan de h.i. in Sep tember begane fout van de goedkeuring der Abessynische geloofsbrieven kunnen herstel len door een afwijzing der nieuw in te zen den Abessynische geloofsbrieven. De terug keer van Italië naar Genève zou dan vrijwel verzekerd zijn. Deze tweede groep won in October het pleit. De gewone Volkenbondsvergadering werd gesloten. Een nieuwe Volkenbondsver gadering werd eenige maanden later bijeen geroepen voor de opneming van Egypte in den Volkenbond. Deze buitengewone Volkenbondsvergade ring is vanmiddag geëindigd en wij moeten helaas vaststellen, dat zij geenerleï verbete ring in de betrekkingen tusschen den Vol kenbond en Italië heeft gebracht. De Negus, die heel goed inzag dat de Volkehbondsver- gadering niet nogmaals de Abessynische ge loofsbrieven zou goedkeuren, omdat anders een verscherping der spanning tusschen den Volkenbond en Italië zou ontstaan, was zoo slim naar deze buitengewone Volkenbonds vergadering in het geheel geen delegatie te zenden. Hierdoor waren dus geen Abessyni sche geloofsbrieven goed te .kernen of af te wijzen en kon de Volkenbondsvergadering een eventueel veranderd inzicht dus niet doen blijken. De Negus heeft terecht op de traagheid en het gebrek aan durf der andere regeeringen gespeculeerd. Deze waren maar al te blijde, dat de afwezigheid van Abessynische geloofs brieven hun de gelegenheid bood den strijd over de al of niet goedkeuring maar weer uit te stellen! Men weet het: „uitstel" is de meest geliefde Volkenbondsmethode, om moeilijkheden uit den weg te gaan. Zoo aan vaardde de buitengewone Volkenbondsver gadering dankbaar den haar door den Negus geboden uitweg. De strijd over de Abessyni sche geloofsbrieven werd" eenvoudig tot de gewone September-vergadéring uitgesteld. En als de Negus dan wederom geen delegatie zendt, zal men misschien opnieuw de gele genheid tot uitstel gaarne aangrijpen. Ook al is het voor iedereen duidelijk, dat de Vol kenbond zonder Italië (en Duitschland, dat zeker niet terugkomt, zoolang Italië afwezig blijft) op politiek gebied machteloos is. De eenige delegatie, die openlijk dit nieuwe uit stel betreurde, was die van Polen. Komar- nicki verklaarde, dat hij juist ter wille van de „internationale samenwerking binnen het kader van den Volkenbond" dit uitstel veroordeelde. Voor Polen bestaat er geen Abessynische kwestie meer. Door dit uitstel van de besprekingen over de verhouding tusschen den Volkenbond, Italië en Abessynië kon de Buitengewone Volken- bondsvergadering reeds 24 uur na haar ope ning weder gesloten worden! Want nóch de verkiezing van een nieuwen rechter in het Haagsche Internationale Gerechtshof in de plaats van het overleden Belgische lid baron Rolin-Jaequemyns. nóch de opneming van Egypte in den Volkenbond gaven aanleiding tot eenige moeilijkheid. Het eenige gevaar voor het goede verloop der besprekingen over Egypte was zelfs de zoo algemeene blijdschap over de binnenkomst van dit nieuwe lid, dat aan de welkomst-redevoeringen maar geen einde scheen te komen. Ruim drie uren kregen de tien Egyptische gedelegeerden, die ondanks het drukkende weder dapper de extra-warmte van hun rooden „fez" op hun hoofd verdroe gen, een stroom van meer dan 25 redevoerin gen'aan te hooren. die alle natuurlijk op het zelfde neerkwamen: eenerzijds vreugde over de toetreding van een staat, die zoowel den „hoogsten ouderdom van beschaving" als de „fissche jeugd" vertegenwoordigde, anderzijds vreugde niet minder over het feit, dat Egypte's toetreding een nieuwe stap naar de zoo vurig gewenschte universaliteit beteekènt. Velen ook huldigden mét den Belgischen minister van buitenlandsche zaken Spaak de Egyptische re geering, omdat deze juist in dezen tijd van Volkenbondscrisis een daad van moed en ver trouwen begaan had, om desniettemin tot dezen in deze dagen zooveel gesmaden Volken bond te willen toetreden. Waarop de Egyptische minister-president Nahas Pasja antwoordde met de woorden van geduldige wijsheid van den man van eeuwen oude beschaving, dat de wereld gedurende vele eeuwen zich in de richting van een internatio nale volkeren-aaneensluiting ontwikkelt en dat een tegenslag van enkele jaren in den groei van den Volkenbond, die een resultaat van deze eeuwenlange internationale ontwik keling is. zeker niet tot het verliezen van den moed mag leiden. De aanwezigheid van vele ministers van bui tenlandsche zaken bij gelegenheid van deze Buitengewone Volkenbondsvergadering werd natuurlijk ook weder de aanleiding tot tal van ministersbesprekingen, twee aan twee -en in regionaal verband! Zoo vergaderde onder an deren ook de Kleine Entente in verband met het steeds sterker wordend verlangen van Hongarije naar herbewapening. De Kleine En tente liet thans niet meer een „Nooit en nim mer!" hooren. zooals zij in vroegere jaren wel had verkondigd. Zij verklaarde zich thans tot onderhandelingen met Hongarije over de mate der Hongaarsche herbewapening bereid. Ver moedelijk zal de Kleinte Entente thans echter hetzelfde „te laat!" van Hongarije te hooren krijgen, dat Duitschland zoo menigmaal aan Frankrijk te verstaan gaf, wanneer dit land zich na veel te lange weerbarstigheid eindelijk bereid toonde in gemeenschappelijk overleg over een aan Duitschland te bewijzen conces sie te treden. De Hongaren hebben thans geen lust meer tot onderhandelingen met de Kleine Entente, waarbij zij voor een toestemming tot herbewapening een zekeren prijs te betalen zonden hebben. Zij gevoelen zich mans genoeg het Duitsche herbewapeningsvoorbeeld te vol- VRIJDAG 4 JUNI HILVERSUM I, 1875 M. Alg. progr. verzorgd door de NCIEW. 8.Schriftlezing, meditatie, gewijde muz. (gr.pl.) 8.30 Gramofoonmuziek 9.30 Geluk- wenschen 9.45 Gramofoonmuziek 10.30 Mor gendienst Tl.Orgelspel 12.Berichten 12,15 Gramofoonmuziek 12,30 Zang en piano. 1,30 Gramofoonmuziek. 1.45 Ensemble Van der Horst 2.30 Christ, lectuur 3.— Vervolg con cert 4.Gramofoonmuziek 4.15 Quatre mains 5.Declamatie en gramofoonmuziek 6.30 Causerie over klimplanten 7'.Berichten 7.15 Literair halfuur. 7.45 Reportage 8.Berich ten ANP. Herhaling SOS-berichten. 8.15 NCRV orkest 9.Een verjongd vak over Chineezen en melk, causerie. 9.30 Het Overveensche Da meskoor en piano. 10.10 Berichten ANP. 10.15 Vervolg NCRV-orkest 11.1512.Gramo foonmuziek. Hierna: Schriftlezing. HILVERSUM n, 301 M. 8.00 VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11— VARA 8.Gramofoonmuziek 10.Morgenwij ding 10.20 VARA-orkest 11,Declamatie 11.20 Vervolg orkestconcert 12.Kovacs Lajos' or kest en gramofoonmuziek. 2.Muziek uit het nabije en verre Oosten 2.45 Piano voordracht 3.15 AVRO-Dansorkest 4.— Gramofoonmu ziek 5 Kinderuurtje 5.30 „Fantasia" en or gel 6.30 Politiek radiojournaal. 650 Gramo foonmuziek 7.Pluimveepraatje 7.20 Gra mofoonmuziek 7.30 Berichten 7.35 Lezen in den Bijbel 8.Cellovoordracht 8.30 „Het re- classeeringswerk", causerie 9.Vroolijke voordracht. 9.30 Hubert Cuyper's Minnestre- len, klein vrouwenkoor „Vox Jubilans" en het VARA-orkest 10 30 Berichten ANP. 10.40 Avondwijding 11.Jazzmuziek (Gr.pl.) 11.30 12.Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 12.10 Orgelconcert 12.50 BBC-Dansorkest 1.352.20 Het New English Trio 4.20 Radio- tooneel. 4.50 Het BBC- Theaterorkest 5.20 Gramofoonmuziek 5.35 Reg. King's orkest 6.20 Berichten 6.45 Operaconcert mmv. solisten, BBC-Revue-Koor en BBC-Theaterorkest 7.45 Voor tuinliefhebbers 8.05 Pianovoordracht 8.20 Revue-programma 9.20 Berichten 9.40 „Responsibilities of Empire", causerie 9.55 BBC-Dansorkest 10.35 L. Bridgewater's Harp- kwintet 11.20 Billy Cotton's Band. 11.5012.20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIS, 164S M. 710 en 8.20 Gramofoonmuziek 12.35 H. de Souza-orkest en zang 4.20 Parijsch Instr. Kwartet 5.50 Zang 6.50 Viool en cello 6.50 Vervolg zang. 7.05 Viool en cello 7.20 Gramo foonmuziek 8.05 Duetten. 8.35 Zang. 8.50 Pianovoordracht 9 20 Zang 10.50 Gramofoon muziek. 11.201.05 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 6.50 Politiemuziekkorps. 7.30 Gramofoon- ziek. 8.50 Omroepschrammelensemble 9.50 Gramofoonmuziek 12.20 Gramofoonmuziek 1.35 Landes-symphonieorkest Saarpalts. 2 35 Gevarieerd concert 4.20 Farkas Miska's or kest 5.35 Volksliederenconcert 6.20 Omroep- kleinorkest 8.30 Voor oud-strijders 10.50 Lite- rair-muzikaal programma. 11.3512.20 E. Kaiser's dansorkest, Krepela-sextet, en so list. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12 50 Kleinorkest I.30 Salonorkest 1.502.2Ó Gramofoonmuziek 5.20 Omroepdansorkest 6.50 Kamermuziek 7.10 Zang 7.35 Trio Van het Hof 8.20 Kleinorkest 8.50 Radiotooneel 9.20 Kleinorkest 10.30—11.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.40 Zang 12.50 Salonorkest 1.05 Cello-voordracht 1.30 Klein orkest 1.40 Zang 1.50—2.20 en 5.20 Gramofoon muziek 6.Accordeonmuziek 6.35 Gramo- foonmuz. 6.50 P'ianovoordracht 7.35 Zang 8.20 Omroepsymphonie-orkest 9.35 Dito 10.39— II.20 Gramofoonmuziek DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8'.30 „Die Welt auf Schienen", gevarieerd programma. 10.20 Berichten 10.50—12.20 Het Egon Kalser-dansorkest en solisten. Om 11.05 Weerbericht.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6