1 IAAT/TC EIRICUTIN INSTITUUT „ORANJE-NASSAU ZATERDAG 5 JUNI 1937 ETS ARDE M'S DAGBLAD 11 IS3I GEMEENTERAAD. Er wordt een vergadering van den raad der gemeente Haarlem gehouden op Woensdag 9 Juni 1937, des namiddags ten 1.30 uur, voort te zetten des avonds ten 8 uur in de Staten zaal (Prinsenhof Aan de orde zal worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. 2. Onderzoek geloofsbrieven nieuw lid. 3. Aangaan geldleeningen. 4. Balans enz. Woningbouwvereniging/ stichting: a. Ons Belang, b. Vooruitgang, c. De Voorzorg, d. Volkshuisvesting e. Eeigen Wo ning, f. St. Jozef G.A.. 5. Kohier navordering Straatbelasting, dienst 1935, 1936 en 1937. 6. Kohier zakelijke belasting op het bedrijf dienst 1937 (2e gedeelte). 7. Aankoop perceelen Berkenrodesteeg Nos. 5, 7 en 13. 8. Wijziging no. 7 behoorende bij blad no. 1 van het uitbreidingsplan „Zuid West". 9. Instelling rechtsvordering onteigening perceel Esschilderstraat. 10. Verkoop grond Kerklaan (voorm. Spaarndam) 11. Beschikbaarstelling gelden bouw open bare school Gijsbrecht van Aemstelstraat. 12. Beschikbaarstelling gelden restauratie „Vleeschhal". 13. Verzoekschrift Land. Federatie van Bouwvakarbeiders om teruggave van een door haar betaald bedrag. 14. Wijziging pachtsom Stadsschouwburg en Gem. Concertgebouw. 15. Verordening heffing schoolgeld Gymna siaal-, Middelbaar-, Lager- en Voorbereidend Lager Onderwijs. 16. Staten van oninvorderbare posten Straatbelasting, Schoolgelden, Precariorechten en zakelijke belasting op het bedrijf. Benoeming: 3 Onderwijzeressen aan scholen voor Voor bereidend Lager Onderwijs. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. (Inlichtingen over gevonden voorwerpen aan het bureau van politie Smedestraat, uit sluitend tusschen 11 en 13 uur). Terug te krijgen bij: Ceintuurs en handschoenen, bont schort, Politiebureau Smedestraat, Schakelarmband Mulder, Timorstraat 84; atlas, Grillis, Celebes- straat 15; boekje met postz., Koster, Rozen- prieelstraat 31; halsdoek, Van Gulik, Schouw- tjespleïn 13; étui met schrijfbeh., Weyers, Graaf Willemstraat 48; wit hondje. Van 't Hul, Kerklaan 5; zwarte hond, De Wit, Pr. Maurits- laan 60; jongensjas, Van Honsehoten, Wel tevredenplein 41; halsketting, Vermeeren, Koolsteeg 14: manchet, Van Iperen, Vrouwe- hekstraat 15; heerenportem. met 2 postz., Kraayenoord, Schotersingel 4; idem zonder inh., Nicolaas, Van Egmondstraat 16 rd.; jongenspet, Van den Bos. Leidsehestraat 98; rijw. bel. merk. Westerbeke, Tafelbergstraat 24; tasch waarin schoentjes. Parson, Sparen bergstraat 12; tasch zonder inh., Wouwer, Bakkerstraat 13 zw.; vulpen in étui: Bijster, Romolenstraat 68; vulpen, Ten Hoven, Bad huisstraat 18. LIJST VAN MAIL- EN LUCHTPOSTVERZEN DING 7—13 JUNI 1937. Ned. In die, zeepost via Amsterdam 9 Juni gewone stukken 3.25; mail via Genua 10 Juni gew. st. 3.25; Luchtpost 9, 12 Juni gew. st. 2.15. Alle brieven en briefkaarten uitsluitend voor Ned. Indië worden per luchtpost verzonden tenzij het tegendeel is verzocht tarief 121/2 cent per 10 gram. Briefkaarten 10 cent. Geen afzonderlijk luchtrecht verschuldigd. Suriname, mail via Bordeaux 9 Juni gew. St. 2.15. Luchtpost als Aruba. Aruba, Curacao, Bonaire, zeepost en mail via Amsterdam 11 Juni gew. st. 3.25; mail via Southampton 9 Juni gew. st. 10.vliegdienst vanaf New York 8, 11 Juni gew. st. 19.10. Vereenigde Staten van Amerika, via Le Havre 8 Juni gew. st. 19.10; via Cherbourg 11 Juni gew. st. 19.10. Canada, Mexico, Cuba, via Le Havre 8 Juni gew. st. 16.45; via Cherbourg 11 Juni gew. st. 16.45. Argentinië, Brazilië, Chili, Uruguay, via Bor deaux 7 Juni gew. st. 16.45; via Genua 8 Juni gew. st. 15.15; via Southampton 11 Juni gew. st. 2.15; via Boulogne (alleen Brazilië) 12 Juni gew. st. 2.15. Luchtdienst DuitschlandZuid Amerika 9 Juni gew. st. 11.40; FrankrijkZuid Amerika 12 Juni gew. st. 11.40. China, Hongkong, Japan, via Siberië 7, 10 Juni gew. st. 18.30. Vliegdienst als Ned. Indië. Irak (Mesopotamië) via IstanbulDamas- kus 8, 11 Juni gew. st. 3.25. Vliegdienst als Ned. Indië. Palestina, via Piraeus 6 Juni gew. st. 2.30; via Genua 10 Juni gew. st. 3.25; via Piraeus 11 Juni gew. st. 22.30. Vliegdienst als Ned. Indië. Britsch Indië, via Marseille 10 Juni 10. Vliegdienst als Ned. Indië. Ceylon, via Marseille 10 Juni gew. st. 12.40. Vliegdienst als Ned. Indië. Penang en Siam, via Genua 9 Juni gew. st. 22.30. Vliegdienst als Ned. Indië. Singapore, via Genua 10 Juni gew. st. 3.25. Vliegdienst als Ned. Indië. Egypte, via Piraeus 8 Juni gew. st. 22.30; via Genua 10 Juni gew. st. 3.25; via Piraeus 11 Juni gew. st. 22.30. Vliegdienst als Ned. Indië. Oost Afrika, via Genua 7 Juni gew. st. 22.30; via Marseille 10 Juni gew*. st. 10. Vliegdienst als Ned. Indië. Zuid Afrikaansche Unie, via Southampton 10 Juni gew. st. 16.45. Vliegdienst als Ned. Indië. Australië, via Marseille 10 Juni gew. st. 10. Vliegdienst als Ned. Indië. Nieuw-Zeeland, via Cherbourg 11 Juni gew. st. 19.10. Vliegdienst als Ned. Indië. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 8.96 5/8 Berlijn 72.871/2 Parijs 8.09 3/4 Brussel 30.62 Zwitserland 41.49 New-York 1.81 7/8 SLUITING SEIZOEN 1936—'37. De tooneelvereeniging /Herman Heij er- mans" geeft tot besluit van het wintersei zoen heden 5 Juni. in gebouw St. Bavo. een opvoering van „De muggen om de kaars", een blijspel in 3 bedrijven van H. de Wilde. Een gezellig bal tot 2 uur zal dezen avond besluiten. NASSAUPLEIN 2 99 TELEFOON 12172 CHRISTELIJKE OPLEIDINGSSCHOOL, voorbereiding voor Gymnasium, Hoo- gere Burgerschool, Lycum en M.U.L.O. Aangifte van leerlingen vóór- en na eiken schooltijd bij het Hoofd der School. Tot de 1e klasse kunnen worden toegelaten kinderen, die vóór 1 Oct. a.s. den leeftijd van 6 jaar hebben bereikt. De school wordt bij den aanvang van den nieuwen cursus, 1 Sept. a.s., verplaatst naar het geheel verbouwde en gemoderniseerde gebouw Krocht 1, voorheen Middelbare School voor Meisjes. Met het oog op de nog beschikbare plaatsruimte is spoedige aangifte gewenscht. Ds. P. W. FOEKEN, Voorzitter. A. VAN DRIEL, Secretaris. (Adv. Ingez. Med.) Andra" bemanning terug in het vaderland. Twee leden ontbraken.. ROTTERDAM, 5 Juni. Met den Parijschen trein, die om 9.53 uur aan het station D. P. te Rotterdam arri veerde, is de bemanning van het voor een Belgische maatschappij onder Pa- nameesche vlag varende, 2000 ton me tende schip „Andra", die geruïmen tijd in Spaansche gevangenschap doorbrachten, in Nederland terug gekeerd. Aangezien men eigenlijk tot op het laatste moment in .onzekerheid verkeerde of de be manning al of niet de terugreis aanvaard had, waren er op het station slechts weinig familie leden van de opvarenden aanwezig. Het bleek evenwel dat alleen de kapitein, de heer L. Drachten uit Rotterdam voor de afwikkeling van de loopende zaken achtergebleven was. De andere Nederlanders, te weten P. Gazan, eerste officier (Middelburg), A. A. D. Huls man, tweede officier (Den Haag), P. D. Pronker, derde officier (Harlingen) D. de Vries, marconist (Haarlem), L. W. van Schaick, eerste machinist (Rotterdam), A. J. de Bie, derde machinist (Teteringen)B. van Bennekom, hofmeester (Rotterdam), W. H. v. Henk, messroom-bediende (Rotterd.), C. Ba tenburg, matroos (Scheveningen), G. J. Goe man, matroos (Rotterdam), J. C. Louwerens matroos (Rotterdam), F. v. Desmet. olieman (Rotterdam), C. v. d. Watering, stoker (Rot terdam), en H. Munnïnk, stoker (Rotter dam), alsmede zes Poolsche leden van de bemanning zijn gezond en wel aangekomen. Zij vertelden, dat zij een goede reis hadden gehad en natuurlijk straalden de gezichten, dat zij dit avontuur op zoo bijzonder geluk kige wijze te boven gekomen waren. Van het nieuwe kleerenkoopen was niet veel ge komen, de meesten hadden hun gescheurde jas en versleten broeken nog aan, maar hier in is, nu zij eenmaal weer in het vaderland teruggekeerd, gemakkelijk verbetering te brengen. De tweede machinist H. A. Deekens uit Groningen en de donkeyman T. J. Stolk uit Rotterdam, hebben helaas bij het avontuur het leven gelaten. Zij stonden op wacht toen de aanr valler het vuur opende en aangezien een van de bommen de machinekamer heeft getroffen, werden zij op slag gedood. Werkloozen tijdelijk zonder nitkeering De heer Drees heeft aan den minister van Sociale Zaken de volgende vragen gesteld: Is dezer dagen aan een aantal gemeenten door rijksinspecteurs voor de werkverschaf fing, namens den minister van Sociale Zaken schriftelijk bericht, dat van een bepaalden datum in Juni af tot nader aankondiging aan die gemeenten geen subsidie zal worden uit gekeerd uit het werkloosheidssubsidiefonds? Mocht de eerste vraag bevestigend worden beantwoord, wil de minister dan mededeelen: a. aan welke gemeenten een dergelijk be richt is gezonden? b. of de minister het in overeenstemming acht met de billijkheid en met de strekking van het werkloosheidssubsidiefonds, dat ge meenten, die zich aan de rijksregelen hebben onderworpen en waar nog werkloozen in steun zijn, geen subsidie meer zullen ontvan gen, hoewel zij evenzeer als andere gemeen ten ten behoeve van het fonds een belangrijk deel van hun belastingcapaciteit moeten mis- ëen? c. Of het de bedoeling van den minister is, dat in de gemeenten, aan welke tijdelijk geen bijdrage wordt verleend, voorloopig aan werkloozen in het geheel geen steun meer zal worden toegekend of enkel onderstand ingevolge de Armenwet? UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE HULDIGING PROFESSOR STEGER. Prof. dr. A. M. A. A. Steger, alhier, hoog leeraar aan de Technisch Hoogeschool te Delft, is Vrijdagmiddag in het laboratorium voor scheikunde van die Hoogeschool op har telijke wijze gehuldigd in verband met zijn zil veren ambtsjubileum. Er waren tal van be langstellenden, o.a. de rector-magnificus prof. jhr. dr. G. J. Elias, de secretaris van den senaat prof. dr. C. B. Bienzeno en de secre taris van curatoren jhr. ir. H. Strick van Linschoten. Als eerste spreker voerde het woord de voorzitter van de afdeeling, prof dr. W. Rein- ders, die een overzicht gaf van de carriere van den jubilaris. Bij het aanvaarden van zijn ambt te Delft is hij van de stelling uitgegaan, dat hij tot taak had de student vertrouwd te maken met het chemische bedrijf en in dit verband stichtte hij een apparaten-laborato rium. Spr. hoopt, dat de jubilaris nog vele jaren zijn werkkracht aan de Technische Hoogeschool zal kunnen geven. Namens oud-leerlingen sprak de hoofd assistent, dr. ir. Van Loon die een door prof. Huib Luns geschilderd portret en een album met foto's en handteekeningen van oud leerlingen aanbood. Tenslotte spraken nog dr. Loby de Bruin namens de Ned. Chemische Vereeniging, als mede ir. Scheffers en ir. Van der Veen als oud-leerlingen. Prof. Steger sprak tenslotte woorden van dank, waarna gelegenheid bestond hem per soonlijk geluk te wenschen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te ontvangen bij: Warmerdam, Dr. Abr. Kuiperstraat 15, hondje; Meijer, Barken- laan 23, briefjes van een spaarkas; A. Zonne veld, Drieheerenlaan 30, voetbal; J. J. Vis, Heerenweg 71, blauw wollen vest; S. Vogel, Havenstraat 21, rozenkrans; C. Hendriks, Oosterlaan 4, witte hond; Gem. Reiniging bu reau Wipperplein 12, lepeltjes; J. v. Looij, Blee- kersvaart 47, portemonnaie met inhoud, bad pak en badmuts; A. v. Moeringen, Fred, van Eedenplein 15, vulpen; Warmerdam, Heeren weg 23, paar laorzen; A. J. Lammers, Molen- werfslaan 136, notitieboek; C. Mooreman, Bronsteeweg 92, zwemabonnement; J. B. van Zijl, Iepenlaan 6, dameshoed; Glipperweg 116, hond (fox); secretarie, heerenhoed; mej. Waalberg, Camplaan 23, vulpotlood; A. Leu ven, Bankastraat 65. armband; Verkaik, Raad_ huisstraat 90, portemonnaie met inhoud; J. C. Booms, Lieven de Keijlaan, portemonnaie met inhoud. BLOEMENDAAL FEESTAVOND C. D. U. De Afd. Bloemendaal van de C. D. U. hield Vrijdag een feestavond in het Jeugdhuis. Er is alle reden, aldus de heer J. H. Mulder in zijn openingswoord om dankbaar te zijn, nu de C. D. U. 2 zetels heeft verworven. Voor dezen avond was een gevarieerd pro gramma samengesteld. Mevrouw Niehorster zong met begeleiding van mej. Alphenaar een viertal liederen. Met haar mooie stemgeluid wist zij het pu bliek van het begin tot het eind te boeien. De heer J. Spies, le fluitist van de H. O. V. droeg met dezelfde begeleiding voor de Un- garisehe Fantasie van Dopplen en de Suite van Bach. Ook deze vertolking ontlokte een warm applaus. De heer P. Schipper droeg een aantal ge dichten voor, waarvan we in het bijzonder noemen:.. Dito, Mijn vrouw op reis, Het.ge- weten. Aan de medewerkenden werden bloemen aangeboden. De beteekenis van de verkiezingen werd in het kort geschetst door den heer Mulder, die allereerst een citaat voorlas uit de Christen Democraat van den heer Van Houten. Dat wij groeien is verheugend, zei spr. en onze langzame groei pleit eerder vóór dan te gen ons. De tegenstand is groot en de vijanden zijn machtig. Die zijn: het winsysteem, dat dui delijk gefaald heeft: de Kerk, die gemeend heeft door censuur den groei van de C. D. U. te kunnen afsnijden en de algemeene ten- denz voor bewapening.Tegenover dit laatste stelt de C, D. U. den Heiland, die nergens de bewapening heeft gepredikt. Eindelijk wekte spr. op. om niet op de lauweren te gaan rusten, maar om door te strijden met groote trouw en toewijding. In de pauze werd thee aangeboden en een schilderij van den heer Cosijnse verloot. Ds. H. J. Visser sprak een slotwoord. ZAND VOORT EEN VREEMDE BADGAST. Vrijdagavond, bij kalme zee, vertoonde zich voor de kust een zwemmer, die uit verre on bekende oorden was komen aanzwemmen en later met onbekend gebleven bestemming Noordwaarts trok. Geruimen tijd vertoefde hij ongeveer ter hoogte van het Zuiderbad. Hij bleek niet al leen een uitstekend zwemmer, maar ook een meester in het duiken te zijn. Minuten lang bleef hij telkens onder water. Daar hij be trekkelijk dicht bij de kust vertoefde, hebben we getracht hem te interviewen. Hij wachtte evenwel onze komst niet af. Bij onze nadering verdween hij plotseling onder water en min stens 300 M. Noordwaarts vertoonde hij zich pas weer aan de oppervlakte. Wij hebben toen onze pogingen om hem het doel van zijn reis te vragen maar gestaakt, te meer daar we ons niet zoo sterk gevoelen in de zeehonden- taal, om er een behoorlijk vraaggesprek in te kunnen voeren. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Andries, zoon van P. N. ter Wol beek en H. Maalcke. Helmerstraat 35; Cornelis, zoon van K. F. Koning en J. Koper, Const. Huijgenstraat 20; Karei Frederik. zoon van K. F. Koning en J. Koper, Const. Huijgenstr. 20. Ondertrouwd: W. S. M. Blom en A. Visser, Rozenobelstraat 23: G. R. Schroeder en E. L. Roggeveen, Zandvoortschelaan 1; B. Heine- man en E. F. Lindeboom, Westerparkstraat 3. Getrouwd: P. J. Overmars en L. Opbroek, Gr. Krocht 11; S. Molenaar en A. P. v. d. Oever, van Ostadestraat 21 c; L. Drommel en D. G. Keur, Brugstraat 22. HILLECOM Installatie Burgemeester. Op Dinsdag 22 Juni. Gisteren heeft de raad een besloting verga dering gehouden ter bespreking der installatie van den nieuwen burgemeester. Deze zal plaats hebben op Dinsdag 22 Juni. Zooals reeds is medegedeeld, zal een en ander een zeer een voudig karakter dragen; het programma zal nog nader worden uitgewerkt. DE WERKLOOSHEID. Het gaat nog steeds goed met de verminde ring der werkloosheid. Bedroeg het aantal ver leden jaar nog 530, nu is het 362, waaronder 251 bloem istarbeiders, tegen 377 in de voor gaande week. Een vermindering dus, by ver leden jaar, met ruim 30 pet. BEVERWIJK De werkloosheid wordt minder. Het aantal werkloozen, dat deze week bij den gemeentelijken dienst der werkloosheids verzekering en arbeidsbemiddeling was in geschreven, daalde van 907 tot 892. Dit aantal is het laagste, dat in twee jaren werd bereikt en vertoont wel een zeer gunstig verschil met de overeenkomende week van het vorige jaar. Toen waren namelijk 1142 werkzoe kenden ingeschreven. In Beverwijk waren 826 werkzoekenden woonachtig, tegen 836 aan het einde der vorige week en in Heemskerk 66 tegen 71 in de vorige week. Als gevolg van den seizoensarbeid in de tuinen was vooral het aantal werklooze land arbeiders sterk gedaald. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: W. G. de Rooy en E. S. Braun; J. M. de Munck en J. H. van Loon; C. Nijman en G. G. van Otterloo; C. H. Nijman en B. de Haan; J. van Zantvliet en J. Rothe; A. van Kruistum en M. de Boer; J. J. Kooij en A. Gerritse. Getrouwd: P. H. Hommes en M. J. Priester; C. Winkel en H. E. Waterdrinker. Bevallen: J. M. FiseierVersluis, d.; G. ten HaveJager, z.; L. A. J. van EijkLes- mann, z.; W. KleefMolenkamp, z.; A. S. WinterWalsmit, z.; A. M. GeldermansNies ten, z.; A. M. Schuurmanvan Tunen, d.; C. Zwaande Greef, d.; A. H. Denekamp—ten Bruggencate, z.; M. W. P. van Wijk—Schelvis, z.; A. S. LijnslagerBlom, d.; A. H. Aarden burgJacobs, z.; K. van 't HoffJoosten, z.; E. KuijlBorst, z. Overleden: W. G. Braams, oud 13 j., te Vel- sen-N.; Wed. J. Werps, geh. met G. Ooj:thuijs, daarna met B. F. J. Bracht, alhier; H. Geij- tenbeek, oud 81 j., geh. met T. de Vries (wedr). alhier; J. Bienefelt, oud 49 j., geh. met M. de Nooy, alhier; A. D. Schipper, oud 24 j., ongh.; A. M. Slaa, oud 27 j., ongh. te Am sterdam; D. Semeins, oud 78 j., geh. met N. Smit, gesch. echtgen. van D. Schuijt, alhier. IJMUIDEN Verbetering van het V elserduinplein. Indeeling van het plein wordt ten behoeve van het verkeer gewijzigd. Zooals wij indertijd reeds hebben gemeld, was door Openbare Werken een plan ge maakt tot verbetering van het Velserduin- plein, ten einde meer regeling te kunnen geven aan het drukke verkeer op het plein, waar vijf straten samenkomen. In de a.s. Donderdagavond te houden raadsvergadering zal nu een voorstel in be handeling komen, om dit plan ten uitvoer te brengen en wel omdat thans, in verband met de rioleeringswerken de rijweg en ge deeltelijk ook de trottoirverharding op ver schillende plaatsen moeten worden openge broken. Het verkeer over het plein is zeer druk, aldus schrijven B. en W. in de betreffende voordracht. Er komen thans 5 en binnenkort 6 straten op uit. Eenige leiding aan het ver keer is door de thans bestaande indeeling niet te geven. B. en W. hebben een plan laten ontwerpen, omvattende een wijziging van de verharding en de indeeling. waardoor de be staande bezwaren worden ^^''evp.n. De aan de uitvoering van dit ontwerp verbonden kosten worden geraamd op f 12020 Ter dek king van deze kosten kan naar de meening van B. en W. worden beschikt over een ge deelte van de reserve van het Grondbedrijf. Hiertoe bestaat, aldus B. en W. alle aanlei ding. omdat de ondergrond van het Velser- duinplein voor een zeer groot deel heeft be hoord tot de ten Noorden en ten Westen van dat plein gelegen en in het Grondbedrijf gebrachte gronden welke thans zijn ver kocht of in erfpacht uitgegeven. B. en W. stellen in verband met het een en ander den raad voor, hun. onder toeken ning van het noodige crediet van f 12020, te dekken op de aangegeven wijze, 9e vereischte machtiging tot uitvoering van het bovenbe doelde werk te verleenen. MARKTPRIJZEN VAN ZATERDAG 5 JUNI. Tarbot per K.G. f 64f 60. Tongen per K.G. f 0.73f 0.55. Middelschol per 50 K.G. f 26. Zetschol per 50 K.G. f 13. Kleine schol per 50 K.G f 15.50f 7. Schar per 50 K.G. f 5f 3.40. Kleine poon per 50, K.G. f 10.50, Wijting per 50 K.G'. f 6. BESOMMINGEN. Loggers RO 1 f 720 KW 14 f 479, KW 112 f 540. VEWACHTE VISCHAANVOER. Thuis stoomende voor de Maandagmarkt: Claesje RO 46. Vangst: 45 manden schelvisch, 125 m. braadschelvisch, 60 m. radio, 35 m. gul, 5 m. hake, 15 m. platvisch, 30 m. poon. 60 m. koolvisch, totaal 375 manden. Benevens 175 stuks ijskabeljauw en 50 stuks stijve ka beljauw. Utrecht, IJm. 73: Vangst 10 manden schel visch, 25 m. braadschelvisch, 55 m. gul en leng, 15 m. radio, 15 manden witjes, 30 manden koolvisch, 15 manden roodbaars, 40 manden rog, 75 manden hake, 20 manden varia, totaal 300 manden, benevens 100 stuks vleet en 15 stuks stijve kabeljauw. Poolzee, IJm. 77. Vangst: 90 manden schel visch, 110 manden braadschelvisch, 60 man den gul en kabeljauw, 35 manden platvisch, 65 manden radio, 20 manden wijting en schar, 10 manden makreel, totaal 340 manden, be> nevens 65 stuks stijve kabeljauw. HAARLEMMERMEER WELDADIGHEIDSCONCERTEN. De te Vijfhuizen in Februari 1937 opgerichte gem. zanvereeniging „Het Witte Kruis" met het doel om ten bate van den arbeid van deze instelling weldadigheidsconcerten te geven, heeft deze uitvoeringen bepaald op Maandag 7 Juni in de Badhoevekerk en op 10 Juni a.s. in de Gereform. Kerk te Vijfhuizen. PERSONALIA. De heer C. E. van Beek. opzichter-teekenaar bij de gemeentewerken te Haarlemmermeer, is in gelijke betrekking benoemd bij de N.V. Kon. Ned. Hoogovens- en Staalfabrieken te IJmuiden. ZAL HET CONCOURS-HÏPPIQUE TE HOOFDDORP DOORGAAN? Het ijverige bestuur van de vereeniging „Vooruit" ter bevordering van de paarden fokkerij in Haarlemmermeer heeft wel het plan opgevat om ook dit jaar weder het jaar lij ksch concours-hippique op het gemeen telijk sportterrein te Hoofddorp te houden en den datum nader bepaald op Woensdag 28 Juli a-s., doch wegens het aan het organi- seeren van dit paardensportfeest verbonden groote risico en den nog vrij grooten schul denlast der vereeniging hangt de uitvoering van het plan nog af van de resultaten van de gevraagde medewerking tot het instellen van een garantiefonds. Genoemd bestuur zal in het einde van de volgende week een ver gadering houden en dan een definitieve be slissing nemen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Boschdijk, N.-Orleans n. Rott. 2 te Houston. Rotterdam, 3 v. Rott. te New-York. Breedijk, N.-Orleans n. Rott. via Londen, 3 (2.35 v.m.) 1267 mijl W.Z.W. v. Scilly. Volendam 4 v. New-York te Rott. Lochgoil, Vancouver n. Rott. 1 van Cristobal. HOLLAND-AUSTRALIë LIJN. Almkerk, 4 van Brisbane te Rott. HALCYONLIJN. Stad Maassluis, 2 v. Narvik n. Rott. Stad Schiedam, Vlaard. n. Lulea pass. 4 Holtenau. Stad Haarlem, 3 v. Rott. te Oran, voor Rio Janeira. Vredenburg, Wabana n. Rott.-Vlaard., 2 (637 n.m.) 450 mijl W. van Valencia. Stad Zwolle, 2 v. Malta te Tunis, voor Rott. Rozenburg, Vlaardingen n. Lissabon p. 2 Ouessant. Stad Dordrecht 4 v. Rott. n. Lissabon. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles, 4 v. Amst. te Rott. Bennekom. Amst. n. Chili 3 (12 midd.) 100 mijl Z. van Azoren. Bodegraven, Amst. n. Chili 3 v. Curacao. Crijnssen, Amst. n. Barbados 3 v. Madeira. Hercules, 3 van Constantza n. Stamboul. Hermes, 4 v. Amst. te Rott.. Oranje Nassau, Amst. n. Paramai'ibo 3 v. Madeira. Pluto, Amst. n. Kopenhagen p. 4 Holtenau. Stuyvesant, Paramaribo naar Amst, 3 van Madeira. Trajanus, 3 van Fiume naar Bari. Triton, 3 van Amst. te Hamburg. Vulcanus, Stamboul n. Amst. p. 3 Gibraltar. Luna, 4. van New-York n. Port-au-Prince. Telamon, Rott. n. Tunis 3 (1.38 n.m.) 180 mijl Z. v. Land's End. Venezuela, Barbados n. Amst. 3 (3.12 v.m.) 1100 mijl Z. van Land's End. Merope, 3 v. Kopenhagen te Danzig. Titus, 4 v. Piraeus te Catania. Juno, 4 v. Algiers te Patras. Mars, 4 v. Tanger n. Gibraltar. Perseus, 4 v. Amst. n. Rott. Orpheus, 4 v. Amst. n. Gothenburg. NED.IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha, 30 te Soesoe. Agnita, 27 v. Abadan 11. Suez v.o., waarsch. Engeland. Mirza, 7 te Aruba verw. n. Rott., Rouaan. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Agoeng (thuisr.) 4 v. Singapore. Kota Gede (uitr.) pass. 4 Finisterre. Buitenzorg (thuisr.) 4 v. Sabang. Baloeran (uitr.) 4 van Marseille. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland (thuisr.) 2 te Santos. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Lille. Japan n. Rott. 4 v. Port Swet- tenham. Antenor, Japan n. Rott. 4 te Marseille. Phrontis, 4 v. Batavia te Amst. Medon, Rott. n. Japan 4 van Shanghai. Perseus, Japan n. Rott. 4 v. Penang. City of Derby, Saigon n. Rott. 4 te Havre. Bendoran, Japan 11. Rott. via Londen 2 v. Gibraltar. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Singkep (thuisr.) 4 te Algiers. Salabangka (thuisr.) 4 v. Sabang. Marnix van St. Aldegonde (thuisr.) 4 van Suez. J. P. Coen (uitr.) 4 van Southampton. Polydorus, Batavia n. Amst. 2 v. Pt. Sudan. Poelau Bras (thuisr.) 3 van Port Said. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 5 Juni 1937 Bevallen: 3 Juni, G. M. KosterVerduin, d., C. F. M. HoutkooperLamp, d., 4 Juni, M, C. B. MesmanBalm. z.. T. Eijsker—Kelderman, z., C. WesseliusPieneman, z., S. G. Prent v. Domselaar, d. Overleden; 4 Juni, J. N. Ruizenaai'S, 77 j., M. v. Heemskerkstraat. VELSEN. Bevallen: A. C. Ruijter—Vessies d., Doodweg la, Velsen-N., C. M. SpiekerDekker d., Ger. Doustraat 35, IJmuiden. A. F. de Wit—Kok d. Kanaalkade 40. IJmuiden. A. Duineveld Voorhout z., Wijkerstraatweg 47 a, Velsen-N. H. van DijkDekker d., Hoofdstraat 109, Santpoort. Overleden: A. Schenk 75 j.. weduwnaar van A. Horsman, IJmuiderstraatweg 134. IJmui den: C. Ch. Smits 87 j., weduwe van G. B. A. Woltering, Hoofdstraat 184, Santpoort: N. Bosman 70 j., echtgen. van C. D. Landzaat, Kruisstraat 31, Velsen-N.; Ch. I. G. van Haar lem 77 j., ongehuwd, Brederoodscheweg 14, Santpoort; J. Boer 84 j., weduwe van R. de Jonge, Rijksweg 456, Santpoort; C. J. Weber, 2 dagen, z. van A. Weber, Tuindersstraat 38, IJmuiden: J. W. Risch 27 j., ongeh. Kon. Wil- helminakade 22, IJmuiden. Gehuwd: P. Reekers en J. M. Stigter. Neptu- nusstraat 9 rood, IJmuiden; M, de Nijs en D. Olgers, Beverwijk; K. Schaap en M.. Broeren, Planciusstraat 52, IJmuiden; J. Dijkstra en H. J. J. Luenken, Kanaalkade 8, IJmuiden; M. Foppen en J. de Kan, Harderwijk; D. de Vries en G. L. van Rijswijk, Wijkerstraatweg 3, Velsen-N., G. van Dijk en E. C. van Roden, Leeuweriklaan 39. IJmuiden; M. Lettenmeijer en J. Demmers, Lorentzstraat 24, IJmuiden. Ondertrouwd: J. Groot en M. E. G. Planken, Haarlem; L. Darphorn en T. Schuur. Bik- en Arnoldkade 15 rood, IJmuiden; C. B. Spoel- stra en A. Bank, P. Potterstraat 30, IJmuiden, Corverslaan 61, Velsen-N.. J. Bonn en R. Ol denburg, P. Vermeulenstraat 13, IJmuiden; G. de Graaf en J. van Schoor, Frogerstraat 52, IJmuiden.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 13