A HULMAN leren ï.D.'V ertelling VRIJDAG 11 JUNI 1937 H A A RL'E M'S DAGEJAB 8 Het A. N. V. V.-congres. Hezoek aan Haarlem en Schiphol. Vleiend oordeel over Kennemerland's natuurschoon. Na het bezoek aan Haarlem, waar de con gressisten officieel ten Stadhuize werden ont vangen ging het gezelschap in eenige auto bussen verder naar Schiphol waar men aan een echt Oud-Hollandschen koffietafel aan zat. Bij ontstentenis van den heer Plesman werd het gezelschap door den heer Van der Paauw ontvangen. In zijn hartelijke welkomst rede legde hij den nadruk op het hechte ver band, dat er bestaat tusschen de K. L. M. en de A. N. V. V. Door den onvermoeiden voorzitter der A. N. V. V. baron Krayenhoff werd de rede beant woord. Na de koffie werd onder deskundige leiding een rondgang gemaakt over het vliegveld en door de groote hangars, waarbij verschillende vliegtuigen van nabij werden bekeken. Hierna werd den congressisten de gelegen heid geboden een vliegtochtje te maken boven Amsterdam en omgeving. Vele congressisten maakten gebruik van de geboden gelegenheid en alleen zonder uitzondering kwamen opge togen over het vliegtochtje weer op moeder aarde terug. De terugtocht werd gemaakt door de Haar lemmermeer naar Haarlem, waarna nog rond getoerd werd in de omgeving van Bloemendaal. Via den Nieuwen Zeeweg ging de tocht verder naar Zandvoort. Hoe de congressisten op de-zen tocht genoten hadden kwam tót uiting tijdens het diner, dat in de bovenzaal van Riche gegeven werd. Ach tereenvolgens werd hier het woord gevoerd door Baron Krayenhoff, burgemeester Wuite Drachten, burgemeester Hens van Valkenburg, de afgevaardigde van Oisterwijk en enkele anderen. Allen zongen den lof van het mooie Kennemerland, dat in schoonheid zijn wêerga niet vindt. Het uitzicht van het Kopje te Bloe mendaal, de tocht door de duinen langs den Zeeweg, en vooral de tocht langs de Boulevard met aan de eene zijde een schitterend uitzicht over zee, en aan de andere zijde het onvol prezen duinlandschap met Haarlem en Bloe- mendaaal op den achtergrond, hadden een zeer diepen indruk gemaakt op de congres sisten. Vele woorden van welgemeenden, hartelij- ken dank werden gericht tot burgemeester Van Alphen, die niet alleen door het mede- organiseeren van dezen tocht, maar ook door dat hij den geheelen tocht medemaakte en ook weer aan het diner aanwezig was, daadwerke lijk toonde, zeer veel voor Vreemdelingen Ver keer over te hebben. Bij de lofzangen, die ge houden werden op de organisatie van dit congres, werden verder de heeren J. van Raal- te en P. L. de Vries niet vergeten. Mooi Kennemerland. Bij een onderhoud, dat wij na afloop van het diner met den heer Wuite burgemeester van Drachten, den heer Uri, burgemeester van een Groningsche gemeente en den heer Hens, burgemeester van Valkenburg mochten heb ben, raakten de heeren niet uitgepraat over het vele mooie, dat zij dezen dag genoten had den. Ook in hun eigen gemeenten is zeer veel mooi, te zien, doch dit is volgens hen niet te vergelijken met de teere schoonheid van de groene weiden, de bosschen, de golvende dui nen en de zee van Kennemerland. De stad Haarlem hadden zij meermalen hoo- ren betitelen als: de bloemenstad, doch de voorstelling, die zij er zich van hadden ge maakt bleef verre beneden de werkelijkheid. De bloemenpracht langs de straten in de bui tenwijken, de aanleg van tuinen en parken en niet te vergeten Den Hout, maakten volgens hen, Haarlem tot een ideale woonplaats. Omstreeks 11 uur kwamen de congressisten weer te zamen in Riche waar zij nog enkele uren genoten van het zeer mooie Russische Cabaret. HAARLEMSCHE JEUGD LUCHTVAARCLUB. Voor de H.JL.C., aangesloten bij de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart, hield de K.L.M.- propagandist Surinck een zeer geslaagden vragenavond. Vragen over den Dieselmotor, den benzinemotor, den verstelbaren propel ler, de stoommachine bij de luchtvaart, de Indlëroute, de driftmeter en verschillende andere vragen werden beantwoord. Tot slot volgde eèn beschouwing over de jeugd en de luchtvaart in het algemeen. Na afloop volgde een verloting. UITSLAG VEILING. Uit slag der veiling, gehouden in ,,'t Nota rishuis" op Donderdagavond. Een Huis en erf te Haarlem aan de Rijn straat no. 135, groot pl.m. 1 are, 40 centiaren. f4000, T. P. Beccari. Een Huis en erf te Haarlem aan de Rijn straat no. 137, groot pl.m. 1 are, 40 centiaren, f 3250, K. Abma q.q. Een Huis en erf te Haarlem aan de Rijn straat no. 139, groot pl.m. 1 are, 40 centiaren, f 3250, K. Abma q.q. Een Huis en erf te Haarlem aan de Rijn straat no. 141, groot pl.m. 96 centiaren, f 3250, K. Abma. q.q. Het Huis met garage en erf te Haarlem aan den Rijksstraatweg no. 479. groot 2 aren, 68 centiaren, f 5300, P. J. van Empelen. Het Huis en erf te Haarlem aan den Rijks straatweg no. 481, groot 1 are, 56 centiaren. f4700, G. van Wezel q.q. Het Huis en erf te Haarlem aan den Rijks straatweg no. 483, groot 1 are, 55 centiaren, f 4450, G. van Wezel q.q. Het Huis en erf te Haarlem aan den Rijks straatweg no. 485, groot 1 are, 55 centiaren; Rijksstraatweg no. 487, groot 1 are, 56 centiaren en Rijksstraatweg no. 489, groot 1 are, 55 cen tiaren. Gecombineerd f 14020, G. van Wezel q.q. Een perceel Grond te Haarlem nabij den Rijksstraatweg, grenzende aan de Rijnstraat, het Tesselschadeplein en den Rijksstraatweg en opgenomen in het uitbreidingsplan Haar lem-Noord, waarin zijn geprojecteerd de Vechtstraat, Amsterstraat, Hollandsch Diep straat, Volkerakstraat en het Tesselschade plein, weiland, groot 36 aren, 50 centiaren, bouwterrein, groot 11 aren, 8 centiaren en bouwterrein groot 1 hectare, 27 aren, 43 cen tiaren. f 35000, N. N. q.q. Het Heerenhuis en erf en tuin te Haarlem aan de Johan van Vlietstraat no. 82, groot 1 are. 23 centiaren, f 4100, H. J. L. Klein Schip horst. Een Huis en erf te Haarlem aan de Acacia straat no. 87, groot 99 centiaren, f 3425, A. van Nesten q.q. Een Huis en erf te Haarlem aan de Acacia straat no. 91, groot 99 centiaren, f3400, H. N. Verdel q.q. Een Huis en erf te Haaiüm aan de Acacia straat no. 93, groot 1 are. f3400, H. N. Ver del q.q. Een Huis en erf te Haarlem aan de Acacia straat no. 95, groot 1 are. f3400, H. N. Ver- del q.q. Een Huis en erf te Haarlem aan de Acacia- str. no. 97, groot 99 centiaren, f 3400, H. N. Ver del q.q. WitA. I (Adv. ingez. Med.) Zaterdag „ZomiestraaP'-colIecte Collectanten kunnen zich nog aanmelden. Men schrijft ons: Indien morgen een collectant u een speldje aanbiedt met de woorden: „Voor „Zonne straal", dan zullen velen onmiddellijk de beteekenis van deze woorden begrijpen. Im mers, wien is het niet bekend, waarvoor een klein offer gevraagd wordt? Wie heeft nooit gehoord van „Zonnestraal", het ideale Sana torium voor t.b.c.-lijders, gelegen in de prachtige omgeving van Hilversum? Op „Zon nestraal" wordt de t.b.c.-patent, van welke politieke richting of godsdienst ook, liefderijk opgenomen en geholpen om zijn plaats in de maatschappij met nieuwe krachten weer te kunnen innemen. De gevaarlijke volksvijand, de t.b.c., woedt met onverminderde kracht voort. Daarom is het, dat „Zonnestraal" morgen een dringend beroep doet op de Haarlemsehe burgerijdoor het aanbieden van een speldje. Zoowel van de overheid als van de burgerij mocht het Comité de meest mogelijke mede werking ondervinden. Een legertje collectan ten staat gereed om een aanval te doen op de beurzen der ingezetenen. Van diverse groote instellingen werd toezegging ontvan gen, bij de personeelleden te collecteeren. Het Comité organiseert gedurenden den collectei dag een verloting, met als hoofd prijs een prachtige eikenhouten boekenkast, een dames- of heerenrijwiel of kano naar keuze; de tweede prijs zal bestaan uit een lederen koffergramofoon, terwijl er vele fraaie en nuttige voorwerpen te winnen zijn. De loten worden in gesloten enveloppen ver kocht; bij het openscheuren der enveloppe kan men onmiddellijk constateeren of men een prijs heeft gewonnen. .Thans is het woord aan het publiek. Be denkt, dat deze collecte georganiseerd'wordt om een groot aantal menschen gezondheid en levensgeluk te hergeven en tast daarom morgen zoo diep mogelijk in uw portemon- naie! Laat ieder burger de leuze van „Zon nestraal" in praktijk brengen: „De Sterken voor de Zwakken!" Tegen de Tuberculose! (Het gironummer is 14 14 30, Bureau „Zonnestraal", Amsterdam) Collectanten kunnen zich aanmelden he denavond, tusschen 7 en i8 uur en morgen den geheelen dag aan de volgende adressen: Café Sier kan, Zijlweg 2, Café Spoorzicht, Stationsplein, Kastanjestraat 1-6.18, Wijk- gebouw Chr. Jongelingsver. Fr. Halsstraat, Rijksstraatweg 1-91, Café Dreef zicht, den Hout, Café Brinkmann, Gr. Markt, Pepijn- straat 13. MARKTBERICHTEN VAN BARNEVELD. (Donderdag). Pluimveemarkt. Oude kippen per stuk 0.40—0.80. Idem per kilo 0.340.38. Oude hanen 0.400.70. Jonge hanen 0.200.45. Iederri per kilo 0.300.38. N.H. Blauwen per kilo 0.800.92. Jonge hen nen 1.001.30. Duiven per paar 0.30—0.35 Tamme eenden 0.200.60. Ganzen 1.2-52.00. Kalkoenen per kilo 0.600.7-5. Tamme ko nijnen 1.001.25. Wilde konijnen 0.250.30. Piepkuikens 0.100.20. Aanvoer 32.500. Han del matig. Eiermarkt. Witte eieren 2.65 tot 2.75. Gemengde eieren 2.80 tot 3.Bruine eieren 3.50 tot 3.7-5. Een den eieren 2.tot 2.25. Ganzen eieren 5. tot 6.Aanvoer 1.700.0000. Handel vlug. Veemarkt. Zeugen f 55 tot f 70 Dr. Zeugen f 7-0 tot f 85. Schrammen f 17 tot f 26 Biggen f 14 tot f 19 Zware varken 22 tot 23 ct. per pond. Zouters 22 tot 24 ets. per pond. Vette kalveren 18 tot 26 ets. per pond. Nuchtere kalveren f 5 tot f 9. Handel redelijk. Zorg Voor Goede Doorspoeling .«s». der WJem ALS GIJ DAGEN te bed moet blljv "gij laat hebt van rugpijn, hoofde gezwollen ledematen, stijve e lljke spieren, gij u vermei zenuwachtig voelt en uw nachtrust SpJ? verstoord wordt, Is hot levsn vaak "Saa een last. Zorg dat het niet zoo ver komt. Vergeet niet, dat zulke veroohljnselen van kwaad tot erger kunnen worden. GIJ kunt ze voorkomen door uw nieren gezond te houden door het geregeld gebruik van FOSTER'S RUGPIJN NIEREN PILLEN, sinds Jaren bekend als het dluretlsoh middel bij uitnemendheid, fl.-, f.1.76 en f3.- (Adv. Ingez. Med.) STADS BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL PRINSENHOF. (Openbare Leeszaal en Biblotheek.) Nieuwe aanwinsten. Sociale Wetenschappen. Haighton. Waarheen voert Mussert? Hans. Parade der politieke partijen; korte schets van het partijwezen in Nederland. Harms. De gulden zweeft; waarom? Raymond. Wat is technocratie? Schilfgaarde, Van. Arbeid. IJssel de Schepper. De Bellamy-gedachte en de Bergrede. Chemische en mechanische technologie. Brocx. Koeltechniek behandelende de con structie en werkwijze van koelkasten, ijsma chines e.d. Veeteelt. Wilson. Het africhten en injagen van den apporteerhond. Taalkunde. Snijckers. Duden francais; dictionnaire iïïustré de la langue frangaise. Nedeii. en in het Nederl. vert. romans. Abbing. De vergelding. Bokhorst. Onder lage daken. Campert. Wier Deledda. Heimwee. Eyk, van. en De Nève. Aan de loopiende band. Fallada. Wie eens uit het schaftje eet Gorjky. Opstandige jeugd. Londen. Als de goden lachen. Peereboom. Dat snelle ding; een klaxonate. Mr. A. S. Miedema 29 Juni 70 jaar Mi'. A. S. Miedema, oud-directeur, thans commissaris, van de Haarlemsehe Hypotheek bank, zal 29 Juni a.s. den 70-jarigen leeftijd bereiken. Mr. Miedema is in 1867 te Sneek geboren, waar zijn vader notaris was. Aanvankelijk vestigde hij zie, na afloop van zijn univer sitaire studie, in zijn geboortplaats, met de bedoeling in de administratie te gaan. Zoo werd hij in 1896 gemeente-secretaris van HarHngen en in 1899 commies bij het Depar tement van Oorlog (als secretaris van een toen ingestelde Staatscommissie, die een on derzoek moest instellen naar een tekort van f 1.400.000). Nadat deze commissie ontbon den was, ging hij over naar het Hoofdbe stuur P.T.T., met den rang van hoofdcom mies. De Eerste Lichte Engelsche Stroomlijnwagen- Mr. MIEDEMA. Op 17 November 1903 werd hij Ibenoemd tot directeur der Haarlemsehe Hypotheekbank, welke functie hij heeft vervuld tot 1 Januari 1936, waarna zijn benoeming tot commissa ris volgde. Van 1906 tot 100-8 was mr. Miedema lid van den Haarlemschen Gemeenteraad. Ook is hij lid van Prov. Staten van Noord-Holland ge weest en van den Voogdijraad. Gedurende vele jaren heeft mr. Miedema dus actief en op verdienstelijke wijze deel genomen aan het openbare leven in onze stad. PERSONALIA. Onze stadgenoot de heer J. W. Smits, slaagde voor het examen Waterbouwkundig opzichter (P.B.N.A.) Het -examen werd te Utrecht en te Arnhem gehouden. De heer J. M. J. Sandee, slaagde voor het examen Betontechnicus. De heer J. Kammeijer te Heemstede is belast met de leiding van de athletiek'beoefe- ning door de Haarlemsehe politie. FIRMA M. GATSONIDES ZANDVOORTSCHE LAAN 4 - HEEMSTEDE TELEFOON 26534-. (Adv. Ingez. Med.) SYNAGOGEDIENSTEN NED. ISRAEL. GEMEENTE. Sabbath: Vrijdagavonddienst te 8 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagsdienst te 1.30 uur. Avonddienst te 10.18 uur. Werkdagen: Ochtenddienst te 7 uur. Zondag te 7.30 u. Middag- en Avonddienst te 8 uur. Talmoed Torah: Sabbath te 12.3-0 uur. Werkdagen te 7.30 uur. Zondag te 7.15 uur. De Middag- en de Avonddienst op de Werk dagen, alsmede Talmoed Torah, worden ver richt in het Gemeentegebouw, Lange Wijn gaardstraat 14. De overige diensten vinden plaats ter Synagoge, Lange Begijnestraat 11. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 257 zwaarder dan dë meeste andere. (Adv. ingez. Med.) De Stem. alleen, alleen voor jou Met een zucht van intens genieten sloot meneer Truffel zijn oogen. De stem vulde de kamer, kroop door zijn eenzame vrijgezellen- ziel, voerde er een wilden dans uit en liet hem in een ontredderden toestand achter. Prachtigmompelde meneer Truffel. Hoe zou die zangeres er uit zien? Onge twijfeld mooiook slank, met groote flu- weelen oogen en donker, golvend haar. En jong natuurlijk. Zoo jubelen van liefde was niet denkbaar zonder jeugd Meneer Truffel liet het hoofd dieper zakken. Eigenlijk is het leven eenzaam, ondanks dat zijn hospita (een nog levenslustige weduwe) hem met heerlijk verwarmde kamers en lek ker eten tracht te verwennen. Eenmaal had hij zich zelfs in een oogenblik van vertee- dering laten overhalen, over sommige zaken haar raad in te winnen. Maar toen hij be merkte, op welk gevaarlijk terrein hij zich bewoog, was hij als een slak in zijn huisje te rug gekropen. Zeker, hij was zich wel bewust, dat de kleine kwaaltjes en ongemakjes welke de vijf kruisjes ais een schaduw vergezellen, een kloek besluit zouden rechtvaardigen, maar toch Het leven is een wonderlijke zaak. Wanneer men jong is en van het leven wil genieten, laat men de beste kansen voorbij gaan om geld te verdienen. Legt men zich intensief op zaken toe, zoo blijkt de jeugd'als een kost baar kleinood door de vingers te zijn gegle den. Jahet leven is een wonderlijke zaak. Hoe zoo'n stem in staat is iemand te laten verlangen naar De zakelijke stem van den omroeper rukt hem ruw uit zijn zoete mijmering. Dames en Heeren, u luisterde naar de zangeres Mimi Polona. Wij vervolgen het programma met een lente-gedicht, voorgedragen door.... Meneer Truffel gaat voor het raam staan en kijkt naar buiten. LenteMimi Polona liefde, een vermetele gedachte woelt door zijn hoofd. Waarom niet? vraagt hij hardop, alsof hij iemand met argumenten wil overreden. Mijn financieele omstandigheden laten een dollen inval ruimschoots toe. Ik wil nu eens een keer onverstandig zijn, radicaal onnoo- zel In een kort briefje verzoekt hij een onder houd met Mimi Polona, hij wil haar met een stoffelijk blijk danken voor de onvergetelijke oogenblikken van genot, welke hij door haar stem heeft mogen beleven. Dan grijpt hij jas en hoed en gaat den brief persoonlijk posten. Het schuchtere lente-zon netje zet de stad in vroolijke kleuren. De boomen staan in bruidstooi, de gazons in frissche tinten. In de verte zingt een lijster. Meneer Truffel loopt een juwelierszaak bin nen en koopt een kostbaren bracelet. Als hij den winkel verlaat heeft z'n gezicht den gelukkigen glimlach van een schooljongen die kattekwaad uithaalt. Er volgen voor meneer Truffel eenige da gen van angstige spanning en slapelooze nachten. Wanneer hij tegen zijn hospita spreekt, be gint ze zonder eenige reden te blozen, slaat haar oogen neer, maakt extra lekkere hapjes voor hem klaar en sluit het raam ais hij op zijn stoel in slaap is gevallen. Toch viel nog vrij onverwacht het antwoord in de bus. Het was geen geparfumeerd briefje, zooals hij zich had voorgesteld, waardoor het zonder speciale aandacht op zich te vestigen tusschen de gewone correspondentie in zijn kamer terecht kwam. Mimi Polona verwacht U morgen middag te haren huize Meneer Truffel beeft van aandoening. Geluktjuicht hij opgewonden en maakt van louter plezier eenige goed bedoelde dans passen door de kamer. Des anderen daags draaft hij van den kap per naar den bloemist, zoekt eenige mooie or chideeën uit (de prijs is niet van belang) en rent op het laatste nippertje naar den trein. De kostbare armband zit veilig in de binnen zak van z'n jas. Zoo suist hij naar het groote avontuur Een kittig dienstmeisje opent de deur en laat meneer Truffel in den salon. Hij kijkt nieuwsgierig in het rond. Stalen meubelen. hoe kan dat bij haar passen. Op de gang klink een snibbige vrouwenstem, onwillekeurig vangt hij de volgende woorden op. Dus dat hebt u goed begrepen, uiterlijk zes uur moet de japon hier afgeleverd zijn. Geen minuut later. Het is een schandaal zoo- als u met uw klanten omspringt Meneer Truffel zit op het puntje van zijn stoel te draaien, de stem komt hem bekend voor. Het volgende oogenblik gaat de deur open en treedt een magere vrouw binnen met vurroode lippen en gebleekte haren. Een groote uilenbril staat uitdagend boven den forschen neus. Met een resoluut gebaar reikt ze hem de hand: Het spijt mij ontzettend dat ik u moest laten wachtenneemt u toch plaats... rookt u? Ze schuift met een beslist gebaar een doos sigaretten naar voren en steekt er zelf alvast een aan. Meneer Truffel voelt zijn slapen bon zen. Is u mevrouw Mimi Polona? vraagt hij onthutst. Ja zeker, lacht de vrouw tegenover hem. Waarmee kan ik. u van dienst zijn? Hij stamelt onsamenhangende woorden over dank en bloemen, verontschuldigt zich dat hij niet langer kan blijvenslechts enkele mi nuten en struikelt in z'n haast de deur uit te komen. Onderweg herhaalt hij ontelbare malen de zelfde woorden: Het moet een vergissing zijn, dit is een andere Mimi Polona Geheel ontdaan keert hij terug in zijn wo ning en wordt door de weduwe ontvangen met uitroepen van vreugde over zijn behouden te rugkeer. Hij drukt haar do kostbare bracelet in de handen en rent naar zijn kamers. Binnen enkele oogenblikken verschijnt ze op den drempel, hij voelt haar mollige armen om zijn hals kruipen. Een oneindig gevoel van tevredenheid daalt op hem neer. De kamer vult zich met cherubijntjes die uit volle borst zingen, boven alles uit klinkt de stem van Mimi Polona. En overweldigd door de gebeur tenissen fluistert hij in een onbewaakt mo ment; Wil je mijn vrouw worden K. RAUWERDA De Schaakrubriek. Drie maanden zomervacantie. Gedurende de maanden Juli, Augustus en September zal de Schaakrubriek niet in ons blad worden opgenomen. In ons nummer van jl. Woensdag werd medegedeeld, dat op dien dag de 45ste lad derwedstrijd zou beginnen. Die wordt dus uitgesteld tot begin October. DE BURGEMEESTER NEEMT AFSCHEID VAN DE BRANDWEER. Zooals wij meldden zal de burgemeester hedenavond afscheid nemen van de brand weer. Dit afscheid zal niet plaats hebben op den Doelen, maar op de binnenplaats vhi het Pand. PREDIKBEURTEN. BAPTISTE GEMEENTE, ZEVENDE-DAGS Parklaan 21. Sabbatmorgen 10 uur: Prediking. UU1.. sehool. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE ON ZATERDAG 12 JUNI 1937. Progr. I. Hilversum I. Progr. H. Hilversum II. Progr. m. 8.00 Keulen. 11.20 Droitwich. 12 50 Vlaamsch Brussel. 2.20 Keulen. 3.35 Fransch Brussel. 4.20 Keulen. 6.20 Parijs Radio. 7.20 Keulen. 8.20 Fransch Brussel. 9.20 Keulen. 10.20 Vlaamsch Brussel. 10.30 Fransch Brussel. 1135 Boedapest. Progr. IV. 8.00 Vlaamsch Brussel. 9.20 Pauze. 10.35 Londen Regional. 1.05 Droitwich. 3 50 Londen Regional. 4.30 Droitwich. 6.50 Vlaamsch Brussel. 7.05 Droitwich. Progr. V. 8.00—7.00 Diversen. 7,00 Eigen gra- mof oonplatenconcertVerzoekprogramma. 8.0012.00 Diversen. BAZAR HAARLEMSCHE MEISJES CLUBS. Ten bate van de Haarlemsehe Meisjes- clubs (Damstraat, Haarlem) wordt op het fraaie buiten Oud-Zomerzorg van de familie Bierens de Haan een tweedaagsche bazar ge houden. Dit jaarlijksch gebeuren heeft tot doel het voortbestaan van het mooie maatschappe lijke werk in de Damstraat te Haarlem moge lijk te maken. In dit tehuis, dat onder leiding van mevr. de Wilde staat, worden meer dan 225 meisjes gastvrij ontvangen en worden naai- en knipcursussen gegeven. Men heeft Engelsche cursussen, een or kestje, een mandolineclub, een mondorgel club een volksdansclub en de bovenverdieping is beschikbaar voor meisjes, die een dagbetrek king hebben en die voor billijken prijs een kamer kunnen huren, iets waaraan in Haar lem groote behoefte is. De fraaie tuin van Oud-Zomerzorg leent zich bij uitstek voor een bazar en wanneer bovendien het weer zoo meewerkt als Don derdag het geval was, zal er zeker veel ver kocht worden. Er was een keur van handwerk en bloe men, kunstvoorwerpen, levensmiddelen en diverse attracties als loterij, paardenspel en sjoelbak. In den heerlijken zomeravond liet de man doline club zich hooren en dankbaar applaus klonk na de mooie muziek. Heden, Vrijdagavond komt het orkestje en staan volksdansen op het programma. Wij kunnen een bezoek aan dezen gezelli- gen bazar op dit fraaie buiten, dat alleen al een bezoek waard is, ten zeerste aanbevelen.' HOLLAND—AMERIKA LIJN. Boschfontein, 10 v. Amst. te Rott. Bilderdijk, Philadelphia n. Rott. 9 te Nor folk. Statendam, N.-York n. Rott. 11 (2 n.m. G.T.)', te Plymouth verw. Edam, Rott. n. Philadelphia 8 v. Boston. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (thuisr.) 8 v. Kaapstad. Boschfontein, 10 v. Amst. n. Rott... Heemskerk (uitr.) 10 van Port Said. HOLLAND-OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (uitr.) 10 van Suez. Serooskerk (thuisr.) 9 van Aden. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk, 10 v. Bremen te Hamburg, vertr. 12 n. Rott. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen, 10 v. Vlaard. n. Wabana. Vredenburg, 9 v. Vlaardingen n. Narvik. Stad Schiedam, 9 v. Lulea n. Rott.-Vlaard. Stad Amsterdam, 9 v. Lissabon n. Gent. Stad Zaandam, 9 v v. Vaertan n. Rott.- Vlaard. Maasburg, 8 v. Narvik n, Rott.-Vlaard. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Costa Rica, 8 van Barbados n. Amst. Deucalion, 9 v. Hamburg n. Amst. Ganymedes, 9 van Patras n. Malta. Hercules, 9 van Limni te Carlovassi. Hermes, 9 Juni v. Rott. te Lissabon. Iris, 7 Juni van Kingston (Ja) naar Mars, 10 van Palermo naar Malta. Oberon, 10 van Rott. te Antwerpen. Odysseus, 9 v. Rott. te Lissabon. Tiberius, 9 van Susa te Aberdeen. Ulysses, Rott. n. Tanger p. 9 Dungeness. Calypso, Hartlepool n. Malta p. 9 Dungeness. Ajax, Huelva n. Malaga p. 10 Gibraltar. Rhea, 10 van Triest te Fiume. Bacchus, 7 van Manzanillo n. Queenstown. Ariadne, 10 v. Amst. n. Rott. Aurora, 10 v. Amst n. Rott. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat, 10 v. Hamburg te Rott. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (uitr.) 9 van Las Palmas. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. J. P. Coen (uitr.) 9 van Genua. Johan de Witt (uitr.) 10 te Southampton. Tajandoen (thuisr.) 9 van Belawan. Poelau Roebiah (uitr.) 9 van Sabang. Tawali (uitr.) pass. 9 Dungeness. Poelau Tello (thuisr.) 10 van Port Sudan. Marnix van St. Aldegonde (thuisr.) 10 van Algiers. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Alcinous, 10 v. Bremen te Amst. Benrinnes, Japan n. Rott. p. 10 Gibraltar. Hector, Japan n. Rott. 9 van Singapore. Glenshiel, Dairen n. Rott. 8 v. Manilla. City of Wellington, Dairen n. Rott. 9 van Shanghai. Medon, 9 van Rott. te Osaka. Flintshire, Dairen n. Rott. 9 v. Chefoo. Antenor, Japan n. Rott. via Londen 8 (10.44 n.m.) 450 mijl Z.Z.W. van Land's End.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10