Hel vertrek van Burgemeester RENAULT C Maarschalk. Hoofdagent: GEERT HOOGEVEEN, Mr. Cornelisstr. 52-58 VACANTIE1937 RENAULT is snel, sierlijk en zuinig. HELDERZIENDE Nieuwe Uitgaven. Kunstmatig vervaardigd bloed! ÖêdsimM£& V R TJ DAG 11 JUNI 193? HAARLEM'S DAGBLAD Afscheid van het politiekorps. Burgemeester C. Maarschalk spreekt een woord van afscheid tot het Haarlemsche politiecorps. Het was hedenmorgen elf uur geen alle- daagsche plechtigheid, die op de binnen plaats van den Doelen plaats had. Daar stond namelijk het geheele Haarlemsche po litiekorps opgesteld om afscheid te nemen van zijn hoogsten chef, Burgemeester C. Maarschalk. De politiemacht stond daar onder leiding van den hoofdinspecteur G. A. Drayer afdee- lïngsgewijs, nl. de recherche met haar hoofd inspecteur M. Woud en inspecteur der re cherche, waarbij zich de inspectrice gevoegd had; verder een groep inspecteurs, admi nistratie, hoofdagenten, motorbrigade en agenten. Precies elf uur klonk het commando van den heer Drayer „geef acht!" Toen versche nen Burgemeester en mevrouw Maarschalk en de Commissaris van Politie, de heer E. H. Tenckinck, op het bordes. De Burgemeester sprak het korps als volgt toe: „Ik heb er prijs op gesteld van het corps afscheid te nemen na de 18 jaren, waarin wij tezamen het Haarlemsche Gemeenebest hebben gediend. Het zal u niet verwonderen, dat ik dit doe met gevoelens van zeer gemengden aard en dat het mij leed doet. ook het verband met de Haarlemsche politie te moeten eindigen. Veel is er in die jaren gebeurd. De stad onderging een groote uitbreiding en de taak der politie is er, naarmate de jaren verlie pen, niet gemakkelijker op geworden. De financiën gedoogden niet om de sterkte op te voeren in verhouding tot het vergroote bebouwde gebied. En het stemt mij tot groo te voldoening, dat de politie desondanks nimmer in haar taak tekort is geschoten. Ik betuig u daarvoor dank! Ik vertrouw dat het corps op den steeds gevolgden weg van nauwgezette plichtsbetrachting zal voortgaan, dat het den naam der Haarlem sche politie zal blijven hoog houden en ik wensch u allen «van heeler harte toe, dat het u en uw gezinnen tot in de lange toekomst moge welgaan". De Commissaris van Politie, de heer E. H. ■Tenckinck, beantwoordde de rede van den Burgemeester. „Hot heeft het politiekorps goed gedaan, dat u op deze wijze afscheid hebt willen nemen. In de achttien jaren dat u het hoofd van de politie bent geweest is er in Haarlem heel wat gebeurd. Het zou mij te ver voeren om alle bijzonderheden aan te stippen, maar op één ding wil ik toch de aan dacht bestigen en dat is de geweldige uitbrei ding, die de gemeente Haarlem in uw periode heeft ondergaan. Het aantal inwoners is ge stegen van 75.000 tot ongeveer 134.000; het is dus bijna verdubbeld. Uw politiecorps heeft er echter geen gelijken tred mee ge houden. Het is niet verdubbeld; het is gelijk gebleven. Procentsgewijze is het aantal zelfs minder geworden, als we denken aan hen, die heen zijn gegaan. Toch geloof ik te mogen zeggen, dat u over uw mannen tevreden kunt zijn. Er is heel veel in die achttien jaar ver anderd, vooral wat de huisvesting van de poli tie betreft. Het politiebureau was lang niet in een toestand zooals het behoorde te zijn, zoodat verbouwing plaats moest hebben. De posthuizen zijn eveneens uitgebreid en verbe terd. In den loop der jaren zijn bij het Hfyar- lemsche politiekorps gekomen de afdeelingen kinderpolitie, motorbrigade, hondenbrigade en als sinds lang de verkeersbrigade, die inge steld was om het verkeer op de moeilijkste punten in de stad te regelen. Deze laatst bri gade zal echter binnenkort weer verdwijnen, omdat ze plaats moet maken voor de ver keerslichten, Alles verandert dus wel heel vlug in dezen tijd. In het noordelijk deel van de gemeente hebben we ook een politieboot voor de surveillance gekregen. We hebben dikwijls mogen ondervinden, vooral in den tijd van de ernstigste bezuinigingen, dat u altijd voor de belangen van uw politiemannen op de bres hebt gestaan. Haarlem's Dagblad GRATIS naar Uw vacantieverblijf in Nederland. Ten gerieve van onze abonnés zullen wij „Haarlem's Dagblad" één week zon der verhooging voor portokosten naar hun vacantieadres zenden. Blijft U langer dan een week dan kost elke dag meer slechts lVs cent voor portikosten boven den gewonen abonnementsprijs. De voordeelen hiervan zijn le. U blijft óók in Uw vacantie op de hoogte van het gebeuren in Uw woonplaats en de geheele wereld daarbuiten. 2e. Doordat Uw abonnement blijft door gaan, behoudt U het recht op een eventueele uitkeering uit de aan ons blad verbonden hooge Gratis Ongevallen Verzekering. Een en ander geldt alléén voor vacantie- adressen in Nederland. DIRECTIE „HAARLEM'S DAGBLAD". AGENDA. VRIJDAG 11 JUNI Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Massa-Justitie" geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De Heerscher," met Emil Jannings. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Nitchevo", (de doodstrijd in een onderzeeër), met Harry Baur, 7 en 9.15 uur. Rembrand Theater: „Romeo en Julia" 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 12 JUNI Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. De Commissaris van Politie, de heer E. H. Tenckinck, overhandigt den Burgemeester een foto van het geheele politiecorps. Ons politiecorps leed ook onder de bezuini gingen, maar we hebben het aan u te danken, dat deze bezuinigingen tenslotte stop werden gezet. Daar zijn we u recht dankbaar voor, want de politie heeft daardoor haar niet ge makkelijke taak kunnen blijven vervullen, zoo als het behoort. En thans is het einde van uw periode gekomen. Vergun me dat ik hier even herinner aan het goede, oude Hollandsche spreekwoord: „We weten wel wat we hebben maar niet wat we krijgen". Wij zijn er dank baar voor, dat we onder u hebben mogen die nen en danken u voor alles, wat u voor ons hebt gedaan. We hebben er even over nage dacht, wat we u ten afscheid zouden aanbie den. Het leek ons het beste, u een foto van het heele politiekorps te overhandigen, in de hoop. dat het een plaatsje in uw huis aan het Spaarne zal krijgen, opdat u later, wan neer u rustig als gewoon burger verder leeft, kunt zeggen: „Kijk, hier is het politiekorps, dat achttien jaar onder mij heeft gediend". Ik hoop, dat u en uw vrouw nog dikwijls aan de Haarlemsche politie terug zullen denken". De heer Tenckinck noodigde de politieman nen uit, een driewerf hoera voor Burgemeester en mevrouw Maarschalk te willen aan heffen, waaraan op donderende wijze werd vollaan. Spreker overhandigde aan mevrouw Maar schalk een ruiker urachtige orchideeën. I}e Burgemeester dankte voor het fraaie geschenk. Hij herinnerde aan het mooie geschenk, dat hij reeds eerder bij zijn jubileum van het politiekorps mocht ontvangen. Hij waardeerde ook deze foto ten zeerste. „Als ik er later naar kijk, zal ik denken: daar zijn al die vertrouwde gezichten, die ik ook altijd heb vertrouwd". Namens zijn vrouw dankte de Burgemeester voor de haar gebrachte bloemenhulde. Hiermede was de korte, maar treffende plechtigheid afgeloopen. De eenige kleine wagen, waarin U werkelijk met 5 personen ruim kunt zitten. Let op het adres. (bij de Ml. T. S.) (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt Zwakken tot matigen wind uit uiteen- loopende richtingen, gedeeltelijk bewolkt, droog warm weer, behoudens weer toe nemende kans op onweer. BAROMETERSTAND Hoogste 764.3 mM. te Memel. Laagste 750.0 m.M. te Abisko. Het hooge drukgebied in het Oosten nam iets in beteekenis af. De depressie, welke gis teren tusschen IJsland en Schotland lag, trok naar het Noordoosten, het centrum ligt thans over Noord-Scandinavië. De depressie, welke gisteren over de Golf van Biscaje lag, trok iets naar het Noordwesten, terwijl beoosten ons land zich een afzonderlijke kern vormde. In het Zuidwesten op den Oceaan nadert een nieuw daalgebied. Langs de Noorsche kust en in Noord-Zweden waaien krachtige Zuidweste lijke winden met meer betrokken lucht en plaatselijke regen. In Zuid-Engeland en in West-Frankrijk waaien matige, Zuidelijke winden met zwaar bewolkte tot betrokken lucht, met plaatselijk regen. In het overige waarnemingsgebied waaien zwakke winden met meest bewolkte lucht. De morgentemperatuur steeg nog op IJsland, de Britsehe eilanden en onze omgeving, Duitschland en Denemarken. In Frankrijk en Scandinavië loopen de veranderingen uiteen Met uitzondering van enkele plaatsen in Scan dinavië is de temperatuur overal meest zeer aanzienlijk boven normaal. Voor onze omgeving moet voorloopig op aan houding van den bestaanden weerstoestand gerekend worden, waarbij de onweerskansen nog steeds groot zijn. BAROMETERSTAND Vorige stand 765 m.M. Stand van heden 765 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 5.14 uur; n.m. 17.37 uur. Strand berijdbaar van 10.15—15.30 uur. Verziende..? Bijziende..? Met 'n bril van WEBER; GR. HOUTSTRAAT 166, bij de Houtbrug. Ziekenfondsleverancier. (Adv. Ingez. Med.) GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Inlichtingen over gevonden voorwerpen aan het bureau van Politie Smedestraat, uit sluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te krijgen bij: Handschoenen en ceinturen, horloge, lote rijbriefje, portemonnaie met inhoud, pet, Politiebureau, Smeedstraat; autoped, Jon; kind, Sohotersingel 117; broche, v. d. Sluis, J. Catslaan 4; voetbal, v. Ling, 2e Vooruit gangstraat 3; geld, Tellekamp. Pegasusstr. 89; armbandhorloge, Hofstee, Gen. Cronjé- straat 11; idem, Jorna, Anjelierstraat 27: hond, Schouws, Zandvoortschelaan 313 Zand voort; regenjas, de Graaf, Saracenenstraat 13; portemonnaie met inhoud. Leunk, Camp- huisstraat 25; pakje. inh. kindergoed. Burg hout, Vrouwenhekstraat 97: rijwielplaatje, Keijzer, Gouwweteringkade 22; stofzuiger, v. d. Zwaart, Kweektuinstraat 16; gymnastiek-" schoenen. Meulman. Boekenrodestraat 9; tasch met inhoud, Roen, Pijlslaan 35; zaag, v. Dam, Jan Nieuwenhuisstraat 15. In de bekende Salamander Uitgave, reeks van de beste oorspronkelijke en vertaalde ro mans van E. M. Querido's Uitgevers Maat schappij te Amsterdam zijn weer drie nieu we deeltjes verschenen t.w.: Uit het leven van Frank Rozelaar door Lodewijk van Deyssel. De Ondergang van het Dorp, door P. H. van Moerkerken. Uitstel van Executie door Jeanne van SchaikWilling. Handige toeristenkaarten. De firma Beiersdorf N.V. te Amsterdam heeft een achttal gekleurde kaarten uitgege ven, die zij bij de bekende Nivea-producten verkrijgbaar stelt. Deze kaarten brengen de provincies Noord- Holland, Zuid-Holland en Utrecht, Gelder land, Overijsel. Friesland en Groningen, Noord-Brabant, Limburg en Zeeland in beeld. De kaarten kunnen gemakkelijk samenge vouwen worden in een handig formaat en zul len in de praktijk ongetwijfeld zeer bruik baar blijken. Van armenzorg tot werkloozenzorg. Bij de N. V. De Arbeiderspers te Amster dam is verschenen een uitvoerig werk van den heer J. A. Berger, getiteld „Van armenzorg tot werkloozenzorg". Hij geeft hierin een be schouwing van den groei van den zorg voor valide arbeiders, die buiten hun schuld niet in staat zijn, arbeid te verrichten. Het boek vormt deel XLV van de Nieuwe Internationale Bibliotheek onder redactie van Mr. S. Mok. „Wat vliegt daar?" door dr. W. H. van Dobben, met afbeeldingen van W. Goertzen en R. Oeffinger Van dit kort geleden uitgekomen zakboekje voor Midden-Europeesche vogels is thans bij W J. Thieme en Cie, te Zutphen de tweede druk verschenen. Verslagen en Bijdragen 1929-1936 van de Nederlandsche Vereeni- ging tot Bescherming van Vogels. Na een achttal jaren heeft de Nederland sche Vereeniging tot Bescherming van Vo gels weer eens kans gezien haar leden een keurig verzorgd boekwerkje aan te bieden, dat de jaarverslagen vanaf 1929 tot en met 1935-'36 bevat plus een aantal interessante bijdragen. Hoewel vele verslagen getuigen van een door de tijdsomstandigheden veroorzaakte achteruitgang in het ledental, blijft de ver eeniging toch uiterst actief en zag zij haar werken beloond met het in 1936 aannemen van een nieuwe Vogelwet. Over dit onderwerp schrijft de secretaris der Vereeniging, de heer J. Drijver, een ar tikeltje. Deze wet biedt den vogels een uit- gebreider bescherming, die in gevallen van gebleken noodzaak kan worden opgeheven. Niet alleen het vangen van vogels is verbo den, ook daartoe aangewende pogingen zijn strafbaar. Onder vogels verstaat men ook doode vogels en huiden; het begrip eieren omvat ook de leege schalen. De sluitingsdatum voor het rapen van kievitseieren, die op 20 April is vastgesteld, kan eventueel vervroegd worden, H. Ruiter schrijft over nestgelegenheden voor Ooievaars, Nol Binsbergen over voor komen en broeden van de Steltkluut in het Oostzanergat, Er zijn ervaringen van een po litieman (M. C. Annot) opgenomen naast een artikeltje over vogeltrek van dr. W. H. van Dobben, terwijl Jan Strijbos vertelt over zijn IJslandsche vogelervaringen. Roofvogels en vogelbescherming is behandeld door gebr. L. en N. Tinbergen, school en vogelbescherming een nuttig onderwerp! door J. Klaver. Voorts vertaalde J. C. Thiebout-Loopuyt nog •een geschiedenis van een Slechtvalk uit het Engelsch. Het boekje is keurig verlucht met een aan tal gekleurde plaatjes, foto's en kleine zwart- wit-teekeningetjes van de hand van mej. Dr. A. Roes. Handboek van de K. N. A. C. Het Handboek 1937 van de K. N. A. C. is verschenen en wederom belangrijk uitgebreid. Het is reeds het zesde Handboek dat door de K. N. A. C. wordt uitgegeven; maar voor het eerst is het in een nieuw kleed gestoken. Teneinde tegemoet te komen aan de wen- schen van velen werd het omslag zoodanig gekozen, dat er geen bezwaren meer zijn voor het medenemen van dit boek in een tasch van de automobiel. Aan den grondslag van dit, 480 bladzijden tellende werk is weinig veranderd; de inhoud zelf is aan de eischen van het toerisme voor het jaar 1937 aan gepast. Met het oog op de Wereldtentoonstelling b.v. is thans bijzondere aandacht geschon ken aan een bezoek aan Parijs, benevens aan tochten, welke in aansluiting daarop in Frankrijk zullen kunnen worden onder nomen. Voorts vinden wij een lijst van buitenland- sche posttarieven aan het werk toegevoegd evenals een volledige opgave van kampeer terreinen in Zwitserland, een adreslijst van officieel door de Zwitsersche Automobiel Club aangestelde garages, waar men sneeuwket tingen kan huren en kaartjes van de bloeien de bollen- en heidevelden en van de Betuwe. Een nieuwe kaart van Nederland met de Hoofdverkeerswegen heeft eveneens een plaats in dit Handboek gevonden terwijl de afstandskaart van Nederland, de Provincie- kaar-ten en de kaartjes met de doorgaande wegen door de steden tot het laatst toe zijn bijgewerkt. Tenslotte vindt de lezer thans alle verkeers borden opgenomen, welke sedert de laatste wijzigingen van Motor- en Rijwielreglement en -Beschikking in ons land in gebruik zijn of komen. Daarbij zijn de vele gegevens van binnen- en buitenland, zoo noodig aangevuld en ver beterd, welke in vorige uitgaven reeds hun nut hebben bewezen en waaronder de techni sche woordenlijst in zes talen een belangrijke plaats inneemt, behouden gebleven. Wij vertrouwen, dat ook het Handboek 1937 dat een nuttig en ongetwijfeld veel geraad pleegd vademecum op binnen-en buitenland - sche tochten zal zijn, weer eenzelfde gulle ontvangst zal ten deel vallen als met zijn voorgangers het geval was. Kleurloos en reukeloos. Weenen, 9 Juni. (Van onzen correspondent) Een jonge Weensche dokter, die aan het serotherapeutische instituut te Weenen ver bonden is, heeft op kunstmatige wijze vei*- vaardigd bloed uitgevonden, kunstbloed dus, dat gebruikt kan worden, wanneer een pa tiënt te weinig eigen bloed in zijn aderen heeft. Het is vooral in de laatste jaren gebruikelijk geworden in gevallen van bloedarmoede of in gevallen van plotseling groot bloedverlies, tengevolge van ongelukken, operaties en bij oorlogsblessures, bloedtransfusies plaats te la ten hebben, waarbij bloed van een gezond, le vend mexxsch afgetapt wordt en in de aderen van den patiënt overgebracht wordt. Dit is echter praetisch bijna alleen in groote steden en in ziekenhuizen mogelijk, waar men steeds lieden bij de hand heeft, wier bloed tevoren onderzocht is, welke bex-eid zijn hun kostbare roode levenssap af te staan. Te Weenen heeft men een vrij groot aantal personen, wier b e- roep het geworden is „Blutspender" te zijn! Voor eiken keer krijgen zij zestig a zeventig schilling betaald, dat is iets meer dm twintig gulden. De ziekenhuizen en klinieken hebben hun namen en adressen en weten waar zij zioh gewoonlijk ophouden en in gevallen van nood worden zij onmiddellijk gehaald. Bij ongelukken op een sti-aatweg bij een dorp of een gehucht en in kleine plaatsen, alsmede in gevechten bij opstanden of in oor logen heeft men vaak niet onmiddelijk iemand klaar staan, die zich voor eexx bloedtransfusie ter beschikking stelt, van wiens bloed men weet, dat het ten eerste gezond is en ten twee de tot dezelfde bloedgroep behoort als dat van den te behandelen patiënt. De jeugdige Ween sche geleerde dr. Friedrich Gottdenker, die pas eenendertig jaren telt, heeft nu een kunst matige vloeistof uitgevonden, welke in plaats van versch, levend bloed gebruikt kan worden. Hij vertelde mij dat hij gedurende ongeveer twee jaren aan zijn uitvinding gewerkt heeft. Hij is in Weenen geboren en heeft hier ook gestudeerd. Zijn leermeesters waren de be kende professoren Rothberger en Eisler. Se dert negen jaren reeds is hij in het serothera peutische instituut alhier werkzaam. Dezexx zomer zal hij ons land bezoeken, waar hij een zuster heeft, die te Amsterdam woont. Dr. Gottdenker liet mij zijn kunstmatig ge- fabriceerd bloed zijn. Het is absoluut kleur loos en reukloos en het is in flesschen van 35 cM. hoogte gevuld, welke er bijna precies zoo uitzien als spuitwatersiphons. Deze flesschen die een halven liter bevatten, worden in kar tonnen doozen verpakt en kunnen overal heen gezonden worden. De inhoud van de flesschen is nog na jaren bruikbaar. Het voordeel is dus, dat men de vloeistof nu overal onmiddellijk voor het gebruik gereed kan hebben. Boven dien kost zulk een flesch ongeveer het tien de gedeelte van wat men hier voor een bloed transfusie met levend bloed betaalt. Daarbij komt ook nog, dat deze vloeistof, die haemarrhesin heet, voor patiënten van alle bloedgroepen gebruikt kan worden. Er zijn echter flesschen, waarin men glucose in de vloeistof kan laten glijden, voor gevallen van leverziekte, bloedvergiftiging enz., en flesschen waarin menschelijk serum bij de vloeistof ge voegd kan worden, voor gevallen van bloed armoede of bloedverlies. Het Oostenrijksche Roode Kruis heeft reeds voorgesteld dat men in alle verbandkisten, die in heel Oostenrijk gebruikt worden, een flesch kunst-bloed zal doen. Ook in het buitenland interesseert men zich reeds ten zeerste voor dr. Gottdenkers uitvinding. W. M. B. vanaf f2595.- Een Amerikaan met prima naam Vraagt catalogus en proefrit N.V. Gebr. H. F. Kimman Wagenweg 8-10 Plein 23-25 Telef. 13850 Telef. 11578 (Adv. Ingez. Med.) HAARLEMMERMEER BURGERLIJKE STAND. Geboren: Hans, zoon van J. van Meel en H. N. Maarse. Johannis Cornelis, zooxx van C. van der Beek en M. Schijf. Adrianus, zoon van A. van Eeuwen en J. S. Koppe. Adriaan, zoon van J. de Hoog en J. Roubos. Dix-k. zoon van H. van der Reijden en C. van der Linden. Jen- neke, dochter van P. Wegman en M. Maarsen. Margaretha, dochter van R. van Elderen en M. Roos. Herman, zoon van H. Hansma en H. Kuiper. Leendert, zoon van A. van Zanten en A. Vaalburg. Marinxxs, zoon van W. P. Oede- kerk en J. A. Smits. Leida, dochter van J. Vaandering en L. den Dekker. Paul Eduard, zoon van H. Ploeger en Z. Germans. Maria, dochter van L. Noort en G. E. van Stam. Johaxxnes, zoon van W. Litz en M. Verschoor. Johanxxa Cornelia, dochter van W. A. Huiskens en M. A. Bopwïnkelman. Eimert, zoon van C. M. Smits en E. J. Overbeek. Janneke. dochter van J. Meijer en J. de Fouw. Pieter, zoon van W. vaxx den Berg en A. A. van der Lit. Arina Helena, dochter van A. A. van Tienderen exx C. Degenaars. Ondertrouwd: Gijsbertus H. J. Lenssinck 31 j. en Elisabeth Th. Hulsbosch 29 j. Fraxxciscus J. Broer 20 j. exx Johanna Fouwels 18 j. Jan Voo- ges 22 j. exx Hildegard K. Middelmann 27 j. Willem Nieuwdorp 34 j. en Willemtje Kloet 35 j. Anthonij Driesse 23 j. en Aagje Onder de Lin den 22 j. Dirk Tensen 25 j. en Margaretha Ka merman 25 j. Lambertxis Maarsen 25 j. en Axxna C. Vreeken 23 j. Gehuwd: Albertus Schreurs 22 j. en Wilhel- mina J. Blokker 19 j. Anthonius J. Huijsmaixs 27 j. en Antonia G. Wakker 22 j. Cornelis R. vaxx Ham 27 j. en Wilhelmina A. Thuis 27 j. Jan Lievaart 26 j. en Johanna Jansen 23 j. Johannes van Grootveld 25 j. en Geertruida van Rijswijk 22 j. Peter Blom 27 j. en Gerritje Grauwelman 26 j. Mattheus J. Kramer 35 j. en Cornelia Soet 26 j. Cornelis D. Galis 26 j. en Matje Roodzand 24 j. Jacob Mastenbroek 31 j. exx Jeannette Goethart 22 j. Gerardus A. Boo- gert 26 j. en Margaretha Boer 24 j. Nanning A. Ouwerkerk 26 j. en Cornelia A. van Dongen 24 j. Nicolaas Honcoop 24 j. en Trijntje vaxx Tol 22 j. HILLECOM VERKEERSONGEVAL. Door het slippen van een auto werd de ijsco-venter V. op de Leidschestraat met zijn wagentje aangereden. De 24-jarige jongeman bekwam een gescheurde lever en een hersen schudding, terwijl het wagentje flink bescha digd werd. V. werd na door dr. Versluys en E.H.B.O. behandeld te zijn naar zijn woning vervoerd. 474e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 17de lijst Trekkin- van Vrijdag 11 Juni 1937 Hooge Prijzen 19305 70.met premie van 3.000. 400.— 18199 Prijzen van 70. 1277 1457 1583 4230 5663 5870 6026 6184 6513 7295 7967 9086 9646 9763 10556 10791 11064 11859 14449 15132 15152 15276 15858 17841 18500 18687 Nieten 369 448 502 606 654 750 998 1095 1142 1422 1521 1737 1846 2156 2239 2388 2412 2762 3482 3580 3708 3785 4302 4335 4704 4834 4981 5095 5195 5227 5372 5506 6441 6747 7035 7843 7898 8751 8774 8888 9125 9143 9389 9398 10023 10259 10602 11564 11932 12383 12951 13304 13627 13720 13872 14038 14291 14610 14759 14824 15480 15742 15831 16518 16563 16754 17164 19155 19426 19761 20021 20199 Verbeteringen 5de klas, 16de lijst: 10935 m. z. 10965; 17968 CV z. 7968.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2