DE BAND IN HET BRITSCHE RIJK. Thijs IJs en de booze kabouter Opmarsch van Franco's troepen in het Noorden. De ijzeren gordelverbroken. Vonnissen in Rusland voltrokken. MAANDAG 14 JUNI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD De Spaansche burgeroorlog. Het hoofdkwartier van de Spaan sche Nationalistische troepen te Sala manca deelde Zaterdag mede, dat de rechtschc troepen er in geslaagd wa ren den „ijzeren gordel" om Bilbao op twee plaatsen te doorbreken. Later berichtte de speciale verslag gever van Havas aan het front voor Bilbao, dat de troepen van de eerste brigade van Navarre des middags over een breedte van drie kilometers de tweede en laatste verdedigingslinie van den „ijzeren gordel" van Bilbao hebben doorbroken. De troepen van Franco hadden naar deze correspondent mededeelde geen enkele hinderpaal meer voor zich en het opperbevel hoopte dan ook, dat zij nog in den loop van den avond de huizen van Bilbao zouden kunnen binnentrekken. Radio-Requetes meldde Zaterdagavond: De „ijzeren gordel" van Bilbao bestaat uit drie rijen heuveltjes, overdekt met vlak achter elkaar liggepde loopgraven. Wij hebben mee gemaakt, dat op een enkelen heuvel wel acht loopgravenlinies achter elkaar lagen. Er zijn duizenden mitrailleurs en een driedubbele prikkeldraadversperring op geplaatst. De eerste linie werd Vrijdag over een lengte van 12 K.M. genomen. De tweede linie werd Zaterdag bezet en op twee plaatsen werd de „ijzeren gordel" doorbroken. De operaties werden van het aanbreken van den dag af gesteund door 48 bombardementsvliegtuigen, die door talrijke jachtvliegtuigen werden be schermd. Laat in den middag duurde de op- anarsch nog voort. Drie aanvallen op de stellingen in den sector van Huesca werden afgeslagen, waarbij de vijand groote verliezen leed. Drie vijandelijke vliegtuigen werden neergeschoten. Verder berichtte Radio Requetes, dat gene raal Franco, vergezeld van d'Avila en Varela Zaterdag persoonlijk de eerste phase van het rechtsche offensief aan het front van Biskaje heeft bijgewoond. De zender voegde hier aan toe: „Alle vijandelijke pogingen om de verloren stellingen te heroveren hadden slechts tot gevolg ernorme verliezen te ver oorzaken in de Separatistische gelederen. Generaal d'Avila besloot, dat de rechtsche troepen, die deelgenomen hebben aan het eerste deel van het offensief afgelost zouden worden en versche troepen achtervolgen thans den vijand. Tevens worde vernomen, dat het front van het offensief uitgebreid zou zijn tot den sector van Orduna, waar de recht sche troepen zich reeds hebben meester ge maakt van eenige stellingen". Bombardement van drie dagen. Een Reuterbericht uit Bilbao deelt het volgende mede: Na een bombardement van geschut en vliegtuigen dat zijn weerga niet kent, en dat drie dagen achtereenvolgens geduurd heeft, zijn de Basken gedwongen geweest zich te rug te trekken van den berg Gastelu, ten westen van den berg Mizkargui,e over een front ter breedte van twee mijl. Men wijst er hier op, dat de uitspringende punt. waarmede de opstandelingen op Baskische linies binnen dringen, op gevaarlijke wijze blootgesteld ligt en gevaar loopt geïsoleerd te worden, wanneer de flankeerende troepen niet in staat blijken den geslagen bres te verbreeden. De strijd op de fortificaties werden Zondag nog in den- zelfden sector voortgezet ofschoon minder hevig. Veroveringen der Nationalisten. In het heden verspreide legerbericht van het groote hoofdkwartier van Franco wordt de opmarsch der rechtsche troepten aan het front is Biskaye bevestigd Een afdeeling heeft verschillende heuvels ten zuidwesten van Larrabezua bezet, terwijl een andere Campe- lucieta, Menezzoni en belangrijke hoogten ten westen van den Lemonaberg veroverde. Weer andere groepen hebben zich meester ge maakt van Santa Marina en rukken thans op naar Santa Domingo en Arshanda. Ten Noordoosten van Urresti zijn de hoogten van Surriaga en later Unza en Itarramendi, Noor delijk van Derio, bezet. Hier rukken de troe pen op naar Ayarza. Baskische regeering naar Santander verplaatst? Te Salamanca wordt medegedeeld, dat de Baskische regeering zich naar Santander terugtrokken heeft. De redactie van Havas te Parijs teekent hierbij aan, dat tot dusverre nog geen enkel telegram uit Bilbao is ontvangen, dat het terugtrekken der Baskische regeering naar Santander bevestigt. Luchtbombardement van Sara- Volgens het Fransche blad La Humanité zou den Zaterdagmiddag drie uur zeven drie- motorge toestellen der regeering, vergezeld door verscheidene jachtvliegtuigen verschil lende deelen in de stad Saragossa bestookt hebben. Een van de doelen was het vliegveld San Gregorio, waar 200 bommen neergewor pen werden. Een luchtgevecht werd geleverd tusschen rechtsche en regeeringstoestellen, Het vliegongeluk bij Detmold. Zes personen om het leven gekomen. Het D.N.B. bericht, dat het toestel, dat Vrij dagavond bij Detmold verongelukt is, geen postvliegtuig was, doch een militair vliegtuig. Zes inzittenden zijn om het leven gekomen. LIJKEN VAN ZES TOERISTEN GEVONDEN. Vliegtuigen van de Britsche luchtmacht hebben niet ver van Basra in Irak de lijken gevonden van zes personen, die van dorst wa ren omgekomen. Zij vormden een gezelschap dat eenige dagen geleden uit Basra was ver trokken om een dorp aan den Euphraat te be zoeken, maar blijkbaar den weg verloren heeft. waarbij twee rechtsche toestellen zouden zijn getroffen en neergestort. Nederlaag van de rechtschen in het zuiden. De rechtsche troepen hebben getracht het dorp Vacar aan het knooppunt der spoor wegen van Cordova naar Villa Harte Espiel, Delmez Pueblo Nuovo, Pennaroya en Fuente Dvejuna, dat door de regeeringstroepen was bezet, te heroveren. Zij werden evenwel met zware verliezen afgeslagen. De regeeringstroepen maakten een honderd tal gevangenen en verder veroverden zij vijf mitrailleurs en meer dan veertig geweren. Maatregelen tegen spionnage. Uit Valencia: De precident der republiek heeft een de> creet geteekend, waarbij een „speciale staats- inlichtingendienst" in het leven wordt geroe pen. Deze dienst zal alleen aan het mi nisterie van Binnenlandsche Zaken onderge schikt zijn en den strijd moeten aanbinden tegen spionnage in iederen vorm. Tot dusver re waren een burgerlijken en een militaire dienst, die onder den veiligheidsdienst ressor teerden, met de bestrijding der spionnage belast. Frankrijk Minister Faure beveelt her groepeering der Volksfront- partijen aan. Minister van staat Paul Fauré, de secretaris generaal der S.F.I.O., heeft op een bijeenkomst der plaatselijke afdeeling te Lyon verklaard, dat de democratie en de republiek onder de bedreiging blijven der trusts en banken. Of wel de kapitalisten zullen moeten capituleeren of het volksfront zal een directe controle der credietinstellingen en groote consortia onder oogen moeten zien. De partijen van het Volksfront moeten vol gens spreker opnieuw worden gegroepeerd door een nieuw program van sociale verdedi ging des lands. Het Fransche socialisme bewaart een vol ledige onafhankelijkheid. Indien evenwel de organische eenheid der proletarische partijen onmogelijk is, indien de regeering valt of indien het Volksfront ineen stort, doet de socialistische partij een beroep op 2 millioen kiezers en de vakvereenigingsorganisaties om het land en de wereld te redden. Duit sela Ismd Protest van Kardinaal Faulhaber. De aartsbisschop van Mtinchen, kardinaal Faulhaber, heeft bij den minister van eere- dienst, Hans Kerrl, geprotesteerd tegen de ar restatie van pater Mayer op 5 Juni j.l. in de kerk van den heiligen Michael, ij Zondagochtend werd dit protest in de kerk van den Heiligen Michel van den kansel voor gelezen, meldt Havas. 1 De Kardinaal vraagt den minister het spreekverbod tegen pater Mayer, als zijnde strijdig met het Concordaat, op te heffen. Ver der vraagt de kardinaal pater Mayer uit de hechtenis te ontslaan en in het vervolg niet meer dergelijke maatregelen tegen predikan ten toe te staan. De veiligheid der controleschepen Geen represailles voordat gemeenschappelijk overleg is gepleegd. Het te Londen bereikte accoord inzake de controle der Spaansche kusten, behelst o.a., dat in geval van een incident tusschen de vier mogendheden zal worden overlegd, of, en zoo ja, hoe moet worden opgetreden. Het recht van onmiddellijke verdediging, inge val een buitenlandsch oorlogsschip wordt aangevallen, is nimmer in twijfel getrokken. Echter zal niet tot represaillemaatregelen mogen worden overgegaan, voordat tusschen de vier mogendheden overleg is gepleegd. Het overleg zou, naar men aanneemt, te Londen geschieden en een diplomatiek ka rakter dragen, zoodat een conferentie der vlootvoogden niet noodig is. De leden van de commissie van niet-in- menging zouden tijdens het weekeinde van het accoord op de hoogte worden gesteld. Men verwacht niet, dat Duitschland en Italië weer hun plaats in de niet-inmen- gingscommissie zullen innemen, vóórdat de antwoorden van de beide partijen in Spanje zijn binnengekomen en in het huidige sta dium kan dan ook nog niet gezegd worden, wanneer de commissie weer zal vergaderen. Rev. Jardine treedt af. Geen verband met het huwelijk van den Hertog van Windsor. Rev. Anderson Jardine. vicaris van St. Paul te Darligton, die het huwelijk van den hertog van Windsor heeft ingezegend, heeft gisteravond medegedeeld, dat hij zijn functie bij St. Paul neerlegde. Hij voegde hieraan toe, dat dit besluit niets heeft uit te staan met de recente gebeurtenissen in verband met het huwelijk van den hertog. Meisjes door watermassa's mee gesleurd. Tien slachtoffers. Uit Berlijn: Te Edesheim in de Palts is bij een hevig onweer een gezelschap meisjes, dat aan het zwemmen was, door de plotse linge aangezwollen watermassa's meege sleurd. Tien meisjes zijn verdronken. (Adv. ingez. Med.j De acht legerleiders terechtgesteld. Naar officieel uit Moskou wordt medegedeeld, zijn de acht legerleiders, die Vrijdag ter dood veroordeeld wa ren. Zaterdag terechtgesteld. Er is naar Reuter meldt geen enkele nader bijzonderheid te ver krijgen, terwijl de wijze en de plaats van terechtstelling evenmin bekend ge maakt worden. Eenige uren na de officieele mededeeling heeft de volkscommissaris van landverdedi- ging, Worosjilof een legerorder uitgevaar digd, waarin hij het proces bespreekt. O.a. zegt hij hierin aldus het persbureau Tass dat van l tot 4 Juni de opperste krijgsraad heeft vergaderd in tegenwoordigheid van de leden der regeering. „Na het fusilleeren van de verraders kan het Roode Leger thans gerust zijn". Worosjilof noemt de terechtgestelde officieren „schoften uit de bende van Zinowjef-Kamenef-Trotski". Hij beschuldigt hen „tot eiken prijs en met alle middelen het Sovjet-regime te hebben willen omverwerpen en de regeering der ar beiders en boeren te hebben willen vernietigen om het land weer te plaatsen onder het juk van de grootgrondbezitters. Hiertoe wilden zij de leiders van de partij vermoorden. Zij wachten hiervoor op de hulp van him mees- sters, d.w.z. de fascistische militairen van een buitenlandsche mogendheid. Om deze hulp te verkrijgen waren zij bereid de Oekraine af te staan. De voornaamste leiders, die in onmiddellijke verbinding stonden met de generale staven van de burgerlijke en fascistische landen zijn ontmaskerd en hebben de straf gekregen welke zijn verdienen. Het Roode Lager heeft snel de zweer, welke zich aan zijn gezond lichaam had gehecht, afgesneden. Onze vijanden heb ben zich misrekend, zij zullen geen nederlaag van het Roode Leger zien, dit is en blijft on overwinlijk. Het Roode Leger zal steeds het vleesch en bloed van het volk zijn, dat het nieuwe sociale leven heeft opgebouwd". VROEGERE COMMUNISTISCHE RIJKS DAGLEDEN TER DOOD GEBRACHT? Het Duitsche Nieuwsbureau bericht, dat omtrent het lot van de vroegere Duitsche communistenleiders, die in der tijd naar Rusland zijn uitgeweken, weinig twijfel meer bestaat. Naar alle waarschijnlijkheid zullen zoowel Max Hoelz als Heinz Neumann en nog elf andere oudleden van den rijksdag in de kelders van de Gpoe gevangenis aan het Loebljankaplein gedood zijn door het ge bruikelijke schot in den nek. (Omtrent Max Hoelz ging eenige jaren ge leden het gerucht, dat hij in Rusland ver dronken zou zijn). Tass meldt nader uit Moskou: Uit alle deelen van het land, zoowel uit het hooge noorden als uit het verre oosten, wor- worden telegrammen ontvangen waarin de vergaderingen van boeren, arbeiders en sol daten hun instemming uitspreken met het vonnis, dat is geveld tegen maarschalk Toe- chatsjefski en de overige opper-officieren, die tegelijk met hem zijn terechtgesteld. De Donkozakken van het Tarassofgebied verklaarden o.a., dat doodschieten de eenige straf was, welke kon worden toegepast op de „handlangers en agenten van het fascisme". De „Prawda" schrijft in een hoofdartikel: „Als uit één mond verklaren arbeiders, boe ren, soldaten, zeelieden en intellectueelen, dit vonnis goed te keuren. In deze eenheid ligt de on verbreekbare kracht van de Sovjet- Unie". Gezondheid in Uw huid. Witte Purol houdt en maakt Uw huid mooi en gezond. Doos 30, Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) Critiek van Dr. Inge. Onze Londensche correspondent schrijft ons: Over het werk van de Rijksconferentie, die langzamerhand teneinde loopt, is weinig aan de openbaarheid prijsgegeven. De conferentie is gekenschetst als de belangrijkste van de reeks. Maar tevens is te verstaan gegeven, dat men er geen bindende besluiten zou nemen over internationale politiek en weermacht de voornaamste onderwerpen van bespreking of over secundaire zaken van economische strekking. Gedaehtenwisseling was het doel. Men heeft niets opzienbarends bereikt of be proefd. En wat over de beraadslagingen is be kend gemaakt, is vervat in die algemeene ter men, die van alles en niets kunnen beteeke- nen. Zoo hebben wij vernomen, dat het on derzoek van de Europeesche politiek met be trekking tot de verdediging van het Rijk en de uiteenzettingen van de verschillende Domi nionsstandpunten practisch voltooid zijn. De conferentie heeft ook een vluchtigen blik kunnen werpen op het voorstel van den Australischen premier Lyons betreffende een Pact voor het verre Oosten. De blik er op is vluchtig geweest, omdat men dit voorstel be schouwt als een verwijderd ideaal. De positie van den Volkenbond is ook in oogenschouw genomen. Er is verschil van meening onder de Dominions over de beteekenis, die aan deze instelling moet worden gegeven. Nieuw Zee land en Canada willen het streven om van den Volkenbond tenslotte een waarborg voor den vrede in Europa te maken volhouden. De meeste andere Dominions zijn daar ook voor. Groot Brittannië moet er ook voor zijn, want het „baseert" nog steeds zijn buitenlandsche politiek op den Volkenbond. Inmiddels ris keert Engeland niets en riskeeren de Domi nions zoo weinig mogelijk. Waar noodig, als in Zuid Afrika en Australië, neemt men onaf hankelijk van Engeland de verdediging van het eigen gebied ter hand. Het beginsel, dat de Britsche vloot allerwege in het Rijk de verdediging van de zee op zich neemt, is uiter aard gehandhaafd. Men kan niet nagaan in hoeverre in den boezem van de conferentie openhartig, nauw gezet en rechtstreeks de vraag is besproken, hoe het Britsche Rijk in stand moet worden gehouden. Het is vaak gezegd, dat landverhui zing daarvoor een belangrijk middel is. Land verhuizing nu is een teer onderwerp op het oogenblik. De dichtheid van bevolking in de rijkslanden is zeer laag en andere naties zien begeerig uit naar gebied voor vestiging en ko lonisatie. In Canada en Australië is de dicht heid van bevolking nauwelijks meer dan twee per vierkanten Kilometer. Uitgestrekte gronden, die voor bebouwing geschikt zijn te maken, zijn er nimmer aangeroerd. Maar de regeeringen der Dominions zijn in het alge meen nog niet bereid landverhuizers op haar gebieden te ontvangen. Er zijn daar meer menschen onder haar bestuur dan zij te werk kunnen stellen. Zoo heeft men den toestand jekregen van een Britsch rijk, dat een ze vende deel van het grondgebied op de aarde bestrijkt, waarop een en een derde percent van de bevolking van de aarde woont. Een buitenstaander, de vermaarde dr. Inge, oud-deken van St. Paul's Kathedraal en on heilsprofeet van roeping, heeft op dezen on- bevredigenden toestand gezinspeeld in een rede voor de staatslieden van de Dominions. Zijn opmerkingen waren meer critiek op den Britschen stam, zooals deze zich in zijn karak ter en hoedanigheden thans openbaart, dan critiek op het beleid der staatslieden. Zijn thema was, dat met onwillige honden geen hazen kunnen worden gevangen. Dr. Inge sprak de meening uit, dat het opkomend ge slacht slap was geworden, dat het zoo weinig mogelijk wilde werken en zoo veel mogelijk vrijen tijd zocht te krijgen, die werd besteed aan beuzelachtigheden. Met zulke opvattingen die in het Engeland van den tijd onder de massa overheersctoten, kon de natie haar roe ping van „Empire Builder" niet blijven volgen. Voor de stichting en de handhaving en de ontwikkeling van een Empire moest hard wor den gewerkt. De avontuurlijke geest, die altijd vaardig was over de Britsche geslachten van het verleden, deed zich in dezen tijd niet langer gelden. In de loopbanen, die het jonge re geslacht zich koos, koos het tevens den weg van den geringsten weerstand. Dr. Inge was misschien wat zwartgallig. Zoo is zijn aard. Een andere geleerde, die zich niet zoo zeer met wijsgeerige verschijnselen als met physiologische phenomena bezighoudt, professor Cathcart van de universiteit van Glasgow, doet als hij het bij het rechte eind heeft een gemakkelijk in te nemen middel aan de hand om de slapheid van het huidig geslacht te genezen en het opnieuw te bezie len met den avontuurlijken geest. Hij veron derstelt, dat de afwezigheid van dezen on- schatbaren geest en het gebrek aan initiatief bij de jonge menschen van den tijd moeten ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Thijs, Paddekwist en Dickie wilden nu zoo vlug mogelijk naar het bosch van Baardenspons, die natuurlijk niets van hun komst af wist. Hij had natuurlijk niet gedacht, dat Thijs onder de webben door zou gaan graven, dus voelde hij zich volkomen veilig. Eindelijk was de kuil klaar en nu zei Thijs op opgewekten toon „Zoo, vooruit, volg mij maar. Dan gaan we vlug naar den boozen Baardenspons." Thijs was door het graven heelemaal zwart geworden en ook de twee anderen waren niet schoon meer. Maar opgewekt volgden ze Thijs, op zoek naar Baardenspons. worden toegeschreven aan het sterk vermin derd vleeschgebruik. Cijfers hebben onom- stootelijk bewezen, dat het gebruik van vleesch bij de Angelsaksers, ook die aan den anderen kant van den Atlantischen Oceaan, sterk is afgenomen. De professor haalde een uitspraak aan van een Nederlander van een eeuw gele den: „Als ge sterk en dapper wilt zijn als een leeuw, dan moet ge eten als een leeuw. Als ge zachtzinnig en gedwee wilt zijn als een koe dan moet ge eten als een koe". De opvatting van den professor vindt ook bevestiging in een oude uitspraak, dat de Britten n.l. hun rijk hebben gebouwd met bier en „beef", d.w.z. door flink bier te drinken en vleesch te eten. Als hierin de oplossing lag voor het in stand houden van het Britsche rijk dan zouden de heeren van de Rijksconferentie zich veel kop- zorg kunnen sparen. Maar ligt de oplossing daarin? Als de voorlichting, die men ons heeft gegeven juist is, dan kunnen vegeta riërs in lust naar avontuur en initiatief hun mannetje staan. Een van de buitengewone personages, die in deze tijden de wereld doen rillen en beven, heet vegetariër te zijn. A. K. VAN R. Musici in slaking Schouwburgzaal bezet. Driehonderd leden van den Bond van Ame- rikaansche musici hebben in het Palace- Theater naJbij Timessquare te New York voor de toeschouwers bestemde plaatsen bezet om te protesteeren tegen het feit, dat de bios copen geen werklooze musici in dienst ne men. Slechts twee theaters in de drie steden New York, Brooklyn en Bronx hebben een orkest in dienst gesteld om werklooze musici te helpen. De musici dachten tot vandaag in het theater te blijven, zij werden van levens middelen voorzien. DUITSCH ZWEEFVLIEGER VERONGELUKT Boven het Duitsche vliegveld Johannisthal is ingenieur Kupper bij een proefvlucht met een zweefvliegtuig door nog onopgehelderde oorzaak omlaaggestort en aan zijn verwon dingen bezweken. RADM, If iJ PRDGIMMMA DINSDAG 15 JUNI 1937. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-uitzending 4.00—5.10 HIRO. 8.009.15 en 10.Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.— Berichten. 12.15 De KRO-Melodisten en solist. 1.Gramofoon muziek. 1.20 KRO-Orkest. 2.Voor de vrouw 3.— Gramofoonmuziek. 3.10 KRO-Kamer- orkest. 4.Gramofoonmuziek.. 4.10 „Het theo sofisch Plan van den Arbeid", causerie. 4.35 De Hiro-Post. 3.30 Gramofoonplaten. 4.4" „Universeele religie", causerie. 5.10 KRO- Orkest. 5.45 Felicitatiebezoek. 6.— De KRO- Melodisten en solist. (Van 6.15—6.30 Zwem- cursus). 7.Berichten. 7.15 „Luchtberscher- ming op scholen, kloosters, internaten en weeshuizen", causerie. 7.35. Sportpraatje 8— Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 De KRO- Melodisten en solist. 9.Gramofoonplaten. 9.30 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten A.N.P 10.40 De KRO-Boys, solist en gramofoon muziek. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-uitzending. 11.0011.30 v.m. 6.30—7.00 RVU. 8Gramofoonplaten. 10.Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Jetty Cantor's ensemble. 11.Lezing. Moderne voeding in ruimen zin. 11.30 Vervolg concert. 12.30 Kovacs Lajos' orkest. 1.— AVRO-Dansorkest. 1.3 Omroeporkest. 2.05 Gramofoonplaten. 2.20 Omroeporkest en solist. 3.Orgelspel, het Sylvestre-Trio en gramofoonmuziek. 4.30 Kin derkoorzang. 5.— Kinderhalfuur. 5.30 AVRO- Aeolian-orkest. 6.30 Cursus „De ontwikkeling van het denken". 7.AVRO-Dansorkest. 7.30 Reportage opening van de Volksraad in Ned.- Indië door Z. Exc. den G.-G. 8.Berichten ANR. Mededeelingen. 8.15 Gramofoonplaten. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 9.30 Padvin ders-Koorconcert. 10.Vervolg Dinsdagavond trein. 10.45 Actualiteitsflitsen. 11.Berich ten A.N.P. Hierna Ensemble Ferenczy. 11.30— 12.00 Gramofoonplaten. DROITWICH, 1500 M. 11.2011.50 Orgelspel. 12.10 Gramofoonpla ten 12.35 Het BBC-Northern-Ireland-orkest en'net Eglantine Dames-Trio. 1.35 Sportnieuws I.502.20 Het Ha worth Public Prize-orkest. 4.20 Women at work", causerie. 4.40 Het Hun- garia Zigeunerorkest 5.50 H. Engleman's kwintet en solist. 5.35 Mantovani's Tipica-or- kest. 6.20 Berichten. 6.45 BBCEmpire-orkest 7.20 Louis Levy's Film-orkest. 7.50 „Snakes" causerie. 8.10 Zang. 8.35 Radiotooneel. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie over Amerika. 10.— Victor Sylvester en zijn Band. 10.20 Piano voordracht. 10.55 BBC- Theater-orkest en soliste. 11.35 Lew Stone's Band. 11.5012.2C Dansmuziek CGr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.20 Pascal-orkest en zang. 2.50 Bloch-kwartet. 3.50 Cellovoordracht. 5.10 Gramofoonplaten. 5.20 Orkestconcert. 7.20 Zang. 7.35 Zang. 7.50 Balletavond uit de Boedapester Opera. KEULEN, 456 M. 6.50 Militair concert. 8.50 Westduitsch Ka merorkest. 12.20 Verzoekconcert. 1.35 Omroep- Amusementsorkest. 4.20 Dito. 6.05 Goebel- kwartet. 7.Omroepkleinorkest. 8.30 West duitsch weekoverzicht. 9.20 Solistenconcert, II.1012.20 Omroeporkest en solisten, BRUSSEL, 322 M. 1.2.20 Gramofoonplaten. 12.50 Salonorkest. 1.30 Omroeporkest. 1.502.20 Gramofoonmu ziek. 5.20 Omroeporkest. 6.50 en 7.20 Gramo foonplaten. 8.20 Omroepsymphonie-orkest. 9.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Gramofoonplaten. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Omroeporkest 1.30 Salonorkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.20 Orgelconcert. 6.35 Gramofoonmuziek. 6.50 Salonorkest. 8.20 Omroeporkest en Gramo foonplaten. 9.20 Omroepsymphonie-orkest. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Ad. Lutter's en Em. Rambour's dansor- kest. 10.20 Berichten 1050 Blaaskwartet. 11.05 Weerbericht. 11.20—12.20 NS-Frankenorkest.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6