Thijs IJs en de booze kabouter Felle strijd in de omgeving van Bilbao. Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT W Een onderhoud met een professoraler president. RAUH) PDOERAMMA DINSDAG 15 JUNI '1937 HAARLEM'S DAGBLAD President Aguirre doet een dringend beroep op de mogendheden. Groote uittocht uit Bilbao. Burgerbevolking moet Madrid verlaten De Reutercorrespondent meldde omtrent den toestand aan het front van Bilbao om half negen gisteravond, dat den geheelen dag gevochten is om den bergrug ten oosten van de heuvels, die Bilbao direct beheerschen. Deze bergrug bestaat uit drie toppen, Santo Domingo, Santa Marina en Cucusnuru, waar van de opstandelingen de laatste twee Zondag hebben bezet. De berg Santo Domingo is gisteren korten tijd in het bezit der rechtschen geweest, doch de Basken hebben een tegenaanval onderno men en de stelling heroverd. Zij trachten ook den berg Santa Marina te hernemen, doch de strijd is op het oogenblik nog onbe slist. In de andere sectoren waren de krijgsver richting van weinig beteekenis, hoewel de Basken genoodzaakt zijn geweest hun li nies in de sectoren van Munguia en Galda- cano, in verband met een doorbraak in het midden te rectificeeren. Maandag vlogen voortdurend vliegtuigen, vooral tweemotorige Heinfcels, over Bilbao. Een escadrille, bestaande uit 24 Junkers en Savoia vliegtuigen wierp bommen op den weg van Bilbao naar Santander, waarlangs een dichte menigte boeren trekt, die met hun gezinnen en hun op ossenwagens geladen be zittingen de door de rechtschen bezette gebie den ontvlucht. Zij trokken in een lange rij door Bilbao, op weg naar Santander, waarbij zij door de vliegtuigen met mitrailleurs werden bestookt. Regeering blijft te Bilbao. Het persbureau van de Baskische regeering heeft een communiqué gepubliceerd, waarin wordt medegedeeld, dat de regeering besloten heeft te Bilbao te blijven om de verdediging van de stad verder te leiden. Dit besluit werd met algemeene stemmen genomen. Naar dit persbureau voorts meldt, heeft Aguirre, de president der Baskische regee ring. een boodschap gericht tot de hoofden van de regeeringen van Frankrijk, Enge land. België, Nederland, Zweden. Noorwegen, Denemarken, Rusland, de Vereenigde Staten, Mexico, Tsjecho-Slowakije, Polen, Hongarije, Roemenië. Egypte. Ierland Argentinië, Chili. Peru. Bolivia, Paraguay. Ecuador, Venezuela en Zwitserland, waarin hij o.a. zegt: ..Sedert 75 dagen zijn meer dan honderd Duitsche en Italiaansche vliegtuigen met Marokkaansche huurlingen en vrijwilligers van het staande leger dezer landen bezig onze steden en dorpen te verwoesten en de bewoners te vennoorden. Wij hadden gemeend, dat door het afschuwelijke bombardement van Du- rango en Guernica een rem zou zijn gezet op den alvernielenden haat tegen ons volk, die in de hand gewerkt wordt door de onverklaar bare ingewikkeldheid der internationale be sprekingen, waarbij de landen, die men de mocratisch noemt en die doorgaan voor de beschermers van de edelste menschelijke ge voelens. zich bevinden aan de zijde van hen, die tegelijkertijd vredeswenschen uiten en te gen ons volk het moorddadigste materiaal en talrijke legioenen strijders in het veld sturen. Het Baskische volk, dat zich sedert onheuge lijke tijden door zijn vredelievendheid en ar beidzaamheid heeft onderscheiden en de ba kermat was van de oudste democratie der we reld, slaat met verwondering het overleg gade van de zoogenaamde beschaafde volken, die het schijnen te laten uitroeien door mili tairen. die in opstand gekomen zijn tegen hen. die trachtten, zijn recht, zijn oudste de mocratie, zijn vrijheid, zijn zeden, en zijn taal te verdedigen." Tenslotte wordt een beroep gedaan op het wereldgeweten, opdat niet de ergste onrecht vaardigheid wordt begaan, die de wereldge schiedenis ooit heeft gekend. Uittocht uit Bilbao. Reuter verneemt nader uit Bilbao: Twintigduizend vrouwen, kinderen en oudere mannen worden volgens een offi- cieele mededeeling van het Baskische minis terie van Binnenlandsche Zaken van Bilbao naar Santander overgebracht. De vluchtelin gen worden vervoerd in vrachtauto's en door een reusachtige vloot van velerlei soorten vaartuigen, zooals koopvaarders, mijnvegers en treilers. Deze laatste worden door de Brit- sche vloot beschermd op verzoek van den pre sident der Baskische regeering. Aguirre. Aguirre schreef min. Eden: „De Baskische re geering is er van in kennis gesteld dat de vijand het centrum van Bilbao dreigt te verwoesten met' zeer veel oorlogsvliegtuigen en geschut. U als dengene, die het initiatief genomen heeft voor de humaniseering van den Spaan- schen burgeroorlog, verzoeken wij van alle diplomatieke middelen, waarover gij beschikt, gebruik te maken om een dergelijke verwoes ting te voorkomen, zoolang wij de burgerbe volking niet hebben kunnen doen vertrek ken. De Baskische regeering heeft eenstem mig besloten Bilbao tot eiken prijs te verde digen en belooft de burgerbevolking in zoo kort mogelijken tijd te evacueeren. Te dien ZUSTER VAN LENIN TERAARDEBESTELD. Gisteren is op het Roode Plein te Moskou de teraardebestellingsplechtigheid gehouden voor de zuster van Lenin. Op de tribune van het mausoleum van Lenin bevonden zich Stalin, Molotof, Kaganowitsj, Worosjilof, Ka linin, Tsjoebar, Mikoyan, Ejof, Antipof, xvroepskaja en andere partijleiders en re- geeringspersonen. PROCESSIE VAN DE ORDE VAN DEN KOUSEBAND. Maandag' is in de Koninklijk kapel van St. George te Windsor voor het eerst sinds 23 jaar weer een processie en een dienst gehouden door de leden der orde van den Kouseband. De Engelsche koning woonde als souverein van de Orde de bijeenkomst bij, terwijl de koningin en de Koningin-moeder de twee eenige vrouwelijke leden in deze Orde zijn, die aanwezig waren. Drie nieuwe ridders, te weten graaf Claren don, graaf Baldwin en de hertog van Norfolk waren eveneens aanwezig. einde verzoeken wij y, waarnemers naar Bil bao te zenden of onder de consuls te Bilbao waarnemers te benoemen, die de evacuatie naar het Westen kunnen bijwonen en con troleeren." In een radiotoespraak spoorde Aguirre de bevolking aan den strijd tegen de indringers voort te zetten. Hij zeide, dat vrouwen, kin deren en grijsaards de stad moesten verlaten. Burgerbevolking moet Madrid verlaten. Generaal Miaja. de commandant der Madrileensche verdedigingstroe pen, heeft een bevel uitgegeven, waarin hij de onmiddellijke evacuatie der burgerbevolking uiut de hoofd stad voorschrijft, De evacuatie zal al dus geschieden, dat eerst de perso nen geëvacueerd zullen worden, die gekomen zijn uit de door de opstan delingen bezette provincies, vervol gens die, welke uit de onmiddellijke omgeving van Madrid afkomstig zijn. In het bevel wordt de medewerking gevraagd van alle politieke en vak- vereenigingsorganisaties voor de uit voering van dezen maatregel. Frankrijk Voorstel tot belastingverhooging. Gistermiddag is de ministerraad bijeenge- kqmen em de financieele wetsontwerpen van de regeering te bespreken. De maatregelen, welke de minister van financiën, Vincent Auriol, wil invoeren hebben ten doel de schat kist in staat te stellen het hoofd te bieden aan de buitengewoon groote uitgaven, die in het tweede trimester moeten worden gedaan. Zij hebben betrekking op verschillende rech ten en directe en indirecte belastingen. Het schijnt evenwel, dat de directe belastingen alleen verhoogd zullen worden voor de inko mens grooter dan zestigduizend franc. De to tale opbrengst van de nieuwe maatregelen wordt op vier of vijf milliard geraamd. Vandaag zal de kabinetsraad de definitieve tekst opstellen, welke vanmiddag in de Kamer zal worden ingediend. Men verwacht, dat de Kamer enkele weken met deze onderwerpen bezig zal blijven. Na de vergadering van den kabinetsraad hebben de radicaal-socialistische leden van den Raad vergaderd om de ontwerpen te bespreken. Ook de socialistische ministers heb ben onder leiding van minister-president Blum de kwestie behandeld. Duatsclhllainid Contróle-accoord iveht voldoening. Duitsche politieke kringen hebben, naar Havas verneemt, hun voldoening uitgespro ken over de overeenkomst, welke te Londen tot stand is gekomen ten aanzien van de niet-inme igingscontrole. Men is van mee ning. dat de nota van de vier controlemo- gendheden tegemoet komt aan de Duitsche eischen, na het incident van Ibiza en dat de nota een gemeenschappelijke actie garan deert in geval van een aanval, hetgeen de veiligheid van de controleerende schepen verhoogt. Verder wijst men er op. dat indien de on derhandelingen mislukken, iedere staat het recht zal hebben strafmaatregelen te nemen. Amerllka Senaatscommissie veroordeelt Roosevelts hervormingsvoorstel. De commissie voor juridische kwesties van den Senaat heeft bij den Senaat haar rap port ingediend, waarin zij het voorstel van president Roosevelt tot hervorming van het hooggerechtshof veroordeelt. In het rapport, wordt voorgesteld het ontwerp te verwerpen, omdat het nutteloos, kleingeestig en een ge vaarlijke opzij zetting is van de beginselen der Grondwet. Door het ontwerp zouden de pre sident en het congres de rechtbanken aan zich ondergeschikt maken en zou de onafhan kelijkheid van de magistratuur worden ver nield. De commissie stelt derhalve den senaat voor het ontwerp met zoo verpletterende meerderheid te verwerpen, dat nooit meer een RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEIVI-NOORD, TELEF. 16726 Pijnloos trekken inbegrepen Tegen onze bekende LAGE TARIEVEN. (Met garantie) BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur, Zaterd. 9—12 uur Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) dergelijke maatregel zal worden voorgelegd aan de vertegenwoordigers van het vrije Amerikaansche volk. Een minderheid van acht leden der com missie, welke uit achttien leden bestaat, heeft zich niet bij dit rapport aangesloten. 95 doodvonnissen in het gebied van Chabarowsk. Naar het Chabarowsk verschijnen de blad „Tichookeanskaja Swjesda" meldt, heeft onlangs te Swobodnoje in het Sovjet-gebied in het Verre Oosten voor een speciale rechtbank van het hoog militair gerechtshof der Sovjet-Unie een vierde monsterpro ces plaats gevonden, waarbij opnieuw spoorwegpersoneel, ditmaal van den Amoerspoorweg, terechtstond, onder bescherming van ,.Trotzkisme", sabo tage en spionnage ten gunste van Japan. Alle 29 beklaagden werden ter dood veroordeeld. Het vonnis is reeds voltrokken. In drie weken zijn volgens de me- dedeelingen van genoemd blad in het gebied van Chabarowsk in totaal 95 doodvonnissen voltrokken. Ook dit vierde proces in het Verre Oosten wordt door de Moskousche pers stil zwijgend voorbijgegaan. Havas meldt voorts uit Moskou: Het gerucht, dat Agranov, de adjunct commissaris van Binnenlandsche Zaken en Prokofiev, de adjunct-commissaris van ver keerswezen. gearresteerd zouden zijn. wordt van officieele zijde niet bevestigd. Het is ech ter waarschijnlijk, dat deze arrestaties ver richt zijn. Agx-anov was bovendien veilig heids-commissaris van den eersten rang evenals Gamarnik. Iwan Tevossian is tot adjunct-commissaris van de verdedigingsindustrieën benoemd. Het gerucht van deze benoeming heeft een ander gerucht doen ontstaan, nl. dat van de arrestatie van Muklevitch of van Michel Kaganowitch. broeder van Lazare Kagano- witch, den commissaris van verkeerswezen. Het is echter niet waarschijnlijk, dat deze gearresteerd zou zijn. Verder deed het gerucht de ronde, zonder dat het mogelijk was dit te controleeren. dat de leider van de Oostzee-vloot en generaal Lewandowski de cqpimandant van het mili taire district van Tra.ns-Kaukasië, eveneens gearresteerd zouden zijn. Geruchten omtrent de arrestatie van 20 Duitsche communisten en 80 Hongaarsche communisten zijn eveneens oncontroleer baar. Ondanks het gerucht, dat mevrouw Litwi- nof gearresteerd zou zijn, schijnt het dat deze zich nog steeds te Sverdlowks dn den Oeral 'bevindt. Te Moskou is een verordening gepubliceerd van het presidium van het Centraal Execu tief Comité der U;S.S.R., waarbij Rosengolz ontheven wordt van zijn functie van volks commissaris voor den buitenlandschen han del wegens overplaatsing en het aanvaarden van andere werkzaamheden. Ierland Kamer neemt de Grondwet aan. De Iersche Kamer is gisteravond ontbon den. De algemeene verkiezingen zijn vast gesteld op l Juli en de nieuwe Kamer zal op 21 Juli bijeen komen. In de slotzitting heeft de Kamer met 62 tegen 48 stemmen een wetsontwerp aangeno men, strekkende tot invoering van de nieuwe Grondwet, die thans op 1 Juli aan een volks stemming zal worden onderworpen. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Ze liepen vlug door in de richting van het groote bosch, alwaar ze spoedig waren aangekomen. „Dit heele bosch wil Baardenspons voor hem alleen hebben. Maar hij kan toch al het voedsel, dat er is, niet heelemaal alleen opeten? Er is genoeg voor allen. Maar hij beveelt het leger spinnen, en daarom waren wij niet in staat iets tegen hem te doen." „Kom, kom." zei Thijs lachend ,„maak je maar niet ongerust, hoor.. Baardenspons zal hier wel ergens aan het stroopen zijn en dan komen we hem wel tegen. En Dickie, je mag alleen mee, als je erg voorzichtig bent." Oorlog binnen korten tijd uitgesloten. Polen's hoogste ideaal: het behoud van den vrede. Voor de studenten in de chemie, die vroeger de colleges aan de universiteit van Lemberg, het tegenwoordige Lwów, volgdene moet het een genot geweest zijn om in de tochtige, kale collegezalen naar professor Ignazy Móscicki te luisteren. Deze vriendelijke geleer de met zijn droomerigen blik was een spe cialiteit. op het gebied van chemische en elec- tro-natuurkundige wetenschappen, het aantal ontdekkingen, dat hij op dit terrein heeft ge daan, is legio. Vijf jaar woonde hij in Londen en daarna was hij geruimen tijd verbonden aan de universiteit van Freiburg in Zwitser land. Hij spreekt vloeiend Engelsch en Fransch. Moscicki. Op den eersten Juni 1926 werd dezen pro fessor van zijn leerstoel weggehaald om presi dent van de Poolsche republiek te worden, en sindsdien resideert hij onafgebroken in het fraaie paleis aan de Plac Zamkowy. Een oude vriend van maarschalk Pilsoedski, stelde deze hem in 1926, toen hij zelf geen president wenschte worden, in zijn plaats candidaat, en toen in 1933 zijn zittingsperiode afgeloopen was, is hij eenstemmig herkozen. President Móscicky is geen figuur, die in Po- lens politieke leven op den voorgrond treedt. Zijn nuchter, wetenschappelijk brein voelt zich meer aangetrokken tot de exacte wetenschap pen dan tot de altijd wisselvallige politiek. Niettemin is zijn oordeel, juist doordat hij het nooit door enge partijpolitiek heeft laten be- invloeden, rustig en verrassend logisch opge bouwd, Men zou trouwens van hem ook niet anders kunnen verwachten. Het is geen interview, dat hij toestaat. Slechts een rustig gesprek over Polen en Europa, dat echter meer geeft dan vele inter- vieuws met- lange, vooruit opgemaakte vra genlijsten. Men voelt zich, nadat men de ont- vangsalons gepasseerd is en in het werkvertrek van den president is binnengelaten, als een student die bij zijn professor aan huis komt praten over zijn werk. Geen spoor van offi cieel vertoon. Eerst gaat het gesprek over al lerlei onderwerpen, waarbij blijkt, dat presi dent Móscicky zijn belangstelling voor de scheikunde nog niet verloren heeft en groote waardeering koestert voor het werk van onzen Nederlandschen Nobelprijswinnaar, prof. Debye. Dan wordt het probleem van de „Er- satz-grondstoffen" aangesneden: syntheti sche benzine, rubber enz. De president heeft niet veel vertrouwen dat al deze kunstpro ducten erin zullen slagen de natuurlijke te vervangen: de kosten zijn veel te hoog.Slechts in geval van nood zullen zij van belang zijn, maar ook dan is dat betrekkelijk, want waar moet men op den duur de grondstoffen voor de ersatz-productie vandaan halen? Stikstof kan men uit de lucht halen, maar benzine niet! En zonder dat er op aangestuurd is, zitten wen ineens midden in de politiek. Verdeeling van de grondstoffen. De vraag naar koloniën. Ook Polen wenscht koloniaal bezit. Het heeft er minstens evenveel recht op als Duitschland, zegt de president. Het is bekend dat Polen reeds sinds eenigen tijd concessies tracht te verkrijgen in de negerrepubliek Li beria. Persoonlijk laat de president niet het argument van te dichte bevolking gelden, daar hij zeer goed op de hoogte is van het feit, dat de meeste koloniën een land slechts voor een miniem gedeelte van zijn overbevol king kunnen verlossen. Hij maakt zelfs een grapje over dit argument: Monaco heeft uit- het oogpunt van bevolkingsdichtheid het grootste recht op overzeesch gebied, het staatje heeft bijna vijftienduizend inwoners per vierkante kilometer. Doch het heeft slechts een oppervlakte van iy2 K.M.! Een betere- verdeeling van de grondstoffen is voor hem alles, een eisch van recht en billijkheid. Met zijn huurlieden leeft Polen in de beste betrekkingen, met- Duitschland en Rusland zijn verdragen afgesloten; ook de verhouding met Frankrijk is uitstekend, nadat men in dat land heeft leeren inzien dat het eerste wantrouwen dat men tegen Polen na het tien jarig niet-aanvalspact met Duitschland ge koesterd had, ongegrond was. Want Polen blijft trouw aan zijn verdragen, hoewel het er natuurlijk op bedacht is de veiligheid van zijn grenzen zoo goed mogelijk te verzekeren. President Móscicky meent, dat dit verdrag van het grootste belang voor den wereld vrede is: een brandend conflict, als dat van den Corridor, is er voor den tijd van tien jaar door verdwenen. Zonder heftige propaganda zullen in tien jaar de hartstochten zoo geluwd zijn, dat het niet licht zal vallen ze weer op te doen laaien. Tusschen Polen en Tsjecho- Slowakije bestaat nog steeds eenige wrijving over de Tsjechen-kwestie, doch met weder- zijds-chen goeden wil moet deze opgelost kun nen worden, zegt Móscicky. Tijdens het geheele gesprek gedraagt de president zich ook als de welmeenende pro fessor. Hij praat kalm en langzaam, zonder echter naar zijn woorden te moeten zoeken, trekt zoo nu en dan nadenkend aan zijn grij zende snor, zet met een langen waarschuwen den wijsvinger zijn woorden den noodige na druk bij. „Gelooft u aan de mogelijkheid van een Europeeschen oorlog binnen afzienbaren tijd?" kan ik niet nalaten te vragen. De president schudt langzaam, een weinig aarzelend het hoofd. „Neen, niet aan een oor log binnen kort. Althans niet in dit gedeelte van Europa. Wij hebben nog te versche her^ inneringen aan vorige gelegenheden. Nj wordt nog overal hersteld wat de vorige maai vernietigd is, men is niet geneigd het risico van een tweede, nog grondiger verwoesting t? loopen. Bovendien wat Polen aangaat, °w? zien ook buiten deze redenen ons hoogst? ideaal in het behoud van den vrede. De we reldoorlog hergaf ons onze vrijheid en onaf hankelijkheid, maar het zou zeker niet onmo gelijk zijn dat een komende catastrophe het omgekeerde zou kunnen bewerken. Als het ie dezen hoek van Europa tot oorlog komt, zijp. er twee machtige vijanden gereed elkaar aan te vallen. Polen zou daar op zijn minst ernsti- gen hinder van ondervinden!" En nu is de professor de bezorgde staats- man geworden. De forsche scherp besneden mond is verstrakt, het voorhoofd gerimpeld. Inderdaad, het gevaar, waarop hij duidde, is niet denkbeeldig. Polen zou zich bij Oost-Europeesch conflict tusschen de twee beenen van een tang bevinden, een allesbe halve benijdenswaardige positie! „En West-Europa?" De president waarschuwt. „Nu bent u toch bezig er een interview van te maken! Maar neen, ook in West-Europa zijn de kansen voor een direct gevaar kiel- ner. Men heeft overal zijn binnenlandse^: moeilijkheden. Engeland versterkt zijn leger, vloot en luchtmacht op grootsche wijze. Dal heeft een niet gering te achten preventieve werking! Ook het gebeuren in Spanje lij mij thans voor Europa minder gevaarlijk d het zich eerst liet aanzien. In de laats» maanden van het vorige jaar maakte ik n ernstig bezorgd, maar dank zij het prijzens waardige initiatief van Frankrijk wil hei mij voorkomen dat ook inzake Spanje de kan- sen op een conflict minder zijn geworden. S men vattend: dit jaar krijgen wij geen oorlof, Hopehlijk ook in later jaren niet!" Maar daarvan is de president blijkbaar niei zoo zeker. Zijn stem klinkt althans niet eit overtuigend. Maar president Móscicky is ee; wetenschappelijk gevormd man: hij bouwt z:.. oordeelen niet op wenschen en hoop. Hij ga;: bij de werkelijkheid te rade. En dan geef zijn oordeel ons moed. Op het oogenblik zij: de feiten van dien aard dat hij een oorlog di rect uitgesloten acht. En hoe de toestand ore een jaar zal zijn, zullen wij moeten afwacfc ten. Daarover nu reeds te oordeelen is gs vaarlijk. K. ANDR. (Alle rechten voorbehouden. Nadruk ver boden.) WOENSDAG 16 JUNI 1937. HILVERSUM I, 1875 M. NCRV-uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonc voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek (gr. platen). 8.30 Gramofoonmuziek. 9,3 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.3 Morgendienst. 11.00 Sopraan en piano. 12.0 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 He Stichtsche salonorkest, 2.00 Gramofoonmuzie 2,15 Viool en piano. 3.00 Christ. Kinderkoc „Con Amore" en piano. 4.00 Gramofoonmuzie! 4.45 Gelukwenschen. 5.00 Kinderuur. 6.00 Gra mofoonmuziek. 6.30 Causerie over het Binnen aanvaringsreglement en stoommachines. 7.0 Berichten. 7.15 Landbouwhalfuur. 7.45 Repoi tage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-be richten. 8.15 Nationale Herdenkingssamen komst ter gelegenheid van het 300-jarig bi staan van de Statenvertaling. 9.45 Tenor e: orgel. (Om 10.05 Berichten ANP.) 10.45 Gyir. nastiekles. 11.0012.00 Gramofoonmuzie; Hierna Schriftlezing. HILVERSUM n, 301 M. VARA-uitzending.10.0010.20 v.m. en 7.30- 8.00 VPRO. matie. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.30—1.' Gramofoonmuziek. 9.30 Keukenpraatje. 10J Morgenwijding. 10.20 Causerie over kinde: bescherming (gr. pl.) „Fantasia" en deels matie. 12.00 Gramofoonmuziea 12.301.4 „De Flierefluiters" en solist. 2.00 „Melody Cii cle" en soliste. 3.00 Voor de kinderen. 5.; Gramofoonmuziek. 6.00 Orgelspel. 6.30 Gr; mofoonmuziek.. 7.00 Zang. 7.30 Onze geestf lijke verscheidenheid. 8.00 Herhaling SOS-b- richten. 8.07 Berichten ANP, VARA-Vari 8.15 Gramofoonmuziek. 9.00 Wordt de akte goed bewerkt? causerie. 9.10 VARA-orke; 10.00 Berichten. A.N.P. 10.05 Orgelspel. 10.) „Fantasia". 11.00 Reportage damwedstrijae: 11.1012.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11,3511,50 Gramofooi muziek. 12.05 BBC-Northern orkest en solist) i.05 Het Coventry "Hippodrome-orkest. 1.54 2.20 Gramofoonmuziek. 3.10 Het Covent! Colliery-orkest en soliste. 3.50 Pianovoo: dracht. 4.20 Vesper. 5.10 Het MacArthur-kw» tet. 5.35 BBC-dansorkest. 6.20 Berichte; 6.40 Fransche causerie. 7.00 Radio-toonee 7.20 BBC-Mannenkoor en solisten. 7.50 Mue kale causerie. 8.10 Orgelspel. 8.35 BBC-Syrc phonie-orkest. 9.35 Berichten. 9.55 Vervo'. concert. 10.40 Declamatie. 11.00 Het Broac hurst Septet. 11,35 Billy Cotton en zijn Ba» II.5012.20 Jazzmuziek (gr. pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.10 en 8.20 Gramofoonmuziek. 10.35 dit 12.20 Visciano-oi'kest en zang. 2.20 Granw foonmuziek. 4.20 Zang. 3.35 Gramofoonnr. ziek. 4.05 Pianovoordracht. 5.20 Sympho» concert. 8.05 Vioolvoordracht. 8.50 Omroep orkest, Noyon-koor exx solisten. 10.50 Gramc foonmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gx-amofoonmuziek. 12,50 Klein orkes 1.30 Salonorkest. 1.502.20 en 6.20 Granio foonmuziek. 6.30 Kamermuziek. 7.20 dit 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Kleinorkest. 9.2 Omroep symphoxiie-orkest. 10.3011.20 O» roepdansox'kest. BRUSSEL, 484 M. 12,20 Gramofoonmuziek. 12,50 Salonorkes 1.30 Kleinorkest. 1.50—2.20 Gramofoonmxxzie 5.25 Guetta Milano's orkest. 6.35 Salonorkes 7.00 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroepsy» phonie-orkest. 9.35 Kleinorkest. 10.30lil Gramofoonmuziek. DEUTSOHLANDSENDER. 1571 M. 8.30 Berlijnsch Philharmonisch orfe 10.20 Berichten. 10.50 Viola da gamba f cembalo. 11.05 Weex-bericht. 11.2012.20 0; kar Joost's dansorkest.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6