1 AMSTERDAMSCHE BEURS D P N D E EDAG 17 J U NI 1937 H A ARLE M'3 DAGBLAD 9 lAAT/TtjBEKICHTIN De arbeidsconflicten in Pennsylvanië. Beroep op Roosevelt. JOHNiBSTOWiN, (Pennsylvanië), 17 Juni, (A.N.P.) Burgemeester Daniel Shields heeft gisteren tot president Roosevelt het verzoek gericht te intervenieeren in de arbeidscon flicten en er toe te willen bijdragen, dat de elementen van onrust, waardoor zijn gemeente wordt geschaad, weg zullen worden geno men De stakers hebben eveneens een beroep ge daan op de federale regeering Philip Murray, de voorzitter van de S.W.O.C., een aan de commissie voor industrieele organisatie ver wante vakvereeniging, heeft zich naar Washington begeven om minister van arbeid, mevrouw Perkins, een uiteenzetting te geven van de arbeidsconflicten. Vóór zijn vertrek uit het stakingsgebied heeft Murray een telegram gezonden aan den president der Bethlehem Steel Corp., Grace, waarin hij voorstelt een stemming te laten houden onder de arbeiders der maatschappij over de vraag of de S.W.O.C. hen bij collec tieve onderhandelingen zal vertegenwoor digen. Op het Witte Huis te. Washington is ver klaard, dat men er het beroep van burge meester Shields heeft ontvangen en dat de president het waarschijnlijk zal verwijzen naar de National Labor Relations Board of het ministerie van arbeid. Er is geen direct com mentaar van den president bekend geworden Het spoorwegongeluk te Woerden. In hooger beroep drie weken hechtenis geëischt. AMSTERDAM, 16 Juni. De advocaat- generaal, mr. idr. D. Reillingh, eischte tegen den machinist S., wegens schuld aan het spoorwegongeluk te Woerden, bevestiging van het vonnis der rechtbank, doch veroordeeling tot drie weken hechtenis in stede van drie weken gevangenisstraf. Arrest 29 Juni. AMELIA EARHART TE CALCUTTA. CALCUTTA, 17 Juni (Reuter). Amelia Earhart, die een vlucht om de wereld onder neemt, is hier aangekomen. Het Internationale Landbouw- congres. 's-GRAVENHAGE, 17 Juni Onder zeer groote belangstelling en in tegenwoordigheid van tal van hooge autoriteiten, leden van het diplomatieke corps en buitenlandsche deel nemers is hedenochtend in de oude ridderzaal het zeventiende internationale Landbouwcon- gres geopend. Reeds kort na half tien was de zaal vrij wel geheel gevuld met genoodigden. Onder de aanwezigen zagen wij o.a. ministerpresident cr. H. Colijn, den minister van Landbouw en Visscherij mr. dr. L. N. Deckers, den minister van Buitenlandsche Zaken jhr. dr. A. C. D. de Graeffv den Commissaris der Koningin in de Provincie Zuid-Holland jhr. mr. dr. H..A. van Karnebeejc, den burgemeester van 's-Graven hage" mr. S. J. R. de Monchy, den secrétaris- generaal van het departement van Landbouw en Visscherij mr. dr. A. A. van Rhijn, den de ken van het diplomatieke corps A. de Pury, gezant van Zwitserland te 's-Gravenhage en de gezanten van de meeste landen, waarvan vertegenwoordigers aan het congres deelne men. Kort voor tien uur arriveerde de vertegen woordiger van H. M. de Koningin, mr. W. J. baron van Lynden, opperkamerheer van H. M. de Koningin, die ontvangen werd door de voorzitter van het organisatiecomité dr. A. G. A. Ridder van Rappard, terwijl alle aan wezigen zich van hun zetel verhieven toen hij werd binnengeleid. Even later werd de aankomst van Prins Bernhard aangekondigd. Opnieuw verhieven alle aanwezigen zich van hun plaatsen, toen de Prins, die vergezeld was van zijn adjudant jhr. ir. Röell, en van zijn secretaris, jhr. De- del, door de leden van de organisatie-com missie werd binnengeleid, De Prins, die ge kleed was in een zwart jaquet en een witte bloem in het knoopsgat droeg, nam plaats naast den vertegenwoordiger van de Koningin tegenover de onder den troonhemel opgestelde bestuurstafel. De voorzitter van het organisatiecomité, dr. A. G. A. Ridder van Rappard sprak een ope ningswoord. Daarna hield de voorzitter van het congres, baron de Vogüé een rede. PERSONALIA. De dienstpl. sergeant-tit. C. Nauta, leer ling van de School Res. Officieren der Mili taire Administratie te Kampen, is tot 2 Octo ber a.s. bij het Korps Motordienst alhier ge detacheerd, ter verder practische opleiding. Haarlemsche Hypotheekbank. Wij ontvingen het 45ste jaarverslag van de N.V. „De Haarlemsche Hypotheekbank" over 1936. In dit verslag zegt de directie o.a.: Gedurende de eerste helft van het afge- loopen jaar ging het hypotheekbankbedrijf nog steeds gebukt onder de dreiging van het vastelasten-ontwerp en de blijvende onzeker heid omtrent het lot van den gulden. Niettegenstaande den ook hier te lande merkbaren invloed van de geleidelijk verbete rende wereldconjunctuur, bleef de pandbrie- venmarkt apathisch gestemd. Niet zoodra was het ontwerp verworpen, of ook de koersen der pandbrieven trokken aan. Na de monetaire maatregelen van de Regee ring zette deze stijging door en werd een niveau bereikt, waarop weder tot plaatsing kon worden overgegaan. Wij stelden 4 pet. pandbrieven verkrijgbaar, ook ter verwisseling voor uitgelote 4J/2 pet. en 5 pet. stukken. Zoowel plaatsing als verwisse ling verliepen zeer bevredigend. Hoewel niet tot dit verslagjaar behoo- rende, moge- niet onvermeld blijven dat dank zij een door de medewerking van de bankiers Pierson en Co., Lippmann, Rosen thal Co. en Heldring Pierson uitstekend geslaagde conversie-emissie op 1 Maart j.l. alle nog uitstaande 5 pet. pandbrieven kon den worden aflosbaar gesteld. Van de sedert dien geboden gelegenheid tot vrijwillige conversie wordt druk gebruik ge maakt, terwijl de aflosbaarstelling met ver wisselingsmogelijkheid regelmatig verderen voortgang vindt. Ten opzichte van de onroerende goederen trad na de depreciatie een huurdaling in. De huurdaling maakte weliswaar niet plaats voor een huurstijging, doch kwam althans tot staan en daarmede eveneens de daling in de prijzen van onroerend goed. Op 31 December 1936 was het kapitaal verdeeld over 1289 (v.j. 1278) aandeelhouders met totaal 4500 aandeelen. Van de aandeelen zijn 105 volgestort. Het totaal aantal der leeningen was ultimo 1936: 3058; het totaal uitstaand bedrag f 35.093,960. Het gemiddeld rentepercentage waartegen de nieuwe leeningen in 1936 wer den afgesloten bedroeg 4.812 pet. tegen 4.58< pet. in 1935. Voor het totaal der hypotheken bedraagt het gemiddelde der rente 5.076 pet. tegen 5.086 pet. op ultimo 1935. De rente-achterstand over 1936 bedroeg op 31 December f 147,958,73 (v.j. f 141,360,88) ten laste van 25.8 (v.j. 239) leeningen. In. 1936 moest 40 (v.j. 42) maal tot execu tie worden overgegaan. In 11 (v.j. 14) geval len wat dit het gevolg van faillissement of beslag, in 29 (v.j. 28) van wanbetaling. Tegenover de tot een bedrag van f 35.192,000 uitstaande pandbrieven staan als activa o.m. a. de aan de bank verschuldigde en door hypotheek op onroerende goederen gewaar borgde gelden ten bedrage van f 35.093,960. b. de ingekochte onderpanden f 773,125,41; c. het kapitaal der bank, waarvan nog opvorder- maar f 3.955.500; d. de statutaire reservekas (volgestort) f 900.000, e. de extra-reserve (na dotatie) f 202.922.09; f. de kantoorgebouwen f 45.000. Ondanks de ongunstige omstandigheden waaronder gedurende het grootste gedeelte van het verslagjaar het bedrijf moest wor den uitgeoefend, zijn de behaalde resultaten bevredigend te achten. Niettemin meenen wij o.m. met het oog op de niet onbelangrijke kosten aan de diverse conversie-operaties verbonden, een voorstel tot dividend-uitkeering achtewege te moeten laten. Wij achten het gewenscht, dat na de noo- dige afschrijvingen te hebben verricht, een bedrag van f 98,266,37 (v.j. f 89.614.91) wordt toegevoegd aan de extra-reserve, waardoor de reserves zullen stijgen tot f 1,200.000 (v.j. f 1,100.000) en f 22,908,09 wordt overgebracht naar nieuwe rekening. Wij veroorloven ons dit verslag te besluiten met als onze meening uit te spreken, dat, ge zien de gunstige liquidepositie en de bevredi gende rentabiliteit, welke ook in slechte tij den konden worden gehandhaafd, de toe komst met vertrouwen tegemoet kan worden gezien. Zij nog vermeldt dat de winst- en verlies rekening sluit met een voordeelig saldo van f 263,312,89. LAWNTENNIS. TOURNAMENT „DE HOOGE BERG". Evenals vorige jaren zal van 26 Juni t.m. 4 Juli een besloten tournament gehouden worden op het tennispark „De Hooge Berg" aan de Pijlslaan. c Zooals gebruikelijk zal ook dit tennisfeest weer eindigen met de prijsuitreiking en feest avond op Zondag 4 Juli. Zonder twijfel zullen deze aardige wedstrij den weer groote belangstelling van het pu bliek trekken. DAMMEN. OM HET PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Keiler kampioen Het tournooi om het persoonlijk kampioen schap van Nederland is geëindigd met een overwinning van R. C. Keiler (Amsterdamsch Damgenootschap)De eindstand van dezen wedstrijd luidt als volgt Spelers: R. C. Keiler, Amsterdam J. H. Vos, Amsterdam, W. Rustenburg, Amsterdam B. Dukel, IJmuiden A. de Graag, Heusden (N.-Br.) J. Metz, Amsterdam F. Tusveld, Almelo A. Ligthart, IJmuiden J. Kalden, 's-Gravenhage C. Suijk, IJmuiden Ph. J. Ham, Rotterdam C. J. Lochtenberg, Amsterdam punten 16 14 13 12 12 12 11 10 9 9 7 7 De T. T.-races te Assen. Geen ingrijpende veranderingen. (Speciale G. P. D.-berichtgeving). In een persconferentie welke gistermiddag in het Hotel des Pays Bas te Utrecht gehouden werd en waar de vertegenwoordigers van de Nederlandsche Dagbladen de gasten waren van de K. N. M. V. en de Stichting het „Circuit van Drente", heeft de voorzitter van eerstgenoem de vereeniging in zijn openingswoord melding gemaakt van enkele bijzonderheden over de komende T. T.-Races te Assen, welke speciaal verband houden met wijzigingen in de organi satie welke met het oog op de opgedane erva ringen bij de vorige werden aangebracht. Ingrijpend zijn de veranderingen in de races niet. „Het is nu eenmaal buitengewoon moeilijk van iets goeds iets beters te maken", aldus Mr. J. G. A. v. Geldrop Meddens. Ter bevordering van de veiligheid is be paald, dat de rijders (de „cracks" niet uitge sloten) verplicht zijn, alvorens tot de race te worden toegelaten, een aantal proefronden te rijden met hoog tempo. Ook ten opzichte van de keuring van de machines worden strenge eischen gesteld en het komt zelfs wel voor dat bekende buitenlandsche rijders in eerste in stantie worden afgewezen en zich voor her keuring moeten melden. Bovendien zijn alle rijders op het circuit verzekerd, daar de mogelijkheid van ongelukken zelfs bij de meest uitgebreide veiligheidsmaatregelen, ge zien de zeer groote snelheden die bereikt worden, ondanks de capaciteiten der renners, nimmer uitgesloten is. Namens het bestuur van de Stichting „Circuit van Drente" deelde de heer H. Mul der enkele bijzonderheden mede over de orga nisatie, daar de voorzitter van dit bestuur, de heer Bothenius Lohman, door ambtsbezig heden verhinderd was. Op vier plaatsen kan men de races volgen te weten: 1. Het startterrein te De Haar bij Assen, overdekte en onoverdekte tribunes, staan plaatsen. 2. In Hooghalen, overdekte en onoverdekte tribunes, staanplaatsen. 3. In Laaghalerveen, overdekte en onover dekte tribunes, staanplaatsen. 4. Bocht „Oude Tol", alleen staanplaatsen. Bij De Haar maakt men de Massa-start mee. Men ziet hier ook de rijders tijdens de races tanken, terwijl men de winnaars over de eind streep ziet gaan Te Hooghalen bereiken de deelnemers de grootste snelheid op den rechten weg langs de staanplaatsen en onoverdekte tribune. De overdekte tribune bevindt zich even voor bij den hoek, waar de rijders afslaan in de richting Laaghalen. Dit jaar is die overdekte tribune pl.m. 100 M. verplaatst naar het Westen, dus in de richting Laaghalen. waar-, door de bezoekers een beduidend beter over zicht hebben over de bochten Zij die speciaal bochtenwerk willen zien, moeten naar Laaghalerveen gaan. Het publiek ziet de renners door een S-bocht komen en vervolgens na een bocht van 90 graden ver dwijnen in de richting van den start. De bocht Oude Tol is een nieuw punt, dat dit jaar voor het eerst door de Stichting wordt geëxploiteerd, ómdat ieder jaar blijkt, dat er publiek is, dat de races beslist „ergens aan het circuit" wil volgen op een plaats waar fraai bochtenwerk bewonderd kan worden. Voor hen is dit „het" punt. Men mist daar echter alle voorlichting. Er is geen omroep en er staan geen rondenborden, zooals op de andere drie plaatsen. Men blijft dus verstoken van de laatste wijzigingen, terwijl men zelf het geheele verloop moet bijhouden. Een na deel is verder, dat men beslist 's nachts vóór 12 uur op het terrein aanwezig moet zijn, daar deze plaats alleen over het circuit zelf is te bereiken. Het circuit ui alle toegangswegen worden n.l. 's nachts voor de races om 12 uur afgesloten. Er loopen extratreinen van Amsterdam, Rot terdam, Den Haag en Den Bosch af. Deze komen tusschen half acht en acht uur te Hooghalen en Assen aan. De extratreinen ver trekken weer om 7 uur uit Assen en tien mi nuten later uit Hooghalen. Hoe bereikt men de officieele terreinen? De Haar bij Assen: uitsluitend via Assen. Bezoekers uit het Zuiden dienen er dus rekening mede te houden, dat- zij van Meppel af langs de Drentsche Hoofd vaart rijden en dus niet den weg over Rui- nerwold-Beilen nemen. In Assen volgt men de pijltjes „Start T. T.". Bezoekers uit het Zuiden bereiken Hooghalen door in Meppel den asphaltbetonweg over RuinerwoldBei- len te nemen. Laaghalen is uitsluitend te bereiken via Smilde aan de Drentsche Hoofdvaart, Bezoe kers uit het Zuiden rijden dus van Meppel af langs de Drentsche Hoofdvaart. Op pl.m. 11 y2 KM. afstand van Assen (Veenhoopsbrug) gaat de Hoofdweg van "de linker- naar de rechterzijde van het Kanaal. Ruim 1 K.M. voorbij dit punt gaat de weg rechts naar Laaghalerveen (Linthorst^Ho- man-weg) Het punt Oude Tol, gelegen tusschen Hoog halen en Assen, is 's nachts voor 12 uur via Hooghalen of Assen over het circuit te be^- reiken. Aan de races wordt door zeer vele bekende renners uit binnen- en buitenland nomen. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 17 Juni 1937. Ondertrouwd. 16 Juni: R. Laadstra en M. W. Kruize. 17 Juni: H. Cornet en M. H. C. Cassee. J. C. Chr. Slot en C. A. P. Hankel. Getrouwd. 17 JuniW. Pel en E. van Dam. G. A. Duisterhof en C. A. W. Terpoorten. J. Th. Josseaud en N. Niemann. J. M. Kievits en C. A. Molendijk. E. A. van Caspel en J. Herwig. Bevallen. 15 Juni: L. SchuitenmakerBauer, d. A. M. v. d. PeijlLüneberger, d. 16 Juni: C. E. JansenZwart, z. 17 Juni: M. Geerlings Beek, d. Overleden. 15 Juni: J. VoermanAlthuisius, 77 jaar, Gaelstraat. T. Middelhof, 84 jaar, Van Nesstraat; 16 Juni: M. T. F. Haakman v. d. BerghBrom, 66 jaar, Westerhoutstraat. UIT DE OMSTREKEN BEVERWIJK Vergadering van Bloembollen cultuur. Het saneeringsvraagstuk besproken. Woensdagavond hield de plaatselijke afdee- ling van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur in hotel „Ter Burg" een ledenvergadering ter bespreking van de sa neering. De voorzitter, de heer P. A. Koster, opende de vergadering, waarna de secretaris, de heer Meijer, de notulen las, die ongewijzigd werden vastgesteld. Daarna werd de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering behandeld. Daarbij kwam de vraag aan de orde of de vergadering het gewenscht achtte, dat de bedrijf smaatre- gelen voor het bloembollenvak in 1937-1938 worden gehandhaafd. Van de minderheid van het hoofdbestuur was een schrijven ingekomen, waarin er op werd aangedrongen de vraag ontkennend te be antwoorden. De heer Murrick uit Hillegom, die als gast de vergadering bijwoonde, werd voor de stemming in de gelegenheid gesteld het standpunt van de anti-saneerders uiteen te zetten. De saneering, aldus spr„ rust op het stelsel van de minimumprijzen en van de teelt- regeling. In het geheele vak wordt nu inge zien, dat het stelsel van minimumprijzen fu neste gevolgen heeft. Een teeltregeling zonder meer noemde spreker onverstandig. De oogst blijft dit jaar reeds beneden het middelmatige. Spr. durfde zelfs voorspellen, dat de oogst van de vroege tulpen een derde van het normale zal zijn. Hierna werd over dè vraag voor of tegen de saneering gestemd. De saneringsmaatrege len wtrden voor 1937-1938 met 35 stemmen verworpen. Slechts 5 leden stemden voor de saneering. Tot afgevaardigden naar de op 21 Juni te Haarlem te houden algemeene vergadering werden benoemd de heeren P. A. Koster en J. Meijer. De vergadering werd hierna gesloten. HET FAILLISSEMENT VAN DE N.V. SIGARENFABRIEK v.h. GEBR. MAJOOR. De crediteurenlijst in het faillissement van de N.V. Sigarenfabriek v.h. Gebr. Majoor al hier, opgenomen in het weekblad Handelsbe langen, telt 139 crediteuren, met een totaal passief van 164.095.74, waarvan preferent 9081.13. De baten zijn nog niet volledig be kend. De voornaamste crediteuren zijn: N.V. Twentsche Bank, saldo rekening courant (ge dekt) 54544.98. N.V. Scheltema en Co.'s Ta- bakshandel geleverde goederen 35516.34 en Erven J. J. Majoor geldbeleening 17511.52. DE AANVOER VAN AARDBEIEN Aan de vereenigde veilingen werden aan de speciale aardbeienveiling 9.870 K.G. aard beien aangevoerd. De gemiddelde prijs was hooger dan den daaraan voorafgaanden dag, n.l. 15.29 per 100 K.G. De aanvoer was be langrijk minder dan op de eerste veiling, om dat belangrijke hoeveelheden aardbeien wer den geveild tegelijk met de groente. Het aan merkelijk koelere weer is tevens oorzaak van den verminderden aanvoer omdat de vruch ten nu niet zoo snel rijpen. ZANDVOORT PERSONALIA Met ingang van heden is de heer W. v. d. Ban uit Bloemendaal in dienst getreden als deurwaarder en controleur der belastingen van de gemeente Zandvoort. FEESTAVOND S. D. A. P. De afdeeling Zandvoort van de S. D. A. P. belegde Woensdagavond een goed geslaagde feestavond in gebouw Monopole. Geen plaats in de groote zaal bleef onbezet en de stem ming was uitstekend. Na de opening door den voorzitter, den heer A. J. v. d. Moolen, zong de Stem des Volks onder leiding van den heer J. Post een viertal strijdliederen, waarvoor zij door het publiek met een hartelijk applaus werd beloond. De A. J. C. oogstte daarna een warm applaus met een drietal dansen, n.l.: het lijsternest, de vroolijke contra en Kracoviak. Op aardige wijze imiteerden enkele Roode Valken hierna de Ramblers, de bekende band van de V. A. R. A. Daarna kreeg de heer E. Vermeer het woord. Deze wees op den bloedigen strijd, die in Spanje wordt gevoerd om den democratie en op den strijd, die de S. D. A. P. voert tegen de regeering Colijn en de laatste jaren in het bijzonder tegen de N. S. B. Bij zijn terugblik op de verkiezingen consta teerde hij met vreugde, dat het aantal stem men op de N. S. B. ongeveer gehalveerd was. Hij bracht hulde aan de werkers, die hun volle kracht bij de vorige verkiezingen hadden ge geven en spoorde hen aan zoo te blijven strij den voor de democratie. Verder waarschuwde hij tegen het „zoet gefluit" van het eenheids front. en wees in dit verband op de gebeurte nissen in Rusland. LISSE VOOR BEROEP BEDANKT. Ds. H. Ligtenberg, predikant bij de Geref. Gemeente alhier, heeft voor het beroep naar Grand Rapids (Noord-Amerika) bedankt. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.66—0.41. Griet per 50 K.G. f 24—13. Tongen per K.G. f 0.70—0.53. Groote schol per 50 K.G. f 24. Middelschol per 50 K.G. f 25. Zetschol per 50 K.G. f 30—18. Kleine schol per 50 K.G. f 214.60. Bot per 50 K.G. f 15—10. Schar per 50 K.G. f 8—1.80. Tongschar per 50 K.G. f 24—20. Groote schelvisch per 50 K.G. f 22.5020. Middelschelvisch per 50 K.G. f 1814. Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 1410. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 94. Kabeljauw per 125 K.G. f 5422. Groote gullen per 50 K.G. f 10.509.50. Kleine gullen per 50 K.G. f 115.40. Wijting per 50 K.G. f 4.90—2.50. Makreel per 50 K.G. f 8—5.80. Heilbot per K.G. f 0.82—0.76. Leng per stuk f 1.40. Poon per 50 K.G. f 3.80—2.50. BESOMMINGEN. Trawlers: Sumatra IJm. 253, 300 manden f 1890. Poolzee IJm. 77, 355 manden f 1740. Bloemendaal IJm. 71 305 manden f 1690. Loggers: KW. 159 f 1240; KW. 104 f 370, KW. 59 f 260. Kotter: E 482 f 570. AANBESTEDING. Bii de door de genie gehouden aanbeste ding van het doen van vernieuwingen aan militaire gebouwen en werken van Uitgeest tot. Velsen en bij IJmuiden was hoogste - schrijfster de fa. P. Heere enZn, ^Mermet f 3780, laagste inschrijver de heer J. Vei heul te Haarlem mét f 3178. De raming .bedroeg f 3450. STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. id. 1933 n 4 pCt. Nederl. mdië 3 pCt. Nederland STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 6V2 pet. Duitschl. 1930 (Youngleening) Youngleening (met ver klaring BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert, van f 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie. v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Ned. Ford ex 40 afst. Philips Gloeil.Gem.Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel Anaconda Bethlem Steel Cities Service Gew. Steel U. S. Steel Kennec Copper Radio Corp PETROLEUM. Kon. Petr Perlak Petr Shell Union Continental Oil Tidewater SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie Koninkl. Paketvaart Rotterdamsche Lloyd Maatschappij Nederland Holland—Amerika lijn CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden TABAKKEN. Deli Batavia Deli Maatschappij Senembah AMER. SPOORWEGEN Southern Pacific Wabash Railroad Union Pacific Chic Milwaukee Missourri Kansas Texas RUBBERS Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Indische Rubber Kendeng Lemboe Serbadjadi Rotterdam apanoeli Bandar Rubber Preanger Rubber Java Caoutch Sumatra Rubber MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Redjang Lebong Billiton n PROLONGATIE. VORIGE KOERS 1011/8 IOO:. 96s/» 241,', 33% 148% 189% 162 167% 1:9 64% 51H 252 319% 158% 36% 581'. 2% 69% 40% 6% 20 3.% 12% 122% 175% 110% 112% I25H 508% 234 167 37% 316 H 341. 3% 4H 27si% 213 100H ,39^ .37% \tby. KOERS VAN HEDEN plm 1.30 plm 1 45 25 33% 316 158' 7' 35 57% 68 39 416 '9% 11% 33% 316 157% 7 V 35% 58% plm 2.00 plm 2 15 6S 34 415% 19% 11% 316 157% 35% 57% 6% 3*% 4141. 19 I l° 1 ,'16 251/8 313^ 157 35% 57% 38 J4 414 9% 11% 507 234 166 31214 32% 3% 97 31 IVt 3<% 3r ,7614 504 232 164 =>03 50-. 231 163 3:% 3»/. 32% 3% 276 212H 114 119 240 114%

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7