HULMAN IJZEN ECHTE WALES ANTHRACIET WITTOP KONING Nal Juli PRIJSVERHOOGING! Huizing's Schoenenmag. Wees zuinig Gr. Houtstr. 42-44, Haarlem Het Velserbad officiee geopend- VRTJDA'G 18 JUNI 1937 HA'ARtEM'S DAGBEAD 2 De Bilt voorspelt: Meest- matigen wind uit Westelijke rich tingen, gedeeltelijk bewolkt, nog kans op lichte regenbuien, weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 770.0 m.M. te Valentia. Laagste 756.6 m.M. te Skudesnaes. De depressie op de Noordzee blijft station- nair en blijft het weer in onze omgeving be- heerschen. Het gebied van hoogen luchtdruk over den Oceaan nam een weinig in beteeke- nis af, daarentegen vormde zich een nieuw gebied van hoogen luchtdruk in het verre Noordoosten en steeg de druk in Centraal- Europa. Op IJsland daalde de barometer een weinig. De laatste veranderingen in de lucht- drukverdeeling zijn gunstig voor het aanhou den van den Noordwestelijken tot Westelijken wind, met aanvankelijk nog voortduren van het koude en buiige weer in geheel West- Europa. In het Noordoosten houdt de warmte aan. Op het vasteland is het weer overal koel en de Alpenstations boven 2000 meter melden nog temperaturen beneden het vriespunt. De stations in het Noordoosten op IJsland melden groote warmte. Behoudens enkele uit zonderingen, worden er in West- en Centraal- Europa geen groote hoeveelheden regen ge meld. BAROMETERSTAND Vorige stand 767 m.M. Stand van heden 763 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 11.54 uur; n.m. uur. Strand berijdbaar van 17.0022.15 uur. op uw eenigst paar oogen Draagt 'n bril van WEBER GR. HOUTSTRAAT 166, bij de Houtbrug Ziekenfondsleverancier. (Adv. Ingez. Med.) VOORBEURS TE AMSTERDAM De binnenlandsche goudprijs heeft zich thans, ingevolge de verdere uitwerking van de door de Nederlandsche Bank aangekondig de mogelijkheid tot ontheffing van het ver bod van gouduitvoer, volkomen aan het inter nationale prijspeil aangepast, zoodat het hier sinds de depreciatie heerschende diagio thans is verdwenen. De goudprijzen stelden zich hedenmorgen op middenkoers als volgt: baren f 2029, gouden tientjes f 12,25, ponden f 14.80 en dollars f 3.043.04a- De koersen der buitenlandsche valuta's bleven zich vrijwel geheel op het vorige peil bewegen. Zoo gol den ponden 8,98 en dollars 1,81 7/8. De trans acties waren zeer beperkt, en ook viel moeilijk waar te nemen of het reguleeringsfonds nog bedragen kreeg toegewezen. De Fransche francs bewoog zich om 8.10, hoewel Parijs voortdurend onder controle staat, scheen hiervoor heden de noodzakelijkheid niet di rect aanwezig te zijn, aangezien met de gewe ken spanning van den Franschen finan- cieelen en monetairen toestand, ook de druk op den franc verminderd is. Het duidelijkst kwam dit tot uiting in de termijn noteeringen welke bleven terugloopen en voor 1 maands francs thans 13 en voor 3 maands 30 ets. disagio deden. Wat de overige valuta's betrof, golden Belga's 30.70, Zwitsersche francs 41,67 a 69 en marken 72.90. De affaire bleef een ongeanimeerd karakter dragen. De vastere stemming van Wallstreet bracht in het effectenverkeer van hedenmorgen iets meer belangstelling teweeg. De tendenz was iets beter en er ging ook iets meer om dan op de vorige dagen van deze week het geval was. In hoofdzaak was dit het geval voor de Ame- rikaansche fondsen, die zich aansloten bij het betere koerspeil van Wallstreet. Eenige affaire viel waar te nemen in U. S. Steel, Re public Steen, Anaconda en Shell. Op de loca le markt heerschte een goed prijsoudende stemming, maar de omzetten waren hier van geen beteekenis. De Eerste Lichte Engelsche Stroomlijnwagem AUTORIJLES in moderde, verzekerde auto's, per uur f 1-50 FIRMA M. GATSONIDES Z ANDVOORTSCHE LAAN 4 - HEEMSTEDE TELEFOON 26534. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA. Heden: Palace Filmac11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: „Het gaat om mijn leven", met Carl Ludwig Diehl. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Lil Dagover in: 16 jaar. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Golddiggers 1937. Joan Blondell, Dick Powell, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: His brother's Wife met Robert Taylor en Barban Stanwyck. 2.30 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarae 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 19 JUNI Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws Bioscoopvoor I T- en des avonds De verbouwing bij de firma Schravendijk. Na 45 jaar het ideaal bereikt. In ons vorig nummer hebben wij reedes mede gedeeld dat C. J. Schravendijk's Engelsche en Amerikaansche magazijnen in de Groote Hout straat 51 te Haarlem 'n belangrijke verbouwing en moderniseering hebben ondergaan. Dit is niet de eerste maal dat deze zaak vergroot is. [n 1892 werd zij geopend, maar beschikte toen nog niet over zooveel ruimte als thans, daar op den hoek van de Peuzelaarsteeg nog de sociëteit „De Eendracht" gevestigd was. In 1895 werd het gebouw van die sociëteit bij den tvinkel getrokken, waarna in 1906 een nieuwe verbouwing plaats had .Herhaaldelijk is dus het stadsbeeld op dit punt van de Groote Houtstraat gewijzigd. Maar nu is na 45 jaar de kroon op het werk gezet. De architect de heer K. Jonkheid is er nu in reslaagd een zeer modern winkelpand te ma ken, waarbij hij op uitnemende wijze geprofi teerd heeft van de groote gevelbreedte in de Groote Houtstraat en de Peuzelaarsteeg. Vroe ger maakte de winkel een wat somberen indruk, maar nu is er volop licht in gebracht. Niet alleen in de etalages maar ook in de groote verkoopruimte. De zoogenaamde eiland etalage, die in een ruime passage ligt die aan alle zijden begrensd wordt door andere etalages, maakt op den voorbijganger een aan- genamen indruk. Hij wordt er bijna door ge dwongen zijn wandeling in de Groote Houtstraat even te onderbreken om te genieten van de groote verscheidenheid artikelen die in de etalages tot koopen noodigen. Als een winkelier er in slaagt belangstellende kijkers voor zijn etalage te krijgen dan is zijn kans ook nieuwe klanten in zijn boeken te kunnen noteeren, groot geworden. In den winkel geeft een breede trap toe gang tot de toonkamers op de eerste verdie ping. Anders worden winkelverbouwingen, wat den gevel betreft, veelal beperkt tot de onder pui, wat soms niet bevorderlijk is aan het geheele pand. Daarmee is in dit geval gelukkig gebroken. De beide groote gevels hebben een nieuw aanzien gekregen, zoodat het karakter van een verbouwing vermeden is. Doordat voor- en zijgevel geheel zijn afgepleisterd en de kroonlijst van den voorgevel ook langs den zijgevel is doorgetrokken, is een bijzonder fraai geheel verkregen, dat zich bij het stads beeld aanpast, maar toch ook door zijn bijzon der cachet de aandacht vraagt. De verbouwing werd uitgevoerd door de N.V. Aannemersbedrijf voorheen F. Broersma te Haarlem. Wij twijfelen er niet aan of de firma Schra vendijk zal met de verbouwing en uitbreiding succes hebben. O.a. a f 2.15 Harmenjansweg 67a - Haarlem TELEFOON 16100 (Adv. Ingez. Med.) BENNEBROEK PERSONALIA. Mej. L. E. M. Hack, te Bennebroek behaalde gisteren te Amsterdam het diploma lich. op voeding M. O. SANTPOORT TURNVEREENIGING „SANTPOORT". De jaarlijksche estafette. Het ligt in 't voornemen van het bestuur van de turnvereeniging „Santpoort" op Zon dag 11 Juli a.s. des namiddags 3 uur de jaar lijksche estafette op den weg te houden, waar voor de inschrijving open staat voor vereeni- gingen aangesloten bij 'den Kennemer en Zaanschen Turnkring en Noord-Hollands Zuiderkwartier. Deze estafette omvat voor dames 100, 100, 80, 60 M. en voor heeren 800, 400, 200, 100 M. De wisselbeker voor de heeren is reeds twee maal gewonnen door „Concordia" uit Haarlem en die voor de dames eenmaal door „Aals meer (1935) en eenmaal door „Concordia" uit Haarlem (1936). Deze bekers moeten driemaal gewonnen worden, alvorens definitief eigendom te wor den. Behalve de 2 wisselbekers zullen er boven dien 2 medailles als 2de prijs beschikbaar ge steld worden. Bij genoegzame deelname zal in series worden geloopen. Spoorwegen Haarlem KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN De agenda voor de 123ste vergadering dei- Kamer van Koophandel en Febrieken voor Haarlem en omstreken, te houden op Dinsdag 22 Juni 1937 des namiddags te 8 uur in het Gebouw der Kamer, Nassauplein, luidt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Mededeelingen. 4. Subsidie-aanvrage: Vereeniging „Voor uit" te Vijfhuizen voor Concours Hippique te Hoofddorp. 5. Goedkeuring verzonden brieven aan: a. den minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, betr. certificaten van oor sprong voor Tsjechoslowakije; b. Directie Nederlandsche Utrecht betr. trein-verbinding Oosten des lands. 6. Goedkeuring salaris-regeling personeel Bevrachtingscommïssie Haarlem. 7. Concept-schrijven Bureau aan den mi nister van Landbouw en Visscherij betr. Voor ontwerp Landbouwordeningswet 1937. 8. Concept-schrijven Bureau aan den mi nister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart betr. Coördinatie Economische Voorlich ting. 10. Concept-schrijven Bureau aan den mi nister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, betr. Haarlemschen Lompenhandel. 11. Conceptschrijven Bureau aan den mi nister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart betr. hervorming van den Kalender. 12. Verslag van het Borgstellingsfonds voor Kennemer land. 13. Verslag Cursus Warenkennis 19361937. 14. Rondvraag. 15 Besloten zitting. NIEUWE UITGAVEN. „Lot speelt |n de Levensloterij", door A. M. Nachenius-Roegholt. 111. v. Hans Barrebach. Uitg. Gebr. Kluitman, Alkmaar. Vroeger heb ik eens over een schrijfster gelezen ik weet niet zeker of het mevrouw Nachenius-Roegholt was dat zij er een beetje gevaarlijke fantasie op nahield en toestanden, b.v. in crisistijd, wel wat al te rooskleurig voorstelde. Wie meent dat de jeugdige lezers en leze ressen hun boekfiguren imiteeren, zou dan ook tegen het oorspronkelijk gegeven van dit verhaal iets kunnen inbrengen. Maar ik ben overtuigd dat een klakkeloos nadoen van per sonen uit kinderboeken in het algemeen niet voorkomt: en wie eenmaal het fantastisch gegeven heeft aanvaard, zal van dit boek ten volle genieten, ook al omdat het weer zoo vlot en plezierig verteld is als we dat van deze schrijfster kennen. Lot sluit eerst een „vriendschapsverbond" met dr. Max van Straaten om van een an deren vriend af te komen. Als men hem dan naar zijn verloving gaat vragen, begrijpt Max dat hij met een dergelijke verhouding te veel risico loopt in de oogen van zijn pa tiënten, en daarom stelt hij reeds den vol genden dag een verloving voor, die Lot als een soort van avontuur accepteert. Maar Max houdt werkelijk van Lot en hij is vast besloten haar voor zich te winnen. Langs vele omwegen en avonturen, die alle in het boek beschreven zijn, gelukt hem dit ook, zoodat de avontuurlijke ln een echte, gelukkige ver loving verkeert. Vele andere personen, Lot's familie en hun vrienden, spelen een rol in dit verhaal, dat verdient een grooten kring van lezeressen te vinden onder de oudere meisjes. Hans Borrebach zorgde voor de illustraties en een aardige titelplaat. „Tjits en Anke naar de Film school"; door J. H. Brinkgreve- Entrop. Hl. Hans Borrebach. Uitg Gebr. Kluitman. Alkmaar. Een aardig, modern boek voor meisjes van 1014 jaar, dat nu eens geen problemen heeft, ook al gebeurt er een heeleboel in. Dit laatste is trouwens meestal het geval in me vrouw Brinkgreve's boeken, maar zij begeeft zich ditmaal toch niet zóó in bijzonderheden als anders, wanneer dat afdwalen wel eens hinderlijk kon zijn. Het is een eenvoudig, gezellig schoolver haal. dat eindigt metwelnu, de titel zegt het reeds. Vele lezeresjes tusschen de 10 en 14 jaar zullen het met genoegen lezen. HEEMSKERK Een geval van de ziekte van Weil. Heemskerksche zweminrichting gesloten. Bij een elfjarig meisje te Beverwijk werden Donderdagmorgen symptomen van de ziekte van Weil geconstateerd. Men vermoedt, dat het meisje deze ziekte heeft opgeloopen bij het zwemmen in de Heemskerksche zwem inrichting aan de vuurlijn. Ook acht men het niet uitgesloten dat het meisje, dat een wond had aan de hand. in aan raking is geweest met het water in „De Pijp", dat reeds eenige jaren geleden als zwemwater werd afgekeurd. Uit voorzorg heeft het bestuur de zwemin richting tot nader aankondiging gesloten. Het water zal onderzocht worden door den inspec teur der Volksgezondheid, Dr. de Vouw uit -Amsterdam. De prijzen van onze collectie Linnen- en Zomerschoenen zijn reeds nu extra verlaagd (Adv. ingez. Med.) BEVERWIJK De diefstal op het feestterrein. Op 24 Juni voor de rechtbank. De geruchtmakende zaak van den diefstal van een tasch, met een inhoud van ongeveer f 2000, die vorig jaar op het kermisterrein achter het Gem. Sportpark alhier, werd ge pleegd, zal op Donderdag 24 Juni door de Haarlemsche rechtbank worden behandeld. Wij brengen in herinnering, dat deze tasch werd weggenomen uit een kermisinrichting. De dader had van de groote drukte, die op het feestterrein heerschte gebruik gemaakt om aan de achterzijde van de tent een gat in het zeil te snijden, den tasch met geld weg te ne men en ongemerkt van het terrein te verdwij nen. De politie hield eenige dagen later een persoon uit Amsterdam aan, die van den dief stal werd verdacht. Hij moest echter bij ge brek aan bewijs weer worden losgelaten. Het onderzoek heeft toen eenige maanden in be slag genomen en tenslotte hadden de rijks veldwachter Smit uit Wijk a. Zee en de ma joor van politie W. J. den Otter, uit Beverwijk voldoende aanwijzingen, om opnieuw tot arrestatie van den reeds eerder aangehouden persoon over te gaan. Het was een zekere B. een goede bekende van de Justitie, een z.g. zwaren jongen uit de Amsterdamsche onder wereld. De Haarlemsche rechtbank heeft voor de behandeling van deze zaak een heele dag gereserveerd. Er zijn 26 getuigen gedagvaard. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.64f 0.52. Tongen per K.G f 0.78f 0.58. Zetschol per 50 K.G. f 16.50. Kleine schol per 50 K.G. f 19—f 4.70. Bot per 50 K.G. f 11. Schar per 50 K.G. f 3.20—f 2.10. Nederlai 's beste zwemsters demonstreerden haar zwemkunst Het anders zoo stille Tiberiusplein beleefde gisteravond een buitengewone drukte. Wat er in dezen uithoek stond te gebeuren, was dan ook van buiten gewoon belang, maar bovendien zal ook de komst van Neerlands beste zwemsters Willy den Ouden, Rie Mas- stenbroek, Nida Senff en J. Waalberg er wel toe hebben bijgedragen, dat er velen bij het Velserbad stonden, om van de gelegenheid gebruik te maken deze zwemwonders eens van naderbij te kunnen bezichtigen. Dat de vier meisjes niet onopgemerkt de in richting zouden binnengaan, bleek al direct bij haar aankomst. Ze wer den bij het station als 't ware be legerd door een groot aantal bewon deraars, die het speciaal op de hand- teekeningen gemunt hadden. Een enkele was zoo gelukkig, maar om aan alle aanvragen te voldoen, daar voor hadden de dolfijntjes geen tijd. De heer P. Borst, gedelegeerd commissaris van de N.V. Velserbad sprak allereerst een woord van welkom, hetgeen hij zeide te doen namens den heer J. H. Levenkamp, president commissaris, die door vacantie verhinderd was. Spreker dankte den heer de Vries voor zijn bereidwilligheid, het bad te openen, Voorts deelde de heer Borst nog mede dat de burgemeester verhinderd was aanwezig te zijn. Daarna sprak de heer de Vries zijn ope ningsrede. Voor velen is het een groote vreug de, dat de inrichting geopend wordt zeide spreker, in het bijzonder voor hen, die het initiatief namen en voor hen, die hun beste krachten aan de totstandkoming der inrichtin hadden gegeven. Voor alle ingezetenen is hei een voldoening, dat deze inrichting er geko men is. En dan denkt spreker niet alleen aan sport en hygiëne, maar ook omdat hier door het ideaal weer nadert, dat iedereen kan zwemmen, met het oog op de veiligheid. Trotsch is spreker op de V.Z.V. die het initia tief genomen heeft voor den bouw van dit bad. Spreker wees op het voordeel, dat een over dekte boven een onoverdekte heeft, waar 's winters evengoed gezwommen kan worden als 's zomers. Oim het zwemmen te bevorde ren moet iedereen de inrichting steunen, meende de heer de Vries. Hij hoopte, dat de samenwerking tusschen directeur, publiek en bestuur steeds uitstekend mag zijn. Hiermede was de opening een feit, wat gedemonstreerd werd door Maart je Koster en Frans Kwak, twee jeugdige leden van V. Z. V. die met een koenen sprong van de 3 meter plank het eerst in het water doken. Daarbij werd van de loopplank af een doek ontrold waarop stond „Welkom in ons bad' Hierna sprak de adj. directeur de heer Scheerder den heer Borst toe. Hij bracht hem dank voor het vele, dat deze voor de inrich ting heeft gedaan. Den heer Geelhoed wepschte hij geluk met zijn benoeming als directeur. Voorts huldigde hij den heer Koster. De dames kregen bloemen. Namens den Zwemkring Haarlem sprak daarna de heer Brunt die hoopte op een gunstig financieel resultaat, omdat daarin het bewijs ligt, dat velen van de inrichting ge bruik maken, ons devies is: „Ieder Nederlan der zwemmer", uw devies is: „Ieder Velsenaar zwemmer", zoo besloot spreker. De heer Bongers, 2e voorzitter van V. Z.V. gaf een uitvoerig overzicht van de geschiedenis van V.Z.V. De heer Borst dankte allen voor hun vriendelijke woorden, hij dankte voorts nog de zwemmers en zwemsters voor hunne be reidwilligheid aan de opening door door hun medewerking luister bij te brengen. Hierna was het officieele gedeelte afge- loopen en konden de demonstratie beginnen. Door zwemsters en zwemmers werden ver schillende zwemslagen gedemonstreerd. Vooral Nida Senff bracht met haar phenomenaal keerwerk vele aanwezigen in extase; maar ook de andere droegen de bewondering weg voor hare zwemcapaciteiten. Vooral door de onderverlichting werd een fantastisch schouwspel verkregen. Als door een lich tende zwavelmassa gleden de meisjes door het water, waarbij de fonkelende druppels van hun leden spatten. BESOMMINGEN. Heden waren alhier alleen eenige schuitjes aan de markt. AUTO-ONGEVAL. Gisteravond is op den Rijksweg nabij Bee- kensteyn een auto door onbekende oorzaak gekanteld. De auto, die zwaar beschadigd was werd, op een zijde liggende door de politie aan getroffen, terwijl de bestuurder nergens te vinden was, Aan de sporen en de beschadiging van de auto en van een boom kon worden af geleid, dat de bestuurder zeer snel had ge reden. Toen de politie een onderzoek instelde bleek, dat de bestuurder reeds naar zijn wo ning in Haarlemmermeer was gegaan. De politie stelt thans nog een onderzoek is naar de reden van deze zonderlinge handelwijze. HEEMSTEDE EEN LEGAAT. De Evangelische Maatschappij ontving een legaat groot f 3900 van wijlen mevr. de wed. J. C. VogelDomis te Heemstede. NIEUW ADRESBOEK. Bij den uitgever G. Eikelenboom, te Bloe- mendaal, is een nieuw adresboek verschenen. Behalve de naam- en adreslijst en de stra- tenlijst bevat het boek heel wat informatie op het gebied van gemeente zaken, onderwijs, kerkgenootschappen, post, telegraaf en tele foon en een zakenregister van adverteerders. PERSONALIA. De heer K. Oly, te Heemstede, is voor het examen Gemeentefinanciën. VÓÓR BEHOUD DER SANEERING. De afd. Heemstede van de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur vergaderde Donderdag avond. De voorzitter, de heer Jos. M. J. Braam, deelde mede, dat over het lange wachten aan de loketten aan het postkantoor in den loop| der volgende week een gecombineerde be-1 stuursvergadering zal worden gehouden metl (Adv. Ingez. Med.) de Vereeniging tot bevordering van het Vreem delingenverkeer en de Commissie van Heem- steedsche Winkeliers. Vervolgens kwam in behandeling de agenda der a.s. Algemeene Vergadering op Maandag 21 Juni a.s. met vrijwel als eenig urgent punt: „Acht de Algemeene Vergadering het ge- wenscht, dat bedrijfsmaatregelen voor het bloembollenvak in 1937/'38 worden gehand haafd?" Nadat de uitvoerige toelichting van het hoofdbestuur was voorgelezen, voerde aller eerst het woord de heer Joh. Capteijn, die zeide dat in de 3 jaar dat de saneering werkt, Europa is volgeplant met onze Hollandsche bloembollen, welke gesaneerd zijn, terwijl de vrije artikelen niet in die mate in het buiten land gekweekt worden. Spr. is van meening dat de saneering veel schade heeft gedaan, en spoort de leden aan unaniem vóór opheffing te stemmen. De heer W. M. de Boer verdedigde zeer uit voerig de saneeringsmaatregelen. De grootste voorstanders van opheffing, zei de spr., kun nen niet instaan voor de minimumprijzen. Tenslotte waarschuwde spr. er tegen, nu het vak iets beter is gewoi-den, de maatregelen die deze verbetering hebben bewerkstelligd, over boord te gooien. Nadat nog enkele opmerkingen waren ge maakt, werd tot stemming overgegaan, met als resultaat dat 28 leden voor en 18 leden te gen saneeringsmaatregelen stemden (er wa ren 3 blanco stemmen) zoodat de afd. Heem stede op de algemeene vergadering vóór be drijfsmaatregelen zal stemmen. Als afgevaardigden naar de algemeene ver gadering werden gekozen de heeren C. Preyde en W. M. de Boer en als plaatsvervanger de heer A. J. Prins. BLOEMENDAAL GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden en terug te bekomen bij: Hoogheimer, KI. Heiligland 51 Haarlem, een grijze regenjas; Hoffman, Oranje Nas- saulaan 116, een blazertje; Van der IMye, Westerduinweg 9. een blauwe regenjas; Van Buggenum, Veldlaan 27, een pakje met kin- derkleertjes; J. Schous. Zaridvoortschelaan 313 Zandvoort. een wit hondje; Swaalf, Ha- gelingerweg 173a Santpoort, een tuinpara sol; J. P. Koster, Patriarchstraat 15 Haarlem een foto-album; H. v. Diermen, v. d. Duijn- straat 7, Haaidem, een double schakelarm band; Goedhart, Rijnegomlaan 46, een bruine damesparasol; L. van Bocklroven, Noorder Tuindorplaan 60, Haarlem, een belasting- merk; Scheffer, Gotfried van Bouillonstraat 63, Haarlem, een schroevendraaier; H. J. Nij- land, Graaf Florislaan 35, Vogelenzang, een ceintuur en een geldstuk; Garage Bolsen- broek, Bloemendaal, een heerenhoed; K. Kaars Sijpesteyn, Leeuwerikenlaan 12, een halsketting; Tjaden, Zuider Stationsweg 33, een blauw mutsje; D. Schepers, Prins Hen driklaan 140. een riempje; C. van Lunen burg, Jacobstraat 3 Haarlem, een zweep; Politiebureau Overveen: een zakkam, een wit jasje en een nikkelen dop. een wit kin derschoentje, een schooltasch met inhoud, een rood kindertaschje, een damesparapluie. Politiepost Aerdenhout: een bruin geruit jasje. Politiepost Noordzeestrand: een grijze badmuts, een portemonnaie met inhoud, een armband, een bus met olie. Kennel Haerlem: een hond. VELSEN Ned. Vereen, van Huisvrouwen. Propagandamicldag in „De Weijman". In het dikwijls vergeten gedeelte onzer ge meente, Santpoort, had de afdeeling Velsen- IJmuiden der Ned. Vereeniging van Huis vrouwen een propagandarniddag georgani seerd en zeker had het afdeelingsbestuur niet verwacht, dat deze bijeenkomst zich zoozeer in een groote belangstelling verbeugen zou. De voor deze gelegenheid gehalveerde tooneel- zaal van „De Weijman" was geheel bezet toen de presidente, mevr. A. GroosmullerVoet haar welkomstwoord sprak en de 5 dames der afdeeling Leiden, die dezen middag een pro pagandistisch getinte sketch zouden opvoeren, die den titel had: In haar nieuwe woon plaats. Mevr. GroosmullerVoet zette voordien uit een, wat het doel en het voordeel van het lid maatschap der vereeniging eigenlijk is. Uitvoerig heeft spr. op de voordeelen in het bijzonder die, welke de plaatselijke afdeeling biedt, gewezen: excursies, cursussen, roman cirkel, rechtskundige adviezen, lezingen, enz. Onder groote aandacht heeft men het spel van het kwintet Leidsche burgeressen gevolgd, die menige vroolijke huishoudelijke noot te kraken gaven in hun 3-bedrijvig spel van be levenissen in haar nieuwe woonplaats. Geluk kig voor de huisvrouw was daar een afdee ling van haar vereeniging gevestigd, die haar snel het vreemde en onwennige deed vergeten door een hartelijke ontvangst in het clubge bouw. De samenstelster, mevr. G. Linke—van Beu- sekom, die als de huisvrouw de hoofdrol ver tolkte, kan alle eer van haar werk hebben. Naar wij vernamen willen de Leidsche da mes met hun sketch op tournée om in plaat sen waar afdeelingen gevestigd zijn propagan- voor haar vereeniging te voeren. Moge haar werk welverdiende vruchten af werpen. De afdeelingspresidente dankte na het royale applaus der toehoorsters de dames en schonk haar eenige doozen bonbons, die dank baar in ontvangst genomen werden.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2