DE STRIJD QM BILBAO. Thijs IJs en de booze kabouter Bij Examens DIGESTIF RENNIE V R IJ D A G 18 TUMI 1937 H A A R L E M'S DACBtAD Franco's troepen reeds het Zuiden der stad binnengerukt? Een speciale correspondent van Havas meldt van het Front van Bil bao, 17 Juni: De rechtschen zijn in het zuiden Bilbao binnengedrongen langs den weg. die naar San Sebastian leidt. Zij bezetten tevens den weg naar San Domingo, en den nauwen weg, naar Eibar, die langs den spoorweg tunnel loopt. Zij bevinden zich op zevenhonderd meter van de eerste huizen der stad. Na de Nervion over getrokken te zijn hebben zij hun li nie opgesteld achter een bosch, ten einde zich te kunnen dekken achter den spoorwegdijk van de lijn naar San Sebastian. Van hier loopt de linie naar de hoogten, waarop een groep huizen staat, die boven Bilbao lig gen. D* rechtschen zijn Las Arenas binnenge rukt vanmiddag om half vijf. De Baskische mitrailleurs van potugalette op den anderen oever van de Nervion vuurden zonder op houden. De opstandelingen hebben de oevers van de Nervion geheel bezet. De Baskische artillerie vuurde zonder onderbreking op de aanvallende troepen. Korten tijd later ech ter werd het geweer- en geschutvuur minder, doordat de artillerie der opstandelingen de weerstandsnesten in Portugalette had ver nield. Men kon toen vrij door de stad gaan Den geheelen middag heeft het geschut der opstandelingen een vernielingsvuur ge richt op de hoogten ten zuiden van Archan- da vervolgens legde de luchtmacht een bom bardement ten uitvoer om de militietroepen, die wanhopig stand hielden op de hellingen van den berggroep, te verdrijven. Laat in den middag konden zeer zware ontploffingen In Bilbao worden gehoord. Baskische regeering vertrekt uit Bilbao. Het persbureau der Baskische regeering deelde gisteravond mede: In den afgeloopen nacht heeft een rechtseh vliegtuig een groot aantal inwoners van Bilbao, die de stad naar Santander ontruimden, gedood en een nog grooter aantal gewond. Vanmorgen is Bilbao zeer hevig uit de lucht gebombardeerd. De projectielen kwamen neer op de ziekenhuizen vol zieken en ge wonden. De militaire toestand der stad blijft sterk. De loyalen verdedigen heldhaftig lede ren duim gronds. Na vijf opvolgende aan vallen slaagde de vijand er niet in den heu vel Archanda te nemen, ofschoon hij op dit strategische punt meer dan honderdduizend projectielen heeft doen neerkomen. De linkervleugel der opstandelingen is lichtelijk opgerukt en heeft Las (Arenas be zet. van waar getracht wordt langs den rech teroever der rivier op te rukken. In overeenstemming met de regee ring te Valencia is de Baskische re geering uit Bilbao vertrokken naar een dorp achter het gebied der krijgs verrichtingen. Een delegatie der Baskische regee ring is in Bilbao gebleven. Zij vormt een verdedigingsraad en is samen gesteld uit vier regeeringsledenLei- zaola, Baskisch Nationalist, Arnar. Socialist, Astigarrabia, Communist en generaal Ulibarri. De president en de overige leden der re geering zijn bijeengekomen om den toestand te bespreken in het dorp. waar zij den nacht hebben doorgebracht. De regeeringsleden vertrokken vervolgens naar verschillende Baskische plaatsjes. Ook de president heeft het dorp verlaten. Vandaag zou hij de ver tegenwoordigers van de buitenlandsche pers ontvangen. Het lid der Baskische regeering Commetce is naar Santander gereisd om er het probleem der voedselvoorziening der ge- evacueerden uit Biskaye, die naar Santan der uitgeweken zijn, ter hand te nemen. Franco eïscht erkenning als oorlogvoerende mogendheid. De autoriteiten van Salamanca hebben den te Hendaye vertoevenden Britschen ambassa deur een nota overhandigd, waarin, naar het schijnt, generaal Franco het recht en de privileges van oorlogvoerende mogendheid opeischt en in dit verband wijst op het be staan van een geconstitueerde regeering, die normaal over een uitgebreid grondgebied haar gezag uitoefent. In diplomatieke kringen te Londen, waar de nota nog niet is ontvangen, verzekert men, dat de houding der Britsche regeering op dit punt niet veranderd is en dat men voor het oogenblik geen redenen ziet om aan de beide partijen in Spanje de rechten van bellige- renten toe te kennen. De Italianen in Guadalajara. Popoio d'Italia publiceert een artikel over Guadalajara, waar van 8 tot 18 Maart gestre den is. Het blad herinnert aan de moeilijk heden, die de Italiaansche legionairen bij hun marsch hebben ondervonden, in hoofdzaak als gevolg van het klimaat. Ondanks alles rukten de Italianen veertig K.M. op. Zij kwamen toen in de buurt van Guadalajara. De opperbevelhebber te Madrid concen treerde 15.000 a 20.000 man der internationale brigade bij Guadalaraja en gaf hun bevel tot een tegenaanval. Een bataljon zwarthemden, dat geïsoleerd was, verloor al zijn officie ren. De stellingen gingen verscheidene malen in andere handen over. In het bosch van Ibara werd met dolken gestreden. De Popoio d'Italia voegt hieraan toe: tot dan toe had het opperbevel geen bijzondere fouten gemaakt, doch het gaf op een zeker oogenblik bevel terug tetrekken en dat was een groote fout. De Italiaansche legionairen had den als leeuwen gevochten, doch zijn niet overwonnen. Daarenboven werden duizenden manschappen van de reserve niet in den strijd geworpen. Van de veroverde veertig KM. bleven twin tig K.M. in handen der legionairen. Bij den slag in Maart zijn honderden en honderden fascisten gedood en 2000 gewond. De daoden van de Guadalajara zullen worden gewroken. JBelgaë De one enigheid bij Rex. Havas meldt uit Brussel, 17 Juni: De reactie van Degrelle op het aftreden van Hubert Dydewalle als hoofdredacteur van de „Pays Réel" ten gevolge van het optreden van kar dinaal van Roey is zoo heftig geweest, dat blijkbaar verschillende Rexistische Kamerle den zich er aan hebben geërgerd. In een toe spraak aan een diner heeft Degrelle o.a. ge zegd: „Wie zou ooit iets geweest zijn, indien ik er niet geweest was om hem op te nemen en een man van hem te maken. Ik dank niemand iets, mij danken zij alles". In de Pays Réel heeft hij geschreven: „Ik ben aan niemand gebonden, ik kan mij morgen losmaken van wie dan ook als van een ouden hoed of een paar schoenen met gaten' Bevestigd wordt, dat De Mont is afgetreden als leider van de Rex in Vlaanderen. Pierre Daye blijft Kamerlid, doch is afgetreden als leider van de Rexistische fractie. „Le Soir" schrijft, dat het schijnt dat de Rexistische Kamerleden weigeren Degrelle onvoorwaarde lijk te gehoorzamen, die slechts door enkelen wordt gevolgd. Trotski biedt Moskou zijn diensten aan. ,9Politiek van Stalin voert naar algemeenen ondergang Radicale hervorming noodzakelijk. Trotski heeft, naar Havas uit Mexico ver neemt, het Centraal Uitvoerend Comité van de Sovjet Unie het volgende telegram ge richt: „De politiek van Stalin voert naar een algeheelen ondergang, zoowel in het binnen- als het buitenland. Het eenig heil is te vinden in een radicale hervorming tot een Sovjet-democratie, te beginnen bij een openbare herzie ning van de laatste processen. Op dezen weg bied ik u mijn vol ledige medewerking aan. Trotski". „Zuivering" ir Wolga-Duitsche republiek. Moskou, 17 Juni (D.NB.) Naar de bladen der Wolga-Duitsche republiek melden, heeft den partijsecretaris Frescher tijdens een van 9 tot 11 dezer gehouden districtscongres van de partij enkele mededeelingen gedaan over de „zuiveringsactie" in het gebied der Wolga- Duitschers. Zevenentwintig persoonlijkheden werden als „staatsvijanden" gekenmerkt, waaronder eenige volkscommissarissen. Zij bevinden zich allen in hechtenis. Op een in het verre Oosten der Sovjet Unie gehouden partijconferentie verklaarde de partijsecretaris Wareikis, dat 33 met name genoemde personen, die voor een deel hooge functies in de industrie en bij het verkeers-, bestuurs- en partijwezen bekleedden, als .staatsvijanden" beschouwd moeten worden. Zooals men weet zijn kortgeleden in het Verre Oosten reeds 95 doodvonnissen voltrokken. Britsch legerkamp door opstandige inlanders overvallen. Staking op Amerikaaiisclie Negenduizend arbeiders hebben het werk neergelegd. De vijf grootste scheepswerven van New York zijn door een staking gesloten. Negen duizend man zijn in staking gegaan om te verkrijgen, dat alleen leden van een vakver- eeniging te werk zullen worden gesteld. Het conflict, dat is ontstaan tusschen den Bond van Zeelieden onder leiding van John Lewis en den Bond van Zeelieden aangeslo ten bij de Amerikaansclie Arbeidersfederatie, dreigt zich uit te breiden tot tien opslagplaat sen langs de kust van de Eastern Steamship (Company. Slachtoffers aan beide zijden. Naar het D. N. B. uit Londen meldt worden dagelijks gevechten geleverd aan de Noord westgrens van Britsch Indië. Woensdag heb ben aanhangers van den fakir van Ipi een overval gepleegd op een Britsch legerkamp, drie Britsche officieren werden zwaaj gewond, twee inlandsche officieren werden gedood en zes gewond. De aanvallers telden veertig dooden. Nog een beroep op Roosevelt. Bemiddeling in het staalconflict verzocht. De gouverneur van Ohio heeft president Roosevelt dringend verzocht in te grijpen in ide staking in de staalindustrie. Hij verklaarde dat op het oogenblik een enkele staat niet meer bij machte is de staking, welke reeds tot tien staten is uitgebreid, het hoofd te bieden. Hij vraagt dat alleen het geteekende contract als twistpunt zal worden beschouwd. De maat schappijen beweren, dat de overeenkomst in zake de loonen geen staking zou verhinderen. Uit Washington: De minister van arbeid Miss Perkins, heeft medegedeeld, dat het ministerie van arbeid een uit drie leden be- staanden federalen raad heeft benoemd, die zal trachten, in alle tegenwoordige geschillen in de staalindustrie te bemiddelen. De leden van den raad zijn Charles Taft, den zoon van den oud-president, Lloyd Garrison, oud-pre sident van den National Labour Relations Board en Edward McGrady, den plaatsver- vangenden minister van arbeid. Naar Miss Perkins verklaarde, heeft presi dent Roosevelt haar besluit goedgekeurd. De nieuwe raad, die zich onverwijld naar Cleve land zal begeven, is o.a. bevoegd als vrijwil lig arbiter op te treden, indien partijen daar toe het verzoek doen. Ontploffing en brand aan boord van Spaanschen kruiser. Achttien dooden en honderd gewonden op de „Jaime Primero". Het ministerie van landsverdedi ging te Valencia deelde gisteren mede Hedenmiddag om vijf vijf minuten voor half vier heeft aan boord van den kruiser „Jaime Primero" een ontploffing plaats gehad, welke door een brand werd gevolgd. De kruiser was in reparatie in de haven van Cartagena. Tot dusverre zijn achttien dooden en ruim honderd gewonden onder de bemanning te betreuren. Omtrent de oorzaken is nog niets bekend. De commandant der Carabineros van Car tagena heeft Prieto een foto laten zien, die genomen was door een der controleurs van het niet-inmengin-gscomité, die zich aan -boord bevond van een ibuitenlandsch schip, dat op het oogenblik van de ramp bij de „Jaime Primero" voor anker lag. De contro leur nam verschillende foto's van de opvol gende phases van den brand en zelfs van de ligging op het oogenblik van de ramp der andere eenheden van de in de haven voor anker liggende regeeringsvloot. ERNSTIG MIJNONGELUK IN JOEGO-SLAVIë In een mijn bij Ljubowa zijn vier mijn werkers door het te vroeg ontploffen van dy- namietpatronen om het leven gekomen. Drie arbeiders werden zwaar, negen an deren licht gewond. WARMTEGOLF IN DEN WINTER. Ondanks het feit, dat Argentinië midden in den winter zit is tien dagen geleden een warmtegolf opgekomen, die de oogst schade heeft toegebracht. Sprinkhanen uit den Chaco hebben de provincie Corrientes overvallen. Koerden verzetten zich tegen hervormingen. Regeeringstroepen omsingelen het opstandige gebied. De „Times" meldt uit Stamboel, dat nu de eerste minister een officieele verklaring heeft afgelegd over een opstand in het gebied van Dersim het mogelijk is een verslag te geven over de militaire operaties aldaar. De „Jumhuriet" publiceert het volgende be richt van zijn correspondent te Mamuret-el- Aziz. In verband met de ontoegankelijkheid van het gebied, aldus de „Jumhuriet", en de ach terlijkheid van zijn bevolking konden de her vormingen, welke in het overige Turkije kon den worden ingevoerd, hier pas later worden toegepast. Het verzet er tegen was evenwel min of meer lijdelijk, totdat drie maanden ge leden een aanval op een militaire post werd gepleegd en een brug werd verwoest. De opstandelingen behoorden tot de Koer- dissche stammen van Kalan, Abbasushagi, Haydran, Deman en Lolan. Zij zouden thans 5000 man sterk zijn. Zij hebben tot de Turk- sche regeering een ultimatum gericht, waarin zij eischen: 1. Dat geen militaire posten of af deelingen gendarmerie in de streek zullen worden ge detacheerd. 2. Dat geen bruggen zullen worden gebouwd. 3. Dat geen nieuwe administratieve maat- 'egelen zullen worden ingevoerd. 4. Dat de stamleden hun wapens zouden mo_ gen behouden. 5. Dat zij, zooals in het verleden, hun be lasting zouden kunnen betalen in afspraak met de stamhoofden. De regeering heeft direct krachtige maatregelen genomen en 30.000 man troepen gezonden. Het geheele gebied is omsingeld. De regeering is vastbe sloten haar program van hervormin gen ook in dit gebied ten uitvoer te leggen. blijft men kalm en helder, indien men vooraf Mijnhardt's Zenuwtabletten gebruikt. Koker 75 ct. Bij Apothekers en Drogisten. (Adv. Ingez. MedJ Italiaansch schip door Spaansche regeeringsvliegtuigen gebombar deerd. De bemanning ongedeerd. De agent van Lloyds te Gibraltar bericht, dat het Italiaansche schip „Madda", op weg van Port Soedan naar de Clyde, ter hoogte van Oran door vliegtuigen van de Spaansche regeering is gebombardeerd. Geen enkel lid van de bemanning werd ge troffen, doch het schip is beschadigd en het voorruim staat onder water. De pompen van het schip zijn evenwel voldoende om het drijvende te houden. Nader meldt Havas uit Gibraltar: De „Madda" is, naar nader wordt gemeld, gebom bardeerd door twee van Kaap Palos komen de regeeringsvliegtuigen, die toen het schip zich ter hoogte van Oran bevond, een dertig tal bommen lieten vallen. Weliswaar is geen enkel lid der bemanning gewond, doch de ma- terieele schade, die de bommen hebben aan gericht, is aanzienlijk. De „Madda", die de haven is binnengeloo- pen, zal waarschijnlijk voor reparatie in het droogdok moeten worden opgenomen. De Duitsclie Kerkstrijd. „De vijanden der kerk hebben de vrije hand," aldus ds. Niemoeller. Tijdens een preek, gisteravond in de kerk aan het Hohenzollern-plein te Berlijn gehouden, zei ds. Niemoeller, dat de toestand de laatste weken, in feite gedurende de laatste uren meer gespannen is geworden. Hij deelde mede, dat verscheidene leden van den broederraad dien dag waren gearresteerd, evenals de beide nog overgebleven assistenten van dien raad. De gebouwen van den Pruisischen broederraad zijn Donderdag gesloten. Doelend op de arres taties zeide ds. Niemoeller: „Wij vragen ons af. wiens beurt het thans zal zijn. Ons was een vrije verkiezing beloofd, doch wij weten, dat deze tot het tegenovergestelde zal worden. Heden hebben slechts de vijanden der kerk de vrije hand. Heden moeten wij zeggen, wij zijn aan het einde. Maar als het verstand zegt, dat de kerk aan het einde is, dan zegt God: .Neen". De kerken zijn nog nooit zoo vol geweest als thans. TOESTAND VAN SIR JAMES BARRIE CRITIEK. Uit Londen, 17 Juni: De gezondheidstoestand van den beroemden roman- en tooneelschrij ver, Sir James Barrie, die thans 77 jaar oud is, wekt ernstige bezorgdheid. Hij ligt in een Lon- densche kliniek en is lijdende aan een long ontsteking, die gisteren ernstiger is geworden. Kleine Entente bevestigt haar onderlinge samenwerking. Trouw aan het handvest van den Volkenbond. Na afloop van de besprekingen der minister presidenten van de landen der Kleine Entente Belgrado is een communiqué uitgegeven, waarin verklaard wordt, dat de staatslieden der drie landen tijdens deze besprekingen de politieke en economische kwesties, die de lan den der Kleine Entente betreffen, onder de oogen hebben gezien en daarbij een volkomen overeenstemming hebben geconstateerd. De banden tusschen de drie landen moeten wor den versterkt door coördinatie van hun econo mische politiek, ontwikkeling der cultureele betrekkingen en een internationale nauwe sa menwerking op alle gebieden en voor alle doeleinden, welke volkomen in overeenstem ming zijn met den geest van solidariteit, waar door de drie landen worden bezield. Tegelijkertijd bevestigen zij, dat het doel hunner politieke actie zonder eenigen twijfel gericht blijft op de handhaving van den vrede en de veiligheid hunner grenzen binnen het kader van hun bondgenootschappen en vriend schappen. Verder werd overeenstemming be reikt inzake voortzetting der gemeenschappe lijke actie te geraken tot een samenwerking der staten in het Donaubekken in overeenstem ming met alle belanghebbende mogendheden. De drie minister-presidenten achtten het noodzakelijk den nadruk te leggen op hun diepe gehechtheid aan het handvest van den Volkenbond en bevestigen dat zij, geen enkele herziening van dit handvest, zoo men daartoe zou geraken, zouden aanvaarden, die het niet versterkte. De drie minister-presidenten achten zich lukkig er den nadruk op te kunnen leggen, dat hun bondgenootschap en hun solidariteit vol komen is, en dat de drie staten der Kleine En tente, door hun samenwerking voort te zetten, een belangrijke bijdrage leveren tot een ver steviging van den vrede. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Maar eindelijk kreeg Dickie toch medelijden met den kabouter, hoe slecht deze ook was. „Het is toch je eigen schuld, Baardenspons, was dan niet zoo slecht geweest. Had dan niet altijd het voedsel van de andere kabouters weggenomen, zoodat zijzelf haast geen eten meer hadden. Waarom heb je altijd die spinnen opgestookt, zoodat wij nooit meer weg konden gaan? Zelfs Hompelstok, een kabouter, is in een van die webben blijven zitten en nu is hij half verhongerd." „Ja," zei Baardenspons, half huilend, „nu je zoo spreekt, weet ik zelf ook, dat ik verkeerd heb gehandeld, ik heb er spijt van, heusch." Dit prachtmiddel tegen maagzuur en indigestie kunt ge nu probeeren voor onze rekening „Een ieder, lijdende aan indigestie, zou ik deze pastilles willen aanbevelen, omdat ik door eigen ervaring overtuigd ben, dat het een prachtmiddel is." Dit schreef ons de Heer H. C. K. te A., die jarenlang aan slechte spijs, vertering geleden had. De oorzaak der indi gestie, het teveel aan maagzuur, wordt door Digestif Rennie Pastilles op geheel unieke wijze bestreden. Het maagzuur wordt niet al- leen geneutraliseerd, maar ook geabsorbeerd, terwijl de pancreatine en pepsine die deze pas tilles bevatten, bovendien de spijsvertering krachtig bevorderen. Indigestie zal dan ook bij regelmatig gebruik praktisch niet meer op kunnen treden. Wanneer ge lijdt aan maagzuur of slechte spijsvertering, zult ge dan ook zeer verstandig doen van dit aanbod onverwijld gebruik te maken door onderstaande bon in te vullen en uit te knippen. Aan de Rowntree Handels Mij. Heerengracht 209, Amsterdam (C). Zendt mij gratis en omgaand eenige monsters Uwer Digestif Rennie Pastilles. Naam Adres S.v.p. duidelijk schrift. PASTILLES (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA ZATERDAG 19 JUNI 1937. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending'. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 De KRO-Melodisten en solist (Om 1.00 Gramo- foonmuziek en postduivenberichten). 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 KRO-orkest. 3.00 Kinder, uurtje. 4.00 KRO-orkest en Gramofoonmu- ziek. 5.30 Esperantonieuws. 5.45 Voor Kath. Padvinders. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Jour nalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmu ziek. 7.00 Berichten. 7.15 „RE. Vredeslegioen, Vredesbond voor R.K. Jongeren". 7.35 Causerie over de a.s. T.T.-Races. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 Overpeinzing met muzi kale omlijsting. 8.35 Jamboree-avond der Ka« tholieke Verkenners. 9.35 Gramofoonplaten. 9.50 De KRO-Melodisten en solist. 10.30 Be richten A.N.P. 10.40 Filmpraatje. 10.55 De KRO- Boys, en solist. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 301 M. VARA-Uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30— 1.00 VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding, 10.20 Voordracht en bont programma (gr.pl.) 12.001.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Filmpraatje, .15 „In de operatiekamer". 3.00 Zang. 3.40 Boekbespreking. 4.00 VARA-Groot-orkest, 4.45 Causerie namens „Tavona". 5.00 Vervolg orkesteoncert. 5.40 „De oorzaken der tooneel- malaise", causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 Ram blers. 7.00 „Filmland". 7.30 „Van Evangelie tot gemeente", causerie. 8.05 Herh. SOS-Berich- ten. 8.07 Berichten A. N. P., VARA-VAria. 8.15 „De Acht Brox", accordeon-orkest. 8.45 Voor dracht. 9.00 VARA-Orkest en solisten. 10.00 Be richten. A.N.P. 10.05 „Fantasia", 10.20 Radio- tooneel. 10,35 „Fantasia". 11.00 Orgelspel. 11.30 Berichten. 11.3512.00 Gramofoonplaten. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgelspel. 11.50 BBC-Northern-orkest en solist. 12.50 BBC-Dansorkest 1.20 Commo dore Grand Orkest. 2.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Orgelspel. 3.20 Sportreportages. 4.20 „These made me laugh", causerie. 4.40 Fred Hart ley's Sextet. 5.20 Het Orchestre Raymonde, 6.20 Berichten. 6.35 Sportnieuws. 6.50 Welsch intermezzo. 7.05 Viool en piano. 7.50 ABC- Cabaret. 8.20 Variété-programma. 9.20 Berich ten. 9.40 BBC-Theaterorkest en solist. 10.35 Kamermuziek. 11.35 Henry Hall's Hour. 11.50 Berichten. 12.0012.20 Henry Hall's Music Makers. RADIO PARIS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonplaten. 12.20 Orkestconcert en zang. 2.50 Zang. 5.20 Orkest concert. 7.20 Zang. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.50 Omroeporkest. 10.50 Gramofoonmuziek. 11. 1.20 J. Bouillon's dansorkest. KEULEN, 456 M. 6.50 E. Rambour's orkest. 8.50 Saarbrücker Amusementsorkest. 9.50 Gramofoonplaten. 12.20 Verzoekconcert. 1.35 Silezische orkest vereniging. 2.35 Gramofoonmuziek. 4.20 West- Duitsch Kamerorkest Omroepschrammel- ensemble en solisten. 6.25 Omroepkwïntet. 8.36 Vroolijk programma. 10.50 Farkas Miska's orkest en de Melodie-Serenader. 12.20—1.15 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Salonorkest. 1.30 Kleinorkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 3.35 Felleman's orkest. 4.20 Zang en piano. 5.20 Kleinorkest. 6.20 Trioconcert. 6.50 Zang. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Cabaret. 9.20 Gramo foonmuziek. 9.35 Radiotooneel. 10.30 Cellovoor dracht. 10.50 Gramofoonplaten. 11.3512.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Kleinorkest, 1.30 Salonorkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.23 Felleman's orkest. 3.20 Gramofoonplaten. 5 Omroeporkest. 5.35 Salonorkest. 6.35 Klein orkest. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.20 Nationaal orkest. 9.20 Radiotooneel. 9.50 Vervolg concert. 10.30 Omroepdansorkest. 11.20—12.20 Gramo foonmuziek. IDEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Militair concert. 10.20 Berichten. 10.50 1 Kwartetconcert. 11.05 Weerbericht. 11.20—1.15 Hans Bund's orkest en Waldemar Hass' kwintet.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6