Renault Maatschappij voor Nijverheid, en Handel. STOFFEN COLBERTS ZOMERPANTALONS en OVERHEMDEN EES53a ZATERDAG 26 JUNI 1937 HA'A RE EM'S DAGBEAD 2 (Adv. Ingez. Med.) Ktemet's (Adv. Ingez. Med.) Het tweede deel der vergadering. VAKKLE DING MAGA2VN PA ARL AAR STEEG 1» TEU 12 843 (Adv. Ingez. Med.) met het opportunistische economische politiek, kunnen de belangen der volkswelvaart vol doende tot hun recht komen. Het opportunistische standpunt, dat hij ver dedigt, nader toelichtend, wees spr. er op. dat dit niet zoo mag worden opgevat, dat men de verschillende hoofdstukken van economi sche politiek los van elkaar zou mogen be schouwen. Ondanks al zijn verscheidenheid, vormt het economisch leven van een land ontegenzeggelijk een eenheid en dit moet men bij het voeren van elke economische politiek steeds scherp in het oog blijven houden. Het is dan ook in beginsel toe te juichen, dat sedert het verlaten van den gouden stan daard en het instellen van het egalisatiefonds de zorg voor de internationale pariteit, evenals in andere landen, aan de centrale bank ont trokken en ingelijfd is bij de algemeene eco nomische politiek, direct onder het ressort van den minister van financiën. De agrarische politiek dient eveneens in breeder verband te worden beoordeeld. Meer en meer vestigt zich de indruk, dat de ineenstorting van de agrarische en grond stof prijzen, die internationaal heeft plaats ge had, tot een van de ernstigste depressiefac toren moet worden gerekend. De consequentie van prijsbeheersching echter min of meer gebonden productie. Deze consequentie moet, naar prof. Lieftinck meent, met name voor de op export gerichte land bouwproductie inderdaad worden aanvaard. De niet-economische aspecten, die er aan verbonden zijn, wilde spr. verder laten rusten. Hij beperkte zich tenslotte tot enkele op merkingen nopens de richting, waarin de op lossing niet en waarin zij wel ware te zoeken. Weinig doeltreffend of buiten internationaal verband nauwelijks voor toepassing vatbaar, achtte spr. een generale verlaging van het loonpeil, een algemeene verkorting van den arbeidstijd en een beperking op eenigszins ruimere schaal van de voortschrijding der rationalisatie. Een verlaging van het loonpeil moet eco nomisch in verband worden gezien met de elasticiteit van de vraag naar verschillende typen van arbeid en met een invloed, die naar alle waarschijnlijkheid van zulk een ver laging op de verdeeling en de besteding van de koopkracht zal uitgaan. Een richting, die volgens spreker meer be looft en ook nationaal kan worden ingeslasen. is bevordering van de industralisatie. Ten aanzien van een groep der meer gedifferen tieerde industrieproductie ontmoet het aanbod nog een vrij elastische vraag, zullen dus, wan neer de prijzen maar binnen het bereik van de menigte worden gebracht groote afzet mogelijkheden zich kunnen ontwikkelen. Te dezen aanzien past een voorzichtig, doch actief beleid. Desnoods trede de staat hier zelf als promotor op. zooals in de eerste helft van de vorige eeuw door onzen eersten koning ge schied is. De eenige kleine wagen, waarin U werkelijk met VIJF PERSONEN ruim kunt zitten. RENAULT is snel, sierlijk en zuinig. Hoofdagent: Geert Hoogeveen MR. CORNELISSTRAAT 52-58, BIJ DE M.T.S. Tevens kondigen wij hierbij aan, dat wij "t garagebedrijf „Bloemen- daal", Dr. Dirk Bakkerlaan 12—18, te Bioemendaal, in exploitatie hebben genomen en bevelen ons ook in deze gemeente beleefd aan. De Bilt voorspelt Zwakken tot matigen Westelijken tot Zuidelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iets warmer. BAROMETERSTAND Hoogste 768.0 m.Ma te Valentia. Laagste 729.6 m.M. te Jan Mayen. Het hoogedrukgebied in het westen trok nog iets naar het zuiden en breidde zich belangrijk naar het oosten, over Frankrijk, onze omgeving en Duitschland uit. Over het geheele noorden van het waarnemingsgebied ligt een uitgebreide depressie met het cen trum in de omgeving van Janmayen, waar de barometer hedenmorgen beneden 730 m.M. was. In het noordelijk deel van het waar nemingsgebied is de wind west tot zuidwest, met meest zwaarbewolkte tot betrokken lucht en plaatselijke regen. In Noord-Schot land en langs de Noorsche kust is de wind krachtig tot stormachtig, overigens meest ma tig. In het zuidelijk deel van het waarne mingsgebied waaien zwakke winden uit uit- eenloopende richtingen, de lucht is meest gedeeltelijk bewolkt, aileen in midden-Euro pa zwaarbewolkt tot betrokken. Ih het oosten werd het veel kouder, in Memel, Breslau en Weenen was de ochtendtemperatuur heden 8 tot 10 graden lager dan gisteren. Alleen in Schotland is de temperatuur bo ven normaal, in vrijwel het geheele overige waarnemingsgebied is zij onder normaal. Voor onze omgeving wordt droog weer met zwakke tot matigen wind uit zuidwestelijke richtingen verwacht, met gedeeltelijk be wolkte lucht en eenige stijging van tempera tuur. BAROMETERSTAND Vorige stand 767 m.M. Stand van heden 769 m.M. Neiging; Vooruit. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Zaterdag v.m. 4.15 uur; n.m. 16.40 uur. Strand berijdbaar van 9.1514.45 uur. Zondag v.m. 4.54 uur; n.m. 17.12 uur. Strand berijdbaar van 10.0015.15 uur. Maandag v.m. 5.36 uur; n.m. 17.46 uur. Strand berijdbaar van 10.3015.45 uur. Belangrijke voordracht van Prof. Mr. P. Lieftinck. Hedenmorgen werd in de gemeen telijke Concertzaal de jaarvergade ring- van de Nederlandsche Maat schappij voor Nijverheid en Handel voortgezet. Allereerst kwam het contract tusschen het hoofdbest-uur en de departementen ter sprake, waarbij de voorzitter, ir. A. Plate er op wees, dat aan het voorstel, enkele hoofd- besturusleden uit te noodigen tot deel neming aan de bijeenkomsten der departe menten, meerdere uitvoering verdient. Veiwolgens las de secretaris een telegram van H.M. de Koningin voor, waarin H.M. de vergadering dankte voro de aan haar betoon de aanhankelijkheid en toegenegenheid. Hierna deed de voorzitter mededeeling van den uitslag van de verkiezing van enkele leden van het hoodfbestuur, n.l. de heeren C. van Stolk, Rotterdam, mr. H. F. van Walsem, Eindhoven, ir. W. H. Boom, Hengelo en mr. K. J, H. M. Weve, Nijmegen. Organisatie van het bedrijfsleven. Naar aanleiding waarvan door de departe menten Amersfoort, den Haag. Nijmegen, Haarlem. Oost-Noordbraibant en Utrecht rapporten zijn samengesteld, waarvan vooral van het rapport van het departement Haar lem, samengesteld door den secretaris, den heer A. F. Went, een woord van lof door den voorzitter werd toegezwaaid. Naar aanleiding van deze rapporten hield prof. ir. J. Klopper een inleiding over de organisatie van het bedrijfsleven. In 1934 heeft de Commissie-Spanjaard een. rapport uitgebracht over een vorm van organisatie, die het de regeering mogelijk zoude maken in gemakkelijk en vruchtbaar contact te komen met het geheele bedrijfs leven en met de verschillende onderdeeln daarvan. Daarna heft in 1936 de Commissie- Smidt van Gelder meer In het bijzonder aandacht geschonken aan de wijze, waarop het bedrijfsleven zijnerzijds zich zou moeten organiseeren, om goede punten van contact aan de regeering te bieden en overbodig te maken, dat de Regeering, bij gebreke van die contactpunten, zich steeds meer zou moeten gaan bemoeien met de organisatie in het bedrijfsleven. Immers èn op economisch èn op sociaal èn ook op internationaal gebied dwingt de ontwikkeling der verhoudingen tot samenwerknig tusschen Staat en bedrijfs leven. Deze kan alleen bevredigend zijn, als het laatste zich door een doeltreffende or ganisatie darop inschiet. Waar deze samen werking niet enkel bedoelt het bedrijfsleven zijn juiste rol te geven in het volksgestaan, maar zeker ook zijn eigen economisch be stsan zoo goed mogelijk te verzekeren, is die organisatie tevens de aangewezen vorm om de .economische belangen der verschil lende takken van bedrijf voorzoover noodig en mogelijk te verzorgen. Spr. gaf vervolgens een overzicht van de in de rapporten vervatte gegevens en mededeelingen. De algemeene indruk uit de rijke en bonte schoon geenszins volledige gegevens Is, dat in een groot aantal, zoo niet alle bedrijven, in meerdere of mindere mate ordening be staat en dat van een bewust streven om werkzaam te zijn in den geest van het rap port-Smidt van Gelder nog niet veel is gebleken. Er ligt voor de Maatschappij nog een schoone, doch moeilijke taak ou dit ter rein. Haar doel is de vermeerdering van volkswelvaart door bevordering van fabrieks- en handwerks nijverheid, koophandel, scheep vaart en andere verkeerswezen, landbouw, mijnbouw en visscherij; op gelukkige wijze zegt dit artikel uit haar Wet. dat vermeer dering van volkswelvaart doel is en de be vordering van de verschillende bedrijfstakken middel. Spr. besloot zijn rede met den wensch. dat het voortgezet initiatief der Maatschappij erf krachtig toe moge bijdragen, dat de ver dere ontwikkeling der organisatie van het bedrijfsleven, in welke richting dan ook, in- derdaad tot vermeerdering der volkswelvaart voert. Naar aanleiding van deze inleiding werd o.a. door prof. dr. G. M. Verrijn Stuart, die bezwaren opperde tegen te ver doorgevoerde economische vrijheid. Spr. was echter van meening, dat een bruikbaar richtsnoer voor een doeltreffende ordening ontbreekt en wees er op, dat er moeilijk een vorm te vinden zal ziin, die niet tot schromelijk willekeur leidt. Mr. dr. L. F. H. Regout uit Meerssen was van meening, dat ordening niet aan een be paald program gebonden kan zijn, doch meer een geestesstemming is, waarvan pas over enkele jaren zal blijken waartoe zij leidt. De voorzitter sloot hierna de discussie en wees er op, dat de rapporten en de op deze vergadering gemaakte opmerkingen een on derwerp van studie van het hoofdbestuur zul len uitmaken. Het arbeidersvraagstuk Ir. W. Maas Geesteranus hield vervolgens een inleiding over de aan de departementen voorgelegde vraag, welke omstandigheden de tewerkstelling van meer arbeiders beïnvloe den. In verschillende departementen werden aan deze vraag besprekingen gewijd, terwijl rap porten werden uitgebracht door de departe menten Amsterdam, den Haag en Nijmegen. Alvorens deze rapporten nader te beschou wen. meende spr. een oogenblik te moeten stilstaan bij de opportuniteit van de vraag: „Is het nog een probleem, nu de toenemende bedrijvigheid de werkloosheid belangrijk doet afnemen". Al veranderen de omstandigheden voortdurend, toch meent spr. dat de beper king van den geesel der werkloosheid een vraagstuk is, dat zich in de komende jaren voortdurend aan ons zal opdringen, zij het dan ook, dat de zich wijzigende omstandighe den bepaalde, telkens andere kanten als ur gent naar voren zullen brengen. De commissie-Ingen Housz wijst twee we gen aan, nl. een collectieve verkorting van den bedrijfstijd en dientengevolge van den werktijk en de individueele werktijdverkor ting met behoud van den normalen bedrijfs tijd, door in dien tijd de arbeiders met een korteren werktijd per week te laten roulee- ren. Van de zijde der bedrijven gezien zijn er deze bezwaren: a. de schaarschte aan goede vaklieden, aan werklieden, die leiding aan een grootere of kleinere ploeg kunnen geven en zoodoende tewerkstelling van meer minder-geschoolde arbeiders mogelijk zouden maken. b. de hoogere sociale lasten (invaliditeitsze- gel en minimum loon gesteld voor premiebe taling ongevallenwet en in sommige gemeen ten de zakelijke bedrijfsbelasting), c. gecompliceerder werkregeling, meer toe zicht, meer kans op fouten en meer admini stratie. Van de zijde der arbeiders gezien is de loonderving, welks ontstaat voor degenen die werken en teruggebracht worden op korteren werktijd bij gelijkblijvend uurloon een zeer groot overwegend bezwaar. Men kan- niet verwachten, dat degenen ,die hun weekin- komsten zien verminderen, dit zullen accep teeren, omdat daardoor anderen, die tot dus verre werkloos waren, te werk zullen kunnen worden gesteld. Tenslotte het probleem beziende van de zij de van de ovei-heid springt vooral in het oog, dat het ondei'houd der werkloozen enorme eischen aan de openbare kassen stelt. Elke vermindering van het aantal te steunen werk loozen zal de overheid behalve uit algemeen gezichtspunt zeker ook o mde financieele ge volgen welkom zijn. Gezien de .aangevoerde bezwaren is bezwaai'lijk aan te nemen, dat wettelijke voorschriften tot een oplossing zou den kunnen voeren. Wel zal de overheid zoo als reeds gezegd, o.a. door haar voorbeeld sti muleer end kunnen werken. Overzien wij de mogelijkheden, aldus spr., dan is er geen grond voor optimisme. De be zwaren tegen de verdeeling van den te ver richten arbeid over meer ai-beiders zijn vele en veelal doorslaggevend. Toch kunnen wij niet berusten in een blijvenden toestand, waarbij een belangrijk deel van hetNeder landsche volk wat zijn levensonderhoud be treft afhankelijk is van ondersteuning door het overige gedeelte der bevolking. Slagen wij er niet in onze afzetmogelijkheden uit te brei den, dan zullen wij noodzakelij kei*wijs moeten komen tot verdeeiing van den te verrichten arbeid over meer werklieden. Kan het niet al gemeen dan slechts daar waar het wel kan. De overheid steune en stimuleere dit streven waar mogelijk. Ir. A. J. Ingen Housz drong er op aan, dit vraagstuk nogmaals in behandeling te nemen en dan ook de arbeidersorganisaties en de overheids-deskundigen te raadplegen, opdat, een betere afspiegeling van de realiteit worde verkregen. Rede van Prof. Mr. P. Lieftinck. Na een korte pauze was het woord aan prof. mr. P. Lieftinck, hoogleeraar aan de Handels- hoogeschool te Rotterdam, die een belang wekkende causerie hield over de richtlijnen voor onze economische politiek. Spreker begon met er op te wijzen, dat zoo wel in de landen, die ons omringen als in ons eigen land een krachtige strooming stuwt in de richting van veranderingen in bestuur en wetgeving, waarvan het gevolg is, dat het staatsgezag zich over steeds meer terrein van menschelijk handelen uitstrekt. De hier bedoelde tendens openbaart zich wel het meest algemeen op het terrein van het economisch handelen, en ook voor ons land zijn er al aanwijzingen genoeg, dat een terug keer van de overheid tot het standpunt van vóór 1931 in geen geval te verwachten is. Hoewel ook tal van andere kwesties hierbij ter sprake komen, heeft in den kring der economisten de discussie den vorm aangeno men van een strijd over de vraag, of onder de huidige technische en maatschappelijke om standigheden, al of niet vertrouwd kan worden op het zelfreguleerend mechanisme der vrije prijsbewegingen, en of er andere stelsels denkbaar zijn, die een even (of meer) bevre digend gebruik der productieve krachten en even billijke (of billijker) verdeeling van de resultaten der voortbi-enging zouden kunnen waarborgen. De beide vragen zijn inderdaad van eminent belang, maar zij laten, naar sprekers meening, geen algemeene beantwoording toe. Hierin schuilt dan ook de fout én van de on geduldige hervormers én dergenen, die de bemoeiingen van den staat binnen de oude grenzen wenschen terug te dringen, dat zij hun vertrouwen hebben verpand aan dogma tisch sluitende systemen, Slechts indien men rekening wil houden met de eischen van het concrete geval, d.i. indien men het aandurft LATHYRUSTENTOONSTELLING „EIGEN TUIN". Zondag 27 Juni zal op de tuingroep „Eigen Tuin" aan den Zomerweg in het gebouw der vereeniging weer de j aarlij ksche lathyruskeu- ring worden gehouden. Alhoewel deze ten toonstelling uiteraard van bescheiden omvang is, meenen wij nochtans liefhebbers van deze schoone, kleurige zomerbloemen te mogen aanraden eens een kijkje te gaan nemen in het gebouwtje op den tuin. Bovendien bestaat dan de gelegenheid om het geheele tuincom plex x ustig in oogenschouw te nemen. Wellicht ten overvloede herinneren wij er aan, dat de tuingroep op een een dezer dagen alhier gehouden ledenvergadering van de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde voor een collectieve inzendng lathyrus het hoogste aantal pun ten verwierf, dat aan inzendingen op deze vergaderingen pleegt te worden toegekend. PERSONALIA, Onze stadgenoot de heer J. C. v. Ginkel, leeraar aan de Da Costakweekschool, is be noemd tot directeur van de Jan van Nassau- kweekschool te utrecht. Heden slaagde voor het examen voor schei kundig ingenieur aan de Technische Hooge- school te Delft, Th. Hekker, alhier. Van Belgisch-, Hollandsch- of Wales gebied Hoort men in vacantietijd veel spreken. Maar FRANS PERQUIN brengt ANTHRACIET Uit deez' verschillende streken. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 0,80—f 0,63 Griet per 50 K.G. f 27—f 14 Tongen per K.G. f 1,40—f 0,80 Zetschol per 50 K.G. f 19.50—f 14 Kleine schol per 50 K.G. f 18—f 3,60 Bot per 50 K.G. f 9—f 2,80 Schar per 50 K.G. f 6—f 3,10 Rog per 20 stuks f 7.50 Kleine poon per 50 K.G. f4,50—f3,10 Kabeljauw per 125 K.G. f25—f23 Groote gullen per 50 K.G. f 12,50—f9 Kleine gullen per 50 K.G. f 8—f 3,60 Wijting per 50 K.G. f6,20—f3,40 Makreel per 50 K.G. f 12—f 8 Leng per stuk f 0,70 Koolvisch per stuk f0,20—f0,06 Groote hake per 125 K.G. f46—f45 Middel hake per 125 K.G. f 45—f 41 Klein middel hake per 50 K.G. f 15—f 14 Kleine hake per 50 K.G. f 11—f 7 BESOMMINGEN VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Caroline, IJM. 26, vangst 50 m. schelvisch, 85 m. braadschelvisch, 35 m. gul, 120 m. radio, 30 m. platvisch, 100 m. makreel, 170 m. hake, 15 m. varia, totaal 605 m. benevens 45 stuks stijve kabeljauw. ,on ^ra IJM. 253, vangst 55 m. schelvisch, löfl m hraaH5i>liohHonV, tk HAARLEMSCHE REDDINGSBRIGADE. Voor de vijfde maal zal dit jaar de onder linge kamp tusschen leden van de Haarlem- sche Reddingsbrigade plaats vinden om den „Dr. Merens-beker". De proef, die hiervoor afgelegd moet worden, bestaat uit twee ge deelten, te weten een medische en een tech nische proef Het technische gedeelte wordt gehouden op 18 Juli a.s., het medische ge deelte in de daaraan voorafgaande week. De eischen, waaraan de candidaten voor dezen beker moeten voldoen, kunnen als volgt wor den geformuleerd: Medisch, een proef af te leggen ongeveer gelijk aan die van het Bonds- diploma A, Technisch, gekleed te zwemmen 100 Meter, waarvan de laatste 25 Meter met duikpop en 10 Meter zwemmen, daarna een pop opduiken en aan den wal brengen, even eens gekleed. Alles wordt op punten beoor deeld door een jury, die wordt samengesteld uit leden van de Technische en Medische Commissie van den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen. HET SPREEKUUR VAN DEN WETHOUDER VAN FINANCIëN. De nieuwe wethouder van financiën, de heer E. v. d. Wall, zal iederen Dinsdag te 11 uur zijn spreekuur houden ten stadhuize. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 26 Juni 1937. Bevallen. 23 JuniH. M. Schoorl—Hulse bosch, z. A. Kolle—Joosten, z. 25 Juni: J. Ver gersHeijboer, d. Overleden. 25 Juni: F., 16 d., zoon van A. Smit, N. Spaarnwouderstraat. J. M. Karreman- Mieremet, 60 jaar, Sophiastraat. 26 JuniD. A. v. Beek—Koppenaal, 60 j., Hazepaterslaan. VELSEN. Bevallen: J. Kooijmanvan der Does, d. Zeeweg 411, IJmuiden; J. J. w. Lomansvan Doorn d. Spilbergenstraat 23, IJmuiden; J. A. C. HazenbergMuijs z., Zeeweg 227, IJmui den; A. Dekker—Smit, z„ Dennenstraat 2, IJmuiden; C. J. GroenlandWarmerdam, z. P. J. Troelstraweg 16, IJmuiden. G. v. d. Knijssen—Bakker, z„ Zandersstraat 30, IJmui den; M. Dudinkvan der Kolk, d., Ruijs- daelstraat 33, IJmuiden; B. Alderliefste— Naberman, z., Ruijsdaelstraat 28, IJmuiden; M. H. BuijckBelien, z., Fr. Naereboutstraat 23, IJmuiden; T. C. van Hamelsveld Brouwer, d., Cremerlaan 33, Santpoort. Overleden: G. J. Schoonhoven 43 jaar, echtgen. van E. A. Weinrich, Eksterlaan 19, IJmuiden; A. Vierstra, 60 j., Bloemstraat 20, IJmuiden; M. van der Kraan, 78 j„ weduwe van J. de Niet, Pr. Krugerstraat 63, IJmuiden E. Veldman, 76 j., weduwnaar van A. Ger- dessen, Zeeweg 71, IJmuiden. Ondertrouwden: F. Meier en J. M. van 't Hoff, Essen; R. F. Verhoeven en J. W. J. E. Wulfers, Bilthoven; W. A. v. Ackeren en S. E. Martinieau, Groeneweg 30, Schoonoortstr. 18 Velsen N.; W. van Doesburg en G. Boontjes, Melklaan 38 Velsen-N. Kanaalkade 13, Vel- sen-N. H. Deiman en A. E. van Straaten, Sparrenstraat 7, IJmuiden, Iepenstraat 25, IJmuiden; H. Wagter en A. E. van Deijck, Stationsweg 219, IJmuiden; C. J. Verzijl- bergh en J. J. Heere, Velserduinweg 127 IJmuiden, Nw. Schulpweg 261, Velsen-N.; J. J. C. Emans en G. A. A. Th. Immers, Haar lem; P. Beugeling en G. van Brederode, Haarlem; M. Bruning en P. Kint, Lumeij- straat 19 IJmuiden, Schoonoortstraat 30 Velsen-N.; D. den Hollander en W. Mars, Heidestraat 8, IJmuiden; J. C. F. Hoger- heijde en C. M. van Bakel, Noorderdorpstr. 4, Santpoort; G. M. Visser en J. Kiekens, Mei doornstraat 15, Vlierstraat 12 IJmuiden. Gehuwden: A. van Polanen en T. de Ronde Visseringstraat 18 IJmuiden; A. Smit en C. Kohn, Kanaalstraat 108, IJmuiden; D. Sloot en A. Nieuwenhuizen, W. Beukelszn.str. 27 IJmuiden; J. H. Kroonsberg en E. Wensink, Duinvlietstraat 127 Velsen-N. G. E. Zeeuw en H. J. Dijkstra, Elzenstraat 9, IJmuiden. DAMMEN. De partij met levende stukken. Ter gelegenheid van het dertig-jarig be staan der Haarlemsche Damclub wordt door deze vereeniging op Zondag 4 Juli a.s. op het R.C.H.-terrein in de Heemsteedsche Sport parken een schitterende sportdag georgani seerd. Zondag 4 Juli zal, zooals men weet, een partij met levende stukken worden gespeeld tusschen P. J. van Dartelen en J. B. Sluiter Jr. (beiden oud-kampioenen van Haarlem en oüd-kampioenen der Haarlemsche Damclub). Als „levende schijven" zullen fungeeren de heeren- en dames-leden der Gymnastiekver- eeniging „Turnlust" te Haarlem. Deze partij zal op het groote veld van R.C.H. worden gespeeld op een bord van 15 vier kante meter. Voorts komt de gymnastiekvereeniging „Turnlust" met plm. 140 turnsters en turners verschillende uitvoeringen geven; er zal o.m. worden uitgevoerd „Koning Voetbal Marsch", rhythmische dansen enz. In de pauze zullen fraaie toestel-oefeningen worden gedemon streerd. Te 4.15 uur zal een voetbalwedstrijd worden gespeeld tusschen twee elftallen damspelers, samengesteld uit leden der der Haarlemsche Damclub en de Damvereeniging „Gezellig Sa menzijn" uit Amsterdam. De burgemeester van Heemstede zal in de partij met levende stukken waarschijnlijk den eerste zet doen. HANDBAL. CONCORDIA. Wegens terreinmoeilijkheden kan de hand- bal-wedstrijd der adspiranten, die a.s. Zon dagmorgen te Zaandam zou worden gespeeld tegen „Achilles", om den eersten prijs van het Handbal-tournooi voor adspiranten, geen doorgang vinden die is tot nader bericht uitgesteld. WTELRIJDEN. „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging houdt a.s. Zondag haar 2e competitiewedstrijd over 72''2 K.M. voor A. B en C kl. De juniores over 12'K.M. De veteranen rijden hun 2de competitie wedstrijd, bestaande uit een sprint. Bijeen- komst 8j4 uur, start 8Vs uur. ZATERDAG 26 JUNI Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: „Oké. Don Juan" met George Brent en Beverly Roberts. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater:Muiterij op de Bounty, met Clark Gable, Francis Tone en Charles Laughton. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Première, met Zarah Leander. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: De Romantische Senorita, met Ida Lupino. 7 en 9.15 uur. Kunsthandel „Pictuxa", Gierstraat 31: Tentoonstelling van 19 Juni tlm. 9 Juli. Dage lijks van 1019 uur. ZONDAG 27 JUNI Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Kunsthandel „Pictura", Gierstraat 31: Tentoonstelling van 19 Juni t/m. 9 Juli. Dage lijks van 1019 uur. MAANDAG 28 JUNI Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. Kunsthandel „Pictura", Gierstraat 31: Tentoonstelling van 19 Juni t/m. 9 Juli. Dage lijks van 1019 uur. Haarlemmerliede: Raadsvergade ring, 7,30 uur. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben, om 's avonds en 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 26 Juni 's avonds 8 uur tot en met Donderdag 30 Juni zijn de volgende apotheken op Zondag, 's avonds na acht uur en des nachts geopend. I. Koster, apotheek „Bosch en Vaart", Bosch en Vaartstraat 26. Tel. 13290. H. Cohen, firma H. Remmers en Zn., Kruis straat 6. Tel. 10354. Noorder-Apotheek, Jan Gijzenkade 181. Tel. 23821. B. K. Blommendaal, Nolf's goedkoope apo theek, Kruisstraat 26, Tel. 11174. Van Donderdag 1 Juli tot en met Vrijdag 3 Juli: Firma Duym en Keur, Keizerstraat 6. Tel. 10378. Firma Begemann en Sneltjes. Kruisweg 30. Tel. 10043. Marnix-Apotheek, Marnixstraat 65. Telef. 23525.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2