T1JDGENOOTEN !D T N 'S D A G 29 JUNI 1937 HAA'KEE SI'S DAGBEAD Ned. Ind. Spoorweg-Mij. Uitgifte van nieuwe aandeelen. 'In de Maandag onder voorzitterschap van mr. dr. Sleeswijk, president-commissaris, ge houden buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Ned.-Ind. Spoor weg Mij. werd als eenig punt van de agenda behandeld het voorstel van het bestuur om machtiging te verleenen tot uitgifte van nieuwe aandeelen. Met algemeene stemmen werd machtiging verleend om van de nog in portefeuille zijnde aandeelen 10.000 stuks ad nominaal 1.000 uit te geven. Van deze aandeelen zullen tot 1 Juli 1942 6.000 beschikbaar blijven voor houders van de per 29 Juni 1937 uit te geven 3 y2 pCt. obli- gatiën. Een der aandeelhouders stelde de vraag of uit de dividend-reserve, indertijd ingesteld voor houders van oude aandeelen, geen 5 pCt. zou kunnen worden uitgekeerd. De president-commissaris zeide, dat zulks bij toeneming van de kasmiddelen der ven nootschap zal worden overwogen. GECOMPLICEERDE AANRIJDING IN DE RESIDENTIE. Een gecompliceerde botsing, die in de ge geven omstandigheden nog heel goed afliep, gebeurde Maandagmiddag omstreeks 12 uur aan den Rijswijkscheweg in de onmiddellijke nabijheid van het viaduct. Een vrachtauto, geladen met zakken briketten, die van het stationsemplacement van het Hollandsche Spoor den Rijswijkscheweg wilde oprijden in de richting van de stad, trachtte nog voor een tramwagen van de lijn Den HaagDelft den weg over te steken, hetgeen den bestuurder van de auto, den chauffeur C. H., niet gelukte. De tramwagen, bestuurd door M. J. v. d. D., greep de vrachtauto van achteren, waardoor de zakken briketten in beweging kwam en op den grond vielen. Boven op de zakken zat de 29-jarige P. P., wonende aan den Schenkweg, die eveneens op den weg viel en daarbij ernstig door de zware zakken met briketten werd getroffen. Hij brak een rib en werd door den G.D. naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. De neervallende zakken troffen ook een toe vallig passeerende wielrijdster, mej. G. V. uit Den Haag. Zij kreeg eenige schaafwonden. Ook dit tweede slachtoffer werd naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht. OUD-MINISTER GELISSEN IN MAASTRICHT TERUG. Prof. Ir. H. C. J. H. Gelissen, oud-minister van handel, nijverheid en scheepvaart, heeft Maandagmiddag zijn werkzaamheden als directeur der N.V. Prov. Limiburgsche Elec- triciteit Mij. hervat. In een daarvoor speciaal belegde vergade ring van commissarissen is prof. Gelissen in het hoofdgebouw der P. L. E. M. ontvan gen, waar het personeel in de gelegenheid werd gesteld den directeur te begroeten. Namens het geheele personeel hebben de beide onderdirecteuren, de heeren V. Blom en ir. H. C. A. Kortlandt, enkele geschen ken aan den heer en mevrouw Gelissen aan geboden, daarbij getuigep.de van de groote aanhankelikheid en sympathie van het personeel. Vervolgens werden mevr. Gelissen bloe men aangeboden. Oplichterij met romantiek. Vele slachtoffers in gegoede Rotterdamsche, Schiedantsclie en Haagsche kringen. De Centrale Recherche te Rotterdam heeft Maandagmorgen in een hotel te Rotterdam aangehouden een oplichter, die sedert het be gin van 1935 er zijn werk van maakte om ge goede burgers te Rotterdam, Schiedam en Den Haag onder tal van voorwendsels geld uit den zak te kloppen, waarin hij wonderwel is ge slaagd. De man heeft slachtoffers bij tiental len gemaakt en de bedragen, die hij op deze wijze heeft verzameld loopen in de duizenden. Een deel van dit geld heeft hij in den vorm van winstaandeelen uitgekeerd, maar deson danks moet het bedrag, dat de man zich heeft toegeëigend niet worden onderschat. Overigens is dit een oplichterij met romantiek. De man, de 44-jarige reiziger J. van B., zich noemende en schrijvende J. B. is in 1935 reeds begonnen met het doen van fantastische ver halen met het vooropgezette doel om aan geld te komen. In vrijwel alle groote café's in Rot terdam, in kegelclubs en dergelijke drong hij zich in en wist hij niet alleen door zijn vlotte charmante manier van doen en zijn correcte optreden vertrouwen te wekken, hij was ook goed van den tongriem gesneden en hij kreeg aller achtifig toen hij ook nog vertelde dat hij gedurende twaalf jaar op een seminarium was geweest en dat hij thans ambtenaar was bij de Crisiszuivelcentrale. Ook zeide hij wel verbon den te zijn aan het Departement van Sociale Zaken. Van B. reisde dan ook altijd op een eerste klas abonnement hetgeen hij ten over vloede liet zien. Wanneer hij in den vriendenkring eenmaal goed ingevoerd was begon hij met de heeren in het vertrouwen te nemen. De nadruk werd gelegd op het feit, dat alles wat hij zeide strikt vertrouwelijk was en dat niemand er iets van mocht hooren, maar dat er geld te verdienen was. Van B. wist heel aannemelijk te maken, dat hij in verband met zijn hooge functie veel gemakkelijker dan buitenstaanders handels transacties tot stand kon brengen. Als crisis ambtenaar kon hij bijvoorbeeld invloed uit oefenen op de distributie en den aankoop van crisisgoederen, hetgeen iemand in den vrijen handel niet kon. Het bedrag van deelneming bedroeg vierhonderd gulden, waarop, gedu rende plusminus een jaar, maandelijks een winstaandeel van tachtig tot honderd gulden zou worden uitgekeerd. Voor de gestorte deel nemingssom kreeg de bij de zaak geïnteres seerde een gezegeld papier, waarop hij later zijn handelsbedrag van vierhonderd gulden zou terugkrijgen, zulks onafhankelijk van de uitbetaalde winstaandeelen. Aanvankelijk waren de geïnteresseerden heel blij met het feit. dat Van B. hen in vertrou wen had genomen. Weinig bevroedden zij, dat als er b.v. een kegelclub van tien personen was, Van B. met alle tien leden stuk voor stuk onderhandelingen aanknoopte en allen voor een flink bedrag in zijn handel interesseerde. In het begin liep alles heel aardig. Nadat v. B. een paar keer gemaand was, kwamen de eerste winstaandeelen inderdaad los en zijn er onder de deelnemers, die meer hebben teruggekre gen aan winstaandeelen dan hun eigenlijke stortingsbedrag groot was. Dezen zijn er nog wel bij gevaren, de meesten zijn evenwel be drogen uitgekomen, want het moest uit de lengte of uit de breedte komen en Van B. in teresseerde telkens nieuwe personen voor zijn affaire om zijn andere slachtoffers voor eeni- gen tijd tevreden te stellen. J l4iT- cle BOTVK JUFFROUW DE BONK Wijlen Treub droeg altijd een lavallière met stippeltjes en mr. J. B. Kan heeft nooit een hoed op. Ik heb een vriend, die nog nooit heeft zien voetballen. En een neef die Mariene Dietrich niet interessant vindt. Zoo heeft ieder zijn eigenaardigheden. De mijne is dat ik niet van auto-rijden houd en juffrouw De Bonk nog nooit gehoord heb. Dat zijn onvergeeflijke dingen voor een cultuurdrager. Juffrouw De Bonk vergeef mij! Ik ken u niet. Maar onze werkster zegt, dat zij zich altijd slap lacht om u. En mijn buurdame „ligt altijd compleet onder de tafel" om uw grapjes. Ik ken u niet. Maar ik benijd u. Winkelwaren uitstallen op Zondag Hooge Raad maakt uit dat het verboden is. De Hooge Raad heeft Maandag een princi pieel arrest gewezen en daarbij uitgemaakt dat het een winkelier op Zondag verboden is, winkelwaren uit te stallen, ook al is de winkel geopend. De Hooge Raad grondt zijn beslissing op de Zondagswet van 1815, die nog altijd van kracht is. ENGELSCH STOOMSCHIP AAN DEN GROND GELOOPEN. Het Maandagmorgen om kwart voor vijf te Maassluis binnenkomend 4200 bruto metende Engelsche stoomschip „Farndale", dat zou bunkeren in Schiedam, is tijdens dik ken mist in den Nieuwen Rotterdamschen Waterweg even beneden Maassluis aan den Zuidwal aan den grond gevaren. Het schip verlangde sleepbootassistentie. De sleepbooten „Noordzee" en „Hoek van Holland" hebben dadelijk getracht het schip vlot te sleepen, doch zijn hierin niet geslaagd. Men zal nu een gedeelte der lading hout lossen en daarna trachten het schip vlot te sleepen. Er bestaat geen gevaar voor de bemanning en het schip. PRIJSVRAAG VOOR EEN WERKJE OVER HET VORSTENDOM LIPFE-DETMOLD. Het Haagsche Oomité voor Volksfeesten noodigt schrijvers van school- en kinderboe ken uit tot het vervaardigen van een werkje over het Vorstendom Lippe-Detmold (land, volk, geschiedenis). Het boekje mag hoog stens veertig pagina's tellen, gewoon school boekenformaat en moet bruikbaar zijn voor de hoogste klassen der lagere school, de UL.O.-scholen en klassen, die op gelijke ont wikkelingshoogte staan. Illustraties zijn ge wenst. Inzending voor 1 Januari 1938 aan het secretariaat van het comité, Jacob van der Doesstraat 123 Den Haag, onder motto met verzegeld naambriefje, op welks om slag het motto is vermeld. Het auteursrecht van het door de jury met een prijs van één honderd gulden te be kronen handschrift, blijft eigendom van den schrijver, die verplicht is voor uitgave, in een door het comité goed te keuren vorm en op de door het comité verlangde wijze, bin nen zes maanden na de bekroning zorg te dragen. Bij gebreke waarvan het auteurs recht aan het Haagsche Comité voor Volks feesten overgaat. De jury bestaat uit de heeren: D. Hans journalist, oud-voorzitter van den Neder- 'andschen Journalistenkring; dr. N. Japikse ïirecteur van het Kon. Huis Archief; J. N. Pattist, voorzitter groep Nederland van het Algemeen Nederlandsche Vertoond, drs. D. Gr. G. van Ringelestein, inspecteur van het gemeente-onderwijs en L. P. van der Heijden, secretaris van het Comité. Sportvliegtuig over den kop geslagen. Bestuurder gedood. Maandagmiddag omstreeks vier uur is in een tuin te Princenhage een sportvliegtuig, een Koolhoven-toestel van het type F. K. 41, be stuurd door den heer J. Hommels, een 22-jari gen leerling van de Kweekschool voor de Zee vaart te Amsterdam, over den kop geslagen. De bestuurder kwam hierbij om het leven. De heer Hommels was vroeg in den middag van Schiphol vertrokken voor een vlucht naar Eindhoven, waar hij om 15.20 uur landde. Van hier steeg Hommels korten tijd later op voor de terugreis. Hij besloot via Princenhage, waar familie van den jongeman in het St. Luciagesticht verblijf houdt, terug te keeren. Boven het gesticht gekomen, cirkelde Hom mels eenige malen in het rond, waarbij hij vlak uov«n de inrichting vloog. Alvorens den toch\ voort te zetten, ging hij hooger vliegen. Plot seling echter scheen er iets aan den motor te haperen. Het toestel daalde snel. Nog even gelukte het den bestuurder iets te stijgen, doch kort daarop stortte het toestel neer. Het kwam terecht in de tuinderij van een kweeker. De staart van het vliegtuig werd totaal verbrijzeld, terwijl de bestuurder ern stige wonden opliep. Kort na het ongeluk is hij ter plaatse over leden. Per brancard is het stoffelijk over schot naar het lijkenhuisje van het St. Lucia gesticht overgebracht. Het toestel, waarmede het ongeluk gebeurde, is een vliegtuig van de Nationale Luchtvaart- school. De af tapping van Maaswater. [_andboUWVerhuizing. KOPERDIEFSTALLEN TE ROTTERDAM OPGEHELDERD. De rivierpolitie te Rotterdam is er in ge slaagd een aantal koperdiefstallen op den rechter Maasoever waarbij een aantal blok ken koper tot een totaal gewicht van ca. 600 kg. is ontvreemd, op te helderen. In verband met deze diefstallen is een aantal personen aangehouden van wie er thans vier ter be schikking van den officier van justitie zijn gesteld. Tegen een is proces-verbaal opge maakt. Twee anderen zijn weer op vrije voe ten gesteld. Ongeveer tien dagen geleden deed een ex peditiefirma te Rotterdam bij de rivierpolitie aangifte dat uit een der loodsen aan den rechter Maasoever een aantal blokken koper vermoedelijk ruim twintig, waarvan het ge wicht varieerde tusschen 15 en 30 kg. per blok, werden vermist. Door de verklaringen van een chauffeur, die zich herinnerde dat hij bij de betrokken loods een man blokken koper had zien weg halen, heeft de politie een spoor kunnen vol gen, dat achtereenvolgens leidde tot de arres tatie van twee havenarbeiders, A. K oud 45 jaar en H. M. Roud 44 jaar, die wegens medeplichtigheid in bewaring werden gesteld van de gebroeders P. en L, H. en den 37-ja- rigen T. N., die het koper hebben wegge haald en van den opkooper L. P. uit Spangen, die van heling wordt verdacht. Uitspraak van het Permanente Hof van Intern. Justitie. Maandagmiddag heeft het Permanente Hof van Internationale Justitie onder groote belangstelling uitspraak gedaan in de zaak tusschen Nederland en België betreffende de aftapping van. het Maaswater.. Wat de principale vordering betreft door de Nederlandsche regeering ingesteld, heeft het Hof met 10 stemmen tegen 3 de verschil lende conclusies van de memorie van de Ne derlandsche regeering verworpen. Wat de reconventioneele vordering betreft door de Belgische regeering ingesteld, heeft het Hof met dezelfde stemmenverhouding de conclusies van de Belgische regeering ver worpen. Aan het arrest van het Hof zijn de indivi- dueele meeningen toegevoegd van verschil lende rechters, die zich met de uitspraak niet kunnen vereenigen. In de eerste plaats van den heer Anzilotti, in de 2e plaats van de heeren Altamira en Jhr. mr. Van Eysinga, in de 3e plaats van Sir Cecil Hurst, vice-president van het Hof (betreffende de reconventioneele vordering van België) en van prof. De Visscher (even eens betreffende de reconventioneele vorde ring van België). Eindelijk heeft rechter Hudson, ofschoon zich met het arrest vereenigende, daaraan eenige opmerkingen toegevoegd. Zooals bekend had Nederland geëischt dat eenige waterstaatwegen, door België aangelegd of nog aan te leggen, door het Hof in strijd zouden worden verklaard met het in 1863 ge sloten verdrag. In 't bijzonder gold het hier de voeding van het kanaal ten Z. van Maas tricht door water, dat niet te Maastricht uit de Maas komt. En voorts de voeding van ver schillende kanalen in België. Namens ons land was geëischt dat België met genoemde werken niet zou voortgaan en dat weer teruggekeerd zou worden tot den toestand van 1863. België had van zijn kant ook bezwaren ge maakt. De Nederlandsche Regeering zou volgjens België het verdrag van 1863 hebben geschon den door op den loop van de Maas beneden Maastricht den stuw van Borgharen aan te leggen. Voorts zou het Julianakanaal, dat Ne derland zijdelings van de Maas heeft aange legd beneden Maastricht van Limmel tot Maas- bracht voor zijn voeding aan het verdrag van 1863 zijn onderworpen. WAT IS „GENEESKUNDIGE RAAD?" Een bekende helderziende in Amsterdam, mej. W. S. is door de Amsterdamsche Recht bank wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde veroordeeld tot f 200 boete. By haar had zich als patiënte aangemeld mej. van der H. De helderziende streek haar over het lichaam en schreef vervolgens kruiden voor. Als belooning voor dezen geneeskundi gen raad nam zij een rijksdaalder aan. De raadsman van de helderziende heeft in cassatie als verweer gevoerd, dat de Recht bank ten onrechte heeft aangenomen, dat voor de strafbaarheid van het feit, dat ten last gelegd was voldoende is, dat genees kundige raad verstrekt is en het onverschil lig is of degeen, die deze raad kwam in winnen, al dan niet aan een kwaal leed, ter wijl hier van een „patiënt" geen sprake was. De Hooge Raad heeft nu overwogen, dat onder „geneeskundigen raad" in den zin dei- wet moet worden verstaan een raad, welke de vermeende of werkelijke strekking heeft, genezing van een ziekte of kwaal te bevor deren en de wet nergens den eisch stelt, dat degene, aan wien die raad wordt verschaft, inderdaad ziek is. Op dezen grond heeft de Hooge raad het cassatieberoep verworpen. DE „PLANVLAG". G. B. te Amsterdam is door de rechtbank aldaar ter zake van overtreding van het uni formverbod veroordeeld tot f 1 boete omdat hij op den 1-Mei-dag van 1936 in een optocht der S. D. A. P. de vlag had meegevoerd van het zoogenaamde „Plan van den Arbeid" be schouwd als een politieke leuze, woorden, die een eigen politieke beteekenis hebben ge kregen en daarom uitdrukking zijn van het staatkundig streven der S.. D. A. P. De Hooge Raad heeft de bewezenverklaring niet voldoende met redenen omkleed geacht, het vonnis vernietigd en de zaak verwezen naar het Gerechtshof te Amsterdam. BIJ HET ZWEMMEN IN ZEE VERDRONKEN. Maandagochtend is tusschen Kijkduin en Monster het lijk aangespoeld van een onge veer 35-jarigen man, die waarschijnlijk bij het zwemmen in zee verdronken is. De man was bijna geheel ontkleed. De ove rige kleedingstukken werden door de politie op het strand gevonden. Vermoedelijk is het slachtoffer uit Rotter dam afkomstig. VERJAARDAG PRINS BERNHARD. Heden, ter gelegenheid van den verjaardag van Prins Bernhard zullen de cafés en res taurants te Amsterdam geopend blijven tot 2 uur des nachts. KRANSLEGGING OP HET GRAF VAN GENERAAL VAN HEUTZ. Zaterdag 10 Juli a s. zal de Raad van Be heer van de Stichting Fonds Ridderdagen een krans leggen op het graf van luitenant gene raal J. B. van Heutz op de Nieuwe Oosterbe- graafplaats te Amsterdam. De plechtigheid zal des middags te drie uur geschieden. DE PRINS BERNHARDTOCHT TE AMSTERDAM. Voor den Prins Bernhardtocht te Amster dam te houden, georganiseerd door den Amsterdamschen Roeibond, de Unie van Wa tertoeristen en de Kon. Ned. Motorboot-Club. onder auspiciën van de V. V .V. Amsterdam bestaat groote belangstelling. Aan de verlichting en versiering wordt de laatste hand gelegd. Het belooft een mooie, vroolijke tocht te worden. Het vertrek geschiedt om tien uur van de kom van den Amstel, tegenover het gebouw van de Roeivereeniging „De Hoop" Het convooi zal daarna de volgende route nemen: Amstel, Hooge Sluis, Heerengracht, Singel. Binnen-Amstel, Amstel. Na afloop worden de prijzen uitgereikt op het terras van het Amstelhotel. I Van verschillende plaatsen langs den weg 1 zulen gekleurde lichtwerpers op de vaartui- Igen worden gericht, waarvoor de Amstelbrou- werij belangeloos haar medewerking heeft verleend. Nergens rust. Neen, geachte lezer, het is heusch geen zetfout, wat hier boven staat, want het is geenszins over landverhuizing, dat ik het in deze bijdrage zal hebben, doch wel over het feit, dat .Landbouw" de afdeeling van overheidszorg in den loop der jaren reeds heel wat aan verhuizingen heeft bloot gestaan Tot 1901 had Landbouw het betrekkelijk rustig, was het ondergebracht en bleef het bij Binnenlandsche Zaken, welk departement heden ten dage een van de kleinste jarenlang een verzamelpunt van heel wat onderdeelen van de staatszorg is geweest. Onderwijs, Waterstaat, Handel, Nijverheid hebben er geruimen tijd onder geressorteerd en ook genoten er een tijdje gastvrijheid Jacht en Visscherij, die voor dien ook al eens een zelfstandige bestuurstaak waren ge weest onder den naam Houtvesterij. In 1877 zagen ze zich wreedelijk van eikaar gescheiden, want toen ging de Visscherij als onderdeel van Handel en Nijverheid weg van Justitie om bij Waterstaat te komen, terwijl Jacht bij Justitie bleef. Terugkeerende tot Landbouw, zien we, dat in 1898 Minister Goeman Borgensius, blijkbaar als eerste stap op den weg naar het scheppen van een afzonderlijk Departe ment, de Directie van Landbouw in het leven, riep. Maar onder Dr. Kuyper verhuisde Landbouw in 1902 weer naar Water staat. Eindelijk brak dan in 1905 het groote oogenblik aan, waarop het Ministerie van Landbouw, Handel en Nijverheid ontstond, met Mr. Veegens aan het hoofd. Tot 1922 handhaafde zich dit departement, doch toen ging het ten onder en kwam het bij Binnen landsche Zaken terug, terwijl Handel en Nij verheid naar in 1918 geschapen Ministerie van Arbeid verhuisden. Met Landbouw ging ook Visscherij mee naar het departement welks leider in Thorbecke's torentje troon de. Negen jaar later, wederom verhuizing. Land bouw en Visscherij kwamen n.l. in 1931 bij Economische Zaken en Arbeid, doch ook dit bleef niet zoo heel lang duren, want twee jaar later ging Arbeid, dat Sociale Zaken werd, er af. Landbouw zelf bleef toen nog waar het was, maar in 1935, na de door Colijn overwonnen politieke crisis, kreeg Mr. Deckers een nieuwe portefeuille, die Landbouw en Visscherij, vooral omdat zijn ambtgenoot Gelissen Handel, Nijverheid en Scheepvaart al omvattend genoeg vond om zich nog met landbouw en visscherij-kwesties te hoeven in te laten. En thans staan we voor den zopveelsten maal aan het verdwijnen van het afzonder lijke Landbouw-departement. Dat dit het eind van de verhuizingen is, zal vermoe delijk wel niemand gelooven. Dr. E. VAN RAALTE. Verbond van Vereenigingen voor Veilig Verkeer. Verkeersdagen dagen van bezinning. In verband met de verkeersdagen, die op 1, 2 en 3 Juli a.s. in ons land worden gehouden, verzoekt het Verbond van Vereenigingen voor Veilig Verkeer opneming van het navolgende: Óp bepaalde dagen bijvoorbeeld op 'n verjaardag of op oudejaarsavond blikt men wel even op den afgelegden weg terug, zegt men tot zichzelf: „weer een jaar ouder" en men vraagt zich af, of men met de afgeloopen jaren tevreden kan zijn en wat de toekomst nog zal brengen. Dagen van bezinning dat moeten, zij het ook in ander opzicht, ook de jaarlijks terug keerende verkeersdagen worden. Op deze da gen moet ieder weggebruiker zich een aantal vragen voorleggen; bijvoorbeeld: „Welke rol heb ik in het afgeloopen jaar in het verkeer gespeeld? Heb ik het er goed afgebracht en is dit mijn eigen verdienste? Of ben ik vaak slechts door geluk en de zelfbeheersching van anderen aan een zekeren dood ontsnapt? Ben ik met de verkeersregels goed op de hoogte en pas ik ze steeds nauwlettend toe? Ben ik voor anderen, in het bijzonder voor Jongeren, steeds een goed voorbeeld of werk ik de slordigheid en nalatigheid in de hand? De automobilist moet zich afvragen: „Is mijn wagen goed in orde? Werken stuur en remmen goed of kan ik ze beter eens bij een remmen-controle laten nakijken? Voldoet mijn verlichting aan alle eischen? De motorrijder moet zich eveneens de vragen voorleggen, of stuur, remmen en ver lichting deugen! Hij mag zich ook wel afvra gen: „Neem ik de bochten steeds volgens voorschrift? Geef ik steeds de vereischte sig nalen?" De wielrijder moet zich van zijn bij zonder groote verantwoordelijkheid bewust zijn. Hij zou zich kunnen afvragen: „Heb ik niet soms misbruik gemaakt van de snelheid, die mij m'n fiets geeft? Heb ik het niet vaak gewaagd om nog net voor een auto door te glippen? Moet niet juist ik. als wielrijder iets bijzonders doen voor de veiligheid? En als niet ik alleen maar ook de andere 3V2 millioen wielrijders in Nederland hun best doen in den strijd voor de verkeersveiligheid, moet dan niet eindelijk het ongevallencijfer krach tig omlaag gedrukt kunnen worden?" De voetganger! Ook hij heeft veel re denen deel te nemen aan dit stille verkeers- examen, dat ieder bij zichzelf moet houden! Heeft hij nooit onverwacht den weg overge stoken? Heeft hij niet soms de teekens der verkeersagenten of de lichtsignalen verwaar loosd? Uit de stille bezinning in deze verkeersda gen kan de wil worden geboren in het vervolg nog nauwgezetter de regelen van den weg in acht te nemen. NEDERLANDSCHE KINDERBOND De vereeniging Nederlandsche Kinderbond vergaderde Zaterdag te Scheveningen, onder leiding van de vice-presidente, mej. C. Wes tendorp, uit Haarlem. De presidente, Suze Groshans te Arnhem was wegens familieom standigheden verhinderd. Uit de jaarverslagen bleek, dat in de afdee- lingen, vooral in dip van Haarlem, goed ge werkt was. Het vacantieplan werd vastgesteld, waarbij Uddel dezen zomer als verblijf voor de club jes is uitverkoren Een kinderband en een zangkoor voerden na de pauze speelliedjes uit. Des avonds heeft dr. W. E. van Wijk, direc teur van het Museum voor het Onderwijs te 's Gravenhage, een korte lezing gehouden over de besteding van den vrijen tijd door kinderen

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 5