VERKADE'S KORSTJES DONDERDAG 1 JU ET 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 2 De Javasche Bank. Optimistische toon in het jaarverslag. Dividend 10t/s%. Aan het verslag van den president van de Javasche Bank over 1936/'37 wordt het vol gende ontleend: Voor het eerst sedert vele jaren kan mijn verslag een gedecideerd optimistischer geluid doen hooren. De relatieve vooruitgang in de richting van toenemend evenwicht der econo mische verhoudingen, dien ik vorig jaar aan duidde als het. voornaamste kenmerk van de economische ontwikkeling gedurende 1935, heeft in het afgeloopen jaar plaats gemaakt vóór eene uitgesproken conjunctuurverbete ring, welke door haar plotseling intreden en haren omvang zelfs al weer twijfel heeft doen rijzen aan hare bestendigheid. Velen onzer ondervinden na jaren van slinkend verkeer, prijsdaling en „stabilisaties-voorspiegelingen door zoogenaamde monetaire conjunctuur-be- heerschei-s groote moeite zich te realiseeren, dat ook opgaande conjunctuurbewegingen met toenemende productie en omzetten en re latief snelle en sterke verhoogingen van het prijspeil nog altijd mogelijk zijn gebleven. Zij vragen zich af, of de thans allerwegen te con- stateeren opleving wel een wezenlijk karakter draagt. In de economische positie van Ned. Indie krwam in het afgeloopen tijdvak eindelijk een zeer wezenlijke verbetering. De basis voor 's lands welvaart: de mogelijkheid tot afzet van Indische exportproducten ter wereldmarkt en de ruilvoet tusschen deze exportproducten en de in ruil daarvoor uit het buitenland te betrekken meerendeels industrieele in- voergoedei-en, werd tengevolge van de reeds in den aanhef geschetste opleving der wereld conjunctuur aanmerkelijk verbreed en verbe terd, doordat eenerzijds de wereldmarkt meer Indisch product ging vragen en anderzijds een krachtig herstel in de prijsverhouding van grondstoffen en agrarische producten tegen over industrieele goederen intrad, hetwelk uiteraard ook Indië's ruilvoet met het buiten land belangrijk gunstiger deed worden. Het is naar mijne overtuiging uitsluitend deze, voor Nederlandsch-Indië tot reëele welvaartsver meerdering leidende ontwikkeling, die als groote winst van het afgeloopen jaar valt aan te merken. Daar het economisch toeval wilde, dat de de preciatie van den Indischen gulden naar tijds orde juist samenging met eene krachtige op leving der wereldconjunctuur, moet het on mogelijk worden geacht den specifieken in vloed der monetaire wijziging op de economi sche verhoudingen in Nederlandsch-Indië met eenigen graad van nauwkeurigheid vast te stellen. Slechts kan met voldoening worden ge constateerd, dat de situatie, zooals zij zich in het laatste jaar onder invloed van de verbe tering der wereldconjunctuur als een geheel ontwikkelde, zeer zeker de mogelijkheid heeft geschapen voor eene verhooging van het wel vaartspeil dezer gewesten in de naaste toe komst. Evenbedoelde mogelijkheid ligt in een land een structuur als Ned. Indië voorname lijk in de sterk gestegen rentabiliteit van het met zeer lage kostprijzen werkende landbouw- en mijnbedrijf, hetwelk thans door toenemen de oroductie en door stijging van de opbrengst van het product als gevolg van verbeterde we reldconjunctuur kan profiteeren. Ofschoon deze situatie in het jaar 1936 nog niet volledig tot uitdrukking kwam, zal zij zich in 1937 duidelijk manifesteeren. In het algemeen met uitzondering wel licht van de aardolieproducten bracht de depreciatie van den gulden geen beteekenen- de verruiming van afzet voor Indische export producten, zoodat de verbeterde exportmoge lijkheden zijn toe te schrijven aan de toege nomen vraag ter wereldmarkt. Het prijsverloop doet overigens zien, dat niet de depreciatie van den gulden den omslag in de conjunctuur hier te lande heeft gebracht, doch dat het herstel reeds voordien als gevolg van de geleidelijke verbetering van de inter nationale economische situatie was ingetre den. Ook bij eene ongewijzigde monetaire si tuatie zou de conjunctuur hier te lande zich zonder twijfel in stijgende richting hebben bewogen. Naar zich thans laat aanzien, zal de verbe tering van de landsfinancien zich in 1937 krachtig doorzetten. De landsinkomsten waren in de eerste vier maanden van het jaar reeds f31 millioen hooger dan in de overeenkomsti ge periode van 1936. zoodat het staatsmkomen over 1937 vermoedelijk zeer belangrijk boven dat. van het jaar 1936 zal uitgaan. Deze verbe tering mag nochtans hoog noodig worden ge- achtt, niet slechts met het oog op de gestegen materaalkosten, de bijslagen op loonen en sa larissen en de noodzakelijke verbetering van 's lands weermacht, doch evenzeer met het oog op het wegnemen van de zwakke steeën in het budget, die gelegen zijn in onvoldoen de reserveering voor toekomstige pensioen lasten en vooral in onvoldoende aflossing op 's lands schuld. De winst- en verliesrekening wijst een netto winst aar van f 1.766.024,30 tegen f 1.395.710,03 over het 108ste boekjaar. De dividenduitkee- ring zal IOV2 procent bedragen of f 52,50 per aandeel van f 500 en f 26,25 per aandeel van f 250. AGENDA. DONDERDAG 1 JULI Gem. Concertzaal: Volksconcert van de H. O. V. Groote Kerk: Orgelbespeling, 34 uur. Palace Fihnac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: Clark Gable en Clau- dette Colbert in „It happened one night". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Oké, Don Juan" met George Brent en Beverly Roberts. 2.30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt The*..rPremière, met Zarah Leander. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: De Romantische Senorita, met Ida Lupino. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Kunsthandel „Pictura", Gierstraat 31: Tentoonstelling van 19 Juni t/m. 9 Juli. Dage lijks van 10—19 uur. VRIJDAG 2 JULI Groote Kerk: Concert Zang en Vriend schap. Solisten Jo Vincent en George Robert. Aanvang 8.15 uur. Gebouw Armenraad, Jansweg 39: Jaarl. Alg. vergadering Ver. Het Brokkenhuis Aan vang 8 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend minuten wereldnieuws. Nieuw programma. Bioscopen, nieuw programma Kunsthandel „Pictura", Gierstraat 31: Tentoonstelling van 19 Juni t m. 9 Juli.'Dnnp- lijfcs van 10—19 uur ÏIJ ALLE SPORT: (Adv. Ingez. Med.) Automatisch telefoneeren (Aanvangende heden zijn een 17-tal plaatsen, waaronder Am sterdam. Hilversum en Zaandam om slechts de grootste te noemen, voor Haarlemmers rechtstreeks automatisch per telefoon te be reiken.) Ons automatische verkeer Per telefoon zal heden weer Een veel grooter rayon bestrijken; Dit is een woord van hulde waard, Dat Haarlem het in dank aanvaardt, Moge uit enkle regels blijken. ;t Is inderdaad een prachtig ding, En technisch een verbetering. Die leeken sprakeloos kan maken; Je draait maar en je hebt contact, Het raadsel, hoe 't zoo zuiver pakt, Is ook om draaierig te maken. Geen wachten meer aan 't instrument, Tot j' eindelijk verbonden bent, Omdat een ander eerst moet spreken; Je draait je eigen lijn voortaan, Al doe je het voorzichtig aan, Opdat het lijntje niet zal breken. Zij, die ons aller leidster was, Komt er nu niet meer aan te pas. Wij kunnen zelf de daad bedrijven; Men schakelde de juffrouw uit. Verbannen is haar stemgeluid. Het loopt nu over andre schijven. Een woord van afscheid tot besluit, Juffrouw, men schakelt u nu uit, En dat op technisch goede gronden; Maar 'k breng u dank, dat u zoo vaak, I11 het verrichten van uw taak. Mij vlug en feilloos hebt verbonden. De frissche stem, die tot mij kwam: Meneer, hier hebt u Amsterdam, Zal ik nu voortaan niet meer hooren; Noch 't vriendelijke: spreken maar! Ik zal het voelen, eerlijk waar, Dat 'k daaraan toch iets heb verloren. NUTSSPAARBANK TE HAARLEM. Vergelijkend overzicht over Juni 19371936. Aantal behandelde posten 16620, v.j. 15315 Aantal inlagen 10785, v. j. 9936. Aantal terugbetalingen 5835, v.j. 5379. Ingelegd f 494.454.55, v. j. f 369.677.92. Terugbet. f 453.372.39 v. j. f 442.796.73 Meer ingelegd f 41.082.16, v. j. minder f 73.118.81. Aantal nieuwe boekjes: 283, v.j. 225. Aantal afbetaalde boekjes: 150, v. j. 172. Spaarbusjes op 30 Juni 1937 in omloop: 3428 Geledigd in Juni 1937: 300 busjes met to taal inhoud van f 4984.37. Aantal verhuurde kluisloketten op 30 Juni 1937: 611. HET ONGELUK MET HET CENTRAAL TOONEEL Heden, Donderdag stond voor den kanton rechter te Amsterdam terecht de 40-jarige chauffeur C. S., die bij verstek was veroor deeld tot 50 boete wegens het in gevaar brengen vair het verkeer. Hij bracht op 19 Januari j.l. het gezelschap van het „Centraal Tooneel", directie Cees Laseur, naar Leeuwarden. Op den Hemweg even voor de pont bij de Hembrug stak plot seling een 6 M. lange vrachtwagen, komende van een erf, den weg over. Het gezelschap had plaats genomen in twee auto's, waarvan de verdachte de achterste bestuurde. De eer ste taxi minderde vaart en stopte voor de vrachtauto, doch de chauffeur van den twee den wagen zag niet dat de vrachtauto den weg opdraaide en wilde passeeren. Hij reed door en kwam in botsing met den zwaren tractor. Bij het ongeluk werd de acteur Chris Baaij ernstig gewond: ook eenige andere inzitten den liepen lichte snïjwonden op. Verd. was in verzet gekomen omdat hij van oordeel was dat het ongeluk niet aan hem was te wijten, doch aan den chauffeur van de vrachtauto. Deze chauffeur werd als getuige gehoord en gaf toe dat hij op het linkerweggedeelte was gaan rijden om de bocht te maken. De Ambtenaar van het O.M. merkte in zijn requisitoir op, dat de bestuurder niet voldoen de vaart heeft geminderd toen de voor hem rijdende auto dit deed. Aan dit niet tijdig remmen is het ongeluk te wijten. De straf, die bij de verstekbehandeling is opgelegd, komt spreker juist voor, zoodat hij bekrachtiging requireerde 50 boete wegens het verkeer in gevaar bréngen). De kantonrechter was van oordeel dat verd. de vrachtauto had moeten zien. Spr. achtte het ten laste gelegde bewezen; hij wilde echter de omstandigheden waaronder het ongeluk was gebeurd in aanmerking nemen en ver oordeelde verd. tot 25 boete. De Bilt voorspelt: Meest matigen Zuidelijken tot Weste lijken wind. zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk eenigen regen, iets warmer. BAROMETERSTAND Hoogste 770.1 m.M. te Rochefort. Laagste 749.7" m.M. te Stensele. De depressie die gisteren ten Noordwesten van Schotland lag trok in Zuidoostelijke rich ting naar de Noordzee en nam in diepte af. Zij vormde de voorlooper van verdere minima die naderen in een gebied van lagen lucht druk dat waarschijnlijk tot ver Zuidelijk op den Oceaan reikt. Langs den Noordrand van het gebied van hoogen luchtdruk op den 45sten breedtegraad worden warme luchtmassa's aangevoerd die in Engeland en om de Noordzee de temperatuur deden stijgen. In Centraal Europa is het nog koud, de af koeling der laatste dagen drong thans Oost waarts door tot in Polen en de Baltische staten. Op het Noordelijk deel der Noorsehe kust, op IJsland en langs de Oostkust van Groenland waaien koude winden uit de Poolzee. Het weer is overal zwaar bewolkt tot betrokken. In Zwitserland en de Alpen komt echter opklaring evenzoo in Zuid-Frankrijk. De meeste regen viel thans in Zweden en Noord-Scandinavië. In Duitschland en op de Britsche eilanden viel geen regen van betee- kenis. Te De Bilt viel in den nacht 12 m.M. De weerstoestand is thans weer stationnair geworden met Zuidwesten wind en betrokken weer met nu en dan regen en met veel grootere vochtigheid dan de laatste dagen. BAROMETERSTAND Vorige stand 765 mil. Stand van heden 766 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KUIPERS ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 ■met vwA qescAitnAe* (Adv. Ingez. Med.) 50-JARIG BESTAAN DER FIRMA VERKRUIJSEN EN DE LANGE. Heden herdacht de firma Verkruijsen en De Lange haar 50-jarig bestaan. Reeds in den vroegen morgen stroomden hal van huldebewijzen binnen, bestaande uit bloemen- en fruitmanden. Namens het per soneel overhandigde de heer N. J. Korte Sr. die reeds 43 jaar bij de firma werkzaam is. een oorkonde. Ook verschillende corperaties uit het buitenland gaven blijk van hun belangstel ling. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 12.— uur. Londen 8.99J4. Berlijn 73.00. Parijs 7.22V2. Brussel 30.66. Zwitserland 41.62. Kopenhagen 40.10. Stockholm 46.30. Oslo 45.10. New York 1.82 1/16. Praag 6.33V2. JUBILEUM KAPPERSZAAK H. v .d. LAAN. Zooals wij meldden, is het heden 25 jaar geleden, dat de kapperszaak van den heer H. v. d. Laan, aan den Zijlweg, werd op gericht. Bij deze gelegenheid mocht de heer van der Laan zeer vele bewijzen van belangstel ling ontvangen, vooral veel bloemstukken van vaste bezoekers van de zaak, zakenre laties, vrienden en verder ook vele persoon lijke bezoeken, telegrammen en schriftelijke gelukwenschen. NIEUWE TWEEDE KAMERLEDEN. De voorzitter van het Centraal Stembureau heeft als opvolger van minister Slotemaker de Bruine tot lid van de Tweede Kamer be noemd verklaard mr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg te Bilthoven, en als opvolger van minister Colijn den heer J. Algera te Leeuwar- den. Als opvolgers van de ministers De Wilde en Van Dijk zullen thans als Tweede-Kamerleden benoemd worden verklaard de heeren G. Baas Kzn., wethouder van Amsterdam en H. Bötter- weg, wethouder van Utrecht AN ZEELAND IN Dl. Yr-tvELiMGDL STATEN. De Belgische minister president Van Zeeland, die in Amerika besprekingen voert niet president Roosevelt, bij zijn aankomst ia New-York. In het midden zijn echtgenoote. SCHAKEN. DE ROCHADE—AALSMEER. De tweede ontmoeting van de promotie- en degradatiewedstrijden, die tusschen deze clubs zijn gespeeld, had plaats in het clublokaal van De Rochade in café Suisse aan den Rijks straatweg, met hot volgende resultaat: De Rochade: Aalsmeer: A. de JongF. Noordhoek 10 J. E. StrengersA. Groenendijk 01 J. Roelfs Jr.C. Noordhoek 01 Harry BlokkerDs. De Lange afgebr. D. Andrea—G. G. Dekker 0—1 D. J, EssinkP. G. Knibbe 01 W. MantelW. v. d. Schilden afgebr. J. BlokkerH. Smit 10 S. J. AbspoelK. v. Keulen 10 Joh. v. Polen—C. Nell 0—1 Voorloopig 35 De partij aan bord 4 staat in het voordeel van De Rochade; die aan bord 7 zal wel re mise worden. De totale uitslag zal dus waar schijnlijk 4]/25y2 worden. Daar De Rochade ook den eersten wedstrijd heeft verloren, zal deze club dus het volgend seizoen weer in de derde klasse uitkomen. ZEILEN. EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN STARKLASSE. Uit Kiel: Woensdag werd de vierde race ge zeild van de Europeesche kampioenschappen in de starklasse, waarbij Bob Maas met de „Bern 2" vierde werd en in het algemeen klas sement weer een plaatsje kon opschuiven. Toch heeft onze landgenoot op den titel wei nig kans meer, immers dr. Bischoff (Duitsch land) met de „W'annsee" en luit. Salata met de „Denebola" hebben na de vierde race de leiding met ieder 50 punten, terwijl Bob Maas met de „Bern 2" thans over 36 punten beschikt. HENGELEN. VISCHCLUB „BACA". Bovengenoemode vereeniging hield een wedstrijd op bovenmaatsche witvisch in de Ringvaart te Bennebroek. De eerst prijs was een medaille, beschikbaar gesteld door het Vogelhuis aan de Cronjéstraat. Die werd gewonnen door Brij met den grootsten viseh; 2e pr. Derksen met de meeste en extra pr. voor eerste vischje; 3e prijs Logmans; 4e prijs J. Hirs; 5e prijs v. Musscher; 6e prijs v. d. Gevel. De controleur Snoek kreeg ook een prijsje. CRICKET IN ENGELAND. De stand van de Dinsdag begonnen wedstrij den is: Op Lord's: M. C. C. een buitengewoon snelle 484 (H. G. Owen Smith 168", Compton 116) tegen Oxford 381, gestaakt wegens slecht licht. Op den Oval: Surrey 412—7 (E. R. T. Hol mes 139) tegen Cambridge. Te Ilford: Yorkshire 325—5 (Hutton 124, zijn 7de century) tegen Essex. Te Dudley: Wor cester 163 (Goddard 784) tegen Gloucester 162. Te Tunbridge Wells: Kent 209 tegen Leicester 745. Te Taunton: Somerset 254 te gen de Nieuw-Zeelanders. Te Nottingham: Notts tegen Glamorgan 77—4. regen. Te Liver pool verregende de 1ste dag van den wedstrijd Lancs tegen Sussex geheel. HONKBAL. WEDSTRIJDEN DER MIDDELB. SCHOLEN. Woensdagmiddag werden op het Sport terrein aan de Kleverlaan de laatste wed strijden der Middelbare Scholen gespeeld. Doordat het Kennemer Lyceum zich terug getrokken had werd de halve finale gespeeld door H.B.S. A, Tweede H.B.S. B III, R.K. Lyceum Alkmaar n en Tweede H.B.S B I Het derde negental van de Tweede H.B.S. had tegen de H.B.S. A niet veel in te bren gen. Er kwamen in enkele beurten niet meer dan drie man aan slag en dan was het weer wisselen. Bij de HJ3.S. A kwamen er echter in elke beurt eenige binnen. Na vier innings was de stand dan ook 12—0. Toen kwam er echter plotseling weer spanning in. Door zwakker spel van de HJ3.S. A begon ook de HJ3.S. B te scoren, 't Werd een beurt van acht runs. Daarmee was echter het totaal van de H.B.S. A nog niet overtroffen zoodat deze de vijfde beurt niet behoefde te slaan en nog met 128 won. Hierna speelde het eerste negental van de Tweede H.B.S. B tegen het tweede negental van het R.K. Lyceum uit Alkmaar, den win naar van een Alkmaarsche serie. Toen bleek duidelijk het groote verschil dat er bestaat tusschen scholieren die vaak goed spel zien en scholieren die het nooit zien. In alle opzichten waren de Alkmaarders zwak ker dan de Haarlemmers. Deze hadden weinig ontzag voor de Alkmaarschen werper, sloegen er lustig op los en genoten van tal rijke fouten in het veldwerk. De kaasstadbe woners slaagden er pas in de vijfde beurt in het eerste en naar al spoedig bleek het eenige punt te scoren. De Tweede H.B3. B won met 181. Zoo ging de eindstrijd tsuschen de Tweede H.B.S. B I en de H.B.S. A. Ook dit werd geen bijzonder mooie partij. Daarvoor was 't verschil tusschen de twee negentallen te groot. De A H.B.S.'ers konden het slecht vinden met den Haarlemschen werper Ooster- veld. In vijf innings brachten zij het tot slechts vier honkslagen, waaronder een van drie honken van Dorst. Ook de achtervanger van HJ3.S. had groot aandeel in het succes. Verschillende keeren deed een worp van hem een spelers op het tweede of het derde honk sneuvelen. Ook aan de andere zijde was de H3.S. B veel beter. Er werd geducht geslagen op het wer pen van Visser en ook later toen Drost op de werpplaat stond. In totaal werden het tien honkslagen, waaronder twee van twee honken en van Tjaden een van drie honken. Daarbij genoten de B H.B.S.'ers van vele fouten. Oosterveld bijv. liep tweemaal een home run doordat de achtervanger den derden bal niet had en slecht naar het eerste honk gooide. In den uitslag is dit verschil duidelijk uitgedrukt, want het werd 163. Na afloop reikte de heer D. Beets de medaille van den Minister van Onderwijs met waardeerende woorden over aan den aan voerder van het negental der Tweede H.BjS. B. STEDENWEDSTRÏJD AMSTERDAM—HAARLEM Thans staat vast dat de stedenwedstrijd Amsterdam—Haarlem a.s. Zaterdagmiddag plaats heeft op het terrein van Ajax te Amsterdam. Door het niet meespelen van Pijnakker zal Kloos de plaats op het tweede honk innemen cn Schijvenaar die van korte stop. Een halve eeuw geleden Uit Haarlems Dagblad van 1887 1 Juli Woensdagmiddag twee uur zou de harddraverij, waarvan in den morgen de loting was gehouden, een aanvang nemen. Het terrein was reeds vroeg in den middag zeer vol en ook de flinke, ruime tribunes waren goed bezet. De jury bestond uit de heeren: N. Wafelbakker, voorzitter, Amsterdam jhr. Van Tets, vice-voorzitter, Haar lem W. Meijer, penningmeester, Haar lem W. G. van der Wal, secretaris, Haarlem P. Langeveld, Amsterdam J. van der Weide, Heemstede; J. H. Dolleman, Heemstedejhr. W. Mock, Haarlem L. E. Gerdessen, HaarlemJ. W. Wafelbakker, Bussum. Commissarissen van orde waren de heeren jhr. P. Quarles van Ufford, W. Reyelts, P. Mulder, A. van Walchren en P. J. van Lennep, allen Haarlem. Daar speelt de muziek der schutterij een marsch uit „Der Rettelstudent", een man wuift met een witte vlag naar beide zijden om „vrij haan" te krijgen. Een ander klimt tegen het tentje tegen over de tribune, waarin drie heeren den afloop van elke rit officieel noteeren. Hij hangt twee papieren plakkaten op met de nummers der paarden, die zoo aanstonds loopen zullen. De trompetter geeft op een teeken der commissarissen een signaal, men rekt de halzen, buigt zich over het staketsel. „Daar komen ze!" klinkt het van mond tot mond. De twee eerste mededingers snorren voorbij, en pas te zes uur is de geheele draverij afgeloopen. De prijs bestaat in een som gouds van ƒ250.-, uitgeloofd door de gemeente Haarlem Des avonds werd door het Stedelijk Muziekkorps van den heer Müller de aangekondigde muziekuitvoering ge geven, waardoor een groote menigte naar den Hout stroomde, aangetrokken ook door de illuminatie van de Dreef. Alle gaslantarens waren vervangen door prachtige gassterren. De verlich ting van de fontein vooral maakte een goed effect en trok de wandelaars aan. De heer Van den Berg had zijn stal houderij zeer eigenaardig verlicht met rijtuiglantaarns en lampions, en het huis zelf versierd met groen. Verschil lende andere gebouwen in den Hout en in de Groote Houtstraat hadden gas verlichting. Het geheele feest dat des avonds niet zeer lang duurde, slaagde naar wensch en bezorgde velen een aangenamen dag. ROEIEN. FINALE „TELEGRAAFBEKER". Triton wint. Nieuw baanrecord van 15 Min. 112/5 sec. De finale om den Telegraafbeker. die Woens dagavond tusschen de achten van Njord en Triton werd geroeid, heeft ondanks het weinig fraaie weer toch tamelijk groote belangstel ling getrokken. Deze buitengewoon spannende race werd door de Utrechtsche studenten gewonnen in 15 min. 11 2/5 sec., een nieuw record, met bij na een lengte voorsprong op Njord, dat er drie sec. langer over deed en daarmede evenzeer bleef beneden zijn eigen record, dat met iets meer dan 30 sec. werd verbeterd. PAARDENSPORT. INT. CONCOURS-HIPPIQUE TE DUSSELDORF. Uit Dusseldorf: Aan een springconcours voor buitenlandsche deelnemers, gehouden in het kader van het internationaal concours hip- pique te Dusseldorf, namen 19 ruiters deel, waaronder een groot aantal Roemeensche en Nederlandsche officieren. Vier paarden slaagden er in, het parcours zonder fouten af te leggen; hierbij was luite nant Greter met „Trixie". Bij het oversprin gen slaagde onze landgenoot er in, wederom zonder fouten over het verzwaarde parcours te gaan. De andere deelnemers maakten 3 of meer fouten, zoodat luitenant Greter met zijn foutlooze parcours een fraaie overwinning be haalde. POSTDUIVEN. DE SNEL VLIEGER. Wedvlucht van Salbris. Afstand 585 K.M. Eerste duif 2.11.36 uur. Laatste duif 3.06.32 uur. W. Petri 1 2 12 30. P. Dik 3 8 14 20 24; P. J. van Daalen 4 18 21 25 27 29; H. Roos dorp 5 6 15; J. J. Doeglas 7 9 17, A. J. C. Sweerts 10 11 13 22 23; L. Gimbrère 16, 19 28; C. Voogd 26; J. J. Petri 31. Wedvlucht van Orleans. Afstand 534 KM. Eerste duif 3.03.23 uur. Laatste duif 4.29.22 uur. P. J. van Dalen 1 4 5 6 8 9 10 12; P. Dik 2 14; W. Petri 3; A. J. C. Sweerts 7 11 13; P. A. Bosse 15 VOETBAL. JAARVERGADERING „SCHOTEN". De voetbalvereeniging „Schoten" hield haar jaarvergadering in het gebouw „Flora" aan het Pretoriaplein. Te 8.15 uur opende de voorzitter, de heer Lohmann, de vergadering en heette de aan wezigen welkom. Hij memoreerde in het kort het afgeloopen seizoen en wees op den terug gang van de financieele resultaten. Door verre reizen en weinig recettes was het in dit opzicht een teleurstelling. Als verheugend feit kon hij echter consiateeren, dat de ver eeniging kerngezond is De animo bij leden etc. is groot en doet het beste verwachten voor de toekomst. Vereer wees hij er op, dat het bestuur met de xndere 3e klassers uit Haarlem en omstrekm bezig is geweest te komen tot een speeSiek Haarlemsche com- petitie-afdeeling van den K.N.V.B., teneinde groote reizen te weien. Hoewel niet geheel voldaan, mag men t<oh te vreden zijn. Bij de bestuursverkezing nam de voorzitter met een woord van dank afscheid van den scheidenden secretars, den heer J. Dikmans, die 28 jaar lid was, waarvan 13 jaar secre taris. Zijn opvolger s de heer Geurtz.. voor de opengekomen plaits werd gekozen de heer J. van Hetem. Na een opwekken- woord werd deze goeds vergadering geslote).

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2