fiOtl iu 't jtod DONDERDAG 1' JUEI 1937 HAARDE M'S DAGBLAD s Een pittige wedstrijd met een interessant slotDe man uit het oerwoud; Kritiek op het Engelsche cricketteam; Jongere spelers gewenscht; Het voorbeeld van Australië; Óver den wandelwedstrijd ParijsStraatsburgDe waterpolo- wedstrijd HollandDuitschlandFraaie successen van D. W- R.De 58-jarige doelverdediger. Het is altijd prettig in deze tijden, waarin' sportgebeurtenissen op allerlei gebied worden opgevat met een ernst, een betere zaak waar dig, zoo nu en dan te kunnen constateeren, dat er ook nog sportsmen zijn, die weten wat den toeschouwer toekomt en hun taak verrich ten met die blijmoedigheid en zin voor tac tische details, die hun prestatie verre boven het gewone peil doet uitkomen. Een voorbeeld daarvan is het optreden in het Stadion te Los Angeles van den „man uit het oerwoud" bij een wedstrijd in het vrij- worstelen, beter bekend als „catch as catch can". Het gold hier de eerste stap op den weg naar het wereldkampioenschap door een man, die tot dat tijdstip steeds in het midden dei- maagdelijke wouden had geleefd, zich uit sluitend had getraind op een diëet van rozij nen en water en wien de moderne beschaving ten eenenmale vreemd was. Vliegmachines, cocktails, dwangbevelen en veiligheidsscheer mesjes waren voor hem even nieuw als voor ons de televisie en de stratosfeer. De fameuze Amerikaansche hardloopster Helen Stephens heeft weer eens speciale aandacht op zich gevestigd, door 100 yards af te leggen in den, voor een vrouw, fenomenalen tijd van 10.9 seconde. Nieuw wereldrecord natuurlijk. Het kan dan ook geen verwondering wek ken, dat 8000 toeschouwers waren opgekomen, om het debuut van dezen oermensch gade te slaan en zijn verschijning in den ring was waarlijk indrukwekkend. Hij had een luxueuse haarbos, die tot in den hals reikte, een gol vende baard bedekte de breede borst tot aan het middel en de kamerjas, waarin hij zijn opwachting maakte, bestond uit een oude jute- meelzak, die hij losjes over de schouders had geworpen. Hij werd vergezeld door een klei nen hond aan een touwtje, waarmede het dier voor den aanvang van het gevecht aan een der ringpalen werd vastgelegd. De strijd begon kalm genoeg, doch niet zoodra had de „man van het oerwoud" via zijn baard een geweldigen stoot op de kin moeten incasseeren, of hij ontstak in woede en in een minimum van tijd had hij zijn te genstander buiten den ring gewerkt. Vanzelf sprekend kon een dergelijke afloop van het gevecht hem niet bevredigen en hij achter volgde zijn slachtoffer tusschen de fauteuils van den eersten rang en tenslotte zelfs tot onder het plankier van den ring. Te oordee- len naar de woeste kreten en de dreunende slagen, waardoor het canvas van den ring in felle beroering geraakte en enkele planken werden gespleten, brak de strijd, onzichtbaar voor de inmiddels enthousiast geworden toe schouwers, eerst recht los. Hoewel na verloop van een vijftal minuten onze favoriet alleen en met een vriendelijken glimlach op het ge laat van onder het canvas te voorschijn kwam, aarzelde de scheidsrechter hem tot overwin naar uit te roepen, aangezien hij blijkbaar een geringe overtreding van de spelregels had begaan. Het pleit niet voor den arbiter, dat deze om een dergelijke futiliteit als het beëindigen van het gevecht onder in plaats van in dén ring den overwinnaar een hinderpaal in uen weg legde voor het bereiken van het wereld kampioenschap. Het is per saldo de geest van het spel en niet de dorre woordelijke uitleg ging van het reglement, die den scheidsrech ter moet leiden bij zijn rechtspraak. Daar over hebben wij in voetbalverslagen toch wel het noodige kunnen lezen. De eerste testmatch tusschen de cricket teams van Engeland en Nieuw-Zeeland heeft aanleiding gegeven tot een felle critiek in de sportpers aan het adres van de kBuze-com missie van de M. C.v C. Men is zeer ontevre den over het feit, dat in het Engelsche elftal op een enkele uitzondering na, geen plaats is ingeruimd aan jonge, veelbelovende spelers, ondanks de in Australië opgedane ervaringen. Het thans samengestelde team mag dan sterk genoeg zijn om de Nieuw-Zeelanders te ver slaan en, afgezien van dat resultaat, een goede prestatie te leveren, met het oog op het komende bezoek van de Australiërs aan Enge land was juist de huidige serie testmatches een prachtige gelegenheid geweest om de „coming-men" aan de sfeer van vertegen woordigend cricket te gewennen. Dat dit hoog noodig is, blijkt wel uit de thans met Hutton opgedane ervaring. Deze uitstekende Yorkshire-batsman is feitelijk de eenige der jongere generatie, aan wien de keuze-commissie een plaats in het Engelsche team had ingeruimd. Krachtens zijn prestaties had hij daar ook volkomen recht op, want een batsman, die in opvolgende county- matches 271 not out en 153 weet te scoren, beschikt toch wel over de noodige capacitei ten. Juister zou het dan ook zijn te beweren, dat Hutton zich door deze wapenfeiten zelf in het nationale elftal had gespeeld. Maar desondanks bleek de gewichtige taak, om voor zijn land op Lord's de innings te moeten openen, hem te machtig. Hij vertoefde 23 mi nuten aan de wickets zonder te scoren en werd tenslotte voor nul door Cowie gebowled. Niemand zal willen beweren, dat de M. C. C. voor de match tegen Nieuw-Zeeland, gezien de reputaties van de gekozen spelers, geen representatief elftal heeft samengesteld, doch men vraagt zich af, waarom in vroeger tij den wel en thans niet een aantal jonge krach ten in het veld werd gebracht. Immers bijna alle beroemdheden van vroe ger, zooals Hobbs, Richardson, J. T. Tyldes- ley, Ranjishinhi en anderen, werden in het Engelsche elftal gekozen vóór zij den 23-jari gen leeftijd hadden bereikt. Ook thans zijn er genoeg jeugdige uitblinkers, die voor een plaats in het nationale team in aanmerking komen, we noemen slechts Emrys Davies, Gla morgan, waarschijnlijk de beste allrounder van het seizoen Gibbons (Worcester), Mc. Corkell (Hampshire), George Pope (Derby shire) en Perks (Worcestershire). De Australiërs hebben in de vorige testserie bewezen, dat het systeem, om met zooveel mo gelijk jongere spelers uit te komen, het juiste is, mits men dezen „comingmen" de gelegen heid geeft, zich aan de speciale en nerveuze sfeer van testcricket te wennen. We weten niet, welke gebeurtenis als de zwaarste proef van uithoudingsvermogen moet worden beschouwd, de Tour de France op de fiets of de snelwandelwedstrijd Parijs- Straatsbrug over een afstand van 533 kilo meter. De wielrenners hebben althans nog enkele rustdagen en bovendien zijn er étap pes, die maar met matige snelheid worden af gelegd. Maar wat te zeggen van den Elzasser Ernest Romens, die het traject Parijs-Straats burg in den record-tijd van 74 uur 1 minuut en 40 seconden volbracht, na van den start af 50 uur onafgebroken te hebben geloopen, om daarna 50 minuten te rusten en vervol gens zonder verder oponthoud het eindpunt te bereiken. Romens arriveerde met 5 uur voorsprong op zijn naasten concurrent en legde het 533 kilo meter lange parcours met een gemiddelde uur snelheid van ruim zeven kilometer af. Men zou zoo denken, dat de winnaar nu ruim schoots voldaan zou zijn en deze krachttoer in het vervolg aan anderen zou overlaten. Niets is minder waar, want ofschoon dit de elfde maal is, dat hij aan dezen monsterwedstrijd heeft deelgenomen, waarbij hij driemaal als eerste en viermaal als tweede aankwam, is hij vast besloten om een volgend keer te trachten, in nog korter tijd het eindpunt te bereiken. Voor een dergelijk enthousiast wan delaar moet de Vierdaagsche te Nijmegen een peuleschilletje zijn, dat niet meer dan een achternamiddag in beslag neemt. Ondanks den grooten afstand en den rui men voorsprong van den winnaar aan de finish, was de onderlinge strijd tusschen en kele der 35 deelnemers op sommige wegge deelten zeer fel. Zoo had Romens na 400 kilo meter een verwoeden aanval van Seibert te verduren, die hem geruimen tijd als een scha duw volgde. Weliswaar wist hij dien aanval af te slaan en zijn concurrent tot een lang zamer tempo te dwingen, doch enkele uren daarna kreeg hijzelf een zoodanige inzinking, dat men reeds aan opgeven dacht. Zoover is het echter niet gekomen, maar toch zal Ro mens wel blij zijn geweest, toen hij in Straats burg eindelijk eens even rustig kon gaan zit ten. Steinmetz, de winnaar van het vorige jaar, eindigde ditmaal als laatste. Een van de grootste attracties op het zwem feest van D.W.R., dat op 18 Juli in de zwem inrichting aan de Houtvaart zal worden ge houden, is de internationale waterpolo-wed- strijd tusschen Holland en Duitschland. Hoe wel velen van meening zijn, dat onze Ooster buren hier een gemakkelijke overwinning zul len behalen, hebben wij genoeg vertrouwen in onze vertegenwoordigers om een eervol re sultaat te durven voorspellen. De Nederland- sche ploeg heeft regelmatig en serieus ge oefend en met vooral de Y-spelers in zoo uit stekenden vorm als thans het geval is, be hoort een gelijk spel niet tot de onmogelijk heden. Eerst staat echter nog de ontmoeting met België voor de deur en het resultaat van deze match zal een betere aanwijzing van de kracht van het Nederlandsche zevental ge ven. Het is jammer, dat D.W.R. door een on- noodige nederlaag tegen Zian de eerste plaats op de ranglijst reeds nu heeft verloren. Van zelfsprekend wordt het Y kampioen van de afdeeling, maar het zou toch spannender ge weest zijn, na de onverwachte 4-3 zege van D.W.R. op de geduchte Amsterdammers, als de beslissing in den re turn-wedstrijd tusschen deze beide clubs zou zijn gevallen. Intusschen weten onze stadgenooten zich na hun pro motie in de eerste klasse toch maar prachtig te handhaven en als nu ook Haarlem nog een paar puntjes binnenhaalt, behoeven we ons over deze club evenmin ongerust te maken. In Engeland is het provinciale-waterpolo- tournooi in vollen gang. Het ziet er naar uit, dat Lancashire, dat reeds 27 maal den kam pioenstitel heeft veroverd, dezen thans zal moeten afstaan. In bevoegde kringen acht men het tijd, dat de 58-jarige doelverdediger Charlie Smith nu eindelijk eens wordt ver vangen, doch Smith is daarover zeer veront waardigd. „Ik ben nog een jonge man", zoo zegt hij, „en sta nog pas aan het begin van mijn loopbaan". WATERPOLO. D. W. R.HAARLEM (2—2). De Waterratten zijn het eerst bij den bal: onmiddellijk wordt het Haarlem-doel onder schot genomen, doch voorloopig zonder suc ces. Ook aan den anderen kant wordt de kee per aan het werk gezet. Als Van Hemsbergen een strafworp krijgt te nemen, geeft hij aan Haarlem de leiding (01). De Waterratten vallen goed aan, doch keeper Hölsken in het Haarlem-doel is in goede conditie. Wanneer Kollerie een vrijen worp krijgt en naar Van Koningsbrugge geplaatst, brengt deze de partijen op gelijken voet (11). Na de hervatting heeft Kollerie met een paar gevaarlijke schoten geen geluk. Als Van Hemsbergen het water uitgestuurd wordt wegens opstellen binnen de twee meter, krijgt Seubring een mooie kans om aan de Water ratten de leiding te geven, doch hij mist. Dan komt een doelpunt aan den anderen kant; als de Vries zijn man vrij laat, kan Van Hemsber gen scoren (12). De Waterratten zetten er alles op om gelijk te maken, wat aan Kollerie even voor tijd gelukt (22). Met dezen stand komt het einde. D. W. R. H—L. Z. C. H 5—1. (Dames). NEREUS 2—H. P. C. 1 (0—5). In een zeer eenzijdigen wedstrijd zijn de H. P. C.-dames er in geslaagd, haar ongeslagen record voort te zetten. Reeds direkt zijn de H. P. C.-dames in de meerderheid; zij weten dit door eenige doel punten uit te drukken. Mej. C. Kann 3 maal, mej. Schalken en mej. Bakker ieder een maal, brengen den eindstand op 50 voor H. P. C. (Heeren) H. P. C. —DE MAAS (2—2). In een zwaren wedstrijd hebben de H. P. C.'ers de punten met de Rotterdammers moe ten deelen. Reeds voor de rust nam H. P. C. door toedoen van Eldering en Braam een 20 voorsprong. Na de rust ging er van de H. P. C. ploeg niet zoo veel meer uit. Eerst werd Ten Hacken uit het water gezonden voor verzwemmen, zoodat de Maas al heel gemakkelijk aan een tegenpunt kwam. En toen tenslotte ook de Maas nog een strafworp kreeg, was de stand gelijk. Spoedig hierop is het tijd. HAARLEM—DOLFIJN (1—0). De Haarlemmers hebben dezen wedstrijd nog juist met 10 kunnen winnen, zoodat ze de laatste plaats konden verlaten. Eenige scho ten van Jan van Hemsbergen gingen tegen de lat. Rust kwam met 00. Van Hemsbergen scoorde in de tweede helft den eenigen goal. ZWEMMEN. ZWEMFEEST „DE DELFT". De Zwemvereeniglng „De Delft" organiseert Zaterdag 3 Juli een excursie naar het Noor- derbaci, waar de leden in het bassin en in zee zullen zwemmen. 's Avonds wordt in het Noorderbad het jaarfeest van de vereeniging gevierd. Er is voor een uitstekend piogramma gezorgd met een Chineesch intermezzo, dansen goochelen enz. De feesten in liet Ainsterd. Stadion Voetbalwedstrijd Blauw Wit— Haarlem Vaandeldefilé en athletiekwedstrijdcn. De stayers wedstrijd tusschen J. Storm en Victor Linart is een achtervolgingsrace over 10 KM.: sterren uit een groot verleden. Storm heeft als gangmaker WiersmaLinart zal achter Kaser rijden. Het athletiekgedeelte bestaat o.a. uit: 100 meter Osendarp, Van Beveren, Berger, Geul, enz. 100 meter „comingmen": Baumgarten, Vun- derink, Kerkhof, enz. 300 Meter: (selectie voor den landenwed- strijd ZwedenNederland te Stockholm op Zondag 11 Juli als onderdeel van de Zweed- sche estafette)Baumgarten, Herfst, Boersma, De Haas, Buehrmann en Eikema. In de 4 X 100 meter estafette zullen mede dingen: 1. Nationale Jeugdploeg (Wunderink. H. Baumgarten, Kerkhof, Schaap); 2. Trek vogels (Den Haag); 3. A.A.C. Amsterdam; 4. A.V. 1923 (Amsterdam); 5. H.A.V. (Haarlem); 6. Vlug en Lenig (Den Haag). De voetbalwedstrijd Blauw-WitHaarlem wordt geleid door den heer Boekman. Beide ploegen komen op haar sterkst uit. Vooral zal een feestelijke intocht met vaan- del-defilé plaats hebben van drie muziek korpsen, n.l. Amsterdamsche Postharmonie, Amsterdamsche Politie, Amsterdamsche Tram harmonie, die hiermede het stadion wenschen te huldigen voor den 25-jarigen arbeid ten bate der sport. 1000 zangers onder leiding van Theo v. d. Bij 11 zullen een „Ode aan Amsterdam" zingen, zoomede na de aanbieding van het hulde blijk. „de electrische klok" een toepasselijk lied van Clinge Doorenbos. REPAREEREN VAN NUMEROTEURS DATUMSTEMPELS Wijnands v. Rensen 't Medaillehuis Schoterw. 78 o. kazerne tel. 17256 (Adv. Ingez. Med.) Bij de zeilwedstrijden te Kiel heeft de wind de booten vooral op den derden dag hard aangepakt. Ziehier een deel nemer, die het moest ervaren dat zijn mast als een luoifershoutje afknapte. LAWNTENNIS. De Int. Kampioenschappen van Wimbledon. Von Cranim en Budge in den eind strijd. Helen Jacobs en mevr. Sperling in het damesdubbelspel geslagen. Uit Londen: Von Cramm en Budge in den eindstrijd van het heerenenkelspel: een ver rassing mag dat eigenlijk niet worden ge noemd. Budge sloeg op volkomen regelmatige wijze zijn landgenoot Parker en Von Cramm won in vier sets, na feilen strijd vooral in de eerste en de vierde set, van Austin. Zoo zal het dus Vrijdag een Amerikaansch-Duitsch duel worden, waarbij algemeen Von Cramm de beste kansen worden gegeven. Ook Woensdag kwamen er weer verrassin gen. Ditmaal kwam het damesdubbelspel aan de beurt. Wel wist men, dat het Ameri- kaansch-Fransche paar, bestaande uit de dames Andrus en Henrotin zeer sterk was, maar men had toch eigenlijk geen oogenblik gedacht aan de mogelijkheid, dat deze combi natie van Helen Jacobs en Hilde Sperling zou kunnen winnen. Inderdaad is dat het geval ge weest, met 7—5, 68, 6—2 won het Ameri- kaansch-Fransche paar na een wedstrijd, waarin mevrouw Sperli/ig totaal uit vorm bleek te zijn. In het heerendubbelspel bleken Hecht er Menzel wederom in goeden vorm te zijn. Ach tereenvolgens hebben zij thans gewonnen van CrawfordMac Grath, GrantSabin, Palla- daPuncec en Woensdag van Jamain-Metaxa. Slechts één set in totaal verloren de Tsjechen in vier matches. In den halven eindstrijd komt de Tsjechische combinatie tegen de ti telverdedigers van 1936, TuckeyHughes. Budge had een set noodig om zich tegen Parker in te spelen, maar daarna ging het ook zeer vlot en in de vierde set vaagden de drives en volleys van Budge zijn landgenoot van het centrecourt weg. Natuurlijk was aller belangstelling gericht op de volgende halve finale, de partij tus schen Austin en Von Cramm. Het is een fraaie demonstratie van perfect tennis geworden. Von Cramm bleek over een krachtiger service te beschikken, dan Austin. Vooral in dit onderdeel vlotte het bij Von Cramm beter dan bij den Engelschman, die er meer voor moest vechten. Von Cramm leid de voortdurend in de eerste set met 32, 43, 54, 65. waarna Austin zijn dropshot in het geding bracht, echter niet zuiver genoeg ge slagen om succes te hebben. Met 86 won de Duitscher de eerste set. In de tweede set was Austin niet opgewassen tegen den toen grootschen vorm spelenden Von Cramm. De laatste forceerde vaak het spel, haalde zijn tegenstander uit positie en na 21 voor Von Cramm ging het snel naar 63. De derde set verliep sensationeel. Von Cramm verloor in de tweede game voor de eerste maal zijn service; Austin kwam op 30. Von Cramm maaakte gelijk, 33, leidde met 43, 5—3, 54, doch een straight sets overwin ning zou het niet worden. Het werd 55, 65 voor Austin, dank zij het feit, dat Von Cramm's volleys niet zoo zuiver meer waren en ook zijn backhand hem enkele malen in den steek liet. Het werd 66, 77; Austin leidde met 87, Von Cramm won zijn service op 4015. Weer leidde Austin (98). Na 109 miste Austin vier setpoints in den stand 1110. Wederom leidde Austin (1211), maar de Duitscher won zijn service op love (1212) Toen wist Austin bij den stand 1312 door de service van Von Cramm heen te breken en de set te winnen. Menzel In de vierde set evenwel was het met den Engelschman gedaan. Na 40 voor Von Cramm won Austin de vijfde game, doch de Duitscher gaf zijn tegenstaander verder geen kans; mét 61 won Von Cramm set en match. Deze par tij had bijna ly» uur geduurd. Aan de uitslagen ontleenen we het volgende Heerenenkelspel, halve eindstrijden: Budge (V. S.) sloeg Parker (V. S.) 26, 6—4, 64, 6—1. Von Cramm (Duitschland) sloeg Austin (Engeland) 8—6, 6—3, 12—14, 6—1. Damesdubbelspel: Mej. Dearman en mej. Ingram (Engeland) sloegen mej. Lyle en mej. Nuthall (Engeland) 6—0, 4—6, 7—5. Mevr. Andrus en mevr. Henrotin (V. S. Frankrijk) sloegen Helen Jacobs en mevr. Sperling (V. S.-Denemarken) 75, 68. 62. Mej. Heeley en mej. Dorothy Round (Enge land) sloegen mevr. Boegner en mevr. De la Valdene (Frankrijk) 57, 61. 75. Heerendubbelspel: Menzel en Hecht (Tsjecho Slowakije) sloe gen Jamain en Metaxa (Frankrijk-Oosten rijk) 6—3, 64, 6—2. Gemengd dubbelspel: Mevr. Mathieu en Petra (Frankrijk) sloegen mej. Scott en Ritchie (Engeland) 60, 63. Mej. Jedrzejowska en Mako (Polen-V. S.) sloegen mej. Saunders en Schroeder (Enge- land-Zweden) 46. 86, 61. Mej. Marble en Budge (V. S.) sloegen mej. Seri ven en Tuckey (Engeland) 62, 62. Mevr. Mathieu en Petra (Frankrijk) sloegen mevr. Boegner en Borotra (Frankrijk) 61, 8—6. WIELRIJDEN. H.S.V. „DE KAMPIOEN". De wedstrijden op de Heemsteedsche Wie lerbaan, die Woensdagavond wegens den regen, moesten worden afgelasC hebben hedenavond 7 uur plaats. CHEVROLET'S onafhankelijke voor- veering, waarborgt U de hoogste rijkwalitelt- OFFICIAL DEALER JOH. SWAALF NIEUWE GRACHT 78 HAARLEM. (Adv. Ingez. Med.) WIELRIJDEN. De Tour de Franee. De eerste étappe voor Majerus. Braspenning de best geplaatste Ne derlander. Uit Rijssel: Toen Antonin Magne Woens dagmorgen te Le Vesinet, een voorstadje van Parijs, het startsein gaf voor de 31ste ronde van Frankrijk, vertrokken 97 renners van negen landen voor de eerste étappe welke naar Rijssel leidde (263 K.M.) Nadat Nederland verleden jaar met de in schrijving van een viertal vertegenwoordigers getoond had over renners te beschikken, die in staat zijn, niet alleen het enorm zware parcours, doch zelfs met kans op succes de zwaarste étappes af te leggen, is dit jaar voor de eerste maal een Nederlandsche landen ploeg aan den start verschenen. De gebroe ders Van Schendel en Middelkamp, die reeds het vorig jaar met succes de ronde uitreden, behoeven wij niet extra te vermelden; dit drietal wordt thans tot een ploeg aange vuld met Braspenning, Gerrit van der Ruit en Piet van Nek. allen renners, in wie men zeker vertrouwen kan hebben, dat zij over voldoende uithoudingsvermogen, taaiheid, vechtlust en snelheid beschikken om in dividueel, maar vooral in samenwerking, een gunstig resultaat te behalen. In de eerste étappe hebben onze renners reeds kunnen toonen wat zij waard zijn. Deze étappe leidde van Le Vesinet, waar te 10 mi nuten voor 10 gestart werd, over Beauvais, Amiens en Bethune naar Rijssel. Het af te leggen traject was tot Amiens op en afgaand, echter zonder zwaar klimmen; reeds hier had Gerrit van der Ruit met pech te kampen, zoodat hij achter geraakte. Van Amoens af werd dit jaar een andere weg ge« volgd. waarbij de heuvel van Doullens een ge legenheid bood tot uitloopen die dankbaar werd aangegrepen: de bochten waren zeer slecht, zoodat de renners hiervan veel hinder onde"«=aden. Evenals het vorig jaar waren de uitlooppo gingen weldra zóó talrijk, dat het veld spoedig geheel uit elkaar was gerukt. Vooral de Luxemburgers onderscheiden zich bijzonder; de „keien" als Sylver Maes, Speicher. Bar- tali bewaakten elkaar, alsof zij aan de laatste in plaats van aan de eerste étappe bezig wa ren. Op het laatste gedeelte ondernam de lange Luxemburger Majerus een succesvolle uit looppoging; met ongeveer 1 minuut voor sprong kwam hij alleen aan de finish te Rijs sel aan. Daarop kwamen aijn landgenoot Ar- sene Mersch en de Belgische individueel Dolf Braeckeveld binnen, gevolgd door een groep van vijftien renners, aan het hoofd waarvan de Duitscher Thierbach reed. De tijd van Majerus bedroeg 6 uur 57 mi nuten 48 sec., die van Thierbach als vierde met de groep der andere renners 6 uur 58 mi nuten 54 sec. Als 29ste kwam Braspenning binnen in 7 uur 6 min. 55 sec., dus met ongeveer 9 minuten achterstand op den winnaar. Middelkamp, Albert van Schendel en Piet van Nek kwa men eveneens weer in een groote groep te zamen binnen, waarbij Middelkamp als 39e, Albert van Scheidel als 41e en Van Nek als 43e werden genoteerd, allen in den tijd van 7 uur 9 minuten 1 sec.. Anton van Schendel had evenals Van der Ruit een aanzienlijken achterstand; voor An ton van Schendel werd een tijd van 7 uur 19 minuten 4 sec genoteerd (64e in het klasse ment); de tijd van Van Ier Ruit bedroeg 7 uur 19 min. 55 sec. (70e). Heden gaat de tweede étappe van Rijssel naar Charleville, een afstand van 192 K.M. DAMMEN. Jubileum Haarlemscbe Damclub. De Oudejaarsavondviering in „Lido". Woensdagavond j.l. werd het dertigjarig jubileum ingeluid met een „oudejaarsavond" voor de leden en donateurs en hun dames. Vrijwel alle leden en donateurs hebben in opgewekte stemming den vooravond van het dertig-jarig bestaan gevierd en het feit, dat de wereldkampioen Maurice Raichenbach door zijn aanwezigheid dezen avond opluis terde, gaf aan dit feest een bijzonder karak ter. Te half negen arriveerde Raichenbach in gezelschap van een Franschen vriend; hij werd door het bestuur der Haarlemsche Damclub op hartelijke wijze ontvangen. De „Lido"-band onder leiding van Polconi, verzorgde de muzikale zijde van dezen avond op goede wijze en de humorist Gerard de Vos had er al spoedig de gewenschte stem ming in. De chansonnier der ,.Lido"-band zong ter eere van de aanwezigheid van Raichenbach vele mooie Fransche chansons, hetgeen door den gast ten zeerste op prijs werd gesteld. Te klokslag 12 uur hield de voorzitter, de heer J. W. van Dartelen, een herdenkingsrede; hij huldigde den eenig overgebleven oprichter der vereeniging, den heer W. J. A. Matla, ter gelegenheid van diens der tig-jarig lidmaat schap op hartelijke wijze. Namens de vereeni ging werd dep heer Matla een fraaie fauteuil aangeboden: aan mevr. Matla werd een bloemstuk aangeboden. Te middernacht aanvaardde Raichenbach de terugreis naar Amsterdam, na het be stuur dank te hebben gebracht voor de bij zonder hartelijke wijze, waarop hij door de H.D.C.'ers ontvangen was; hem werd uitgeleide gedaan door een enthousiast juichende dam- mersschare. Te 1 uur 's nachts was de oudejaarsavond viering geëindigd. RAICHENBACH NIET OP TOURNEE. In verband met loopende geruchten, dat de wereldkampioen Raichenbach na afloop van de match om den wereldtitel met zijn tegen stander Springer een simultaantournée door ons land zal ondernemen, verzoekt Raichen bach ons te willen mededeelen, dat hiervan geen sprake zal zijn DE MATCH SPRLNGER—RAICHENBACH. De 22ste partij tusschen Raichenbach en Springer worden heden Donderdag gespeeld in het gebouw van de Bijenkorf aan de Wa genstraat te 's-Gravenhage en niet zooals is gemeld in „De Galerij" aan de Laan van Meerdervoort

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7