De betooverde Villa. Van den Tour de France. De deelnemers trekken op hun tocht door Jarlain. Aan den kop van het peleton de bekende renner Archambaud FEUILLETON Naar het Engelseh bewerkt door J. R. VAN RIJN. (Nadruk verboden) 22) Toen wist ik niet meer en ben keurig netjes flauw gevallen, van het ontzettende, dat ik gezien had, snap je? Ze is in het diepst van haar ziel overtuigd dat haar zuster alleen maar aan het drei gende gevaar kan ontkomen door zoo snel mogelijk haar biezen te pakken! Ik geloof niet, dat ik ooit zoo'n schitterende comedie- voorstelling gegeven heb. Het geld verwacht ik morgen met de eerste post in biljetten van tien shilling denk je er om?" HOOFDSTUK XXI. Julian Forshaan ging 's morgens naar de villa, om juffrouw Brown een bezoek te bren gen. Hij kon zich de gedachte niet uit het hoofd zetten, dat Annie wel eens ergens in de buurt kon zijn, en telkens als die gedachte terugkwam, moest hij meteen denken aan de vluchtige gelijkenis, die hij tijdens zijn bezoek bij Bronson had opgemerkt Nita King en Annie! Vreemd, gelijkenis met een nicht van Edward BerkeleyMaar Lady Susan had gezegd: „Ze beweert, dat ze een nicht van Edward is". Enfin, hij zou nog eens met Brownie praten. Hij vond de oude vrouw een jeetje opgewonden en van streek. „Jenny is nogal brutaal geweest tegen me- rrouw Grey gisteravond", vertelde ze klaag lijk. Jenny is een goed kind, maar soms Hapt ze er maar uit wat haar voor den mond voor haar doen bij mevrouw Grey, mijnheer komt. Misschien kunt u een goed woordje heer Julian. „Dat komt wel in orde hoor, Brownie", stelde Julian haar gerust. „Mevrouw Grey is de kwaadste niet, maar als Jenny haar mondje voorbij gepraat heeft, moet ze zelf ook maar tegen mevrouw Grey zeggen dat ze er spijt van heeft. Dat is wel het minste wat ze doen kan. En verder zou ik er maar niet over tobben, als ik jou was". De bijbel lag op het dek van het bed. „Mag ik dat kiekje nog even zien?", vroeg Julian. Toen hij de foto gevonden had, hield hij haar naar het licht en keek er geruimen tijd aandachtig naar. „Hoe groot was Annie?", vroeg hij plotse ling. „Als ik me goed herinner waren Jenny en zij van één lengte". „Later niet meer", meende de oude vrouw; „zoolang ze op school waren, groeiden ze gelijk op, maar naderhand is Jenny het een centimeter of acht van haar gaan winnen". Anita King was klein, flitste het door zijn geest. „Wanneer heb ik Annie het laatst gezien?" vroeg hij verder. „Ik kan me haar niet an ders herinneren dan zóó", hij wees naar de foto „maar ik ben een paar jaar daarna toch ook nog op Forsham geweest". „Toen was Annie bij haar grootmoeder. U hebt haar het laatst gezien toen ze twaalf was, mijnheer Julian. Misschien weet u het nog, toen miss Georgina de heele Zondags school mee naar het bosch nam om te pick nicken. Müjnheer George wou niet mee, met zoo'n troep lawaaimakers, zooals hij zei, maar u ging wel mee en de kinderen hebben kolos saal veel pret gehad tenminste vóór het begon te onweeren". „Ja, ik weet het", stemde Julian toe. „Het was me een onweertje van je welste!" Juffrouw Brown knikte. .En die arme Annie was zoo bang voor onweer! Jenny kon het niets schelen, maar AnnieZe was gewoon buiten zichzelf dien dag, en ze was u altijd zoo dankbaar, omdat u toen zoo aardig voor haar was". Julian herinnerde zich nu alle détails weer de pick-nick, het vuur van takken dat ze gestookt hadden om thee te zetten, na de thee verstoppertje en tenslotte het on weer, dat een snel en onverwacht einde aan de vreugde had gemaakt. Dus toen hij Annie het laatst gezienHij kon zich nog pre cies voorstellen, hoe ze hem had aangekeken heel bleek, met groote, verschrikte oogen... Hij legde de foto weer in den bijbel en liet de bladzijden langzaam terugvallen, tot het titelblad „Mary Ann Brown" las hij daar. en hij riep uit: „Dat ben jij toch niet. Brownie!" „Het is de bijbel van Brown's moeder", lichtte de oude vrouw hem in. Eater heeft Annie hem gekregen, omdat ze naar haar genoemd was. „O ja, ik was vergeten, dat ze Mary Ann heette", zei Julian. Hij nam afscheid, van juffrouw Brown en ging naar boven, naar Amabel. „Goed geslapen?", informeerde hij. „Niet zoo heel erg best", was het antwoord „Hoezoo niet?" Ze haalde de schouders op ietwat ver- ,egen. „Ik weet het niet, 'n beetje malligheid van me geloof ik", verklaarde ze aarzelend. Hij keek haar onderzoekend aan en zag, dat er kringen onder haar oogen waren. „Iets gebeurd? Ik ben even om het huis ge- loopen en ik verbeelde me, dat ik iemand hoorde lachen". „Heb je het gehoord? Heb je het heusch gehoord?" „Ik heb in ieder geval iets gehoord. Wat was het?" „Ik kan het niet precies zeggen. Het was tiet zoo'n geluid als den eersten nacht, dat ik hier was. O Julian, ik ben zoo blij dat jij het ook gehoord hebt. Ik begon al te den ken...,." 1 Haar stem beefde en bleef steken. „Ja, ik heb het wel gehoord", bevestigde hij. Vertel me nu eens nauwkeurig wat er ge beurd is". „Niet veel eigenlijk. Alleen dat akelige lachje, en een soort mist in de gangen, en voetstappen op de trap, achter me". „Ja, maar kindlief Met een snel gebaar bracht ze de hand voor de oogen. „Het beteekent nietsik ben kinderach tig. EnJulianweer aarzelde ze, „ik heb eens nagedacht. Die dingen schijnen te gebeuren in de hall. Ik hob besloten in geen geval 's avonds in de hall te komen. Als ik cp mijn kamer blijf gebeurt mij niets. Bo vendien ben ik niet alleen vannacht. Ik krijg een logé". „Komt je zuster terug?" ,Neen. Je raadt het nooit! Miss Miller..." „Wat zeg je?" Amabel knikte. Zijn verbazing scheen haar ■e amuseeren. „Ja, Miss Miller", herhaalde ze. „Ze kwam vanmorgen om een patroon vragen, dat ik haar beloofd had. Toen ze het had, bleef ze maar zitten, zonder een woord te zeggen. Ik geloof trouwens, dat ze nooit veel zegt. Ze bleef mar zitten waar ze zat, bleek en ver legen. Eindelijk kwam het er uit, dat het toc-h wel prettig voor me geweest moest zijn teen Agaath hier was. Ik zei van ja en daarop werd ze nog rooder dan ze al was en vertelde, dat ze het niet hebben kon, dat ik hier zoo alleen was, en dat haar broer het ook een ver schrikkelijk idee vond het kon eenvoudig riet, beweerde ze. Of ze het bedoelde met het )Og op de spoken of om de publieke opinie, <ei ze er niet bij. Enfin toen ze tenslotte met bet voorstel kwam, een paar dagen te blijven, leb ik haar aanbod met beide handen aan komen". „Heeft ze aangeboden, hier te blijven?" Zijn booze gezicht en even booze stem deden mabel's vroolijkheid nog toenemen. „Ja, en ik ben haar om den hals gevallen en heb gehuild van dankbaarheid", lachte ze. „Komt mijnheer Ferdinand soms ook, mee?", viel Julian uit. „Ik heb hem niet uitgenoodigd tot nu toe!" Ze keek hem vriendelijk plagend aan. „Niet boos zijn Julian, dan inviteer ik jou ook!" Hij keek nog even zuur; toen bezweek hij. „Ja ik was daarnet niet erg aardig", be kende hij, „maar ik erger me dood, dat die Miller zich met de zaak bemoeit". Weer lachte Amabel. „Je bent net als Ellen! Die liep te snui ven als een locomotief, toen ik zei, dat ze de kamer voor miss Miller in orde moest maken. Zij kan geen opdringerigheid uitstaan, ver klaarde ze. Pas maar op, anders vindt ze jou ook opdringerig". „Ze schijnt heel wat te durven zeggen", meende Julian. „Ja, dat gaat zoo als je iemand negentien jaar hebt" Ze praatten nog een poosje. Toen ging Julian een inspectietocht door het huis ma ken; hij wiJde er mee klaar zijn, als de logée kwam. Hij ontdekte niets. De ongebruikte kamers waren stil en stoffig Julian's voetstappen lieten duidelijke sporen na, dat het vaststond, dat er geen anderen vóór hem waren ge weest. Hij bleef geruimen tijd in de hall, hard stappend en kloppend, maar alles was nor maal; er was geen echo en geen holle klank, die op een verborgen ruimte wees, de traptre den kraakten niet eens. Na een bezoek aan de keuken met de daarbij behoorende dienstbodenvertrekken, wilde hij nog naar de kelders. Jenny had den sleutel en het kostte hem eenige moeite, dien van haar los te krijgen. Ze probeerde hem met uitvluchten af te schepen, maar hij hield voet bij stuk. .OWordt vervolgd!» i Voor het nieuw te bouwen mailschip der Stoomvaart Mij .Nederland" is Vrijdag op de werf der Nederlandsche Scheepsbouw Mij. te Amsterdam de kiel gelegd. De eerste kielplaat wordt aangebracht Voor de uitbreiding van een der fabrieken te Koog aan de Zaan zijn nieuwe ijzeren tanks aangevoerd van ongeveer 20 ton, welke volledig gemonteerd naar de plaats van be stemming werden getransporteerd Fransche luchtvaartautoriteiten onderzoeken de ruïne van het vliegtuig, dat bij Sarrebourg neerstortte en waarbij vijf personen om het leven kwamen Te Grouw zijn Vrijdag de groote driedaagsche zeilwedstrijden begonnen, welke uitgeschreven zijn door de Friesche Zeilvereeniging .Oostergoo Een snapshot tijdens den strijd in de 30 M* klasse Als onderdeel van de J. P. Coen-feesten te Hoorn werd Vrijdagmiddag een groote historische optocht gehouden, waarvan hierboven een detail De Amerikaan Budge werd Vrij dag winnaar in het heeren-enkelspe! tijdens het tennis- tournooi te Wim bledon. De kam pioen (rechts) en Von Cramm na hun partij Prof. dr. W. A. P. Schüffner, directeur der atdeeling Tropische Hygiëne van het Koloniaal Instituut, neemt Maandag afscheid als hoogleeraar in de Tropische Hygiëne aan de universiteit te Amster dam

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 12