De betooverde Villa. Tezamen over de eerste horde tijdens de Engelsche politie-athletiekwedstrijden te Imber Court Eén der deelnemers aan den jaarlijkschen nationalen vijfkamp, welke dit jaar van 5 tot 9 Juli te Amersfoort wordt gehouden, neemt op fraaie wijze een hindernis Oud-minister mr. J. J. I. Harte van Tecklenburg, oud-lid van den Raad van State, is op 83-jarigen leeftijd overleden FEUILLETON Waar het Engeisch De werkt door J. R. VAN RIJN. (Nadruk verboden) 24) Hij trachtte zich te dwingen wakker te blijven, maar het lukte niet. Nadat hij, zon der het te merken, driemaal dezelfde bladzijde gelezen had, gleed het boek uit zijn vingers en hij sliep rustig, droomloos in. Hij werd wakker van het geluid van een lach in zijn ooren. Er had iemand gelachen, dat was zijn eerste gedachte. De volgende gedachte deed hem met schrik opspringen. De kamer was stikdonker het vuur was uit en de leeslamp. die gebrand had, toen hij in slaap was gevallen eveneens. Hij zocht zijn weg door het donker naar de deur en draaide den schakelaar om. Het gewone geluid, maar geen licht. In de gang hetzelfde. En toen, terwijl hij zijn hand in zijn zak stak, om zijn electrische lantaarn er uit te halen, hoorde hij den lach weer. Het was een sinister geluid, meer dierlijk dan menschelijk. Het leek uit een der kamers aan den overkant te komen. Juist toen hij de zaklantaarn liet aanflit sen, ging jde deur van Amabel's kamer open Zij kwairffjn haar blauwe ochtendjapon de donkere gang in. de handen voor zich uitge- haar gelaat trof, slaakte zij een korten kreet niet hard maar vol nameloozen angst en ze keerde zich om, als wilde ze vluchten voor een nieuwe verschrikking. Woedende verontwaardiging en innige teederheid schoten tegelijk in Lilian's ge moed omhoog. „Amabel!" riep hij Tegelijk deed hij een stap naar voren en vine de wankelende vrouwengestalte in zijn armen op. „Ik ben het, Julian. Wat is er kindlief? Je bent vol komen veilig Een oogenblik bleef ze als verstijfd in den beschermende arm, die haar omvatte; toen voelde hij het zachte haar tegen zijn wang haar hoofd viel tegen zijn schouder en wan hopig schreiend klemde ze zich aan hem vast. Hij bleef haar zwijgend ondersteunen en de teederheid in hem groeide, tot elke andere overweging er voor week. De duister nis en de duistere nachten, die hier aan het werk waren, schenen ver weg. Zij stonden in het licht en hielden elkaar omvat, zonder woorden of behoefte aan woorden. „Julian", fluisterde ze. „Wat is er?", vroeg hij, met den arm nog om haar heen. „Ik weet het niet. „Heb je het gehoord?" „Ja, ik werd er wakker van. Ik zat te lezen, maar ik was in slaap gevallen. Ik ben er wakker van geworden". Ze greep hem bij den arm en hij voelde hoe haar hand beefde. „Het was in mijn kamer", vertelde ze met onvaste stem. „Het licht was uit, en de deur. de tusschendeur, die ik half had laten open staan, was dicht. Ik zette haar open, maar even later ging ze wéér dicht". „En miss Miller?", vroeg Julian scherp. „Ik weet nietze slaaptEn toen, met een trilling van ontsteltenis in haar stem: „O, Julian, het zal wel in orde zijn, maarmaar ik hoorde niets in haar ka mer. „Maak je maar niet bezorgd over haar", antwoordde hij droog. „We zullen even gaan kijken". Hij trok haar zachtjes mee en liet het licht van de lantaarn voor hen uitschijnen. Het viel op het tafeltje tusschen de twee deuren en schitterde in den reflector van de petro- eumlamp. „Zoo", zei hij. „die is uit!" „Ja, op mijn kamer ook. En beneden liikt het ook zoo donker". Julian diepte een doosje lucifers uit zijn zak en kreeg met eenig geduld de lamp weer aan het branden. „Probeer nu eens aan haar deur", verzocht hij daarop. „Ik wil weten of ze wakker is". „Dat moet toch wel", meende Amabel met een flauw glimlachje, „of ze moet ontzettend vast slapen". En de volgende seconde: „De deur zit van binnen op de knip!" „Je kunt er toch in door jouw kamer?' „Jaklonk het mat. „Dan kan ik meteen even in je kamer rond kijken, als je het goedvindt", zei Julian. „Wacht, laat mij eerst even gaan". Hij liep naar de deur van Amabel's slaap kamer en keek naar binnen. Er was niets verdachts, bij het schijnsel van de lantaarn zag hij niets anders dan de bekende voor werpen. Hij ging de kamer in, opende de deuren van de groote kast en liet den licht bundel in de donkere hoeken spelen. De wei nige'kleed ingstukken, die Amabel er gebor gen had, waren als het ware verloren in de ruimte. Er waren koperen stangen en haken: hij kon de nerf van het hout onderscheiden en hier en daar een klein spleetje. Verder was er niets te bespeuren. Hij ging terug naar de gang en riep Ama bel. „Alles in orde, hoor! Kijk nu even of ze wakker is, wil je?" Hij wees naar de tusschendeur. Amabel nam het petroleumlampje op, ging terwijl Julian zich op den achtergrond hield, naar de tusschendeur, opende die en keek de kamer van haar logée rond. „Het bed is leeg", fluisterde ze ademloos. Ze is er niet!" Vóór Julian iets kon zeggen, hoorde Ama- oel iets bewegen in de aangrenzende kamer. Ze keerde zich wéér om, deed een stap naar "oren en hield de lamp omhoog. „Miss Miller, bent u daar?", riep ze. Er volgde een geluid alsof er een raam werd dichtgedaan. De gordijnen ritselden en gingen van elkaar, miss Miller kwam er tusschenuit. Ze had roode pantoffels aan, een purperen peignoir en daarover een wol len sjaal. „O, mevrouw Grey, is u het?" „Ik hoorde iets", legde Amabel uit. „Mijn heer Forsham zat nog op en ik heb hem ge roepen. We wilden u vragen, of u iets ge hoord hebt. Het licht wil ook niet; branden". Miss Miller kwam naderbij, zonder een spoor van agitatie naar de olielamp kijkend. „Goed, dat u dit bij de hand hebt", zei ze op nuchteren toon, alsof een dergelijke con versatie in het holst van den nacht de ge woonste zaak ter wereld was; „je moet er met electrisch licht altijd op rekenen, dat het kan haperen, vindt u ook niet?" „Laat ze nu zeggen of ze wat gehoord heeft" drong Julian ongeduldig. Amabel herhaalde haar vraag. „Heeft u iets gehoord, een eigenaradig ge luid „Ja, ik meende iets te hooren", verklaarde Anne Miller, „ik dacht dat het een kat was en ik deed het raam open om te kijken. Ik slaap nooit met open ramen, ik ben erg ge voelig voor tocht, ziet u". „Miss Miller dacht, dat ze een kat hoorde", deelde Amabel over haar schouder aan Julian mee. Julian kreeg plotseling een idee. Hij moest eens kijken hoe het met het electrische licht was. Hij draaide aan den schakelaar bij de leur. Het licht floepte aan, verblindend voor iet oogenblik, Hij lachte. „De voorstelling schijnt afgeloopen voor annacht", merkte hy ironisch op. HOOFDSTUK XXIV, Julian kwam de zitkamer binnen en deed ie deur dicht. „Waar is miss Miller?", vroeg hy op een coon, die niet veel sympathie voor genoemde dame getuigde. Amabel keek op van den brief, dien ze in de hand had. „Ze is direct na het ontbyt weggegaan ze moest naar huis om de kippen te voeren beweerde ze", was het antwoord. „Hoor eens Amabel,,' klonk het ernstig „je moet zien, dat je dat schepsel kwijt raakt". „O, ja?" vroeg Amabel. „En waarom?" Julian maakte een ongeduldige beweging. „Vraag je dat nog, na vannacht?" „Daar had miss Miller toch niets mee te maken". „O, neen?", was het ironische wederwoord. „Waarom gaat ze dan uit het raam hangen, terwyi je haar een minuut te voren niet eens kon hooren ademhalen?" Er speelde een glimlach om Amabel's mond. „Maar Julian, als ze uit het raam hing, dan had ze wel adem moeten halen als een nijl paard, wilde ik haar hooren", „Onzin!" verklaarde Julian. „Hoor eens ik heb je nog niet verteld, om je niet te ver ontrusten, maar ik heb Miller den avond te voren gesnapt, terwijl hy om het huis sloop. Hij spelde me iets op de mouw over weten schappelijke belangstelling in occulte ver schijnselen. En direct daarop dringt zijn zus ter 5ich hier in huis. Als het niets anders ls, is het in elk geval verduiveld onbeschaamd". Amabel gaf niet direct antwoord. Zij werd bleeker en kneep den brief byna in elkaar. „Wat zit er toch achter?", vroeg ze lang zaam. En onmiddellijk voegde ze er by: „Ik heb met de ochtendpost toch zoo'n eigen- aardigen brief van Agaath gekregen! Lees hem maar eens je moet hier beginnen, boven aan die bladzy", wees ze. „Er voor ver telt ze, dat ze naar 'n soort waarzegster is geweest, waar mevrouw King zoo hoog van opgaf, en hoe ze er toe gekomen is en zoo (Wordt vervolgd). Een luchtfoto tijdens de auto-race om den .Grand Prix op de Monthlery-baan in Frankrijk Bij de demonstratie der Engelsche fascisten te Londen kwam het Zondag tot ongeregeldheden. De politie moest verschillende malen handelend optreden Ingeborg Wetzel uit Königs- berg, die het nieuw wereld- zweefvliegrecord voor da mes verbeterde. Zij bleef 181/, uur in de lucht Een interessant snapshot van de oefe ningen, welke door de Ned. Indische vloot benoorden het eiland Soembawa zijn gehouden. Eenige torpedojagers in marschformatie tijdens een gesplitsten aanval Minister Weiter bood Maandag namens de Nederlandsche regeering aan den Chineeschen minister van Marine, die hier te lande vertoeft, te Scheveningen een lunch aan. Eerste rij links: de Chineesche minister. Naast hem minister Weiter

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10