Thijs IJs en de Brullende Berg Franco niet tegen vertrek der vrijwilligers? Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT Dr.Niemölle^de onverschrokken leider der Duitsche Belijdeniskerk. RADH) PROGRAMMA DINSDAG 6 JULT 1937 TT A A R L G M'S D A G B L A D De Spaansche burgeroorlog. Engeland en de non-interventie. Naar te Parijs verluidt zou generaal Franco niet gekant zijn tegen het terugroepen van de vrijwilligers, die aan beide zijden in Spanje strijden. Ook de „Diario de Burgos" heeft een dergelijk bericht gepubliceerd. In politieke Fransche kringen is men van oordeel, dat indien dit juist zou zijn, de in ternationale toestand zich spoedig zou ont wikkelen in de richting, welke door Enge land en Frankrijk wordt gewenscht. Anderzijds blijkt te Londen over den in ternationalen toestand ongerustheid te heer- schen, welke tot uiting gekomen is in het aantal vragen, dat Maandag in het Lager huis over dit vraagstuk gesteld is. Eden gaf een kort overzicht en besloot met te zeggen, dat het vraagstuk van het terugtrekken der vrijwilligers nog altijd in handen van het bureau der niet-inmengingscommissie berust. De Britsche regeering hoopt, dat dit punt weldra verder in behandeling kan worden ge nomen. Op andere vragen antwoordde Eden, dat de toestand der patrouilleering ter zee zoo spoedig mogelijk verbeterd moet worden. Voor zoover Eden weet bevindt zich geen enkel Duitsch oorlogsschip in de Middellandsche Zee. De bres aan de oostkust is nog niet op gevuld, doch elders functionneert het toe zicht volledig. Het is niet juist aan te nemen, dat de Portugeesche grens open ligt. De Por- tugeesche regeering heeft zich niet tegen het Fransch-Britsche voorstel verzet. Eden kon niet zeggen, op welken dag de commissie voor de niet-inmenging in voltallige zitting zal bijeenkomen, omdat die datum in overleg met de andere regeeringen wordt vastgesteld. Britsche regeering waarschuwt koopvaardijschepen. In Engelsche diplomatieke kringen wordt medegedeeld, dat het departement van han del Engelsche koopvaardijschepen gewaar schuwd heeft voor de gevaren, waaraan zij blootstaan buiten Santander. De Britsche oorlogsvloot zal voortgaan de koopvaardij schepen te beschermen in volle zee, maar evenals in het verleden strekt deze bescher ming zich natuurlijk niet uit tot de territo riale wateren. Diplomatieke kringen stellen in het licht, dat deze politiek steeds gevolgd is sedert het uitbreken van conflict, maar dat Twee vliegbooten over den Oceaan. „Caledonia" en „American Clipper" ontmoeten elkaar. Twee vliegbooten, een Britsche en een Amerikaansche, zijn gisteren gestart om in tegenovergestelde richtingen het noordelijk deel van den Atlantischen Oceaan over te ste ken. Deze vluchten dienen, zooals men weet, 'ter voorbereiding van een geregelden luchtpost en passagiersdienst tusschen Londen en New- York. Voordat echter passagiers vervoerd kunnen worden, moeten nog de noodige voor bereidingen worden gemaakt. Dezen zomer zullen de te maken vluchten het karakter van proefnemingen dragen, en wanneer dan de noodige ervaring is opgedaan, zal de maildienst worden geopend. Er zal dan ook nog wel eenigen tijd over heengaan, voordat passagiers kunnen worden vervoerd. Zondag was de vliegboot „Caledonia" van de Imperial Airways van Southampton naar Foynes, in het Iersche graafschap Limerick, gevlogen, om vandaar den sprong over den Oceaan te wagen. De „Caledonia" staat onder commando van kapitein Wilcockson van de Imperial Airways. Hij wordt terzijde gestaan door een eersten officier en twee marconisten. „Caledonia" moest terugkeeren. De „Caledonia" vertrok gister avond om 7.55 van Foynes aan de Iersche kust, doch was genoodzaakt naar haar basis terug te keeren. Kort nadat de vliegboot was teruggekeerd, startte zij opnieuw. De Valera was gekomen om persoonlijk de bemanning goede reis te wenschen. Voor het vertrek verklaarde de gezagvoerder, kapi tein Wilcockson, dat de weersgesteldheid zeer gunstig was. De Amerikaansche vliegboot „Clip per 3" vertrok gisteravond 22.10 uur Britsche tijd naar Ierland. Zij voert meer dan 10.000 liter brandstof mee. Volgens mededeeling van de Pan-Ameri can Airways heeft de „Clipper" gisteravond om 11 uur (GMT) geseind, dat sedert het vertrek van New-Foundland 570 K.M. waren afgelegd en dat het weer en de wind gunstig waren. Om half twee (GMT) had de vliegboot 1050 K.M. afgelegd en vloog zij op een hoogte van 3.350 K.M., waar zij van den gunstigen wind profiteerde. Naar uit Foynes wordt gemeld, heeft de „Caledonia" laten weten, dat zij vanmorgen om 5 uur de „Clipper" gepasseerd is. Op een feestdag „Independence Day" eischte 371 dooden! De Onafhankelijkheidsdag, die Zondag in de Vereenigde Staten gevierd is, blijkt nog meer slachtoffers geëischt te hebben, dan aanvankelijk gemeld was. Tengevolge van verkeersongelukken zijn nl. 371 personen om het leven gekomen. Hiervan werde n223 gedood bij auto-ongelukken. FRANSCHE GOEDERENBEURZEN GAAN WEER OPEN. De Fransche staatscourant bevat vandaag een decreet van den minister van fi nanciën. waarbij het decreet van 28 Juni volgens hetwelk de effecten- en goederen beurzen werden gesloten, wordt opgeheven met ingang van 6 Juli 1937. de operaties rondom Santander het noodig maakten deze beginselen in herinnering te roepen. Eelöïë Van Zeeland in Engeland aangekomen. De Belgische premier Van Zeeland is gis teren te Southampton aangekomen. Naar hij verklaarde is hij uit Amerika te ruggekeerd met een nieuwen kijk op de in ternationale aangelegenheden en met nieuwe inlichtingen. Ik begeef mij thans naar Lon den om mijn taak voort te zetten aldus de premier en wanneer ik eenmaal een be zoek aan de leden der Britsche regeering heb gebracht, zal ik mijn gevolgtrekkingen kunnen maken. Van Zeeland zou nog een onderhoud heb ben met zijn Britschen collega Chamberlain. Frankrijk Maurras u ordt vandaag in vrijheid gesteld. Charles Maurras, die, zooals men weet, reeds acht maanden in La. Santé gevangen zit, zal vandaag in vrijheid worden gesteld. Sedert Mei 107 terechtstellingen in het Verre Oosten. Een blad te Chabarowsk meldt, dat op 27 Juni te Wladiwostock 22 perso nen als „Trotzkisten, spionnen voor Ja pan en spoorwegsaboteurs" zijn dood geschoten. In de gelieele provincie zijn sedert Mei 107 menschen te rechtgesteld. Portugal Verscheidene arrestaties na den aanslag op Salazar. In verband met den aanslag op minister president Salazar zijn talrijke arrestaties verricht. De politie is naar Havas meldt van meening, dat de aanslag werd voorbe reid door een klein aantal personen, waarbij op zijn minst een buitenlander. Zij zoekt thans naar den man. die na de ontploffing met een been trekkend wegliep en men vraagt zich af of de diefstal van twee auto's Zater dag j.l. iets met den aanslag heeft uit te staan. Een bedrijfsraad voor bet bouw bedrijf. Naar Het Volk verneemt, heeft de minis ter van sociale zaken thans aan de werk nemers- en werkgeversorganisaties in het bouwbedrijf een schrijven gezonden, waarin hij mededeelt, dat hij overweegt over te gaan tot instelling van een bedrijfsraad voor het bouwbedrijf. „De bewindsman heeft de organisaties ver zocht hem te berichten, wie harerzijds als lid en plaatsvervangend lid in den raad kunnen worden benoemd. Nationaal Verbond van gemeente ambtenaren. Het 32ste congres van het Nationaal Verbond van Gemeente-ambtenaren is te Vlissingen in Hotel „Britannia" gehouden. Alvorens de Bondsvoorzitter, de heer A. Kooi man. de openingsrede uitsprak, werd het con gres officieel door het Gemeentebestuur van Vlissingen ten stadhuize ontvangen. De jaarverslagen van secretaris, penning meester en de besturen van het Ondersteu- nings- en Sanatoriumfonds werden goedge keurd, eveneens het beleid van de Redactie van „De Gemeente-Ambtenaar", waarvoor groote waardeering bleek. Aan de orde waren daarna de voorstellen der afdeelingen. Wat het punt salarieering betreft, nam de Alg, Vergadering met algemeene stemmen, na langdurige besprekingen, een motie aan, waar. in de vergadering als haar meening uitspreekt, dat de laatst opgelegde korting op de salaris sen der gemeente-ambtenaren van gemiddeld vijf procent, ongedaan behoort te worden ge maakt. Met betrekking' tot de voorgestelde wijzigin gen van de Pensioenwet gaf de Alg. Vergade ring het Hoofdbestuur opdracht de noodige stappen ter inwilliging van verschillende ver zoeken te doen, o.a. de invoering van zuster- pensioen. Zeer bijzondere aandacht werd geschonken aan het agendapunt: wijziging van het Ver- plegingsbesluit 1928. Algemeen stond men op het standpunt, dat de werktijd van het ver plegend personeel te lang is, vooral ook gelet op de zware taak, die op dit personeel rust. Men achtte het niet te verdedigen, dat dit per soneel altijd nog langer moet werken dan zij, die onder de Arbeidswet vallen en men droeg het Hoofdbestuur op met alle kracht te ijveren voor een verkorting van den werktijd van het verplegend personeel. Voorts werd besloten tot het organiseeren van bijeenkomsten, waarin sociale of cultu- reele onderwerpen zouden worden behandeld, met dien verstande echter, dat bijeenkomsten op Zondagen niet zouden plaats hebben, om dat daardoor wellicht godsdienstige gevoelens van leden zouden worden gekwetst. Besloten werd tot stichting van een Ver bon dsbibliotheek, terwijl nog eenige aangele genheden van huishoudelijken aard werden be handeld. Bij de verkiezingen voor het Hoofdbestuur werden herkozen de heeren A. Kooiman tot Bondsvoorzitter en R. Kriste, F. Lekkerkerk (bondspenningmeester) en Ir. R. G. Veenen- bos te Haarlem, terwijl de heeren D. G. van Kessel te Zutphen en A. Luitinck te Den Haag tot hoofdbestuursleden werden gekozen. Daarna werd zeer langdurig gedebatteerd over een rapport i.z. de benoemings- en bevor- deringseischen voor nieuw aan te stellen ge- meentepersoneel, uitgebracht door een Com missie, waarin o.m. zitting had de heer: H. A. van Abs, Referendaris ter Secretarie te Haar lem. Het rapport der Commissie werd tenslotte met algemeene stemmen aangenomen. Na behandeling van een aantal punten van internen aard, sloot de voorzitter de verga dering. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-NOORD, TELEF. 16726 Pijnloos trekken inbegrepen Tegen ontc bekende LAGE TARIEVEN. (Met garantie*. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en l4 uur. Zaterd. 912 uur Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u (Adv. ingez. Medj Ned. R.-K. Bouwvakarbeiders bond. Congres te Arnhem. Zaterdagavond is het driedaagsch Congres van den Ned. R. K. Bouwvarkarbeidersbond in „Musis Sacrum" te Arnhem geopend. De bondsvoorzitter, de heer J. Andriessen, hield een uitvoerige openingsrede, waarin hij de moeilijke situatie van het bouwbedrijf in de afgeloopen jaren schetste en in verband daarmede ook de moeilijkheden van den bond. Met groote voldoening getuigde spr., dat de leden van den bond de adviezen van de leiding steeds hebben opgevolgd. Spr. vestigde o.m. de aandacht op de z-g. werkverschaffingspolitiek der verschillende regeeringen. Wij weten niet, zeide spr., wat de nieuwe regeering ten aanzien van deze voor ons be drijf zoo belangrijke aangelegenheid van plan is. Wij hopen echter, dat zij den ouden koers niet zal volgen en dat b.v. onwaar zullen blij ken te zijn de geruchten, die gaan dat zelfs kerken in werkverschaffing gebouwd zullen worden. Het verbondsvermogen bedroeg op 1 Ja nuari 1933 f 1,186,702.op 1 Januari van dit jaar bedroeg het f 1.314.619. Dit stemt der halve tot tevredenheid. De vergadering ging accoord met het prae- advies van het bondsbestuur op het voorstel van de afdeeling Arnhem inzake de toepas sing der Ziektewet. Rapport zal worden uitgebracht over het voorstel Leiden in zake het in het leven roe pen van een pensioenfonds. Op voorstel van de afdeeling Spierdijk zal getracht worden om onder de bisschoppelijke bepalingen te doen vallen, dat alle onder houdswerken van rekenplichtige lichamen over het geheele land daarin betrokken wer den. Door pater Jacobs werd hierna een rede ge houden over de arbeidende mensch in „Re- rum Novarum" en „Quadragesimo Anno". Door den tweeden secretaris den heer Th. de Brouwer werd een inleiding gehouden over: „Bond en Werkfonds". De vergadering ging met deze conclusies accoord. Hierna werd het woord gevoerd door pastoor van Leeuwen uit Driel, die wees op de groote beteekenis van heel het land, van het be staan van een principieele organisatie die de richtlijnen van het Episcopaat volgt. Hierna voerden buitenlandsche afgevaar digden het woord evenals de afgevaardigde van den Christelijken Bouwvakarbeiders bond. UITLEIDING VAN DUITSCH FOTOGRAAF. Schrijven aan den minister van Justitie. De Internationale Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid heeft een schrijven aan den mi nister van Justitie gericht, waarin o.m. wordt gezegd: „Excellentie, Wederom heeft het Hoofdbestuur van den Internationalen Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid zich tot Uwe Excellentie met het dringend verzoek h#t Asylrecht meer toe te passen in den geest, waarmee men instem ming van ieder rechtgeaard Nederlander mag verwachten. Het is ons zeer pijnlijk telkens in het bui tenland critiek te hooren op de houding in deze tijden van Nederland, het befaamde land van vrijheid en recht. Heden zouden we er bij Uwe Excellentie met ernst op willen aandringen geen gevolg te geven aan Uwe beschikking, waarbij een Duitsch fotograaf, Friedrich Meister, ge vlucht van een Duitsch schip op weg van Spanje naar Duitschland, over de Duitsche grens geleid zou worden. De bijzonderheden, welke ons over Frie drich Meister bekend zijn geworden, doen verwachten, dat hij in Duitschland niet vei lig zou zijn, hoewel hem geen enkele schuld ten laste gelegd kan worden, behalve opposi tie tegen „gelijkschakeling" van zijn Duitschen Vakbond in Spanje. „Wij voeren geen politiek, wij dienen God". e Jesus-Christkirche in Berlijn- Dahlem, een fraaie en imposant bouw werk, dat in 1931 door den bekenden architect Bachmann ontworpen is, kan zonder moeite zeven a achthonderd men schen binnen haar muren bergen. Tot voor eenige jaren gebeurde het echter maar zel den, dat de kerk werkelijk tot de laatste plaats bezet was. Thans echter, nu er de bekendste voorgangers van de Belijdeniskerk hun dien sten houden, is het gebouw te klein gewor den om de groote schare geloovigen, die 's Zondags en ook dikwijls op avonden door de week naar de preek of bijbellezingen ko men luisteren, te kunnen bevatten. Naar schatting vulden ongeveer vijftien honderd luisteraars de kerk, toen ik er voor het eerst een dienst onder leiding van Dr. Nie- möller mee maakte. In de midden- en zijgan gen stonden zij dicht opééngepakt, en slechts met veel moeite kon ik tenslotte een be nauwd plaatsje op de trappen van het altaar bemachtigen, temidden van het aantal geloo' vigen, dat ook daar reeds gezeten was. Dr. Niemöller, tijdens den wereldoorlog be kend als een der meest onverschrokken duik boot-kapiteins, en zijn confrater Otto Dibelius zijn de twee drijvende krachten van de Be lijdeniskerk. Sinds medio 1933 voeren zij een hardnekkigen strijd voor de vrijheid van godsdienst in Duitschland. En hoewel zij op allerlei manieren tegengewerkt worden hun boekje „Wir rufen Deutschland zu Gott" werd onlangs door de Geheime Staatspolitie in beslag genomen kunnen zij met reden trotsch zijn op het resultaat van hun moedig werk. Want de pogingen om de kerk in Duitschland tot een gewillige dienaresse van den nationaal-socialistischen staat te maken, zijn verder van slagen dan ooit. De Belijdeniskerk ontwikkelt in het geheele land groote activiteit, en het uitstellen van de ker kelijke verkiezingen tot een onbepahlden da tum wordt in deze kringen algemeen als een teeken van onzekerheid van de regeering interpreteerd. Dr. Niemöller ziet er nog verrassend jong uit; de vastberaden uitdrukking van de opeen geklemde lippen accentueert met zijn donker haar en de lichte commandotoon, die zijn stem waarschijnlijk nog uit zijn militairen loopbaan heeft overgehouden, nog de vastbe slotenheid, waarmee hij de rechten van de kerk tegenover haar tegenstanders verdedigt. ,De Belijdeniskerk bemoeit zich als zoo danig niet met met politiek. Ook voert zij geen strijd over het een of ander theologische twistpunt. Verre van dien. Want niet alleen wij, doch allen, wie het met hun godsdienst werkelijk ernst is, zooals bijvoorbeeld ook de Katholieke geestelijkheid, zien zich gedwon gen zich te weer te stellen tegen een onduld bare inmenging van de wereldlijke macht in de zaken van de religie." „Christus, zooals de Heilige Schrift Hem leert, is het eenige Woord Gods dat wij ge hoorzamen, waarop wij vertrouwen en waar aan wij ons overgeven in leven en dood. Chris tus is onze Leider, Wiens woord wij boven al les stellen. Daarvoor zijn wij bereid ver volgingen en vernederingen te dragen, die ons ook niet bespaard blijven. Voorgangers en leden van de Belijdeniskerk zijn met tiental len in hechtenis genomen, met huisarrest en spreekverboden bestraft. Juist op den eersten Paaschdag bereikte ons het bericht dat een onzer predikanten in het concentratiekamp Oraniënburg zelfmoord gepleegd zou heb ben Even is er stilte in het vertrek. Met geslo ten oogen zit dr. Niemöller in zijn zetel, de lijnen om zijn mond groeven zich dieper. „Wij zijn Gode meer gehoorzaamheid verschuldigd dan de menschen. Wij kunnen nimmer erken nen dat er een mensch of macht op aarde is, die sterker is. Éérst komt Christus. Hém wij den wij ons leven. Als het andere is van lager orde." „Gods woord is de eenige richtlijn, waar naar wij ons religieuze leven kunnen en mo gen bepalen. Wij zullen ons tot het uiterste er tegen verzetten dat men den Bijbel tracht te hervormen „of aan de eischen van den nieuwen tijd aanpassen" zooals men dat noemt. Wij wenschen de vrijheid God te die nen naar Zijn Woord. „Er is veel belangstelling voor de Belijdenis en dat verheugt ons ten zeerste. Té lang was de godsdienst in het leven van velen van on dergeschikt belang, een zaak, die men voor dien Zondag reserveerde. De moeilijkheden waarmede wij te kampen hebben, hebben één goede zijde gehad: zij hebben velen be wust gemaakt dat wij ons leven aan God moeten overgeven, dat alles in Zijn hand moet worden gesteld. Velen zijn in de laatste ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Thijs liep een tijdje heen en weer, maar hoe goed hij ook keek, hij zag geen reuzen meer. Het kon hun heelemaal niet schelen, wat er met hun vriend gebeurde, het viel hem erg tegen. Ze hadden toch kunnen probeeren hem te redden. Maar wat er ook gebeurt, ik ga het dan maar alleen probeeren. Grootoor moet gered worden. Hij keerde zich om en liep weer in de richting van den brullenden berg. Ook zonder de hulp van die reuzen, die zoo maar hun vriend in den steek lieten, zou hij de Kobolden wel aan kunnen. Hii zou het in alle geval gaan probeeren. jaren tot dat besef gekomen en dat stemt ons tot groote dankbaax-heid. „Er wordt beweerd, dat deze renaissance van den godsdienst slechts schijn is, dat het meerendeel van hen, die tot de Belijdeniskerk behooren, door politieke beweegredenen wor den gedreven. Dat is niet waar. Moge het zijn, dat er in de beginnen enkelen wax~en met een. dergelijk oogmerk, zij zullen de kerk weer spoedig teleurgesteld verlaten hebben. De be wering, dat wij niet zoozeer voor den gods dienst dan wel tegen den staat strijden, is een aperte onjuistheid. Wij voeren geen politiek, wij dienen God. En wij worden daarbij ge steund door velen, die Hem belijden en die weten dat zonder Zijn Wil niets kan bestaan. Een sterk en waarachtig geloof draagt ons, en daarvoor zijn wij bereid alles te offeren zelfs ons leven". In de afgeloopen weken zijn weer vele pre- dikanten en geestelijken gearresteerd, er zijn kerken gesloten en aan dominees werd het verboden te spreken. Doch de Belïjdenis- kei'k laat zich daardoor niet intixnideeren. Moedig gaat zij voort op den ingeslagen weg, vechtend voor het behoud van haar gods dienstvrijheid. Het is onwaarschijnlijk, dat deze strijd spoedig beëindigd zal worden, dat me een wederzijds bevredigende oplossing zal kunxiexT vinden. Want de nationaal-socia- listische staat kan niet tot volle ontplooiing komen zoolang zijn burgers aan een Macht gelooven. Die sterker is en Die men meer gehoorzaamheid verschuldigd is daxi wie of wat ter wereld ook. Doch zoowel Katholieken als de ledexr der Belijdeniskerk stellen het kruis van Christus boven het hakenkruis K. ANDR. (Alle rechten voorbehouden. Nadruk ver boden). Dit artikel wei-d geschreven kort vóór de arrestatie van dr. Niemöller. Red. WOENSDAG 7 JULI 1937. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 1100—11.30 RVU. 6.30—7.00 RVU. 7.30— 8.00 VPRO.. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 „Melody Circle" en causerie over den bouw van den Maastunnel (gr. platexr'.. 11.00 Hoe moet ik mijxi zuigeling verborgen? causex-ie. 11.30 Orgelspel. 12.00— 1.45 VARA-orkest en gramofoonxnuziek. 2.00 „Fantasia" en gramofoonmuziek. 3.30 Voor de kinderen. 5.30 „De Flierefluiters" en solist. 6.15 Sportpraatje. 6.30 Dag en nacht op onze pla- netexr, causerie. 7.00 Zang. 7.30 Vrijzinnige Protestanten in Groningen, causerie. 8.05 Hex-haling SOS-berichten. 8.07 Berichtexi ANP., VARA-Varia. 8.15 VARA-orkest. 9.00 Declamatie. 9.15 Sopraan, viool, tenor en orgel. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Vervolg VARA-orkest. 10.45 „Fantasia". 11,15—12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. NCRV-uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek (gr. pl.), 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Ensemble Van der Horst (Om 12.00 Berichten en gramofoon muziek). 1.30 Gramofoonmuziek. 2.00 Orgelspel 3.00 Christ, lectuur. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Christ. Muziekgezelschap „De Bazuin". 4.45 Felicitaties. 5.00 Kinderuur. 6.00 Gramo foonmuziek. 6.30 Causerie over het Binnen- aanvaringsreglement en stoommachines. 7.00 Berichten. 7.15 Landbouwhalfuur. 7.45 Re portage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS berichten. 8.15 Russisch Gemengd koor en orgel. 9.45 De sfeer in huis, causerie. 10.15 Be richten ANP., 10.20 Gramofoonmuziek. 10.45 Gyxnnastiekles. 11.0012.00 Gramofoonmu ziek. Hierna Schritflezing. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Ox-gelspel. 11.35 Gramofoonmuziek. 12.20 BBC-Wels-orkest en solist. 1.35 Cricket reportage. 1.50 Het St. Denxiis Silver Prize Orkest. 2.45 Het Mac Arthur kwintet. 3.05 Gramofoonmuziek. 3.50 Pianovoordracht, 4.20 Kerkdienst. 5.10 Gramofoonmuziek. 5.20 Cricketreportage. 5.35 Ambrose en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 Reportage. 7.10 Hoorn en piano. 8.00 „Breeding the Race- norse", dialoog. 8.20 „Barbe bleue" opera-co- mique. 9.05 Walsenpx-ogramma. 9.20 Berichten 9.40 I Px-otest, causerie. 9.45 Het Boyd Neel- orkest en solisten. 10.45 Declamatie. 11.05 Het New Georgian Trio. 11.35 BBC-Dansor- kest. 11.5012.20 Jazzmuziek, (gr. pl.) RADIO PARIJS, 1645 M. 7.10. 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.20 Orkest van de Garde Républicaine. In de pauze: Zang. 2.20 Radiotooneel 3.20 Gramo- foon muziek. 4.05 Zang. 5.20 Orkestconcert. 7.50 Pianosoli. 8.05 Zang. 8.50 .L'Epave", opera. Hierna „Dahut", opera. 10.5011.05 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Westduilsch Kamerorkest. 8.50 Mili- tir concert. 9.50 Gramofoonmuziek. 12.20 Fa- brieksorkest. 1.35 Omroepkleinorkest en so listen. 2.35 Gevarieerd concert. 4.50 Rob. Ga- den's orkest. 6.40 Gx-amofoonmuziek. 8.30 Will Glahe's orkest, de 6 „Vrolijke Zangex-s" en solisten. 10.50 iSolistenconcert. 11.3012.20 Fr. Hauck's orkest. BRUSSEL, 322 M. 12,20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroep- dansoi'kest. 1.30 Salonorkest. 1.502.20 Gi"a- mofoonmuziek. 5.20 Salonorkest. 7.20 Graxno- foonmuziek. 8.20 Kleinorkest. 9.20 Gramo foonmuziek. 9.35 Omroepsymphonie-orkest. 10.3011.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL, 484 M. 12,20 Gramofoonmuziek. 12,50 Salonox'kest. 1.30 Omi'oepdansox'kest. 1,502.20 Gramo foonmuziek. 5.25 Elowax'd's orkest. 6.35 Piano voordracht. 7.05 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroepsymphonie-orkest. 9.20 Kleinorkest. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCIILANDSENDER. 1571 M. 8.30 Otto Dobrindt's Orkest. 9.20 Orkest van de Rijks arbeidsdienst. 19.20 Berichten. 10.50 Fluit en piano. 11.05 Weerbericht. 11.20— 12,20 Fr. Hauck's orkest.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6