WIKT MIKIT1V DINSDAG 6 JULI 1937 TT AARDE M'S D A G BLAD 7 VELSEN BEVERWIJK De Breestraat als voorrangsweg. Oppervlakte der gemeente wordt kleiner. De oppervlakte der gemeente Velsen be draagt bijna 5000 H.A., maar een groot deel daarvan Is water. Want onze overigens wa- terarme gemeente telt vele groote havenwer ken en sluizen envoorts neemt ook het Noord zeekanaal een groote plaats in beslag. En die plaats zal spoedig nog aanzienlijk grooter worden, als gevolg van de op han den zijnde verbreeding van het kanaal, die zeer belangrijk belooft te zullen worden. Langen tijd is deze verbreeding een zaak geweest, die alleen binnenskamers werd be handeld, maar thans is de zaak zoover, dat ook het publiek kan zien, welk een groot stuk aan den Zuidkant van het kanaal zal worden weggegraven. Dicht bij het pontveer, nabij het houten kantoorgebouwtje verrijst een paaltje uit den bodem. En ver der landwaarts staan nog meer van zulke paaltjes. Deze geven de plaats aan, waar men eens den zuidelijken kanaaloever zal kunnen vinden. De paaltjes geven aan, dat de qjever on geveer evenwijdig aan den betonweg naar Amsterdam komt te liggen. De lijn der paaltjes toont aan. dat daar waar de verbreeding het grootst is, het kanaal 2 a 3 maal zoo breed zal worden als thans. Ongeveer daar waar de Amsterdamsche weg den Rijksweg naar Haarlem ontmoet, komen de pontwoningen te staan, waarvan onlangs de aanbesteding heeft plaats ge vonden. Deze komen natuurlijk nabij het verbreede kanaal, ongeveer 200 M. zuidelij ker van de plaats der tegenwoordige wonin gen, die door het kanaal zullen worden op geslokt. SPOEDEISCHENDE VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. Er wordt een spoedeisehende openbare vergadering gehouden van den Raad der ge meente Velsen, op Dinsdag 6 Juli 1937, des namiddags 7 uur. Agenda: Aangaan van een geldleenïng groot f 1.106.000 a 3'/2 pet. en aflossing van diverse leeningen, tulks onder intrekking van drie Raadsbeslui ten van 10 Juni 1937, no. 4a. IJMUIDEN Het sterfgeval aan boord van de Mari Elvira'. Dr. Hulst verricht sectie. In verband met het sterfgeval aan boord ran het alhier liggend Spaansche s.s. „Mari Elvira" en welk sterfgeval aanleiding is ge weest tot de wildste geruchten, vernemen wij, .dat tot nu uit niets is gebleken, dat hier een misdrijf in het spel is. Het lijk is hedenmorgen van boord gehaald en naar het Antonius ziekenhuis overge bracht, waar Dr. Hulst uit Leiden, sectie zal verrichten. BESOMMINGEN. Trawlers: Koentoeng IJM 131 90 manden f 1440 Adelanthe IJM 19 460 manden f 2680. MARKTPRIJZEN van Dinsdag 6 Juli. Tarbot per K.G. f 0.70—f 0.60 Griet per 50 K.G. f 27—f 20 Tongen per K.G. f 1.16—f 1.05 Groote schol per 50 K.G. f 22 Middelschol per 50 K.G. f 18 Zetschol per 50 K.G. f 22f 18 Kleine schol per 50 K.G. f 21.50—f 5.50 Bot per 50 K.G. f 16—f 6 Schar per 50 KG. f 11—f 3.50 Kleine poon per 50 K.G. f 6f 4.50 Groote schelvisch per 50 K.G. f 18 Middelschelvisch per 50 K.G. f 17 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 14 f 12.—. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 11f 3.80 Kabeljauw per 125 K.G. f 37.50f 24 Groote gullen per 50 K.G. f 13f 11 Kleine gullen per 50 K.G. f 8.50f 6.50 Wijting per 50 K.G. f 4.60—f 3.40 Makreel per 50 K.G. f 11—f 6.20 Leng per stuk f 1.50 TRAGISCH STERFGEVAL OP ZEE. Aan boord van den haringlogger Martens- hoek IJM 283, werd Zondagavond de ma troos L. van der Boon plotseling onwel. Hij klaagde over hevige pijnen. Daar Zijn toe stand ook Maandag niet verbeterde werd hij des avonds overgezet op de Jan van Bra- kel, waar hij een half uur later overleed. Van der Boon was nog slechts 34 jaar en laat een vrouw met twee kinderen achter. Het stoffelijk overschot zal naar Katwijk aan Zee worden overgebracht. IJMUIDER OPERETTEVEREENIGING. Naar wij vernemen heeft de heer Ph. Vles- sing wegens drukke werkzaamheden bedankt als directeur der IJmuider Operette Ver- eeniging. •VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Herberdina Johanna, IJm. 38, vangst 45 manden schelvisch, 165 m. braadschelvisch, 50 m. dichte braadschelvisch, 20 m. schol, 20 m. gul. 50 m. wijting, 50 m. makreel, totaal 400 m. benevens 900 stuks ijskabeljauw en 200 stuks stijve kabeljauw. Caroline IJm. 26,vang st: 30 m. schelvisch, 400 m. braadschelvisch, 20 m. platvisch, 30 m. radio, 30 m. gul, 30 m. wijting, 300 m. makreel, totaal 640 m. benevens 180 stuks stijve kabeljauw. Antje RO 15, vangst 20 manden schelvisch, 25 m. platvisch, 25 m. kleine hake, 50 m. groote hake, 35 m. gul en kabeljauw, 75 m. braadschelvisch, 70 m. radio, 40 m. groote ma kreel, 5 m. wijting, 20 m. varia, totaal 455 m. benevens 40 stuks stijve kabeljauw. Betje RO 16, 261 manden, w.o. 90 manden hake. MACHINISTEN-EXAMEN. Geslaagd voor het voorloopig diploma de heeren J. C. Knegjes te IJmuiden. Moeilijkheden ondervangen. Het feit, dat de Breestraat is opgenomen in de rij der voorrangswegen, is niet van invloed geweest op den gewonen gang van zaken tij dens de groentenveilingen. De tallooze tuin derswagens moeten den voorrangsweg kruisen, om bij de veilingen te kunnen komen, maar dit geschiedde als gewoonlijk. Tijdens de markt regelt de politie bij het kruisen van de Bree straat het verkeer. Nu en dan werd het door gaand verkeer eenige oogenblikken opgehou den om den groentewagens gelegenheid te geven over te steken. Voor het overige hield de politie op het kruispunt een oogje in het zeil, omdat de voorrangsweg misschien nog aanleiding tot misverstanden met de daaraan verbonden gevolgen zou kunnen geven. Meer en meer blijkt evenwel, dat het snelverkeer zich zeer spoedig bij den nieuwen toestand heeft aangepast. De zijstraten hebben in de Bree straat wat men noemt een langen uitloop, al vorens men op den rijweg komt. Bij de Blok- steeg en de Peperstraat, waar dit niet het ge val is, is de toestand wel iets gevaarlijker, maar het verkeer uit de zijstraten hield daarmee ook toen het wel voorrang had, reeds terdege reke ning. De politie verwachtte geen moeilijkheden van den nieuwen maatregel, ook al omdat alle andere bepalingen ook voor den voorrangsweg van kracht blijven. Het is bijvoorbeeld niet juist te veronderstellen, dat in de Breestraat nu een ongelimiteerde snelheid zou zijn toege staan, omdat zij voorrangsweg is geworden. Alleen zal men zich, uit een van de zijstraten komend, niet meer kunnen beroepen op voor rang, ook al komt men van rechts. Overigens behoort het wel tot de zeldzaam heden, dat een weg midden door de bebouw de kom als voorrangsweg wordt aangewezen. Vanaf de pont is dit eigenlijk al zoo. Ook in Castricum voert de voorrangsweg midden door het dorp. DE AANVOER VAN AARDBEIEN. Aan de vereenigde veilingen werden Maan dag aangevoerd 80.502 K.G. De gem. prijs was f 14.61 per 100 K.G. Aan de B.E.T.-veiling was de aanvoer 56.681 K.G. met een gem. prijs van f 15.04 per 100 K.G. DRIEHUIS ONGELUK BIJ HET VOETBALLEN. Maandagavond kwam de speler Kooiman bij het voetballen zoo ongelukkig op zijn schouder terecht, dat hij, zooals naderhand bleek, een sleutelbeen brak. Van ruwheid of opzet t hierbij geen sprake. VETERANEN-VOETBALWEDSTRIJD. Maandagavond speelde voor een vrij talrijk publiek een elftal van Driehuizer veteranen tegen een veteranenploeg van de V. S. V. Rood-Wit, waarin tal van oud-V. S. V.-spelers zaten. Hoewel in 't veld het krachtsverschil niet zoo groot was, wisten de Rood-Witten met 51 te winnen. VOETBALLER BREEKT EEN SLEUTELBEEN Gisteravond is op het Olympiaterrein ge speelde voetbalwedstrijd Veteranen IJmui den OostDriehuis een der spelers zoodanig gevallen, dat hij een sleutelbeen brak. Na dat een dokter eerste hulp had verleend werd hij naar zijn woning overgebracht. HAARLEMMERMEER Badhoevedorp ontwikkelt zich snel. Nieuwe verbinding met Schiphol. Fraai en modern Tuindorp ontstaat. Het is voor velen, die zich voorbij het oude dorp Sloten in de richting van Schiphol be geven, ongetwijfeld een verrassing, als zij achter de bekende Badhoeveboerderij een geheel nieuw dorp zien liggen met een in alle opzichten mooien en breeden opzet. Alle teekenen wijzen er op. dat dit nieuwe tuindorp, wanneer uitbreiding en ontwikke ling van de hoofdstad in hetzelfde tempo blijven doorgaan, weldra een van de belang rijkste tuindorpen bij Amsterdam zal wezen. Er is een ouder centrum in deze bebou wing, een gezellig dorpsplein met een mo numentaal schoolgebouw, een echt landelijk statig kerkgebouw en een poststation. Daar om heen liggen de nieuwe woonwijken, waar veel ruimte is vrijgelaten voor plantsoenen en beplanting en de aantrekkelijkheid om daar te wonen is zeer groot. Op het terrein van de boerderij „de Schuil- hoeve" toebehoorende aan de directie van Nationaal Grondbezit te 's-Gravenhage, is men druk bezig aan den bouw van een nieuw R.-K. kerk, terwijl het prachtige landhuis, waarin de bekende vliegenier Parmentier met zijn gezin zal gaan wonen, zoo goed als gereed is. Het ligt in de bedoeling van het ge meentebestuur om de Burgemeester Amers- foordtlaan en de Schuilhoevelaan met elkaar te verbinden door een artistieke brug over den Krommen Tocht en zeer zeker zal het aspect van het dorp daardoor belangrijk worden verbeterd en tegelijk zal dan een mooie nieuwe verkeersverbinding zijn ver kregen tusschen Sloten en Schiphol. De bevolking van dit nieuwe tuindorp is in het laatste jaar sterk toegenomen en wan neer deze aanwas op dezelfde wijze blijft voortgaan, mag worden verwacht dat in de naaste toekomst de stichting van meerdere openbare gebouwen volgen zal. Zoo is er dringend behoefte aan een ge bouw, met een groote zaal, geschikt voor uit voeringen door tooneelvereenigingen. muziek gezelschappen, turnvereenigingen enz. Er schijnt zich een combinatie te hebben ge vormd, die een plan daartoe in studie heeft genomen en zeker niets onbeproefd zal laten om het gewenschte doel zoo spoedig mogelijk verwezenlijkt te krijgen. Zoo'n gebouw zou dan tevens kunnen worden gebruikt voor het houden van godsdienstoefeningen, zoolang een kerkgebouw voor de Nederl. Hervormde gezindte nog ontbreekt. Verder is op het -bouwplan van deze ter reinen een groote waterpartij geprojecteerd, waarin een zuiveringsinstallatie moet wor den aangebracht tot reiniging van het afval water van de geheele bevolking. De bebouwing is thans reeds zoover gevor derd. dat ieder een goeden indruk kan krij gen van het aardige cachet van dit nieuwe dorp; een dorp, waarin de bewoners volop zullen kunnen genieten van het landelijk karakter van de omgeving. Een bekende autobusondernemer heeft bij het gemeente bestuur een verzoek ingediend om een auto busdienst in exploitatie te brengen ten ge rieve van de bewoners van het dorp, het geen door de burgerij zonder twijfel zal wor den gewaardeerd. Alles bij elkaar genomen, is het wel te verwachten, dat dit dorp met zijn comfort van mooie en geriefelijk ingerichte wonin gen, voorzien van gas, waterleiding en electriseh licht, op den duur een ernstige concurrent zal worden van Zwanenburg en Hoofddorp. CONCOURS-HIPPIQUE TE HOOFDDORP. Het door het bestuur van de vereeniging „Vooruit" ter bevordering van de paarden fokkerij in Haarlemmermeer voor het Dinsdag 27 Juli a.s. op het gemeentelijk sportterrein te Hoofddorp te houden concours-hippique meldt, dat er in den voormiddag de volgende voorkeu ringen zullen worden gehouden: A. Ind. dres suurproef kl. N.: B. Handicap dressuurproef kl. L en M. (kampioenschap van Noord-Hol land) C. dressuurproef voor afdeelingen (achttallen), Kampioenschap van N.H.; voor keuring M. C. merriën. Het eigenlijke concours begint te half elf met het voorbrengen en prijsuitreiking van M. C. merriën; daarna komen de ingespannen dek hengsten en het springconcours L. Van twaalf uur tot half twee zal er pauze worden gehouden, waarna het middagpro gramma zal worden afgewerkt. Dit meldt tweespannen landbouwtuigpaar- den, aangespannen voor boerenwagen en ge reden door landbouwers; klavertje drie; open voor groepen van drie ruiters van elke lande lijke rijvereeniging; eenspannen fokmerriën, type landbouwtuigpaard en toebehoorende aan personen, wier hoofdbedrijf landbouw is. Vervolgens komt een concours voor het schoonste rijpaard; voor eenspannen tuigpaard in Nederland geboren (hengsten en hackney's uitgesloten) Dan volgt de altijd interessante parade voor alle landelijke ruiters met prijsuitreiking; een spannen luxe tuigpaarden (open klasse) twee spannen tuigpaarden voor luxe rijtuig (hack ney's uitgesloten) en groot springconcours M. Zooals altijd gebruikelijk is, zal er ook nu weer een attractienummer zijn. OVER DEN KOP GESLAGEN. Maandag reed een vrachtauto, bestuurd dooi den heer V. alhier op den Kruisweg, in de richting Aalsmeer. Op den Aalsmeerderweg na derde een luxe-auto, bestuurd door den heer J. uit Zevenhuizen en waarin nog een dame en een kind waren gezeten, het kruispunt. De vrachtautobestuurder bemerkte blijkbaar te laat dat hij den van rechts komenden auto voorrang behoorde te verleenen, met het ge volg dat de vrachtauto de luxe-auto aan de achterzijde aanreed, waardoor dit motorrijtuig over den kop sloeg en zwaar beschadigd werd. De drie inzittenden bleken slechts licht ge wond te zijn. De politie werd met het gebeurde in kennis gesteld. ZANDVOORT DE WERKLOOSHEID NEEMT NIET STERK AF. Niettegenstaande het hoog seizoen nog slechts een week van ons verwijderd, ligt, blijft het aantal werkloozen nog steeds groot. In de laatste week verminderde het aantal slechts met 5 en daalde tot 378. Voor dezen tijd van het jaar klinkt dit cijfer wel ont moedigend en het teekent wel de weinig rooskleurigen toestand van de badplaats in het algemeen. Het eenige lichtpuntje in de cijfers is dat het aantal werkloozen tusschen de 31 en 40 jaar het sterkst verminderde. In hoofdzaak waren het hoofden van gezinnen, die weer aan den arbeid kwamen. Toch bleven er nog 270 werkloos en dat op een tijd, dat er te Zandvoort reeds overal handen te kort moes ten zijn. BLOEMENDAAL PERSONALIA. De navolgende leerlingen van de Openbare School voor Ul.O. zijn Maandag te Haar- le mgeslaagd voor het M.UI.O. examen: M. de Jong, N. v. Rees Vellinga, C. Kuiper en P. Lette van Oostvoorne (allen diploma B) en M. Kluit, diploma B. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: C. J. M. Crandel-van Berkel, d. W. M. Smit-Sprengers z. Ondertrouwd: R. L. Bloch en R. Hambur ger. Getrouwd: H. G. Gerssen en H. C Fonteijne G. van der Veldt en M. Pawirodihardjo. Overleden: C. M. Meijer, 79 j., wed. van J. J. Koning. HEEMSTEDE NIC. BEETSSCHOOL. Van de Nic. Beetsschool slaagde ook de leerlinge Nora Vergers voor het toelatings examen van de H.B.S. met 5-jarigen cursus te Haarlem, waar mee alle leerlingen van deze school, die examen deden, zijn toege laten. R. K. SPORTDAGEN. Door de RK. Sportcentrale Haarlem Beverwijk zijn twee sportdagen in Heem stede georganiseerd, waarvan de eerste Zon dag heeft plaats gehad op de terreinen aan de Molenwerf slaan. Wat de athletiek betreft namen deel Jong leven, V.I.C., V.I.F., Docos, Holland, DILA.K.. O.I.V. en KD.A. Holland" wist op de 4 X 200 M. estafette het DHA..K.-record te verbeteren en te bren gen op 1 min. 36.6 sec. Ook het record hink- stap-sprong werd verbeterd en gebracht op 13.71 M. door Joh. Mathot van Holland. De uitslagen zijn: Verspringen: 1 Joh. Mathot. Holland, 6.39 M. 2. A. Rombauts, Holland, 6.32 M.; 3. W. van Schoonhoven, V.I.C. 6.19 M. Speerwerpen: 1. A. Biluska, Docos, 40.25 M.; 2. J. Oosterweer, Holland, 39.05 M.; 3. N. de Zwager, Holland 37.20 M. 100 M. hardloopen: 1. H. de Lange, Jong Leven, 11.8 sec.; 2. W. Hoven. Jong Leven, 12.2 sec.; 3. H. Hagemeijer, Holland, 12.4 sec. 4 X 200 M. estafette: 1. Holland I, Haarlem, 1 min. 36.6 sec.; 2. Jong Leven; 3. VI.C. 1500 M. hardloopen: 1. J. Oosterweer, Hol land, 4 min. 25.9 sec.; 2. G. Raijer, Jong Leven, 4 min. 41.8 sec.; 3. J. Kooiman O.I.V. 4 min 43.3 sec. Hink-stap-sprong: 1. Joh. Mathot, Holland, 13.71 M. 2. W. Schoonhoven, V.I.C. 13.21 M.; 3. R. Knapen, Holland 12.38 M. De voetbalwedstrijd volgde; H.B.C. kwam vol ledig uit, het Haarlemsch elftal had invallers voor Slok en Gigengack. Er werd een vlug spel gespeeld met H.B.C. meer als een sluitende ploeg. Rust kwam met 21. Het einde met 53 voor HJ3.C. Twee da mes-hockeyclubs Hurry Up uit Haarlem en Thor uit Amsterdam gaven een aardige hockey-demonstratie te zien. Ongeveer 1000 toeschouwers woonden dezen eersten sportdag bij. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: L. M. BurgerA. M. Geus. J. C. v. d. MeijG. M. Jansen. P. C. Blokker—M. W. H. K. v. Essen. F. L. Mul derL. H. Asbeek Brusse. Getrouwd: P. EndhovenM. de Regt. K. DoornC. N. de Regt. Bevallen: A. A. DraijerKokkelkoren, d. A. I. v. d. Veldenv. Houten, d. W. LangeveldWarmerdam, z. C. C. Lange- veldv. Deursen, d. M. A. Diependaal Piek, z. Overleden: L. (Meijer, 80 j. geh. HILLECOM PERS ON ALIA. Voor het eindexamen der Chr. Handels H.B.S. te Amsterdam is geslaagd de heer P. J. van der Jagt, alhier. Te Amersfoort is mej. N. C. de Groot ge slaagd voor het examen nuttige handwerken. (Is reeds in een deel eener vorige opiagf geplaatst.) Motorfiets tegen auto opgevlogen. Bestuurder gedood, duorijder zwaar gewond. DIEREN, 5 Juli. In den afgeloopen nacht is hier een motorfiets met een personen-auto in botsing geweest, waardoor de bestuurder van eerstge noemd voertuig werd gedood en de duo-rijder zwaar gewond. Omstreeks drie uur reed in de Hofstetter- laan een personenauto. De bestuurder wilde den rijksweg inrijden, doch op hetzelfde oogen- blik naderde uit de richting Arnhem een motorfiets, bestuurd door den 27-jarigen R. Vreesman uit Dieren, die met groote snelheid reed. De autobestuurder wilde den motorrijder voorrang verleenen, doch laatstgenoemde meende achter de auto om te kunnen rijden. Hij botste echter met groote snelheid tegen de linker achterzijde van de auto. De gevolgen waren ontzettend. De heer Vreesman was vrij wel op slag dood. De duo-rijder, de heer R. S., eveneens uit Dieren, werd ernstig gewond. Nadat dokter Böttger en dokter Prakke den gewonde de eerste geneeskundige hulp had den verleend werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Velp overgebracht. Zijn toestand was hedenochtend zorgwekkend. Van de vijf inzittenden van de auto liep alleen de bestuurder enkele lichte snijwon- den op. De „heks" van Merkelbeek. In hooger beroep tot 15 jaar veroordeeld. 's-HERTOGENBOSCH, 5 Juli. Het Gerechtshof in Den Bosch heeft heden arrest gewezen in de zaak tegen de 64-jarige M. C. van Helden, huishoudster te Merkel beek, thans gedetineerd, die bij vonnis der arrondissementsrechtbank te Maastricht we gens doodslag, tweemaal gepleegd, is veroor deeld tot vijftien jaar gevangenisstraf. Zoo wel de verdachte als de Officier van Justitie hebben hooger beroep tegen dit vonnis aangeteekend. De advocaat-generaal heeft in hooger be roep bevestiging van het vonnis geëischt. Thans heeft het Hof op formeele gronden het vonnis van de rechtbank te Maastricht ver nietigd en, opnieuw recht doende, de ver dachte eveneens veroordeeld tot vijftien jaar gevangenisstraf. Het Hof heeft evenwel het voorarrest in mindering gebracht. Klachten over de Kleverlaan. Bewoners sturen een adres aan den Haarlemschen Raad. De bewoners van de huizen aan de Kle verlaan Nos. 219 tot en met 265, en 194 tot en met 232, hebben een request, voorzien van hun handteekeningen, aan den Gemeenteraad van Haarlem gezonden. Daarin wordt gewe zen op den gevaarlijken- en onooeelijken toestand van dit gedeelte van de Kleverlaan van Haarlem, van welken verkeersweg naar Bloemendaal een druk gebruik gemaakt wordt door automobilisten, wielrijders en voetgan gers. De rijweg, waarop autobussen elkaar met moeite kunnen passeeren, en waar wielrij ders gevaar loopen om aangereden te wor den (welk een verschil met het gedeelte van de Kleverlaan over de spoorboomen, welk ge deelte tot de gemeente Bloemendaal behoort* is veel te smal. Vooral de toestand bij het bruggetje, hoek Delftkade, Is zeer gevaarlijk. Daar heeft eenige maanden geleden reeds een ongeluk plaats gehad. De bewoners der huizen vinden het te betreuren, dat zij als betalers van belastin gen jarenlang een dergelijken onooglijken gevaarlijken toestand moeten aanzien waar door hun huizen in waarde dalen, en zij moeite met het verkoopen en verhuren van hun huizen ondervinden. Eenige bewoners zeiden aan de verzamelaars van handteeke ningen op het adres: „Ik heb jarenlang in Indië in jungle of rimboe moeten wonen; het lijkt of het „grasperk", waarover vroeger de tram liep, tot een jungle of rimboe moet verworden!" De gemeente Haarlem en de directie der N.ZR. moeten samenwerken opdat zoo spoe dig mogelijk een verbetering verkregen wordt. Waarom kon de gemeente Bloemendaal haar gedeelte van de Kleverlaan wel in orde doen brengen en de gemeente Haarlem niet? Ter weerszijden van de spoorboomen geven kleine bordjes aan, waar de gemeente Haar lem en de gemeente Bloemendaal beginnen. Het bord van A.N.W.B. en KN.A.C., waarop met groote letters Haarlem staat, bevindt zich bij het bruggetje. Dit laatste zal wel zijn oorzaak vinden in byzondere omstandig heden; voor niet-ingewijden lijkt het echter of de A.N.W.B. en KN.A.C. te kennen willen geven of het gedeelte van de Kleverlaan tusschen dit bord en de spoorboomen als i een „Niemandsland" moet worden beschouwd, waar verwaarloozing en gevaar aanwezig zijn. (Adv. Ingez. Med.) DE SPOORWEGOVERGANG BIJ DE KLEVERLAAN. Dr. A. de Vletter, rector van het Kenne- mer Lyceum schrijft ons: Eenigen tijd geleden was ik in de gelegen heid een stukje te schrijven over de bestrating van het Haarlemsche stuk van de Kleverlaan. Het zij mij nu vergund de aandacht van de betrokken autoriteiten op het volgende te vestigen. Waarom wordt toch niet, nu dit naar gewone menschelijke berekening mogelijk is, een verbetering gebracht in het verkeer bij den spoorwegovergang aan de Kleverlaan; het Bloemendaalsche fietspad houdt daar plotseling op; aan den Haarlemschen kant is er geen fietspad. Indien de toestand van vroeger hersteld werd, dat bij het open draaien van de afsluitboomen ook de twee afsluitboomen van de vroegere tram werden geopend, zou de toestand op deze plaats, waar ook heel veel kinderen passeeren, minder gevaarlijk zijn. Er is eenige jaren geleden reeds een doode gevallen in dezen verkeers chaos; wanneer twee groote autobussen elkaar in de nauwe opening moeten passeeren, wat gelukkig door de bekwame chauffeurs ver meden wordt, wordt het fietsend publiek een voudig een eind de stoep opgedrongen, enfin, ieder ooggetuige weet, dat de situatie daar niet deugt. En nu is het middel tot verbetering zoo eenvoudig. In zulke gevallen plaatst de ingezonden-stukken-schrijver meestal de frase: „Moet er eerst nóg een doode vallen?" Inderdaad is er aanleiding tot deze vraag, CHRISTELIJK LYCEUM TE HAARLEM Eindexamen wis- en natuurkundige afdee- ling H. B. S. met 5-j. cursus. Geëxamineerd 18 candidaten. Geslaagd: mej. E. M. A. de Clercq en de heeren A. H. Bakker, W. den Braber, F. C. Briët, N. Dijks hoorn, P. A. Galle, C. J. van den Hoorn. T. Huizer, G. J. van Koppenhagen, G. van de Linde, J. Oudman, K. H. Pollatz, J. M. R Ra- dermacher Schorer, N. A. Versluys, H. Wasse naar. EXAMENS NUTTIGE HANDWERKEN. Aan de Rijkskweekschool te Haarlem wer den 7 cand. geëxamineerd. Geslaagd zijn de dames: R. W. Weide, Haarlem, V. Weidema, Haarlem, C. A. Willemse, Heemstede. J. Wrin ger. Velsen, W. Mienus, Hoofddorp. Hiermede zijn de eindexamens afgeloopen. AARD APPELMARKT (Maandag). Rotterdam 5 Juli 1937. Westlandsche ronde zand 56 ct. per K.G. Westlandsche kleine 4—5V2 ct. per K.G. Mal ta's (Springs) 10—12 ct. per K.G. Vlas-aanvoer: 300 K.G. blauw, schoon 68— 80 per K.G. 5400 K.G. wit Zeeuwsch 68— 80 per K.G. 3000 K.G. Groningsch 6575 per K.G. 5800 K.G. Hollandsche geel 6880 per K.G. 120 K.G. Dauwroot 50—60 per K.G. VEEMARKT. Amsterdam, 5 Juli 1937. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 327 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren: le kwaliteit 0.76—0.84, 2e kwaliteit 0.64 f 0.74, 3e kwaliteit 0.580.62 per K.G. slachtgewicht. 90 melk- en kalf koeien 185250 per stuk; 98 vette kalveren, 2e kwaliteit 4S—56, 3e kwaliteit 4046 per K.G. levend gewicht; 120 nuchtere kalveren 8—15 per stuk: 30 schapen 2430 per stuk; 7 lamemren 1518 per stuk; 514 varkens. Vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G. 6061, zware varkens 5859, vette varkens 5758 per K.G. slachtgewicht. Aanvoerd 3 wagens geslachte runderen uit Denemarken. Veemarkt. Rotterdam, 5 Juli 1937. Aanvoer totaal 1641 stuks. Vette runderen 558, vette kalveren 229, nuchtere kalveren 4, schapen en lammeren 394, varkens 456. 78 vette koeien, le kwal. 80 ct., 2e kwal. 65 tot 64 ct.; 74 vette ossen, le kwal. 68 ct., 2e kwal. 54 tot 64 ct.; 90 vette kalveren, le kwal. 75 ct., 2e kwal. 55 tot 60 ct.; 50 varkens (levend gewicht), le kwal. 49 ct., 2e kwal 48 ct.; 52 schapen, le kwal. 46 ct., 2e kwal.' 36 ct.; 65 lammeren, le kwal. 58 ct., 2e kwal. 50 ct., alles per K.G. 31 schapen, le kwal. ƒ26, 2e kwal. ƒ20; 18 lammeren, le kwal. 15, 2e kwal. 11, alles per stuk. Vette koeien en ossen. Aanv. iets ruimer, handel stug, prijzen als vorige week; vette zen prijshoudend; schapen en lammeren: kalveren aanvoer korter, handel matig, prij- aanvoer iets kleiner, handel zeer hoog, prijzen dalend; varkens aanvoer kort, handel willig, prijzen stijgend. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 5 Juli. Bevallen 1 Juli: P. M. J. Brocke—Boerlage, z.; 2 Juli: D. E. J. PolflietPeters, d.; A. M. v. d. Eijnde—Hertog, z.; 3 Juli: J. W. C. Meijer Disco, z.; M. PutsSmids, z.; P. M. A. LeeuweKuypers, d.; M. M. W. Bolwidt— Peeters, z.; 4 Juli: H. C. M. van Zijl—Bakker, d.; Al. C. MouwenSwildens, d.; A. v. d. Born -Polman, z.; 5 Juli: M. Grauwelmanvan Alphen,, d. Overleden 3 Juli: J. F. de Lang, 75 j., Scho- terweg; A. E. Rijneveld—Diekman, 57 j., Aagje Dekenstraat; T. L. v. d. Werff, 60 j., Ged. Schalkburgergracht; E. W. Koning, 16 j„ Ha- zepaterslaan; M. A. CammaartFranssens, 61 j., Kamperlaan; 4 Juli: R. Winkel, 74 j„ Pega- susstraat; J. Boeree, 84 j., Spaanschevaart- straat; A. Dooseman. 70 j., Groot Heiligland.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9