EEN RAAD WOENSDAG 7 TUI 1937 HAASEE M'S DAGBLAD BLOEMENDAAL De Jamboree. De eerste groep van overzee is aangekomen. Daar staan ze te huiveren in den tuin van het perceel Bl.weg 164, 17 padvinders uit Cu racao, zoo gearriveerd uit de tropen naar het koele Nederland. Vele padvindersgroepen uit Haarlem zijn ter verwelkoming aanwezig. Het zijn meest allen donkere jongens met interessante namen, die aan Spanje en Por tugal doen denken. Of ze Nederlandsch spre ken? Zoo goed als u en ik. En dit is zeker een compliment voor de Hollandsche leerkrach ten daar. Op 17 Juni zijn ze vertrokken per ..Simon Bolivar". Hun hopman, de heer De Groot, was hen al vooruitgereisd, om alles in orde te maken. De tocht ging eerst naar Caracas en daar zijn ze onthaald door de padvinders op een diner en een autotocht in de bergen. Ze ver tellen van hun droge land. dat in den heeten drogen tijd grijs en dor is. Op een plantage malen soms wel 12 molens het water uit den grond en pijpleidingen brengen het over het terrein voor de cultures van oranjeappels, divi-divi en aloë. Maar nu. na 18 dagen, zijn ze ver van hun tropeneiland om Nederland te leeren kennen. Voor dat de Jamboree begint staan tochten naar Amsterdam, Rotterdam, den Haag. Arn hem, Nijmegen, enz. op het programma en na 9 Augustus is er nog gelegenheid voor een bezoek aan Noord-Brabant: overal zullen de padvinders als gastheeren optreden. Wij wenschen onzen gasten een aangename vacantie en hopen met hen, dat het een beetje warmer wordt. PERSONALIA. Dinsdag zijn te Haarlem geslaagd voor het M.U.L.O.-diploma B: W. Breebaart en J. Bur ger, leerlingen van de M.U.L.O.-school aan den Vijverweg. HEEMSTEDE UITREIKEN DIPLOMA VERKEERSEXAMEN SCHOOLKINDEREN. Dinsdagmiddag waren de 257 kinderen, die geslaagd zijn voor het dit jaar gehouden ver- keersexamen in de groote zaal van het R.K. Vereenigingsgebouw bijeen, om het verkeers- insigne in ontvangst te komen nemen. Op het toon eel had de examencommissie bestaande uit de heeren: burgemeester jhr. J. P. W. van Doorn, voorzitter, Th. M. Schelling, secretaris en de leden D. Kikkert, B. Ahn, J. Kijne en E, J. Steers, benevens de heer A. Be- rentsen, Inspecteur van Politie te Haarlem, als belangstellende en de heer B. Silvis, waarn. Inspecteur van Politie, plaats genomen. Om even 2 uur opende de burgemeester de feestelijke bijeenkomst, en zeide zeer verheugd te zijn, dat er zooveel kinderen hier bijeen waren, omdat er zoovelen geslaagd zijn. Dank brengt de burgemeester aa.i de com missie en het onderwijzend personeel en sprak vervolgens een woord van welkom tot den heer Berentsen, vertegenwoordigend de Commissie Haarlem van „Veilig Verkeer". Vervolgens deelde de burgemeester mede. dat er dit jaar minder kinderen zijn geslaagd dan het vorige jaar, en er nu van de 298. 257 schriftelijk en practisch voldoende haalden, van wie 20 geheel zonder fouten. Dit was een gevolg der zwaardere examens, die door het steeds moeilijkere verkeer in de toekomst nog wel zwaarder zullen worden.* „Thans", aldus spr., „krijgen jullie je in signe als kroon op het werk. Maar nu niet doen of het voldoende is. maar het geleerde in toepassing brengen, anderen aansporen en vooral het werk laten zien, en met je ouders, broers en zusjes het geleerde thuis bespreken. Zoo kunnen jullie medewerken tot het voor komen van ongelukken voor jezelf en voor anderen". Hierna ontvingen de kinderen allen het insigne. De 20 kinderen die geen enkele fout hadden gemaakt ontvingen nog extra een spel „Veilig Verkeer". Vervolgens werden een paar aardige films vertoond, o.a. de „Reis naar Vuurland", met de vele schitterende natuur opnemingeneenige leuke Charlie-films, waarbij de jeugd de zaal deed daveren van den lach. en een kijkje in een kolenmijn, die ook de volle aandacht ge noot. Aan het slot, om circa half 5 vroeg de bur gemeester de geslaagden nu niet de politie als een boeman te beschouwen, maar haar in de toekomst te helpen in haar moeilijk werk. De kinderen kregen ook nog een tractatie. GESLAAGD. Voor het examen van de H. B. S. B slaagden H, Bitter en M. Hermann; voor het Gymna sium H. Thurköw; voor het Chr. Lyceum J. Leussen en voor H. B. S. A F. v. d. Geest, allen leerlingen der school aan den Voorweg. Geen candidaten van deze school werden afgewezen. Voor het M. U. L. O. examen diploma A slaagden o.m. Greetje Blauwhof, Liny v. d. Bos, Corrïe v. Galen, Lenie Captein, Greta Snoeks, Lenie Schumacher, Greta Weyers, Toos v. d. Linden, Sieneke Wiegman, allen leerlingen der St. Antoniusschool. Geen candidaten van deze school werden af gewezen. Voor het examen costumière slaagden o.m.: Rie Geeve, Annie Schabbing, Joop v. Looij, Cisca Westerveld, Nel Hupkens, Tini Captein en voor Lingerie: Bep v. d. Weiden, allen leer lingen der St. Antoniusschool. Autotocht voor Ouden van Dagen. Er zijn nog auto's te kort. De animo voor de autotocht voor ouden van dagen op Donderdag 13 Juli is dit jaar al bij- zonderd groot. Tot heden is het getal al tot 175 gestegen. Dit heeft tot gevolg dat er minstens 70 auto's noodig zijn. Dankbaar is het comité, dat de meeste autobezitters, die in vorige jaren zich beschikbaar stelden, ook nu weer medewerking toezegden. Maar er zijn nog auto's te kort en het zou jammer wezen, als eenige oudjes, die al zoo vlassen op eens „een middagje uit", afgewe: zen moesten worden. Daarom doet het comité nogmaals een beroep op hen die mogelijk dien middag hun auto kunnen afstaan, dit even te melden aan den heer J. Roest, Raadhuisstraat 18, telef. 28113. Zij die financieel mede willen werken, om den oudjes iets aan te bieden, kunnen een be drag storten op postgiro 266162, of bij den pen ningmeester, den heer Timmer, Lieven de Key- laan 3. De deelnemers zullen omstreeks kwart over 1 afgehaald worden. De plaats van vertrek zal niet zijn Kerk- laan, m..ar in Groenendaal. EERSTE HEEMSTEEDSCI1E SPEELTUIN- VEREENIGING. Zaterdag 10 Juli a.s. des namiddags te 4 uur zal de officieele opening plaats vinden van het speelterrein en het clubgebouw van de Eerste Heemsteedsche Speeltuin Vereeniging. LISSE ALG. VERG. COöP. VEILINGVER. H. B. G. (G. A.) TE LISSE. Onder voorzitterschap van den voorzitter, den heer P. Warmerdam Cz. werd Maandag avond in de veilingzaal van H. B. G. de jaar- lijksche algem. vergadering gehouden. De ver gadering werd door den heer Warmerdam met een kort welkomstwoord geopend waarna de heer J. Kortekaas de notulen van de vorige vergadering las. welke werden vastgesteld. De voorzitter deelde o.a. mede, dat in het afgeloopen jaar de omzet f 150.000 meer heeft bedragen dan in het vorig seizoen. De heer R. Doeksen las vervolgens het fi nancieel verslag voor, waarin een duidelijk overzicht werd gegeven van den stand van zaken. Hij deelde daarin o.a. mede, dat het winstcijfer ruim f 8000 bedroeg. Deze voorloo- pige cijfers zullen in de najaarsvergadering officieel worden vastgesteld. De voorzitter lichtte enkele cijfers nader toe. Een woord van dank werd gebracht aan den heer Doeksen voor het uitgebrachte verslag. Namens het bestuur werd medegedeeld, dat het voorloopig veilingpercentage voor het af geloopen handelsseizoen permanent werd vastgesteld. Gelet op sommige cijfers, o.a. de post dubieuse vorderingen, kan het veiling percentage voor het afgeloopen seizoen niet verlaagd worden. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. Kortekaas met algemeene stemmen herkozen. De heer Kortekaas dankte de vergadering voor het in hem gestelde vertrouwen en hoopte al zijn krachten aan de veiling te kunnen geven, De wijziging der Statuten werd door de ver gadering na toelichting door den voorzitter, goedgekeurd. Aangezien niet het benoodigde percentage leden aanwezig was, zal de be krachtiging van deze wijzigingen binnen 3 weken in een alg. verg. plaats vinden. Besloten werd aan het bestuur over te laten om het aantal commissarissen al dan niet uit te breiden. Medegedeeld werd namens bestuur en com missarissen, dat het veilingpercentage voor het komende seizoen werd vastgesteld op 6 pet. met een maximum-provisie van 15 cent per mand. Door den heer S. Schoneveld werd met een woord van bizondere waardeering gesproken bij het verscheiden van den President-com missaris den heer L. Onderwater. Hij schetste hem als een man met helder en zakelijk in zicht. Door een zoon van den overledene werd dank gebracht voor dit waardeerend woord. Aan het einde der vergadering werd door den voorzitter een woord van herinnering ge sproken over het 12 >/2-jarig bestaan der ver eeniging. Dank bracht hij voor de hem gebrach te huldiging bij zijn 12y2-jarig jubileum als oprichter en directeur. Na rondvraag en een slotwoord van den voorzitter werd de vergadering gesloten. MACHNISTEN-EXAMEN. Geslaagd voor het voorloopig diploma de heer J. G. Vonk te Lisse. ZANDVOORT EEN VREEMD SLOT. In den afgeloopen nacht vervoegde zich bij de politie een chauffeer met de mededee- ling, dat een jongedame door een onbekende van haar handtaschje zou zijn beroofd. On middellijk ging de politie er per auto op uit om den dader te achterhalen. Op de Zand- voortschelaan even voorbij het voetbalveld werd hij staande gehouden. Bij het onderzoek bleek, dat het meisje, dat met vacantie hier vertoeft, gisteravond kennis maakte met den man en tot in den nacht met hem op het strand vertoefde. Ten slotte kreeg het tweetal ongenoegen en het meisje zou weggeloopen zijn, met achterla ting van haar taschje, dat daarop door den onbekenden vriend werd meegenomen, om het haar, naar hij beweerde, bij een volgende ontmoeting weder ter hand te stellen. Een nader onderzoek naar de juiste toe dracht van dit geval wordt door de politie in gesteld. RECHT DOOR ZEE. Laat nooit het urinezuur Uw organisme verontreinigen Neem URODONAL: Het verwijder! het urinezuur, voorkomt veel kwalen en maakt het leven langer en aangenamer. (Adv. Ingez, Med.) daarop te water en met de hulp van P. S., ge lukte het den drenkeling aan den wal te bren gen. De Amsterdammer, een 36-jarige kok, had reeds vrij veel water binnen gekregen, zoodat de hulp van H. Vink, een lid van de Zandvoortsche Reddingsbrigade niet overbodig was. Dr. Tichelaar behandelde den patiënt verder, waarna hij per auto naar Amsterdam vervoerd kon worden. SCHOLEN VRIJ. In verband met het wettelijk voorgeschre ven geneeskundig onderzoek van het perso neel van de scholen B en C, hebben de kin deren van deze scholen op Donderdag a.s. des vöormiddags vrij. EENDEN IN DEN VIJVER. De bevolking van den vijver in Plan Noord neemt haast met den dag toe. Het aantal eenden is thans reeds boven de tachtig. Voor de bezoekers van het vijverpark, die meestal wel een of ander lekker hapje in den vorm van brood en kaaskorstjes voor de dieren mee brengen, toonen zij niet de minste schuwheid. Zelfs de wilde eenden, die van tijd tot tijd hier op bezoek komen, wagen soms een kans. om iets van het toeworpen voedsel te bemach tigen. Vooral voor de kinderen, die onder ge leide gratis toegang hebben, is het voeren van de eenden een groot vermaak. HONGAARSCH FEEST. Men is reeds druk bezig de voorbereidselen te treffen voor het Hongaarsche nachtfeest, dat Zaterdag en Zondag op het Noorderbad zal worden gevierd. Alles wordt in het werk gesteld, om de geheele omgeving geheel Hon- gaarsch te doen zijn. Zelfs de bekende water put, zooals men, die op de Hongaarsche poesta's aantreft, zal niet ontbreken. De ver siering van de zaal en de feesttent, de kleeding van het bediendend personeel, zelfs de spijzen en dranken zullen echt Hongaarsch zijn. Als extra attractie -ordt Zaterdagavond een groot vuurwerk orftstoken. Gistermiddag kwamen eenige Amsterdam mers in vroolijke stemming naar Zandvoort om hier de bloemetjes eens extra buiten te zetten. Tot het feestprogramma behoorde ook een boottochtje. Met Jan de Groot staken ze in zee, doch toen de boot ongeveer 150 meter uit de kust was, herinnerde een der passa giers zich plotseling hoe gezellig het was geweest in een café, dat zij van te voren be zocht hadden. De kortste weg om weer aan den wal te komen was naar zijn meening, recht door zee. Zonder zich te bedenken trok hij zijn colbertje uit en sprong in het water. Hij had evenwel zijn krachten overschat en nog voor hij de kust bereikt had, was hij uit geput en begon hij om hulp te roepen. De stoelenverhuurder L. Terol begaf zich IJMUIDEN De heer G. H. L. van Sclierpenzeel jubileert. Een kwart eeuw bij aethergolven en electrische vonken. Zaterdag 10 Juli a.s. zal het 25 jaar gele den zijn, dat de heer G. H. L. van Sclierpen zeel, inspecteur van de N.T.M. Radio-Holland zijn radio-loopbaan begon. Een kwart eeuw lang zal deze radio-deskundige dus dagelijks hebben omgegaan met aethergolven en elec trische vonken. BESOMMINGEN. Trawlers: Betje RO 16, 170 manden f2760. Antje RO 15. 430 manden f 3340. Johanna IJM 107, 1'05 manden f 1350. Lelia IJM 98, 430 manden f 2440. Gesina Catherina, IJM 50, 90 manden f 1460. Norma Maria. IJM 6, 625 manden f 3040. Caroline, IJM 26, 685 manden f3140. Gerberdina Johanna. I-JM 38, 460 m. f3940. Bruinvisch, IJM 97, 120 manden f 1460. Rijnstroom, IJM 86, f 546. Motorloggers KW 74 f 1280.—. KW 65 f 550.—, KW 86 f 980. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f0.70—f 0.60. Griet per 50 K.G. f 27—f 18. Tongen per K.G. f 1.70f 1.03. Zetschol per 50 K.G. f 27—f 19. Kleine schol per 50 K.G. f 18f 4.20. Bot per 50 K.G. f 16—f 6.50. Schar per 50 K.G. f 8—f 2.40. Tongschar per 50 K.G. f 26f 12. Rog per 20 stuks f 16. Vleet per stuk f 2.10—f 1.50. Kleine poon per 50 K.G. f 6.50f 1.60. Groote schelvisch per 50 K.G. f 25f 19.50. Middelschelvisch per 50 K.G. f 18—f 13. Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 17f 9, Kleine schelvisch per 50 K.G. f 9f 3. Kabeljauw per 125 K.G. f 61—f 27. Groote gullen per 50 K.G. f 14f 11. Kleine gullen per 50 K.G. f 11.50f 4. Wijting per 50 K.G. f 3.60—f 1.30. Makreel per 50 K.G. f 11—f 5.50. Heilbot per K.G. 1.65—f 1.30. Leng per stuk f 0.90f 0.50. Koolvisch per stuk f 1f 0.32. Groote hake per 125 K.G. f 37. Middel hake per 125 K.G. f 38—f 36. Klein middel hake per 50 K.G. f 12f 10. Kleine hake per 50 K.G. f 9—f 5.60. De aankomst van de padvinders uil Curacao, die na een verre reis Dinsdag middag te Bloemendaal voor de deelneming aan de Jamboree arriveerden. D' buïtenlandsclie gasten gefotografeerd voor hun tijdelijk verblijf, het Inter nationaal Vacantiehuis te Bloemendaal. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Dirkje RO 53, Vangst: 20 manden schelvisch, 100 m. braadschelvisch, 40 m. gul, 25 m. ha ring en makreel. 10 m. wijting, 10 m. plat- visch. Totaal 205 manden, benevens 500 st. stijve kabeljauw. Sumatra IJM. 253. Vangst 60 m. schelvisch, 230 m. braadschelvisch, 50 m. radio, 30 m. gul en kabeljauw, 30 m. platvisch, 5 m. ma kreel, 5 m. varia. Totaal 410 m. benevens 50 stuks stijve kabeljauw. Hercules IJM. 196. Vangst 500 m. diversen. Maria van Hattem, IJM. 1, vangst 180 m. makreel. 150 m. braadschelvisch, '20 m. schel visch, 20 m. wijting, 20 m. platvisch, 30 m. gul en kabeljauw. Totaal 420 manden benevens 100 stuks stijve kabeljauw VELSEN Spoed bij een spoedeisehende raadsvergadering. Echter geen recordverbetering. Gisteren vergaderde de Raad dezer gemeen te ter behandeling van een agenda, die slechts één punt bevatte, n.l. het voorstel tot het aangaan van een geldleening groot f 1.106.000 a 3i2 en aflossing van diverse leeningen. Wij hadden verwacht, dat deze agenda nog vlugger afgehandeld zou worden dan die van de vorige vergadering. De pers stond al bene den aan de trap om te voorkomen dat de ver gadering al weer gesloten zou zijn voordat ze boven was. En toen het belletje ging stormden de aan wezige persmenschen naar boven en toen ze nog hijgende van de inspanning op hun plaats zatenschorste de voorzitter de openbare vergadering voor een comité-generaal. Heel lang duurde het niet en na de her opening werd het voorstel natuurlijk aange nomen. waardoor het gemeentebudget jaar lijks weer met eenige duizenden guldens ver licht wordt wegens minder te betalen rente. Als we nu niet rijk worden Er was daafna nog een rondvraag over abattoir, straten enz. En spoedig volgde toen sluiting. Het duurde kort, maar het werd geen record verbetering. De werkloosheid. Sedert verleden week een geringe stijging. Het aantal werkloozen in deze gemeente be droeg: 3 Juli '37 4 Juli'36 Bouwvakarbeiders 360 439 Metaalbewerkers 195 337 Houtbewerkers 24 34 Landarbeiders 21 25 Havenarbeiders 106 180 Visschers 362 545 Kantoorbedienden 48 46 Losse arbeiders 532 679 Overige beroepen 275 319 Mannen boven de 18 jaar 1923 2604 Mannen onder de 18 jaar 28 74 Vrouwen boven de 18 jaar 15 26 Vrouwen onder de 18 jaar 10 18 Totale werkloosheid 1976 2722 Sedert verleden jaar is het aantal werkloo zen dus met 746 gedaald. Het was echter elf meer dan verleden week. Vergeleken met verleden jaar is er evenwel een belangrijke verbetering, want toen nam het aantal werkloozen in de week van 26 Juni 4 Juli met 206 toe. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: C. Zuurbier-Pelt z., Corverslaan 79, Velsen-N., A. J. Seller—v. d. Ven d., P. C. Hooftlaan 61, Driehuis, E. C. van Warmer damWeeren z., Hagelingerweg 171, Sant poort; A. V. A. BurgerSlotemaker d., Wijker- straatweg 216, Velsen-N., K. v. d. Vijver Strating d., van Speijkstraat 45, IJmuiden; H. G. de KrijgerMadiol d., Hoütmanstraat 94, IJmuiden; H. Schaapervan der Aar d., Willemsbeekweg 38, IJmuiden. Overleden: D. H. Renses 69 j. echtgen. van W. Broekhuizen, Rijksweg 229, Velsen-N. DRIEHUIS DIRECTEURSBENOEMING. Tot dirigent van de R.K. Harmonie „Soli Deo Gloria is benoemd de heer J. Groot van Velsen-Noord. SANTPOORT „SOLI DEO GLORIA" TREEDT HEDENAVOND NIET OP. Door de directeursverwisseling is de R.K. Harmonie „Soli Deo Gloria" verhinderd heden avond in de Muzieknis op te treden. Het dubbel mannenkwartet „De Damiaten" geeft echter op dezelfde plaats wel een concert. NAAR „DE HOOGE VELUWE" Woensdag 21 Juli a.s. organiseert „Sant- poorts Bloei" haar jaarlijksche excursie. Dit maal gaat de tocht per autobus naar „De Hooge Veluwe", het bekende natuur-reser- vaat nabij Hoenderlo, dat uitmunt door na tuurschoon en zich kan beroemen op een uitzondeiiijke flora- en fauna-rijkdom. Bos- schen, heide, zandverstuivingen en heuvels, met riante panorama's wisselen af met prachtige vijverpartijtjes, terwijl de wandel wegen zoodanig zijn aangelegd, dat de be zoeker ongestoord van de natuur kan genie ten en het wild in zijn natuurstaat kan aan schouwen. We gelooven dan ook, dat het bestuur van „Santpoort's Bloei" er goed aan heeft gedaan onder het motto .Nederlanders, kent uw eigen land!" dit prachtige deel van ons land eens onder de aandacht van zijn leden te brengen. HAARLEMMERMEER STICHTING VAN EEN OPENBARE SCHOOL IN BADHOEVEDORP. Met het plan tot stichting van een nieuwe openbare lagere school in Badhoevedorp, waartoe de afdeeling Volksonderwijs eenigen tijd geleden het initiatief nam, is men weder een belangrijken stap in de goede richting ge vorderd. De voor het treffen van de voorbe reidende maatregelen gevormde commissie heeft haar taak, w.o. het verzamelen van de noodige handteekeningen van ouders van on geveer 120 kinderen, nagenoeg geheel vol- i bracht. Het verzoekschrift met de daarbij be- hoorende toelichting kon het gemeentebestuur reeds worden toegezonden. VERTREK PASTOOR NIEUWENHUIZEN. Naar wij vernemen is de ZEerw. Heer H. J. M. Nieuwenhuizen, pastoor van de R.K. Pa rochiekerk van den H. Augustinus aan den Siperingweg te Vijfhuizen alhier, met ingang van 16 Juli a.s. in gelijk ambt benoemd te Amsterdam. (Is reeds ln een deel eener vorige geplaatst.) Op schooltaiiflverzorging aan gedrongen. Door de Maatschappij tot Bevordering der Tandheelkunde. Te Hilversum is de 35ste algemeene verga dering gehouden der Nederlandsche Maat schappij tot Bevordering der Tandheelkunde, onder voorzitterschap van tandarts B. J. Brugman. Na de openingsrede van den voorzitter en de behandeling van notulen en ingekomen stukken, bood de maatschappij aan dr. A. A. H. Hamer, rustend tandarts te Nice, ter ge legenheid van zijn vijftigjarig tandarts jubileum, het eere-voorzitterschap aan, als erkenning van zijn groote verdiensten voor de tandheelkundige professie in het alge meen en voor de maatschappij als haar eerste voorzitter in het bijzonder. Daarna kwamen verschillende huishoude lijke vraagstukken aan de orde, waarbij o.a. een crediet werd verleend voor de uitgave van een gedenkboek ter gelegenheid van het zilveren jubileum der maatschappij in 1939. Nadat tandarts Jan Visser, voorzitter der commissie tot bestudeering v. h. tandtechni- kersvraagstuk, belangrijke mededeelingen had gedaan over het invoeren van con trole-maatregelen, voortvloeiende uit de overeenkomst der maatschappij met de vereeniging van laboi-atoi'iumhouden- de tandtechnici, werden inleidingen gehouden over schooltandverzorging door tandarts J. J. Backer Dirks,, voorzitter van het Ivoren Kruis en tandarts G. H. E.. Ei'brink Jansen, voorzitter van de commissie voor schooltand verzorging. Beide sprekers betoogden de groote nood zakelijkheid en wenschelijkheid van meer dere invoering van schooltandverzorging hier te lande, zoowel uit een oogpunt van volks gezondheid, als van algemeen sociaal be lang. Eerstgenoemde bracht de propagandis tische zijde van dit vraagstuk naar voren, terwijl de tweede inleider de organisatorische uitwerking en toepassing besprak. Uit de discussies bleek de noodzakelijkheid van krachtigen steun en medewerking der autoriteiten en werd het hoofdbestuur opgedragen deze materie nader uit te wer ken en daaromtrent met nadere voorstellen te komen. GOED AFGELOOPEN BOTSING. Hedenmorgen om 12 uur is de heer S., ter wijl hij in de Barteljorisstraat op de fiets reed aangereden door een vrachtauto. Hij viel en bezeerde zich gelukkig slechts onbe duidend. Het rijwiel werd gedeeltelijk ver nield. Bij het omzwenken van de auto kwam de wagen op het trottoir en vernielde een groot ruit van het reisbureau Lindeman. Een juf frouw, die op dat oogenblik passeerde, werd even geraakt, maar kreeg ook geen ernstig letsel. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de aanrijding. FRANSCHE BANK VERLAAGT DISCONTO. PARIJS, 6 Juli (Havas) De Banque de France heeft het disconto verlaagd van 6 tot 5 pet. De rente op voorschotten op effecten is ver laagd van 7 tot 6 pet. en die op dertigdaag- sche voorschotten van 6 tot 5 pet. HAARLEMSOHE BRIDGE CLUB. De H.B.C. heeft het seizoen 19361937 besloten door een feestelijke slot-drive voor leden en donateurs in de groote zaal van de Sociëteit De Vereeniging. Nadat de voorzitter, de heer Göransson den aanwezigen het welkom had toegeroepen en hun voor de medewering aan het bestuur en de onderling betoonde vriendschap dank had gebracht, werd de uitslag van de in 't afgeloopen seizoen gespeelde competities bekend gemaakt, welke luiden: Afd. A. 1. de heeren Joekel en Kluit. Afd. 2. de heer exi mevr. Jonker. Afd. B. 1 de heer en mevr. Verbruggen. Algemeene (gespeeld volgens Howell systeem aan iedere tafel een andere partner, waardoor idividueele beoordeeling mogelijk is). Dames 1 mevr. Beens. Heeren 1 en 2 de heeren Jonker en Tafo bers met gelijk aantal punten. Hierna werd aan de wedstrijden begon nen onder leiding van den heer Kluit. Het eerste deel bestond uit een Howell van 3 groepen en had tot resultaat dat in de: lste Groep de heer en mevr. Göransson en de heer en mevr. Kluit den eersten prijs deelden. 2de Groep de heer en mevr. Bakker als eerste aankwamen. 3de Groep de dames Hoogeboom zich de sterksten toonden. Het tweede deel bestond uit een wilde drive met willekeurige partner. Waarbij het zeer geanimeerd toeging; toen in de loop van den avond allen met muts (H. B. C.) getoond waren, steeg de stemming met de minuut. Alle deelnemers mochten een fraaien prijs uitzoeken. Nadat de voorz. allen een prettige vacantie- en een wederzien op 1 September as. had toegewenscht, namen de leden te 3 uur af scheid en keerden hoogst voldaan huiswaarts. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 6 Juli. Ondertrouwd 6 Juli: K. Zeevat en H. M. A. Hoeing; J. F. Schmitz en A. M. Stapel. Getrouwd 6 Juli: D. Kruijff en A. J. Bagchus; H. van Tol en H. M. Luijte. Bevallen 3 Juli: A. A. v. d. VlagKeesmaai, d.; 4 Juli: E. PlevierMica. d.; C. Dreijer Hoonhout, z.; C. M. H. Veldmanv. Keulen, d.; 5 Juli: J. H. HartmanKruijd, z.; A. Hoogteijling—v. d. Oever, d.; A. C. M. Bij rij v. d. Horst, d.; M. H. Deen—v. d. Born, d.; J. A. M. BakkerDerogee, z.; 6 Juli: P. J. v. d. Hoornl'Amï, z. Overleden 4 Juli: R. Walbrecht—Waalewijn, 54 j., Warmoesstraat: C. Schouten—Snel, 73 j., Schotersingel; 5 Juli: C. v. d. Berg, 70 j.. Fuhrhopstraat.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 8