I ut* Landau heeft het leelijk laten liggen. Ipl HP WW' AP IS pf ft iff H EB 'n Witte wasch, Tournooi te Noordwijk. SATERDAG in TULT 1937 Dr. M. Euwe H K A R T. E M'S DAGBEAD 10 Slechte resultaten in tournooi te Kemeri. Beterschap voor Stockholm beloofd. Landau heeft het in het tournooi te Ke meri leelijk laten liggen. Met een score van ongeveer dertig procent zetelt hij op een dei- laatste plaatsen. Dat is héél jammer, want het was de eerste werkelijk groote wedstrijd, waaraan Landau deelnam en ik vrees, dat onze kampioen bij volgende gelegenheden ge passeerd zal worden. Landau heeft ..beterschap beioofd". Hij zal in den a.s. landenwedstrijd te Stockholm alles in het werk stellen om niet alleen Neder land naar behooren te vertegenwoordigen, maar ook zijn eigen reputatie te herstellen. We hebben in de dagbladen kunnen lezen, dat het beter gekund had. Landau bouwde goede stellingen op. maar vergooide zijn kan sen door onverklaarbare blunders. Deze be wering mag niet als excuus voor slechte pres taties dienen, maar als grondslag voor een klein sprankje hoop. dat het in de toekomst inderdaad beter kan gaan. Laat ons een paar van de door Landau gemaakte fouten eens nader bekijken. Zwart: S. Landau (aan zet). Wit: Apschenek. Landau verrast nu zijn tegenstander met den fraaien zet: 22Tc8c3 Wit moet den toren wel slaan en raakt daardoor een pion kwijt. 23. b2Xc3 Ld2Xe3f 24. Kglg2 Le3Xb3 Zwart heeft een pluspion verkregen, maar dit is slechts tijdelijk, omdat b7 niet kan worden verdedigd. 25. Tdld7 Lb6gl Met de dreiging Df2t en Dh2: mat, zoodat wit niet onmiddellijk op b7 mag slaan. 26. Db3—c2 Da7e3 Tempoverlies, zooals spoedig blijkt. De zwarte dame moet onmiddellijk terug, omdat de zwarte looper zich anders niet bewegen kan. Beter was direct 26Db6. 27. Lf3Xb7 De3b6 28. Lb7d5 Db6—g6r 29. Kg2—hl Lgle3 Di'eigt mat op gl. 30. Dc2g'2 Dg6-b6 31. Ld5b3 Om Dblt en mat te pareeren, Feitelijk heeft wit nu reeds de beste kansen: zwart's aanval is afgeslagen en de witte toren staat op de zevende rij zeer sterk. 31Le3Xf4 Een a rove blunder. 32. Td7Xf7! Zwart geeft op: behalve het aftrekschaak van Tf7 dreigt ook direct mat op g7 terwijl 32Tf7: wegens 33. Da8t niet mo- geliik is. Landau heeft na zijn fijnen 22sten zet wat onbeholpen gespeeld. Zwart: S. Landau. w m kwi A W Wit: Berg (aan zet). Landau heeft zich goed opgebouwd, maar de situatie is lang niet eenvoudig. Wit be gint een gevaarlijken opmarsch op den damevleugel 18. a2a4 Ta8c8 19. a4a5 Pb6d5 Oppervlakkig gespeeld. Oogenschijnlijk staat dit paard in het centrum zeer goed, maar spoedig blijkt juist deze zet wit in de gelegenheid te stellen een beslissenden aan val te ondernemen. Beter was 19 Pd7 20. Dc2—bl Tc8c7 Zwart heeft geen vermoeden van de drei gende catastrophe. 21. e3e4! pd5f6 Gedwongen. 22. Pf 3g5De6g4 Andere zetten redden evenmin. 23. e4e5! Met stukwinst voor wit. omdat Pf6 wegens Dh7rt niet wijken mag. Wat leeren ons deze voorbeelden? Dat Landau zorgeloos speelt zoodra hij iets be- WANDELSPORT. JAMBOREE-WANDELTOCHT. Deze zal op 7 en 3 Augustus georganiseerd worden door de Broederschap van Oud-Pad vinders (district Amsterdam! onder auspi ciën van den N.H W.B. Secretariaat: Palestri- nastraat 15 Hs, Amsterdam-Z. De afstand bedraagt 30 K.M. De deelneming staat open voor alle perso nen. dien den leeftijd van 14 jaar hebben bereikt. De inschrijving sluit op 24 Juli a.s. De inschrijftermijn voor Padvinders, aan gesloten bij erkende Padvindersvereenigin- gen in Nederland, sluit op 23 Juli a.s. De start heeft plaats bij het gebouw Olvm- pia. aan den Kinderhuissingel, des Zaterdags te 3 uur en des Zondags om 10.30 uur. Voor een mooi parcours wordt zorg gedragen De wandeltocht moet binnen 7 uur vol bracht zijn. reikt heeft. Hij is dan als de tennisspeler, die een smash gegeven heeft en zich niet verwaardigt den bal na te kijken, en later ten zeerste verrast is, dat de bal toch terug keert. Kan Landau deze fout afleeren? Ik heb wel eenige hoop. omdat hij van tijd tot tijd zulke voortreffelijke partijen speelt. Zoo b.v. de onderstaande, eveneens uit het tournooi te Kemeri. Zwart: Rellstab. m6 k X k n k fu.. 1 m m Wit: S. Landau (aan zet). Landau heeft zijn tegenstander tot een verzwakking van den koningsvleugel gedwon gen en profiteert daar nu op de meest ener gieke wijze van: 19. f2—f4! Pf8g6 20. f4—f5! Dit is veel sterker dan 20. fg5:, waarop Dg5: zou volgen. 20Pg6—f4 21. Tal—el f7—f6 22. g2g3! Pf4Xe2f 23. TelXe2 Te8—e7 24. Te2—f2 c6c5 25. e5Xf6 Te7—f7 26. Pd2—f3! Het binnendringen van dit paard naar e5 beslist den strijd. 26Tf7Xf6 27. Pf3e5 Dd8e8 28. Da4dl Kgg—g7 29. h2h4! Breekt het zwarte bolwerk open. zoodat de zwarte koning aan directe aanvallen bloot staat. 29g5Xh4 30. Ddlg4t Kg7h7 31. Dg4Xh4 Kh7g7 32. Tf2—f4 De8—e7 33. Tf4—g4t Kg7—f8 34. Tg4go! Zwart geeft het op. De kwaliteit van deze partij biedt een betere basis voor goede verwachtingen in Stockholm dan de vaststelling, dat Landau's falen te Kemeri aan blunders te wijten is. WATERPOLO. NEPTUNUS—H. V. G. B. (0—2) H. V. G. B. was in de eerste helft iets ster ker, dan de Zaandammers. Verscheidene har de schoten wist keeper Oostveen echter keu rig te stoppen. Ook Boeree hield een paar lastige schoten uit zijn doel. Rust kwam met 00. Kort na rust loste Pezie eenige fraaie schoten, die echter rakelings overgingen. Toen kwam H. V. G. B. weer fel opzetten. P. Rol wist na goed aangeven met een mooi schot aan H. V. G. B. de leiding te bezorgen. <01). Nadat Öostveen een aantal gevaar lijke schoten gehouden had, moest hij voor een fraaien omhaal van P. Rol zwichten (02) Hierna nam H. V. G. B. geen enkel risico meer; zonder dat de overwinning meer in gevaar gebracht werd, kwam het einde met 02. Neptunus II—H. V. G. B. II 2—2, rust 0—1. NED. POLO ZEVENTAL OEFENT. Om aan de omgeving, waar op 18 Juli de ïanden-polowedstrijd Nederland-Duitschland gespeeld zal worden, gewend te raken, is be sloten het Nederlandsch polo-zevental in de gelegenheid te stellen te trainen in de Ge meentelijke Zweminrichting aan de Kle verlaan. Zondagmorgen zal de eerste oefening worden gehouden en op Donderdagavond a.s. de tweede. Hieruit blijkt wel. dat de Nederlan ders serieuze plannen hebben, om aan Duitschland goed partij te geven. WATERSPORT. WATERKAMPEN 1937. De Vereeniging ter bevordering der water sport onder jongeren organiseert ook dit jaar weer twee waterkampen op de Kagerplassen en wel een voor meisjes van 1520 jaar van 21 Juli tot en met 30 Juli en een voor jon gens van 1216 jaar van 31 Juli tot en met 9 Augustus. Sinds vele jaren worden door deze vereeni ging reeds waterkampen op de Kagerplassen georganiseerd: vele enthousiaste brieven ge tuigen elk jaar weer van de heerlijke dagen, die de meisjes en jongens op het water heb ben doorgebracht. Er wordt niet in tenten geslapen, wat we gens het vochtige polderland niet geschikt wordt geacht, maar in een groot schip, waar in vijftig kooien zijn opgetrokken. Dit z.g. „slaapschip" is gemeerd langs een weiland, waarop een eettent en een keuken zijn opge slagen. Op dit weiland kunnen allerlei spelen worden beoefend, als de gelegenheid tot varen eens minder gunstig is. want zeilen en roeien blijven de hoofdzaak. In de jollen, schou wen en roeigieken, die de vereeniging bezit en die rond het slaapschip gemeerd liggen, wordt 's morgens en 's middags volgens van te voren vastgesteld programma geoefend. Deze oefeningen geschieden steeds onder beproef de leiding van een aantal geroutineerde leid sters en leiders. In de laatste dagen van het kamp worden zeü- en roeiwedstrijden gehou den. waarbij de deelnemende jongens en meis jes hun pas geleerde behendigheid kunnen toonen. CRICKET. De wedstrijden van a.s. Zondag Voor Zondag is het volgende programma vastgesteld: Eerste klasse: h.c.c. i—v.o.c. v.v.v.—h.c.c. n Rood en Wit—V. R. A. Her mes -DV.SHaa rl em Overgangsklasse ExcelsiorA.C.C. c.v.h.—s.c.h.c. P.W.—Sparta HB.S.—H.C.C. III Tweede klasse A: Kampong—V.V.V. 2. A.C.C. 2Laren. S.C.H.C. 2U.V.V HerculesRood en Wit 2b. Onze hoop, dat Haarlem in den jubileum wedstrijd van Arnold Maas tegen V.V.V. de tweede overwinning in dit seizoen zou be halen, is helaas niet verwezenlijkt. De Haar lemmers hebben dan ook wel met pech te kampen. In hun wedstrijd tegen Rood en Wit was 'het Yates, die hun overwinning in den weg stond en Zondag zorgde Van Stuyventoerg i die in één uur een prachtige 91 scoorde, waarbij vijf zessen en negen vieren) er voor. dat Haarlem geen revanche kon nemen. Intusschen staan onze stadgenooten er nu wel heel slecht voor. Aan de laatste plaats is haast niet meer te ontkomen. Voor hun uitwedstrijd tegen Hermes-D.V.S. kun nen we hun slechts het beste toewenschen. Weliswaar voldeed Rood en Wit Zondag tegen de Schiedammers ook niet aan onze verwachtingen, maar zij wist in ieder geval toch een draw te forceeren. waarmee zij weer een kostbaar punt veroverde. In dezen wed strijd waren het Van der Togt en Lammerts van Bueren, die fraai cricket lieten zien. Eerstgenoemde had bij zijn 41 zeven vieren en Van Bueren zes vieren bij zijn 66 niet uit. Morgen ontvangt zij V.R.A. aan de Span jaardslaan, wat dus weer een fraaien wed strijd belooft, want V.RA. heeft zich van de leiding verzekerd. Rood en Wit zou aan H.C.C. I geen slechten dienst bewijzen, als ze kans zag haar tegenstandster met een ne derlaag naar huis terug te sturen. Wij houden het op een overwinning voor de thuisclub. H.C.C. n, die Zondag een verdiende over winning op haar eerste elftal behaalde (waardoor de eerste plaats aan V.R.A. moest worden afgestaan), speelt morgen een uit wedstrijd tegen V.V.V. en zal daarbij ver moedelijk niet veel moeilijkheden ondervin den. t Rest nog de strijd H.C.C. IV.O.C. Dat wordt een fraai partijtje cricket tusschen twee gelijkwaardige krachten. Toch gelooven we, dat de Hagenaars op de punten beslag zullen leggen. VOETBAL. COMPETITIE-INDEELING AFDEELING III. Blijkens een bericht in de Sportkr. is de competitie-indeeling voor afdeeling III in het aanstaande seizoen als volgt: Eerste klas: A.G.O.V.V., Enschedé, Go ahead, Heracles, N.E.C., P.E.C., Tubantia, Wagenin- gen, Z.A.C. en Hengelo. Tweede klas A: Borne, K.H.C., Phenix, Rig- tersbleek, Robur et Velocitas, Rijssen Voor uit, Sallandia, Zwolsche Boys. Ensch. Boys en Almelo. Tweede klas B: A.Z.C.. Be Quick, Doetm- chem, Quick, Rheden, S.C.H., Theole, Vi tesse. W.V.C. en Zutphania. Het oude U.D. is in de derde klas B on dergebracht. HENGELEN. VISCHCLUB BACA. Bovengenoemde vereenig,ing hield Donder dag haar 6den onderlingen wedstrijd op wit- visch in de Ringvaart te Bennebroek. De uitslag was: le prijs, de meeste L. Log- mans tevens 1ste vischje in de 2e helft; 2e prijs grootste Brij tevens 1ste vischje in de le helft; 3. P. Berghuis; 4. H. Leenaarts; 5 J. Hulmer; 6. J. Ibirs; 7. v. Musscher. Controleur was Van Leuven, die ook een prijs kreeg. DAMMEN. JUBILEUM HAARLEMSCHE DAMCLUB. Maandagavond a.s. zal zooals onze lezers weten de bekende meester J. B. de Haas uit Scheveningen ter gelegenheid van het der tig jarigbestaan der Haarlemsche Damclub in het clublokaal der Haarlemsche Damclub, bovenzaal „Het Hof van Holland" aan de Groote Markt, een causerie komen geven over Hoogland's speelwijze: MOTORBOOTSPORT. DE NED. KAMPIOENSCHAPPEN OP DE BOSCHBAAN. Zondag 11 Juli zullen voor de eerste maal de Nederlandsche kampioenschappen, geor ganiseerd door de Kon. Ned. Motorbootclub, op de nieuwe Boschbaan te Amsterdam wor den gehouden, voor welke races de beste coureurs met hun snelste booten hebben in geschreven. De kampioenstitel is beschikbaar voor drie klassen, nl. booten met cylinderin- houd tot en met 250 cc. tot en met 375 cc en tot en met 500 cc. Vroeger werden deze wedstrijden altijd op de Vecht bij Weesp gehouden doch men wil thans een proef nemen op de nieuwe roeibaan. waarbij de gemeente Amsterdam volledige medewerking had toegezegd. Men verwacht snelheden van 60 a 70 K.M. per uur. Interessant zal ongetwijfeld het ne men der boeien zijn. Een draaiboei is gelegd vlak voor de tribune. Tenslotte zullen nog enkele recordproeven worden genomen over 1 K.M. heen en terug met vliegenden start. ATHLETIEK. KLEINE PLOEG NAAR ENGELAND. Naar wij vernemen zullen door de „Snel- voeters" definitief naar de A.A.A.-kampioen schappen, welke 16 en 17 Juli a.s. te Londen worden gehouden, de volgende ahtleten wor den uitgezonden: Speerwerpen Van de Poll. 100 en 220 yards Van Beveren, hoogspringen en 120 yards horden Brasser. De mogelijkheid bestaat, dat nog een esta- v"tteploeg zal worden ingeschreven, die dan zou bestaan uit Van Beveren. Boersma. H. Baumgarten en „De Haas". DE TOUR DE FRANCE. Lapébie wint de 9e étappe. Sylvère Maes leider in het alge meen klassement. x Uit Digne: Vrijdag was het Lapebie, die onder groot enthousiasme als eerste en alleen de finish te Digne bereikte na een zwaren tocht over de drie pashoogten, de Isoard. de Vars en de Alios. Tegelijkertijd heeft de ronde een nieuwen leider gekregen in den persoon van Sylvère Maes, den Belgischen renner, die eindelijk zijn aanval op de eerste plaats in de algemeene rangschikking met succes be kroond zag. Bartali, die Vrijdagmorgen te Briancon met goeden moed. ondanks de kwet suren van zijn val in het ravijn, vertrokken was. heeft het tempo niet kunnen bijhouden; hij klom niet meer zoo gemakkelijk de bergen op en boekte een aanzienlijken achterstand, waardoor hij van de eerste naar de zesde plaats in het klassement terugviel. Maar de voorsprong van Sylvère Maes op zijn naaste concurrenten op den Italiaan- schen individueel Vicini, op Lapébie en op Vissers is van zoo'n geringe grootte, dat op nieuw het feit kan worden geconstateerd, dat de strijd op dit moment, nu practisch de Fransche Alpen achter den rug zijn, nog vol komen open is en dat de Pyreneeën tenslotte wel de beslissing zullen brengen. Sylvère Maes. De étappe van Briancon naar Digne heeft nieuwe slachtoffers gemaakt'. Wij hebben Don derdag reeds gewag gemaakt van het opgeven van Rossi, het slachtoffer van de valpartij, waarbij Bartali betrokken was. Verder ver dwenen twee Luxemburgers uit den strijd, Ma- jerus, de leider van de beide eerste étappes, en Pierre Clemens, waardoor ook de Luxem- burgsche ploeg, evenals de Nederlandsche, sterk gehavend is. De individueelen Cacheux en Bramard verdwenen van het tooneel en Vrijdag volgde er weer een vijftal, n,l. Le Grèves (Frankrijk), Simonini (Italië) indivi dueel, Saladin (Zwitserland), Weber (Zwitser land) en Ramos (Spanje), zoodat nog slechts 62 renners in den strijd zijn; te Parijs werd met 97 deelnemers gestart. Een derde gedeelte is dus reeds afgevallen en men is nog niét eéns op de helft Albert van Schendel kwam als 18e aan met een klein half uur achterstand op Lapébie. Door het uitvallen van enkele renners echter is onze landgenoot toch nog in de algemeene rangschikking enkele plaatsen geklommen. Stond hij Donderdag 39e, Vrijdag nam hij de 31e plaats in. Anton van Schendel kwam als 52ste te Digne aan; ook hij is door de uitvallers in de rangschikking enkele plaatsen opge schoven. Het algemeen klassement luidt; 1. S. Maes (België) totaaltijd 59 urn- 29 min. 32 sec. 2. Vi cini (Italië) individueel 59 uur 30 min. 7 sec. 3. Lapébie (Frankrijk) 59 uur 30 min. 54 sec. 4. Vissers (België) 59 uur 31 min. 15 sec. 5. Dis- seaux (België) 59 uur 34 min. 49 sec. 6. Bartali (Italië) 59 uur 39 min. 52 sec. 7. Amberg (Zwit serland) 59 uur 40 min. 3 sec. 8. Chocque (Frankrijk) 59 uur 47 min. 40 sec. 9. Bautz (Duitschland) 59 uur 48 min. 23 sec. 31e Albert van Schendel 60 uur 51 min. 20 sec. 49e Anton van Schendel, 16 uur 48 min. 42 sec. Hetlandenklassement ziet er als volgt uit: 1. België 179 uur 1 min. 17 sec. 2. Frankrijk 179 uur 18 min. 19 sec. 3. Italië 180 uur 37 min. 31 sec. 4. Duitschland 181 uur 1 min. 54 sec. 5. Zwitserland. „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging hield haar 14- daagschen baanwedstrijd. Eerst reden de ju niores een sprintwedstrijd. Na spannende series was de uitslag der finale als volgt: 1 Vogelensang. 2 Kleinhout, 3 G. v. Dijk, 4 Jas, 5 G. v. Sinderen. Hierna verschenen de A- B- en C-kl. aan den start voor een wedstrijd over 40 ronden met 1 eindklassement. De uitslag werd: 1 Jan Walgien, 2 H. v. Es, 3 J. Banken, 4 Matzen, 5 G. Jansen, 6 W. Kleef. 7 Harry Kleef, 8 Bouman. 9 Sweers, 10 Henskens. Vervolgens een sprint voor A- en B-kl. Tien ritten werden gereden. De uitslag werd: 1 P. Korthals, 2 Wim Fennis, 3 Jas. 4 Ta verne, 5 W. Koekenbier. 6 Cor de Gier. Een afvalwedstrijd voor juniores: 1 Klein hout, 2 G. v. Dijk. 3 Vogelensang. Koppelwedstrijd voor C-kl. over 30 ron den met 1 eindklassement: 1 F. Jansen-B. de Jong, 2 De Klerk-Sweers, 3 Kleinhout- Vogelensang, 4 G. v. Dijk-W. Kleef. Na de pauze een koppelwedstrijd voor A- en B-kl. Uitslag: 1 H. Kleef-Taverne 9 pnt.. 2 Matzen-Jas 9 pnt., 3 op 1 ronde Tony Jansen-J. Walgien 12 pnt., 4 W. Fennis-Van Es 4 pnt., 5 P. Korthals-Bouman 3 pnt., 6 W. Koekenbier-C. de Gier 2 pnt.. op 3 ron den. SCHAKEN. Het tournooi te Kemeri geëindigd. Eerste plaats door drie spelers gedeeld. De theoretische mogelijkheid, dat drie spe lers in het tournooi te Kemeri gelijk zouden kunnen eindigen, is werkelijkheid geworden. Het onwaarschijnlijke is geschied: Boeoek heeft met wit spelend de afgebroken partii tegen Reshevski gewonnen. Aangezien Petrov en Flohr in hun laatste partij het punt deel den. eindigden Reshevski, Petrov "en Flohr gezamenlijk bovenaan met ieder 12 punten. Met slechts een half punt verschil volgden Aljechin en Keres De uitslagen deraf gebroken partijen uit de laatste ronde waren: StahlbergTarta- kower VzVz', Boeoek—Reshevski 1—0; Pe- door RHEE in m n kast Heemstede, Telef. 28201 (Adv. ingez Med.t trovFlohr VzVz; KeresFeigin VzVz', Hasenfuss—Landau 0—1; BergAljechin VzVz De eindstand is: 1, 2 en 3, Reshevski (V.S.), Petrov (Letland) en Flohr (Tsjecho-Slowa- kije) ieder 12 punten; 4 en 5. Aljechin (Frankrijk) en Keres (Esthland) ieder IIV2 punt; 6. Steiner (Hongarije) 11 pt.; 7. Tarta- kower (Polen) 10y2 pt.; 8. Fine (V. S.) 9 pt.; 9. Stahlberg (Zweden) 8V2 pt.; 10. Mikenas (Lithauen) 8 pt.; 11. 12 en 13. Apschenek (Letland), Boeoek (Finland) en Rellstab «Duitschland) ieder 7Vz pt.; 14. Berg (Leth- land) 6V2 pt. 15. en 16. Landau (Nederland) en Feigin (Letland) ieder 5V2 pt.; 17 en 18. Hasenfuss en Osols (beiden Letland) ieder 3Vz punt. CRICKET IN ENGELAND. Essex 5889 wint met innings van Northants 169 en 126. P. Smith 662 Gloucester 305 en 145 wint van Hants 222 en 172. Goddard 8—80 en 666. In een draw eindigden: Yorkshire 238 en 1284 tegen Middlesex 267. Leicester 5764 tegen Nieuw-Zeeland 2853 (J. L. Kerr 130 Notts 5195 tegen Somerset 195 en 1666. Derby 217 tegen Surrey 299 en 1993. Op Lord's scoorde Harrow 118 in de 1ste innings tegen Eton (regen). De stand is thans; 1. Yorkshire (68.44) 2. Sussex (65.09) 3. Glou cester (50.41), 4. Middlesex, 5. Notts, 6. Derby, 7. Essex. Alleen Notts is nog ongeslagen. LAWNTENNIS. Vierde dag. Vrijdag zijn we door de kwarteindstrijden in het tournooi te Noordwijk heen gekomen. In het gemengd dubbelspel kwam zalfs tot de finale, welke voor heden bewaard is gebleven. Het weer was lang niet zoo mooi als de voorgaande dagen, vooral niet in den voor avond. Dat was erg jammer, want juist de laatste partijen waren de interessantste en meest spannende van dezen vierden wed strijddag. Ware het niet zoo guur en winde rig weer geweest, ongetwijfeld zouden zich des avonds meer toeschouwers om het centre-court hebben geschaard om getuige te zijn van de halve finales in het gemengdl dubbelspel. Mej. Rollin Couquerque en de Joego Slaaf Kukuljevic kwamen uit tegen de Oostenrijk- sche kampioene Kraus en Hughan. Deze partij was ongetwijfeld de beste, die we tot nu toe in dit tournooi zagen. Slechts met inspanning van alle krachten slaagden mej. Rollin Couquerque en haar partner er in, zich in de finale te plaatsen, hetgeen uit de cijfers waarmede de partij werd gewonnen# reeds voldoende blijkt: 57, 86, 63. Hughan en mej. Kraus speelden in dezen partij uistekend tennis. In de tweede set stonden zij bijna gewonnen; met 65 had den zij namelijk de leiding. Mej. Rollin Cou querque won toen evenwel haar service- game, waarmede de score weer gelijk was. Daarmede waren de kansen van mej. Kraus en haar partner, die een voortreffelijke com binatie vormden, venkeken. De final-set werd met 63 in het voordeel van mej. Rollin Couquerque en Kukuljevic beslist. Een moei lijke overwinning in een spannende en op zeer goed peil staande partij. Mej. Terwindt en Van Swol bereikten den eindstrijd door in drie sets van de Duitsche kampioene Horn en Heynen te winnen: 64, 16, 63. Eveneens een interessante partij die goed spel te zién gaf. Vermelding verdient voorts de overwinning van het Hollandsch heerendubibel Van der HeideVan Olst op het duo De Stefani prins Van Kutch: 63, 46, 75, 64. Tegen de verwachting in plaatsten de Ne derlanders zich daardoor in de halve finale. Een uitmuntende prestatie, die niemand zou hebben durven verwachten en die één der prettigste verrassingen is van dit tournooi. Ook een verrassing was het goede spel van het damesdubbel mevr. Van Berkelmej. A. Kerckhoff in de partij tegen het dubbel KovacKraus. Met moeite wisten de buiten- landsche gasten deze partij te winnen: 36, 6—4, 6—3. Heden Zaterdag en Zondag zijn uiteraard de belangrijkste dagen. Nog vele interessante partijen, waarin van hoogstaand tennis kan worden genoten, staan te wachten. Voor heden staan op het programma de halve finales in de enkel- en dubbelspelen, behalve dan in het gemengd dubbelspel, welke partijen Vrijdag reeds werden gespeeld. De uitslagen waren: Heerendubbelspel, kwarteindstrijden: Ku kuljevic en Moreau sloegen mr. Brouwers en Bruns 6—2, 62. 60; Hughan en van Swoll sloegen Marinkelle en Fabius 64, 64, 63: Lij sen en Ketjen verloren van Galièpe en Hall 1—6. 1—6, 2—6: Van der Heide en van Olst sloegen de Stefani en den Prins van Kutch 6—3. 4—6, 7—5, 6-4. Damesdubbelspel', kwarteindstrijd: mevr. van Berkel en mej. A. Kerckhoff verloren van mej. Kovac en mej. Krausse 63, 46, 36. Gemengd dubbelspel, kwarteindstrijdeno mej. Rollin Couquerque en Kukuljevic sloe gen mej. Mechel en van der Heide 62, 63; mej. Terwindt en van Swol sloegen mevr. van Alfen en mr. Brouwers 60, 64; mevr. de Clercq en Hertz verloren van mej. Horn en Heynen 26. 16. Halve eindstrijden: mej. Rollin Couquerque en Kukuljevic sloegen mej. Krauss en Hughan 57, 8—6. 63; mej. Terwindt en van Swol sloegen mej. Horn en Heynen 64, 16, 6—3. Het programma voor heden. Het volledig programma van heden luidt: Halve Finales. THeerenepkelspel: de Stefani—van Swol en HeynenKukul 3 evic. Damesenkelspel: Mej. Kaeppelmej. Ter windt en mej. Hommej. Rollin Couquerque. HeerendubbelKukuljevicMoreau tegen Hughanvan Swol, GalièpeHall tegen Van der Heide—van Olst. Damesdubbelspel: Mej. Hornmej. Kaep pel tegen mevr. Boutmymej. Mechel, mej. Rollin Couquerquemej Terwindt tegen mej. Kovacmej. Kraus. Finale gemengd dubbelspel: Mej. Rollin Cou querque—Kukuljevic tegen mej. Terwindt en Van Swol.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 14