1 Liffmano Seizoen Opruiming in aiieAfdeelingen Z A T.ERD A G -10 -J -U LI 1937 HAARLE M'S DAGBLAD ir UIT DE OMSTREKEN IJMUIDEN BEVERWIJK De werkloosheid blijft afnemen. Het aantal werkzoekenden dat bij den ge meentelijken dienst der werkloosheidsverze kering .en arbeidsbemiddeling staat Inge schreven, vertoonde ook in de afgeloopen week weer een daling. In totaal waren 657 werkzoekenden ingeschreven tegen 699 aan het einde der vorige week. Daarvan telde Beverwijk 629 (vorige week 667) en Heems kerk 28 (vorige week 32) werkzoekenden. In de overeenkomende week van het vo rige jaar was het aantal ingeschrevenen 885, dus 228 meer dan heden. Vooral het aantal werklooze landarbeiders Is belangrijk gedaald, namelijk tot 18. Van de ruim 300 losse arbeiders, die op de weke- lijksche lijst voorkwamen, zijn er thans nog 184 ingeschreven. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: P. J. Thomas en C. G. Duin: F. J. van der Meij en H. Wiecki. Getrouwd: C. Th. Wolterman en L. E. Gra- pendaal; G. Duin en M. Mulder; C. Semeins en E. G. Geerling; A. Schouten en Gr. Kemp, Bevallen: E. F. van 't Hoff-Massing, z.; M. J. BroekmanUphaus, d.; C. KuiperGlaser, d.; M. H. Schutterv. d. Ham. d.; M. A. Kan- neBeers, d.; T. DuijkerOldenburg, d.; W. van WijkWolbers, d.; C. M. Rozemeijer— Scheerman, z.; J. Cl. E. MulderVinke, d. Overleden: C. Gerritsen, oud 94 j., wed. van E. Lubbers; D. Bokhorst, oud 37 j.; C. van Nieuwenhoven, oud 57 j., echtgenoot van G. Lodewijks; H. Verveer, oud 79 j., wed. van D, Schipper.; P. M. Gertenbach, oud 13 j., doch ter van F. Gertenbach; J. van den Doel, oud 35 jaren, wonende te Velsen, geh. met Corn. Koster; A. Pracht, oud 65 j., geh. metHendrika de Jong. JEUGDIGE INBREKERS. Dezer dagen kwam men tot de ontdekking dat was ingebroken in een van de in aan bouw zijnde woningen in de Koningstraat. Het huis was nog niet bewoond, maar de toekomstige bewoonster had al vast maar eenige groote meubelstukken naar haar nieuwe woning overgebracht. Daarbij was ook een ladekast. De verbazing van de dame •was groot, toen haar een zilveren horloge werd getoond, dat nar haar meening veilig in een lade opgesloten in het nieuwe huis lag. Een onderzoek bracht aan het licht, dat drie jongens van 10 tot 15 jaar dit „kraakje" gezamenlijk hadden op touw gezet. Een van hen had kans gezien door een raam naar binnen te klauteren, waarna hij met behulp van een schroevendraaier een lade open brak en het horloge wegnam. De boosdoeners vielen door den man toen de moeder van een der knapen het ver haal. als zou haar zoon het zilveren horloge gevonden hebben, wat al te onwaarschijnk vond. MARKTBERICHTEN. Noteering van 9 Juli 1937. Spinazie per kist f 0.400.56 Postelein per kist f 0.20^—0.42 Andijvie per kist f 0.60—0.80 Wortelen per bos f 0.060.10 Komkommers per 100 f 1.50—2.50 Aadappelen per kg. f 0.02Va0.05V2 Peulen per kg. f 0.30—0.40 Doppers per kg. f 0.100.13 Capucijners per kg. f 0.100.18 Tuinboonen per kg. f 0.090.14 Snijboonen per kg. f 0.300.32 Heerenboonen per kg. f 0.30—0.34 Roode kool per 100 f 10 Bloemkool per 100 f 822 Uien per bos f 0.04^ Sla, per 10 krop f 0.601.30 Rabarber, per 100 bos f 4.506.50 Pieterselie per bos f 0.05 Selderie per bos f 0.04V2 Aardbeien per slof f 0.350.60 Frambozen per doosje f 0.14—0.17 Bessen per kg. f 0.200.28 VELSEN Leening 1937. Tegen 3l/s%; koers 99 M- Vrijdag 16 Juli bestaat er te Amsterdam, 's Gravenhage en Velsen gelegenheid tot in schrijving op f 606.000 3Vz pet. obligatiën, lee ning 1937, in stukken van f 1000 ten laste der gemeeente Velsen, 'tot een koers van 99 1/4 Het betreft hier de uitgifte van f 1,106.000 3V2 °/o obligatiën, waarvan een bedrag van f 500.000 op emissievoorwaarden is geplaatst. Toestand der gemeente. Betreffende den toestand der gemeente Vel sen hebben B. en W. van Velsen aan emitten- ten o.a. de volgende gegevens verstrekt. De vaste schuld der gemeente bedroeg per 1 Januari 1937 (inclusief Rijksvoorschotten voor woningbouw) f 11.838.469,88, welke schuld voor een belangrijk deel is aangegaan voor productieve doeleinden. De totale, niet geconsolideerde vlottende kapitaalschuld der gemeente bedraagt thans pl.m. f 38.000. Het effectenbezit der gemeente vertegen woordigt een nominale waarde van f 148.250, w.o. f79.250 inschrijvingen grootboek Neder- lanadsche Werkelijke Schuld. De opbrengst van de voornaamste belastin gen was: over 1934 f 1.137.690, over 1935: f995.826 en over 1936: f933.648. Een belasting- bijdrage is m bovenvermelde bedragen niet begrepen. De gemeeente behoefde een bijdra ge over 1935 en 1936 niet. De gemeente ontvangt geen Rijksbijdrage in de kosten der gemeentehuishouding. TOELATINGSEXAMEN R.H.B.S. Voor het gisteren gehouden toelatingsexa men voor de Rijks Hoogere Burgerschool al hier zijn geslaagd Cornelia J. Krul. H. Grool, J. P. Drolsbach, Maria E. Bom, H. Kuiper, J. A. Egger, W. Hagenzieker, J. P. Bijsmans, R. Rotmans, K. W. van Leeuwen, J. J. Wensink. A. de Waard, D. J. Blaauboer, R. G. v. d. Voet, R. Waal. G. Keizer, Jacoba C. Clay. C. Horman. Elisabeth Brandwijk. Petronella Ploeger, G. A. de Ridder, T. W. Magré. Gerda de Jonge, F. de Jong, S. Hartman, W. J. Ha mers, Thiska J. Thiel, H. Hoogvorst, G. M. J. van Malsen, D. C. de Vries, H. A. de Vries. C. J. Beekman, Jopie Veuger. B. van het Kaar. H. Groen. P. M. Heilig. Maria Collard. Maria J. Verschoor, J. C. van Dijk, Davidson. P. Roodnat, J. Jans, J. F. Köhnke, G. Taal, P. Maas en A. Siewertsen. AFSCHEIDSPREDICATIE DS. WILDSCHUT. Zondag 12 September hoopt ds. A. A. Wild schut 's middags 3 uur in de Goede Herder kerk zijn afscheidspredicatie te houden, MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 0.84—0.57. Griet per 50 K.G. 24—13. Tongen per K.G. 1.300.92. Groote schol per 50 K.G. 2625.50. Middelschol per 50 K.G. 2019. Zetschol per 50 K.G. 21—17. Kleine schol per 50 K.G. 13—3.70. Schar per 50 K.G. 4.60—2.30. Tongschar per 50 K.G. 16.50. Rog per 20 stuks f 94.90. Vleet per stuk 0.60. Groote poon per 50 K.G. 32.70. Kabeljauw per 125 K.G. 20. Groote gullen per 50 K.G. 8.50—6.70. Klein gullen per 50 K.G. ƒ74.60. Makreel per 50 K.G. 7.50. Leng per stuk 0.85—0.35. Koolvisch per stuk 0.730.15. Groote hake per 125 K.G. 44—43. Middelhake per 125 K.G. 45—40. Klein middel hake per 50 K.G. 1413. Kleine hake per 50 K.G. f 10—6.50: BESOMMINGEN. Trawler: Utrecht IJm. 73: 650 manden 5810. Loggers: KW 28 330; KW 177 370. Verwachte vischaanvoer, thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Maria R. Onnering, IJm. 7 vangst 60 m. schelvisch, 275 m. braadschelvisc.h, 65 m. gul, 40 m. wijting. 15 rii. makreel. 25 m. platvisch, 10 m. varia, totaal 490 m., benevens 60 stuks stijve kabeljauw. Beatrice. LJm. 118, vangst: 7 m. tong, 28 m. tarbot. 7 m. groote schol, 45 m. kleine schol, 13 m! wijting en schar. Poolzee, IJm. 77, vangst: 25 m. platvisch, 85 m. schelvisch, 170 m. braadschelvisch, 20 radio, 45 m. gul en kabelpauw 35 m. wijting en schar, totaal 380 m. benevens 2$0 st. stijve kabeljauw. Knikkei-, IJm. 4. vangst: 45 m. schelvisch, 145 m. braadschelvisch, 40 m. radio, 20 m. wijting, 30 m. platvisch, 40 m. gul, 10 m. Totaal 345 m. benevens 200 stuks stijve kabeljauw. En Avant, IJm. 8. vangst 70 m. schelvisch. 190 m. braadschelvisch, 130 m. radio, 25 m. wijting, 30 m. platvisch, 45 m. gul, 80 m. ma kreel, totaal 590 m., benevens 50 st. stijve ka beljauw. DE WERKLOOSHEID. Het gaat goed met de vermindering der werkloosheid. Nu zijn er nog 240 tegen 278 in de vorige week. Hieronder waren nog 135 bloe mistarbeiders. Verleden jaar bedroeg het totaal 322. SANTPOORT ESTAFETTE VOOR GYMNASTIEK- EENIGINGEN. Morgen om 3 uur zullen 8 heeren- en 4 damesploegen elkaar in de T.V.S.-estafette be^ kampen. Ingeschreven werd door: Dames: „Concordia", Haarlem, met 2 ploe^ gen; „Aalsmeer", Aalsmeer-Oost; T.V.S., Sant poort. Heeren: „Concordia", Haarlem met 2 ploe gen; „Olympia", IJmuiden, met 2 ploegen; „Lijnden, Haarlemmermeer, met 2 ploegen; T.V.IJ., IJmuiden; „Aalsmeer". Aalsmeer-Oost. De dames loopen 100, 100, 80 en 60 M., de heeren 800, 400, 200 en 100 M. e halve de 2 wisselbekers zijn er 2 me dailles als 2de prijs beschikbaar gesteld. Geloo- Den wordt op het traject Hagelingerweg, Kruid'bergerweg, Lazarus T&üllerlaan, Kerke- rinklaan, Kerkweg eri Cremerlaaïi. De dames zullen haar afstand van 340 M. op de Cremerlaan in een rechte baan loopen. DE KLEUTERSCHOOL VAN „VOLKSONDER WIJS". Door de benoeming van een tijdelijke onder wijzeres is voorzien in de vacature aan de kleuterschool, ontstaan door het gegeven ont slag aan een der leerkrachten van deze school. Na de vacantie zal definitief in deze vacature worden voorzien. Ondanks het feit, dat na de door ons ver melde strubbelingen een aantal leerlingen de kleuterschool verlaten heeft, is de school thans weer geheel bezet. woord tot bijwoning van het op Woensdag 14 Juli te houden Zendingsfeest te Heiloo. Tot de sprekers behoort o.m. Ds. C. M. Krij ger. Na voorlozing uit „Als de mensch luistert spreekt God" van Rose, volgde een gedachten wisseling. Daarna sloot de voorzitter de ver gadering. HILLECOM EEN BLOEMLEZING UIT HET POLITIE RAPPORT. In de Wilhelminalaan-sloot dreef een omge keerde kano; toen de politie met dreg en red- dingshaak arriveerde waren de twee jongens, waarvan een niet kon zwemmen, al uit het vrij diepe water gekropen. In een hooischelft op de Haven ontstond brand doordat een 3-jarig jongetje met luci fers speelde. Buren bluschten het vuur met emmers water; de uitgerukte brandweer deed geen dienst Een truck met oplegger die in de Hoofdstraat door een parkeerende auto niet voldoende kon uithalen botste tegen de tram. Beide voertui gen werden beschadigd. De heer P. L. die op de fiets bij den Oost- einderbrug geen teeken gaf van richtingver andering werd door een achter hem rijdende fietser tegen den grond geslingerd. Resultaat een gebroken onderbeen en de Maria-Stichting. E.H.B.O. en dr. Versluys verleenden hulp. EEN ZONDERLINGE LIEFHEBBERIJ. Een 16-jarig jongmensch beoefende de afge loopen maanden de eigenaardige sport om per telefoon aan verschillende winkeliers voor willekeurige personen winkelwaren te bestel len, menschen uit te schelden en onbehoorlijke taal te bezigen, ja, zelfs de politie lastig te vallen met gefingeerde ongelukken, enz. Ein delijk is de politie erin geslaagd den jongen op heeterdaad te betrappen. Hij zal vermoe delijk zijn straf niet ontloopen. Er is echter nog een andere persoon die speciaal dames opbelt om dan schunnige taal te bezigen. De jolitie zal het op prijs stellen om onmiddellijk xericht te krijgen bij een dergelijk gesprek ten einde te trachten ook hieraan een einde te maken. OPBRENGST COLLECTEN. De collecte ten bate van Pastoor Glas bij zijn vertrek naar Frankrijk bracht f 262 op; die der K.R.O. missiespeldjes besomde f 133.56. EXAMENS. Geslaagd voor het einkexamen der Chr. Han dels H.B.S. te Amsterdam P. J. v. d. Jagt. Voor het examen Nuttige Handwerken te Amersfoort mej. N. C. de Groot. Voor het U.L.O.-examen A: J. A. Mailanc', R. L. Schilpzand, J. H. Möhlman. P. v. d. Wees. W. F. Vlotman, R. van Til en B. F. H. van Dijk. BENNEBROEK GEVONDEN VOORWERPEN. Twee kaarten met opschrift persfotografen. Duimstok. Sleutel. Weggeloopen: Witte keeshond. GESLAAGD. Voor het toelatingsexamen van het Kenne- mer Lyceum te Haarlem is geslaagd Sven van Zonneveld, leerling van de openbare lagere school alhier. REKENING CRISISCOMITé BENNEBROEK. De rekening van het plaatselijk Crisiscomité over 19361937 is thans vastgesteld als volgt: Inkomsten: saldo 1935-1936 f 46.23, giften f 1439,80, terugbetaalde voorschotten f 67,18, bijdrage van de gemeente f 150, rente van kas geld f 1,24, totaal f 1704.45. Uitgaven: Onderst, in geld f 65.89, Idem in natura f 1168,16, verleende voorschotten f 200,50, contributie etc. f 45.30, onkosten f 49,29, batig saldo f 175.31. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. van BakelTimmers, doch ter. HAARLEMMERMEER BURGERLIJKE STAND. van 2—8 Juli 1937. Klazina, dochter van B. Raams en D. Kloot wijk; Dirkje, dochter van G. Roubos en L. Bak ker; Hendrikus Gerbrand, zoon van D. J. Co- lijn en J. Eijk; Cornells Johannes, zoon van W. F. de Leeuw en J. M. de Krijger; Wilhel- mina Cornelia Maria, dochter van B. v. d. Zwan, en C. J. Braak; Theodorus, zoon van J. J. Balk en C. J. Smit; Johanna Cornelia Ma ria, dochter van Th. C. Suidgeest en A. M. v. d. Weiden. Ilse, dochter van A. Fielmich en Th. L. H. Leeman, Maria Hendrika, dochter van J. J. Nijssen en M. D. van Bruggen. Ondertrouwd: Jan van Beusekom en Jan netje v .d Eijkel; Cornelis G. A. Kortenoeven en Antje de Rijk; Johannes P. van Leeuwen en Helena M. Zonneveld; Willebrodus J. Doe- ve en Hendrika van Raam: Cornelis P. P. Bis schop en Anna. M. van Deijck; Cornelis Bak ker en Cornelia van der Blom; Reinder J. Bronkhorst en Catharina J. Claij. Gehuwd: Jacob Paans en Albertina G. M. Strijbosch; Arie H. Bokhorst en Grietje Weij. Overleden: Aaltje 5 dagen, dochter van J. van Tol en A. van Iperen; Jan 15 m., zoon van C. Joren en M. Berghoef. VERBOUW SCHOOL. Bij de gehouden aanbesteding van het aan brengen van eenige noodzakelijke verande ringen en verbeteringen aan de Chr. School te Vijfhuizen, werd het laagst ingeschreven door: Perceel I timmer- en metselwerk H. van der Fange te Zwanenburg voor 1195; Per ceel II lood- en zinkwerk en sanitair W. Wam- steker voor 520; Perceel III schilder en glas- Werk J. H. Rènsink te Hoofdorp voor 251. PERSONALIA. In de plaats van den Z.Eerw, heer H. J. M. Nieuwenhuizen is tot Pastoor bij de R.K Parochiekerk aan den Spieringweg te Vijfhui zen alhier, benoemd de Z.Eerw. heer H. W. van der Waarden, kapelaan te Amsterdam. WELDADIGHEIDSCONCERT. De te Vijfhuizen opgerichte gemeende Zang- vereeniging „Het Witte Kruis" met het doel weldadigheidsconcerten te geven, heeft op vèr- schillende plaatsen in Haarlemmermeer on danks het reeds ingetreden zomerseizoen met succes voor het beoogde doel concertavon den gehouden en zal nu in café „Zwanen burg" aldaar op Maandag 12 Juli a.s. onder leiding van den heer N. van der Pol haar laatste weldadigheidsuitvoering geven. ZANDVOORT S. D. TOONEELCLUB. De Sociaal-Democratische Tooneelclub be legt op Maandag. 12 Juli een algemeene ver gadering in Ons Gebouw. Op de agenda komt o.a. voor: inleiding en bespreking tot aansluiting bij den Bond van Arbeiders Tooneelvereenigingen. Verder ver kiezing van bestuursleden. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. Het comité tot het organiseeren van een autotocht voor Ouden van Dagen, bestaande uit de heeren L. J. Rinkel, W. J. Hildering, C. Kerkman en D. van Noord is thans reeds volop in actie om alles voor deze jaarlijksche tocht in orde te maken. De groote moeilijk heid is ieder jaar weer een voldoend aantal auto's met chauffeur te vinden, zoodat geen der oudjes achter behoeft te blijven. Zij, die zich het vorig jaar met hun auto beschikbaar stelden, zullen dit jaar voor zoover nog in Zandvoort aanwezig, zeker niet achter blij ven, want wie eenmaal dit feest heeft mee gemaakt en gezien heeft, hoe de oudjes' op zoo'n dag genieten, staat er op ook de volgen de keer van de partij te zijn. De bevolking van Zandvoort is echter een vlottende bevol king. Telkens vertrekken er bewoners en komen er weer bij. Van deze nieuwe bewoners bezitten verschillende natuurlijk een auto, en tot deze gelukkigen is in de eerste plaats deze oproep gericht om toch niet te verzui men zich zelf en hun auto voor een dag ter beschikking van het Comité te stellen. De heer L. J. Rinkel, Groote Krocht zal de na men en adressen gaarne noteeren. Om het geld, dat men op 't oogenblik nog te kort komt. bij elkaar te krijgen zullen er waarschijnlijk inteekenlijsten circuleeren Wie hierop niet wil wachten, of bang is, dat hij vergeten zal worden, kan ook thans reeds zijn penningske offeren bij den heer Rinkel. ALARMOEFENING. Vrijdagavond om acht uur precies reed onverwacht de brandweerauto met bijna vol tallige bemanning uit. Naar het scheen was er groote haast bij het werk. want in snelle vaart ging het door de Haltestraat, de Zee straat en vervolgens de Boulevard langs naar het Casino. Daar er juist op dit uur zeer veel publiek op de been was, behoeft het niet te verwonderen, dat er weldra een groote menigte om het door de politie afgezette terrein samenstroomde. Voor vele was het wel een teleurstelling "te hooren, dat het slechts een oefening betrof. Het was een zeer geslaagde oefening, die wel beweest. dat zelfs 's zomers, als vele Zandvoorters hun werk op het- strand heb ben, de auto zeer snel met voldende geoefend personeel bemand kan worden. BOTSING. Vrijdagavond omstreeks 6 uur reed de heer W. K. met zijn motor, waarop als duo passagier was gezeten J. K., uit de richting Haarlem op de Zandvoortschelaan. Voor hen reed een bestelauto van een wasscherij uit Haarlem, die juist in de boch op de grens van de gemeente Zandvoort en Bloemendaal on verwachts naar links den Duinwoudslaan indraaide. Voor W. K. die op deze onverwach te manoeuvre niet gerekend had, was het on mogelijk den auto nog te ontwijken. Hij bot ste aan den linker kant tegen den auto op, veerde terug, kwam nogmaals op onzachte wijze in aanraking met den auto en sloeg toen op den grond. De duo-passagier en de motor kwamen voor den auto op de straat terecht. Door krachtig remmen wist de auto bestuurder erger te voorkomen. Gelukkig reed W. K. voor de botsing met zeer matige snel heid, waaraan het mede te danken is. dat de gevolgen niet ernstiger waren. W. K. kneusde zijn rechterbeen en liep enkele ontvellingen op. Per auto werd hij naar Dr. van Fraassen vervoerd. Na verbonden te zijn kon hij naar huis worden gebracht, J. K. kwam er met en kele kleine ontvellingen, buitengewoon goed af, De motor werd vrij zwaar, de auto slechts licht beschadigd. HEEMSTEDE R.-K. KINDERSPEELTUIN. Vrijdagavond had in het R.-K. Vereent gingsgebouw de eerste vergadex-ing plaats van den te stichten R.-K. Speeltuin aan de Sportparklaan. De voorzitter, de heer N. J. v. d. Linden gaf een uiteenzetting van de vooi'bereidende werkzaamheden tot heden. Spr. deelde mede. dat vele besprekingen zijn gehouden, met als gevolg dat de ver- eenigipg het westelijk deel van het terrein ten oosten van de Sportparklaan krijgt, en een bedrag van f 1300 voor beide vereeni- gingen voor het aanschaffen van een huisje, waarvoor spr. zijn dank uitte aan het ge meentebestuur. Het huisje ls dank zij den werkloozen die het van de gemeente Bloemendaal gekochte gebouwtje gesloopt, opgebouwd en geschil derd hebben, thans gereed. Pas in de tweede week van de vacantie. n.l. 2 Augustus zal de speeltuin geopend worden, omdat voor de voorbereiding de tijd daarvóór nog nodig is. Het is de bedoeling dat in den loop van deze maand bij hen die daai'vor in aanmer king komen, een circulaire wordt aangebo den. waarop de namen der kinderen en hun leeftijden worden genoteerd. Hoewel het aanvankelijk de bedoeling was alleen de schoolgaande jeugd toegang te verleenen. Lss nu de leeftijdsgrens teruggebracht tot 4 jaar. Als contributie is vastgesteld 15 cents per maand en per gezin. Voorloopig is bepaald adt de speeltuin ge opend zal zijn tijdens de groote vacantie, iederen dag van 9 uur tot 11.30 v.m. en van 2uur n.m. eix in de maand September iederen Woensdag- en Zaterdagmiddag, bij gunstig weer. Nu reeds hebben zich 87 ge zinnen aangemeld met 230 kinderen. Het snelle plaatsen van. spelmateriaal zal veel afhangen van den financieelen steun der ingezetenen. Spr. deed een beroep op hen, opdat men spoedig over meer fiiïaneiëii zal beschikken. Giften daarvoor zullen dankbaar aanvaard worden door de pastoors, en den penning meester, den heer A. Bebelman. Meer en Boschlaan 30. Reeds -35 dames hebben zich bereid ver klaard als geleidsters te fungeeren. Daar van verschillende zijden bezwaren komen dat het terrein wat ver weg ligt. zoo als voor de omgeving van Res-Novaplein en Haemstedepleln zal overwogen worden, de kinderen van daaruit onder geleide de reis heen en terug te doen maken. (Is reeds ln een deel eener vorige ODlage geplaatst.) Dr Middenstands-Centrale. De Middenstandscentrale voor Haarlem en omliggende gemeenten hield Donderdag haar jaarvei'gadering. De voorzitter, de heer B. W. Lasschuit, opende de vergadering en herinnerde er aan, dat 1936 voor den middenstand nog steeds een jaar was geweest van veel moeilijk heden. Het jaarverslag werd uitgebracht door den secretaris. In het jaarverslag werd gememo reerd de aangename samenwerking, welke de Middenstandscentrale ook dit jaar weer heeft gehad met het Gemeentebestuur en de Kamer van Koophandel, terwijl voorts betreurd werd, dat de levensmiddelenvoor ziening van de Jamboree niet door den mid denstand zal geschieden. Het verslag van den penningmeester werd hierna ongewijzigd goedgekeurd. Afscheid C. ten Boom. In treffende bewoordingen nam de voor zitter afscheid van den heer C. ten Boom. den afgetreden voorzitter van de Chr. Mid- denstandsvereeniging. Hij memoreerde het vele. dat de heer ten Boom voor den geheelen middenstand van Haarlem heeft gedaan. Met den wensch, dat de avond van zijn leven even zonnig en blij moge zijn, als zijn ge- heele leven is geweest, besloot spreker. De heer ten Boon dankte voor deze vrien delijke en hartelijke afscheidswooi'den en voor het Delftsche bord, dat hem 1 Januari j.l. is aangeboden door de Middenstands- een ti'ale. Hij belichtte nog eens speciaal de nood zaak van samenwei'king tusschen den mid- denstandsvereenigingen en ging de oprichting van de Middenstandscentrale na. Hij heeft gemeend te moeten terugtreden en zijn plaats aan jongeren te moeten afstaan. Na de beste wenschen voor de toekomst te hebben uitgesproke, verliet de heer ten Boom de vergadering na van ieder persoonlijk af scheid genomen te hebben. De B.E.L.-week. Hierna werd het uitvoerig verslag van het verloop der B.E.L.-week uitgebracht door den secretaris der hoofdcommissie van Uitvoering, den heer H. C. Sprenger en met belangstelling gevolgd. Hoewel de financieele uitkomsten niet aan de verwachtingen hadden voldaan, liet het verslag toch een optimistische toon hoo ren. omdat de B.E.L.-week als zoodanig ge slaagd mag worden genoemd en zeker in het beiang van den middenstand is geweest. De vergadering applaudisseerde hartelijk na het voorlezen van dit uitvoerig verslag, het welk met algemeene stemmen werd goed gekeurd. De vergadering dechargeerde de hoofdcommissie van Uitvoering en sprak een I speciaal woord van lof uit aan het adres van den secretai-is den heer H. C. Sprenger. voor het gevoerde beleid Vervolgens werden de hoofdcommissie van Uitvoering en de sub commissies ontbonden verklaard. „Opbloei"'. Van de Christelijke Middenstandsvereeni- glng was een brief ingekomen waarin deze vereeniglng het betremde. dat. ondanks haar verzet daaitogen. de tentoonstelling „Opbloei" op Zondag was geopend geweest. De voorzitter van de hoofdcommissie van Uitvoering, de heer Th. S. J. Hooij. zeide, dat dit besluit nooae genomen was en dat hij aan de vergadering wenschte te verklaren, dat de vertegenwoordigers van de Christelijke Middenstandsvei'eenlging zich met hand en tand tegen de openstelling hadden verzet. Hij betreurde het. dat, ondanks genoemde ver tegenwoordigers tegen bedoelde openstelling waren, toch tot het nemen van dien maat- regeel moest worden overgegaan. Commissie voor verkoopbelansren. Verder werd nog besproken de instelling van een permanente commissie voor verkoop- belangen. welke commssie ten doel moet hebben te bevorderen, dat leveringenn door overheids- of semi-overheidsinstelllngen (als rijk en gemeente, crisis-comité's e.d.) via de gewone distributie-instellingen (dus voor namelijk den middenstand^ zullen geschieden. De heer L. Lam liet zijn stem hooren tegen de zakelijke bedrijfsbelasting, de heer Hooij maakte er de vergadering op attent, dat de wet op de omzetbelasting op 31 December 1938 ophoudt van kracht te zijn, Spr. spoorde de aanwezigen aan in hun organisaties op dit feit te wijzen en actie te voeren, opdat deze wet niet meer verlengd zal worden. De heer Emke verzocht de Middenstands centrale. haar aandacht te willeix schenken aan die bakkersbedrijven, welke zich niet hou den aan de saneerïngsprijzen en die reclame maken met prijzen, welke gelegen zijn beneden die. welke vastgsteld zijn door de saneering in dit bedrijf. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. De ])es'rii<Iincr van den Colorado kever in Nederland. Naar aanleiding van de actie die op het oogenblik in ons land wordt gevoerd tot be strijding van den Colorado of aardappelke ver hebben wii ons gewend tot den Plan- tenziektenkundigen Dienst in Wageningen. Naar ons werd medegedeeld blijkt het gevaar dat van den Colorado-kever dreigt voorloopig absoluut beperkt tot de provincies. Limburg Noord-Brabant en Zeeland. Er is geen sprake van dat in de om geving van Haarlem Colorado-kevers voorkomen. Men make zich dus niet onnoodig beangst. De bestrijding van de larven is geen kwes tie die door particulieren zelf eedaan kan worden, hiertoe is de medewerking van den Plantenziektenkundigen Dienst onontbeer lijk. De larven van den Colorado-kever zijn oranje-rood en knagen gaten in de bladerea. Deze kevei's zijn nu het aardappelgewas buitengewoon schadelijk en een grondige bestrijding is dan ook noodzakelijk. De Plantenziektenkundige Dienst heeft echter alle maatregelen genomen om te voorkomen dat de Colorado-kever ook in andere provincies door zal dringen. Er is dan ook alle reden om aan te ne men dat de bestrijding tot Limbui'g. Noord- Brabant en Zeeland beperkt zal blijven en dat onze omgeving ook in de toekomst, van deze ongewenschte gasten verschoond zal blijven. DE BEGINT 15 JULI A.S. (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND VELSEN. Bevallen: M. de GooijerSietses. d. Sm. v. Gelderstraat 53, Velsen N.; A. C Schade— Bos, z„ v. Galenstraat 18, IJmuiden; J. Eg- germontMaagdelijn. z„ 4e Havenstraat 5rd„ IJmuiden; M. P Sundermeijerde Kok, z., Terrasweg 49, Santpoort: A. Krabbendam de Groot, d., Duinvlietsti'aat 28. Velsen N. M. H. WalravenRadevan, d.. Evertsenstraat 21, IJmuiden; A. v. d. HofAsjes, z., Sein- postweg 18, IJmuiden; F. B. Vreeburgv. Dijk, d., de Ruijterstraat 50, IJmuiden. Overleden: R. Rutte, 80 j. echtgenoot van C. Hoogerwerf, Biezenweg 17, Santpoort; M. L. A. Timmerman, 35 j., echtgenoote van W. F. Minneboo, D. Hartoghstraat 13. IJmuiden; C. W. M. v. d. Vlugt, 26 j., echtgenoote van P. Castricum, Noorderlaan 41, Velsen N.; J. v. d. Doel, 35 j echtgenoote van C. Koster, Pres. Steynstraat 60, IJmuiden; J. Schipper, 50 j., weduwnaar van S. Pauwels, Kanaaldijk 8, Velsen. Ondertrouwd: P. Vei'dam en J. E. Wijker, Den Helder, Pr. Krugerstr. 56, IJmuiden; H. G. F. Smakman en J. H. Bakker, de Rijpstr. 99, Eksteriaan 17, IJmuiden; J. J. Zwager en J. F. Groeneveld, Heemstede; H. C. Put en J. M. van der Pijl, Schulpweg 13, Velsen N„ Schoonoortstraat 12, Velsen N.; H. v. d. Pie terman en A. G. Wormsbecher, Coiwerslaan 87 Velsen N., Geelvinckstr. 30, Velsen N.; A. Duineveld en G. C. Nicolai, Doodweg 65, Vel sen, Walravenstr. 15, Velsen N.; J. A. Stals en J. Meijer, Velserduinweg 82, IJmuiden, Pla- tanenstr. 49, IJmuiden; A. J. P. van Borre en R. M. J. Schong, Meervlietstraat 46, Velsen, van Wassenaerstr. 39, IJmuiden; M D. van den Berg en A. C. Cornegge, Amsterdam. Gehuwd: J. J. C. Emans cn G. A. A. Im mers, Haarlem; G. M. Visser en J. Kiekens, Vlierstraat 12, IJmuiden; D. den Hollander en W. Mors, Heidestraat 8, IJmuiden; H. Dei man en A. E. van Straaten, Iepensti-aat 25, IJmuiden; H. Wagter en A. E. van Deijck, Stationsweg 219, IJmuiden; W. van Doesburg en G Boontjes, Kanaalkade 13, Velsen; C. J. Verzijlbergh en J. J. Heere, Nw. Schulpweg 261, Velsen N.; P. Beugeling en G. van Bre- derode, Haarlem; M. Bruning en P. Kint, Schoonoordstraat 30, Veisen N.; W. A. v. Acker en S. E. Martïneau, Schoonoordstr 18, Velsen N. HAARLEM. 9 Juli. Bevallen 6 Juli: J. DuursmaSpitse, d.; 7 Juli: P. E. de Reus—Lazones, z.; J. E. Janssen Reemer, d.; 8 Juli: C. G. Roeland—Nolet, d C. Visser—Zethof. z.; M. C. J. Zoon—Nadorp, d.; W. La Heij—Borgo, z.: P. Laarhoven—v. d. Menve. d.; 9 Juli J. R. HoogkamerLamboo, d. H. v. Leeuwen—Raaphorst, z. Overleden: 8 Juli: B. C. Koehorst—Struwe. 57 j., Spaarne.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7