V1GTO R I A - W A T E R VACANTIE1937 WOENSDAG 14 TUE I 1937 HAAKTE M'S DAGBLAD 7 PAARDENSPORT. VEREENIGING ..DE HAARLEMSCHE MANEGE". Opnieuw kan bovengenoemde vereeniging van een buitengewoon geslaagden wandelrit spreken; er hadden zich Zondagmorgen tegen half tien ongeveer twintig ruiters aan de Ma nége Linnaeuslaan vereenigd om aan den naar Noordwijk aan Zee uitgeschreven rit deel te nemen; nog een half dozijn sloot zich in Zand- voort hierbij aan. Pluvius noodzaakte het troepje reeds aan het einde van den Haarlem mer Hout de regenjassen aan te doen. Toen ging het in flinken draf via Duinvliet. Kraantje Lek, langs het Schipperspad door de duinen naar Zandvoort, om langs Boul. Paulus Loot naar het strand af te dalen. Hier werden de ruiters echter teleurgesteld, want door den sterken Noordwestenwind, was het water nog te hoog gebleven om, zooals de bedoeling was. met 1 K.M. galop, 1 KJVI. draf en 1 K.M. stap naar Noordwijk aan Zee te komen; het ruiter- troepje moest bij den Schulpweg door de dui nen haar bestemming bereiken. Dit had echter op de goede stemming niet den minsten invloed; menig enthousiast woord werd geuit over het prachtige duinlandschap. Men kwam vroolijk en welgemoed te Noordwijk aan Zee aan, waar in „Seinpost" een koffie tafel de ruiters wachtte. Tegen drie uur werd de terugweg aanvaard; gelukkig' was het weer intusschen veranderd en het strand goed berijdbaar; zoo konden dan allen van een prachtigen rit genieten tot aan den Schulpweg; toen werd via de duinen der Amsterdamsche Waterleiding langs huize Vogelenzang en het Jamboree-terrein en Aer- denhout teruggereden. Allen kwamen ten zeer ste voldaan te half zeven aan de Manége Lin naeuslaan terug. WANDELSPORT. JAN PASSTOORS. Door deze vereeniging werd deelgenomen aan een wandeltocht van 30 K.M., georgani seerd door ..De Wandeltourist". Vooraf hadden de dames 10 en de heeren 20 K.M. gewandeld, als laatste training voor de Vierdaagsche af- standmarschen, welke plaats hebben van 27 tot en met 30 Juli a.s. Door „Jan Passtoors" werd niet meegedongen naar de extra prijzen, omdat door deze vereeniging is besloten daar niet meer aan mee te doen. Haar doel is n.l. wandelen en niet marcheeren. VIRIBUS UNITIS. Aan de wandeltochten van de H. W. S. V. ,De Wandeltourist" was de vereeniging „Viri- bus Unitis" te Santpoort vertegenwoordigd door haar leden P. Lever op 30 K.M.. de dames H. Blom en H. Visser op de 40 K.M. en mej. Phaff en de heeren J. F. de Haas en H. Niesten Br. op de 50 K.M. SCHAKEN. SCHAAKCLUB „DE ROCHADE". In café „Suisse" aan den Rijksstraatweg wer den Maandagavond de Zomerwedstrijden voortgezet. De uitslagen waren; Hoofdklasse. G. KrooneJ. A. B. Zoontjes 10 D. J. S. de LangeJilling van Dijk afgebr. Eerste klasse. Joh. van PolenD. F. de Lange (hangp.) afgebr. S. J. AbspoelHarry Blokker 01 J. E. StrengersJ. E. Baalbergen afgebr. J. M. Nidelstein WalterB. A. Bax 10 C. E. AbspoelJ. Blokker afgebr. Tweede klasse J. D. RavensbergenE. Fijlstra afgebr. W. de WitA. Nonnekens afgebr. C. KaayJ. Rijswijk (hangp.) 10 W. A. J. de MolP. E. Kolderie (hangp.) 01 W. A. J. de MolJ. J. Teekamp Jr. (hangp.) 01 J. J. Teekamp Jr.J. Rijswijk afgebr. Derde klasse A. OverzeeW. C. Hoos 10 A. FrijnJ. Wever 01 C. J. H. RademakerCh. Koppen afgebr. HONKBAL. B. NEGENTAL—NANTUCKET. De Maandagavond in het Ajax-stadion ge speelde wedstrijd tusschen het B-negental van den N.H.B. en een negental uit de pupil len van het Amerikaansche opleidingsschip „Nantucket" stond op bijzonder hoog peil. Voor het B-negental stond De Mon (Haar lem) op de werpplaat. Hij wisselde drie slag nogal eens af met vier wijd (18 maal drie slag tegen 12 maal vier wijd), maar in één opzicht had hij groot succes. Zelfs deze Ame rikanen slaagden er niet in hem te slaan. In de negen door hen gespeelde innings is slechts één honkslag gegeven. Daardoor was de kans op scoren der Amerikanen al zeer klein, want al kwam wel eens een loo- per door vier wijd op de honken, eer hij thuis was was 't alweer wisselen. Zelfs de man die den eenigen honkslag gaf, viel even later als slachtoffer van een worp van De Mon naar het eerste honk. In totaal nam De Mon twee en twintig van de zeven en twintig nullen voor zijn rekening. Uiteraard bleef er voor de velders niet veel te doen. De overige nullen ontstonden door goede vangen van Hinze, Schijvenaar, Van der Schalie en Pronk, en een prachtworp van Schijvenaar naar het derde honk. In totaal werden door de Hol- landèrs slechts drie fouten gemaakt, waar van er twee komen op rekening van achter vanger Altink. Diens tweede fout had zelfs tot gevolg dat de Amerikanen hun derde punt maakten, wat niet noodig was geweest. Aan den Hollandsehen kant was het aantal honkslagen ook maar klein. In de derde beurt sloegen Hinze, Langereis en Rotgans vlak achter elkaar raak en in de zevende beurt nog Pronk. Dit was de heele oogst. De beide Amerikaansche werpers gaven slechts één maal een vrijen loop wegens vier wijd, maar in 't veldwerk kwamen zes fouten voor. Daar tegenover forceerden de Amerikanen een keurig dubbelspel toen Schijvenaar werd uit- gevangen en Rotgans te vroeg was gaan loo- pen. Na acht innings was de stand 22. Door de reeds genoemde fout van Altink kwam van de Amerikanen in de negende beurt nog één man binnen. Toen de Hollanders dus voor het laatst aan slag gingen was de stand 32 voor de Nantucket. Van der Schalie, die door een fout van den tweeden honkman looper was geworden, maakte handig gebruik van de situatie door op keurige wijze het thuis- honk te stelen en daarmede den gelijkmaker te behalen. Het talrijke publiek, dat den geheelen wedstrijd de Hollanders luide had aangemoe digd, begroette dezen uitslag met gejuich. De Mon ontving na afloop van de aanwezige Amerikanen een compliment over zijn aan deel in dezen wedstrijd. De cijfers der innings zijn; Nantucket: 200000001= 3. B-negental: 002000001 3. ATHLETIEK. Int. wedstrijden te Kopenhagen. Nieuw Nederlandsch record van Petit op de 1500 meter. Uit Kopenhagen: Enkele Nederlandsche athleten, die op de terugreis zijn na den lan den wedstrijd tegen Zweden op Zondag j.l hebben deelgenomen aan de avondwedstrij den, welke te Kopenhagen werden gehou den. Petit. Twee verrichtingen dienen in de eerste plaats gememoreerd te worden. Onze land genoot Petit verbeterde, dank zij den scher pen strijd dien hij met den Deen Larsen moest voeren, het Nederlandsche record op de 1500 Meter met 0.4 sec., welk record op naam stond van De Ruyter, Zondag te Stockholm evestigd. De Zweed Mikaelson verbeterde het wereld record op de 5000 meter snelwandelen door dezen afstand af te leggen in 21 minuten 14 sec., waarmede hij zijn eigen wereldrecord van 21 minuten 49 sec., gevestigd op 13 September van het vorig jaar te Kristineham, met niet minder dan 35 seconden verbeterde. Van de Poll kwam nu niet boven de 60 me ter, doch zijn worp van 58.48 meter was voldoende om bij het speerwerpen op de eerste plaats beslag te leggen. Van Beveren won gemakkelijk de 200 meter; Baumgarten werd eerste op de 400 meter. Bouman bezette de tweede plaats op de 800 meter met een tijd van 1 min. 57 sec. De uitslagen waren: Van Beveren. 200 Meter: 1. Van Beveren 21,9 sec.; 2. W. Rusmussen (Denemarken) 22.2 sec. 400 Meter: 1. Baumgarten 49.6 -sec., 2. Chris- tensen (Denemareen) 50 sec. Speerwerpen: 1. Van de Poll 58.48 meter. 5000 meter snelwandelen: 1. Mikaelson (Zweden) 21 min. 14 sec. (nieuw wereld record) 1500 Meter: 1. W. Larsen (Denemarken) 4 min. 1,8 sec. 2. Petit 4 min. 2,2 sec., (Nieuw Ne derlandsch record). 800 Meter: 1. Rose (Denemarken (1 min. 56,8 sec. 2. Bouman 1 min. 57 sec. Mikaelson verbeterde ook het wereldrecord 3000 M. Uit Kopenhagen: Vast is komen te staan, dat de Zweedsche athleet Mikaelson tijdens zijn geslaagde poging het wereldrecord snel wandelen over 5000 meter te verbeteren, ook het wereldrecord op de 3000 meter heeft verbeterd door dezen afstand af te leggen in den tijd van 12 min. 34,1 sec. Het oude we reldrecord over 3000 meter stond op naam van den Zweed E. Joening, met een tijd van 12 min. 35.9 sec., gevestigd in 1936. Nederlandsche successen Ie Malmö Wim Kaan wint de 110 M. horden. Uit Malmö: Dinsdagavond hebben enkele Nederlandsche athleten deelgenomen aan in ternationale wedstrijden, welke te Malmö wer den gehouden Wim Kaan won de 110 Meter horden; Bras ser werd derde, omdat hij niet op de eerste horde uitkwam. Op de 100 Meter werd Boersma derde achter Lindgren en Strandberg, die thans weer voor het eerst uitkwam, doch die nog niet zijn grooten vorm van het vorig jaar heeft bereikt. In de tweede categorie startte Heinz Baum garten; hij werd hier eerste met den tijd van 10,9 sec. De estafette 4x100 Meter leverde een Neder landsche overwinning op. De uitslagen luiden: Kogelstooten: 1. Green (Zweden) 13.84 Me ter; 2. Houtzager 13.74 Meter; 3. Knutson (Zweden) 12.02 Meter. Discuswerpen: 1. Knutson 43.96 Meter; 2. Brasser 42.05 Meter. Kogelslingeren: 1. Barmgard (Zweden) 51.01 Meter; 2. Thryvelli (Zweden) 47.49 Meter; 3. Houtzager 42.25 Meter. 100 Meter (eerste caterogrie): 1. Lindgren (Zweden) 10.8 sec.; 2. Strandberg (Zweden) 10.9 sec.; 3. Boersma 11 sec.; 4. De Haas 11.1 sec. 100 Meter (tweede categorie): 1. Heinz Baumgarten 10.9 sec.; 2. Nordshoes (Zweden) 11 sec.; 3. Thomassen (Zweden) 11.2 sec. 800 Meter: 1. Magnusson (Zweden) 1 min. 58.5 sec.; 2. Zaal 2 min. 0.5 sec.; 3. Persson (Zweden) 2 min. 1 sec. fAdv Ingez Med.) 110 Meter horden: 1. W. Kaan 15.2 sec.; 2. Andersson (Zweden) 15.3 sec.; 3. Brasser 16.3 seconde. 4x100 Meter estafette: 1. Nederland met Heinz Baumgarten, Boersma, De Haas en Brasser, 43.2 sec.; 2. Zuid Zweden 43.6 sec. Twee Nederlandsche ahtleten naar Londen. Naar wij vernemen zullen alleen Van Beve ren en Brasser deelnemen aan de Engelsche kampioenschappen, welke 16 en 17 Juli a.s. te Londen worden gehouden. Van Beveren komt uit op de 100 en 220 yards; Brasser neemt deel aan de 110 Meter horden en het hoog springen. Van de Poll is verhinderd de reis naar Lon den mee te maken. WATERPOLO. DE WATERRATTEN. Heden avond 8 uur spelen de Waterratten- dames in de inrichting aan de Houtvaart te gen Zignea; te 8.30 uur bindt het tweede heeren-zevental den strijd aan tegen de Zijl II uit Leiden. GOLF. Int. Amateurkampioenscliap van Nederland. Count Alaric Bendern wint. Dinsdag had op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort de finale plaats van het Internationaal Amateurkam pioenschap van Nederland, waarin de gebroeders Bendern elkaar de eer betwist ten. In de morgenronde toonde Count Alaric Bendern zich reeds sterker door met 3 up te zegevieren over Count John Bendern. In de middagronde (de finale ging over 36 ho les) won Alaric met 2 up: nadat bij de turn de stand nog all square was. Alaric Bendern legde hiermede beslag op den Nederlandschen kampioenstitel, die in 1929 het laatst door een Nederlander ver overd is, nl. door G. M. del Court van Krim pen. Na afloop der wedstrijden had in het club gebouw de prijsuitreiking plaats. Dit driedaagsch golftournooi mag in alle opzichten geslaagd heeten. Naast hoogstaand golf heeft de schitterende conditie van de baan, dank zij de zorgen van mr. A. A. Die- mer Kool, en zijn staf daartoe zeer bijgedra gen Haarlem's Dagblad GRATIS naar Uw vacantleverblijf in Nederland. Ten gerieve van onze abonnês zullen wij „Haarlem's Dagblad" één week zon der verhooging voor portokosten naar hun vacantieadres zenden. Blijft U langer dan een week dan kost elke dag meer slechts IV2 cent voor portikosten boven den gewonen abonnementsprijs. De voordeelen hiervan zijn le. U blijft óók in Uw vacantie op de hoogte van het gebeuren in Uw woonplaats en de geheele wereld daarbuiten. 2e. Doordat Uw abonnement blijft door gaan, behoudt U het recht op een eventueele uitkeering uit de aan ons blad verbonden hooge Gratis Ongevallen Verzekering. Een en ander geldt alléén voor vacantie- adressen in Nederland. Alleen indien men de tijdelijke adres verandering minstens twee dagen van te voren opgeeft, is het mogelijk ver zending op tijd te doen plaatsvinden. DIRECTIE „HAARLEM'S DAGBLAD". DE TOUR DE FRANCE. Meulenberg en Danneels winnen de elfde étappe. De elfde etappe van Nice naar Marseille over 234 K.M. werd in twee gedeelten gereden n.l. over 169 K.M. van Nice naar Toulon met mas- salen start en van Toulon naar Marseille tegen het horloge over een afstand van 65 K.M. Des morgens acht uur vertrokken 61 renners, waar onder de eenige Nederlander, die nog overge bleven is. Anton van Schendel. Op deze halve etappe naar Toulon hebben Deloor, Wengler, Meulenberg en Lemarie zich bijzonder onderscheiden. Vlak bij Toulon werd Lemarie gelost en zoo kwamen drie renners bij de finish aan. waarbij Meulenberg in de sprint won. Onze landgenoot Anton van Schen del werd elfde met ongeveer twee minuten achterstand op Meulenberg. In den strijd tegen het horloge hebben vooral de Belgen schitterend gereden. Het eerst ver trokken de Duitschers en de Spanjaarden, ver volgens gingen de Italianen, de Luxemburgers en Anton van Schendel met den Engelschman Holland weg; daarna startten de Belgen, de Franschen en de Zwitsers en de staart werd gevormd door de individueelen. Een groep van vijf Belgen kwam het eerst te Marseille aan met Danneels aan den kop, Silver Maes als tweede, Vervaecke als derde, Lowie als vierde en Disseaux als vijfde. Voor hen allen werd een tijd van 1 uur 41 min. 9 sec. genoteerd. Bartali is aanzienlijk meer achter gekomen. Reeds in de morgenuren kon hij niet goed mee komen en ondanks den steun, welken hij van zijn landgenooten Camusso. Introzzi en ande ren ondervond, verloor de Italiaan enkele mi nuten op Sylver Maes, hetgeen ook in den strijd tegen het horloge het geval was. Zoo heeft Bartali thans in het algemeen klassement een achterstand van ruim een kwartier gekregen en het zal hem niet mee vallen dit verschil in tijd tusschen hem en den Belg kleiner te maken, laat staan in te halen. Anton van Schendel kwam tegelijk met de groep van Bartali te Marseille aan in den tijd van 1 uur 45 min. 48 sec. De resultaten waren: NiceToulon 169 K.M.: 1 Meulenberg (Bel gië 1 5 uur 25 min. 14 sec.; 2. Deloor (België) individueel, zelfden tijd; 3. Wengler (Duitsch- land) zelfden tijd; 4. Lemarie (Frankrijk) in dividueel. 5 uur 25 min. 42 sec.; 5. Losson (Frankrijk) individueel, zelfden tijd; 6. Muller (België) individueel. 5 uur 27 min. 5 sec.; 11. Anton van Schendel 5 uur 27 min. 5 sec. ToulonMarseille 65 K.M.: 1. Danneels (Bel gië) 1 uur 41 min. 9 sec.; 2. Sylver Maes (Bel gië) zelfden tijd; 3. Vervaecke (België); 4. Lo wie (België); 5. Disseaux (België); 6. Amberg (Zwitserland) 1 uur 42 min. 40 sec.; 7. Lapebie (Frankrijk) zelfden tijd; 19. Anton v. Schen del 1 uur 45 min. 48 sec. Het algemeen klassement luidt: 1. Sylver Maes (België) 75 uur 8 min. 51 sec.; 2. Lapebie (Frankrijk) 75 uur 11 min. 44 sec.; 3. Disseaux (België) 75 uur 14 min. 8 sec.; 4 Vicini (Italië) individueel 75 uur 14 min. 39 sec.; 5. Vissers (België) individueel 75 uur 16 min. 56 sec.; 6. Bartali (Italië) 75 uur 25 min. 33 sec.; 7. Am- berg (Zwitserland) 75 uur 26 min. 47 sec.; 8. Vervacke (België) 75 uur 35 min. 42 sec.; 9. Lowie (België) 75 uur 36 min. 40 sec.; 52. Anton van Schendel 78 uur 2 min. 32 sec. Het landenklassement luidt: 1. België 225 uur 58 min. 41 sec.; 2. Frankrijk 226 uur 47 min. 10 sec.; 3. Italië 228 uur 4 sec.; 4. Duitschland 229 uur 1 min. 15 sec.; 5. Zwitserland 230 uur 14 min. H. OOMS WINT TE MANCHESTER. Blijkens een bericht in de Tel. heeft onze stadgenoot H. Ooms bij een wielertournooi te Manchester drie races gewonnen. Hij behield de Victoria-Cup in de scratchrace over één baanronde; won den Muratti-beker in den tien-mijlswedstrijd en werd eerste in het internationale sprintnummer over vier series elk van 100 meter. „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging houdt a.s. Don derdagavond haar wekelijksche trainingsrit. Ditmaal zal er een koppelrecord wedstrijd ge reden worden over 46 K.M. VOETBAL. STORMV OGELS—A. D. O. Deze wedstrijd zal toch a.s. Zaterdag nog doorgang vinden, aangezien hij thans onder auspiciën van een wel door den K. N. V. B. er kende organisatie zal gespeeld worden. De Int. Vierdaagsche Afstand»- marsclieii. Ruim 4400 wandelaars ingeschreven. Uit Nijmegen: Voor de internationale vier daagsche afstandsmarschen. welke van 27 tot en met 30 Juli a.s. te Nijmegen zullen worden gehouden, hebben ruim 4400 perso nen ingeschreven, waaronder 600 dames. Aan het dagelij ksch parcours van 30. 40. 50 en 55 K.M. zullen resp. deelnemen onge veer 50. 2600. 500 en 1250 personen. Zeventig verschillende burgervereenigingen zullen met een groep ter sterkte van minstens elf per sonen aan de marschen deelnemen. De Kon. Land- en Zeemacht, zoowel als het Neder- landsch-Indische leger nemen met talrijke detachementen deel. Uit de volgende landen zijn inschrijvingen ontvangen: Engeland. Frankrijk. Duitsch land, Zwitserland, Oostenrijk en Denemar ken. MOTORSPORT. DE INT. MOTOR-ZESDAAGSCHE. Uit Llandrididwells: Dinsdag is de tweede étappe van de negentiende internationale motor-zesdaagsche in Wales over een af stand van ongeveer 410 K.M. verreden. Even als op de eerste étappe waren de wegen niet bijzonder slecht: thans kon zelfs op goede hoofdwegen een eventueelen achterstand door een vrij groote snelheid weer worden inge haald. De weersomstandigheden waren beter dan Maandag alleen in de bergen was het zicht niet best. De Nederlandsche deelnemers hadden weer een uitvaller te betreuren. De Eysink-rijder Renooy kreeg niet gemakkelijk te herstellen schade aan het achterwiel, waar door hij den strijd moest opgeven. Verder kreeg de D.K.W.-rijder Heusden 23 strafpun- ten, doordat hij met zijn machine over den kop sloeg, maar deze deskundige rijder had de grootste schade aan de machine spoedig hersteld en kon tenminste de étappe uitrijden. De drie rijders van het B.-Vaas-team had den ook met pech te kampen. Roest kreeg een defect aan de ontsteking. Persoon had het te kwaad met de accu. terwijl Fijma in een greppel reed. maar alle drie wisten zij ten slotte zonder strafpunten aan te komen. De overige Nederlandsche deelnemers weerden zich uitstekend. In totaal moesten Dinsdag tien rijders den strijd staken, terwijl negen deelnemers straf punten opliepen. Van de 230 gestarte rijders zijn er thans nog 177 zonder strafpunten. CRICKET IN ENGELAND. Te Dudley werd een buitengewoon span nende wedstrijd tusschen het nog ongeslagen Notts en Worcestershire gespeeld. Notts scoorde 286 en 137. Worcester 216 in de 1ste innings en moest 208 maken om den wed strijd te winnen. Dank zij Voce (690) won Notts met slechts 4 runs. Worcester had den steun van R. C. M. Kimpton (Oxford). Middlesex 220 en 972 wint van Lancs 175 en 141. Glamorgan 281 en 138—1 wint van Northants 209 en 108. In een draw eindig den: Essex 423—6 en 133—4 (gesl.) tegen Sussex 278 en 140—4. Surrey 390 en 33—2 te gen Kent 285 (Ames 119) en 369 (Ames 127, zijn 5de century, de veteraan Woolley 114». Yorkshire 364 en 207—6 tegen Nieuw-Zeeland 223 en 203,—9. De stand is thans: 1 Yorkshire 2 Sussex. 3 Middlesex, 4 Notts, 5 Derby, 6 Warwick, 7 Gloucester, 8 Essex. /CHEEP/ 'TJEINCENjf HOLLANDAMERIKA LIJN. Dinteldijk Vane. n. Rott. 11 te Seattle. Bilderdijk Rott. n. Baltim. 12 te Providence. Breedijk Rott. n. N.-Orl. 12 te Tampico. Delftdijk, Rott. n. Vane. 12 te Swansea. Lochkatr., Vane. n. Rott. 11 te Liverpool. Spaarndam, N.-York naar Rotterdam 12, 700 m. W. v. Bishop. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Mara. v. St. Aldegonde (u.) 13 v. Pt. Said. Singkep (u.) 12 14 m. v. L. End. HOLL.OOST-AZIëLIJN. Grootekerk (t) 11 v. Hongkong. HOLL.—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uitreis) 12 v. Genua. Saleier (uitr.) 12 v. Colombo. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk (u) 12 te Kaapstad, vertrekt 14 Juli. Jagersfontein vertr. 15 v. Amsterdam naar Rotterdam. A Boschfonteiif (uitreis) 13 Juli te Port Natal. HALCYON LIJN. Flensburg 12 v. Vlaard. te Narvik, voor Rött./ Vlaard. Stad Amsterdam 13 v. Lissabon naar Gent. Stad Arnhem 12 v. Rott. te Stockholm voor Luie a Stad Dordrecht 9 te Lissabon voor Benisaf. Stad Zwolle Les Fal. n. Velsen p. 12 Gibraltar. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Costa Rica, Amst. n. Barb. 11. 100 m. Z. v. L. End. Perseus Napels n. Amst. p. 13 Lydd. Stella Piraeus 11. A'dam 13 (12 n.m.) 290 mijl Z.W. v. Ouessant. Triton 13 v. Bourgas naar Varna. Achilles Malaga n. Cadix p. 13 Gibraltar Merope 13 v. Kopenhagen n. Stettin. Aurora 12 van Bari naar Amstm. Berenice, Mars. n. Rott. p. 13 Ouessant. Euterpe 13 van Bordeaux te Amsterdam. Merope 12 van Amsterdam te Kopenhagen. Oranje Nassau 11 v. Curasao n. Pto. Cabello. Theseus 12 v. Odense n. Stettin. Van Rensselaer, Param, naar Amsterdam 13 van Plymouth. Vulcanus 12 v. Algiers n. Napels. Calypso 12 v. Algiers n. Rotterdam. Amor 11 van W.-Ind. te N.-York. Boskoop, Amst. n. Chili p. 12 Dungeness. Trajanus Rottm. n. Genua p. 11 Ouessant. Fauna, Rott. n. Oran p. 12 Ouessant. KON. HOLL. LLOYD. Zaanland (u) 12 te Montevideo. Waterland (t) 12 v. Montevideo. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (uitr.) 12 v. Lissabon. Slamat (th.) p. 12 Kaap del Armi. Garoet (th.) 12 te Marseille. Modjokerto, Hbg n. L'pool 12, 30 m. Z. v. Niton. Sitoeb. (th.) 13 te Suez. Dempo (th.) 13 v. Southampton. Indrapoera (uitr.) 13 te Singapore. Kertosono 13 v. Rotterdam naar Batavia via Antwerpen. ROTT.—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca 13 v. Rott. n. Hamburg. Aldabi (th.) 12 v. St. Vine. Alcyone (th.) 12 v. Rio Jan. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Medon 12 van Batavia n. Amsterdam. Glenfinlas, Dair n. Rott. 12 te Shanghai. C. of Oran 10 van Saigon n. Rotterdam. C. of Kimberley, Kobe n. Rott. 12 te Dairen. Prometheus, Bat. n. Amstm. p. 11 Gibraltar. Euryades, Rott. n. Jap. 12 te Ósaka.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 13