Nieuwe strijd ondanks getroffen overeenkomst. Thijs IJs en de Brullende Berg Chili. Het Engelsche rapport over Palestina. WOENSDAG 14 JULI 1937 HAARLE M'S DAGBLAD Het Verre Oosten. Japansche vliegtuigen in actie Amerikaansche bemiddeling op komst? Uit Peiping 13 Juli. De woordvoerder der Japansche ambassade heeft tegenover de pers verklaard, dat een schriftelijke overeen komst. is geteekend door officieren van het Japansche garnizoen in Noord China en ver tegenwoordigers van het 29ste Chineesche leger. Hij voegde hier aan toe, dat de toestand verbeterd zou zijn. Hij ontkende evenwel, dat Japansche staatsburgers, die zich in Noord China bevinden, order zouden hebben ontvan gen zich op een evacuatie voor te bereiden. Hij zeide, dat geruchten volgens welke troepen der centrale regeering geconcentreerd zouden zijn in zuid Ho-Pei in Japan ernstige ongerust heid hebben teweeg gebracht, hetgeen het zenden van Japansche versterkingen ver klaart. Hij deelde tenslotte mede, dat de am bassadeur van Japan, Kawagoe, vandaag te Tientsin zal aankomen. De vraag blijft of de politieke raad van Ho-Pei en Tsjahar en de centrale autoriteiten de overeenkomst zullen goedkeuren. Men verneemt uit Chineesche bron, dat Nanking voort gaat de autoriteiten in Noord- China te gelasten de Japansche eischen af te wijzen. Nog voortdurend worden Japansche verster kingen te Tientsin geconcentreerd. In de buurt van Peiping en Fengtai doen zich veelvuldig schermutselingen voor tus- schen Japansche en Chineesche troepen. Chineesche autoriteiten leggen nog steeds hun bezorgdheid aan den dag ten aanzien van de bedoelingen der Japanners. Zij vreezen, dat dezen van de gelegenheid gebruik maken om te trachten zich de absolute controle in Ho-Pei en Tsjahar te verzekeren. Uit Chineesche bron wordt voorts gemeld, dat vijf Japansche vliegtuigen de Chineesche troepen te Nan Joean gebombardeerd hebben. Dit is de eerste maal, dat Japansche lucht strijdkrachten optreden sedert den aanvang der tegenwoordige vijande lijkheden. Verder is bij Peiping even na mid dernacht een zwaar bombardement begonnen. Het gevecht woedde in de onmiddellijke nabijheid van den zui- delijken muur. Tienduizend man passeeren dage lijks den Grooten Muur. Het A. N. P. verneemt uit Peiping, 14 Juli. Met stalen helmen op zijn de Japansche troe pen opgerukt tot de muren van Peiping, ter wijl de poorten der stad door hen uit loop graafmortieren bestookt werden. Infanterie en mitrailleurafdeelingen richten hun aanval op het dorp Tahoengmen nabij de poorten dei- stad, terwijl omstreeks duizend man andere troepen het Chineesche garnizoen te Joeng- tingmen de zuid-westelijke poort naar de Chi- neezenstad bestormden. Van Chineesche zij de wordt gemeld, dat op drie plaatsen de aan vallers teruggedrongen zijn. Het negen en twintigste leger heeft zichzelf in loopgraven nabij Peiping verschanst. Drie maal werd slag geleverd, maar het schijnt, dat het negen en twintigste leger stand heeft weten te houden. In de oude Chineesche hoofdstad heeft men weinig hoop meer, dat een oorlog in Noord- China kan worden vermeden. Men heeft den indruk, dat het doel der Ja pansche aanvallen is Peiping af te snijden van de Chineesche troepen, die gelegerd zijn in de barakken van Nanjoean op 12 mijl ten zuiden van de stad. Het Kwantoengleger diri geert thans Japansche troepen naar de plaats van den strijd in een snel tempo. Niet min der dan 10.000 man passeeren dagelijks den Grooten Chineeschen muur. Amerikaansche interventie? De Chineesche ambassadeur te Washington, Wang, heeft een onderhoud van twintig mi nuten gehad met Cordel Hull over den toe stand in het noorden van China en vervolgens aan de journalisten verklaard: „De toestand is gespannen, maar China Belastingontduikers in de Ver. Staten. Ook Hearst op de „zwarte lijst". De vertegenwoordiger van de Schatkist, John Rogge, heeft naar Havas uit Wash ington meldt een nieuwe lijst uitgegeven van 'n twintigtal belastingontduikers. Hierop komen o.a. voor de krantenmagnaat Ran dolph Hearst en de vice-president van de General Motoi-s, Kettern. Inmiddels heeft de zoon van president Roosevelt de tegen hem door den republikeinschen afgevaardigde Fish geuite beschuldiging van de hand ge wezen. ONAANGENAME ERVARING VAN NEHROE. Terwijl de voorzitter van het Indische Na tionale Congres, Pandit Jawaharlal Nehroe gisteren met zijn auto door het Mohamme- daansche kiesdistrict Ihansi in Centraal Indië reed, werden steenen naar den wagen gewor pen. De ruiten werden vernield en Nehroe zelf werd licht aan het voorhoofd gewond. De actie der Arabieren tegen het Britsche verdeelingsplan. Gereserveerde houding van Ibn Saoed en emir Abdullah. Uit Jeruzalem, 13 Juli. Terwijl de koning van Irak door zijn minister-president heeft laten antwoorden op het protesttelegram van de Palestijnsche Arabieren tegen het Britsche plan tot verdeeling van Palestina en dit plan van de hand heeft gewezen heeft heden koning Ibn Saoed een ontwijkend antwoord gegeven in een soortgelijken vorm als Emir Abdullah van Transjordanië doet al het mogelijke om den vrede te bewa ren. Het zal echter genoodzaakt zijn zich te verdedigen tegen de Japansche agressie". In diplomatieke kringen te Washing ton begint zich een beweging af te teekenen tot interventie bij de regee ringen van China en Japan. Het depar tement van buitenlandsche zaken heeft tot dusver echter niet den indruk gewekt, dat het wenscht af te wijken van de afwachtende houding welke het sinds het begin van het conflict heeft aangenomen. De Chineesche minister van financiën, Koeng, die op het oogenblik een bezoek aan Amerika brengt, heeft verklaard, dat de on lusten in het Verre Oosten door Japan met voorbedachten rade zijn op touw gezet en den vrede der wereld bedreigen." Framkrijlk Nationalisatie der Fransche spoorwegen. In zijn Maandag tijdens het socialistische congres te Marseille uitgesproken redevoe ring heeft de vice-premier Blum, sprekende over het fiscale program van de regeering Chautemps, o.m. verwezen naar de verhoo ging van de spoorwegtarieven. Hij zeide: deze verhooging werd door de socialistische mi nisters aanvaard onder voorbehoud „dat vóór 31 Augustus een decreet zal worden uit gevaardigd tot wijziging van het regime der Fransche spoorwegen en tot het opnemen van de spoorwegnetten in een nationale maatschappij, waarvan de meerderheid der aandeelen in staatshanden is". Socialistisch congres voor hand having der socialistische ministers in het nieuwe kabinet. In zijn laatste bijeenkomst heeft het so cialistische congres gestemd over de ver schillende ingediende moties. Met 4.539 tegen 19 mandanten en 828 ont houdingen sprak het congres zijn goedkeu ring uit over het optreden van dé regeering Blum. Vervolgens sprag het congres zich met 3.484 tegen 1.866 mandaten en 43 onthoudin gen uit voor handhaving der socialistische ministers in het kabinet Chautemps. De derde stemming betrof de algemeene partijpolitiek. De motie Blum-Faure ver kreeg 2.949 mandaten, de motie Bracke 1.545 en de motie Marceau Pivert 894 mandaten. De motie van de meerderheid behelst, dat de partij het initiatief moet nemen voor een programma van het Volksfront in den meest uitgebreiden zin. Tien vliegtuigen van Franco bij Madrid neergeschoten. Uit Madrid, 14 Juli. Vliegtuigen der regeering hebben gisteren tien toestellen der luchtmacht van Franco neergeschoten, waaronder een Henkel-machine en vier Fiats. De opstandelingen, die versterkingen heb ben ontvangen, hebben gisteren vergeefsche tegenaanvallen op de stellingen der re- geeringstroepen bij Villanueva gedaan. Stroom {Ier doodvonnissen houdt aan. Naar het blad „Sarja Wostoka'" meldt is dezer dagen in Tiflis een po litiek proces gevoerd, waarbij zich zeven personen te verantwoorden had den wegens politieke vergrijpen. De zeven beklaagden werden allen ter dood veroordeeld. Een der veroordeelden, Mdivanï, genaamd, is een bekend Georgisch bolsjewist, die vroe ger als Russisch handelsvertegenwoordiger in Parijs en Teheran werkzaam is geweest en nog in Januari van 1936 benoemd was tot plaats vervangend voorzitter van den raad van volks commissarissen in Georgië. In het proces- Radek was Mdivani door de bekentenissen van Radek en Piatakof zoo ernstig gecompromit teerd, dat reeds toen niemand meer twijfelde aan zijn arrestatie. Het te Swertlofsk verschijnende dagblad „Oeral-arbeider" meldt, dat vier leden van de plenaire executieve van het Swertlofsk gebied, resp. genaamd Litwinof, Misenko, Paflofski en Sjawrin uit de executieve zijn gestooten en ge arresteerd zijn als „volksvijanden". Regeering afgetreden. Uit Santiago de Chili 13 Juli: Alle leden der regeering hebben ontslag genomen in verband met het feit, dat Zondag een ver gadering der Nacista van overheidswege is gesloten, terwijl de politie zonder pardon is opgetreden. Alle partijen hebben deswege in de giste ren gehouden vergadering van de Kamer ge protesteerd. Grootste opsporingstocht der Amerikaansche marine geschiedenis begonnen. Vliegtuigen van de „Lexington" op zoek naar Amelia Earhart. Het D.N.B. meldt uit Honoloeloe: Het vlieg kampschip „Lexington" is in de nabijheid van het eiland Howland aangekomen en is begon nen deel te nemen aan het zoeken naar Amelia Earhart. Vanmiddag zijn zestig vliegtuigen van de ..Lexington" opgestegen. Zij zochten een ge bied van 93.240 vierkante kilometer af. Dit is de grootste opsporingstocht in de marinegeschie denis. Controle in de Pyreneeën opgeschort. Bewaking der grens blijft bestaan. Dinsdagmiddag twaalf uur is de in ternationale controle aan de Fransch-Spaansche grens opgeschort. De grens blijft echter gesloten over eenkomstig de verplichtingen, welke Frankrijk krachtens de niet-inmen ging op zich zelf heeft genomen. Havas meldt nader uit Perpignan: Wegens de opschorting der faciliteiten, welke waren verstrekt aan de buitenlandsche controleurs, zijn dezen, op order van kapitein Lunn, bijeen gekomen in Perpignan, teneinde nieuwe in structies af te wachten. Hoewel de opschor ting van de controle is ingetreden, worden d-" verplichtingen, welke Frankrijk krachtens de noninterventie op zich heeft genomen, ook verder nageleefd en blijft de bewaking dezelf de, maar het is thans niet meer de taak van de buitenlandsche controleurs om toe te zien, dat alle maatregelen genomen worden voor de doeltreffendheid der controle. Geenszins ideale regeling. Joodsche kinderen op Duitsche scholen. Aantal in twee jaar met tienduizend verminderd. De laatst verschenen cijfers omtrent den stand van het schoolwezen in Pruisen per 15 Mei 1936 geven ook een inzicht in de ver deeling van de Joodsche schoolgaande jeugd. Op 15 Mei 1936 waren van alle 32.720 pu blieke volksscholen, 22791 Evangelisch, 8678 Katholiek, 1208 met paritaire samenstelling en 43 Joodsch. Onder de aan deze scholen werkende 78.716 mannelijke en 28.202 vrou welijke leerkrachten bevonden zich 80 Jood sche mannelijke en 25 Joodsche vrouwelijke krachten. Van de 2.444.696 jongens en 2.375.719 meisjes aan de openbare volksscho len in Pruisen waren 6034 Joodsche jongens en 6062 Joodsche meisjes. In het jaar 1935 bedroeg het aantal Joodsche leerlingen aan deze scholen 14.537, zoodat een achteruitgang van bijna 2500 leerlingen moet worden ge constateerd. Wat betreft het ras waren 5969 jongens en 5946 meisjes „zuiver Joodsch". Van de particuliere volksscholen waren er 35 Joodsche; in 1935 bedroeg het aantal der laatste in Pruisen slechts 28. Van de in to taal 10.875 jongens en 9.764 meisjes, die deze scholen bezochten, werden naar hun gods dienstige gezindheid 4.318 Joodsche jongens en 3.943 Joodsche meisjes geteld. Waar er in 1935 op deze scholen 7.276 Joodsche school kinderen waren, is hun aantal derhalve se dert het voorgaande jaar met 1000 toegeno men. Wat voorts betreft de openbare middelbare scholen, deze werden bezocht door 164.003 leerlingen, van wie 1758 naar ras en gods dienst tot het Joodsche volksdeel werden ge rekend. In 1935 waren er nog 2.172 Joodsche leerlingen. Van de 33.780 leerlingen, die de particu liere middelbare scholen bezochten, waren 1403 naar hun kerkelijke gezindheid Joodsch naar het ras 1406 zuiver Joodsch; in 1935 werden particuliere middelbare scholen slechts door 1030 Joodsche leerlingen be zocht. De openbare inrichtingen van voorberei dend hooger onderwijs werden bezocht door 354.254 leerlingen, van wie 4109 Joden waren. In het voorafgaande jaar bedroeg hun aan tal nog 6849, hetgeen wijst op een daling van rond 40 pet. Daartegenover staat, dat het aantal der Joodsche leerlingen op de parti culiere inrichtingen van voorbereidend hoo ger onderwijs in Pruisen geen belangrijke verandering heeft ondergaan, nl. van 1188 in 1935 tot 1193 in 1936. Uit het totaal der bovengenoemde getallen blijkt, dat op 15 Mei 1936 de Pruisische scho len werden bezocht door 28820 Joodsche kin deren, tegen 33052 in 1935; de daling be draagt derhalve 4232 leerlingen, ofwel 12.8 procent. Max Birnbaum, die deze gegevens in de Jüdische Rundschau van 9 Juli jl. behandelt, knoopt hieraan een schatting vast van het aantal Joodsche schoolkinderen in geheel Duitschland voor Mei 1937. Hij komt daarbij tot de conclusie, dat thans in Duitschland nog ongeveer 34.000 Joodsche schoolkinderen aanwezig zijn, van wie 24.000 op de volks scholen, en 10.000 op de middelbare en voor bereidend hoogere scholen. Dienovereenkom stig is het aantal der Joodsche leerlingen op deze scholen in de afgeloopen jaren met bijna 10.000 verminderd, een veelzeggend cijfer omtrent de cultureele positie der Jo den in het Derde Rijk. Ontevredenheid bij Joden en Arabieren. Onze Londensche correspondent schrijft ons: Het rapport van de Britsche rijkscommissie, die de Joodscli-Arabische tegenstellingen heeft onderzocht, vindt blijkbaar alleen genade in het land van zijn geestelijken oorsprong. De regeering hier heeft zich gehaast de aanbeve lingen er in tot de hare te maken en te oor- deelen naar de partij-organen, die het rapport, zij het hier en daar wat omzichtig, steunen, sal ook het parlement er niet veel tegen heb ben in te brengen. De voornaamste belangheb benden, de Joden en de Arabieren, hebben er geen goed woord voor over. En heele en halve buitenstaanders van Europeesche en andere nationaliteit de Franschen uitgezonderd; zij voelen zich ook in deze zaak de vrienden van de Engelschen laten in hun commen taren uitkomen, dat zij blijven gelooven in de onsterfelijkheid van Albion's perfidie. Zulk Commentaar is alleen te verklaren uit het slechte humeur, waarin eenige leden van de internationale samenleving blijven volharden. De voorstellen van de oplossing van het Pa- lestijnsch vraagstuk hebben het karakter van een schikking, de best mogelijke maar toch geen erg gelukkige schikking. De rijkscommis sie zelf laat in haar omstandig rapport door schemeren, dat ze haar regeling geenszins ideaal vindt. Ze is echter tevens overtuigd, dat het de eenig mogelijke is. De Arabieren, die er oogenschijnlijk het best bij varen, zijn noch tans overtuigd, dat de Britsche regeering, dooi de voorstellen van de Commissie over te ne men, zich aan trouwbreuk schuldig maakt. Deze ernstige beschuldiging vindt haar verkla ring zoo niet haar rechtvaardigheid in de be lofte, in 1915 door de Britten gedaan, dat zij de Arabieren in de gebieden van hun vestiging onafhankelijk zouden geven in ruil voor hun hulp in den oorlog tegen de Turken. De Arabie ren hebben dat altü d zoo verstaan, dat Palesti na in die gebieden was begrepen. Er is veel oprechte en gezaghebbende overtuiging in En geland die zich tegen deze uitlegging van de belofte verzet. Maar als men zich de omstan digheden herinnert dan moet er voor de Ara bische uitlegging wel wat te zeggen zijn. „Law rence of Arabia", de Engelschman, die den Arabischen opstand organiseerde, was aan het einde van den oorlog zoo ontevreden over de belooning, die zijn Arabische strijdmakkers ontvingen dat hij, naar in ruimen kring werd verklaard, een ontgoocheld man was geworden en daarom zijn faam en persoonlijkheid ging begraven in een nederig baantje bij de lucht macht. De Joden op hun beurt zijn van meeriing, dat Engeland van de plechtige Balfour-verklaring een vodje papier heeft gemaakt. Deze verkla ring was vervat in een brief, in 1917 door Ar thur Balfour als Foreign Secretariy aan Lord Rothschild geschreven. De brief was opgesteld met het doel den moreelen en materieelen steun van de Joden te verwerven voor de zaak der geallieerden. Er werd ih gezegd, dat de Britsche regeering de stichting van een natio naal Joodsch „home" in Palestina gunstig ge zind was en dat ze haar uiterste best zou doen de bereiking van dit doel te vergemakkelijken. Een met het oog op de huidige omstandigheden belangrijke toevoeging was dat de burgerlijke en godsdienstige rechten van de niet-Joodsche gemeenschappen in Palestina onaangetast moesten blijven. Het is nu gebleken, dat deze belofte aan de Joden onvereenigbaar was met die aan de Ara bieren. De joden hebben de belofte altijd zoo opgevat en tot voor kort heeft Engeland hen daarin gesterkt dat het heele geografische Palestina voor dit „home" beschikbaar was. Dat scheen trouwens ook wel wenschelijk voor het doel. Men had heel Palestina noodig voor de Joodsche kolonisatie en zeker nu het anti semitisme het hoofd weer had opgestoken en het Zionisme dientengevolge voor de Joodsche bevolkingen in verscheidene Europeesche lan den veel meer realiteit had gekregen dan het voorheen had. Het groeiend anti-semitisme in Duitschland en in ander landen van Oost en Zuidoost-Europa was bijna rechtstreeks verantwoordelijk voor de uitbarstingen in Pa lestina. Het leidde immers tot een aanmerke lijke toename van de immigratie in het Heilige Land waartegen de Arabieren die de scha duw van de Joodsche overheersching al zagen naderen zich verzetten met hun zoogenaam de algemeene staking en met gewapend optre den dat zich vooral openbaarde in moorden op de Joden. Deze toestand eischte de versterking van de Britsche militaire bezetting en maakte de benoeming van de rijkscommissie, wier rap port thans is uitgekomen, noodzakelijk. Zooals reeds gezegd wordt de oplossing, die deze commissie aan de hand doet in het alge meen in Engeland aanvaard. Maar men ont veinst zich niet, dat ze haar gevaren mee brengt, geheel afgescheiden van het feit dat de twee belanghebbende rassen er geen heil in zien. Men vraagt zich af, of de Arabische en ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING de Joodsche staat rustig en verdraagzaam naast elkaar zullen kunnen leven. Er is reden te vreezen, dat een nieuwe betwiste grens zal worden toegevoegd aan de vele betwiste gren zen, die de wereld reeds heeft. Men heeft zeer ontmoedigende ervaringen opgedaan met een corridor in Europa. Zal men niet even ont moedigende ervaringen opdoen met den cor ridor, die de commissie thans voorstelt voor den Arabischen staat in Palestina? A. K. VAN R. Nieuw Britscli non-interventie plan. Ambassadeurs bij Eden. Uit Londen: Gistermiddag hebben de Fransche, Duitsche, Russische en Italiaan- sche ambassadeurs een bezoek gebracht aan Eden op het departement van buitenland sche zaken. Hierin ziet men een aanwijzing, dat het nieuwe Britsche plan om het doode punt in de nietinmenging te passeeren, bijna gereed is. Men gelooft, dat het niet-inmengings- comité opl6 Juli a.s. bijeen zal komen. Het nieuwe Britsche plan, aldus Reuter, hoewel het in een ver gevorderd stadium van voorbereiding is, zal aan niemand be kend worden gemaakt voor het heden ter kennis zal worden gebracht aan de overige 26 leden van de nietinmengingscommissie. DE LA ROCQUE DIRECTEUR VAN DE „PETIT JOURNAL". Dinsdagochtend is „Le Petit Journal" voor het eerst verschenen met het opschrift „direc teur De La Rocque". De voorzitter van de Parti Social Francais publiceert in het blad een artikel, waarin hij zegt. dat het blad zal spreken namens de massa der verzoening, die zijn partij in een jaar heeft verzameld tegen de massa van den haat. Het blad zal zich tot taak stellen te werken aan de nationale verzoening. MEISJE DOOR AUTO GEDOOD. Twee kinderen van den heer Rotteveel wil den Dinsdag den Rijksstraatweg tusschen Lisse en Sassenheim oversteken. Een der kin deren. een vijfjarig meisje werd door een auto gegrepen en vrijwel op slag gedood. PROGRAMMA Thijs, die nog steeds vastgebonden zat, kon alles goed aanschou wen, maar hij begreep van de heele geschiedenis niet veel. Eindelijk zag hij Grootoor te voorschijn komen, die met een breede lach op het gezicht vanuit de bergopening naar buiten kwam. Hij riep om hulp en Grootoor kwam met groote passen op hem toe. „Nou, dat heb je mooi gedaan, hoor," prees Grootoor hem. „Ik ben je erg dankbaar voor je redding." „Maar ik heb je niet gered," zei Thijs en keek den reus met ver baasde oogen aan. „Heusch, ik heb je niet gered." DONDERDAG 15 JULI 1937. HILVERSUM I, 1875 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwij ding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Omroep orkest en soliste. 12.30 Kovacs Lajos' orkest, en gramofoonmuziek. 2.00 Modepraatje. 2.30 De Palladians, en gramofoonmuziek. 4.00 Zie- 'kenhalfuur. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Orgel en cello. 7.45 Voor rijwieltoeristen. 8.00 Berichten ANP. Mede- deelingen. 8.15 „De laatste ronde", causerie. 8.20 Residentie-orkest en soliste. In de pauze: Interview. 10.30 AVRO-Dansorkest. 11.00 Be richten ANP. Hierna AVRO-dansorkest. 11.40-12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV, 11.00 K.R.O. 200—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst 10.45 Gramofoonmuziek. 1130 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12,15 Gramofoonmuziek. 12.30 KRO-orkest en gra mofoonmuziek. 2.00 Handwerkles. 2,55 Gramo foonmuziek. 3.00 Voor de vrouw. 3.30 Gramo- foonplaten. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Handen arbeid voor de jeugd. 5.15 Gramofoonmuziek. 5.45 Pianovoordracht. 6.30 Literaire causerie. 7.00 Berichten. 7.15 Journalistiek weekover zicht. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling S.O.S.-Berichten. 8.15 Samenkomst van het Leger des Heils te Rotterdam, m.m.v. het muziekcorps en de Zangbrigade. 9.15 Am sterdam's Salonorkest. (Om 10.00 Berichten ANP). 10.45 Gymnastiekles. 11.0012.00 Gra mofoonmuziek. Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11,25 Gramofoonmuziek. 12,05 BBC-Welsch orkest en soliste. 1.05 Sopraan en bariton. 1.35 Sportreportage, 1.50 Gramofoonmuziek. 2.50 Het Mac Naghten strijkkwartet en soliste. 3.35 Orkest van de Royal Air Force. 4.15 Re portage Koninklijk Bezoek aan Wales. 5.20 Sportreportage. 5.35 BBC-Dansorkest. 6.20 Berichten. 6.40 „They came to England", cau serie. 7.00 Pianovoordracht. 7.20 Orgelspel. 7.45 Revue-programma. 8.20 BBC-Schots-or- kest. 9.20 Berfichten. 9.40 BBC-Donsorkest. 10.20 Kerkdienst. 10.40 Het Bridgewater Kwintet. 11.10 Billy Cotton's Band. 11.5012.20 Dansmuziek (Gr. platen). RADIO PARIJS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 11,20 Gramofoonplaten. 12.50 Pascal-orkest en zang. 2.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Zang. 4.20 Radio-tooneel met muziek. 5.05 Radiotooneel. 7,23 Pianovoordracht. 7.35 Zang. 7.50 Radiotooneel. 8.50 „Le coq d'or" opera. 10.50 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Dresdensch orkest. 8.50 Omroepklein- orkest. 9.50 Gramofoonmuziek. 10.20 Volks- liederenconcert. 12.05 Concert. 2.35 Solisten concert. 4.20 Omroep -Amusements-orkest. 5.30 Pianovoordracht. 6.20 Militair concert. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.30 Omroeporkest, -koor, en R. Gaden's orkest. 10.50 Kamermu ziek. 11.2012.20 Harry Blum's orkest. BRUSSEL, 322 M. 12,20 Gramofoonmuziek. 12,50 Kleinorkest. 1 30 Salonorkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.20 Salonorkest. 6.50 en 7.20 Gramofoon muziek. 8.20 Omroepsymphonie-orkest. 9.20 Cabaret. 10.3011.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorkest. I.30 Kleinorkest. 1.502.20, 5.20, 6.35 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Kleinorkest. 10.30 II,20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Omroeporkest en militair orkest. 10.20 Berichten. 10.50 Hobo en cembalo. 11.05 Weer- bei-icht, 11,2012,20 Koningsberger Omroep- kleinorkest.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6