De spoorwegen en de Jamboree V K TT D A" G 16 JUET 1937 H A ARCE M'S D A GB EAD 8 BEVERWIJK De woningen aan de Kerkstraat. Onbewoonbaarverklaring voorgesteld. Ingevolge het besluit van B. en W. van 24 Novembe 1936 is aan J. Bol, wonende te Haalem, een aanschijving gericht krachtens artikel 23 der Woningwet, tot het aanbren gen van verschillende verbeteringen aan de perceelen Kerkstraat nos. 77 en 79. Deze perceelen vormen de aan de straatzijde ge legen woningen van een tweetal hofjes, waarvan de overige woningen reeds door den Raad onbewoonbaar zijn verklaard. Op 14 December 1936 heeft de eigenaar zich tot den raad gewend met een bezwaar schrift, waarbij werd aangevoerd, dat de aan te brengen verbeteringen niet in een rede lijke verhouding stonden eenerzijds tot de be teekenis van de gebreken en anderzijds tot de grootte en de waarde van de betrok ken perceelen. Bij raadsbesluit van 24 Fe bruari j.l. is echter beslist dat voor voor ziening tegen de aanschrijving van B. en W. geen aanleiding bestond. Daarna heeft genoemde persoon zich nog tot Gedeputeerde Staten gewend met ver zoek het raadsbesluit te vernietigen. Blijkens besluit van dit college d.d. 30 Juni 1937 zijn echter geen termen gevonden tot het ver- leenen van tusschenkomst voor de gevraagde vernietiging. Hoewel de termijn waarbinnen aan de aanschrijving moest zijn voldaan op 24 Maart j.l. reeds was verstreken, heeft de eigenaar nog geen enkele verbetering aan de betrokken perceelen aangebracht. De wonin gen zijn op zichzelf niet beter dan de an dere perceelen van het hofje, doch B. en W. hebben gemeend, dat de mogelijkheid niet uitgesloten was, dat na slooping van de ach terliggende perceelen de woningen na het aanbrengen van de geëischte verbeteringen nog wel in bewoonbaren staat waren te brengen. Nu deze verbeteringen niet zijn aangebracht verkeeren de woningen in on- bewoonbaren staat. B. en W. gaven den Raad thans in over weging de woningen krachtens artikel 25, tweede lid der Woningwet onbewoonbaar te verklaren. Ingevolge genoemde bepaling is de raad hiertoe verplicht indien na het ver strijken van den gestelden termijn de ver beteringen niet zijn aangebracht en de wo ningen dientengevolge ongeschikt ter be woning zijn. De termijn, waarbinnen de wo ningen moeten zijn ontruimd willen B. en W. gesteld zien op twee maanden na den dag, waarop de tijd tot voorziening tegen het raadsbesluit is verstreken of dit in be roep is gehandhaafd. WIJZIGING VAN DE BOUWVERORDENING. Ingevolge het derde lid van artikel 30 der bouwverordening worden ten aanzien van het bouwen buiten de bebouwde kom met betrek king tot zijn zïjdelingschen afstand der ge bouwen in het algemeen zwaardere eischen gesteld dan bij het bouwen in de kom. Bij nadere overweging komt het B. en W. met den Inspecteur van de Volksgezondheid wenschelijk voor de mogelijkheid te scheppen, dat van deze eischen vrijstelling kan worden verleend voor den herbouw of de geheele of gedeeltelijke vernieuwing of verandering van gebouwen, die op den datum van in werking treding der bouwverordening (1 Februari 1937) bestonden, met dien verstande, dat de af stand niet kleiner wordt dan voor den her bouw enz. en voldaan wordt aan de bij de vrij stelling te stellen nadere eischen ten opzichte van grootte en ligging van het gebouw. B. en W. stellen den Raad voor de wijzigings verordening volgens bijgaand ontwerp vast te stellen DE AANVOER VAN AARDBEIEN. Aan de Vereenigde Veilingen werden Don derdag aangevoerd 33.220 K.G. aardbeien tegen een gem. prijs van f 13.06 per 100 K.G. Aan de B.E.T.-veiling was de aanvoer 17.364 K.G. tegen een gem. prijs van f 14.48 per 100 K.G. BOOMEN ONTWORTELD. Het noodweer, dat gisteren in den laten namiddag bpven de kust woedde, heeft te Beverwijk niet veel onheil aangericht. Slechts eenige boomen vielen als slachtoffer van de windhoos, waarvan de bui vergezeld ging. In Scheybeeck, op de Halve Maan in de M. v. Lingenlaan en in de Beecksanghlaan werden boomen ontworteld. Openb. W. heeft hedenmorgen de omge waaide boomen geruimd. NEDERLANDSCHE CHRISTEN VROUWEN BOND. Gisteravond vergaderde in het Herv. Ver. gebouw de plaatselijke afd. van den Nederl. Christen Vrouwenbond. Na opening en vast stelling van de notulen kwam het eenige punt van de agenda aan de orde: het stellen van candidaten voor de functie van presidente en vice-presidente van het hoofdbestuur. De ver gadering stelde daarvoor candidaat mevr. A. Knoppes—Valkenier en mej. Poot. Daarna werd de vergadering gesloten. HET HOOFD VAN SCHOOL 2 De heer K. Koekendorp, hoofd van de Openbare Lagere School no. 2, alhier, is be noemd tot hoofd van de Willemsparkschool te Amsterdam met ingang van 16 October 1937. De heer Koekendorp was op 15 Juli juist twee jaar als hoofd van school 2 te Beverwijk werkzaam. SANTPOORT ZWEMINRICHTING IN VELSEREND. De directie van het natuurbad Velserend stelt Zaterdagmiddag 24 Juli een prijs die als wisselbeker bedoeld is beschikbaar voor dengene, die den kortsten tijd maakt over de volgende nummers: 1. 50 M. gekleed zwemmen, uitkleeden in het water en terugzwemmen; 2. 50 M. hinderniszwemmen, waarbij een red dingsboei, een vlotje, een drijvende ton en kersenhappen wel de voornaamste hindernis sen zijn. Een en ander wordt voorafgegaan door een hindernisloop met een sprong van de 3 M. plank. De deelneming staat open voor een ieder, die 15 jaar of ouder is. Voor de jeugd onder dezen leeftijd wordt een watertournooi georganiseerd, waarbij in groepen van tien zal worden gestreden. TUINFEEST OP VELSEREND. Zaterdagavond 17 Juli organiseert de ver- eeniging „The Hot Tune Club" uit Haarlem een tuinfeest in het natuurbad „Velserend". De dansmuziek wordt verzorgd door de be kende band „The Rhythm Sellers" met mede werking van Elly van der Vliet, lady-crooner. CONCERT. Hedenavond wordt wederom een concert in de nis gegeven. Daarop zullen Santpoorts Ge mengd Dubbel Kwartet en het fanfarekorps „Oefening Kweekt Kunst" zich doen hooren CASTRICUM De openstelling van de Dorps straat. In de Rustende Jager hield het comité van bewoners van de Dorpstraat een bijeenkomst ter bespreking van een feest, te organïseeren bij gelegenheid van de openstelling der zoo belangrijk verbeterde Dorpstraat. Het plan om een grootsch feest te hou den werd met enthousiasme ontvangen en tevens kwam daarbij de wensch tot uiting een buurtvereeniging te stichten, die den nieu wen naam zou dragen van de Dorpsstraat. Deze wordt namelijk herdoopt in Hoofdstraat. Op 14 Augustus zal de straat worden open gesteld en men zal de burgemeester uitnoo- digen dit officieel te willen verrichten. Met het plan voor de feestelijkheden ging de ver gadering accoord. Het comité rekent er op, dat de financieele kwestie wel in orde zal komen. De heer Wefers Betting, directeur van de in aanbouw zijnde „Cinema Corso" deelde ons mede, dat hij van de feestelijkheden een film zal doen opnemen, die bij de opening van het theater zal worden vertoond. Dat zal een attractie voor de Castricum- mers zijn! IJMUIDEN Politie zoekt opsporing en aan houding. Van een sluwen IJmuidenaar. De Commissaris van politie heeft dezer dagen per radio opsporing en aanhouding gevraagd van een IJmui denaar D. genaamd, die naar wij bij informatie vernamen, nog al het een en ander op zijn kerfstok heeft. D., die voorheen op de trawlers gevaren heeft, koos later andere „bezigheden", waar mee hij hoopte meer te kunnen verdienen en waarvoor hij in elk geval niet zoo hard be hoefde te werken. Op allerhande duistere ma nieren trachtte hij aan den kost te komen en zijn vindingrijkheid was buitengewoon. En waar hij goed van den tongriem gesneden was, vond hij steeds slachtoffers. Zoo kwam hem eens ter oore, het is al weer eenige jaren geleden, dat een IJmuidenaar een erfenis had gehad. Hij wist wat voor den ge lukkige te verdienen. En zijn praatje was zoo goed, dat de man er op in ging. Er zou een verffabriek opgericht worden, maar de verf- fabriek kwam niet en een deel van de erfenis verdween in de zakken van D. Betaald voor de eerste kosten. Zijn slachtoffers zocht hij in den beginne vooral in Noord-Holland en wel van IJmui- den tot den Helder. In laatstgenoemde stad behoorde een kastelein tot zijn slachtoffers. Die had iets aan de hand met een brouwerij. D. wist daar wel raad op. Een plan de cam pagne werd opgemaakt wat natuurlijk geld kostte en toen hij dat binnen had, liep "hij naar den tegenstander i.e. de brouwerij over! D. deed altijd erg „groot". Zoo had hij de Nieuwecliepers wijs gemaakt, dat hijad vocaat was in IJmuiden. En dat deed hij op een zeer suggestieve manier. Als hij bijv. ergens in een café was en het met de zaken niet zoo vlot verliep, belde hij IJmuiden opof deed alsof. En dan konden de cafébezoekers hem het volgende hooren vertellen. Ben jij daar de BoerO, de Boer, zeg even aan mevrouw dat ik vanavond niet thuis kom. En sluit de zaak maar;neen, je hoeft me niet met den auto te laten halen, ik blijf hier logeeren En zoo heeft de man in den loop der jaren heel wat zaakjes aan de hand gehad en steeds wist hij door de mazen van de wet te sluipen. Op zijn uitgebreid repertoire stond ook het ensceneeren van „voordeelige" smokkelzaakjes, waarvoor hij natuurlijk geld noodig had en v/elke smokkelzaakjes alleen bestonden in zijn vindingrijk brein. Den laatsten tijd had hij weer wat anders. Hij gaf zich uit voor een ambtenaar van de Zuiderzee-Crisissteunwet en kon wel menschen steun of een baantje bezorgen; natuurlijk moesten er eenige kosten gemaakt worden. Ook in IJmuiden zag hij warempel nog kans slachtoffers te maken, niettegenstaande dat men hier wel het een en ander van hem wist. Hij moet eenige plaatsgenooten voor aanzien lijke bedragen hebben opgelicht. Dat hij tot nu toe door de mazen der wet heeft kunnen sluipen kwam grootendeels. door dat de benadeelden liever niet wilden weten, dat zij met den sluwen oplichter voor het een of andere duistere zaakje in onderhandeling waren geweest. Mocht de politie er in slagen hem te vinden, dan zal hij er ditmaal wel niet zonder straf afkomen. WINKELIERS EN HANDELSVEREENIGING „GROOT IJMUIDEN". Gisteravond heeft in Hötel No. Een een ver gadering plaats gehad van leden der Winke liers- en Handelsvereeniging „Groot IJmui den" die deelnemen aan de zegelcampagne van genoemde vereeniging. De vergadering, die geopend werd door den voorzitter, den heer G. van Telgen was belegd met het doel een be spreking te houden over de te voeren zegel campagne. De voorzitter gaf, in zijn openings woord, een korte uiteenzetting van het plan zooals het bestuur zich dit had voorgesteld. Vervolgens werd van de bestuurstafel voorge steld een boottocht naar de Artis te organi- seeren. Nadat over dit onderwerp van gedach ten was gewisseld werd het voorstel van het bestuur aangenomen. Deze tocht zal in de maand Augustus plaats hebben. Vervolgens werd onder de aandacht gebracht de fusie vergadering, die de volgende week plaats zal hebben, waar, als de fusie met IJmuiden Oost tot stand is gekomen een geheel nieuw bestuur zal gekozen worden, welk bestuur dan zal moeten bestaan uit 3 leden van IJmuiden, 3 uit IJmuiden West en 3 leden uit IJmuiden Oost MARKTPRIJZEN van Vrijdag 16 Juli. Tarbot per K.G. f 0.98—f 0.84 Griet per 50 K.G. f 27—f 15 Tongen per K.G. f 1.80f 1.05 Middelschol per 50 K.G. f 21 Zetschol per 50 K.G f 17 Kleine schol per 50 K.G. f 15—f 4.90 Bot per 50 K.G. f 16—f 7 Schar per 50 K.G. f 7.50—f 3.20 Kleine poon per 50 K.G. f 4.70 Kabeljauw per 125 K.G. f 25 Wijting per 50 K.G. f 2 70 Makreel per 50 K.G. f 12 Koolvisch per stuk f 0.45f 0.30 Versche haring per kist f 7—i 5.75 BESOMMINGEN. Trawler: Gerberdina Johanna IJM 38 530 manden f 27.30 Loger: KW 3 f 330. HAARLEMMERMEER UITSLAG AANBESTEDING. Bij de Donderdag gehouden aanbesteding voor den bouw van een woonhuis met schuur aan den Sloterweg te Hoofddorp (bouwkundige L. Kraak) werd ingeschreven als volgt: Gebr. Overbeek, Hoofddorp f 5863; F. Jan sen Nieuw-Vennep f 5852; Gebr. Moolhuyzen, Aalsmeer f 5774; Kinkel en Bras, Nieuw-Ven nep f 5752; Gebr. Van Keulen Halfweg f 5679; Fa. Mik en Rood, Hoofddorp f 5663; Gebr. Lu iing Rijk f 5577. De gunning is aangehouden. ZANDVOORT EEN MOOIE AANWINST. Door iemand uit West-Indië werd aan het bestuur van het Kostverloren Wandelpark een groote schildpad en een achttal fraaie vogels gezonden. Daar het wandelpark wel volières maar geen zoutwaterbassin rijk was, werd een der zoet waterbakken met zeewater gevuld, waarixx de schildpad zich na zijn lange reis reeds dadelijk goed thuis gevoelde. NATIONALE SCHOOLONTMOETENG ATHLETIEK. Aan deze nationale wedstrijden nam ook de U.L.O. uit Zandvoort deel met het resultaat, dat zij de 3e plaats wist te bezetten. Vooral Annie Bolwidt was zeer goed op dreef. Zij liep de 80 M. in 10.5 sec en maakte een verte- sprong van 5,13 M. Op deze beide nummers be reikte zij de beste resultaten van alle deel neemsters. De gedetailleerde uitslagen volgen hieron der Bal- Naam 80.M. Verspringen, werpen. Lus Krooneman 12.4 sec. 4.27 M. 48,50 M. Annie Bolwidt 10.5 sec. 5.13 M. 44.50 M. Thea Tump 12 sec. 4.22 M. 41,56 M. Elly Marchand 11,6 sec. 4.52 M. 41.50 M. Hilde Weber 11.8 sec. 4.84 M. 44.00 M. SPORTDAG U.L.O. Op Dinsdag 20 Juli wordt op het terrein aan de Zandvoortschelaan voor de leerlingen van de U.L.O.-sehool een sportdag georgani seerd onder leiding van den heer J. A. B. van Pagee. De morgenuren worden besteed aan athle- tiek, de middaguren aan spel. HEEMSTEDE FANFARECORPS EXCELSIOR. Het fanfarecorps Excelsior zal morgenavond van zes tot acht uur een muzikale rondgang maken door het noordwestelijk deel van de gemeente. Tijdens dezen tocht zal een beroep worden gedaan op de^ ingezetenen om door toetreding als donateur het voortbestaan dezer vereeniging te helpen verzekeren. VERGADERING PLUIMVEE-VEREENIGING „DE EENDRACHT" Donderdagavond vergaderde bovengenoem de Vereeniging ter bespreking van een wij ziging der a.s. Nationale pluimveetentoon stelling. Besloten werd, deze op 4 en 5 De cember te houden. Plannen werden besproken om in den loop van het a.s. seizoen gezamenlijk een groote tentoonstelling te bezoeken. AMTSJUBILEUM M. J. GOZELING. Dat de heer M. J. Gozeling, die Donderdag zijn zilveren ambtsjubileum aan het gas-, water- en electriciteitsbedrijf vierden, ook vele vrienden heeft buiten dat bedrijf, is dezer dagen overduidelijk gebleken. Aller eerst door de talrijke bloemstukken, waar onder een zeer mooi, zijn echtgenoote des morgens door de jongste ambtenaar over handigd bij de huldiging op het kantoor, be nevens van verschillende collega's van de A.R.K.A. en kennissen. Talrijk waren de mondelinge en schrifte lijke felicitaties, zoo o.m. van het bestuur zijner vakorganisatie A.R.K.A., van de R.K. Hhrmonie „St. Michael" en van de afdeeling- cheffs van ret Raadhuis. Hoewel het de wensch van den jubilaris was, geen serenade te ontvangen, ontkwam hij daaraan niet geheel, doordat een aantal leden der Jeugdharmonie „Omhoog", een onderdeel der R.K. Harmonie „St. Michael" waarvan de jubilaris al jaren lid is, dit werk van de „groote" vereeniging overnam. Het is voor den jubilaris een onvergete lijke dag geworden. EXCURSIE TUINLIEDEN. Zoo eenmaal in het jaar maken een groot aantal leden der onderlinge tuinliedenver- eeniging „Aerdenhout en O. een groote excursie. Zoo trokken ze er Woensdag reeds om 6 uur per touringcar op uit, met als eerste doel het Arboretum der Landbouwhoogeschool te Wageningen. Hier werden de excursisten ontvangen door den Cultuurchef den heer Kreuser, die daarna als geleide diende door het als park aangelegde Arboretum groot 6 H.A. en bevattende ongeveer 5000 soorten boomen en heesters. Dat de leider een aandachtig gezelschap bij zich had, bleek wel uit de vele vragen, die gesteld werden en door den heer Kdeuser uitvoerig beantwoord. Op de ..Westerbou- wing" werd kof fife gedronken. Daarna ging de tocht naar de gemeenteplantsoenen te Nijmegen. Hier werden de deelnemers rondgeleid door het hoofd der plantsoenen, den heer Smits. Na eerst een bezoek gebracht te hebben aan de meer bekende parken als Valkenhoff, Hanenpark en Kronenburgerpark, werd een toertje gemaakt langs de minder bekende maar toch mooie parken en tenslotte naar een park in aanleg, groot 60 HA., waaraan reeds 2 jaren gewerkt is in werkverschaf fing door 200 a 300 arbeiders. Als dit park over 2 jaar gereed is zal Nijmegen een stadion, openluchttheater, een hertenkamp en een zwembad hebben. Tenslotte nog een bezoek aan Berg en Dal en de bezichtiging van een boschbeplanting daar, waar 12.000 Azalea's en Rhododendrons een plaatsje vinden. Excursies en uitstapjes „Alle hens aan dek voor de Wèreld-Jambo ree". De leuze van den propagandadienst is ook door de Nederlandsche Spoorwegen over genomen bij het voorbereidende werk voor zoo ver betreft het spoorwegvervoer voor, tijdens en na de Jamboree. Talrijke speciale regelingen werden getrof fen, reducties toegestaan en bepaalde^ facili teiten verleend. Zoo kunnen Nederlahdsehe Padvinders-deelnemers aan de Jamboree naar en van Vogelenzang van 17 Juli tot en met 17 Augustus tegen 1 cent per enkele-reis-k.m. reizen, mits zij in uniform zijn. De deelne mers moeten om van dit goedkoope tarief ge bruik te kunnen maken van den eersten Augustus af een insigne dragen op de linker borst. Het bezoek aan de Jamboree is dagelijks van 31 Juli tot en met 9 Augustus en in dat tijdvak zijn aan alle stations speciale eendaagsche retourkaarten 2e en 3e klasse te verkrijgen naar en van Vogelenzang, waarin de toegangs prijs tot de Jamboree begrepen is. Voor kin deren tot 16 jaar wordt bovendien nog een re ductie verleend. Van 31 Juli tot 10 Augustus stoppen alle electrische treinen op twee na van 's middags twaalf uur tot den afloop van den treinen- dienst aan het station te Vogelenzang. Dat zijn ongeveer 70 treinen of iedere 10 minuten één. Omdat het te bezwaarlijk is dit alles in nadere gedrukte regelingen te verstrekken be rekent met het stoppen van een trein aan het Jamboreestation (Vogelenzang-Bennebroek) door voor treinen in de richting Haax-lem 7 minuten voor den officieelexx aankomsttijd te Haax-lem en voor treinen in de richting Leiden 6 minuten na den officieelen vertrektijd van Haarlem. Goedkoope treinen Om met goedkoope treinen naar Amsterdam of Den Haag (de gratis verspreide blauwe spoorwegfolder geeft bijzonderheden) en van daar door te reizen naar de Jamboree, kan men het béste een van de volgende 10 treinen nemen: op Zondag 1 Augustus van Brabant en Gelder land naar Amsterdam C.S., op Dixxsdag 3 Augustus van Brabant naar Den Haag H.S.M., op Woensdag 4 Augustxxs van Brabant en Limburg naar Amsterdam C.S., van Zeeland en West Brabant naar Dexx Haag H.S.M., van Groningen, Friesland en N.W. Overijsel naar Den Haag S.S., vandaar reist men daxi op eigen gelegenheid naar Den Haag H.S.M. om naar de Jamboree te reizerx. op Donderdag 5 Augustus van Gelderland naar Den Haag H.S.M., op Zondag 8 Augustus van Gelderland naar Amsterdam C.S. en van Brabant naar Den Haag H.S.M. Men zorge er dus voor om voor het vertrek van den extra-trein weer op het station van aankomst in Den Haag of Amsterdam terug te zijn. Het station Vogelenzang Behalve deze voor het gewone publiek van belang zijnde xnaatregelexi namen de N. S. nog groote extra-vervoeren naar en van Vogelen zang op zich. Hiervoor werd het statioxx Vo- lenzang uitgebreid met ongeveer 600 meter perroxi in totaal. Deze noodperrons xnoesterx nog extra verhoogd worden irx verbaxxd met de instaphoogte van de electrische treixxexx. Eeni ge controle-doorgangen werden bijgebouwd, terwijl in de Bekslaan dx-ie noodloketten zullen verrijzen. Deze( we zouden haast zeggen super-extra- treinregelingen, bestaan hieruit, dat op 30 en 31 Juli 20 extratreinen van het buitenland met deelrxemers aan de Jamboree aankomen, die op 10, 13 en 14 Augustus weer vertrekken. Op 3, 5 en 7 Augustus maken 500 Zwitsersche deelnemers per extra-treirx, A.T.O. en veerboot uitstapjes rxaar Amsterdam, Alkmaar of den Afsluitdijk en Enkhuizen-Stavoren. Op 3 en 4 Augxxstus gaan telkens 2000 welpen per extra- trein van Haax-lem naar Vogelenzang om de Jamboree te bezoeken. Verder gaan op 1 en 8 Augustus ongeveer 6000 padvinders 's middags ixx Haarlem xxaar de Kerk en zullexx op 10, 11 en 12 Augustus per dag oxxgeveer 15000 deelne mers in 12 extra-treinen uitstapjes maken naar Rotterdam, Den Haag-Schevenixxgen, Am sterdam, Den Helder en enkele provincieste den. Al deze menschen worden per trein ver voerd. De opgave om dit voor elkaar te krijgen op een station als Vogelenzang is voorzeker geen sinecure. Huisvesting propagandadienst. Twee speciale Jamboree-affiches (verken ner met vlag. en kampvuur) hebben op alle stations gehangen met een aparten opdruk „Station Vogelenzang-eBrmebriek ingang Jam boreeterrein". Deze werden ook in het buiten land verspreid. Voorts is door de N.S. samen met den Propagandadienst van de Jamboree de reeds eerder vermelde blauwe spoorwegfol der uitgegeven, die alle gegevens bevat met betrekking tot de goedkoope verbindingen met Vogelenzang. De Propagandadienst van de We reld-Jamboree (was (is) gevestigd in een rij tuig door de N.S. afgestaan. Eeix rijtuig, dat eveneens door de N.S. werd ingericht en voor zien van bureaux, tafels, stoelen enz. Gedu rende den Jamboreetijd zal dit rijtuig in Vo gelenzang gestationneerd zijn. Tenslotte wa ren de N.S. ook vertegexiwoordigd ixx de Com missie voor Pers, Propaganda en Verkeer, zoo dat door een naxxw contact de noodzakelijke regelingen tot beider tevredenheid konden worden getroffen. Het programma. Voor den geheelen duur van de Jamboree is het volgend programma opgemaakt: 2 8 Juli: Aankomst' van Nederlandsche deelnemers. 2 9 Juli: Aankomst van buitenlandsche en de overige Nederlandsche deelnemers. 3 0 Juli: Aankomst van de overige bui tenlandsche deelnemers. 3 1 Juli: 2 uur: De Koningin opent de Jamboree. Défilé van alle deelnemers (onge veer 25000). 8 tot 9.30 uur: Kampvux-en in de verschil lende kampen. (Het publiek heeft geen toe gang) 1 Augustus. 10 uur: Godsdienstige sa menkomsten. 13.30 uur: Naar de Groote of St. Bavokerk te Haarlem. 2 Augustus. 2.30 uur: Demonstraties (Holland). 8 uur: Kampvuren in de kampen 1, 3, 5, 7 en 9. (Geen toegang voor het publiek). Kampvuur voor de kampen 2, 4. 6 en 8 op de groote kampvuuxplaats, (Toegang voor het publiek). 3 Augustus: Welpenconferenties. 2.30 uur: Demonstraties (Polen, Hongarije en België) Bezoek van 2500 welpen aan het kamt>. 7.30 Kampvuur voor welpen op de groote kampvuurplaats. 4 Augustus: Persconferentie van redac teuren der Internationale Padvinderspers 2.30 uur: Demoixstraties. (Gedurende een half uur van 33.30 uur, door de welpen). 8 uur: Kampvuur voor de kampen 1, 3, 5. 7 en 9 op de groote kampvuurplaats. (Toe gang voor het publiek). 5 Augustus: Demonstraties (Fx-ankrijk) 6 Augustus: 2 uur: Défilé van Neder landsche padvinders voor Lady Baden Powell 2.30 uur: Demonstraties (Scandiixxavische landen) 8.30 uxir: Gondeldemonstratie. 10 uxxr: Groote verlichting. T Augustus: Conferentie van de „Scouts Alpine Club" in Teylingex-bosch. 2.30 uur: Demonstraties (Engeland) Gree- well-reunie. 8 xxur: Kampvuur op de groote kampvuur plaats. (Toegang voor het publiek). 8 Augustus. 10 uur: Godsdiexistige sa menkomsten. 9 Augustus: Sluitingsdag. 2.30 uur: Défilé van alle deelnemers. 8 uur: Groot algemeen kampvuur (Geen toegang voor 't publiek.) 10, 11 exx 12 Augustus: Excursies voor buitenlandsche deelnemers. Internationale conferentie te 's Gi'aven- hage. 1 3 Augustus: Opbi-ekexx van het kamp. 14 en 15 Augustus: Vertrek. Tramlijn wordt door getrokken. De N.Z.H.T.M. heeft ten behoeve van de bezoekers der Wereldjamboree een uitsteken den maatregel getroffen. Van 31 Juli tot en met 9 Augustus zal, van des middags 12 uur, de tram Haarlem (Soendaplein)Heemste de (Groenendaal) doorrijden tot de Benne- broekerlaan te Bennebroek. Er zal dan een 5 minutendienst zijn. Bovendien zal een goedkoop tarief worden ingevoerd voor publiek en padvinders. Reeds van 17 Juli af kost een retour van Haarlem, Bloemendaal of Overveen naar Bennebroek f 0.25. Padvinders, leiders en leidsters in uni form kunnen tegen kindertarief van de tram gebruik maken. Tijdens den duur van de Jambox-ee worden goedkoope retours uitgegeven van alle plaat sen, die met de N.Z.H.T.M. te bereiken zijn, naar Bennebroek. (Is reeds ln een deel eener vorige oplage geplaatst.) SPEELTUINVEREENIGING „MEERLEBOSCH" Zanguitvoering Het kinderkoor van de speeltuinvereeniging „Muiderpoort en omgeving" te Amsterdam gaat Zondagmorgen a.s. naar Brederodeduïn om aldaar in het Sanatorium een zanguitvoe ring te geven. Daarna komt dit kinderkoor on geveer des middags half drie naar den speel tuin „Meerlebosch", einde Nachtegaalstraat, om ook daar een zanguitvoering te geven. Het bestuur van „Meex-lebosch" zal ook dit jaar trachten, door het houden vaxi spelletjes, kleine wedstrijden, poppexikast-vertoonixxg exiz. en door het maken van kleine tochtjes naar bosch exi strand, de zomer-vacantie voor de kinderen der leden te makexx tot een tijd van wex-kelijk gezellige en vroolijke ontspanning. TERAARDEBESTELLING Dr. Ir. N. WING EASTON. 's-GRAVENHAGE, 15 Juli. Op de alge- meexxe begraafplaats te Rijswijk, is heden het stoffelijk overschot van dr. ir. N. Wixig Easton, in levexx oud-mijnirxgenieur in Staats dienst in Ned.-Indië teraardebesteld. Prof. Grutterink schetste bij de groeve den ontslapene als een man van groote energie, die onvermoeid was in het verzamelen van kostbare wetenschappelijke gegevens, scherp zinnig en goed stylist, die na 25 jaren Indi- schen dienst, waarvan 20 in gouvernements dienst, zijn krachten hier te lande steeds wijdde aan den wetenschappelijken ax-beid die hem lief was. Dr. Easton was een man op wien men kon bouwen als op een rots. Zijn naam zal in de kringen der geologische wetenschap blijven voortleven. Ir. Van Hettinga Tromp zeide diepe ver eering voor den heer Easton te hebben, die over een buitengewoon begaafd verstand be schikte en voor zijn onderzoek naar den oor sprong van den Borneo-diamant, welken hij tot klaarheid heeft gebracht, en voor zijn werk over Banka. Nog spraken de heer O. J. van der Eist, namens de redactiecommissie van het G.M.G. en de heer Balabrega en dr. Dudok namens familie, waarna ir. Easton uit Heemstede, zoon van den overledene, dankte voor de be toonde bewijzen van deelneming. MOTORSPORT. DE ZESDAAGSCHE IN WALES. Uit Llandrindod Wells: Op de derde étappe der internationale nxo- torzesdaagsche hebben drie rijders strafpxxn- texx opgeloopen, waax-onder onze beide laxxd- genooten Persoon met Harley Davidson zij span en Meieres xxiet Ariel. Zes rijders staak ten den strijd. De drie ploegen voor de ixx- ternational trophy zijn alle nog zonder stx-afpunten; acht teams, die mededingexi voor de zilveren vaas, zijn eveneens xxog zon der strafpunten. Hierbij is ook het Neder landsche a-team, bestaande uit Van Haxxxex-s- veld, Moejes en Bakker Schut. Deze étappe was 400 K.M. laxxg exx liep meerendeels'door de bergexx van Wales. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 15 Juli. Ondertrouwd: 15 Juli: E. Verwer en J. E. M. Timmerman; H. H. Gijzeis exx A. C. Cam- menga; L. de Graaf en C. Steenkist; H. J. Weustink en H. C. Philips; A. Voorzet en D. H. Aalbers; O. H. van Wijk en J. E. Ki-uijer; J. Prakken en W. Polderman; W. R. F. Nie mann en M. L. Odenthal. Getrouwd: 15 Juli: A. Tam en C. Tiebie: J. Stuart en J. C. van Emmerik; F. F. J. Nieu- wenhof en J. Velthuis; J. C. de Ruiter en L. Veerman; C. P J. Pronk en P. de Boer; A. Th. Misset en E. Chr. van An del; F. A. Geen- sen en E. de Haas. Bevallen: 12 Juli; C. Kenter—Bottelier, d., M. Wessels—Versterre, d„ 13 Juli: C. Dekker —Dekkers, z., A J. Huttinga—v. d. Woerdt, d„ M. M. Blom—v. Soest. z.. 14 Juli: E. M. v. Vosse—Warmenhoven, z., 15 Juli: C. Meerts— Gerrits, d.,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 14