Het noodweer in Haarlem en omgeving 'n Moderne bril. V 1? TT D A G 16 JULI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Wel veel ongemak, maar gelukkig niet veel schade Het was Donderdag warm, drukkend warm. De weerprofeten die er van overtuigd waren dat er verandering in de lucht zat, hebben ge lijk gekregen. Maar niet velen van die voor spellers zullen vermoed hebben, dat het zóó erg zou worden! Éven voor 6 uur werd het onheilspellend donker. En toen begonnen felle bliksemschich ten het luchtruim te klieven; blijkbaar waren er verscheidene buien, want aan alle kanten lichtte het. Zwaar knetterden de donderslagen. Het onweer ging gepaard met geweldige slag regens, af en toe afgewisseld met hagelslag. Bovendien loeiden stormvlagen die zoo sterk waren, dat zij op enkele plaatsen bijna aan een windhoos deden denken. Tijdens het noodweer was de lucht zwart van regen- en onweerswolken. Het werd zoo donker, dat in huizen en winkels lichten moes ten worden ontstoken. Zeker wel een ongewoon verschijnsel in de Juli-maand 's middags om 6 uur kunstlicht. De auto's die op dien tijd reden hadden ook veel ongemakken te doorstaan. Niet alleen dat zij op verschillende punten door groote plassen een weg moesten vinden, maar door den ge weldigen slagregen werkten de ruitenwisschers niet voldoende, zoodat vele bestuurders het zekere voor het onzekere namen en tijdelijk aan den kant van den weg gingen staan, om dat zij geen uitzicht hadden om veilig te rijden, temeer niet omdat zij door een gordijn van regen omgeven waren. Verschillende automobilisten moesten, soms op de meest zonderlinge punten van den weg, waar zij dus een belemmering waren voor het verkeer, blijven stilstaan omdat het mechanis me plotseling weigerde, vermoedelijk door het nat worden van de magneten. Het kostte soms heel wat moeite om de wagens dan veilig aan den kant van den weg te zetten. Zoo stond bij voorbeeld op den hoek van den Wagenweg en de Spanjaardslaan een groote vrachtauto eenigen tijd midden op den weg. Zeer velen werden door het noodweer verrast er zochten waar die slechts te vinden was een schuilplaats, in cafés, in portieken, onder zon neschermen, enz. Dames met dunne zomer- toiletten zag men nog den fietstocht voortzet ten. maar gauw gaven zij het op, het yei.ige huis was toen niet meer te halen. Druipend zochten zij daarna toevlucht waar slechts eenige beschutting bestond. De riolen konden de geweldige massa s water niet verwerken. Op enkele plaatsen in de stad ontstonden kleine meren. Vooral in de omgeving van de viaducten. Gelukkig hield het noodweer niet lang aan. Na een half uur was het al weer dragelijk, zoo dat toen de schuilplaatsen verlaten konden worden Stagnatie tramverkeer. Op de Dreef nabij het Florapark was een boom door den storm ontworteld. De boom kwam op een ijzeren paal van de bovenleiding terecht. Deze knapte bij den grond af, waar door de bovenleiding onklaar geraakt. De stroom moest uitgeschakeld worden op het ge deelte den Hout—Verwulft. Daardoor stond natuurlijk het tramverkeer op dat gedeelte stop. In de Gierstraat stond een heele rij tramwagens achter elkaar. Natuurlijk met mopperende menschen. Al spoedig gelukte het weer stroom op de lijn Heemstede—Haarlem te krijgen, omdat die draad niet beschadigd was. Na een half uur werd ook het tramverkeer in Zuidelijke rich ting hersteld van den Hout naar Heemstede. Alleen het baangedeelte Tempelierstraat—den Hout bleef dus buiten dienst. Na eenigen tijd werden op dit gedeelte autobussen ingelegd om de passagiers van den eenen tramwagen naar den anderen te brengen. De dienst was toen nog wel niet volmaakt, maar het ging toch. De politie had inmiddels een gedeelte van de Dreef afgezet. Het autoverkeer werd omgelegd. Personeel van de N.Z.H.T.M. kwam om de bovenleiding te herstellen. Om 7.20 uur kon de eerste tram naar Leiden weer passeeren. Door mannen van den dienst van den Hout en de Plantsoenen werd de boom van den rijweg gehaald, zoodat ook toen het autover keer niet meer belemmerd werd. De taxi's maakten ddor de stagnatie van het tramverkeer natuurlijk goede zaken. Vooral in den tijd dat het geheele verkeer Haarlem Heemstede stillag. Vele forensen die uit Am sterdam kwamen lieten zich per auto naar huis brengen. Nadat de plasregens opgehouden hadden begon de watermassa die hier en daar op straten en pleinen stond zeer gauw te slinken. Het langst werden verkeersbelemmeringen ondervonden bij de viaducten. Bij den Ver- spronckweg waren om IV2 uur alleen de trot toirs droog, op den rijweg moesten de auto's nog door het water. Personeel van Openbare Werken heeft de overlast van het water zooveel mogelijk be perkt door verstopte riolen open te steken. In den Hout en de Plantsoenen. Natuurlijk heeft de hevige wind ook schade in den Hout en de plantsoenen berokkend. Vier boomen werden geveld, namelijk de reeds be sproken boom op de Dreef; verder een in de Rozenstraat, een in de Timorstraat en een op het Brouwersplein. De Hout en de Bolwerken lagen vanmorgen bezaaid met afgerukte tak ken van diverse grootte, alles gelukkig zonder persoonlijke ongelukken te veroorzaken. Ook de bloemperken hebben hier en daar schade geleden, maar die is niet van blijven- den aard. Kleine ongevallen. De wind had zulk een kracht, dat op de Brou werskade een bakfiets werd opgenomen en in het water gesmeten. De berijder, een bediende van een chemische wasscherij, wist er nog bijtijds af te springen. Taxi in de knel. Het toeval wilde, dat Donderdagavond in de Rozenstraat een taxi tusschen twee groote takken, die door den storm van een boom ge rukt waren, bekneld geraakte. De eene tak viel juist vóór en de andere achter de taxi. De bestuurder remde onmiddellijk. Een echt paar. dat in den wagen zat. kwam met den schrik vrij. De taxi werd aan den onderkant beschadigd. In de Kedoestraat ontstond een groot gat In de straat. Door Openbare Werken werden onmiddellijk maatregelen genomen. De Rijksstraatweg bij de Overtonstraat heeft gedurende eenigen tijd geheel blank gestaan. Telefoon en telegraaf. De telefoon- en telegraafdienst te Haarlem zijn er zeer goed afgekomen. Ernstige sto ringen kwamen gelukkig niet voor. TE BLOEMENDAAL De schade, die de storm in de gemeente Bloemendaal heeft aangericht, valt nogal mee. Er zijn eenige boomen ontworteld, o.a. aan den Zandvoorterweg bij den Van Len- nepweg; aan den Boekenrodeweg en aan den Rijperweg. Tenslotte een zware tak van een boom in den tuin van Hotel „Duin en Daal", alles zonder persoonlijke ongelukken te ver oorzaken. In Heemstede. Ook nu weer. evenals bij vorige sterke re genvallen, moest de brug in de Adriaan Pauwlaan over de Crayenestersingel het ont gelden. Bij een vorige gelegenheid werd het zand aan den Westelijken oprit weggespoeld doordat op die plaats een „overlooper" van de rioleerjng onder de brug in de vaart uitmondt, die bij zoo'n overvloed van water overbelast wordt. Na het vorige ongeval werd de lucht- keering van den overgelooper weggenomen, maar nu bleek toch dat daardoor het ongemak niet voldoende ondervangen is. Het overtollige water werd nu met zoo'n kracht in den singel gespoten, dat de grond van den Oostelijken oprit wegspoelde. Door personeel van gemeentewerken werd de brug, omdat'die natuurlijk gevaar voor het verkeer opleverde, gedeeltelijk afgezet, over een helft kon het verkeer evenwel nog plaats hebben. Het onveilige stuk werd 's avonds met roode lantaarns aangegeven. Heden werd aan het herstel gewerkt. Het is evenwel noodig, dat Gemeentewerken maatregelen neemt om bij deze brug thans afdoende maatregelen te nemen, want zooals de toestand nu is. zijn daaraan gevaren ver bonden. De groote hoeveelheid hemelwater die van de Javalaan af door de Billitonstraat in de Madoerastraat stroomde zette eenigen tijd de Bankastraat onder water. Ook een villabe woner in het grotstuk ondervond ernstige hinder doordat de rioleering het water niet kon verwerken, waardoor het in de huizen kwam. In het wandelbosch Groenendaal werden wel eenige takken afgerukt maar er vielen geen heele boomen als slachtoffers. Op den Heerenweg kwam een groote boom tak op het rij wiepad terecht. Te Haarlemmermeer. Donderdag namiddag omstreeks 6 en 7 uur ontlastten zich boren Haarlemmermeer zware onweersbuien, gepaard gaande met geweldige plasregens en een hevigen wind. Op verschil lende plaatsen heeft dit angstige weder spo ren van geweld achtergelaten. Door de dikke haag van regen was het uit zicht zoo verloren gegaan dat vele autobe stuurders het niet waagden, de reis voort te zetten en langs den kant van den weg bleven staan tot het ergste geweken was. Hier en daar werden zware boomtakken afgerukt en elec- trische geleidingen stukgeslagen. Een langs den Cruqiusdijk staande groote boom werd door den, bliksem getroffen en kwam dwars over den weg te liggen, zoodat het verkeer ter plaatse eenigen tijd gestremd was. Een nabij den Huigsloterdijk staande keet van den aannemer van Amsterdamsche grondwerken d. B., werd ook getroffen en geraakte in brand. Men slaagde er met eigen middelen in het vuur meester te worden. Nabij Hoofddorp werd van een passeerende vrachtauto een gedeelte van de leiding ^5*°^ een hevigen rukwind opgenomen en m het water geworpen. De goten en riolen konden de enorme wa termassa's niet verzwelgen en verschillende tuinen en landerijen stonden geheel blank. Met de schade die aan de landbouwgewas sen werd toegebracht schijnt het nogal mee- geloopen te zijn. Aan den Vijfhuizerdijk werd een boom door den bliksem getroffen en viel door het net van de P.E.N. 'tZelfde gebeurde aan den Cru- quiusdijk. Ook ontving de P. E. N. bericht, dat bij velen de bliksem was ingeslagen, zoodat ér geen toevoer van electrischen stroom was. De stagnatie in de stroomlevering was met een paar uur weer verholpen. Te Zandvoort. Donderdagmiddaag ongeveer half zes kwam uit het Oosten en Zuidoosten de onweersbui ODzetten. De donkere wolkengevaarten zagen er zoo onheilspellend uit, dat bijna ieder die zich buitenshuis, op het strand of in de dui nen bevond zich haastte om thuis te komen. De meesten waren voor de bui binnen, doch zij, die wat ver van huis waren of in zee en zich nog moesten kleeden, kwamen of druip nat thuis of bleven hier of daar schuilen tot het ergste over was. Omstreeks zes uur was het bijvoorbeeld in de Kerkstraat zoo donker, dat men nauwelijks zien kon wie aan den overkant van de straat liep. Toen de eerste druppels begonnen te val len werd het een wedloop. Moeders met colli wagens, moeders met vaak kleine kinderen aan de hand, vaders met een kind op hun schouders en een kind aan de hand, oude da mes, alles liep min of meer amechtig in draf. 't Was noodig ook, want drie minuten la ter stortregende het. Stortregenen is eigen lijk een veel te zwak woord, 't Was of" de felle windvlagen een dicht gordijn van water voor zich uitjoegen. Het uitzicht was zoo slecht, dat vele automobilisten op den Boule vard uit vrees voor ongelukken hun wagen stil zetten en zoo 't ergste van de bui af wachtten. Vele baders in zee meenden geen last te zullen hebben van de bui, doch toen de wind opstak, werden zij genoodzaakt het water te verlaten. Enkele kanovaarders za gen de bui bijtijds opkomen en voor de wind opstak bereikten ze allen behouden de kust. De strandpachters zwoegden wat ze konden om hun materiaal in veiligheid te brengen en dit was wel noodig want bij de eerste windstooten rolden alle stoelen die afzonderlijk of in kleine groepjes stonden, holderdebolder over het strand. De tenten, die allen vlak onder den reep staan, hadden van deze Oostelijken wind weinig te lijden Aan de Boulevard de Favauge werd een groot met zink beslagen luik van een water reservoir boven van een dak op den rij weg gesmakt. Een dakgoot werd afgerukt en een boom achter een der huizen aan den boulevard knapte af. Dat de wind bij het overkomen van de bui zeer sterk was blijkt ook wel hieruit, dat de vlet van de Z. R. Brigade van den wagen werd gekanteld Het meeste last veroorzaakte echter de on metelijke hoeveelheid water, die in korten tijd naar beneden kwam. De hellende stra len veranderden in enkele minuten in snel- stroomende beken. De riolen konden het water niet snel genoeg verwerken, en op sommige laaggelegen plaatsen spoot het zelfs weer uit de riolen omhoog. Op ver schillende plaatsen stond het water zoo hoog dat niet alleen de straat maar ook de trot toirs blank stonden, bijv. een deel van de Brederodestrat. het begin van de Zandvoort- schelaan, de Kostverlorenstraat en de Boule vard de Favauge. Het Stationsplein was in een groot meer herschapen, waarop de stoelen van een café-terras ronddreven. Het ergste was weer de Verlengde Halte straat en de omgeving van het Schoolplein er aan toe. Op dit plein, in de Willemstraat en de Kanaalstraat stond het water onge veer 25 cM. Om het water kwijt te raken werd het plaveisel van de Oosterstraat op gebroken, waardoor het water gelegenheid kreeg af te vloeien naar een onbebouwd terrein naast de trambaan. Dit terrein werd in een meertje herschapen, waarin de kin deren na de bui lustig gingen pootjes-baden Zij trokken zich er niet veel van aan. dat het minder welriekend was; in hoofdzaak was het water, dat uit de riolen omhoog was gekomen. Door het opwerpen van keerdammen wis ten de bewoners van de genoemde straten het water vrijwel buiten hun woningen te houden. In de laaggelegen sous-terrains aan de Zeestraat was het erger. Daar spoot het rioolwater met kracht pit de W.C.s om hoog. Op tientallen plaatsen konden de afvoer pijpen het water van de platte daken niet verwerken. Onder de zinken randen door liep het overtollige water de kamers boven binnen, waardoor op vele plaatsen water schade ontstond. De kampeerders op het Noorderstrand zijn er wonderlijk goed afgekomen. Geen enkele tent werd beschadigd en de waterschade was hier zeer gering. Op de Boul. de Favauge. die om half negen bij de Zeestraat nog gedeeltelijk blank stond vermaakte de jeugd zich kostelijk. 'Als een auto in snelle vaart kwam aanrijden, gingen allen op den rand van het trottoir staan, om op het laatste nippertje voor het hoog opspattende water gillend achteruit te stui ven. Niet altijd gelukte dit even goed en me nige onhandige ofovermoedige bengel kwam zeker druipnat thuis. Te Wijk aan Zee. Een kort doch hevig onweer ontlastte zich Donderdagmiddag omstreeks 6 uur boven de badplaats. Een inktzwarte lucht kwam onheil spellend snel opzetten en aan het strand was het een „sauve qui peut". Een zware regenval opgezwiept door een zeer krachtigen wind zette het Julianaplein nabij de Odulfstraat en verscheidene andere straten blank. Bij den heer C. V. aan de Verlengde Voor straat sloeg de bliksem op de electrische ge leiding met het gevolg dat in zijn winkel de lampen van het plafond gerukt werden. Op Vondeloord het particuliere kampeerterrein aan den Waterleidingweg zijn twee houten huisjes uit elkaar geslagen, terwijl verschillen de woningen eenige stormschade zooals afge waaide dakpannen, afgerukte jalouzieën en enkele gebroken ruiten opliepen. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Een jacht in ontredderden toestand voor de kust. Direct na het onweer werd te Wijk aan Zee op flinken afstand van de kust een jacht ont dekt, dat blijkbaar tengevolge van het nood weer in een ongunstige positie verkeerde. Eenige leden van de Wijk aap Zeeër Reddings brigade zijn mét de vlet der vereeniging er heen geroeid en hebben-.de moeder met een paar kinderen aan wal gebracht en hun onder dak in het dorp verschaft. De eigenaar van het jacht de heer v. d. B. maakte een tochtje langs .de kust van den Helder naar IJmuiden, doch werd ter hoogte van Heemskerk overvallen door de zware on weersbui. waardoor hij zijn zeilen verspeelde. Later op den avond zijn de leden dei' Brigade nogmaals ter assistentie naar het jacht ge roeid om den heer v. d. B. die met zijn zoon achter gebleven was, behulpzaam te zijn bij het lichten van het anker, om daarna het jacht zoo dicht mogelijk naar de kust te brengen. Op ontvangen van het bericht van het in nood verkeeren van het jacht, is de motor reddingboot „Neeltje Jacoba" van IJmuiden uitgevaren om aan de beide mannen hulp te verl eenen. Dq „Neeltje Jacoba" had het jacht vrij spoe dig opgepikt en heeft het op sleeptouw ge nomen en het hedennacht behouden in IJmui den binnen gebracht. Het spreekt vanzelf, dat de geredden uiterst dankbaar waren voor de hun verleende hulp. Te IJmuiden. Velen hebben benauwde oogenblikken be leefd, vooral aan het strand en in het tenten kamp. Tal van tenten gingen onderstboven of de lucht in, kleedingstukken woeien over het strand en iedereen nam de vlucht, gekleed of half gekleed, om beschutting te zoeken voor het onweer en den regen. Vooral het bad paviljoen van den heer Kozieleg was een toe vluchtsoord voor velen. Maar ook hier was men niet heelemaal veilig, doordat plotseling een heel kozijn bezweek en de glasscherven in de zaal terecht kwamen. Er ontstond een kleine paniek, maar gelukkig bleek niemand gewond. Een reddingboot sloeg van den wagen en tal van rijwielen werden een eind weggeslingerd. Wie dat noodweer heeft meegemaakt, kan zich niet voorstellen, dat er geen ernstiger dingen zijn geschied. E11 voorzoover ons bekend is, hebben zich nergens persoonlijke ongeluk ken voorgedaan. Wel is hier en daar wat ma- terieele schade veroorzaakt, niet door het on weer, maar door den storm. Vooral de boo men hebben veel geleden, eenige sneuvelden zelfs, n.l. een in de Stephensonstraat, twee in het nieuwe gedeelte van de Kennemerlaan en een aan den Kerkweg te Velsen. Verder moes ten een aantal dakpannen en ruiten het ont gelden. Zoo werd in een woning aan de Hout manstraat een groot spiegelruit ingedrukt. Maar ook in tal van andere woningen was er glasgerinkel, DE SCHADE OP HET JAMBOREE-TERREIN. Groote theatertent in elkaar gewaaid. Het spreekt wel van zelf, dat de plotse ling opgekomen storm, die af en toe bijna het karakter van een orkaan aannam, ook op het terrein van de Wereldjamboree te Vogelenzang schade heeft aangericht, waar door veel stagnatie en ook schrik werden veroorzaakt. De groote theatertent, die plaats biedt aan ongeveer 1200 bezoekers, moest het plotseling ontgelden. Wegens de benauwde atmosfeer, die er in heerschte, had men een paar toe gangen open gehouden. Dit werd noodlottig want de wind kreeg daardoor vrij spel. Het ging alles zóó gauw in zijn werk, dat de voortrekkers, die in de nabijheid inderhaast verschillende dingen in veiligheid brachten, niet meer in de gelegenheid waren, de tent te sluiten. Met grooten schrik zagen zij, dat De Bilt voorspelt: Matigen tot zwakken Noordwestelijken tot Zuidwestelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken met nog kans op regen buien. tijdelijk opklarend met later weer toenemende kans op regen, iets warmer. BAROMETERSTAND Hoogste 767.3 m.M. te Vardö. Laagste 749.6 m.M. te Jan Mayen. Het centrum van de hoofddepressie bij IJs land verplaatste zich naar het Noorden, de secundaire kern welke gisteren over het En- gelsche Kanaal lag, ligt thans over de Noord zee. bewesten Ierland nadert een nieuwe se cundaire. Het hoogedrukgebied in het Noord- Oosten nam in beteekenis toe, ook in Frank rijk steeg de luchtdruk aanzienlijk. In Scan dinavië. Duitschland, Oost- en Midden-Euro pa waaien nog zwakke winden met helder tot Iichtbewolkte lucht. In onze omgeving, Noord- Frankrijk en op het Oosten van de Britsche Eilanden waaien krachtige Zuidelijke tot Noordwestelijke winden met regenbuien, op Ierland is de wind weer tot Zuid gekrompen, onder invloed van de naderende secundaire. De lucht is op het Westen van de Britsche Eilanden weer helder tot licht bewolkt, dit is ook het geval in Zuid-Frankrijk waar zwakke Westelijke winden waaien. De temperatuur is op de Britsche Eilanden, in onze omgeving en Frankrijk aanzienlijk gedaald, in Duitsch land, Oost- en midden-Europa en in Söandina vië is zij nog gestegen. Voor onze omgeving wordt geleidelijk tot Zuid-West krimpende wind verwacht, in kracht afnemend van matig tot zwak. Aan vankelijk kunne nog regenbuien verwacht worden, waarna opklaring zal volgen. Latei- zal de bewolking en de kans op regen weer toenemen. De temperatuur zal vermoedelijk iets stijgen. BAROMETERSTAND Voisge stand 760 m.M. Stand van heden 757 m.M. Stilstand. Opgave van: Fa. KEIP. Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Zaterdag v.m. 9.48 uur; n.m. 22.23 uur. Strand berijdbaar van 14.4520.30 uur. Maar dan van WE3ER GR. HOUTSTRAAT 166, bij de Houtbrug. Ziekenfondsleverancier. (Adv. Ingez. Med.) de trotsche tent plotseling niet alleen ge heel in elkaar woei, maar ook ernstig be schadigd werd. Ook aan vele kleinere tenten werd schade toegebracht; eenige werden opgenomen en een eind verder neergekwakt.. Het terrein liep in een minimum van tijd geheel) onder water. De leiding oordeelde het daarom beter, dat de voortrekkers den nacht niet in hun tent zouden doorbrengen, maar geza menlijk in de groote eettent, waar onge veer 300 personen geborgen kunnen worden. Deze tent had gelukkig aan de kracht van den storm weerstand kunnen bieden. Het behoeft geen betoog, dat de jongelui den schrik al heel gauw te boven waren gekomen en dat hier een vroolijke stemming heerschte Voor zoover het mogelijk was, werd op tafels en banken geslapen. We hebben hedenmorgen geïnformeerd, wat er met de groote tent zou gebeuren. Hieromtrent was nog niet besloten, of ze hersteld of door een nieuwe vervangen zou worden. „In ieder geval komt er weer één", zei onze zegsman; „we moeten immers toch een theatertent hebben en die kunnen we nu gerust in orde maken, want zulk zwaar weer als Donderdagavond kiijgen we niet meer!", voegde hij er zeldzaam optimistisch aan toe. Rampokkers in Nederlandscli- Indië. Berucht misdadiger neergeschoten. Aneta meldt: In den afgeloopen nacht werd gerampokt bij den Europeaan Minderop in een desa in het Buitenzorgsche. De heer Minderop werd zwaar gewond door Golok-houwen, een inlandsch huisgenoot werd lichter gewond. De buit, die de roovers behaalden, had een waarde van vierhonderd gulden. Verder heeft de marechaussee in een kam pong bezuiden Tjililitan na een kort vuur gevecht den beruchten rampokker Alip neer gelegd, die reeds drie jaar lang door de po litie werd gezocht. Alip bleek behalve een revolver met nog vijf en twintig patronen nog verschillende slag- en steekwapenen in zijn bezit te heb ben. KORPS MOTORDIENST. Onthulling schilderij. Zaterdagmiddag zal in de officierscantine van de Ripperd a-kazerne de overdracht en onthulling geschieden van een schilderij van de Koningin. Het zeer mooie schilderij, dat werd ge maakt in opdracht van den reserve luitenant kolonel P. W.M. Hoegen .van Hoogenlande, met bestemming te worden geplaatst in de officierscantine, zal worden onthuld door mevr. H. J. C. van Loon-Piuijgers, echtge- noote van den Commandant van het K.M.D. De plechtigheid zal worden bijgewoond door de officieren en vele reserve officieren van het korps. Het schilderij werd vervaardigd door den Haarlemschen kunstschilder W. K. Rees. 's Avonds zullen de officieren en reserve officieren in hotel Lion d'Or een gemeen schappelijke!) maaltijd houden ter gelegen heid van de viering van het 22-jarig bestaan van den Motordïenst. SOHERMCLUB. Opgericht is de Schermclub „Haaremsche Burgerwacht". Voorzitter is vendelet com mandant P. L. Prins; secretaris-penning meester W. G. Groeneveld. Als instructeur treedt op de heer J. v. d. Kamp. De lessen zullen lederen Donderdagavond van 810 uur des avonds in de Infanterie Kazerne worden gehouoden. AGFA-KARAT IS 18 KARAAT De moderne kleinbeeld- Camera voor iedere beurs. Elegant, licht, gemakkelijk. *sAc/ds 1Z Ojvtta*ti£.fV (Adv. Ingez. Med.) EXAMENS. MIDDELBARE SCHOOL VOOR MEISJES Toelatingsexamens Tot de le klasse van de M. S. v. M. te Haar lem zijn toegelaten: M. Stegeman, H. E. Kater, M. H. van der Veen, J. Dop, R. Lolkus, J. da Costa Senior, J. E. Hansen, B. Mooyman, E. van der Parre, D. van der Veen, R. Goudfrooy, J. C. Vaupell, C. W. Warburg, J. Strauss, E. E. Struyk, W. R. de Rook. A. C. Bakker. M. M. Saarloos, M. van der Stad, R. F. Freudenborg, E. R. Werker, I. H. Zwiers, C. O. V. Bloem. B. Göransson. L. A. E. Brühl, D. P. de Voogt, M. Hartman. L. J. Putz, J. Tames. B. van Looy, C. van Steen, W. E. Broertjes. I. Peereboom, G. van Dijk, I. Joustra, M. Schouten, C. A. van der Veen. H. Mets, P. van der Goot, S. Herz. A. J. Luikinga, W. Stassen, F. P. Kneyns- berg, C. H. F. Roeske, A. E. Leclerck, G. Funke, I. Parlevliet, N. Schuitenmaker, M. Nijkerk, E. Veen, H. Brüring, I. Comello. Ovci'gangsexamens. Bevorderd naar de 2de klas: C. Amels (voorw.), J. Brakel. J. Esselaar, M. Groene- wegen, H. de Haas, W. zur Kleinsm., B. Kruys- veld, L. Ligtenstein. M. de Lugt, A. Lykles, C. Muntinga, L. v. d. Pol, A. Sïekemeijer, C. Vee- nenbos, E. Vos, K. Warnaars, E. Zuidema. H. M. J. Kip. W. v. d. Abeele, A. Admiraal (voorw.), A. v. d. Beek. M. Besnard, P. v. Wieringhen Borski, E. Burk, M. Felix. T. v. d. Graaf. M. Gutzwiller, I. Hamburger. B. Jonker (voorw.) L. de Koek, W, Koppen. G. Nimis. A. de Nijs, E. Rep, D. Roest, T. Rombout-s, A. Schuite- mker, L. Smits, N. Volger, Th. de Vrijer, L. Schreuder. Bevorderd naar de 3de klas: A. v. Amelrooy, C. Baas, A. Bal, J. Bekkers, F. v. d. Berg, A. Bonting, M, Broekers, B. Gerzon, W. Goebertus, C. Hazewinkel, R. Hes sels (voorw.), C. Jacobs. L. Klimbie, J. Kneynsberg, W. v. Manen. L. Panjer, B. v. Perlstein, J. v. Perlstein, J. Polak, F. de Raay, H. Schijf. B. v. Suehtelen, M. Termets, S. v. Veen (voorw.), C. v. d. Veen, H. Winkel, N. Barendregt, Tineke Fijnvandraat. Bevorderd naar de 3de klas: ..01 L. Fijnvandraat, G. Bosma, B. Breyer, T. Brouwer, G. Bruyn, M. Groen, P. Haandrik- man, W. Hazevoet. A. Hobijn (voorw.), C. In- german, H. Koenigs, T. Kat, P. Koiter, O. v. Kralingen, G. Leffelaar (voorw.), D. Polak (voorw.), G. Rincker, L. v. d. Stad, J. Teves, E. Veurman, A. Visser, S. Wester, R. Woud, Bevarderd naar de 4de klas: H. Bier-boom, H. Blankevoort, A, v. d. Duyn, H. Ehrbecker, H. Jalvingh, C. Kemp. G. Koster, F. Kuyper, E. Loeb, W. de Lugt, N, Muntinga. C. v. Om men, J. v Ommen. G. Pleging, I. Putz, E. v. Rossum, N. Sorgdrager, L. Tack, T. v. Veen (voorw.) C. Visser. W. v. Walen, M. Warns, H. de Wilde. G. Wijma, L. Wolff. P. Bigot. L. Blom, L. Bïouwer (voorw.) E. v. d. Graaf, B. Hemmes. B. Kamp. C. Klijzing, E. v. d Laa- ken, H. Langerijs, N. v. Mansum, W. Mulder, F. Reus, F. Schoevers, M Vas Dlas, S. v. Vliet, W. Werker, I. Zaalberg. I. Luuring (voorw.) T. Anthoni, B. v. Basten, C. Becking (voorw.) E. Botje. S. Botman, W. v. Dellen. D. Doyer (voorw.), H. Duiker. D. v. d. Goot, L. v. d. Horst, O. Kempe. L. Kroon. A. de Klerk. N. Post, F. Posthumus, D. Reinders, W. Simons, J. Teunissen, N. v. Thiel (voorw.)B. Thon, R. H. Cohen. Bevorderd naar de 5de klas: T. Blijenberg. G. Bom. B. Bijlo. G. Dalmeijer, H. Kemps, A. Koppen, J. Lennings, K. v. d. Molen, M. Piek. W. Pleging, L. Poel voorw., L. Ramakers, W. Roesink voorw., J. Specht Grijp, W. Vermeulen. T. Bechmy. Bevorderd naar de 5de klas: N. Bloem. J. Botman. F. Bruce, M. Cats, C. Commandeur, W. v. Dijkum, T. v. d. Graaf. M. Gr. Molière. I. Hardenbroek, M. Kieistra, H. zur Kleinsmiede. N. Koenigs, J. Kubatz, T. Melling (voorw.), N. Muntinga, L. P. Overman, B. Polak. H. Polderman, M. v. Rassel, A. Schou ten, M. Stroman, T. Valstar, H. v. d. Waa, H. v. Walsum, Fr. v. d. Berg. TUINFEEST „NIEUW LEVEN" KRAANTJE LEK. In het cabaretgedeelte van het tuinfeest van „Nieuw Leven", dat Zaterdag a.s. gehou den wordt, treden op de heer Vosshard, voor drachtkunst en „The Croakin-g nightinga les", de microfoonsingers van de AVRO. Ook zal een amusementsfilm vertoond worden. Een speciaal aangelegde dansvloer zal volop gelegenheid geven tot dansen op dansmuziek van de „The Moonlight Kiddies". Het geheel zal worden omgeven door een kleurrijke verlichting. De organiastie van dit feest berust bij de Contact- en Propaganda- commissie uit de kunstlievende leden van bo vengenoemde tooneelvereeniging. AGENDA. VRIJDAG 16 JULI Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: Obsessie, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Hallo, hier Amerika. 2.30, 7 en 9.15 uur: Cinema Palace: Joel Mc.Crea in: Als man nen begeeren. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Lili Darvos en Attila Hörbiger in: Het dagboek van Maria Bash- kirtseff. 2 30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum- Frans Hals Tentoon stelling 1017 uur. ZATERDAG 17 JULI Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 1017 uur

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2