I Niemand kan buiten buiten BUITENBIJTS! ZATE R D A G 17 JUET 1937 HAARIE St'S D AG E IIA D UIT DE OMSTREKEN VELSEN Het overlijden van Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden. Ook voor Velsen een groot verlies. Het overlijden van Jhr. Mr. J. W. G. Boreel ▼an Hogelanden te Bloemendaal is ook voor de gemeente Velsen een groot verlies. Hier toch is hij geboren, heeft hij lange jaren ge woond. eerst in zijn jeugd en later na zijn af treden als lid van Gedeputeerde Staten, terwijl hij in den tijd van zijn burgemeestereschap van Haarlem en het lidmaatschap van Gede puteerde Staten vele weken op het landgoed doorbracht. Aan Waterland toch was Jhr. Boreel zeer ge hecht. Het landgoed was al eenige eeuwen in het bezit der familie en, fijne aristocraat als hij was, had deze edelman zin voor traditie en historie. Historici moedigde hij aan en hielp hij. Zijn secretaris, de heer H. van Malser te IJmuiden, geeft in Vederwolken aardige schetsen uit de geschiedenis van Waterland en heeft een studie gegeven over Willem Boreel, in 't laatst der zeventiende eeuw gezant te Parijs. Mevrouw Marie van Zeggelen gaf in „Een liefde uit Kennemerland" een episode uit het leven der Boreels. In de oude Ned. Herv. Kerk van Velsen kon men Jhr. Boreel vaak op zyn plaats in een der hooge banken vinden. Een aantal jaren was hij lid van het kiescollege en ook heeft hij geruimen tijd het beheer waargenomen van het Gebouw voor Chr. Belangen. Bijzonder veel heeft Jhr. Boreel voor IJmui- den-Oost gedaan. Toen dit gedeelte der ge meente nog de Heide werd genoemd, deden hij en zijn vrouw veel voor de arme bevolking van dat deel. Hij steunde het evangelisatiewerk van de Ned. Evangelische Protestanten Veree- niging en in 1907 kwam een zeer mooi evange lisatiegebouw gereed, dat Jhr. Boreel geheel behartigde en dat gebouwd werd naar de plan nen van prof. ir. A. J. v. d. Steur. Later heeft Jhr. Boreel dit gebouw overgedragen aan de Ned. Herv. gemeente. Voor het comité ter evangelisatie te IJmuiden en IJmuiden-Oost heeft Jhr. Boreel eveneens veel gedaan. Voor de nieuwe Goede Herderkerk te IJmuiden-Oost gaf Jhr. Boreel den grond. Gedurende ruim 60 jaar werd de Mariabewaarschool alhier door de families Boreel en van Tuyll van Seroos- kerken bekostigd. Zoo zouden we voort kunnen gaan. Menig zendingsfeest is op Waterland en ook op Beeckenstein gehouden, want de zen ding had een groote plaats in het hart van den overledene. Hij is vele jaren voorzitter der Vereeniging voor inwendige Zending in Noord- holland geweest, gelijk ook van de Nederland- sche vereeniging voor Armenzorg en welda digheid. Een zeer groot deel van de oppervlakte onzer gemeente behoorde aan den overledene, n.l. de landgoederen Waterland en Beeckenstein en vroeger ook Meervliet, alle drie naast elkaar aan den Rijksweg gelegen, verder het Velser- en Heereduin, dat prachtige stuk natuurschoon met bosch en duin te IJmuiden-Oost. In dit terrein is ook de familiebegraafplaats de Kik- vorsch, waar het stoffelijk overschot ter aarde zal worden besteld. De stoet vertrekt vanuit Huize Waterland alhier en gaat langs de Goede Herderkerk aan den Velserduinweg te IJmui den. Langs de Rembrandtlaan zal de stoet den weg naar de begraafplaats bereiken. EINDEXAMEN RIJKS HOOG ERE BURGERSCHOOL. Voor het eindexamen afd. B. der Rijks Hoogere Burgerschool alhier zijn geslaagd W. H. Blaauboer, D. H. Eynthoven, P. Klomp, H. A. Verbeek, D. N. Alleijn, G. Bos, J. Falk, A. Fournier, P. Franken, mej. G. M. Grauen- kamp, A. A. Homburg, B. Schouten en W. A. Smit, al'en IJmuiden, A. Bangma, mej. A. H. A. M. Bolsius, mej. B. C. Roos en S. R. Ver beek. allen Santpoort, mej. A. D. M. Ensering J. M. W. Hout, mej. G. M. Schaap en J. Koene allen Velsen, W. J. Dambrink en mej. M. Bossen, Driehuis, mej. A. H. Veening, J. Bak ker. M. J. Knipper en W. G. Ribbius, allen Beverwijk. IJMUIDEN De „Viking" in nood nabij Wijk aan Zee. Bijna een scheepsramp in den Door onweersbui overvallen. Zooals wij gisteren heeds hebben gemeld zijn hier door de motorreddingboot aan land ge bracht de heer v. d. Broek en diens zoon, die zich Donderdag met hun zeiljacht de Viking ter hoogte van Castricum bevonden, toen de zware onweersbui zich ontlastte. Nader verne men wij, dat zich ook nog twee badgasten uit Wijk aan Zee aan boord bevonden. Zooals men weet. waren mevr. v. d. Broek en eenige kin deren bij Wijk aan Zee reeds door de reddings brigade van boord gehaald. Omtrent deze avontuurlijke reis, die bijna een noodlottig einde kreeg, vertelde de heer v. d. Broek het volgende: Zijn jacht, de Viking, een kieljacht van 8 M., was van den Helder vertrokken; het doel was IJmuiden. Aan boord bevonden zich de heer en mevr. v. d. Broek en hun vijf kinderen van 8 tot 18 jaar. Ofschoon het weer zich bij het vertrek van den Helder niet bijzonder gunstig liet aanzien, waren de weerberichten van dien aard, dat de heer v. d. Broek meende gerust naar zee te kunnen gaan. Bij Castricum kondigde zich een onweersbui aan door een windstilte. Daarom werden de zeilen gestreken en toen men daar mee nog bezig was, stak plotseling een hevige storm op, die het water hoog opzwiepte. Het x-anke jacht werd omhoog getild en daarna op zij gesmeten. De heer v. d. Broek zond zijn vrouw en de vier jongste kinderen naar de kajuit en bleef met zijn 18-jarigen zoon aan dek. Zij gooiden een dreganker overboord, maar veel gaf dit niet. Toen het noodweer nog heviger werd zond de heer v. d. Broek ook zijn zoon naar beneden en bleef hij dus alleen aan dek. De heer v. d. Broek trachtte van het zeil te redden wat er van te redden viel. Tot overmaat van ramp brak het fokkestag en raakte de heer v. d. Broek met het been bekneld tusschen stag en voorplecht. Zoo, te midden van een kokende zee en wild klaperende zeilen bleef hij bekneld maar ten slotte wist hij na 10 minuten zijn been weer los te krijgen. Toen de bui wat zakte hebben man, vrouw en zoon de zeilen weer wat geklaard, maar de toestand van het zevental aan boord was (Adv. Ingez. MedJ veri-e van aangenaam. Men was dan ook wat blij toen circa half tien de reddingsvlet van Wijk aan Zee langzij kwam. Deze nam me vrouw v. d. Broek en vier kinderen over, doch twee badgasten van Wijk aan Zee, die met de reddingsvlet mee waren gegaan, gingen aan boord van de Viking om ook eens wat te be leven. Te half een kwam de Neeltje Jacoba de Viking te hulp. Zij nam het jacht, met de vier man aan boord op sleeptouw en bracht het veilig in IJmuiden binnen. ONJUISTE BERICHTEN OVER OVERPLAATSING VAN PASTOOR RINKEL. Verschillende mutaties zijn nog hangende. Naar wij van welingelichte zijde vernemen zijn de geruchten oixxtrexxt een eventueele overplaatsing van den heer L. Rinkel, pastoor der Oud-Katholieke gemeente, zeer voor barig. Eveneens is dit het geval met~de bewerin gen als zou pastoor Th. Moleman, thans pas toor te Den Helder, de gemeente te IJmuiden zijn toegewezen. Wat reeds in andere bladen is vermeld over een benoeming van kapelaan J. A. J. van Zanten te Egmond aan Zee tot pastoor te Den Helder, is geenszins officieel. Ware dit wel het geval dan zouden zeker ook de hier boven genoemde mutaties plaats gevonden hebbexx op officleelen grond. Dat de gemeente IJmuiden bovendien nog een kapelaan zou zijn toegewezen, inist op het oogenblik ook allen grond. Wel kunnen wij mededeelen, dat het Epis copaat der Oud-Katholieke Kerk van Neder land plannen beraamt, verschillende muta ties te doen plaats vinden, doch tot nu toe is niets officieels bekend. Mocht 'n officieele afkondiging plaats vinden, welke van zeer veel zaken afhangt, dan zal dit toch waar schijnlijk niet eerder het geval zijn dan over geruimen tijd. Ee- eventueele overplaatsing van pastoor L. Rinkel naar elders was reeds sinds lang hangende, doch door de verkiezing van Mgr. Prof. A. Rinkel tot Aartsbisschop der Oud-Katholieke Kerk van Nederland, kon een zekere verschuiving niet uitblijven. Echter zal het nog geruimen tijd duren eer de te verwachten overplaatsingen een vol dongen feit zullen zijn, vooral nu ook voor de geestelijken de vacantieperiodes aanbre ken. MARKTPRIJZEN van Zaterdag 17 Juli. Tarbot per K.G. f 0.84^-f 0.72 Griet per 50 K.G. f 25—f 11 Tongen per K.G. f 1.70f 1.05 Middelschol per 50 K.G. f 23.17 Zetschol per 50 K.G. f 17—f -4 Kleine schol per 50 K.G. f 14.50—f 4.10 Schar per 50 -K.G. f 50f 3 Tongschar per 50 K.G. f 14 Kleine poon per 50 K.G. f 5.60f 4.50 Groote gullen per 50 K.G. f 8—f 7 Kleine gullen per 50 K.G. f 7.50f 5.90 Wijting per 50 K.G. f 3.60—f 2.10 Makreel per 50 K.G. f 11f 10 Koolvisch per stuk f 0.25f 0.15 Pieterman per kist f 18 Groote hake per 125 K.G. f. 48f 46.50 Middel hake per 125 K.G. f 46.50—f 42.50 Klein middel hake per 50 K.G. f 14.50—f 13 Kleine hake per 50 K.G. f 11—f 6.40 BESOMMINGEN. Trawler: Alkmaar IJM 31 675 manden f 7110. Loggers: KW 78 f 1220; KW 166 f 380; KW 75 f 510; KW 86 f 970; KW 104 f 450 VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Dirkje RO 53 vangst: 525 manden haring en 50 manden divex-sen. Totaal 575 manden. Mary IJM 189 vangst: 125 manden schel- visch. 210 manden braadschelvisch, 80 man den gul. 40 manden radio. 25 manden plat- visch, 20 manden varia, totaal 500 manden, benevens 70 stuks stijve kabeljauw. Hercules IJM 196. vangst: 50 manden schel- visch. 260 manden braadschelvisch, 100 man den gul, 50 manden platvisch, 60 manden makreel. 25 manden wijting, 45 manden va ria. totaal 590 manden. Martha IJM 65. vangst: 7 manden tong, 18 manden tarbot, 25 manden kleine schol, 8 manden groote schol, 15 manden wijting, to taal 73 manden. Gloria IJM 37, vangst: 65 manden schel- visch. 310 manden braadschelvisch. 80 man den gul, 35 manden platvisch. 40 manden makreel. 15 manden wijting, 95 manden ra dio. totaal 640 manden, benevens 310 stuks ijskabeljauw, en 240 stuks stijve kabeljauw. DRIEHUIS TERAARDEBESTELLING G. J. v. d. LINDEN. Onder zeer veel belangstelling heeft gister middag op de begraafplaats Westerveld de teraardebestelling plaats gehad van het stof felijk overschot van den heer G. J. v. d. Lin den, oud-hoofdopzichter van de begraaf plaats Westerveld. Allereerst nam de heer Q. G. van Hoorn het woord namens het bestuur van de be graafplaats Westerveld. Spr. zeide dat de overledene zoovelen de laatste diensten had bewezen en dat men xxu gekomen was, om hem zelf de laatste eer te bewijzen. Wester veld en v. d. Linden waren als één, hij heeft niet alleen plichtgetrouw de laatste diensten aan de dooden bewezen, hij vervulde die taak met zijn hart. De heer J. Innemee, directeur der N.V. Be grafenisonderneming Simplicitas te 's-Gra- venhage, zeide te spreken namens vele on dernemers, om een laatsten gx-oet te bren gen aan aller onvergetelijken vriend. De heer H. Rustige, directeur der begrafe nisonderneming Jac. Rustige en Zn. te Haar lem. zeide dat men hier stond met gevoelens van droefheid, omdat men dezen goeden vriend niet meer zou zien en vernemen zijn goedmoedige critiek. Maar dankbaar moet men zijn nu na jaren van zwaar lijden 't ein de is gekomen. Namens den Bond van Be grafenisondernemers in Haarlem zeide spr. dank voor alle zorg. De Haarlemsche onder nemers hadden een streepje voor, omdat wij hier zooveel kwamen. De heer G. Voet zeide dat het geen ge woonte is. dat verslaggevers bij begrafenis plechtigheden spreken. Maar hier kon spr. niet zwijgen, omdat hij 20 jaar lang de mede werking en hulpvaardigheid van den over ledene had ondervonden; doch meer dan dat. hij had ook al die jaren zijn vriendschap genoten, waarvoor spr. hem hartelijk dankte. Namens het personeel van Westerveld sprak de heer L. van Putten een woord van dank, waarna de tegenwoordige hoofdop zichter, de heer H. J. Velde, sprak. Deze wees er op, dat de overledene van zijn personeel eischte een zoodanige toewijding, dat het was alsof zij steeds een hunner eigen dierbaren ten grave brachten. Vaarwel, beste chef, al dus besloot spr. Ds. J. D. van Calcar, Doopsgezind predi kant te Beverwijk, zeide dat het de wensch van den overledene was, dat spr. hier iets zou zeggen. Spr. had dit diep ontroerd, want hij had deix overledene veel jaren gekend en vaak gesproken. Er is een band, die ook de dood niet verbreekt en dat is de band met God. De organist, de heer H. C. van Heyst, speel de daarna „Ruh'n in Frieden, alle Seelen" van Schubert en bij het uitdragen van de baar „Ase's Tod" uit de Peer Gynt-suite van Edv. Grieg. Bij de groeve hebben de familieleden en vx-ienden bloemen in het graf gestrooid, heeft de oudste zoon een woord van dank tot zijn vader gesproken en heeft Ds. van Calcar na mens de familie vóór de belangstelling be dankt. Er waren kransen uit alle deelen des lands. SANTPOORT CONCERT UITGESTELD. Tengevolge van het ongunstige weer, is het concert, dat Santpoorts Gemengd Dub bel kwartet en het fanfare-korps „Oefening kweekt Kunst" gisteravond in de nis zouden geven, niet doorgegaan. Zoo mogelijk zal het nu Vrijdag a.s. gegeven worden. TURNVEREENIGING SANTPOORT. Moi-genmiddag 2 uur geeft onze plaatselijke turnvereeniging haar jaarlijksche openluclit- uitvoering op het terrein van de R. C. „Brede- rode". Teneinde van deze uitvoering de propa gandistische strekking zoo groot mogelijk te doen zijn, is de 'toegang tot het terrein gratis; men is alleen verplicht een programma te koopen. Voor het begin wordt met muziek een op tocht door het dorp gemaakt. Op het terrein zullen behalve gymnastische oefeningen, ook athletiek-wedstrijden gehouden worden tus schen leden van T. V. S. Alleen de oudste ad- spiranten zullen kampen tegen niet-T. V. S.'ers. zulks als vergoeding voor de teleurstelling, dat hun inschrijving voor de wedstrijden van den K. T. K. niet meer geaccepteerd kon worden, doordat de termijn van inschrijving reeds voorbij was. Zij zullen nu tegen jeugdige Haarlemsche athleten kampen. OVERVEEN WAT DE JULIANASCHOOL LEVERDE VOOR HET M. O. Van de O. L. School, de Julianaschool, hoofd de heer W. R. Jansen, slaagden dit jaar: 1. Voor het Kennemer Lyceum: Hans Hocke Gerrit Kaars Sypesteyn, Karl Heinz Hein- ken, Arthur Wilhelm Heinkexx, Ineke Lahne- man, Bert van Engen en Herman Lanson. 2. Voor het gymnasium: J. D. van Asch, Antoinette Halbertsma exx Willem Lagerwei-f. 3. Voor H. B. S. B: Willem Jansen en Ja- hanna de Beer. 4. Voor H. B. S. A: Frits Boldingh, Herbert Kaling en Egbert ter Horst. 5. Voor de Middelbare school voor meisjes: Joha. Dop, Lenie Kater, Mennie van der Veen, Mies Stegeman, Reina Lolkus, Elisabeth Hansen, Jetty da Costa en Mary Nijkerk. ZANDVOORT 't Casino gaat open. Een besluit voor Zandvoort van belang. Met een groot aantal wei-klieden en schoon maaksters is men op 't qogenblik bezig het Casino van binnen en van buiten schoon te maken en op te knappen, 't Gaat alles in een snel tempo en dat is wel noodig ook, daar 't in de bedoeling ligt in het midden der vol gende week te openen. Door een kern van leden van de sociëteit Monopole werd 't Casino gehuurd speciaal met het oogmerk om door het brengen van alle mogelijke amusement het belang van Zandvoort te dienen. De heer G. Kiefer, exploitant van Mono pole, werd aangezocht de algemeene leiding op zich te nemen. Over de exploitatie kunnen we op 't oogen blik nog niet in bijzoixderheden treden, doch dat de heer Kiefer er iets bijzonders van zal maken, wordt door velen verwacht. Niet alleen het gebouw, ook de terrassen zullen in gebruik worden genomen en een of meer eerste klasse bands zullen voor de noodige dansmuziek zorgen. We zijn er van overtuigd, dat dit bericht door geheel Zandvoort, maar speciaal door de bewoners van 't Noordelijk deel, met vreugde zullen begi-oeten. Te lang reeds heeft dit massale gebouw, ten prooi aan allerlei weers invloeden, leeggestaan. Veel te lang heeft dit leegstaande gebouw de geheele omgeving zal worden begroet. Te lang i*eeds heeft dit overheerscht en er een stempel van verlaten heid op gedrukt. Volgende week zullen de lichten weer ont stoken worden en zal er weer leven en vertier komen in deze omgeving. Langs de mooie Noordboulevard zullen de auto's af en aan rijden. Niet alleen het Noox-delijk deel, ge heel Zandvoort zal herademen, nu 't ziet, dat er nog menschen zijn, die de toekomst van Zandvoort niet donker inzien; die den moed en ondernemingsgeest hebben om in dezen tijd een gebouw als 't Casino in exploi tatie te bi'engen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Alida, dochter van K. v. d. Kruk en A. Otter, Haltestraat IA. Maartje Wilhelmina, dochter van H. v. d. Mye en A. A. Sadzio, Wil lemstraat 6. Ondertrouwd: K. A. E. Heltmann en C. M. Schroeder, Zandvoortschelaan 1. Gehuwd: A. Keur en J. A. A. van der Mije, Ten Katestraat 20. Overleden: C. Zwemmer, echtgenoote van P. L. Rietdijk, oud 56 jaren. STICHTING VALKENHEIDE. Door de stichting Valkenheide wordt op Dinsdag a.s. een speldjesdag georganiseerd ten bate van het opvoedingsgesticht Valken- heide voor jongens en meisjes van alle Pro- testantsche richtingen. Wie een of meer uren wil helpen de speld jes aan „den man" te brengen kan zich daar voor aanmelden in de Regentesselaan no. 3. HET BLAUWE COMTTé. Heden organiseert het Blauwe Comité een bloempjesdag. VERZET TEGEN DE POLITIE. De vischventer F. M., die Vrijdagmiddag in de Hobbemastraat in overtreding was, ont ving hiervoor een goed bedoelde waarschu wing van een agent van politie. Toen deze daarna een gewicht van zijn driewielige bak fiets nam, ter controle van de IJkwet, wond M. zich zoo op, dat hij den agent te lijf wil de. Na hevig verzet werd M. door den agent overmeesterd en naar het politiebureau over gebracht. HAARLEMMERMEER AUTO-RIT VOOR OUDEN VAN DAGEN. De Oranjevereenigixxg te Vijfhuizen is voor nemens ook dit jaar weder een auto-rit voor ouden van dagen te organiseeren. Omtrent den daarvoor te kiezen dag en ide plaatsen die zullen worden bezocht, zal nog nader een be slissing worden genomen. GESLAAGD. In ,,'t Withof" te Etten (N.Br.) zijn geslaagd voor lingerie: Willy van Hamelsveld; voor costumière: Marie Beei-s, Anny van Duin, Jo Suidgeest, Henny Visser, Belly Zwager; voor costumière en coupeuse: Nelly v. d. Geest en Maartje Nel, allen leerlingen vaxx de St. Jo- sephschool te Hoofddorp. BENNEBROEK GEVONDEN VOORWERPEN. Twee kaarten met opschrift Persfotografen. Kodaktoestel. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: M. L. van Putten geb. Dorsman, zoon; F. A. van Gaaien geb. Mol, dochter; L. van Brugge geb. de Jongste, dochter. Overleden: H. H. Valstar, oud 29 jaar. OndertrouwdA. van Beelen en M. C. Bouw meester; E. J. Hogervorst en H. G. Vex-zand- voort. Getrouwd: G. M. van Altena en P. J. Lam- merse. HILLECOM BOTSING. Vrijdagmiddag kwamen op de Leidschestraat twee fietsrijdende jongens met elkander in botsing; een van hen kwam zoodanig terecht dat hij met een hersenschudding per zieken auto naar zijn woning moest worden vervoerd. AANHOUDING. Door de politie is in verzekerde bewaring gesteld A. H. S., verdacht van verduistering- van verschillende goederen. Heden is 'hij voor den Officier van Justitie te Haarlem geleid. EXAMENS. Onze plaatsgenoot, de heer A. A. C. van Bemmelen is geslaagd voor het Mercurius- idiploma. boekhouden. Verder slaagde voor het M.U.L.O.-examen B. G. H. Menses. GUNNING. Bij onderhandsche aanbesteding is gegund aan het aannemersbedrijf A. J, Seysener het bouwen van een woon- en winkelhuis annex bakkerij aan den Binnenweg te Heemstede. OPBRENGST BLOEMPJESDAG. De bloempjesdag gehouden ten bate der Kleuterschool „Wilhelmina" heeft f 45.11 op gebracht. DE WERKLOOSHEID. Deze week daalde het aantal werkloozen beneden de 200; er waren er nu 183 tegen 240 in de vorige week. Het bloembollenbedrijf telt nog 96 wei'kloozen. Voor den inhoud dezer rubriek stelt Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, ge-plaatst oj niet geplaatst, -wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. (Is reeds ln een deel eener vorige oplagf geplaatst.) Een merkwaardig citaat. Het Comité Hulp aan Spanje vraagt in een ingezonden stukje in het nummer van 14 dezer bij herhaling om bijdragen ten behoeve van de Spaansche kinderen, die te lijden hebben tengevolge van den burgerooi-log. Tot dat doel vermaant dit comité den lezer, eventueele principieele bezwaren ter zijde te stellen en een offer te brengen uit liefde en gewetensdi-ang. Het comité verzuimt evenwel, daarbij de verzekering te voegen, dat giften die het Ne- derlandsche publiek zou willen afstaan, ge lijkelijk ten goede zullen komen aan Spaan sche kixxderen, die tot beide in Spanje strij dende partijen behooren, liefst met vexvnel- ding wie deze vei'deeling zal controleeren. Zou het comité Hulp aan Spanje deze verzekering niet alsnog willen afleggen? Het lijkt anders zoo erg op een inzameling niet ten behoeve van alle noodlijdende Spaansche kinderen maar ten behoeve van een der partijen in den Spaanschen burgerooi'log. Wat anders te denken van het in bedoeld ingezonden stukje opgenomne citaat uit het gedicht Het snelverband van Martien Bever sluis? Zeker, dit citaat bevat hooggestemde ge dachten en werkt zonder meer stellig op ons gevoel. Maar het comité Hulp aan Spanje vergat er bij te voegen, dat het slot van dit „gevoelig" gedicht als volgt luidt: Dan wordt dit windsel tot beginsel Der grootste solidariteit Want Spanje nu en morgen Holland. Geen halt! De wereld moet bevrijd! Is het comité Hulp aan Spanje bijgeval ook overtuigd, dat na Spanje Nederland" aan de beurt moet komen? Persdienst N.SB. Ronselaar te Utrecht aangehouden. Twee jongemannen zouden door zijn bemiddeling naar Spanje vertrekken. Donderdag heeft de Utrechtsche po litie op het Centraal-station aldaar twee jonge werkloozen aangehouden, die gereed stonden naar Spanje te ver trekken om dienst te nemen bij de regeeringstroepen. Er bestond reeds eenigen tijd bij de politie het vermoeden, dat er in Utrecht geronseld werd en in verband daarmede had de i-echerche het oog gehouden op een perceel, waar men meende, dat de menschen werden aan geworven. Iedereen, die dit perceel binnenging, werd na zijn vei-trek nauwkeurig gevolgd, met het resultaat dat de beide hierboven genoemde mannen op het centraal station wer den aangetroffen. De man die zijn bemiddeling had verleend is door de politie gearres teerd en aan een verhoor onderwor pen. Nadat tegen hem proces-vei-baal was opgemaakt is hij heengezonden. Britsche voorstellen door Italië en Duitschland aanvaard. Als basis voor besprekingen. LONDEN, 16 Juli (Reuter). Na een vergadering van een uur heeft het voltallige niet-inmengings- comité op verzoek van den Franschen gedelegeerde, ambassadeur Corbin, de beraadslagingen om 12 uur verdaagd. Voor de verdaging had de voorzitter van het comité, Loi-d Plymouth, de Britsche bemiddelingsvoorstellen in gediend, waarop de Italiaansche ge delegeerde, Grandi, en de Duitsche gedelegeerde, Von Ribbentrop, een redevoering uitspraken, waarin zij de voorstellen als grondslag voor de besprekingen aanvaardden. Coirbin verzocht evenwel hem nog eenigen tijd te laten om hem in staat te stellen nadere instructies van zijn regeering te verki-ijgen. De Russische vertegen- woordiger, Maisky, heeft vanmorgen het woord niet gevoerd. De vergadering komt vanmiddag om vier uur weer bijeen. PERSONALIA. Op het medisch examen voor het diploma pédicure (Haarlem's Opleiding-Instituut Raamvest 1) slaagdexx: mevr. BrandtHazen berg, Haarlem; J. Oerlemans, IJmuiden: mej. v. Diggelen. Beverwijk; G. Th. de Rooy, IJmui den en G. Verhoef, IJmuiden. Afgewezen een. BLOEMENDAAL. HET NIEUWE RAADSLID. Naar wij vernemen is het nieuwe soc.-dem. gemeenteraadslid mevr. Romeyn geb. Schols, voorzitster van de soc.-dem. vrouwenclub te Bloemendaal. Ir. Ch. G. Cramer die aftreedt als raadslid van Bloemendaal. BURGERLIJKE STAND VELSEN Bevallen: W. Schil thuizen—Sluimer, d., Bloemstraat 136, IJmuidexx; M. E. BeenThe- sing, Engelmundusweg 53, IJmuidexx; M. J. v. d. VeldtBooij, z., Noorderdorpstraat 14, Santpoort: M. A. Tijms—Visser, z., Bik- en Ar- noldkade llrd., IJmuiden; J. Bakker—van Eerde, d„ Pres. Steijnstraat 49 rd., IJmuiden; M. v. d. BosZoon, z., Walravenstraat 19, Vel sen (N.)G. Lopes CardozoBraasem, d., Sta tionsweg 96, Velsen; M. Vlegels—Rijkhof f, d., Heidestraat 11, IJmuiden (O.); J. A. Hollen- bergAalbersberg, z., Tuindersstraat 68, IJmuiden (O.)W. II. Götte—Elfrink, z., Cre- merlaan 90, Santpoort; A. J. van Vuuren—Jo- ehems, z., Seinpostweg 17, IJmuiden; M. A. H. JonkerWolffers, z., Kerkerinklaan 9, Santpoort; D. vaxx SplunterGroot, z., Schreu- derstraat 60, Velsen (N.)M. MetzelaarFa tels, d., Koningsweg 178, Velsen (N.) Overleden: G. J. van der Lixiden, echtgenoofl van A. Berghuis, 49 j., Duin- en Kruidberger- weg 14, Santpoort; H. de Jong, echttgenoot van A. M. Pelk, 57 j., Schulpweg 82, Velsen (N.)M. Mantel, weduwe van G. Kromhout v. d. Meer, 78 j., Koningsweg 234, Velsen (N.) Ondertrouwd: N. Kossen exx A. J. Agter, Trompstraat 126, IJmuiden; H. J. v. d. Valk en J. van Beien, Huijgenstraat 16, IJmuiden; J. van Beien exx N. Homburg, Havenkade 25, IJmuiden; L. Spruit en C. A. Roos, Kompas straat 59, IJmuiden; J. Ellen bijgenaamd Ottert exx M. C. ten Boom, S. v. Gelderstraat 31, Vel sen N.; C. Naxxne en L. Jansen, Ogelwight- straat 1, Velsen (N.); J. A. Eekes en C. P. Ver- kooijen, Velserduixxweg 87, IJmuiden (O). Gehuwd: R. F. Verhoevexx exx J. W. J. E. Wul- fers, Paltzerweg 95, de Bilt; J. A. Buijck en E. Fluit, Westkolk 52, Spaarndam (Haarlem); F. Meier en J. M. van 't Hoff, Henxmerfortexi 15, Essen (Dl.); C. L. Ketting en M. Th. ten Hoorn, Elzenstraat 3, IJmuiden: J. C. F. Ho- gerheijde en C. M. van Bakel, Noorderdorp straat 4, Santpoort; J. van Calcar exx C. Dek ker, Modesto, Californië; W. vaxx Popta en E. Vissers, Vareniusstraat 12, IJmuiden; A. C. Visser en A. Visser, Kanaalstraa.t 154, IJmuiden. HAARLEM, 16 JuK. Bevallen: 14 Jixli: J. A. de Wit—v. Eek, z., 15 Juli: I. Franken—Salomon, d., J. Teeuwen v. Westerhoven, z., M. de Boer—Vogt z Overleden: 14 Juli: I. Smit, 75 j., de Wit- straat, 16 Juli: F. J., 6 j., d. v. H. Voorhof, Pres. Steijnstraat.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 14