HAARLEMSCHE VOETBALBOND HAAkLEMSCHE VOETBALBOND VOETBALNIEUWS MOTORSPORT. OLYMPISCHE SPELEN HONKBAL KRACHTSPORT KAATSEN MAANDAG 19 JU ET 1937 HAAKJEMS DAGBLAD S SECRETARIAAT; DUVENVOORDESTRAAT 62 HAARLEM TELEFOON 14569 OFFICIEELE MEDEDEELINCEN Spreekuur. Gedurende de maanden Juli en Augustus wordt geen spreekuur gehouden Zij die een onderhoud wenschen kunnen dit schriftelijk aanvragen. Materiaal seizoen 19371938. Het mate riaal voor het seizoen 19371938 is aan H.H. Secretarissen toegezonden. Voor of op 15 Augustus a.s. moeten aan het Bondsbureau zijn ingezonden: De ledenopgaven; de inschrijvingen voor den Stads Editie- of Kennemerland beker, de inschrijvingen voor het Juniorentournooi om den van v. d. Aart-beker; de inschrijving voor de competities en de gegevens voor het adres boek 1937—'38. Wijziging secretariaat. Het secretariaat voor H. V. B. zaken van de vereeniging Haar lem zal in den vervolge worden waargenomen door den heer H. L. Baum, Leidschevaart 468 rd. te Haarlem. Adresverandering. De Secretaris van de H. F. C. „Swastika" is verhuisd naar Ceder straat 13 te Haarlem. Telefoonaansluiting. De Secretaris van de B. V. C. ,.Bloemendaal" zal met ingang van 1 Augustus telefonisch zijn aangesloten onder No. 468 Santpoort. Scheidsrechterscommissie. De Secretaris van de Scheidsrechterscommissie, de heer N. J. Twisterling, is van 17 tot en met 28 Juli afwezig. Nederlaag wedstrijden. Aan de vereeniging Kenau is toestemming verleend tot het houden van Nederlaagwedstrijden in de maand Augustus 1937. StorDivogels—A. D. O. (7—4) Tot besluit van de Utrechtsche Sportweek speelde Stormvogels een wedstrijd in het Utrechtsche Stadion tegen A. D. O. De voorhoede speelde in deze ontmoeting zeer productief. Vooral Prins, die 3 doelpun ten voor zijn rekening nam, had een groot aandeel in de overwinning. De overige doelpun ten werden gemaakt door Van der Steen (2), Schoorl en- Van Opbergen. Van laatstgenoemden jeugdigen speler kan Stormvogels nog pleizier hebben. Hij vertoonde een aardige balcontröle. In het veld toonde de andere jeugdige Stormvogels-aanvaller, Woudenberg, weer knap werk. Jammer dat hij nog niet wat meer aan schieten toekomt. De proef met Tol op de spilplaats mag als geslaagd beschouwd worden. Deze enthousiaste speler heeft veel werk verzet. Wilderom als links-midden toonde zich hier nog wat on wennig; zijn plaatsen was zwak. Dit was ook niet de sterkste zijde van Bravenboers spel, maar overigens bleek deze speler weer lastig te passeeren. De achterhoede was niet zoo goed als ge woonlijk, wat niet te verwonderen is, daar Stormvogels met reserve-backs in het veld kwam, van wie Jongsma nog links- in plaats van rechtsback speelde. Toch hebben zij be ter gespeeld dan de 4 tegenpunten zouden doen vermoeden, want in de eerste plaats had Hollenberg minstens één doelpunt kunnen voorkomen en dan moet men bedenken, dat de Haagsche voorhoede lang niet slecht speelde. Tenslotte mag zeker niet onvermeld blijven dat de Utrechtsche Sportweekcommissie zich een waardige gastvrouwe toonde. ,,Enschedé"-juniores bij R. C. H. Evenals vorige jaren is het bestuur van R. C. H. er in geslaagd, de junior-leden een uit stapje te laten maken, met als tegenprestatie, dat R. C. H. enkele dagen als gastheer fun geert. De Sportclub „Enschedé" heeft zich be reid verklaard, de juniores van de Racing te huisvesten, maar volgens afspraak komen de jeugdige vrienden van Enschedé" eerst naar Heemstede. Het bestuur van R. C. H. is dank baar. dat de leden weer bereid gevonden zijn, aan één of meer-jongens van „Enschedé" lo gies te verschaffen. Zaterdag 24 Juli, 's avond half zeven, komt het gezelschap aan bij het restaurant in het Heemsteedsche Sportpark voor de ontvangst, waarna de jongelui voor het verdere gedeelte van den Zaterdagavond aan de hoede van de pleegouders worden toevertrouwd. Zondag 25 Juli worden wedstrijden georga niseerd, waarvoor het volgende programma is samengesteld: 10 uur: R. C. H. aEnschedé b R. C. H. cEnschedé d 11 uur: R. C. H. b-Enschedé a R. C. H. dEnschedé c 12 uur: Lunch (tijdens lunch Honkbal- ^vedstrijd). 2 uur: R. C. H. bEnschedé b R. C. H. d-Enschedé d 3 uur: R. C. H. aEnschedé a R. C. H. c-Enschedé c. De wedstrijden zijn circa 4.15 afgeloopen. Daarna komen de jongelui weer onder de hoe de van hun pleegouders. Op Maandag 26 Juli zijn alle deelnemers present voor het Stationsgebouw (ingang), des morgens 7.30 uur, voor een uitstapje naar IJmuiden voor een bezichtiging der havens, sluizen, vischhallen, waarna ze een boottochtje door de havens maken om vervolgens op het strand een bad te nemen en balspelen te houden. De aankomst te Haarlem is vastgesteld op pl.m. 4 uur, op welk tijdstip de jongelui weer van het station moeten worden gehaald. Het vertrek uit Haarlem naar Enschedé is vastgesteld op 7 uur van de Parklaan, Spaarne zijde. Het bestuur spreekt den wensch uit, er in te mogen slagen, deze dagen voor de Ensche- désche sportvrienden tot onvergetelijke dagen te maken. De Wereldkampioenschappen. ENGELAND DOET NIET MEE Naar de Engelsche Voetbalbond in een brief aan den Franschen Voetbalbond heeft mee gedeeld. zal Engeland na overleg tusschen de bonden van Engeland, Schotland, Wales en Ierland niet aan de wereldkampioen schappen 1938 deelnemen. De voornaamste oorzaak is wel het feit. dat Groot Brittannië niet i:i staat is, in de maanden na de offi- cieele sluiting van het seizoen een behoor lijke representatieve ploeg op de been te brengen. Jaarvergadering in het gebouw „Zang en Vriendschap". Belangrijke rede van Voorzitter A. van der Aart. Het Bestuur van den Haarl. Voetbalbond, dat in de jaarvergadering van Zaterdagavond in zijn geheel herkozen is. V. 1. n. r.: M. Ponsteen, commissaris; B. Kluit, secretaris; A. van der Aart, voorzitter; Ch. Boeree, penningmeester; C ,H. Vrugt, vice-voorzitter; J. A. van Gemerden en H. Scheen, commissarissen. Zaterdagavond half acht opende de voor zitter, de heer A. van der Aart, deze zeer druk bezochte vergadering in het gebouw „Zang en Vriendschap", aan de Jansstraat. De voorzitter heette in het bijzonder den heer P. Dankelman, eere-lid van den H. V. B., welkom. Daarna hield spreker zijn openings rede, die volgens hem niet lang behoefde te zijn, omdat het door den secretaris, den heer B Kluit, samengestelde jaarverslag zóó uit voerig is, dat hij in herhalingen zou moe ten vervallen. Spreker betreurde het, dat de competitie in het afgeloopen seizoen zoo lang geduurd had. er is n.l. van 13 September 1936 tot 13 Juni 1937 gevoetbald, hetgeen hij rijke lijk lang vond. Hij vond het jammer, dat in het gebied van den H. V. B. geen enkele K. N. V. B.-club het tot een kampioenschap had weten te brengen. E. D. O. struikelde helaas in het gezicht van de haven en R. C. H. en Bloemendaal moeten in het aanstaande sei zoen hun geluk in een lagere afdeeling gaan beproeven. De voorzitter sprak den wensch uit, dat het verloren terrein door deze clubs spoedig mag worden herwonnen. Met betrek king tot het kampioenschap van Haarlem merkte spreker op, dat de afwerking van het programma ook dit seizoen weer te wenschen had overgelaten. Hij wilde de clubs geen verwijt maken, doch constateerde, dat er, zooals steeds van een vlotte afwerking geen sprake was geweest. De vereeniging „Haar lem" werd door den heer Van der- Aart ge- lukgewenscht met het behalen van het kam pioenschap en „Zandvoort" met het ver overen van den H. V. B.-beker. Den algemee- nen toestand van den bond acht spreker zeer bevredigend, doch hij wees er op, dat er ver schillende clubs door de groote werkloosheid onder hun leden met schier onoverkomelijke moeilijkheden te kampen hebben. Spreker had bewondering voor de wijze, waarop deze clubs zich er doorheen sloegen. Het leden tal van den H. V. B. bedraagt ruim 5700. In 1939, als de bond zijn veertigjarig bestaan viert, moet dit aantal tot 6000 zijn gestegen. Helaas moest de heer Van der Aart er van gewagen, dat er in den H. V. B. soms ruw ge speeld wordt, al keurde hij een geuite bewe ring, dat voetbal in den H. V. B. levensge vaarlijk zou zijn, sterk af. „Zóó erg is het ge lukkig niet", zei de Voorzitter, „doch het is wel zaak, dat de verenigingsbesturen in dit opzicht aan de zijde van het bondsbestuur staan en mede helpen het ruwe spel geheel te doen verdwijnen". De middenweekcompe- titie, die in het afgeloopen seizoen voor het eerst is ingesteld, voorziet volgens spreker in een behoefte Hij toonde zich dankbaar voor de medewerking, die van de Opr. Hrl. Crt. en van Haarlem's Dagblad was verkregen. Nadat de heer Van der Aart de successen van het H. V. B.-elftal, dat den Moorman beker veroverd heeft, gememoreerd had en dank had gebracht aan de vele commissies, die het mogelijk hadden gemaakt, dat de organisatie van den bond was, zooals die zijn moet, werd overgegaan tot de afwerking van de agenda. De notulen der vorige vergadering, alsmede het verslag van den secretaris over het afge loopen seizoen werden goedgekeurd. De heer P. Dankelman, (Haarlem) drong er bij het bestuur op aan, ook maatregelen te treffen, indien de temperatuur voor voet bal te hoog is. Niet alleen 's winters bij on gunstig weer, maar ook 's zomers bij heet weer behoort er niet gevoetbald te worden. Op 6 Juni had een H. V, B.-speler tengevolge van de hitte een zonnesteek gekregen. Derge lijke dingen kunnen worden voorkomen, als de scheidsrechters bij zulk een temperatuur niet laten spelen. De voorzitter merkte op, dat ook het H. V. B.-bestuur een tegenstander was van zomer - voetbal, doch dat het niet mogelijk was een datum te bepalen, waarop de competitie moet ophouden. In Juni kan het soms kou der zijn dan op een warmen April-Zondag. Niettemin zal dit punt de voile aandacht van het bestuur hebben.' De begrooting werd goedgekeurd, evenals het bestuursvoorstel betreffende de contri butie, den leeftijd van leden der scheids rechterscommissie en het instellen van een terreinfonds. Over het laatste punt werd lang gesproken. Tenslotte werd bepaald, dat clubs zonder borgstelling in bepaalde gevallen een ren teloos voorschot van den bond kunnen krij gen, dat een bedrag van f 100 per vereeni ging en van f 500 in totaal niet overschrijdt. De heer Van der Aart werd bij acclamatie tot voorzitter herkozen. Voor twee commissarisplaatsen waren drie candidaten. Op den heer J. A. van Gemerden werden van de 182 stemmen 174 stemmen uitgebracht, op den heer H. Scheen 118 en op den heer D. Schornagel 52. De heeren Van Gemerden en Scheen werden dus herkozen. In de kascommissie werden benoemd de heeren De Korte en Peeters; over de heeren De Wijs en Stevens zal een schriftelijke her stemming worden gehouden. Een motie van „S. V. 1934", om het eerste elftal van deze vereeniging in de derde klasse en het eerste elftal van „Kemphaan" in de tweede klasse te plaatsen, vond geen instem ming. Aan het slot van deze geanimeerde ver gadering reikte de heer Van der Aart medail les en diploma's aan de kampioenselftal len uit. De int. motorzesdaagsche geëindigd. Dc motorrijders onderweg", tijdens de zes- daagsche wedstrijden in Engeland, waarin onze Nederlandsche deelnemers een buiten gewoon fraai succes boekten. Uit Nottingham: Zaterdag is de motorzes daagsche geëindigd met de snelheidsproef op het. circuit van het Donington-park. Het Nederlandsche a-team, bestaande uit de rij ders Van Hamersveld, Moejes en Bakker Schut., behaalde een fraai succes door met 14 sec. voorsprong op het Duitsche B.M.W.-team de internationale zilveren vaas te winnen. De international trophy werd door de Engel sche ploeg met succes verdedigd. Met tien seconden verschil op Duitschland behield Engeland de trophy en daarmede het recht, om het volgend jaar de zesdaagsche wederom te organiseeren. In totaal kregen 111 renners, die de zes daagsche zonder strafpunten hadden uitge reden, een gouden medaille, waaronder acht landgenooten. De Spelen 1940 in het Meiji-slirine stadion te Tokio. Uit Tokio: De Japansche minister van binnenlandsche zaken Baba heeft thans defi nitief beslist, dat de Olympische Spelen in 1940 in het Meiji-Shrine stadion te Tokio zullen worden gehouden. Daarvoor zal dit stadion verbouwd en vergroot worden. Uilvoering T. V. S. Na de zoo geslaagde weg-estafette van 11 Juli gaf de ijverige T. V. Santpoort onder lei ding van haar directeur, den heer W. Mars man, Zondag een uitvoering met wedstrijden. 's Morgens vingen reeds de athletiekwed- strijden voor adspiranten aan. 'sMiddaks werd een optocht met muziek gehouden naar het R. C. B. terrein, waar verschillende gymnastiek- nummers werden gegeven, die afgewisseld werden door atletiekwedstrijden. Aan de laat ste namen ook Haarlemsche U. L. O. leerlin gen deel. Hoewel de nummers elk voor zich op peil stonden, kon het geheel niet bekoren. Het pu bliek zag dikwijls weinig of niets. Deze jaar- lijksche T. V. S.-middag zal noodzakelijk an ders moeten worden ingericht, wil men en dat is toch het doel propaganda maken. Normaler werk zonder hiaten zal daarom geboden zijn. Maar. zooals gezegd, de nummers afzonder lijk mochten worden gezien. Als gymnastiek werden te zien gegeven algemeene vrije oefe ningen, ringen, staafzwaaien en brug. De ruim te-werking, zoo verschillende met die in de zaal. speelde verschillende dames parten, maar in elk geval was te zien ook aan brug dat het dameswerk vooruit gaat. De voornaamste athletiek-uitslagen luiden: Jongens. 100 M. hardloopen: G. v. Balen Blanken 12.6 sec., verspringen dezelfde 5.48 M„ speerwerpen B. v. d. Wateren 33.12 M., esta fette 4x100 M. 54.8 sec. Dames. 80 M. hardloopen: A. Nol 11.8 sec., vèrspringen A. Nol 4.25 M.. discuswerpen W., Bakker 17.70 M.. estafette 4x100 M. 60.8 sec Heeren. 100 M. hardloopen: T. Piek 13.2 sec.. 400 M. hardloopen T. Piek 1 min. 12.8 sec. E. D. O.-H. H. C. (20-7) In den Zondagmorgen gespeelden wedstrijd E.D.O.H.H.C. verscheen E.D.O. met: Schij- venaar, Van den Born. Kelder, Van der Put ten, C. Zandstra, Augustinus, Kr. Zandstra, Hofstra en Van der Schalie. Voor H. H. C. sloegen achtereenvolgens: Van den Heuvel Rijnders, Jan Hartog, Mulder. J. Baas. Moll, De Weers. D. Baas, Pijnakker en Van der Lande. Voor E.D.O. stond eerst Van den Born op de plaat. In de derde inning maakte hij echter een fout, gaf hij tweemaal vier wijd en werd tweemaal geslagen. Toen werd hij vervangen door Schijvenaar die verder den geheelen wed strijd uitwierp. H. H. C. begon met Moll als werper. Na de tweede nul gaf deze echter nog drie maal vier wijd, waardoor automatisch twee spelers bin nen kwamen. Van den Heuvel Rijnders moest er aan te pas komen om met drie slag de der de nul te forceeren. In de tweede beurt ver ging het Moll vrijwel net zoo en weer moest Van den Heuvel redding brengen. Deze bleef de volgende beurt op de plaat, maar werd, toen er negen man aan slag geweest waren, ver vangen door Pijnakker. Al spoedig werd het echter ook met dezen werper sukkelen en toen wisselden de twee laatstgenoemden weer. Uiteraard was er door dat gebrekkige werpen door E.D.O. al een aardige voorsprong behaald. De beide eerste beurten beperkten zich nog tot elk twee runs, maar in beide viel de derde nul toen nog drie honken bezet waren. In de derde beurt steeg de score sneller. Niet alleen dat weer vier spelers een vrijen loop kregen, maar Van der Putten en Augustinus gaven goede slagen, terwijl in het veldwerk van H. H. C. meerdere fouten werden gemaakt. Pijnakker wierp al voor de tweede maal ver over het eerste honk heen en De Weers deed hetzelfde over de thuisplaat. In de vijfde beurt kreeg E.D.O. zes spelers binnen, hoewel toen door H. H. C. ook wel goede dingen gedaan werden. Mulder deed in het verre veld een schitteren de vang, waardoor Van der Schalie uitging en kort daarna deed Jan Hartig een haast nog mooier vang. eveneens in het verre veld. D. Baas, die met De Weers van honk had geruild, zorgde met een prachtworp dat Van der Put ten het eerste honk niet haalde. Overigens was het veldwerk echter zoo zwak, dat met slechts één honkslag van Van den Born nog zes pun ten behaald werden. Aan beide zijden werd een keurig dubbelspel genoteerd. In de derde beurt ving Hofstra Pijn akker uit, waarna hij met Van den Born op het tweede honk ook nog De Weers slachtoffer maakte. En in de vierde beurt speelde Pijn akker den bal naar Van den Heuvel Rijnders, zoodat Kelder uit was. Van den Heuvel wierp zuiver naar het derde honk, waardoor Van den Born een nul haalde. De cijfers der innings zijn: H.H.C. I: 21100021 totaal 7 E.D.O. I: 2252612X totaal 20 Door deze overwinning blijft E.D.O. haar kampioenskans behouden. Blauw Wit won ech ter Zaterdag ook en dus is de kans nog niet vergroot. V. V. G. A.-Haarlem (6-11) Haarlem probeerde het Zaterdagmiddag te gen V.V.G.A. eerst met Veenhof op de werp- plaat. In de tweede beurt wierp De Mon en in de derde Veenhof weer. Toen vond deze het echter welltjes en liet hij verder het werpen aan De Mon over. Dat was jammer voor V. V. G. A., want de ambtenaren mochten dat wer pen van Veenhof wel. Lesterhuis, Bronchel en Ensel gaven eenhonkslagen, Bosman en Meen- horst maakten er slagen van twee honken van. Dat waren vijf honkslagen die aan V. V. G. A. evenzooveel runs opbrachten. In dienzelfden tijd had Haarlem nog niet één run kunnen behalen. In het begin was het werpen van Meenhorst de zwarten te goed en daarna sneuvelden zij dank zij het goede veld werk. Kloos had door een fout van den eer sten honkman een kans gehad, maar ging nog op het thuishonk uit. Dijkhuizen kwam door vier wijd op de honken, maar stond er nog toen Veenhof, Wulfhorst en Maree al uit wa ren. Een honkslag had nog niemand gegeven. Het gevolg was dat V. V. G. A. na drie innings met 5—0 voor stond. In de vierde beurt eindigden beide partijen met nul, maar daarna veranderde het aspect geheel. De Mon zorgde dat V. V. G. A. vrijwel geen kans op een punt meer kreeg. In de zeven door hem geworpen innings wisten slechts twee spelers, Bronchel en Bosman, den bal één keer goed te raken. Alleen in de vijfde beurt kwamen vier spelers aan slag, overigens waren het er telkens niet meer dan drie. Zes tien maal bezorgde De Mon hun een nul, ter wijl de overigen vielen door goed veldwerk. Kloos had een keer succes met een goeden worp naar het derde honk en Mazee deed in het verre veld een keurigen vang. Door een fout op het tweede honk kreeg V.V.G.A. er nog één punt bij, zoodat het totaal zes werd. Haarlem kwam echter in de tweede helft pas goed op streek. Tweehonkslagen van Ma- zee en De Mon, eenhonkslagen van Hunik, Ad. Hinze, Veenhof, Dijkhuizen, Wulfhorst en Langereis zorgden dat nu geen beurt meer zonder runs eindigde. In de zevende beurt werd het totaal der V.V.G.A. bereikt en flink over schreden. Dat dit kon gebeuren was vooral de schuld van een gemiste vangkans in het verre veld. Dezelfde speler die Langereis had uit- gevangen, miste De Mon. Vlak hierop kreeg Kloos drie slag, zoodat de beurt nu uit had kunnen zijn. Nu kwamen echter nog zes man aan slag, totdat Mazee voor de derde nul zorg de. Wulfhorst stond nog op het honk, maar de vier spelers voor hem waren al over de thuisplaat. Dat was dus wel een dure fout. De cijfers der innings zijn: Haarlem: 0-0-0-0-3-1-5-1-1 totaal 11 V. V. G. A.: 2-0-3-0-1-0-0-0-0 totaal 6 De overige uitslagen. Blauw Wit: Ajax: Zeeburgia: Haarlem II: S.H.E.L.L.:, E.D.O. n: H. H. C. II: A. F. C.: H. H. C. III: Schoten: E. D. O. I: R. C. H. III: R. C. H. H: R. C. H. IV: Schoten II: Swastika 0-1-9-6-3-1-2-3 totaal 25 0-0-0-1-3-0-1-1 totaal 6 4-3-2-1-2-1-4-5-2 totaal 24 1-0-2-0-2-0-1-1-x totaal 7 0-0-0-0-2-4-2-0-1 totaal 9 8-5-0-0-0-1-5-1-x totaal 20 2-1- 2-O-O-O-O-x totaal 5 2-2-14-0-2-4-4-3 totaal 31 2-0-0-2-2-0-0-0-7 totaal 13 2-2-3-4-0-0-1-3-x totaal 15 1-0-2-1-1-0- 0-10 totaal 15 2-5-2-0-1-5-10- 1 totaal 26 1-8-4-1-1-0-2-10 totaal 27 0-0-2-1-1-1-7- 4 totaal 16 6-4-6-5-3-5 totaal 29 3-1-1-1-0-0 totaal 6 Lammers niet naar Antwerpen. Naar wij vernemen zal de bekende Blauw Wit-werper Lammers wegens vacantie niet in Antwerpen kunnen meespelen. Nu zal de taak van werper dus op Wilders rusten. Zooals we reeds meldden is De Mon (Haarlem) reserve voor dezen wedstrijd. Algemeene vergadering H. K. S. V. „Haarlem". A. G. Scheffer benoemd tot lid van verdienste. De Haarlemsche Krachtsport Vereeniging „Haarlem" hield in haar clubgebouw „Olym- pia" een algemeene ledenvergadering. De voorzitter,- de heer H. M. de Wolf be sprak den algemeenen toestand der ver eeniging, die niet gunstig is voor de wed strijdplannen en spoorde hij de leden aan tot een serieuze training. Na een financieel overzicht van den pen ningmeester, den heer C. H. Bekker, werden de ingekomen stukken behandeld. De nieuwe contributie-regeling van den N.K.S. Bond, bracht geen verandering in die van de Haarlemsche Krachtsport Vereeni ging. De medische sportkeuring welke voor krachtsportbeoefenaren om de twee jaar moet plaats hebben, werd besproken; de leden, die nog niet gekeurd zijn, werden aan geraden zich ten spoedigste te doen keuren, daar anders niet mag worden deelgenomen aan wedstrijden. In October en November zullen 1ste en 2de afdeeling Nationale wedstrijden worden ge- A. G. Scheffer. georganiseerd in worstelen en gewichthef fen om het kampioenschap van Haarlem, ter gelegenheid van het 12 ï/2-jarig bestaan van de H.K.S.V. .Haarlem". Reeds werd door den heer M. Uitenbogaard. Schoterweg Haarlem, een mooie vereenigingsbeker geschonken voor dezen wedstrijd; de vereeniging zal als persoonlijke prijzen ook bekers schenken, zoowel voor de 2e als 1ste afdeeling. Hierna werden de plannen besproken van de propagandacommissie van het Gewest Noord-Holland van den N.K.S. Bond waarin de heer H. M. de Wolff voor Haarlem zit ting heeft genomen. Medewerking werd aan de commissie door de vergadering toege zegd., Voorgesteld werd den heer A. G. Scheffer te benoemen tot lid van verdienste, waartoe met algemeene stemmen werd besloten. Hierbij werd in herinnering gebracht, de groote sportprestaties van Scheffer op het gebied van gewichtheffen, waarmede hij voor de vereeniging een goed propagandist was; door zijn sportiviteit heeft hij tot den groei van de vereeniging veel bijgedragen. Na nog eenige vragen behandeld te heb ben behandeld werd de vergadering gesloten. Wedstrijden van „Frisia". Zondag zijn op het Gemeentelijk Sport terrein aan de Kleverlaan de competitiewed strijden van „Friasia" geëindigd. Gezegd mag worden dat deze eerste competitie in alle opzichten is geslaagd, en zeker zal worden herhaald. Nog een 4-tal partijen moeten worden ge speeld: eerst zagen we BosmaZwierJonsma tegen de GraatWalstraHiemstra. Deze openingspartij kenmerkte zich door uitste kend spel; alle spelers hebben zich in deze partij gegeven. Vooral het spel van den voor velen nog onbekenden speler Hiemstra mag geroemd worden. Zijn keerwerk was af. Om beurten werd hier een V2 spel veroverd, het werd tenslotte 2 1/2 spel en 6 gelijk, terwijl de Graaf de bal voorslaat, werd het beëindigd in het voordeel van partuur Bosma—Zwier— Jongsma. Schema 3 48482828488 64 5 80868484866 68 Goinga—Ronner—Oosterdijk wisten goed partij te geven tegen BroersmaKuikde Wal. Het werd zelfs 2 spel gelijk en ook hier werd gestreden tot de laatste minuut. Broersma met zijn makkers wisten tenslotte te zegevieren en het verloop was als volgt 1 8686882288 64. 5 6848028844 46. Bosma en zijn makkers waren daarna niet in conditie tegen Broersma c.s. door buiten spel van Bosma werd meenig V2 spel te niet ;edaan, zoodat Broersma onbedreigd won als volgt: 3 44840822 32. 1 88688488 58 De laatste partij was die tusschen De Graaf- Walstra-Hiemstra en van Dijk-Samplonius- Timmer. Deze partij, kenmerkte zich door fraai spel. en we kunnen hier alle spelers een pluim geven. Eerst liepen de heeren v. Dijk c.s. uit, doch met den stand 52 kwamen de Graaf en vooral niet te vergeten Walstra, geweldig opzetten; mooi perkspel werd door laatstgenoemde gedemonstreerd, terwijl aan den anderen kant ook Timmer een groot deel uitmaakte van de overwinning, die als volgt verliep 2 80828832668 64. 5 68686448882 68. Daar het puntenaantal de beslissing moest brengen was deze als volgt. Ie prijs Broersma, Kuik-De Wal 3 gew. partijen. 248 punten. 2de prijs v. Dijk-Samplonius-Timmer, 3 gew. partijen, 242 punten. 3de werd De Graaf-Walstra-Hiemstra 2 gew. partijen, 266 punten. 4de werd Goinga-Ronner-Oosterdijk l gew. partij, 224 punten. 5de werd BosmaZwierJongsma. 1 gew. partij 218 punten. De heer Hibma, die niet aan dezen wedstrijd kon deelnemen, sprak een propagandistisch woord bij de prijsuitreiking.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 12