Oprdy „STERADENT Weer vele verkeers ongevallen. Zeilkano omgeslagen, verwijdert in één nacht die aanslag van Uw kunstgebit STERADENT AKKERTJES MAANDAG 19 JU EI 1937 HAAELE M'S D A G B E A D 3 On voorzichtigheid bli jft menschenlevens kosten. Op den Amstel. hoek Halvemaansteeg te Amsterdam trachtte Zondagmiddag een 55- jarige motorrijder, die, uit deze steeg komen de, de Kloveniersburgwal wilde oprijden, nog voor een van rechts naderenden tramwagen van lijn 14 langs te gaan. De manoeuvre mislukte, met het noodlottig gevolg, dat de man werd gegrepen en onder de tram terecht kwam. Teneinde hem te kunnen bevrijden, moest de wagen worden opgevijzeld. Nadat dit gebeurd was, is het slachtoffer, dat zeer zware verwondingen had opgeloopen, naar het Binnengasthuis vervoerd. Bij aankomst aldaar bleek hij reeds te zijn overleden. Een doode, een ernstig gewonde. Zondagmiddag omstreeks drie uur is op den hoek van den Brink en den Hoogland - singel te Enschedé, een motorfiets in volle vaart tegen een auto gebotst. De bestuurder van het omtorrijwiel, de 26-jarige Rokker uit Enschedé, werd ernstig gewond, evenals zijn broer, die op de duo^zat. Beiden zijn naar het ziekenhuis vervoer, waar eerstgenoemde eenige uren na het «figeluk is overleden. Uit het politie-onderzoek is gebleken, dat de auto den voorrang moest hebben gehad. Bejaarde man aangereden. Zaterdagmiddag is op den weg Nijmegen- Den Bosch, onder Nijmegen de 66-jarige landbouwer K. D., die bij de Dennestraat den Graafschen weg kwam oprijden, door een auto uit den Bosch, bestuurd door J. M., ge grepen. De man sloeg tegen den weg en bleef met een schedelbasisfractuur en een hersen schudding liggen. Zijn toestand is niet zon der levensgevaar. Motorijder slingerde even Zaterdagavond is op den Rijksstraatweg van Ermelo naar Harderwijk onder Tonsel een motorongeval geschied. Een motorrijder, die een tweetal wielrijders wilde voorbijrijden, werd ingehaald door een zespersoonsauto. Doordat de motorrijder, de 50-jarige P. uit Ermelo, even slingerde werd hij door den passeerenden wagen geschept en eenige me ters verder tegen den grond gesmakt. Hij brak een arm en liep kneuzingen en schaaf wonden op. Jongen doodgereden. Zaterdagavond is op den drukken Rijks straatweg te Bodegraven de 9-jarige zoon van den arbeider V. tegen een vrachtauto uit IJmuiden geloopen, toen hij bij het spe len den weg overstak, De knaap was op slag dood. Den autobestuurder treft geen schuld. Geen voorrang verleend. Zaterdag is op den we,g van Amsterdam naar Schiphol, bij het viaduct, een hevige botsing geschied 'tusschen een kleine perso nenauto, waarin twee dames en vier kinde ren waren gezeten en een autobus van een firma uit Heemstede, waarin zich, behalve de chauffeur, slechts één pasagier bevond. De kleine auto kwam uit een zijweg en had de autobus voorrang' moeten geven. De bestuur ster verzuimde dit echter, met het gevolg, dat beide wagens met een hevigen klap tegen elkander botsten. Zóó hevig was de botsing, dat de bus omkantelde en op haar zijde kwam te liggen, met de kap in de richting van het viaduct. De chauffeur en passagier bleken niet gewond te zijn. doch erger waren er de Inzittenden van de kleine auto aan toe, uit welker wrakstukken, nadat spoedig hulp ter plaatse was, de twee dames en een kind, allen vrij ernstig gewond, bevrijd werden. De an dere drie kinderen waren met den schrik vrijgekomen. De drie gewonden zijn naar een der hoofd stedelijke ziekenhuizen vervoerd. DIRECTEUR VAN HET DEPARTEMENT VAN ECONOMISCHE ZAKEN IN INDIë. BATAVIA, 17 Juli (Aneta-A.N.P.) De heer H. J. van Mook, hoofdambtenaar voor economische zaken aan het departement van economische zaken, is met ingang van SI Augustus a.s. benoemd tot directeur van ge noemd departement. Minder ongevallen door goede verlichting. Frappante cijfers betreffende Hillegom Te Lopikerkapel wordt een nieuwe zender gebouwd. Voor de 415.5 meter golf. De Nozema zal de nieuwe tijdelijke zender van den omroep op de 415.5 M. golf bouwen te Lopikerkapel. De uit zendingen zullen op 1 October a.s. beginnen. Zooals men weet is Kootwijk voor uitzending op een middelgolf ongeschikt. Veldsterkte-metingen hebben uigtewezen, dat Lopikerkapel, op 2 K.M. afstand van Vianen, de aangewezen plaats is om Nederland storingvrij met een middelgolf te bedienen. Verzoek om beperking der straatverlichting opgeheven te krijgen. De beperking van de moderne natriumver- lichting op den rijksweg te Hillegom tot on geveer de helft van het aantal lampen is voor de K.N.A.C. aanleiding geweest een on derzoek in te stellen naar het aantal ver keersongevallen, dat op dit wegvak geduren de de uren van duisternis geschiedde, ge durende een periode, dat nog de oude straat verlichting bestond (1 October 193431 De cember 1935) en gedurende de even lange periode, dat de moderne straatverlichting in vollen omvang in werking is geweest, nl. van 1 Januari 193631 Maart 1937. Volgens de welwillend door den burge meester van Hillegom verstrekte gegevens bedroeg het aantal verkeersongevallen gedu rende de uren van duisternis in de eerste periode 45 en gedurende de tweede 29, waar onder niet begrepen, die tengevolge van het slippen op de natte tramrails. Een vermin dering dus in het aantal ongevallen van ruim 35 pet., waarbij tevens bedacht dient te wor den, dat de verkeersfrequentie in de tweede periode van 15 maanden ongetwijfeld zeer veel grooter moet zijn geweest dan in de eerste. Gelet op deze gunstige cijfers, waarachter een aanzienlijke beperking van menschelijk leed en materieele schade verborgen ligt, valt het wel zeer te betreuren, dat het gemeente bestuur zich uit financieele overwegingen ge dwongen zag de verlichting zoodanig te be perken door" het dooven van vele lampen dat het practiseh nut er van grootendeels verloren is gegaan, aldus schrijft de K.N.A.C. Naar de burgemeester van Hillegom aan de K.N.A.C. mededeelde, zal door hem al het mogelijke worden gedaan om de beperking der straatverlichting opgeheven te krijgen. Moge zulks spoedig het geval zijn, voor dat de lijn der verkeersongevallen weder merk baar gaat stijgen. Exportboter moet gekeurd worden. Regeling gaat 1 Augustus a.s. in. De regeeringspersdienst meldt De minister van landbouw en visscherij a.i, heeft 7 Juli een beschikking genomen (Ned. St.ct. no. 128), volgens welke met ingang van 1 Augustus a.s. alleen dan restitutie van de ingevolge de Landbouw-crisiswet 1933 ver schuldigde heffing op boter bij uitvoer van boter zal worden verleend, indien ten genoege van de Nederlandsche Zuivel-centrale te 's-Gravenhage wordt aangetoond, dat die boter afkomstig is van aangeslotenen bij het Zuiverkwaliteitscontróle-bureau (Z.K.B.) on der rijkstoezicht, te Amsterdam Ronselaarsbsten onthuld. Man voor de tweede maal aangehouden. Twee Zaandamsche jongens ontvluchtten een bureau te Parijs. Zaterdagmiddag is te Zaandam zekere van R., die onlangs te Rotterdam werd aangehou den onder verdenking zich te hebben schuldig gemaakt aan ronselarij voor Spanje, gecon fronteerd met twee jongelieden uit Zaandam, die door van R, geronseld zouden zijn. De beide Zaandammers herkenden van R. als de man, die hen te Amsterdam aan geld en papieren heeft geholpen om naar Parijs te komen. Zij moesten zich aldaar aan een be paald adres vervoegen, waar voor verdere doorzending zou worden gezorgd, aangezien hun beloofd was, dat zij in Spanje in fabrie ken zouden worden tewerkgesteld. Toen het hun uit verschillende aanwijzigingen duidelijk werd, dat zij naar het front zouden worden gezonden, zochten zij de vlucht, hetgeen hun gelukte. Nadat zij tachtig kilometer hadden geloo pen werden zij door de Fransche politie aan gehouden, die hen naar den Nederlandschen consul bracht. Deze zond hen naar het vader land terug. Van R. ontkent echter de jongens van geld en papieren te hebben voorzien. Hij geeft al leen toe met hen in een café te hebben ver toefd. De Zaandamsche politie heeft tegen van R. proces-verbaal opgemaakt, waarna de man op vrije voeten is gesteld. Militair bij bet baden verdronken. In een kuil gezakt en niet meer boven gekomen. Zondagmiddag omstreeks half vier is de 18- jarige Verhoeven uit Gemert (N.-Br.), die bij de genietroepen te Kornwerderzand was ge detacheerd, bij het baden verdronken. Het ongeluk gebeurde ten Oosten van Kornwerder zand op een plaats in het IJsselmeer, waar de man, die niet zwemmen kon, meende, dat niet veel water stond. De sterke stroom had daar evenwel eenige groote gaten veroorzaakt en in één hiervan is hij terecht gekomen. Op den afsluitdijk zag men hem in de diepte verdwij nen en stelde onmiddellijk pogingen in het werk om hem te redden. Dit ging echter niet gemakkelijk en er gingen twintig minuten mee heen voor men het slachtoffer vond Pogingen de levensgeesten nog op te wek ken hadden toen geen resultaat meer. OP EEN TREIN GESCHOTEN. De reizigers van trein 128, welke te 11.40 aan het station Maas te Rotterdam arriveert, zijn Zondagavond tusschen Gouda en Rotter dam plotseling opgeschrikt door een revolver schot, dat een onbekend persoon op dezen trein heeft gelost. Van een compartiment, waarin zich drie dames en een heer bevonden, werd een ruit vernield, doch niemand werd getroffen. Te Rotterdam werd van het gebeurde bij de politie aangifte gedaan en deze heeft de schade opgenomen, doch, daar het schieten niet binnen haar rayon gebeurde heeft zij verder met deze zaak niets te maken. Zij kon dan ook geen nadere inlichtingen verstrekken. Unie van Baptistengemeenten. Onder leiding van ds. K. Reiling, uit Hen gelo (O.) is te 's-Gravenhage de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van de Unie van Baptistengemeenten. Het jaarverslag van den secretaris, dr. L. de Haan, van Utrecht, maakte melding van groei van de Unie met name in Friesland en Limburg. In Rotterdam werd een tweede gemeente gesticht. De vergadering besloot om opnieuw een Unie-radio-commissie te benoemen, maar sprak de wenschelijkheid uit, dat aan de Unie door de N. C. R. V. meer beurten zouden wor den toegewezen. Vastgesteld werden de bepalingen voor de hulppredikers, die door de Commissie der Unie beroepbaar zullen worden gesteld. Ook wer den bepalingen aangenomen in zake de Evan gelisten. Voor het werk in Friesland, de Veenkolo niën en Noordbrabant zullen aangesteld wor den twee evangelisten en vier colporteurs huisbezoekers. Ds. J. Louw, van Groningen, heeft gespro ken over het onderwerp „De geschiedenis, tegenworodige stand en vooruitzichten van de Baptisten in Nederland", waarbij hij een over zicht gaf van den stand van zaken in ver schillende deelen des lands en in de ver schillende gemeenten. Verder spraken nog mevr. Truett over „De Amerikaansche Zon- dgasschool"; dr. W. O. Lewis over „Kerk en Staat" en dr. Rushbrooke over „Baptisten en godsdienstvrijheid", waarna dr. G. W. Truett deze 57e algemeene vergadering met dank zegging sloot. Eén der inzittenden verdronken. Zondagmiddag omstreeks vijf uur is op het IJsselmeer nabij fort Diemer- dam op korten afstand van de kust een zeilkano, waarin twee jongeman nen uit Amsterdam waren gezeten, omgeslagen. Eén van beiden, C. Vink, is verdronken. De ander, W. Balasz, wist zich zwemmende te redden. De kano sloeg om doordat B. iets uit het water wilde grijpen, waardoor het vaartuigje dompte en vol liep, zoodat beiden er uit vielen. B., die goed kon zwemmen, ried zijn kame raad, die de zwemkunst in het geheel niet machtig was, aan zich goed aan het bootje vast te houden totdat hij hulp zou hebben gehaald. Hierna zwom B. naar Diemerdam, waar hij het gebeurde mededeelde aan den visscher Smeenk, die er onmiddellijk met zijn roeiboot op uit trok, Na een kwartier trof hij echter alleen nog maar de kano en eenige ronddrijvende voorwerpen aan, doch van den drenkeling was niets meer te bespeuren, zoo dat de jongen moet zijn verdronken. Waar schijnlijk neeft hij zich door het geringe drijf- vermogen van de kano, die van rubber was en opvouwbaar, niet lang boven water kunnen houden. KNIKKER INGESLIKT EN GESTIKT. De 4 maanden oud zijnde T. C. de B„ te s-Gravenhage, is tengevolge van het inslik ken van een knikker gisteren gestikt. KLEIN MEISJE VERDRONKEN. Zaterdagmiddag ongeveer half vier ge raakte in een onbewaakt oogenblik een an- derhalf-jarig meisje van de familie Kooy aan den Hasselaarsweg te Heerhugowaard spe lenderwijs te water en werd bewusteloos op gehaald. Hoewel geneeskundige hulp zeer spoedig aanwezig was en men langer dan een half uur trachtte de levensgeesten op te wekken, was dit tevergeefs 10.000 TANDARTSEN OVER DE GE- HEELE WERELD BEVELEN DIT NIEUWE REINIGINGSMIDDEL AAN. „Steradcnt" verwijdert gegarandeerd alle vlekken en aanslag van Uw kunstgebit en het doet tevens de natuurlijke vleesch- en ivoorkleur weer geheel terugkeeren. Steradent is een nieuwe vinding, die reeds door de meeste tandartsen over de geheele wereld wordt gebruikt en aanbevolen. Het is vol komen onschadelijk. Strooi slechts wat Steradent poeder in een glas warm (geen heet) water, leg daar in Uw gebit en alle vlekken verdwijnen als bü too- verslag. Zelfs de zwartste, in den loop van vele jaren ontstane tabaksvlekken, worden door enkele behan delingen met Steradent geheel verwijderd. En daarna zorgt Steradent dat Uw gebit steeds vlekvrij blijft en nooit meer verkleurt. „Ik heb Steradent op mijn eigen kunstgebit geprobeerd", schrijft een tandarts „Hel lijdt geen twijfel dat het het doeltreffendste middel is vlokken en aanslag te verwijderen en het gebit zul- te houden. Ik zal het zeker aanbevelen als het beste reinigingsmiddel dat ik ken" En de Heer C. W. te Haarlem schrijft „Na twee behandelingen was mijn gebit weer als nieuw". Steradent maakt borstelen geheel overbodig. Het bevat geen zuren of andere schadelijke bestanddeelen. Haal vandaag nog een busje Steradent, gebruik hel een week en als U dan niet volkomen over het resultaat tevreden zijt, kunt U het busje retourneeren en U krijgt Uw geld terug. Prijs 50 en 90 cent. Verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten. PROEF-AANBOD Tegen inzending van 10 ets aan postzegels aan de N.V Handel Mi) Reckiits, Pharm. Afd., de Bilt. ontvangt U GRATIS en FRANCO als proef een monster Steradent WAARSCHUWING I Weiger namaak en inferieure surro gaten, die Uw gebit totaal kunnen bederven Steradent gebruikt U zonder risico. BREINJI0T EN ZUIVERT KUNSTGEBITTEN! (Adv. Ingez. Med.) Distributie van goedkoope levens middelen aan werkloozen. Invoering' van bonnenstelsel gevraagd. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam heeft namens vrijwel alle Ka mers van Koophandel en Fabrieken in Neder land een adres gezonden aan den minister van Sociale Zaken, waarin deze Kamers haar diepe bezorgdheid kenbaar maken naar aanleiding van de voortdurende en toenemende bedrei ging van de werkzaamheid van den Neder landschen Middenstand, zoowel winkeliers als grossiers, door de distributie van levens middelen en gebruiksartikelen aan werkloo zen en behoeftigen. Hierdoor is de midden stand belemmerd in de uitoefening van zijn commerciëele functie, als gevolg waarvan hij schade heeft geleden. Het is een gerechtvaar digde eisch en het is in overeenstemming met het algemeene economische belang, dat de overheid den koopman zijn plaats late in onze samenleving. De Kamers willen de mogelijkheid niet uit sluiten. dat de minister uit sociale of andere overwegingen steun in nature noodzakel 'k za] blijven achten, maar dan moet alsnog een weg worden gevonden om althans den hande laar van den door het tegenwoordige stelsel op hem gelegden druk te ontdoen. Als eenig middel daartoe zien zij de in voering van een bonnenstelsel, ten einde den •verklooze oi behoeftige in staat te feilen vrij zijn leverancier te kiezen, waardoor de klein handelaar en de grossier hun natuurlijke plaats in het distributieproces kunnen blijven bekleeden. (Adv. Ingez Med.) Conferentie Clir.-Hist. Jongeren groepen. De „ordening" besproken. De Federatie van Chr. Hist. Jongerengroe pen in Nederland hield in het conferentie oord „Landszegen" te Doorn een conferentie. Dr. F. A. de Graaff van Rotterdam heeft hier gesproken over „ordening". Spr. begint met er op te wijzen, dat er veel misverstand is gerezen ook in den eigen kring omtrent dat wat de „orde naars" van Chr. Hist, huize willen. Het is noodig deze misverstanden op te heffen om zoo tot een zakelijke bespreking te kunnen komen. Daartoe dient eerst te worden vastgesteld, dat geen vastomlijnd systeem wordt nage streefd. Geen „ordening" dus, die leidt tot of identiek is met een staatssocialisme. En evenmin een tevoren vastgestelde orga nisatie van het sociaal-economisch leven in publiekrechtelijke gemeenschappen met ver ordenende bevoegdheid. De C. H. „ordenaars" willen niet „de" or dening in den zin van een kunstmatig ge construeerd systeem, daar zij terdege besef fen. dat deze volledigheid van thans het gevaar met zich brengt, dat het straks niet zal passen bij de dan blijkende behoeften van het economisch leven. Men moet de C. H. ordeningsstreven rui mer zien. Het is fundamenteel bepaald dooi den eisch dat het door een nieuw en meerder beleven van de gemeenschapsgedachte in onze maatschappij tot grootere sociale ge rechtigheid zal komen. Deze ontwikkeling door een bepaalde eco nomische en sociale politiek te bevorderen is de eerste en hoogste taak van christelijke po litiek. Als algemeene lijnen, waarnaar men zich zal hebben te richten, noemt spr. het voeren van een financieele- en monetaire politiek in nauw verband met de algemeene economi sche- en de handelspolitiek. Een juiste fi nancieele politiek der regeering kan de gol ving der conjunctuur ook min of meer tem peren en zoo het economisch leven steunen. Een goed toegepaste credietpolitiek, zoowel van centrale bank als van het particuliere bankwezen, werkt in dezelfde richting. De monetaire politiek zal in nog sterke mate in verband moeten worden gezien met de alge meene economische politiek, terwijl ook de handelspolitiek een actieve rol zal hebben te spelen. Ook bestaat met het oog op de wen schelijkheid van conjunctuurbeheersching de noodzakelijkheid van regeling van de agra rische productie tot het bewaren van een zekere verhouding' tusschen agrarisch prijs peil en algemeen prijsniveau. Het coneours-hippicpie te Hoofd dorp. Het paard heeft een moeilijken strijd om zijn positie te handhaven tegenover den mo tor, maar de groote liefhebberij voor de paar denfokkerij en de paardensport blijft onver flauwd bestaan bij de zeer groote groep ak kerbouwers en veehouders, die van geslacht op geslacht met het paard zijn opgegroeid. Hieruit is ook te verklaren, dat een con- cours-hippique nog steeds duizenden bezoe kers trekt. Wanneer weer en wind wil mee werken. belooft het concours-hippique te Hoofddorp op Dinsdag 27 Juli a.s. weer een groot succes te zullen worden. Het morgen programma begint te 10.30 uur: het middag programma te 1.30 uur. Het groote attractie nummer blijft natuurlijk het springconcours, maar ook mag worden genoemd het caroussel van 150 ruiters en amazones. Verder zal er onder de betalende bezoe kers een gratis verloting worden gehouden van Shetlandsche pony's. Hotel d'Orange wordt flatgebouw. In de lente van 1938 gereed. Naar wij vernemen heeft het Utrechtsch Bouwbedrijf W J. en P. A. Godïjn te Zand- voort het vroeger zoo bekende Hotel d'Orange aangekocht om dit behoudens goedkeuring van B. en W. te verbouwen tot een flatge bouw, waarna het zal overgaan in handen van de Hollandsche Sociëteit voor Levensverzeke ring, welke dit object zal exploiteeren. Het Architecten-Bureau Zanstra. Giesen en Sijmons te Amsterdam heeft opdracht gekre gen tot het vervaardigen der plannen voor de ze verbouwing. Zij hebben in het oude hotel, dat geheel van aspect zal veranderen, vijftig flatwoningen geprojecteerd. De Sandeman Bodega, die het uitzicht van de terrassen van Muluru beneemt, zal worden gesloopt, Het gebouw zal tegen de lente van 1938 ge reed zijn. Deze bouw beteekent voor de gemeente Zand- voort een belangrijke werkverruiming. ONTHULLING SCHILDERIJ IN DE RIPPERDA-KAZERNE. Zaterdagmiddag had in de kazerne motor- dienst. de Ripperdakazerne aan den Schoter- weg de overdracht en onthulling plaats van een schilderij van de Koningin. Het schilderij, een zeer mooi schilderstuk van onzen Haarlemschen kunstschilder W. K. Rees. was aangeboden door reserve luite nant-kolonel P. W. M. Hoegen van Hoogen- lande. Alle officieren en vele reserve-officieren woonden de plechtigheid bij. De commandant van het K. M. D. luitenant-kolonel A. van Loon. dankte den aanbieder in een hartelijk woord, waarna hij ook aan den vervaardiger een woord van dank bracht. Luitenant-kolonel Hoegen van Hoogenlandg spjrak daarna een kort woord waarna door de echtgenoote van commandant van Loon. mevr. H. J. V. van Loon-Pluijgers. het schilderij werd onthuld. Des avonds had in hotel Lion d'Or een feestmaaltijd plaats ter gelegenheid van het 22-jarig bestaan van het K. M. D. Het Jamboreeterrein. Telefonisch bereikbaar onder nr. 345 Bennebroek. Van de zijde van den Rijkstelefoondienst al hier wordt, ten gerieve van degenen, die daar bij belang kunnen hebben, medegedeeld, dat het rijkstelefoonkantoor op het Jamboree terrein (en daarmede ook de op dit kantoor tijdelijk telefonisch aangeslotenen) van 19 de zer af telefonisch bereikbaar zullen zijn onder nr. 345 Bennebroek (K 502), en wel op werk dagen van 820 uur (ingaande 26 Juli van 822 uur) en op Zon- en feestdagen van 89 uur. EXAMENCOMMISSIE. Bij beschikking van den minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, is met ingang van 19 Juli 1937 op zijn verzoek aan Dr. W J. Goslinga. schoolopziener van het Lager Onderwijs in de inspectie 's-Graven hage. eervol ontslag verleend als lid en on dervoorzitter van de commissie, welke in 1937 te Haarlem belast is met het afnemen van de examens ter verkrijging van de akte van be kwaamheid. bedoeld in artikel 77b der wet tot regeling van het Lager Onderwijs van 17 Augustus 1878. en benoemd le tot onder voorzitter. het lid van die commissie O. A. Houwen, directeur van een bijzondere kweek school voor onderwijzers en onderwijzeressen te Haarlem en 2e tot lid dezer commissie J. Dijkstra, hoofd eener openbare lagere school te 's-Gravenhage. Gij kunt op reis niet buiten een zakdoosje met „AKKERTJES" want dan hebt U die snelle pijnstillers direct bij de hand tegen hoofdpijn, kiespijn, "wagenziekte", zenuwpijn. Koleer met 12 stuks 52 ct. Zakdoosje, 3 stuks 20 ct. (Adv. Ingez. Med.) PERSONALIA. Voor het examen handteekenen L.O. is te 's-Gravenhage geslaagd de heer C. van Ba ren. te Haarlem. Voor het diploma boekhouden (Vereeni- ging van Leeraren In de Handelsweten schappen) slaagde de heer L. Wagemaker. AUTO-REISCLUB „HERMAN HEIJERMANS". Zondag 25 Juli gaat bovengenoemde ver- eeniging met haar leden met 5 auto's naar Antwerpen ter bezichtiging van te tunnels, daarna is er een gemeenschappelijk diner. t - nojd^r V-I oud en Lieuvv De organisators van de zangdemonstratie op de Groote Markt schrijven ons: Als organisatoren van het zangersfeest op de Groote Markt, voelen wij ons verplicht, onzen hartelijken dank te betuigen aan allen, die hebben medegewerkt om dat feest te doen slagen vooral ook aan het gemeentebestuur en de politie. Onze hulde en dank aan de dames en heeren medewerkenden. Dames, heeren en kinderen, weest overtuigd dat wij u dankbaar zijn voor de medewerking die u verleende, om dit feest wederom te doen slagen. Dank zijn wij verschuldigd aan-het comité van aanbeveling, dat ons in staat stelde, in moeilijke oogenblikken, toch met vertrouwen op den ingeslagen weg voort te gaan. Aan alle schenkers van giften onze harte lijken dank. En al zijn de zeer donkere wol ken aan den financieelen hemel nog niet weg getrokken, voor ons toch zien wij de toekomst met groot vertrouwen tegemoet. Een woord van dank brengen wij eveneens gaarne aan Harmonie „Crescendo" en de vereenigingen die met hun vaandel naar de Groote Markt zijn gekomen en aan de „Graal" en „Oranje- Garde" met hun respectieve leidsters en lei ders. Tenslotte mogen wij niet vergeten „de Eerste Hulp bij Ongelukken". Zouden wij werkelijk de toekomst zoo hoop vol mogen inzien, nu reeds twee malen zoo'n groote menigte heeft geholpen. Zou het mo gelijk zijn dat een dag in de maand Juli van ieder jaar een speciale beteekenis zal krijgen voor Haarlem? Wanneer de saamhoorigheid van dien aard zal worden dat een ieder (direct of indirect) zal medewerken dan is dit mo gelijk. Onze bedoeling is immer geweest dat wat er ook gebeure, dit moet zijn van en voor Haarlem en Indien er dan andere in stanties zouden zijn b.v. „Stichting Haar lem's Bloei" die meer bekendheid naar bui ten zouden willen dan zouden wij niet an ders kunnen dan dit toejuichen, omdat dit tenslotte alleen ten goede kan komen aan Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 5