IstöolË- pöië &ËËÊ!St 'i gw De betooverde Villa. fj»rd"wédrd Van.he' 3wemfJ«ï> da' Zondag door .Da Waterratten" te HaarlenTwerd georganl". werd de waterPolo-wedstrijd Nederland-Duischland gespeeld, welke in een 5-1 overwinning voor de gasten eindigde Het Ned. Ind.sche Padvinder,contingent, dat ter deelneming aan de as. Wereldjamboree momenteel in on, land vertoeft, bracht Zaterdag een bezoek aan Hilversum. De .joyeuse entree' van de padvinders in Hilversum Een interessant snapshot op den tweeden dag van het jaarlijksche groote concours hippique in het Westbroekpark te Den Haag Ir. M. J. van Dijk, die door B. en W. van Amsterdam is aanbevolen ter voorziening in de vacature van direc teur der gemeentewaterleidingen Vrienden van het Gooische Natuurreservaat hebben Zater dag op de Crailoosche heide de reeds geruimen tijd in gebruik zijnde schaapskooi aan deze instelling overgedragen. Het gezelschap bij de schaapskooi De bekende Engelsche golfspeler Robertson in actie tijdens de internationale open golfkampioenschappen van Nederland op de golflinks van .De Pan' Van één der hellingen van de Ned. Dok Mij. te Amsterdam is Zaterdag het dubbelschroef stoom-tankschip .Rodas", gebouwd voor rekening van de Kon. Shell groep, te water gelaten De voorzitter van het Intern. Congres van Landbouw en Industrieën, dr. Rutgers, feliciteert dr. ir. Dudok van Heel (rechts), secretaris van het congres, met de onderscheiding, welke hem door de Fransche regeering is aangedoden FEUILLETON Naar het Engelsch bewerkt door J. R. VAN RUN. (Nadruk verboden). 35) Onder aan de trap gekomen liep ze met haar gewone, trage bevalligheid naar de huis kamer. Er was daar niemand. Flauw glom het licht van den haard in het donker. Boven hoorde zij het sluiten van een deur stem men. Het volgend oogenblik was zij de kamer door; ze schoof de gordijnen opzij en deed de glazen deuren daar achter open. Toen zij op het terras stond deed ze de deuren weer achter zich dicht. Annie Brown ging snel het terras langs naar den hoek van het huis. Ze sloeg dien hoek om en kwam in de oprijlaan. Eén mo ment keek ze nog naar het huis met de ver lichte vensters een van de ramen was het hare. Een gevoel van iets onafwendbaars kwam over haar. Met haastige voeten vloog ze de laan af, alsof de angst een gedaante had aangenomen die haar op de hielen zat. HOOFDSTUK XXXIV. Julian verliet het kasteel in een toestand van angst, die hem haast belette te denken. Hij durfde ook niet denken. In zijn verbijste ring drong het niet eens tot hem door, dat Miller, dien hij verzocht had hem bij het kasteel te treffen, er niet was. In het paviljoen aan het einde van de laan zag hij licht en het schoot hem te binnen dat mevrouw King daar vandaag haar in trek zou nemen Nita King, van wie hij op sommige momenten geloofd had, dat zij Annie Brown kon zijn. Was zij het, dan kon zij betrokken zijn in de dingen, die Amabel haar noodkreet hadden doen neerschrijven. Terwijl dit door zijn geest flitste, had hij al geklopt, en hij vroeg aan de vrouw, die opendeed, naar mevrouw King. Een minuut later was hij in het salonnetje met 1e wan orde van nog niet op hun plaats staande meubelen. Nita King sprong versclirïkt op om hem te begroeten. „Ik zie er zoo uit, meneer Forsham Julian brak haar excuses kort af. „Mevrouw King.. begon hij schor „Meneer Forsham. wat is er? Is er iets ge- neurd?" „Als u Annie Brown bent", stiet Julian uit, weet u wat er gebeurd is; als u 't niet weet zult u waarschijnlijk denken dat ik gek oen". Nita King gaf een gilletje. „O. wat bedoelt u? Meneer Forsham ik geloof heusch dat u niet goed bent. Julian keek haar lang en scherp-onderzoe- kend aan. „Neen, u bent Annie niet", zei hij einde lijk. „De gelijkenis is maar oppervlakkig". Hij liep gejaagd heen en weer, kwam toen weer naar haar toe en hernam opeens hef tig: Als u Annie Brown niet bent, waarom hebt u Agaath Moreland dan bepraat om naar dat medium te gaan? Wat had u daar mee voor?" Nita King deinsde achteruit. Alle kleur trok uit haar gezicht weg. Ze strekte de handen uit, als om een slag af te weren en zei flauwtjes: „Kijk me niet zoo aan!" Toen barstte ze in tranen uit. „Spreekt u dan! Waarom stuurde u haar naar die mevrouw Th omspon?" „Omdat mijnheer BBronson me een ggouden broche had beloofd als ik het deed. Hij zei. dat het om een weddenschap ging". Nita King sprak dikwijls onwaarheid, maar nu was ze te verschrikt om te veinzen en Julian voelde dit Zonder een woord vloog hij het huis uit Bronson Bronson liad haar omgekocht. Hij had Agaath naar dat mensch gestuurdZou hij teruggaan naar het kasteel Hij begreep, dat. hij vóór alles moest zien verbinding met Miller te krijgen. Toen hoorde hij eensklaps het geluid van snelle voetstap pen. Er liep iemand hard de laan door. Hij deed zijn lantaarn oplichten, een kreet het schijnsel viel op het gezicht van mademoiselle Lemoine blootshoofds zonder mantel of shawl. „Wat is er?", riep hij en op het zelfde mo ment greep ze zijn arm. „Julian! Mijnheer Julianl" „Wat is er?" „Wilt u haar redden? Kom dan direct mee!" Ze trok hem voort naar de poort, den weg op. Ze rende naar de villa. „Wat is er?", drong hij nogmaals. „Wat is er gebeurd?" „Ze is in de villa, ze heeft den doorgang gevonden, den doorgang naar dg dichtge metselde kelders, Jenny en ik hadden het vroeger ontdekt, toen we kinderen waren". Er ging Julian een licht op; er was nu geer twijfel meer aan de identiteit van Annie Brown. Haar gang werd trager. Zij kwam dichter bij hem en hij hoorde haar zeggen: „JaJenny en ik vonden de geheime gang, jaren geleden, toen we verstoppertje speelden. Jenny dorst er niet door, maar ik welEn vandaag heeft mevrouw Grey haar gevondenO, mijnheer Julian, kom vlug alsjeblieft". Hij dwong haar tot spoed. Ze waren nu in den tuin van de villa. ,Jk begrijp het niet. Waar is mevrouw Grey?" Ze liet zijn arm los. „Dat is het eenige, waar u naar vraagt Ja, ik. ik weet het wel. ik zal er u 'reen brengen, ik doe het voor u en omdat ik niet zoo maar een moordkan 'aten.. „Een moord! Om 's hemelswil. „Neen, we komen nog wel op tijd! Het moet!" Toen ze den hoek van het huis om kwa men, vonden ze de hall open en helder ver- Licht. Er stond een groepje opgewonden men- schen. Anne Miller, Jenny, bitter schreiend en de heer Miller, die het meisje streng en drin gend ondervroeg „Je hebt een gang gevonden, toen je een kind was, vlug, waar? Waar ging die gang heen? Naar het kasteel? Vlug, zeg op. Toen Julian binnenkwam, maakte Jenny van de gelegenheid gebruik om naar de keuken te glippen. Miller deed een stap vooruit. Annie Brown liep recht de trap op, naar de deur van de kamer van miss Harriet, waar Amabel verscheidene nachten geslapen had, en verschrikt was door de spokerij. Daar keek ze om en zag Julian en Miller vlak achter haar. Ze draaide het licht aan, ging de kamer in en deed de groote kast open. „Mijnheer Julian, uw lantaarn!" verzocht ze. Hij gaf haar die, en zag wat Amabel ge zien had: de open ruimte en de trap. Annie daalde die af, de mannen volgden. Ze kwamen in een kelder, waar alleen een paar pakkisten stonden. Annie ging naar een deur in de muur. „Hier", wees ze. Ze gooide de deur open: een andere kelder met witte steenen muren en steenen vloer. Drie lampen verlichtten het interieur. Een scherpe uitroep kwam over Miller's lippen. Da inventaris liet den politieman niet in hè. onzekere omtrent het doel, waarvoor de on- deraardsche ruimte werd gebruikt. Na twaalf maanden ingespannen, maar vrQwel vruch- te loozen arbeid van veel scherpzinnige gees ten was het probleem der valsche bankbiljet ten opgelost ,Jk heb het!", riep hij triomfantelijk. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 8