MUZIEK W. ALPHENAAR V R IJ D A G 23 jut I 1937 HXAREEM'S DA'GBCSD 7 SCHAKEN. DE VIERKAMP IN DUITSCHLAND. Uit Stuttgart: In de vierde ronde van den vierkamp won Bogoljubow met wit spelend van Aljechin en nam daarmede revanche voor zijn in de eerste ronde tegen Aljechin geleden nederlaag. De partij tusschen Euwe en Sae- misch werd afgebroken; de wereldkampioen heeft een iets betere stelling. De stand is: 1. Aljechin, 2 p. en 1 afgebroken partij. 2. Euwe 1 y2 p. en 2 afgebroken partijen. 3. Bogoljubow 1V2 p. en 1 afgebroken partij. 4. Saemisch 0 p. en 2 afgebroken partijen. Beide partijen verliepen zee spannend. De partij tusschen Aljechin en Bogoljubow ver liep sensationeel. Het gelukte aan laatstge noemde n.l. in een partij, welke door Aljechin Fransch verdedigd werd, na een kwaliteits offer een zoodanige stelling te verkrijgen, dat Aljechin in tijdnood geraakte, waardoor deze met den 24sten zet zijn tijd overschreed en daarmede de partij verloor. Op dat moment stond Bogoljubow echter zóó sterk, dat al had Aljechin den tijd niet overschreden, hij waarschijnlijk toch niet aan verlies had kun nen ontkomen. De partijen tusschen Euwe en Aljechin werd na den 33sten zet afgebroken in een betere stelling voor Euwe. Deze had reeds een klein voordeel tijdens de opening verkregen, welke positioneel voordeel hij ge durende de verdere ontwikkeling van de partij nog ver-grootte. Ofschoon Seamisch zich uitstekend ver dedigde, stond Euwe bij het afbreken beslist beter. HONKBAL. HET PROGRAMMA. De vroeger steeds gevolgde gewoonte: geen eerste-klasse competitiewedstrijden op den dag voor dat een interland wedstrijd wordt gespeeld, wordt niet meer gevolgd. Hoewel Zondag een twaalftal spelers uit verschil lende negentallen Zondag in Antwerpen moeten spelen, zijn voor Zaterdag drie eerste klasse wedstrijden vastgesteld, waardoor alle drie Haarlemsche eerste klassers naar Am sterdam moeten. Het programma vermeldt nl. o.a. de vol gende wedstrijden: Eerste klasse: Zaterdag: Ajax I—Haarlem I Blauw Wit I—HU.C. I V.V.G.A. I—E.D.O. I Tweede klasse; Zaterdag: D.W.S.—D.E.V. R.C.H.H.H.C. n Z.R.C.—Haarlem n Zondag: E.D.O. n—Zeeburgla Derde klasse: Zondag: H.H.C. m—E.D.O. IV Schoten I—T.H.B. I Haarlem mR.C.H. m SwastikaE.D.O. V Juniores: Zaterdag: Schoten b—Kinheim Schoten aE.D.O. a E.D.O. bSwastika Zaterdagmiddag heeft op het R.C.H.-ter- rein de ontmoeting plaats tusschen R.C.H. I en H.H.C. II en 's Zondagsmorgens die tus schen E.D.O. n en Zeeburgia. Overigens Zondag alleen derde klasse wedstrijden. ZEILEN. De Kaasweek. Nabetrachting. Nu de Kaagweek 1937 weer voorbij is. wil len wij nog even nagaan wat de belangrijkste resultaten zijn geweest en wat de Haarlem mers in het bijzonder hebben gepresteerd. De belangrijkste en ongetwijfeld ook inte ressantste wedstrijden waren die in de regen boogklasse, zoowel in den groeps- als in den open wedstrijd. Het ging hier om de suprema tie in deze klasse tusschen de Hollanders en de Friezen. De groepswedstrijd is dooir Holland ge wonnen met 119,3 punt tegen 113 punt. Een overwinning, die voor een belangrijk deel te danken is aan het goede werk van L. de Wit en Van der Mey. Eerstgenoemde werd twee maal eerste; beiden verzetten zij door het tijdig vasthouden of oploeven van tegenstan ders veel werk voor hun team. Van de Friezen was Kuipers uit Sneek ver reweg de beste. In den open wedstrijd won hij dan ook den hoofdprijs. De overige Frie zen presteerden weinig, speciaal viel ons op. dat zij minder scherp starten, iets wat op de Kaagbaan altijd van groot belang is Interessant was ook de strijd in de Olym- pia-jollen. Het was de eerste keer in dit sei zoen. dat een werkelijk flink aantal van deze mooie scheepjes aan den start verschenen. Het leek ons juister wanneer deze klasse gesplitst was geweest in een A- en een B-af- deeling, want nu zeilden er met de grootste cracks een aantal uitgesproken B-zeilers mede. De strijd om den hoofdprijs in deze klasse tusschen Barzilay, Borgerhoff Mulder en Kagchelland was zeer spannend. Voor den laatsten wedstrijd stond Barzilay het beste, maar hij startte een tiende seconde te vroeg werd teruggeroepen en kreeg daardoor zoo'ri achterstand, dat hij zich niet goed meer kon plaatsen. Borgerhoff Mulder won de race en daarmede den hoofdprijs Kagchelland werd ditmaal derde. De Olympische kampioen is nog niet in den ongenaakbaren vorm, dien hij in Kiel vertoonde. In de jollen races werd als van ouds weer buitengewoon fel gestreden. Het was Van Helvert, die met een flinken voorsprong voor Karreman den hoofdprijs won. Het is wel merkwaardig, hoe de oudere zeilers in deze klasse den boventoon voeren. De groepswedstrijd leverde een hevigen strijd tusschen de Zaanl. Z. Vde Rotterdam- sche Z. V., de Kaag en de H. J. C. Vooral E. G. v. d. Stadt zeilde uitstekend bij de Zaanl. Z. V. De overwinning was dan ook voorna melijk: aan hem te danken De prestaties van het Haarlemsche team vielen ons geducht tegen, al was de inzet op Zaterdagochtend met een aanvaring wel heel ongelukkig. Bij de B-jollen zag de nog jeugdige J. Bier (H, J. C.) zich op den laatsten dag den hoofdprijs ontgaan. Hij kwam als No. 5 aan, maar zijn concurrent P. Couwenhoven. die zich van de niet te onderschatten hulp van v. d. Stadt als bemaning had voorzien, werd eerste en bereikte daarmede het hoogste pun- tenaantal. Het lijkt ons overigens juister om in de B-klasse A-zeilers niet als bemaning toe te laten. Van de overige Haarlemsche zeilers valt weinig te vermelden. Evers. Van Suylekom. E. de Visser, Gerbranda, Sioni. en Feninga wisten nog een of meer keeren in de prijzen te komen. Het was op al deze dagen prachtig weer, al hadden de zeilers zeker wel wat meer wind gewenscht SCHERMEN. De Wereldkampioenschappen te Parijs. Uit Parijs: De wereldkampioenschappen schermen werden Donderdag voortgezet met de individueele wedstrijden floret, zoowel voor dames als heeren. Bij de heeren waren geen Nederlanders ingeschreven; bij de da mes onze landgenooten mej. C. M. van der Klaauw (Scheveningen), mevr. Hessink Teerink (Amsterdam) en mej. B. van der Sluis (Rotterdam). Bij de dames werd in de eerste ronde in acht poules geschermd. Mej. Van der Sluis en men. Hessink werden in deze eerste ronde geëlimineerd; alleen mej. van der Klaauw heeft zich voor de kwarteindstrijden kun nen plaatsen. In haar poule werd zij tweede met drie overwiningen achter mej. Adams met vijf overwininngen; mej. Rozgonyi ein digde op de derde plaats, eveneens met 3 ge wonnen partijen, doch met minder gegeven treffers. Bij de heeren heeft men de halve eind strijden bereikt. Mej. Van der Klauw uitgeschakeld. Uit Parijs: Bij de wereldkampioenschappen schermen is men Donderdag bij het perso- neel-floretschermen zoowel bij de dames als bij de heeren tot de finale-poule gekomen. Onze landgenoote mej. Van der Klauw werd uitgeschakeld. Wel plaatsten zich Edith Scha- cherer, de Hongaarsche Olympische kam pioene van 1936, de dames Rottraut von Waechter, Helène Mayer en Hedwig Hass, allen uit Duitschland, Mej. Preiss en mej. Grasser, beiden uit Oostenrijk, mej. Adams uit België en mej. Lachmann uit Denemar ken. In de finale-poule bij de heeren zullen uit komen Bocchino, Faldini, Nostini en Marzi, allen uit Italië, Lemoine, André en Edward Gardere, allen uit Frankrijk, en Ujfalissy uit Hongarije DE TOUR DE FRANCE. DE 17e éTAPPE. Belgische individueelen wel gestart. Uit La Rochelle: De zeventiende étappe van den Tour de France van het jaar 1937 zal lang in de herinnering blijven; die beteekent een zwarte bladzijde in de geschiedenis van deze zoo klassieke, grootste ronde ter wereld. Immers voor de eerste maal heeft een offi- cieele landenploeg besloten, en bloc den strijd te staken en dat deze ploeg een Belgische is, is dus te meer te betreuren. De Belgische journalisten, die dezen strijd verslaan, hadden Woensdag een manifest ge publiceerd, waarin de wijze, waarop men het Fransche publiek in de bladen tot chauvinisme opzweepte, werd gelaakt. De Belgische renners en officials waren op de Woensdag gereden étappe door het Fransche publiek zeer on sportief en onheusch behandeld. Sylver Maes, de Belgische leider in het algemeen klasse ment, had een, volgens de Belgen, onjuiste straf van 15 seconden opgeloopen en tenslotte was door de leiding besloten, op de zeventiende étappe weer tijdritten in te lasschen, welke volgens de Belgen zeer nadeelig voor de Bel gische renners waren en zelf tegen de Belgi sche renners waren gericht. Toen Donderdagmorgen de Belgen niet op tijd aan den start verschenen, stuurde men afgezanten naar het hotel, waar zij verblijf hielden, maar Sylver Maes gaf dezen te ver staan, dat de Belgische ploeg er niet meer aan dacht, de laatste vier étappes van den Tour uit te rijden, voornamelijk om bovengenoemde redenen, hoezeer men ook trachtte, de Bel gen te bewegen hun fietsen weer te bestijgen, zij bleven weigeren, zoodat de zeventiende étappe tenslotte ruim een half uur later moest beginnenzonder Belgen. De Belgische pers keurt unaniem de houding van haar landgenooten goed. Men wijst op de vijandige en onsportieve houding van het pu bliek, op het feit, dat Belgische officials zelfs kwetsuren opliepen; men is dan ook van mee ning, dat betreurenswaardige tegenmaat regelen en gevolgen van deze incidenten te voorzien zijn waardoor de Belgisch-Fransche verhoudingen slechts geschaad zullen worden. De Belgische individueelen, die aanvankelijk eveneens weigerden te starten, namen later een ander standpunt in en vertrokken Don der mor gen. Zooals te voorzien was, is de zeventiende étappe met niet bijzonder veel animo gereden. De strijd Sylver MaesLapébie was er niet meer; de aardigheid is er grootendeels af. Op alle drie gedeelten, waarin deze étappe verdeeld was, kwam het peloton gesloten aan; slechts de eindsprints brachten de beslissing. Het eerste gedeelte van Bordeaux naar Royan over e enafstand van 123 K.M. werd gewonnen door den Duitscher Bautz, die La pébie in de eindsprint twee lengten achter zich liet. Hierop kwamen binnen de Belgische en Fransche individueel Braeckeveldt en Cosson, dadelijk gevolgd door de overige renners, waaronder Anton van Schendel zich als een der eersten bevond. Allen noteerden denzelf den tijd als de winnaar. De stemming onder de renners was niet opgewekt, waarvan het terugtrekken der Belgen natuurlijk de oorzaak van was. Ook het tweede gedeelte gaf vrijwel het zelfde beeld te zien. Er werd van den beginne af aan in een flink tempo gereden. De afstand van Royan naar Saintes was slecht 37 K.M. lang. In de eindsprint gaven de Duitscher Wengler en Braekeveldt elkaar niets toe; precies gelijk kwamen zij over de eind streep, De overige deelnemers kwamen weer in een peloton binnen, waarbij Anton van Schen del als zevende werd geklasseerd. Het derde en laatste gedeelte naar La Rochelle over 67 K.M. leverde een sprintover- winning op voor Lapébie, die Martano met flink verschil klopte. Ook thans werd Van Echendel zevende, weer met alle andere ren ners. In het algemeen klassement is natuurlijk zeer veel veranderd. Lapébie is thans drager der gele trui geworden met bijna vijf minuten voorsprong op den Italiaanschen individueel VIcini. Anton van Schendel is nu van de 42e plaats naar de 34e verschoven. Het algemeen klassement luidt: 1. Lapébie (Frankrijk) 118 uur 22 min. 59 sec. 2. Vicini (Italiaansch individieel, 118 uur, 27 min. 53 sec. 3. Amberg (Zwitserland, 118-48-4. 4. Camusso (Italië) 118-48-4. 5. Vissers (Belgisch individueel) 118-54-8. 6. Marcaillou (Frankrijk) 118-58-6. 7. Gallien (Fransch individueel) 119-22-12. 8. Choque (Frankrijk) 119-24-20. 9. Frechaut (Fransch indiv.) 119-34-59. 10. Bautz (Duitschland) 119-36-10. Het landenklassement is nu: 1. Frankrijk: 356 uur. 44 min. 45 sec. 2. Italië: 359 uur. 43 min. 4 sec. 3. Duitschland: 359 uur 43 min. 36 sec. 4. Zwitserland: 360 uur, 25 min. 41 sec. 5. Spanje: 360 uur, 3 min. 39 sec. 6. Luxemburg; 366 uur, 18 min., 21 sec. een welgemeende raad voor iedereen - de witte kruls poeders of cachel r u h.b. dan ,Md> b.esp.1" -W „OIHEKS" E* (Adv. Ingez. MedJ KORFBAL. HAARL. KORFBALBOND SCHOOLWEDSTRIJDEN. Zaterdagmiddag worden op het Gemeente terrein aan de Kleverlaan de schoolwed- strijden gehouden. Deelnemers zijn de vol gende scholen: Centrale School 3. Linnaeus- weg (2 tw.) en Soendastraat. Er wordt in school, Rijksleerschool (2 tw.) Rijksstraat- twee afdeelingen een halve competitie ge- De kampioenen spelen een beslissingswed strijd. In af deeling A duren de wedstrijden elk tweemaal tien minuten; in B tweemaal vijftien minuten. Het programma luidt: Veld 1: 2.102.30 afd. A. Soendastraat Centr. school. 2.353.05 Afd B Rijksleerschool B Rijksstraatweg B. 3.153.35 Afd. A. Rijksleerschool ASoen dastraat. 3.454.05 Afd. A. SoendastraatRijks straatweg A. 4.104.30 Afd. A. Centraleschool 3Rijks leerschool A. Veld 2. 2.102.30 Afd. A. Rijksstraatweg A Rijksleerschool A. 2.453.05 Afd. A. Centraleschool 3Rijks straatweg A. 3.153.45 Afd. B. Linnaeusschool—Rijks straatweg B. 4.004.30 Afd. B. Rijksleerschool BLin- neusschool. Van 4.455.15 Kampioen A—Kampioen B op veld 1. Dit korfbaltournooi belooft voor de deel nemende jeugd een prettige middag te wor den. WIELRIJDEN. H. S. V. „DE KAMPIOEN" R. Groot, lid van bovengenoemde vereeni- ging, wist op de Vekabaan den sprintwed strijd te winen als volgt: le serie gewonnen door Groot vóór Schenk, Faveejee en Pruis, tijd 13 sec.; demi-finale gewonnen door Groot vóór Van Banen, tijd 13 l'5sec.; finale ge wonen door Groot vóór Moeke, tijd 12 3/5 sec. Verder wisten de leden R. Hessels en S. Jonker te Voorn bij Brussel in een 90 KM. wegwedstrijd beslag te leggen resp. op den 3en en 4en prijs. Bij de finish aldaar had door het samenstroomende publiek een val partij plaats, waarbij ook beide leden be trokken waren, met het gevolg dat Jonker met een gebroken sleutelbeen in het zieken huis te Brussel is opgenomen. Hessels liep slechts eenige schaafwonden aan den arm op. HANDBAL. RAPIDITASN. A. S. B. (5—6). (Heeren) Na een zeer spannenden en vlug gespeelden wedstrijd, waarin de partijen weinig voor el kaar onder deden, heeft de N. A. S. B. ten slotte verdiend gewonnen „CONCORDIA" Concordia zal Zondag a.s. met een onvolle dige heerenploeg en een dameselftal tegen Rapiditas uitkomen op de propagandawedstrij- den op het terras voor het Noorderbad. Adspiranten ConcordiaO.S.S. (Zandvoort) Maandagavond spelen de Concordia-adspi- ranten om het K. T. K. kampioenschap tegen O. S. S. op het terrein aan de Van Oosten de Bruynstraat. DAMMEN. DAMVEREENIGING „D. O. S." Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe clublokaal der damvereeniging „D. O. S." (bovenzaal café Bruggink, Koningstraat) werd door den heer H. W. Zitman (lid der Damclub Haarlem) een simultaanséance ge geven voor de leden van bovengenoemde ver- eeniging. Aan deze séance werd door 21 dam spelers deelgenomen, waarvan de simultaan- speler 15 partijen won, 3 verloor tegen W. F. Miedama, C. Vrolijk en Berkhout en 3 par tijen remise speelde tegen de heeren H. J. van Berk, J. Schalenkamp en W. J. Pel. Een door den heer Bruggink beschikbaar gesteld pols horloge werd gewonnen door Berkhout (lid der Damclub „Oosterkwartier"). LIMBURGERS KOMEN BIJ HAARL. DAMCLUB. Het bestuur der Haarlemsche Damclub ont ving van den Algemeen Zuid-Limburgschen Dambond bericht, dat deze bond de uitnoo- diging, om op Zondag 8 Augustus a.s. met het vertegenwoordigend Zuid-Limburgsch tien tal een eere-wedstrijd te spelen tegen het HANDELSBLAD GRATIS Zij, die zich thans abonneeren ont vangen het Handelsblad deze maand GRATIS. Abonnementen ƒ1.90 per maand en 5.50 per kwartaal. Buiten Amsterdam verhoogd met 20 cent per maand voor verzending. Abonnementen op te geven bij het Bijkantoor Handelsblad (WENSING'S Alg. Adv.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209. hoofdklasse-team der Haarlemsche Damclub, heeft aangenomen. Er kan op gerekend worden, dat de Limbur gers met hun sterkste ploeg dezen wedstrijd zullen komen spelen. De Nederlandsche Dambond heeft voor het winnende tiental een fraaie zilveren medaille beschikbaar gesteld. HAARL. R.K. DAMGENOOTSCHAP. Voor de onderlinge clubcompetitie werden de volgende partijen gespeeld: G. ZeeuweM. Herben 11 G. KraakJac. Bosse 02 J. Lucas-Th. Badsma 02 G. Boxelaar—G. Kraak 20 Th. BandsmaJac. Bosse 20 G. KraakC. Heesakkers 02 J. LucasTh. Bandsma 20 De stand luidt thans: gesD.gew.rem.verl.pnt. X. Jac. Bosse 13 11 0 2 22 2. C. Heesakkers 13 10 2 1 22 3. G. Zeeuwe 10 7 2 1 16 4. M. Herben 12 6 4 2 16 5. G. Boxelaar 15 5 4 6 14 6. J. Lucas 14 3 4 7 10 7. Th. Bandsma 15 4 2 9 10 8. G. Kraak 15 2 4 9 8 9. T. v. Wort 15 2 0 13 4 De Wereldjamboree. De Zeeverkenners op de Jamboree. In aansluiting op de reeds gepubliceerde berichten betreffende het kamp en excursie der Zeeverkenners op de Jamboree, vernamen wij van den Commissaris voor Zeeverkenners nog eenige interessante bijzonderheden. Voor iederen dag van de Jamboree stelde men een programma vast, dat naar best ver mogen ten uitvoer zal worden gebracht. Reeds Zondag 1 Augustus gaan de jongens in IJmui- den de start van den zeilwedstrijd van IJmuiden naar Solent in Engeland bijwonen en zullen daartoe aan boord van het start- sc^ip gaan. Dezelfden dag zijn de zeilwed strijden van de Koninklijke Nederlandsche Roei- en Zeilvereeniging op het IJselmeer. Ook daar gaan de jongens aan boord van de volgboot om de strijd in oogenschouw te ne men. De Maandag wordt in het kamp aan de Ringvaart doorgebracht, terwijl Dinsdag een tocht naar de Rotterdamsche haven wordt ondernomen. Het scheepvaartmuseum zal zich dien dag in de belangstelling van een groot aantal Zeeverkenners mogen verheugen en, als het s.s. ,3aloeran" van de Rotterdamsche Lloyd omstreeks den tijd van hun aanwezig heid mocht aankomen, zal het schip bezocht worden. Anders wordt een ander Mailschip bezocht. Ook Amsterdam wordt niet vergeten, want Woensdag 4 Augustus bezoeken de Zeever kenners de Amsterdamsche havens, waar de „Johan van Oldebarnevelt" van de Mij. Ne derland bezichtigd wordt. Dezelfden dag zal het Koloniaal Instituut de jongens ontvan gen, zoodat zij de schoonheid en belang van onze Overzeesche Gewesten zullen beseffen. De Donderdag daarop komen de Zeeverken ners weer in de Rotterdamsche havens. Be zoeken dan het Scheepvaartmuseum en het passagiersschip .Statendam" van de Mij. Hol- land-Amerika Lijn. Het bezoek aan IJmuiden op 1 Augustus wordt de vijfde herhaald met een bezoek aan de Vischhallen en Sluizen en een vaartocht met een trawler en een loodsboot op de Noordzee, waarbij de Zeeverkenners zich wel in hun element zullen voelen. Behalve een herhaald programma van Woensdag wordt op 6 Augustus een tocht naar de Loosdrechtsche plassen ondernomen voor het bijwonen van de zeilwedstrijden van de Konninklijke Watersport Vereeniging „Loosdrecht" aan boord van een volgboot. „De Zeeverkennersdag" 7 Augustus. Zaterdag 7 Augustus is de groote dag! Dan maken alle Zeeverkenners een boottocht van af het waterkamp in Bennebroek naar de Kaag, waar demonstraties gegeven worden en speciale waterspelen. Daarbij rekenen zij op de groote medewerking van alle watersport liefhebbers, opdat de buitenlandsche Zeever kenners getoond kan worden op welk een hoog peil de Nederlandsche Watersport staat. Om een onvergetelijken indruk van dien hoogtijdag bij de buitenlanders achter te laten, is de volle medewerking noodig van alle watersporters. Laat allen dus op 7 Augustus meedoen aan dit waterfeest bij uitstek. Voor den achtsten Augustus staat een be zoek aan Loosdrecht en „Het Spaarne" op het program. Nadere inlichtingen omtrent het een en ander, verstrekt gaarne de Commissaris G. Mante (Inspecteur van Scheepvaart), van Meerkekestraat 8. Den Haag, telefoon 774049. Indië zal Jamboree-opening kunnen beluisteren. Uitzending via de Phohizender. Naar wij vernemen, zal de officieele opening der Jamboree door HM. de Koningin, welke in den middag van Zaterdag 31 Juli zal geschie den, naar Nederlandsch Oost-Indië worden uitgezonden via de Phohi-zender P.H.I. op een golflengte van 16.38 M. De uitzending zal be ginnen te 16.00 uur Amsterdamsche tijd. (Adv. ingez. MedJ De verkeersregeling bij de Jamboree. Commissaris Bakker geen adviseur meer, omdat de Rijkspolitie de zaak in handen heeft. Omtrent de verkeersregeling ter gelegen heid van de Wereld Jamboree 1937, kan wor den medegedeeld, dat de verantwoordelijk heid en de leiding van deze aangelegenheid door de ministers van binnenlandsche zaken en van justitie is gelegd in handen van den procureur-generaal, fungeerend directeur van politie te Amsterdam. Hierdoor is de verkeersregeling geheel een zaak voor rijkspolitie geworden en de functie van den heer Bakker, chef van het verkeers wezen te Amsterdam, die als adviseur optrad van de burgemeesters der bij die regeling betrokken gemeenten, vervallen. Uitdrukkelijk zij vermeld, dat de samen werking tusschen deze burgemeesters onder ling, alsmede tusschen hen en den heer Bak ker nimmer iets te wenschen heeft over ge laten. Tot zoover dit bericht Geheel juist is dit niet. De verkeersregeling is niet geheel een zaak voor de Rijkspolitie geworden, want de Bloemendaalsche politie heeft er ook nog heel veel mee te maken. De districtscommandant van de Rijksveldwacht pleegt dan ook geregeld overleg met den Bloemendaalschen commissaris, den heer A. Hiemstra. Diens manschappen assisteeren bij vele aangelegenheden, o.a. bij bezoeken van doktoren, leveranciers enz. Verder heeft de Bloemendaalsche politie nog een belang rijke taak bij het toezicht op de terreinen en bij het a.s. bezoek van de Koningin, dat im mers niet alleen een zaak van het verkeer is. De padvindsters en de Jamboree. De padvinders en padvindsters zijn in Ne derland geheel afzonderlijk georganiseerd, respectievelijk in de Nederlandsche Padvin ders Vereeniging en het Nederlandsch Pad- vindstersgilde. De Wereldjamboree is geheel en uitsluitend voor de jongens bestemd en het Padvindstersgilde is bij dezen geheelen opzet dus practisch niet betrokken. Naar wij vernemen zal echter op 31 Juli bij het openingsdéfilé voor H.M. de Koningin ook een afvaardiging van het Nederlandsch Padvindstersgilde, daartoe door de Jamboree leiding uitgenoodigd, aanwezig zijn. Deze af vaardiging zal bestaan uit drie padvindsters van elke af deeling met haar afdeelingsvlag. Nederland telt 78 van deze afdeelingen. De meisjes zullen het défilé openen. Op 6 Augus tus zullen verder alle padvindsters op het Jamboree-terrein defileeren voor Lady Baden Powell. Het aantal leden van het Padvindsters gilde bedraagt in het geheel ongeveer 5000. Hieronder zijn echter 1500 kabouters, de jongste groep en deze komen niet voor dit défilé in aanmerking. Van de 3500 padvind sters zal natuurlijk een groot gedeelte in den vacantietijd afwezig zijn. Het aantal, dat aan het défilé op 6 Augustus zal deelnemen is daardoor nog niet te schatten. Wi,i vernemen voorts, dat bij het défilé op 31 Juli drieduizend padvinders onder leiding van Jacob Hamel HM. de Koningin het pad vinderslied: Hoort, zegt het voort! zullen toezingen. a Opruiming A R Buitengewone Sorteering Uiterste prijzen Muziek voor alle instrumenten Vanaf Zaterdag 24 Juli ]0% korting op alle blokfluiten, strijk- en tokkelinstrumenten KRUISWEG 49 (Adv. Ingez. MedJ HOLLAND—AMERIKA LIJN Boschdijk, Rott. n. N.-Orleans 22 to Antwer pen. Breed ijk, Rott. n. N.-Orleans 20 v. Tampico. Statendam, N.-York n. Rott. 21 van Boston. Nebraska, Rott. n. Vancouver 21 te Cris tobal. HOLLAND AFRIKA LIJN. Meliskerk (uitr.) 21 te Port Natal. Heemskerk (thuisr.) 22 te Kaapstad. HOLLAND WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk, 22 v. Amst. n. Hamburg. HALCYON LIJN. Rozenburg, 22 v. Vlaard. n. IJstad. Stad Amsterdam, 22 v. Rott. n. Algiers. Stad Zwolle, 22 v. IJmuiden n. Vlaard. Stad Vlaardingen, 22 v. Vlaard. n. Wabana. Stad Zwolle. 22 v. IJmuiden te Vlaard. Vredenburg, 22 v. Narvik te Vlaardingen. HOLLAND—OOST-AFRIKA LIJN. Serooskerk, 22 van Antwerpen te Hamburg. KON. HOLL. LLOYD. Eemland (uitr.) 21 te Rio de Janeiro. Amstelland 22 v. B. Ayres te Amst. Waterland (thuisr.) 21 v. Bahia. KON NED. STOOMBOOT MIJ. Ceres, 22 v. Hamburg te Amsterdam. Odysseus, 22 v. Livorno n. Catania. Orestes Sfax n. Brest p. 22 Gibraltar. Merope, 22 van Danzig te Kopenhagen. Aurora, Triest n. Amst. p. 21 Finisterre. Baralt, 22 v. W.-Indië te Hamburg. Berenice, 21 van Hamburg n. Amst. Ceres, 21 v. Bremen n. Amst. Crijnssen, Barb. n. Amst. 21 van Havre. Irene, 20 v. Curacao te Kingston (Ja.). Oberon. 21 v. Venetië n. Bari. Orion, 21 v. Stamboul n. Sfax. Pluto 22 v. Vigo te Amst. Saturnus, Sfax n. Sunderland 21 te Oran. Telamon, 21 van Malta n. Piraeus. Trajanus, 21 v. Genua n. Palermo. Triton, 21 v. Yerak. te Nea Playa. Ulysses, Tunis n. Rott. p. 22 Ouessant. Vulcanus, 21 v. Volo n. Salonika. Bodegraven, 20 v. Talcah. te Callao. Crijnssen, 22 v. Barbad. te Amst. ROTTERDAM—ZUID-AMEREKA LIJN. Aldabi (thuisr.) pass. 21 Ouessant. Alphacca, 22 v. Hamburg te Rott. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg (uitr.) p. 21 Sagres. Weltevreden (uitr.) 22 te Belawan. Garoet, 22 v. Batavia te Rott. Kota Baroe (thuisr.) p. 22 Kaap del Armi. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Bengkalis (thuisr.) 22 v. Port Said. Poelau Bras (uitr.) 22 van Suez. Tawalï (thuisr.) 21 van Belawan. Salabangka (uitr.) p. 21 Ouessnt. Chr. Huygens (uitr.) 22 te Southampton. Tarakan (uitr.) 22 te Sabang. J. P. Coen (thuisr.) 22 van Colombo. NED.-IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Domodocus, Mac. n. Amst. 22 v. Port Said Myrmidon, Batavia n. Amst. 22 v. Port Said. Teucer, Rott. n. Jap. 19 v. Port Said. Aeneas. Japan n. Rott. 22 v. Aden. Phrontis, 22 Bremen te Amst. Menestheus, Japan n. Rott. via Londen, pass. 21 Wight. Philoctetes, Japan n. Rott. 20 v. Manilla.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 11